distfiluli Nederlandsche S.S Stakingen Nieuwe EVACUATIE VAN GIBRALTAR? Volgende week de bon voor één Paaschei De voedse'voorziening tegengewerkt Zwijntjesjager >etrapt in AMERIKA breiden zich uit Botsingen in Bengalen Dc Britsche strijdkrachten in Lyfc l WINTERHULPEN EDERLAND De taak der Buifenlandsche arbeidskrachten ia Duitscblaad Duitsch weermachtbcricht Nieuwe troebelen in Syrië Amsterdamsche effectenbeurs i Koersen Nederlandsch clearinginstituut Stort op 5553 of op 877 De volgende bonnen zijn voor gebruik aangewezen: Brood en gebak Gedurende liet tijdvak van Maandag 7 April tot en met Zondag 13 April a.s. geeft elk der met „11" genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elk der met „11" genum merde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor: beschuit 75 gram: bis cuits en wafels gram; speculaas 140 gr.; andere koekjes 200 g. koek 100 g; cake 300 g; gevuld klein korstgebak (b.v. amandel- broodjes) 400 g; gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 g; taart en gebakjes 600 g; Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierbo ven niet genoemd zijn geldt, dat een rant soen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gr meel of bloem is verwerkt. De op 13 April nog niet gebruikte bon nen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 14 April tot en met 20 April a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e.d. Boter en vetten. Gedurende het tijdvak van Maandag 7 April tot en met Zondag 13 April a.s geeft de met „11" genummerde bon van de b o- terkaart recht op het Koopen van 250 gram boter. De met „11" genummerde bon van de vetkaar t geeft gedurende bo vengenoemd tijdvak recht op het koopen van 250 gram boter of margarine of vet naar keuze. De met „11" genummerde bonnen, die op 13 April nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 20 April a.s. Bieren. Gedurende het tijdvak van Maandag 7 April tot en met Zondag 13 April a.s. geeft de met „93" genummerde bon van de „bon- nenkaart algemeen" recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke 13 April nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 20 April a.s, met dien ver stande, dat zij gedurende de week van 14 April tot-, en met 20 April niet gebruikt mo gen worden in hotels, restaurants e.d. In verband met het Paaschfeest zal in den loop van de volgende week een bon wor den aangewezen, welke recht geeft op een extra-rantsoen van één ei. Kaas. Gedurende het tijdvak van Maandag 7 April a.s. tot en met Zondag 20 April a.s. geven de met „63" en „73" gemerkte bon nen van de „bonkaart algemeen" elk recht op het koopen van 100 gram kaas. De bon nen welke op Zondag 20 April nog niet zijn gebruikt blijven voorts .nog geldig tot en met Zondag 4 Mei a.s. Amsterdamsche handelaar moet zwaar boeten. Het Rijksbureau ffioi* de voedselvoorzie ning in oorlogstijd deelt het volgende mede: Een ernstig geval van tegenwerking der overheidsmaatregelen op het gebied der voedselvoorziening is onlangs door den cen- ralen crisis-controledienst in samenwerking net de Amsterdamsche politic aan het licht 'O bracht. De Nederlandsche zuivelcentrale heeft -ïenigen tijd geleden bij handelaren van ma ger melkpoeder een deel van hun voorraad geblokkeerd. Deze poeder moest derhalve ter beschikking van de centrale blijven. Bij controle naar de hoedanigheid van het 'oecler bleek echter, dat bij de firma P. Bindt en Zoon te Amsterdam een gedeelte .iet meer aanwezig was. Tegen het uitdruk- elijk gestelde verbod in, heeft deze hande aar een gedeelte verhandeld, terwijl een an- :ier deel tot „kunstroom" was verwerkt. Voorts bleek, dat het restant, een aanzien- ijke hoeveelheid, deels op zeer onvoldoende /ijze was bewaard, waardoor bederf