D.T.S. Oudesluis 1 2 M F.C. - Watervogels 00 Verklaringen van MATSOEOKA Ifalië's verklaring over Zuid-Slavië Radioprogramma Marktberichten Vxi-eiiuit Emotioneclc wedstrijd ia Den Haag Velscn wint verdiend Schrale zege van Xerxes Ajax wint verdiend Verdiende overwinning van Feyenoord D.H.C. speelden de zenuwen parten Provinciale Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Benauwde overwinninq. Wel spaning, maar geen Iraal voetbal. Het is D.T.S. gelukt om met de hakken over de sloot te komen en de punten thuis te houden, klaar hier moet direct aan toe gevoegd worden, dat Oudesluis vlak voor de rust een harer spelers naar de kleedka mer gestuurd zag en de rust met 1—1 in ging. D.T.S. had toen voor den wind ge speeld. Na de rust bood Oudesluis hardnek kig tegenstand en moest de verdediging van i D.T.S. vele malen handelend optreden om de Oudesluizers van het lijf te houden. Een penalty aan Oudesluis toegewe«en, werd goed genomen, maar even fraai door kee per v. d. Hoven gestopt, welke dus den gelijkmaker voorkwam. De wedstrijd. Onder leiding van scheidsrechter A. C. Groen stelen beide elftallen zoch op en D. T.S. die de toss won, verkoos voor den wind te spelen. Oudesluis trapt af en pakt direct goed aan. Ook D.T.S. probeert het met een aanval, maar O. geeft niet thuis en de aanval die wordt ondernomen, kan niet anders door Tromp gestuit worden dan ten koste van een corner. Deze wordt goed genomen, maar de bal wordt weggewerkt. Dan krijgt D.T.S. een ingooi te nemen. De bal komt bij de Vries, die een boogbal plaatst naar het O.-doel. De keeper staat le ver voor zijn doel en D.T.S. heeft de leiding 10. Fanatiek valt Oudesluis aan en na een vergeefsche poging komen ze terug en een fout in de D.T.S.-verdediging wordt ipeteen afgestraft en de stand is 1—1. Een vliegejid schot, van Bakhuis wordt door den O. keeper weggestompt en wegge werkt. Dan gaat O. er vandoor en forceert een corner. Goed genomen danst de bal van een paar D.T.S.ers gevaarlijk voor doel heen en weer, en ontkomt men hier aan een doorboring. Nog tweemaal voor de rust ko gelt de Waard net over deel heen, daarna als er nog twee minuten te spelen is, wordt de rechtshalf van O. wegens natrappen van het veld gestuurd. Na de rust pakt O. met 10 man verder spe lend goed aan en geeft de D.T.S. verdediging nog veel werk. De voorhoede van D.T.S. kan echter de O. verdediging ook maar niet pas- seeren. Na 18 min. spelen weet de Vries door een fout in de verdediging door te breken en het is 21. O. zet nu alles op alles en al wordt er geen fraai spel te zien gegeven, de spanning zit er danig in. O. krijgt een pe nalty te toegewezen. Goed genomen, maar even fraai door v. d. Hoven gestopt. Carnas valt uit en C. Langcndijk neemt zijn plaats in. Hoe er ook gewerkt wordt, in de stand komt geen verandering meer en heeft dus D.T.S. een magere overwinning behaald, een overwinning welke lang geen kampioens- alures inhield. In een wedstrijd waarin de verdedigingen sterker bleken dan de voorhoedes, hebben M.F.C. en Watervogels de punten gedeeld. De Watervogels hadden het volgende elftal in het veld: Clouting Velzen Bonts Schotting Been Wessel Slotenmaker Snijders Been Been Rensmaag Het ging bij Watervogels al een stuk beter dan in voorgaande wedstrijden en had MFC zich niet zoo buitengewoon geroerd, de Hel- derschen hadden zeker beide punten meege nomen. De achterhoede van Watervogels was ook nu weer het sterkste deel, trouwens de laatste drie wedstrijden leverden