Ierland voor de Iteus Aardappelen en bonnen op liet bloetabollenveld lutxki lept in GRIEKEKLAND Vliegongelukken de V.S. in Wagon ontspoord WINTERHULPEN EDERLAND Stort op 5553 of op 877 Bulgarije breekt met Joego-S'avië Bordeaux ooder vuur Sform raast om Spanje Ook Monteneqro vraagt om vrijheid RECHTSZAKEN Engelsche luchtaanvallen Vaten met boter uit fabriek gestolen Duitsch weermachtbericht teruggeworpen Amsterdamsche effectenbeurs Koersen Nederlandsch clearinginstituut De Bulgaarsche regeering heeft de diplo matieke betrekkingen niet Joegoslavië ver broken. In de nota welke aan de Joegoslavische legatie is overhandigd, worden hiervoor de volgende beweegredenen aangegeven: 1 De sinds het begin van deze maand door Joegoslavische afdeelingen onderno men ongegronde en niet uitgedaagde aan vallen op grensposten. 2 Luchtaanvallen van Joegoslavische vlieg tuigen op open Bulgaarsche steden, waarbij burgers, vooral vrouwen en kinderen, ge dood werden, hoewel Bulgarije buiten het conflict bleef. 3 Leden van het Joegoslavische gezant schap in Sofia onderhielden betrekkingen met woelige elementen, die onlusten en een staatsgreep voorbereidden. Dit blegk o.a. ook uit manifesten, welke in Joegoslavië gedrukt werden, door leden van de Joego slavische legatie naai' Bulgarije gebracht en door de woelige elementen, waarmede zij in contact stonden, verspreid werden. Vijftien huizen vernietigd. Geen slachtoffers onder de be volking. Op den Britschen aanval op eqn Fransch krijgsgevangenkamp te Souges bij Bor deaux. waarbij negentien Fransche gevan genen gedood. 22 zwaar en 14 licht gewond werden, is in den nacht van Zondag op Maandag een aanva! op een woonwijk, mid den in Bordeaux, gevolgd. Op ongeveer vijftien huizen, die voor 't meerendeel slechts één verdieping hadden, werden brand- en brisantbommen geworpen Het grootste deel der huizen werd geheel vernield. Dat er geen dooden te betreuren zijn. is slechts te danken aan de omstan digheid. dat de meeste bewoners. allen kleine luiden, afwezig waren en de ove rigen. een toevlucht in de kelders hadden gezocht. Druk scheepvaartverkeer in de Straat van Gibraltar. Uit de Spaansche haven Tarifa wordt ge meld, dat de storm nog steeds voortduurt en de haveninrichtingen ernstig beschadigt. In de straten en op liet veld is ook ernstige schade ontstaan. Telefoon- en telegraafver bindingen worden steeds moeilijker. Ondanks het slechte Weer heeft men druk ke bewegingen kunnen waarnemen van En- gelsche schepen in de Straat van Gibraltar, waar een pantserschip en eënigé torpedoja gers benevens twee duikbooten zijn gepas- sèerd. De uitgang van de Straat naar den At- lantischen Oceaan wordt scherp bewaakt door schepen en vliegtuigen. Verzoek aan Mussolini. Een in Tirana 'opgerichte commissie tot bevrijding van Montenegro heeft een tele gram gezonden aan den Duce. waarin ge smeekt wordt om de „bevrijding van de op onverdiende wijze door de Serven onder drukte broeders". De Montenegrijnen. zoo gaat het telegram verder, een trotsch solda tenvolk. dat met zijn bloed roemriike blad zijden in de Balkangeschiedenis heeft ge schreven. hebben jarenlang het hun door het laaghartige verdrag van Versailles opgeleg de Servische iuk gedragen. Thans, nu door uw werk en dat van den Fuehrer de dag der vrijheid voor dit gekwelde Balkanland be gint, brengen de Montenegrijnen tot uitdruk king. dat Montenegro in de nieuwe orde van het schiereiland de plaats wil innemen die het op grond van de door eeuwen van roemrijke gebeurtenissen bevestigde traditie van een vrijen staat, toekomt. STEUNPUNTEN OF VERHONGEREN. De Londensche correspondent van Svenska Dagliladet meldt, dat de Iersche minister van defensie, Frank Aiken, die in de Vereenigde Staten onderhandelingen voert over levering van wapens en vooral van levensmiddelen, voor de keus ge steld is, dat Eire