in de and was gewerkt, deels zelfs moedwillig /as beschadigd. De nog bruikbare poeder is nmiddellijk in beslag genomen, terwijl de olgende maatregelen zijn genomen: schor ing der firma als georganiseerde bij de zui- elcenti alc alsmede instelling van een tucht- echtelijke vervolging. Voorts is tegen de erantwoordelijke personen proces verbaal opgemaakt. Uit het voorgaande blijkt, dat belangheb- enden er goed aan doen zich aan de gestel- e voorschriften te houden, aangezien zij zich nders aan strenge maatregelen blootstellen. De Hilversumsche recherche heeft met de arrestatie van een 50-jarigen bewoner van de Erfgooierstraat die op hceter daad be trapt werd bij een rijwieldiefstal, een goede vangst gedaan. De man heeft een bekentenis afgelegd, ten aanzien \an ruim twintig rij wieldiefstallen. welke hij in Hilversum heeft gepleegd. Hij kon zich niet alles meer her inneren, daar hij bij voorkeur op de fietscn- iacht ging, wanneer hij eenige drank geno- en had. De man verkocht de gestolen rijwie- m in gemeenten in de omgeving van Hil- wsum, o.m. te Naardcn en Eemnes en ook Utrecht. Een groot aantal gestolen fietsen reeds in beslag genomen. De man, die se dert December van het vorige jaar opereer de in het Gooi, is naar Amsterdam overge bracht en daar ter beschikking gesteld van den officier van justitie. BEHOUD DER GERMAANSCHE WAARDEN IN' ONS VOLK. Interview met SS-onderslorm- leider Wolffram. In verband met de marschen, welke de Nederlandsche SS dit weekeinde zal houden te Groningen en Leeuwarden, had een redacteur van de V.P.B. een onderhoud met den plaalsvervangend-leider der SS, den heer J. P. Wolffram te Utrecht waarin deze een belangwekkende beschrijving gaf van de taak en het werk van dit corps, welke het pu bliek nog niet in voldoende mate bekend zijn. Een nieuw accent irr het beeld van ons openbare leven vormt het laatste halve jaar de Nederlandsche SS-man, doch men weet meestal nog niet, wat eigenlijk de taak van dit corps is. „De Nederlandsche SS", aldus onderstorm leider Wolffram, die voor de capitulatie als reserve eerste luitenant bij de verkennings groep van het 2e luchtvaartregiment dien de, „heeft tot taak de positieve Germaan sche waarden in het Nederlandsche volk te behoeden en te bewaren. Dit blijkt reeds lanstonds uit de selectie, welke op de can- didaten voor het corps wordt toegepast. De jongeman, die tot de SS wel toetreden, wordt niet alleen volgens zeer strenge maat staven gekeurd op een gezonde lichamelijke gesteldheid, doch ook op afstamming. Tot de Nederlandsche SS kunnen alleen Neder landers behooren, wier afstamming van het jaar 1800 af zuiver Arisch is. Voor de lei ders gaan wij zelfs nog vijftig jaar verder terug. Bij dit onderzoek is reeds gebleken, dat menige jongen van eenvoudige afkomst van heel wat beter, zuiverder afstamming is, dan candidaten uit de zoogenaamde, be tere standen. Ook wat zijn karakter betreft, moet de candidaat aan zware eischen vol doen. Tot zijn voornaamste karaktereigen schappen rekenen wij: trouw, oprechtheid, gehoorzaamheid, plichtsgevoel, opgewekt heid. i SS-man een voorbeeld. Uit deze zware eischen, welke bij de vor ming reeds worden gesteld, vloèit voort, dat de SS-man een voorbeeld moet geven van de Germaansche levenshouding en levensbe schouwing, welke hij bovendien met het woord en den daad moet kunnen verdedigen. „Hoe geschiedt de opleiding zelf?" „Gebaseerd op leidersbeginsel en kame raadschap. De opleiding geschiedt in kleine groepen, wat de kameraadschap zeer ten goede komt. Er wordt bijzonder veel gedaan aan licha melijke opvoeding, sport en exercitie. De geestelijke scholing besteedt veel aandacht aan het Nederlandsche volkseigene, er wordt veel gedaan aan heemkunde, volkskunde