EEN BEROEP Ir. Louwes over OP DEN LANDBOUW Schoonmaak Centrale keukens Aller medewerking noodzakelijk huismoeders naar DUITSCHLAND Er zit meer in melk dan vet alleen In het hoi van den prijsbebeerschingsleeuw Vernietiging van Britsche schepen gaat voort Masa Brega op de Engelschen veroverd In den rug gestoken Vertegenwoordi ger op roof uit Dtu'tsch weermachthericht 'taliaansch weermachthericht BESCHOUWINGEN VAN IH. S. L. LOUWES OMTRENT DE BEDOELING VAN DE ORGANISATIE DER VOEDSEL VOORZIENING. Gistermorgen werd te Den Haag door den heer Ir. S. L. Louwes, Generaal-Directeur voor de Voedselvoorziening, een uiteenzetting gegeven omtrent de organisatie der voedsel voorziening, zooals deze in het Verordenin genblad is verschenen. Tot dusverre was de voedselvoorziening in Nederland gebaseerd op de Landbouw-Cri- siswet. Deze functioneerde tot dusverre niet slecht. Echter ontbrak hierbij een doeltref fende basis van een organisatie voor de voedselvoorziening. Tot dusverre had de Lanflbouw-Grisiswet als taak steun aan den landbouw. Met dé vorming van een organi satie der voedselvoorziening wordt nu de mogelijkheid gegeven, een organisatie te scheppen, niet alleen in oorlogstijd, maar ook in normale tijden. De opzet van de Landbouw-Crisiswet heeft altijd bezwaren gehad. Het ambtelijk karak ter van overheidszorg en overheidsdoel kwam al te veel naar voren. Doel van de nieuwe organisatie is, dit be zwaar te overwinnen. Er zal met zorg er naar worden gestreefd, de belangen der pro ducenten te behartigen, en tot een juiste waardeering van zijn arbeid te komen. Daar naast is het noodzakelijk dat de consument niet al de lasten en de kosten moeten dra gen zooals voorheen het geval was. Men moet een zoo rationeel mogelijke voedselvoorzie ning krijgen. Iedere groep, die daarmede ver band houdt, zal zijn medewerking mpeten verleenen om te komen tot een feilloos func- tioneeren van de'voedselvoorziening. Het economische leven in ons land bewoog zich tot dusverre binnen vrijwel, onbeperkte grenzen. Langzamerhand zijn evenwel mis standen ontstaan. Hierin komt thans in me nig opzicht verbetering. Ordening in tal van bedrijfstakken zijn gedurende den laatsten tijd veelal reeds verkregen. Het omvangrijke werk, hetwelk door de.or ganisatie voor de voedselvoorziening moet worden verzet, maakt het noodzakelijk, dat iedere belanghebbende bij het werk zal wor den betrokken. Het zal dan ook van de men- schen zelf afhangen, hoe alles functioneert. Het bedrijfsleven moet dan ook tot overeenstemming komen, waarbij de royaal uitgestoken hand dient te wor den aanvaard. Wel brengt deze orga nisatie een oïïer mede voor allen, die er bij zijn betrokken. Maar, het geldt hier een taak ten uitvoer te brengen, die voor ons land van de grootste beteekenis is. plaats van een centraal staatsapparaat zal een nieuwe organisatie in het leven worden geroepen met een zelfbestuur. Van groot belang is ip 'dit verband de in schakeling van bestaande organisaties, die over practische ervaring beschikken. De verordening gaat dan ook uit van de inschakeling van de intressenten. Deze orga nisaties evenwel mogen als taak slechts de vertegenwoordiging van de belangen der in teressenten als doel voor oogen houden. De toepassing in de practijk van de nieu we verordening zal slechts zeer langzaam ge schieden. De beteekenis mag men niet over schatten. In verregaand opzicht is er naar gestreefd om een dubbele organisatie te ver mijden, in het belang van het geheele be drijfsleven. Wat nu de bedrijfsgroepen aangaat, zoo verklaarde de heer Schoenbeck, dat alle kringen nauw aaneen zullen worden geslo ten. De regeling voor het geheele land ge schiedt tengevolge van de richtlijnen, die van bovenaf worden gegeven. In menig opzicht is een band aanwezig met de in het Duitsche rijk bestaande instellingen. Het zou evenwel een fout zijn, om de nieu we organisatie der voedselvoorziening in Ne derland te vergelijken niet de Duitsche