strategisch belangrijke vloot- en luchtbases aan de Zuid en aan de Westkust van Ierland ter beschikking van Engeland moet stellen of geenerlei hulp in welken vorm dan ook van de Ver. Staten zal krijgen. Nu Engeland tegen 1 Mei de totale blok kade van Ierland heeft aangekondigd (door ingevoering van het navicertstelsel voor alle schepen met Iersche bestemming) staat het Iersche volk voor de keus langzaam maar zeker te verhongeren of tegenover den Engelsch-Amerikaanschen druk toe te ge ven. Van Amerikaansehe zijde is voorgesteld, naar het Zweedsche blad meldt, dat Ierland deze steunpunten niet aan Engeland af staat, maar voor den vorm aan de Vereen. Staten, die ze dan van hun kant ter beschik king van Engeland zouden stellen. Men quaüficeert deze handelwijze als Ameri kaansehe garantie, want de Ver. Staten zouden zich verplichten er voor te zorgen, dat deze steunpunten na den oorlog weer aan Ierland teruggeven zullen worden. De recente rede van den lerschen pre mier. de Valera tot het iersche volk. toont, dat de regeering te Dublin ook voortaan vastbesloten is niet op deze Engelsch-Ame- rikaansche voorstellen in tp gaan. Neutrale waarnemers betoogen steeds weer. dat 't in -Ierland tot openlijken opstand zou ko men als de regeering te Dublin toch nog neiging tot toegeven aan de Angel-Saksi sche eischen mocht tonnen als gevolg van de al te sterke Engelsch-Amérikaansrhe pressie. Bezetting van de Iersche steun punten door Britsche troepen zou het sein voor een nieuwen iersch-Engelschen striid zijn. Dat is ook de reden, waarom Enge land de onderhandelingen met Ierland aan de Ver. Staten heeft overgelaten. Een open lijk conflict met Ierland zou Engeland slechts in een oogenblik van uiterste ver twijfeling riskeeren. Zes personen zijn om het leven gekomen, toen drie vliegtuigen neerstortten, zoo meldt de New York Times. Te San Angelo (Texas), kwamen hij twee vliegongevallen: een leeraar van de plaatselijke vliegschooi en twee militaire leerlingvliegers om. De vliegende dominee McNallv. die de gemeenten van zijn secte in het geheele land per vliegtuig bezoekt, kwam met zijn gezin van twee personen om het leven hit een vliegongeluk in de nabijheid van Bing- hampton (New-YorR) Mcnallv had na een gevangenisstraf van viiftien jaar uitgezeten te hebben, waarbij hij drie pogingen deed om te ontvluchten, een rendeerende secte gesticht, die hem ver oorloofde en groofen staat te voeren. ENGELSCH VLIEGTUIG IN FRANKRIJK NEERGESTORT. Een Engelsch vliegtuig is, naar de Fran sche bladen melden, midden in het dicht bi.j Vire gelegen plaatsje Sanit Sever neerge stort. Er ontstond een brand, die vijf huizen vernielde. In een der huizen werden negen menschen onder de nuinen bedolven en ge dood. De beide inzittenden van het vlieg tuig zijn verbrand. SERVEN EN KROATEN. Volgens mededeelingen van een Kroatisch officier, is het in den nabijheid van Mostar tot hevige gevechten tusschen Serven en Kroaten gekomen. INBRAAK IN HUIZEN, DIE WEGENS DE OORLOGSOMSTANDIGHEDEN WAREN VERLATEN. In de sedert 30 Mei 1940 door den bewoner, toenmaals attaché bij het Fransche gezant schap, verlaten woning van den heer A. L. C. de W. aan het Bankaplein no. 4, te 's-Gra- venhage, is een aantal maanden geleden in gebroken. evenals in de woning van den ver trokken Engelschen predikant H. M. W. aan de Juiiana van Stolberglaan no. 2. Voornamelijk in eerstgenoemd huis werden vrij kostbare goederen gestolen, zooals eeni- ge Perzische tapijten, bontmantels, schilde rijen, tafelzilver, enz. en in de woning van den Engelschen predikant twee heeren- costuums, een zilveren horloge, een gouden medaillon, een koffer met tafelzilver, eenig beddegocd enz. Na eenigen tijd vielen de daders in han den van de politie. Het waren de gebroeders R. en F. J., van wie eerstgenoemde al eenige veroordeelingen achter den rug bleek te