slechts 1 winstpunt op, doch daarentegen werd doel man Clouting maar 4 maal gepasseerd. Een sprekènd bewijs dat het aan dit deel der ploeg niet ligt. Ook de middenlinie kan weer op een goeden wedstrijd terugzien, het sa menspel sloot goed en de voedende taak werd ook serieus opgevat. In de voorhoede wilde het echter weer niet vlotten, hoewel de achterhoede der gastheeren ook best hun mannetje stond. De wedstrijd ging over het algemeen vrij wel gelijk op, dan weer was MFC in den aanval, om even later de Vogels weer ver woede pogingen te zien doen een overwin ning te forceeren, doch het wilde aan beide kanten niet lukken, ook niet toen de MFC- doelman na de rust het doel reeds had ver laten, rolde de bal nog naast, in plaats van in het net. Met den uitslag mogen beide clubs tevre den zijn, het was de juiste verhouding. SCHAGEN 2—WIERINGERWAARD 2 8—0. Schagen heeft Wieringerwaard, dat met slechts acht man was opgekomen, met een fikschen nederlaag naar huis gez.onden. Er was weinig moois aan den wedstrijd te zien. Schagen spande zich niet in. Na tien minuten spelen, komt de eerste goal van de voet van v. d. Pijl. Het botert echter niet in de voorhoede van Schagen. Vele aanvallen loopen in het honderd. Ge leidelijk wordt de score echter opgevoerd en de rust komt met een 40 voorsprong voor Schagen. Na de rust is het spelbeeld onveranderd. Het spel beweegt zich geregeld op de Wie- ringerwaardhelft en bij gebrek aan werk komt keeper Kousbroek ook maar op het middenveld om zich daar een beetje warm te trappen. Toch zou dat gevaarlijk worden. Plotseling breekt Wieringerwaard door, een ver schot gaat recht op doel af en slechts de lange beenen van Weeland kunnen redding brengen. Inmiddels is de score opgevoerd tot 80 en met dezen stand komt het einde van een lus- teloozen wedstrijd. SCHAGEN A—SUCCES A 1—2. In een spannenden wedstrijd beeft Scha gen A van Succes A een 2—1 nederlaag te slikken gekregen, hoewel Schagen met de rust met 10 voor stond. Onder geweldige spanning ver loopt de match ADOSparta, 4-3. Westhoven was op dreef. Wel zelden zal er tot het laatst zoo veel spanning hebben geheerscht als thans het geval is in de westelijke af- deeling tusschen ADO en DHC. De beide clnbs, geven elkaar geen haar breed toe en ook gisteren kon nog geen kampioen worden aangewezen, doordat zoowel ADO als DHC van hun tegenstanders wisten te winnen. In een beslissingswedstrijd zullen de rivalen elkaar nu het kampioenschap betwisten. ADO wist in een uiterst spannenden kamp de meerdere te blijven over Sparta. Toch had het niet veel gescheeld of het was een gelijk spel geworden, als niet Westhoven even voor tijd met een fraai doelpunt de overwinning zeker had gesteld. Na 12 minuten onderneemt Sparta een overrompelenden aanval. Dommering, die naar buiten is gezwenkt, zet laag voor en eer Koek het zich realiseert, heeft de Boer met een hoog schot in den hoek zijn club de leiding gegeven (01). Sparta is technisch iets beter dan zijn te genstander, terwijl het afgeven snel en zui ver geschiedt. Bij de gastheeren is dat on derdeel minder goed verzorgd, hetgeen voor al voor het vijandelijke doel merkbaar is. De linksbinnen van ADO, de Heer fungeert als verbindingsman en duikt overal op. Na 20 minuten haalt hij ook weer den bal op en geeft afgemeten door naar Eversteyn, die met een goed schot Pel passeert (11). Het grootste gevaar bij Sparta komt van den linkervleugel, waar Weber, die steeds met verre passes aan hel werk wordt