Reichsnaehrstand, aldus verklaarde spr. Wij zijn uitsluitend uitgegaan van de specifieke Nederlandsche belangen, zoo zette de heer Schoenbeck uiteen. De heer Schoenbeck beëindigde zijn toe lichting met den wensch uit te spreken, dat een sterkere actieve medewerking dan tot dusver het geval was aanwezig zal zijn. Het is meer dan ooit te voren noodzakelijk om de hoogst mogelijke productie in het land te bereiken, opdat de voedselvoorziening ge waarborgd en verzekerd is. Een meest innige samenwerking tusschen overheid en bedrijfsleven zal moeten blij ven bestaan. Want, de belangen die op het spel staan zijn te groot, zoodat niet licht zinnig mag worden gespeeld met de voedsel voorziening. Opdat de nieuwe organisatie doeltreffend kan functioneeren is het gewenscht, dat een nauw contact met de commissieWolterson, die de handel en industrie organiseert, zal worden verkregen. Verschillende vakgroepen zijn daar nu al aan bezig. De werkzaamhe den van de commissie-Wolterson zal als ba sis dienen voor de werking van de nieuwe organisatie. Hoe staat nu de landbouw tegenover deze nieuwe organisatie? De vroeger genomen maatregelen dienden in de eerste plaats om de voortbrengselen van den Nederlandschen landbouw tegen een loonende basis te kunnen afzetten. De nieuwe regeling gaat in principe uit van het waarborgen van redelijke prijzen voor onze nationale landbouwproducten. Dit beteekent de grondslag van de verordening. Men beoogt daarbij geen organisatie van landbouwgroepen. De nieuwe organisatie is uitsluitend ten opzichte van de voedselvoor ziening in het leven geroepen. De commissie hiervan zal in principe hetzelfde doen als de commissie-Wolterson, n.1.: het nauwe aan eensluiten van de betrokken belangen. De landbouw gaat er dus niet op achter uit. Van groot belang zijn in de practijk de be voegdheden, die aan de organisatie worden gegeven. Zoo kan onder toezicht van den Commissaris-Generaal van de Landbouw en Visscherij de saneering van bedrijven ter hand worden genomen. De verordening zal slechts dan in de prac tijk het gewenschte succes opleveren, wan neer alle betrokkenen hun medewerking ver leenen. Het in het leven roepen van een or ganisatie der voedselvoorziening, zoo besloot de heer Louwes zijn uiteen zetting, is weliswaar onder oorlogs omstandigheden geboren, maar kan ook in normale tijden niet worden ge mist. Tenslotte werd nog van Duitsche zijde een toelichting gegeven door den Landwirt- schaftsraad Schoenbeck Deze wees allereerst op de groote moeilijkheden, die voor de Duit sche instanties aanwezig waren om een vorm te vinden die rekening houdt met -de eischen waaraan in Nederland voldaan moet worden. In de eerste plaats moot men de noodzake lijkheid van de practische eischen, die aan de oorlogseconomie worden gesteld in het oog te houden. Men is evenwel in Nederland aldus de heer Schoenbeck, slechts langzaam tot een rationeering van de levensbehoeften overgegaan. Het in hpt leven roepen van een nieuwe organisatie was moeilijk, aangezien de be staande instellingen als grondslag andere doeleinden hadden. Een organisatie voor de binnnenlandsche verzorging met levensmid delen was niet aanwezig. Het tot dusverre bestaande apparaat was niet elastisch. In Met den trein van 7.06 uur is gistermorgen een aantal moeders van groote gezinnen uit Amsterdamvertrokken voor een vacantie van vier of vijf weken in Bad Schledehau- sen en Bad Grund in Duitschland. Deze hiusmoeders zijn door de afdeeling volksgezondheid van het N.V.V. tot deze reis in staat gesteld. In navolging van het voorbeeld dat de National Sozialistische Volkswóhlfahrt in Duitschland geeft, heeft het N.V.V. besloten regelmatig de moeders van grooté gezinnen in de gelegenheid te stellen een rustkuur te ondergaan in een gezonde streek. Het N.V.V. acht het van groot belang, daf deze vrouwen, die vrijwel nooit in de gele genheid zijn eenige ontspanning te zoeken en die alleen de zorgen voor haar