heb ben. Een deel van de gestolen goederen had den zij aan opkoopers verkocht. Gisteren hadden de heide broeders, de 44- jarige R. J. en de 43-jarige F. J., zich voor de Haagsche rechtbank te verant\\oordeu. Zij bekenden, doch gaven elkander de schuld van het hoofddaderschap. financieele moeilijkheden, ongelukkig huwelijksleven van den tweeden verdachte, en andere fac toren van persoonlijken aard speelden in de ze zaak een rol. De officier van justitie'cischte tegen R. J. twee jaar en zes maanden eii tegen F. J. twee iaren gevangenisstraf. Mr. L. de Groot pleitte clementie voor R. J.. op grond van diens geestelijke en licha melijke zwakheid. Deze man aldus plei ter is indertijd bij het Fransche vreemde lingenlegioen in dienst gegaan en hij heeft in de tropen zware verwondingen opgeloo- pen. Bovendien rust het odium van staten- loosheid op hem waardoor hij overal als'n „niet" wordt beschouwd. Thans is hij voor nemens. na uitzitten van zijn straf, zoo spoe dig- mogelijk naar Marseiiie te vertrekken om zijn verdere levensdagen te slijten in het tehuis voor oudgedienden van het vreemde lingenlegioen. Daarom vroeg pleiter voor de zen man. die z.i. hoogstens als geleszenheids- misdadiger kon woren beschouwd en voor de maafschanpii nu niet mper als gevaarlijk ware aan te merken, een korte vrijheidsstraf. Mr. van der Jagt schetste de financieel® moeilijkheden waarmede ziin cliënt te kam pen heeft gehad en pleitte eveneens clemen tie. Het echtpaar F J. leefde er maar op los tofdat de man zich in ziin betrekking onmo- crIlik had gemaakt en ziin ontslag kreeg. Pas daarna leerde F. J. eigenlijk zijn broer kennen, die altijd buitenlandsch had ver toefd en zoo kwam hij op den verkeerden weer. De broer R. J. was het met die ronelusie echter niet eens en beweerde, dat F. J. we gens dienstweigering uit ziin betrekking was ontslagen. dus niet wegens de financieele moeilijkheden. De rechtbank zal 29 April uitspraak doen In verband met bovenstaande zaken werd wegens heling een gevangenisstraf van vier maanden ecëischt tegen een koffiehuishou- der, die eenige goederen van de gebroeders hafl gekocht doch zeide niet vermoed te heb ben. dat de goederen niet on rechtmatige wij ze in hun bezit waren eekomen Te meer om dat hii meende te doen te hebhenvmet een paar eerzame kooplieden, die ovprieens ge regeld een konie koffie kwamen drinken. Tenslotte werd zes maanden gevangenis straf geëiseht tegen zekeren W. J. de V. we gens heling van zilveren voorwerpen in ver band met genoemde zaak. Ook in deze beide gevallen zal de reeht- bank 29 April uitspraak doen. ENGELAND VOOR ZWAARSTE CRISIS SINDS VERLEDEN JAAR. De Australische minister van oor- log, Spencer, heeft, volgens den Britschen nieuwsdienst, gezegd, dat het Britsche gemeenebest thans voor de zwaarste crisis staat sedert de In eenstorting van Frankrijk. RADIO DISTRIBUTIE OOK VOOR JODEN, Onder verwijzing naar een elders in dit nummer voorkomend bericht, kunnen wij nog mededeelen, dat de radiodistributie buiten de 'verordening valt. waarbij bepaald is. dat Joden hun radiotoestellen moeten inleveren. AANVULLENDE REGELING EXTRA WINTERUITKEERING. Dank zij het initiatief van het N.V.V. werd door het departement van sociale zaken op 1 Februari 1941 aan de gemeentebestu ren een circulaire gericht, waarin mededee- .ing werd gedaan van de verleening van een extra winteruitkeering aan de onder steunde werkloozen. Tengevolge echter van het feit, dat in de eerste basisweek vele steuntrekkers werden aangewezen om sneeuw te ruimen (in werk verruiming), kwam deze categorie niet voor de extra winteruitkeering in aanmerking, waardoor vele bij het sneeuwruimen ter- werk gestelde steuntrekkers werden gedu peerd. Het N.V.V. heeft zich daarop opnieuw tot het betreffende departement gewend met het verzoek ook deze laatste categorie voor de extra