enz. De SS zoekt, namelijk de gemeenschap pelijke Germaansche waarden der volkeren naar voren te brengen, doch niet. om in communistischen zin de karakteristieke verschillen, welke er bestaan, te vervlakken. Voorts trachten wij den mannen een eigen stijl van houding en optreden bij te brengen, die uitmunt, door eenvoud, bescheidenheid, waardigheid en correctheid. De exercitie- oefeningen spelen daarbij een belangrijke rol. Velen worden afgewezen. „Heeft de zware keuring niet ten gevolge, dat velen worden afgewezen?" „Inderdaad blijkt gemiddeld 60 tot 70 der candidaten ongeschikt. Doch dat is bij de zware eischen, welke wij stellen ten op zichte van lichamelijke gesteldheid, karak ter en afstamming ook niet te verwonderen. De kern, welke op deze wijze gevormd moet worden en die noodzakelijk is voor de instandhouding van ons volk moet vol maakt zuiver zijn. Trouwens, ten gevolge van het afstammingonderzoek, dat zeer veel tijd in beslag neemt, kan definitieve opname in de S.S. in de praktijk in de meeste gevallen toch pas in den loop van het derde opleidingsjaar plaats vinden". „Welke zijn de leeftijdsgrenzen?" „Van achttien tot dertig jaar, maar het liefst hebben wij nog candidaten tussclien de achttien en vijfentwintig. Wanneer oude ren willen toetreden, is daarvoor een speci ale vergunning noodig, die maar in enkele bijzondere gevallen wordt verleend. Voor hen. die de Groot-Germaansche gedachte, zooals die in de S.S. tot uitdrukking komt, willen steunen, doch zelf geen actief lid kunnen werden, bestaat de mogelijkheid, als begunstigend lid mede te werken". „Gelden def eischen voor den S.S.-man, dat betreft zijn afstaming en lichamelijke gesteldheid, ook voor zijn vrouw of aan staande vrouw? „Ja, want de S.S. is niet slechts een bond van mannen, doch ook een bond van Sib ben. De taak: het bewaken en behoeden van de wereldbeschouwing, die uiteindelijk leidt tot de nationaal-sociaiistische samenleving, brengt dit met zich mede, Waar andere politieke stroomingen ten gronde zijn ge gaan door gebrek aan zelfreiniging en be zinning op de grondslagen van haar idéé, daar wil de S.S. een orde zijn, die dit wèl doet voor het nationaal-socialisme". HEFTIGE CRITIEK IN DE SENAAT. ERNSTIGE ONGEREGELDHEDEN BIJ FORD. De Senaat heeft zich gisteren bezig gehou den met de stakingen in de wapenindustrie, waarbij heftige critiek werd geoefend op de houding der regeeringsinstanties tegenover de stakingen. De democraat Byrd eischte een krachtig optreden tegen de staking bij de Aliis-Chalmersfabricken. Alleen al zijn ten gevolge van de stakingen in de wapenfabrie ken niet minder dan een half millioen werk dagen verloren gegaan en de toestand is thans nog ernstiger dan vroeger. Byrd be treurde het vooral, dat het nieuwe federale arbitragebureau geen volmachten heeft om desnoods dwingende besluiten te nemen. Hoe wel de staking bij Allis Chalmers belangrijke wapenorders en leveranties voor Engeland met 75 dagen vertraagd heeft, heeft het mi nisterie van arbeid het niet noodig ge oordeeld, dit geval aan het arbitragebureau oor te leggen. Nu heeft men de fabriek we gens de staking, de onrust en liet bloedvergie ten moeten sluiten, ofschoon vooraanstaan de personen op wapeningsterrein het drin gend noodig achten, dat er aan de staking een einde komt. DE STAKINGEN BIJ FORD. Uit Detroit wordt gemeld, dat de partijen, betrokken bij de staking in de Fordfabrieken, zich tot een „wapenstilstand" bereid ver klaard hebben. De directie heeft toestem ming gegeVen tot voorloopigo sluiting der fa brieï, terwijl het C.T.O. den toestand van be legering der fabriek heeft opgeheven. Men heeft Roosevelt verzocht middelen tot bijlegging van het conflict te zoeken. Bofsingen. International