gezet. Tap en de Jong handen vol werk geeft. Na de rust is A.D.O. het eerst in den aan val. Vreeken geeft te scherp voor, waarop Pel maar half kan wegwerken. De Heer snelt toe en plaatst in het verlaten doel 2—1. Nu trekken de Spartanen weer ten aan val. Me't een fraaien omhaal geeft Meyer het leer door naar Scton, die hard voorzet. De Boer neemt den. bal ineens op zijn schoen en kogelt hem achter Koek (2—2). Neuteboom speelt'zich vrij, geeft door aan Westhoven, die met een schuiver Pel passeert (3—2). Eenige aanvallen van A.D.O. stranden dan op buitenspel, waarna de stand weer gelijk wordt. Koek mist bij uitloopen en Drok schiet in het verlaten doel (33). Spanning ten top. De spanning stijgt nu ten top! Nog zeven minuten zijn te spelen, als Neuteboom den bal vrij op den vleugel krijgt. Hij geeft zuiver door naar Westhovcn, die zich om draait en onhoudbaar inknalt (43). Een doelpunt, dat de gasten nog ma ken, wordt wegens aanvallen van den kee per geannuleerd. D.O.S.—V.S.V 2—3. Reeds na tien minuten spelen nam V.S.V. door den invaller Bouwens de leiding 01. Deze jeugdige middenvoor was voor de D.O.S. verdediging een voortdurend gevaar. Bij ëen scrimmage voor het Utrechtschc doel bracht Bouwens den stand op 02. D.O.S. had geen geluk, toen Dumortier en v. Leur tegen don paal schoten. Na de hervatting speelde V.S.V. in een zeer hoog tempo dat D.O.S. niet kon volgen - speciaal de vleugel spelers waren uiterst snel en bijzonder actief. Eerst was het Got- schalk, daarna Bos. die van de zijlijn naar binnen zwenkten en keeper van Baggum passeerden 0—4. liet laatste half uur was D.O.S. sterk aanvallend. Wel wist Gotschalk met een snelle uitval nogmaals te scoren, doch toen later werd keeper Michel twee maal achtereen door Dumortier gepasseerd, zoodat het einde kwam met een verdiende 52 overwinning voor de Velser afdee- lingskampiocncn. XERXES—HAARLEM 2—1. Bij Xerxes was Lagendaal weer van de partij, terwijl Haarlem een invaller had voor Stammers. Voor de rust was Xerxes, dat toon het voordeel had van den straffen wind, hij- na voortdurend in de meerderheid, zonder dat er echter een doelpunt kwam. In de tweede helft had Haarlem den wind in den rug, doch desondanks nam Xerxes 't spel in handen Na een kwartier gaf Lagen daal een goeden pass aan Barzilay, deze draaide om Visser heen en plaatste toen den bal heel tactisch in het hoekje (10). Dade lijk kwam de voorhoede van Xerxes weer terug, Sjerp benutte een voorzet van Rarzilav en de stand was 20. Haarlem gaf het nog niet op en het duurde niet lang, of de Winter slaagde er in uit een hoekschop met een mooi schot den achterstand te verkleinen (21). De roodbroeken probeerden nog ge lijk te maken maar Verploegen en Oude ver dedigden zoo energiek, dat hen de kans daar toe niet geboden werd. Ajax-H.B.S. 4—1. De Amsterdammers hebben het seizoen besloten met een goede overwinning op H. B.S. in de eerste helft was het spel het aankijken volkomen waard, vooral de Ha genaars waren in deze periode uiterst ac tief. Tegen de verhouding in kreeg Ajax toch een 20 voorsprong door toedoen van Groenewoud en Bijl. Het verre opdringen van Walhain c.s. werd H.B.S. tenslotte noodlottig. Eerst was het Groenewoud die hiervan profiteer de en kort daarop konden Bijl en van Wijngaarden op gemakkelijke wijze door de verdediging heenloopen. De tweede helft was van veel minder gehalte, vooral toen eerst van Wijngaarden en kort daarop Bijl op uitstekende wijze de Ajax-voorsprong wisten te vergrooten