gezin kennen, eens weggehaald worden uit hun beslommeringen. In de vacantie- en rust oorden kunrten zij dan weer op adem ko men en zich voorbereiden op de moeilijke taak. die haar bij haar terugkomst weer wacht. Het gaat dus niet om zieken, doch louter om haar, die behoefte hebben aan wat ver kwikkende rust en dat, zijn dus practisch alle moeders van groote gezinnen. Gaarne zou men de vrouwen heb ben ondergebracht in Nederlandsche huizen, maar helaas beschikt men in ons land niet over dergelijke in richtingen en evenmin over ge schoold personce), zoodat men gaarne de aanbieding heeft aan vaard van de N.S.V., welke zijn huizen in Westfalen en andere streken ter beschikking stelde van het N.V.V. Geheel gratis zullen groepen moeders een vacantie van 4 a 5 weken en in andere hui zen groepen kinderen een vacantie van zes weken in Duitschland doorbrengen, wan neer de vaders lid van het N.V.V. zijn. Voor niet-leden wordt een vergoeding ge vraagd van 75 cent per dag voor moeders en 50 cent voor kinderen. Het behoeft geen Al gring de zeep ook op de bon, Al zijn er vele zaken, Die inderdaad dit voorjaarsfeest Iets minder pittig maken, Toch staat weer dapper, als vanouds, De werkvrouw in haar loon-taak, De huisvrouw glundert wijd en zijd, Tot elke werkzaamheid bereid, Luidruchtig van gezelligheid, Zoo i s de schoonmaak! De witte lakens hangen uit, In kamers en in gangen, Om het verschoven meubilair Wat losjes te omvangen. En ook al glimlacht menig man, Toch valt hij uit den toon vaak, Want z'n gezin is niet meer echt, Thuis kan hij nergens meer terecht, Dan wordt er vaak iets vreemds gezegd, Zoo is de schoonmaak! d' Intimiteit va-n ons bestaan Hangt hier en daar te grabbel En tussche'ndoor klinkt overal Een opgewekt gebabbel. Soms zegt de huisvrouw zeer kordaat: Mijn huis is wel geen toonzaak, Maar dekens liooren aan de lijn, Daarvoor dient toch de zonneschijn, En ook de witter moet er zijn, Zoo i s de schoonmaak! 'n Familie-album fladdert rond In een ontredderd schuurtje, We stoken van 'n herinnering Vaak een onoog'lijk vuurtje, En dat is iets in dezen tijd, Waaraan ik niet gewoon raak, Een prettig hoedje ligt vertrapt, De rand besmeurd, de bol verslapt, Zelf had ik 't vroeger opgeknapt, Zoo is de schoonmaakt Weer gaat het voorjaarsfeest zijn gang, Op zolder en op vliering, Elk wenscht zoo op een eigen wijs Zijn eigen voorjaarsviering! Gun dus de huisvrouw thans haar deel, Al maakt ze wat vertoon vaak, Het leven plaatst ons in de rij, Ga voor zijn moeiten niet opzij Ook deze dagen gaan voorbij, Zoo i s de schoonmaak! TAPTEMELK EN KARNEMELK ZIJN HOOGWARDIGE VOE DINGSMIDDELEN. Het voorlichtingsbureau van den Voedings raad deelt mede: Van uit voedseloogpunt bezien zijn deze beide producten een uitstekend voedsel en behooren zij, vooral nu vleesch in beperkte mate verkrijgbaar en voor velen te duur is, meer in den maaltijd gebruikt te worden. Men is steeds gewend de melk te beoor- deelen naar het vetgehalte en verliest daar door de andere belangrijke voedingsbestand- deelen wel eens uit het oog. Afgezien van het vet en de in vet oplosbare vitamines bevatten taptemelk, taptemelkpoeder en karnemelk alle overige bestanddeelen van de melk. zooals eiwitten, koolhydraten en mineralen, waarvan vooral de kalkzouten van een groot belang zijn eji voor onze voeding van groote waarde. Taptemelk wordt om de kleur door het publiek vaak beschouwd als melk, welke met water verdund is. Niels is minder waar. De geringschatting voor dit product is ge heel misplaatst. Men moet deze melk echter niet als het uitsluitende voedsel voor zuige lingen gebruiken. In alle andere gevallen is het vooroordeel ongegrond en is taptemelk een waardevol product. Taptemelk is te gebruiken in alle gevallen, waarin men gewoonlijk melk gebruikt, zooals voor pap, in pannekoek, soep, stamppotten e.d. Bij het koken heeft taptemelk ech ter sneller de neiging om aan te branden. Daarom moet men hier tegen