News meldt, dat bij de ern stige botsingen, die een gevolg waren van de staking in de Fordfabrieken te Dearsborn gisteren te 12 uur reeds 200 personen gewond waren. Van Detroit zijn 115 man der federale politie naar Dearborn gezonden, nadat de burgemeester verklaard had, dat hij den toe stand niet meer meester was. In de nabij heid der fabriek raakten 5000 stakers en niet-stakers met elkander slaags. De stakers gooiden stecnen naar de werkwilligen en traden handtastelijk op. Bij de fabriekspoort werden ijzeren stangen, scheermessen en andere wa pens bij een gevecht gebruikt. De autoriteiten van Detroit hebben het ministerie van oorlog medegedeeld, dat de stakers nu ook de brug over de rivier de Rouge bezet hebben om de fabriek geheel te blokkecren. De scheepvaart op de rivier en het rij- verkeer over de brug zijn gestremd. Naar Associated Press uit Buffalo meldt liPbbcn het C.l.O. en de bond van vaklieden gisteren gemeenschappelijk een staking ge proclameerd voor veertienhonderd arbeiders er American Car and Foundry Co, De fa- brick ia kwestie, die acht jaar heeft stil ge legen, vervaardigt sedert het midden van 1940 granaten voor Engeland. De bladen melden, dat gouverneur Hill in een telegram aan Roosevelt verklaard heeft dat de beschikbare politietroepen den toe stand niet meer meester zijn. Early wees er op, dat gouverneur Hill in tegenstelling tot den inhoud van zijn telegram aan Washing ton niet om toezending van troepen ge vraagd heeft. Bij de staking in de mijnen van de Um- mies Creek Coal Company te Harlan in den staat Ifentucky hebben zich weer ernstige botsingen voorgedaan. Het kwam tot een le vendige schietpartij toen een groep georga niseerde arbeiders vergaderingen hield in de mijnen, waar tengevolge van de staking niet gewerkt werd. Volgens de tot dusverre ontvangen berichten zijn vier personen doo- delijk en vijf lichter gewond. Uit Bengalen en Waziristan zijn nieuwe berichten over ernstige onlusten ontvangen. Bij botsingen tüsschen politie en betoogers in Dacca zijn 30 menschen om het leven gekomen en 150 gewond. Er werden 250 arrestaties verricht. De Bengaalsche pers staat onder strenge censuur. Krijgers van de Waziristammen zijn het dorp Amakhel binnengedrongen. Bij Mandra Kehl raakte een andere groep Waziri's -slaags met de Britsche troepen: Bij Miransjah is een postauto in brand ge stoken. Goel Nawaz, de bekende aanhanger van den Fakir van Ipi, heeft bij Bannoe weer eens een overval ondernomen. De Britsche troepen schijnen bij deze botsingen aanzienlijke verliezen te hebben geleden. Boodschap van den Fakir van Ipi. De fakir van Ipi heeft, volgens Italiaan sche berichten uit Bangkok, een boodschap gericht tot geheel Italië. Daarin verklaart hij, dat duizenden jonge Indiërs gevraagd bebbCil in zijn strijdformaties te worden op genomen. Hij waarschuwt ieder, dat 't een groot waagstuk is. Wie echter desondanks komt wijdt zich aan een strijd, die terr doel heeft, do voorwaarde voor de vrijheid en on afhankelijkheid van Indië in het leven te roepen. Indië weigert iedere inmenging van vreemde staten in dezen strijd. Engeland is Indië's doodsvijand, de strijd er opstande lingen is niet gericht tegen de Indische sol daten, maar tegen de Engelschen, die het land leeggeroofd en uitgehongerd hebben. Een geweldig getal. Naar het tijdschrift „Soziale Praxis" mede deelt, zijn sedert het begin van den oorlog 1.391.000 nieuwe arbeidskrachten in den landbouw aan het werk gezet. Onder hen be vinden zich 47000 Italianen, 32.000 Slöwa- ken, 4100 Zuidslaviërs, 4650 Nederlanders, 2500 Hongaren en 2000 Vlamingen. 