winteruitkeering in aanmerking te laten komen. In aansluiting hierop heeft het departe ment van sociale zaken zich in een tweede circulaire wederom tot de gemeentebestu ren gericht, waardoor ook aan bovenbedoel de gedupeerde personen, die doordat zij in de week, waarover in de gemeenten de extra winteruitkeering op de steunbedragen werd verleend, bij het sneeuwruimen waren ge plaatst en daardoor in totaal, hetzij door dat zij een geheele week. hetzij doordat zij in een gedeelte van die week sneeuw had den geruimd, minder hadden ontvangen dna 't steunbedrag, verhoogd met extra win- teruitkering,' waarop zij anders aanspraak zouden hebben kunnen maken, het verschil alsnog mag worden, uitgekeerd. om tot een zoo doelmatig mogelijk gebruik van het land te komen. Dit past volkomen in ons bedrijf, en deze z.g. padenteelt is van het grootste belang. De teelt van aardappelen, die altijd in uitmuntende kwaliteit op onze duinzand gronden zijn voortgebracht, kan ook een belangrijke rol spelen in. het bloembollen- bedrijf. Uit de publicaties der laatste weken weet men. dat de door de inkrimping van het hvacinten- en tulpenareaal vrijgekomen gronden voor een belangrijk deel met zaad- boonen en -erwten zullen moeten worden befeeid. Het is voor ons bedrijf, en vooral ook voor onze exportmogelijkheden, van de grootste heteekenis. dat deze verplichte teelt ernstig ter hand genomen wordt Spreker betreurt, dat hij op deze vergade ring nog niet kan mededeelen. dat de on derhandelingen om met de andere vakorga nisaties tot de vorming van één alles om vattende organisatie te komen, resultaat hebben opgeleverd en eindigde met het uit spreken van de hoop. dat een nauwe samen werking tnsschen de organisaties, in afwaoh ting van het vormen van één groote vak organisatie, ertoe zal leiden, dat in deze wel zeer moeilijke omstandigheden het belang van het volk zoo goed mogelijk gediend wordt. Gistermorgen omstreeks 9 uur is van den sneltrein uit Leeuwarden op het emplace ment te Meppel de laatsfe personenwagon ontspoord. De wagon kreeg nogal schade terwijl de rails van het uitgaande spoor naar het noorden werden vernield, alsmede elec- trische draden en een lichtmast. De oorzaak is. waarshi.inli.ik gelegen in het te vroeg over halen van een wissel. Persoonlijke ongeluk ken kwamen gelukkig niet voor. Door om leiding wordt de vertraging in het spoor wegverkeer tot een minimum beperkt. In de- gister gehouden 194e algemeene vergadering der Algemeene Vereeniging voor 'Bloembollencultuur hééft de voorzitter, dr. A. J. Verhaee. de vergadering geopend met een rede, waarin hij o.a. de overleden leden heeft herdacht. Hii heette vervolgens de aanwezigen hartelijk welkom en wees op de moeilijkheden welke het bloembollen- bedrijf door den. -oorlogstoestand onder vindt. alsmede op het belang, dat er voor de geheele volkshuishouding in schuilt, om dezen bedrijfstak in stand te houden. Hier van zullen na de beëindiging van dgn oorlogstoestand de vruchten kunnen wor den geplukt. Het bloembollcnbedrijf heeft zich zoo vol ledig mogelijk bij de productie van voedings middelen ingeschakeld. Op het openliggen de land, en zelfs op de paden in het met bloembollen beplante land. wordt door onze kweekers getracht zooveel mogelijk bij te dragen aan de voedselvoorziening van ons volk. Dat nu in de paden van het met bloem bollen beteeide land vrij roode peen mag worden voortgebracht, is'een groote steun Gedurende de afgeloopen dagen sinds de laatste mededeelingen, vonden enkele Engel sche luchtaanvallen plaats. Een aantal bri sant- en brandbommen werden omlaag ge worpen. Eenige woningen kregen schade. Van een spoorweg werd de bovenleiding be schadigd. In totaal werden helaas 5 burgers gedood, 2 zwaar en 13 lichtgewond. Uit de coöperatieve zuivelfabriek te Rorculo hebben inbrekers de laatste da gen een aantal vaten