RH0D0S Rozeoei'and in dc Aegeïsche Zee Telegramwisseling Japan-Rusland Aanval op vliegve'd in Bosnië Marktberichten Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Inbeslagneming radiotoestellen Uitbreiding van Amerikaansch vlootpersoneel ER WAS AAN EEN KAASJE TE KOMEN TUINHOEKJE Arrondissementsrechtbank te Alkmaar VERDERE BEPERKING VAN DE AFLEVERING VAN STALEN BUIZEN. In verband met de voorraad- t>ositie van stalen buizen is het met ingang van 1 April 1941, behoudens vergunning van het Rijksbureau voor IJzer en Staal, aan producenten verbo den stalen buizen te verkoopen en af te leveren aan handela ren en verbruikers. Ditzelfde geldt voor handelaren in stalen buizen ten aanzien van verbrui kers. Ten aanzien van de afle vering door handelaren aan handelaren geldt een speciale regeling, welke per circulaire aan de betrokkenen" is medege deeld. OMWISSELING VAN „KON- TROLLNUMMER-AUFSTEL- LUNGEN", WAARVAN DE GELDIGHEIDSDUUR IS AFGELOOPEN. De Directie van het Rijksbu reau voor IJzer en Staal maakt het volgende bekend: 1. Hij, die op grond van de voor het derde en vierde kwar taal 1910 en voor het eerste kwartaal 1941 geldige „Kontroh- numtner-aufstellungen" of „Kon trollnummern" niet tijdig mate riaal heeft kunnen bestellen, kan bij de „Zentralauftragsstel- lo" een verzoek indienen voor de niet betrokken hoeveelheid ijzer en staal een „Kontroll- nummer-aufstellung" voor het derde kwartaal 1941 te mogen ontvangen. Daartoe strekkende aanvra gen moeten uiterlijk den 29den April a.s. in het bezit zijn van de „Zentralauf- tragsstelle", vergezeld van een verklaring, dat de over te schrijven hoeveelheid noch in Nederland, noch van elders werd betrokken. De door de „Zentralauftragsstelle" op te maken „Kontrollnummer-auf- stellungen" rhoeten ter verifi catie met de bestelbrieven voor de onderleveranciers in Neder land, resp. üuitschland in 3-. resp. 4-voud aan het Rijksbu reau voor IJzer en Staal wor den ingezonden. De geldigheids duur van de van de „Zentral auftragsstelle" te ontvangen „Kontroilnummer-aufstellun- gen" voor het derde kwartaal loopt af per 5 Augustus a.s. 2.Hij. die op grond van de door het Rijksbureau voor IJzer en Staal geverifieerde be stelbrieven voor het eerste kwartaal 1941 niet tijdig mate riaal heeft kunnen bestellen, kan bij het Rijksbureau voor IJzer en Staal een verzoek in dienen deze geverifieerde be stelbrieven nog voor het 3e kwartaal van 1941 geldig te verklaren. Een desbetreffend verzoek moet uiterlijk den 19en April a.s. in het bezit van het Rijksbureau zijn, vergezeld van het door het Rijksbureau geve rifieerde origineele exemplaar van den bestelbrief. 3. Het Rijksbureau voor IJzer en Staal stelt pogingen in het werk om alsnog Ijzer en staal terug te ontvangen voor de hoeveelheden, welke in de periode van 23 September t.m. 30 November 1940 uit hoofde van Duitsche opdrachten en van vorderingen door Duitsche autoriteiten zonder „Kontroll- nummer-austellung" zijn afge staan. Zij, die dit op grond van vorige bekendmakingen nog niet hebben gedaan, worden in verband hiermede verzocht thans voor genoemd tijdvak op te geven: 1. Naam en adres van de(n) Duitschefn) opdrachtgever(s). 2. Contingentsgewicht(en) aan wals- en/of gieterijproducten, hetwelk voor het uitvoeren van de desbetreffende bestellingen. resp. vorderingen) noodig is ge weest. 