maatregelen nemen. Heel ge schikt is het om het vette papier van boter of margarine te bewaren en daarmede de panbodem even in te wrijven: De hoeveelheid vet be hoeft slechts zeer gering te zijn en 't zelfde papier kan driemaal dienst doen. Zoo mogelijk gebruike men een pan met dikken bodem. Ook hebben sommige huisvrouwen een goede ervaring met het toevoegen van'2 theelepeltjes suiker per liter taptemelk. Karnemelk is, wat voedingswaarde betreft, vrijwel gelijk te stellen met taptemelk, maar door de wittere kleur, de grootere dikte en den frisschen smaak geniet ze bij velen den voorkeur. Karnemelk is te gébruiken als drank, als pap of pudding, maar vooral niet te verge ten als „hangop". In dezen geconcentreer- den vorm is deze als toespijs na een vleeschloozen maaltijd te gebruiken en van groote waarde. Door toevoeging van ver schillende versche vruchten, die straks weer komen, of door wat jam kan men bij „hangop" verschillende smaakveranderingen aanbrengen; vërmengd met wat citroensap en diverse versche tuinkruiden geeft „hang op" een smakelijke en tevens voedzame sla saus, waardoor geen olie noodig is. April 1941. KROES. (Nadruk verboden.) betoog dat een verandering van lucht voor deze vacantiegangers van groot belang is en daarom heeft men met te meer vreugde de Duitsche aanbieding aanvaard. Inmiddels echter wordt er gestreefd naar de oprichting van dergelijke huizen in Ne derland en naar scholing van personeel. Eveneens worden cursussen georganiseerd voor de opleiding van sociale verzorgsters en wel speciaal om vrouwen op te leiden, die tijdens de vacanties de plaats van de moeder in het gezin inneemt. Voor deze eerste vacanties heeft men de moeilijkheden reeds prachtig kunnen oplos sen en in elk gezin is een plaatsvervangster gekomen. De moeders, die gistermorgen vertrokken uit Amsterdam gingen er veertig weg. en in Amersfoort sloten zich daar 20 moe ders uit Den Haag en Rotterdam bij aan gingen dus met een gerust hart. Zii gin gen ook met blijdschap, zooals een weduwe, die een gezin van veertien kinderen heeft te besturen, ons vertelde. De rust lokt en de vacantie zal tenslotte het gezin ten goede komen. Bij het afscheid op het Centraal Station in den vroegen morgen waren aanwezig de heer H. Woudenberg en de leider van de afdeeling Volksgezondheid van het N.V.V., de heer W. Kaub. In Duitschland heeft men gezorgd, dat de vacantiegangers naar het Mutterheim en te rug gratis kunnen reizen. Tot half Oetober gaan de uitzendingen naar had Sehledehausen, Bad Grund en Bad Wescr Ems regelmatig voort. Tweemaal per maand zullen er transporten vertrek ken. Hoe gevaarlijk hét is, zijn waren van de hand te doen tegen prijzen, hooger dan de officieel als maxima vastgestelde, heeft de zer dagen een benzinepomphouder ergens in den lande ondervonden. De man had geen geluk, toen hij benzine verkocht aan het hoofd van de prijsbeheersching tegen een prijs, die meer bedroeg dan het maxi mum, n.1. 22,4 cent per liter. Toen deze autoriteit zich als. zoodanig bekend maak te, bleek de pomphouder in het geheel niet te beseffen, dat hij zich onverwacht in het hol van den leeuw bevond. Althans, hij geraakte niet onder den indruk en toon de zich niet bereid, iets op den gevraagden prijs te laten vallen: De man zal thans wel( het verkeerde van zijn daad inzien, want het hoofd van de prijsbeheersching heeft persoonlijk proces-verbaal tegen hem op gemaakt. Dit geval is weer eens een waar schuwing voor al diegenen, die ongeoor loofd hun prijzen verhoogen. Niet alleen begaat men hiermede een zeer onsociale daad, doch men loopt tevens de kans, dat de klant zich ontpopt als prijsbeheer- schingsautoriteit of prijzencontroleur. Zijn kamer verzamelplaats van de buit- Een 38-jarige vertegenwoordiger woonde in een pension *aan de Beeklaan te Den Haag. Zijn hospita vermiste meermalen thee, koffie, rijst en andere artikelen. De politie ging, nadat aangifte was ge daan, ook in de kamer van den vertegen woordiger eens kijken. Ze vond daar een koffer met monsters dames- en kinderklee- ding, welke op 14 Maart op het perron van het Hollandsche spoorstation gestolen was van een Amsterdammer, die even de dienstregeling was gaan inzien en toen den koffer had laten staan bij den rand van het perron. De verdachte is aangehouden. De levens middelen zijn teruggevonden, maar een eveneens ontvreemd biljet van 25,is voorgoed verdwenen. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: Pantserstrijdkrachten van het Duitsche Afrika-corps hebben op 31 Maart tijdens een geweldadige verkenning in Noorcl- Afrika in samenwerking met het Duitsche en Itaüaansche luchtwapen een vooruit geschoven steunpunt en versterkte stelling van den vijand ingenomen. Er werden ge vangenen gemaakt en talrijke Britsche ge pantserde verkenningswagens en auto's werden bij den strijd op den grond en door luchtaanvallen .vernield. De vijand trok zich ijlings op Agedabia terug. De eigen verliezen zijn gering. Een duikboot heeft in het noorden van den Atlantischen Oceaan onder bevel van lt. ter zee eerste klasse Herbert Schulze, vijf vijandelijke, in convooi varende sche pen met tezamen 35.300 brt. in den grond geboord. Verwacht kan worden, dat nog een groot stoomschip is getorpedeerd. Vliegtuigen van een gevechtseskader on der leiding van majoor Ulbricht hebben zes groote tankschepen met in totaal 42.000 brt. aan den ingang van het kanaal St. George vernietigd. Een groep van de zelfde formatie, onder leiding van den eer sten luitenant Muenz, heeft, naar reeds gemeld, een vliegveld aan de Britsche zuidkust aangevallen met groot succes. Hierbij werden voltreffers geplaatst in han gars en schuilkelders, terwijl 24 vliegtui gen op den grond stellig werden .vernield. Verdere' bomaanvallen waren gericht op vliegvelden, op Newquay en op de Mid- lands. De vijand is overdag noch 's nachts het rijksgebied binnen gevlogen. BURGEMEESTER VOÜTE PRESIDEERT WINTERHULPMAALTIJD TE AMSTERDAM. Zaterdagmiddag te twee uur organiseert Winterhulp in Hotel Krasnapolsky weder om een stamppotmaaltijd, ditmaal voor het gemeentepersoneel, dat vrijwillig een deel van het salaris afstond ten bate van Winter hulp Nederland. Naar wij vernemen zal burgemeester Voute den maaltijd presideeren. DOELMATIG GEBRUIK VAN DE GRONDSTOFFEN VOOR DE VOE DING. Bij de ingebruikneming van de Centrale Keuken aan de Gaslaan te Den Haag heeft Ir. S. L. Louwes, directeur-generaal der voedselvoorziening gisteren het woord ge voerd. Bij gelegenheid van de officieele opening vap het instituut der centrale keukens, al dus Ir. Louvyes. heet ik u. Mijne Heeren, vertegenwoordigers van de gemeente Den Haag, van de pers. de radio en de film. alsmede u, heeren architecten, technici, aan nemers, uitvoerders en allen, die aan bouw en inrichting der keukens hebt medege werkt, van harte welkorrf. Met een enkel woord moge ik deze instelling bij u inlei den. Hoewel er in verschillende plaatsen van ons land reeds centrale keukens in be drijf zijn, wordt het instituut dezer keukens eerst thans officieel geopend. Het gereed komen van de keuken, waarin wij ons thans bevinden, een van de drie welke in de ge meente Den Haag zulten werken, is dooi verschillende omstandigheden, in hoofd zaak den strengen winter, enkele maanden vertraagd. Intusschen geeft dit latere tijdstip ons het voordeel, reeds bij deze opening te kunnen zeggen, dat het beoogde doel door dit in stituut ten volle wordt bereikt. Over dit doel hoef ik niet veel te zeggen. Het is heel eenvoudig, n.1. het doelmatig gebruiken van de grondstoffen voor de voeding en de bedriffsstoffen voor het koken of stoomen. Daarbij is in het bijzonder gedacht aan degenen, voor wie het zelf bereiden van een warmen maal tijd bezwaarlijk is geworden. Tegen lagen prijs kunnen deze groepen der bevolking thans zes maal per week een voedzaam maal bekomen, bereid volgens de regelen der mo derne voedingsleer, waarbij