met boter gestolen. Thans heeft men verschillende van die vaten teruggevonden in een bosch in de buurt van de fabriek. Daarbij bleek, dat de verpakte boter verdwenen was en dat de onverpakte gedeeltelijk uit de vaten was gehaaid. De marechaussee en de poli tie onderzoeken thans de zaak. TWEE MANNEN HET WATER INGELOOPEN. Zondagavond zijn de 27-jarige Volendam- mer S. Schilder en J. Buiten uit Edam, toen zij uit café „Nicolai" kwamen, door de duisternis misleid, bij de trambrng het wa ter ingeioopen. Onmiddellijk stelde de heer Hooijherg, die het ongeluk zag gebeuren, alle pogingen in hot werk om de twee mannen op het droge te brengen. Inderdaad gelukte het hem mei behulp van den caféhouder, den heer Nicolai, den heer Buiten behouden uit het water te halen. Naar den heer Schilder moest worden gedregd. Tenslotte slaagde men er in ook deze op te halen, maar toen bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn en kon kunstmatige ademhaling niet meer baten. Het operbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Duitsche en Italiaansche troepen zetten de achtervolging en omsingeling van de res ten van het Servische leger, die in het ge bied Mostar-Serajewo opeengedrongen zijn. tegen plaatselijken tegenstand voort. Weer konden, talrijke gevangenen worden binnen gebracht onder wié de opperbevelhebber van hot Servische zuidelijke leger. Hongaarsehe troepen hebben de bezetting van den Drave-Donau driehoek beëindigd, verder naar hpt oosten hii hun opmarsch in zuidelijke richting de Donau bereikt en Novisari bezet. In Noord-Griekenland hebben snelle troo- nen van het leger en de Waffen S.S. hii hun enmarsch nnar het zuiden Britsehe infante rie- en nnntserstriidkrachten teruggewor pen en h.H een scherpe achtervolging Pto- lemais en Knzani ingenomen en ten noorden van Servia den overtocht over den Aliak- mon geforceerd. Rij Pto'emais werden der tig Britsehe gepantserde gevechtswagens vernietigd. Andere formaties rukten van Saloniki over den benedenloop van de Aliak mon naar het zuiden on. De Engelsehen poogden hun terugtocht door de achterhoe de te dekken en door omvangrijke vernie lingen de Duitsche achtervolging te vertra gen. Aan het Alhaneesehe front wijken de Grièksehe troepen voor Italiaansche aan varen terug. Deelen van het voorttrekken de Italiaansche leger hebben Koritzn in tuMoIüi.-p richting achter zfch gelaten. Het luehtwanen heeft ook gisteren door herhaalde aanvallen zware verliezen berok kend aan de overblijfselen van het Servische leger. Stuka's, torpedo- en jachtvliegtuigen vernietigden vijandelijke marschcolonnes in het dal van den benedenloop van de Bosna en in het gebied tusschen Save en Drina. Ge vechtsvliegtuigen bombardeerden militaire installaties in het gebied rondom Serajewo en plaatsten treffers tusschen opgeborgen vliegtuigen op het vliegveld Mostar. Andere formaties van het luchtwapen dreven bij Deskati Grieksche troepenconcentraties uit een. Jagers schoten in het gebied van het Presba-meer zes Britsche vliegtuigen van het type Bristol-Blenheim omlaag. i Bij bomaanvallen op de haven van Piraeus heeft het luchtwapen vier vrachtbooten van omstreeks 35.900 b.r.t. in totaal tot zinken ge bracht, acht groote koopvaarders zwaar be schadigd en de haveninstallaties in brand geschoten. In de beide laatste nachten zijn in de baai van ETeusis en voor Piraeus op een torpedo jager en drie groote koopvaarders homtref fers van zwaar kaliber geplaatst. Een andere doeltreffende aanval met brisanthoomen was op het vliegveld van F.leusis gericht. Overdag en 's nachts zijn twee vliegvel den op het eiland Malta met succes aan gevallen. In Noord Afrika ondersteunden Duitsche gevechtsvliegtuigen, stuka's en' jagers den aanval op Tohroek, beschadigden een groot koopvaardijschip zwaar en schoten twee Britsehe vliegtuigen van het type Hurrica- ne in