650.000 krijgsgevangenen uit het Westen en uit Po len zijn eveneens opgenomen in den land bouw, evenals 469.000 Poolsche burgers uit het gouvernement generaal en de nieuwe oostelijke gebieden. Als vrije arbeidskrachten .zijn sedert eind 19i0 bovendien 180.000 vroe gere Poolsche krijgsgevangenen in den Duit schen landbouw werkzaam. Als industriear beiders zijn sedert den zomer van 1939 670.000 burgerlijke buitenlandsohe arbeidskrachten in Duilschlaud werkzaam. GEWAPENDE VERKENNINGEN Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: In Noord-Afrika is het op 31 Maart door Duitsche en Italiaansche pantsertrocpen en luchtstrijdkrachten behaalde succes nog grooter geworden. Daarbij werden dertig viiandeliike voertuigen buitgemaakt. Het luchtwapen ondernam gewapende verkunningen boven het zeegebied rondom Groot-Brittannië en bestreed daarbij ook gis teren op succesvolle wijze de vijandelijke koopvaardijscheepvaart. Twee schepen van 4000 brt. werden tot zinken gebracht, zes andere koopvaardijschepen werden deels zoo ernstig beschadigd, dat zij als verloren beschouwd moeten worden. Een gevechts vliegtuig vernielde in scheervlucht drie vijandelijke vliegtuigen op een vliegveld in Zuid-Engeland en beschadigde verscheidene andere toestellen. Andere luchtaanvallen waren gericht op havens- en fabrieksinstal- laties in Zuid-Engeland en Schotland. In de Middellandsche Zee vernietigden Duitsche gevechtsvliegtuigen ten westen van Kreta in een dapperen aanval op een krachtig 'beschermd convooi twee gewapen de vijandelijke koopvaardijschepen met te zamen 16.000 brt. De vijand vloog noch overdag, noch des nachts naar Duitschland. Volgens de in de Spaansche stad La Linea in omloop zijnde geruchten bereiden de En- gelsche autoriteiten van Gibraltar de volle dige evacuatie van de burgerbevolking der stad voor. In de haven liggen vier groote transport schepen, die een deel der bevolking naar el ders zullen vervoeren. Het vliegtuigmoeder schip „Argus" en een torpedojager zijn gis teren binnengeloopen, benevens twee Pool sche onderzeeërs en 28 handelsschepen. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn de twee onderzeeërs, vergezeld van een kruiser, in de richting van de Middelland sche Zee vertrokken. De rest der Britsche zeestrijdkrachten is in de richting van den Atlantischen Oceaan op- gestoomd. Volgens de jongste inlichtingen uit Syrië zijn te Beiroet opnieuw bloedige incidenten voorgevallen. Naar beweerd wordt, ligt de oorzaak van deze nieuwe onrust in de ge brekkige broodvoorziening van de hoofdstad van Libanon. De ontevreden inheemschcn vormden reusachtige demonstratieve optoch ten, die in botsing kwamen met de politie. Twee betoogers werden gedood. De bewa kingsdienst wordt in de stad door militaire patrouilles verzorgd. Eerst gisterenmiddag heeft men te Lon den besloten, toe te geven, dat de Britsche strijdkrachten in de Lvbische woestijn zich op een snellen aftocht bevinden. Totdusver heeft men het in Londen niet aangedurfd, den val van Agedabia en Marsa el Brega toe te geven. Een kort officieel communiqué luidde als volgt: „Onze troepen hebben zich in noor delijke richting op Agedabia teruggetrok ken. De vijandelijke troepen volgen." ITALIAANSCH SCHIP STEEKT DEN OCEAAN OVER. Het Italiaansche schip „Imalaia" is, naar Stefani uit Rio de Janeiro meldt, gisteren aldaar uit Somaliland aangekomen. In po litieke en journalistieke kringen heeft dit diepen Indruk gemaakt, daar de Italiaan sche boot er in is geslaagd, ondanks de Britsche blokkade in den Indischcn Oceaan in Brazilië aan te komen. DUITSCHE ZEELIEDEN STAAN IN V.S. TERECHT. Tien Duitschp zeelieden zijn gisteren paars gewijs met handboeien aan elkaar geketend, voor het federale gerechtshof te Boston ge bracht, verdacht van het plegen van sabo tagedaden op hun schepen. De beklaagden weigerden een