was de aardigheid er voor het grootste ge deelte af. De stand bleef ongewijzigd. FEIJENOORD—D.F.C. 3—2. Den laatsten strijd voor de competitie in haar stadion heeft Feijenoord met 3—2 ge wonnen. De eerste periode eindigde zonder doel punten. Feijenoord trad de tweede helft in met een eenigszins gewijzigde opstelling., welke in derdaad een verbetering beteekende, want nauwelijks was het spel hervat of de Vroet scoorde zijn eerste doelpunt (10). Nadat Vlietstra enkele minuten later een schot van Mi.inders had gestopt, schoot van Kooten weer in en met succes (1—1). Doch ook zoo bleef het niet lang, want binnen de vijf minuten had de Vioet zijn tweede doel punt gemaakt (2—1). Enkele oogenblikken later volgde het derde Rotterdamsche doel punt, ditmaal van den voet van Paauwe. die van de middellijn af een uitstekend gericht schot inzond. Doordat Koppen een D.F.C.-er haakte kreeg de Dordtsche club een strafschop toe gewezen, die Punt uitstekend benutte (32). D.H.C.—D.W.S. 4—2. D.H.C. kwam met een volledig elftal in het veld. D.W.S. had een andere opstelling met Caldenhoven als rechtsh. De thuisclub bleek last van zenuwen te hebben. Toch wist Bommels voor D.H.C. te scoren en het daarmee de leiding te geven. Het doelpunt werd gemaakt uit een penalty, die was toe gekend. nadat Dijkman ongeoorloofd was aangevallen. Daarna was D.W.S. sterker. Doch doelpunten bleven uit en de rust kwam met den stand van 1 —0. Ook na de rust was D.W.S. sterker, doch D.H.C. herstelde zich en nadat Ditmars met een fraaien kopbal en Vollebregt enkele mi nuten later met een goed schot, den stand tot 30 hadden opgevoerd, scheen de over winning voor D.H.C. wel zeker te zijn. De ze nuwen bij de thuisclub keerden echter te rug, toen, door een fout van keeper v. d. Broek, het eerste tegenpunt kwam (3—1) D.W.S. bracht daarna nog de stand op 32 doch 7 minuten voor het einde stelde Schreu- der.de overwinning veilig door de stand op 42 te brengen STORMVOGELS—H.D.V.S. 1—1. Voor de rust waren de Schiedammers in het veld aanmerkelijk sterker. De IJmui- der verdediging wist evenwel doelpunten te voorkomen. Pas was de strijd hervat, of Lex Jansen had met een mooi schot via den onderkant van de lat succes (0—1) Pas tegen het ein de scoorde Tol den niet onverdienden ge lijkmaker (11) waarna van Pel zelfs nog kans kreeg om het winnende puntje te sco ren, maar hij accepteerde haar niet. Het zou niet verdiend geweest zijn, Het daar HermesDVS in ieder geval beter spel leverde, dan de thuisclub. Het doel van het driemogend- hedenpact tot in bijzonderhe den besproken. ,,Ecn p.ersoonlijk bezoek is belangrijker dan honderd beraadsslagingen", zoo heeft de in Europa vertoevende Japansche minister van buitenlandsche zaken volgens Domei verklaard. Het doel der toepassing van het driemogendhedenpact, zoo ver klaarde Matsoeoka verder, is thans na de gedachtenwisseling met de Duitsche en Italiaansche staatleiders duidelijk en tot in bijzonderheden besproken. Hij is er van overtuigd, dat de resultaten dezer bespre kingen zullen blijken het welzijn van Ja pan te dienen. „Een golf van onwaarheid." Stcfani deelt mede: .Vier jaar geleden, in Maart 1937, heeft Zuid-Slavië een vriend schapsverdrag met Italië geteekend, dat den blyvenden en zekeren grondslag van een oprechte politiek van samenwerking tusschen beide staten had moeten vormen. Wij schonken de Zuid-Slavisahe regeering een vertrouwen, waarvan wij hoopten, dat het niet geschokt zou worden. Wij bleven trouw aan dit