voor voldoende afwisseling en behoud van vitaminen wordt gezorgd. Reeds in Juni 1940 heeft .het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Óorlogstpd de voorbereiding van het instituut der cen trale keukens ter hand genomen. Den heer J. B de Jongh. voormalig legerintendant. werd de leiding daarvan opgedragen. Ik moge hem bij deze gelegenheid, wel mijn grooten dank betuigen voor de energie waar mede hij dez.e zaak tot stand heeft .ge bracht, niettegenstaande de vele moeilijkhe den die zieh telkens voordeden. Bij een groot aantal gemeenten in ons land werd onderzocht, waar behoefte be stond aan centrale keukens. De uitslag van dit onderzoek was, dat er in totaal 288 keukens, varieerend in capaciteit van 1000 tot 6000 liter werden aangevraagd. Dit plan kon echter in zulk een grooten omvang niet worden uitgevoerd en tenslotte zijn wij ge komen tot den bouw en exploitatie van pl.m. 55 keukens, n.1. 30 van 6000 liter, 20 van 400 liter capaciteit en enkele kleinere, die binnenkort alle aan het werk zullen zijn. Bovendien zijn er bij den rijksdienst der werkverruiming nog 33 keukens met een canaciteit van 17.000 liter in totaal, in be drijf. In November is de eerste keuken te Rot terdam als proef in bedrijf gesteld. De daar bij opgedane ervaring is bij den bouw en inrichting van de andere keukens van groot nut geweest, zoodat thans een zoo doelma tig mogeliike inrichting is verkregen. Do architectuur werd opgedragen aan het Bu reau Dwars, Hederik en Verhev te Amers foort. Rouw en installatie zijn bij particu liere bedrijven ter plaatse van oprichting aanbesteed. Voor de bevoorrading is de mid denstand ingeschakeld. Met een enkel woord moge ik nog de rij dende keukens vermelden, waarvan er één groote en eenige kleine binnenkort in func tie zullen zijn. de groote met een capaciteit van 1.->00 liter, de kleine met een van 2200 liter in totaal. Deze mobiele keukens'kunnen naar d'e plaatsen worden gedirigeerd waar zulks in bijzondere omstandigheden noodig zal ziin. In het vertrouwen, dat de centrale keu kens. waarmee een volksbelang van de al lereerste orde wordt gediend, de voedsel- voorz-emng van breede lagen der bevolking 'u. ,hp'?"n verzekeren verklaar ik met de ingebruikneming van deze ITaagsche keu" ken. dit instituut der centrale keukens voor geopend. Het Italiaansche weermachtsbericht no. 299 luidt: Aan het Grieksche front niets van be lang te melden. Noord-Afrika: Italiaansche en Duitsche gemechaniseerde troepen hebben, na den vijandelijken w'eerstand te hebben gebro ken, Marsa Brega. in Cyrenaica bezet. On ze vliegtuigen hebben vijandelijke schepen gebombardeerd, waarbij er één tot zinken werd gebracht, in de haven van Benghazi. Oost-Afrika: De verdediging onzer troe pen tegen sterkere vijandelijke strijdkrach ten is gisteren voortgezet, zoowel aan het noordelijk front als in de zóne van de ri vier Auach. Onze luchtmacht in Oost- Afrika heeft twee vliegtuigen van het type Ilurricane en twee vijandelijke bombarde mentsvliegtuigen neergeschoten. DAME HEEFT ONAANGENAAM AVONTUUR. Gisteravond fietste mejuffrouw V. uit Soest de Molenstraat op en ontmoette daar een jongeman, die gekleed was in een lichte regenjas en blootshoofds was. Toen hij ter hoogte van mej. V. was, stapte hij van de fiets en deed alsof hij een erf wil de opgaan. Mej. V. reed verder, maar be merkte even later, dat de jongeman haar volgde en haar een stoot in den rug gaf- De dader reed mejuffrouw V. voorbij in de richting Nieuwe weg, doch nu had hij zijn 'antaarn gedoofd. Thuisgekomen merkte mej. V., dat zij bloedde. Onmiddellijk werd een dokter ontboden, die constateerde, dat mej. V. met een scherp voorwerp was ge stoken tusschen de schouderbladen. Waar schijnlijk is het luügvlies geraakt. Levens gevaar bestaat voor haar nog niet De po litie is gewaarschuwd, maar is er tot nu toe niet in geslaagd den dader op te spo ren

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6