verdediger te aanvaarden. De president van het Hof eischte een borg stelling ten bedrage van 450.000 dollar van do officieren en matrozen van de Duitsche tankboot Paulino Friedrichs, die beschul digd waren van z.g. sabotagedaden. ENGELSCH AFWEERGESCHUT OP DE EGYPTISCHE PYRAMIDEN. Naar uit Cairo wordt gemeld, hebben de Engelschen op de pyramide van Gizeh lucht afweergeschut opgesteld. Op de top van de pyiamide van Uhoops is door het wegnemen van drie lagen steenblokken plaats gemaakt voor een stuk zwaar afweergeschut. Op de Pi ïamide van Uhcphren is een waarnemings post opgesteld. TIEN LEGIONNAIRS GEARRESTEERD. Officieel wordt te Boekarest bekend ge naakt, dat tien leden van de legionnairsbe- weging, die vlugschriften van revolutionnair arakter uitgedeeld hebben, gearresteerd 'ïjn. Men vond ook wapenen op hen. De officieele bekendmaking vestigt er den nadruk op. dat op uitdeeling van revolution- naire pamfletten, die aansporen tot omver werping van de huidige staatsorde en ook op het bezit van wapenen de doodstraf staat De arrestanten zijn voor dc autoriteiten van don krijgsraad geleid. Kalmer handel. Na prijshon. dende opening gevoelige inzin. king. Amerikanen onzeker. Nederlandsche beleggingen onge- veer prijshoudend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. Nederland 1941 I 4 981/2 L.K. 98-97 5/16 973/4-9?7/8 «»V2 98% 9634 97% 98% 98% 91-90% 90%-89 11/16 91% 91 89 89 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bol. fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 89 883^ 's Grav. '37 I 3% N. Holl. '38 3 83%' N.-Holl. '38 II (3%) 3 90% R'dam '37 I III 3% 86 Z.-Holland 1937 3 84 86% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 92 94 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 199% 200 Ned. Ind. Handelsb. A 141% 140 Ned. Handel Mij. c.v. A 146%-147 145 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 131%-127 126%-128 flalvé Delft c.v. A 79 77% Centr. Suiker Mij. 200 209-% Fokker g. A. 200 197 Lever Bros en Unilever cv.AliO-133% 136%-13Q Ned. Ford Philips G B.V.A. 225%-216% 225-218 Philips pref. A. 146 Buitenland. Anaconda copper cv.. A. 253%-26 3/16 26%-25% Beth. Steel cv. A. 78-74% 77%-75% Gen. Motors cv. A. 47 47 Kennecot Copper cv. A. 32-33% 33%-33% North. Am. Aviation cv. A. 14 12% Rep. Steel cv. A. 19-21% 2i%-20 13/16 U. S. Steel cv. A. 56%-60% 59-57% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 261% 2543% Kon. Petr. 200-282% i 285-272% Buitenland. Shell Union cv. A. 10%-11% 11%-10%' Tide Water cv. A. 9-9% 9%-9 3/16 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A. 129-125 126-121%] Java China-Japanlijn A. 167-158 101-152 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. 172-169 164-166 Kon. Paketvaart A. 259-260 253 Ned. Scheepv. Unie A. 196%-190% n r, 193-188% Rott. Lloyd A. 156%-155 151% Stoomv. M. Nederland A. 158-160 155-152 SUIKER-ONDERNEMINGEN. F-A- 495-475 4S9-475 Javascne Cultuur 284 279 NI SU. 285 979 Ver. Vorstenl. Cult. 139%-134% 136-131% TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. Deli Mij. cv. A. Senembah 221-215 217-205 295-300 203%-286 239-231 232-215 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 312-301 .804-t>93 Bandar Rubber Mij. A. 240 229 Deli Batavia Mij. A. 240 234% Koersen van stortingen op 4 April 1941: Belgas 30.1432; Zwitscrsche Francs 43.56J 1'ianschc Francs 3.7G8; Lires 9.87; Dcensche Kronen 36,37; Zweedsche Kronen 44.85; Tsje chische Kronen (oude schulden) 6.42. POSTGIRO-NO'8 VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, Ta 6553. AU bank der Winterhulp Neder- Ierland U aangewezen de Kaaver- eenlglng N.V„ Amsterdam, No. 877 CU brengt geluk bi veler leven!'

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2