verdrag van Belgrado, zelfs toen, na den val van het kabinet Stoiadi- nowitsj, dat het had gesloten, de eerste aanwijzingen en de eerste demonstraties van een herlevende vijandigheid jegens Italië en Zuid-Slavië begonnen, het werk van de obscure elementen, die gedurende twintig jaar de betrekkingen tusschen beide landen hadden vergiftigd en na den val van Stojadinowitsj duidelijk de overhand kregen. Ons programma was scherp omlijnd: Wij wilden de toekomst van het Zuid-Slavische volk verzekeren. Wij wilden het zonder eenig offer, zonder risico of gevaar van zijn kant laten medewerken aan het werk van vreedzamen herbouw op het Europee- sche vasteland. Op erond van dat programma werd Zuid- Slavië na het accoord van Weenen van 25 Maart toegelaten tot deelneming aan het driemogendhedenverdrag. Zuid-Slavië had de verzekering gekregen, dat zijn souvereiniteit en onschendbaarheid ontzien zouden worden, en den waarborg, dat door zijn gebied geen troepen zouden trekken. Het verraad. Nauwelijks was dit pact gesloten, of de zelfde elementen die in het geheim hadden gestreefd naar een deelnemen van Zuidsia- vië aan den oorlog, staken te Belgrado den KOEGRAS JULLANADORP. DE BOEREN HOUDEN DEN MOED ER IN. Alg. Vergadering van de Ver. van Oudleerlingen der Landbouwwin- tercursussen. Zaterdag vergaderde bovAgenoemde ver- eeniging met 14 leden in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Bij ontstentenis van den voorzitter, fun geerde de heer J. Henderikse als zoodanig en heette allen welkom. De secretaris de heer N. Hoornsman Dz., leest vervolgens de notulen, welke onveran derd vastgesteld worden. Over het aan alle leden toegezonden verslag van de Proefvel den over 1940, heeft niemand iets te vragen, waarna de voorzitter aan de orde stelt de vraag: Moeten er proeven worden genomen en zoo ja, welke? Spr. voegt er aan toe dat het nemen van proeven hier in Koegras geen overbodige weelde is. Hij dringt er voorts op aan, Vit de leden zich er wel wat meer moeite voor mogen getroosten en niet alles aan een paar menschen overlaten. De bemes ting enz. zal waarschijnlijk wel eenige moei lijkheid opleveren. Verleden jaar hebben wij met stalmest op humusarmen grond proeven genomen met zomergerst, tarwe en aardap pelen. Wij willen thans eens kijken hoe ver deze stalmest nog nawerkt op de proeven voor dit jaar. Op het veld achter de school wil men een eetaardappelproefveld aanleg gen en worden diverse rassen daarvoor op genoemd. De veldjes zulleh van 50 op 100 M2. oppervlakte gebracht worden en men krijgt dan daar een proef van aardappel op aardappel van 1 en 2 jaar en van aardappel op klaver. Getracht zal worden Patentkali te krijgen tegen 6 a 700 Kg., liever 1000 Kg per H.A., en voorts de nawerking van de 50 duizend Kg. stalmest nagaan. Het veld moet thans vlug omgewerkt worden waarvoor een der leden zorg zal dragen. Verder wil men nog een voederbietonproef nemen in de groepen 12, 14, 16 en 18 van elk 2 soorten, dus 8x100 M2. en 2 soorten bruine boonen 2 x 100 M2. Als het laatste gelukt, dan wordt dit proefveld gewoon in het bedrijf van een der leden opgenomen en bewerkt. Deze proe ven betreffen alleen 'n rasvergelijking, dus geen bemestingsproef. Een leider voor de proefvelden. Voorts wenscht men een leider te hebben over de werkzaamheden op de proefvelden. Hiervoor stelt de heer J. Sleutel Dz. zich be schikbaar voor het veld achter de school en J. Hoornsm^an op eigen bedrijf. De commissie tot nazien van de rekening van den penningmeester, den heer S. Kant, worden aangewezen de heeren J. Dekker en Paarlberg. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering van den Bond van Oudleerlin- lingen op 28 Mei a.s. worden benoemd de heeren G. Pluister, P. Rampen en B. Tho mas. Daarna brengt de heer G. Baken verslag van de algemeene vergadering, gehouden in 1940, waarvoor de voorzitter hem dank zegt. Het verslag van den secretaris en van den penningmeester over 1940 blijven we dus nog te goed, zegt de voorzitter. Indien het mogelijk is zal er dit jaar weer een excursie op touw gezet worden. Men wil zich echter thans nog niet aan een bepaald plan binden. Verder besluit men dat de leden bij toer beurt daartoe aangewezen door den leider de werkzaamheden op het proefveld zullen verrichten. Hierna Sluiting. 'ANNA PAULOWNA BREEZAND VERKOOPING. Zaterdagavond had in café Borst, ten verzoeke van den heer J. Smedinga te Leeuwarden, de verkooping plaats van een huis met erf aan de Zandvaart, groot 4 Aren. De belangstelling was zeer groot, maar de animo tot koopen daaraan niet evenre dig niettegenstaande het hooge strijkgeld, f 45.dat werd uitgeloofd. Bij opbod was de heer W. Peereboom van Wieringerwaard met f 3915 hoogste bieder en bij afslag werd niet gemijnd. WIE RIN GEN DISTRIBUTIEDIENST WIE RINGERMEERWIERINGEN. Distributie van vaste brandstoffen. Zooals bekend zijn na 1 April j.1. geen nieuwe bons voor brandstoffen geldig ver klaard. Ten einde hen, die voor kookdoel- einden over vaste brandstoffen moeten be schikken, niet te duoeeren, wordt aan deze nersonen over de maand April een extra bon uitgoreika. na indiening van een desbe treffend formulier. Dit formulier is verkrijgbaar aan: 1. Het kringkantoor te Wieringerwerf, lederen morgen van 912 uur v.m. 2. Het agentschap te Hippolytushoef. iede re dag van 9—11 uur v.m. en Van 67 uur n.m ("ifgezonderd Zaterdag). De distributiestamkaart van het gezins hoofd moet bij de indiening van dit formu- 'ier worden overgelegd. Belanghebenden wordt onder de aandacht gebracht, dat het noodzakelijk is de in hun bezit zijnde brandstoffenkaarten met de zich daaraan bevindende bons. zorgvuldig te bewaren, aangezien de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat in de toekomst bons van deze kaart voor het betrekken van brand stoffen geldig worden verklaard. kop en stelden zii met geweld een regiem in. dat in werkelijkheid slechts één taak had: het verdrag te verscheuren en Zuid- Slavië tegen de sm'lmoeeudheden in het veld te brengen. Een golf van dwaasheid einc over Zuid-Slavië. De Italiaansche regeering volede met groote aandacht en de grootste kalmte de.ze "eho'iWeniesen. die er toe leidden, da' Zuid-Slavië zich vereenigde met Engeland en Griekenland en evenals Griekenland een basis van de Rritsrhe strijdkrachten in Europa werd. In verband met dit feit he-*r de Italiaansche regeerfng besloten met zii" strijdkrachten op te treden in nauwe samu werking met de Duitsche". LEVERING GEVORDERD SLACHTVEE TE SCHAGEN. OP 8 APRIL 1941. De Provinciale Voedselcom- missaris voor Noordholland maakt bekend, dat degenen, die een formulier hebben ontvan gen om 10 April 1941 te Scha gen te leveren, in verband met de verplaatsing dezer markt op Woensdag 9 April 1941, op laatstgenoemden dag het gevor derde vee aldaar moéten aan bieden. DINSDAG 8 APRIL. Hilversum I (415.5 M.j 6.456.50 Gramofoonmuziek. 6.507.00 Ochtendgymnastiek. 7.007.45 Gramofoonmuziek. 7.458.00 Ochtendgymnastiek. 