een luchtgevecht neer. Duitsche luehtdoelartilerie haalde hij Derna twee gevechtsvliegtuigen van het type Welling ton naar beneden. Op zee rondom de Britsche eilanden heeft het luchtwappn twee vijandelijke vrachtboo- ten beschadigd. Bommen van zwaar kaliber troffen bij een stoutmoedig uitgevoorden scheeraanva! een fabriek van vliegtuigindustrie te Manches ter en veroorzaakten zware verwoestingen in een montagehal. In den afgelonpen nacht hehhen gevechts vliegtuigen hii aanvallen op twee vliegvel den in Zuid Engeland negentien vliegtuigen op den grond vernield en dnor homtreffers hangars onderkomens en startbanen ver nield. liegtuigen van de gewapende verken ning konden on verscheidene haveninstalla ties in Zuid-Engeland en aan do oostkust van Schotland bomtreffers van zware kali ber plaatsen. 1 ijancleli.ike vliegtuigen zijn overdag nóch Kalme handel. Na aarzelende opening, vastes temming. - Oploopende koersen. Nederlandsche beleggingen verdeeld. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1941 'I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met hel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. V.K. L.K. 971/8-9?% 96%—97 99 99% 96 15/16 96% 99 99% 87 %-88 1/16 87%--87%' 90% 88% 89 A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 I 3% N Holl. '38 3 N.-Hol! '38 II (3%) 3 R'dam '37 I Hl 3% Z.-Holland 1937 3 90% 83 86% 84% 86% 88% 86% 841% 86% HYPOTHEEKBANKEN, Ned. Hyp b. Veendam 3% 89% 92% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind I G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 195% 199 Ned. Ind Handelsb. A 138 139 Ned Handel Mij. c.v. A 138 135% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 125-125% 127%-130 Calvé Delft c.v. A 74% 76% Centr Suiker Mij. 209 210 Fokker g A. 185% 184 Lever Bros en Unilever cv.A 127%-125% 126%-130% Ned. Ford 270 Philips G Bv A. 226-227% 230-238 Philips pref. A. 145% 148 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. Kon. Petr. 235% 237 259%-255 251%-259 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A. 116%-116 117-12Ö Java China Japanlijn A. 150-151% 150-152! Kon. Ned. Stoom b Mij. nat, bez. v. A. 155 154% Kon. Paketvaart A. 247 247 Ned. Scheepv. Unie A. 185-183% 180%-183% Rott. Lloyd A. 145 145 Stoomv. M. Nederland A. 145 146 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V A, Javasche Cultuur N I SU. Ver. Vorstenl. Cult. 457-464 463-459 280' 272 270 ex-div. 268 124%—126% 124%-127 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 203%-200% n»v vt» 203-203 Deh Mi], c.v. A. 283%-276 275% Senemhah 223%-219 221 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 276%-279 275-282 Bandar Rubber Mij. A. .223% 20 Deli Batavia Mij. A. 224 225 Koersen van stortingen op 16 April 1941; Belga's 301432; Zwitsersche Francs 43.56;' Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deensche Kronen 36,37; Zweedsche Kronen 44.85; Tsje chische Kronen (oude schulden) 6.42. POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, Na 8653. Ala bank dar Winterhulp Neder- Herland ia aangewezen 4e Kaaver- eenlgin* N.V., Amsterdam, No. 877. Ge brengt gelnk in veler levenil sjiachts boven het Duitsche gebied versche- de gevechten in het Rhodooceebergfe mandatft van °P \Apri' innr Fett fP 660 bataljon infanterie, ma een .w ?Pr.stf '"'tenant Gutsche van een T™ lnfan,f!rie benevens van Krolt o p,°niers ('e eerste luitenant e.n dp onderofficier Unger bij de vqn eRn versterking, die be- Was me1 45 machinegeweren en ;nToVWTrS 7ich donr bijzondere dap- órrl. °m,Pra<'beiden 7 April hehhen de e luitenant Lenkfeld, eompagniecom- mandant hii een regiment infanterie, en de 'ena"t Bast. comnngnioscomman- ftant bij een bataljon pioniers, bij de be storming van de Grieksche bergverster- ng Hellas zich bijzonder onderscheiden.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2