8.00 Tijdsein. Daarna Schriftlezing en me ditatie. S.10—8.30 Gewijde muziek. 8.308.45 Nieuwsberichten. 8.45—9.15 Gramofoonmuziek. 9.1510.00 Gramofoonmuziek. 10.0010.20 Orgelspel door Piere Palla. 10.2010.40 Nederlandsche gedichten. 10.40—11.15 Spaarne-Sextet. 11.15—12.00 Tenor, fluit en piano. 12.00 Tijdsein. 12.0012.30 Omroeporkest o.l.v. Jozef Holzer. 12.3012.42 Reportage. 12.42—12.45 Almanak. 12.45—1.00 Nieuws- en Econ. Berichten. 1.0O—1.20 Gramofoonmuziek. 1.20—2.10 De Romancers o.l.v. Gerard van Krevelen. 2.102.30 ..Onze Keuken". 2.303.45 Sprankelende middagklanken. 3.454.00 Gramofoonmuziek. 4.004.20 Lezing: „Ons geloof en ons werk". 4.20—4.30 Concert voor trompet en orkest. 4.305.00 Kamermuziek. 5.005.15 Gramofoonmuziek. 5.155.30 Nieuws-. Economische- en Beurs berichten. 5.305.45 Filmliederen. 5.45—6.15 Het Revida-SexteL 6.156.30 Het Dorpstooneel. 6.30—7.00 The Ramblers o.l.v. Theo Uden Masman. 7.00—7.15 A.N.P. Vragen van den dag. 7.157.30 Gramofoonmuziek. 7.308.00 Duitsche les voor beginnelingen. S.00 Tijdsein en Nieuwsberichten. 8:158.30 Spiegel van den dag. 8.30— 8.45 Duitsche berichten in de Engel- sche taal. 8.459.30 Operette-klanken door het Om roeporkest. 9.309.40 Gramofoonmuziek. 9.40—9.45 Avondwijding. 9.45—10.00 Engelsche berichten. 10.00 Gramofoonmuziek. Sluiting. Hilversum II (301.5 M.) 6.456.50 Gramofoonmuziek. 6.507.00 Ochtendgymnastiek. 7.007.45 Gramofoonmuziek. 7.458.00 Ochtendgymnastiek. 8.008.30 Tijdsein en Gramofoonmuziek. 8.308.45 Nieuwsberichten. 8.459.15 Gewijde muziek. 9.15—10.00 Vroolijk ochtendconcert op gra- mofoonplaten. 10.0010.20 Gramofoonmuziek. 10.2011.00 Pianovoordracht. 11.00—11.20 Voordracht door Ferdinand Ster- b neberg. 11.20—11.35 Gramofoonmuziek. 11.35—12.00 Het Amabile-sextet. 12.00 Tijdsein. 12.0012.15 Politieberichten. 12.1512.45 Het Amabile-Sextet. 12.451.00 Nieuws- en Econ. Berichten. 1.002.00 Omroeporkest o.l.v. Louis Schmidt 2.00—3.30 Rotterdamsch Philharmonisch Orkest. 3.304.00 Halfuur voor de zieken. 4.00— 4.30 Gramofoonmuziek. 4.305.00 Voor de kinderen. 5.005.15 Gramofoonmuziek. 5.155.30 Nieuws- en -Econ. Belichten. 5.306.00 Gramofoonmuziek. 6.006.15 Oud-Vade.rlandsche Hoenderras sen. Vraaggesprek. 6.156.45 Orgelconcert door Pierre Palla. 6.45—7.00 „Van Zeebodem tot Bouwland". Reportage. 7.007.15 Vragen van den dag. 7.15—8.00 Het Russisch Orkest „Slawa" o.l. v. W. Schablowskv. 8.0O—8.15 Tijdsein en Nieuwsberichten. 8.158.30 Gramofoonmuziek. 8.30—8.40 Zang door de „Humoresk Melo- dios" (gr.pl 1 8.WV—9.30 „De dood overwonnen". Hoorspel. 9.3010.00 Nederlandsche Volksliederen. 10.0010.15 Nieuwsberichten. Sluiting. (Officieele noteering). NOORDSCHARWOUDE. 5 April. Aanvoer: 61600 Ke .roode kool f 8.—. 14600 I<g. gele kool f 6.R0 128200 Kg. Deensche wit te kool f 5.90. 300 Kg. uien: drielingen f 5.60. stek f 4.10—4.80. 2600 Kg. peen: a, b en c f 4.50, 2000 Kg. bieten f 1.90—3.70. RROEK OP T.ANGENDIJK. 5 April. Aavnoer: 1400 Ke. uien f 6.—. grove uien f 6.drielingen f 6.—, 5900 Kg. bieten f3.70 Voorloopiee noteering (hedenochtend 9 uur doorgebeld). Officieele priizen en aangevoerde kwantums van vandaag, publi- ceeren wij morgen. NOORDSCH ARWOITDE. 7 Maart. \anvoer: 51600 Kg. roode kool f 8.14000 Kg. gele kool. f 6.80. 177000 Kg. Deensche witte kool f 5.90. RROF.K OP T.ANGENDIJK. 7 Maart. Aanvoer: 2275 Kg. kroten f 3.70 100 hos ra- Üis f 3.00. 18VA Ke .raapstelen f 9.10. ALKMAAR. Veemarkt, Aanvoer uitsluitend voor de levering.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3