3. Datum der bestellingfen). resp. vordering(en). Deze gegevens moeten bij het Rijksbureau uitsluitend wor den verstrekt door hen, die de opdrachten direct van Duit sche zijde ontvingen. Zij dienen daarbij uitdrukkelijk te ver klaren, dat door den Duitschen opdrachtgever géén „Kontroll- nummer-aufstellung" werd ver strekt. Zij, die een dergelijke opgave reeds vroeger hebben ingediend, moeten dit vooral niet nogmaals doen. DISPENSATIE VAN UIT VOERVERBODEN EN VEREFFENENGg- CERTIFICATEN. Het Crisis Uitvoer Bureau brengt ter kennis, dat de hier na genoemde Rijksbureaux, eik voor de onder de desbetreffende instantie ressorteerende artike len, met ingang van 21 April 1941 de dispensaties van uit voerverboden en vereffenings- certificate.n namens het Crisis Uitvoer Bureau zullen afge ven: Rijksbureau voor Oude Mate rialen en Afvalstoffen, Pa leisstraat 7. 's-Gravenhage. Rijksbureau voor Genees- en Verbandmiddelen, Vondel straat 11 E, Amsterdam. Sectie Keramische Industrie van het Rijksbureau voor Verwerkende Industrieën Juliana van Stolberglaan 27- 29. 's-Gravenhage. Ter verkrijging van de bo vengenoemde documenten die nen belanghebbende exporteurs zich derhalve van dien datum af uitsluitend te wenden tot deze Bureaux, alwaar de noodi- ge aanvraagformulieren, zoo mede handleidingen nopens de te vervullen formaliteiten kos teloos verkrijgbaar zijn. Reeds bij het Crisis Uitvoer Bureau ingediende verzoeken en aanvragen zullen via de ge noemde Rijksbureau* worden afgehandeld. Te dezer zake moeten derhalve geen nieuwe aanvraagformulieren bij deze instanties worden ingedienrt. Voor verlenging van reeds door het Crisis Uitvoer Bureau ver strekte dispensaties voor de on derhavige artikelen, wende men zich alsnog tot het Crisis Uitvoer Bureau. INNAME VAN DISTRIBUTIE BONNEN VOOR HOTELS, RESTAURANTS F*D. INSTELLINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt het volgende met betrekking tot het in ontvangst nemen van distributiebonnen door hotels, restaurants, café's cantines en dergelijke instellingen bekend. Het is gebleken, dat een aan tal der bovenbedoelde instellin gen nog steeds maaltijden, waarin in distributie gebrachte levensmiddelen zijn verwerkt, verstrekt, zonder hiervoor de benoodigde bonnen in onfc- vangst te nemen. Met nadruk wordt er de aan dacht op gevestigd, dat instel lingen, waar deze handelswijze wordt geconstateerd, noch van wege het Centraal Distributie kantoor, noch vanwege den plaatselijken distributiedienst toewijzingen zullen ontvangen en dat de inschrijving van de betrokken instelling bij het Centraal Distributiekantoor zal worden opgeheven, In het be lang van de instellingen wordt er derhalve nogmaals o(j aan gedrongen zich stipt te houden aan de distributieregelingen, SPROQKJESEILANDEN OF SMOKKEL- CENTRA? V.P.B. Een van de eilandenrijkste zeeën ter wereld is ongetwijfeld de Aegeïscne zee. Als een vingerhoed, dikwijls slechts enkele vierkante kilo meters groot, verrijzen de eilanden lusschen de Grieksche en Aziatische kust uit de golven. Griekenland, Ita lië en Turkije deelen tezamen het be zit van deze groep. Door de uitbrei ding van den oorlog naar het ooste lijk bekken van de Middellandsche Zee worden zij veelvuldiger genoemd, aangezien het Grieksche deel van de ze eilanden door Britsche vlooteen- heden gebruikt wordt als basis en hier van tijd tot tijd ook convooien geformeerd worden. y De „vergeten eilanden." Mén noemt de eilanden van de Aegeïsche zee ook wel en vooral in zeevaarderskrin gen doet deze uitdrukking opgeld de „ver loren eilanden", want het is in vroeger ja ren reeds meer dan eenmaal een kapitein van de koopvaardij overkomen, dat hij on danks uitstekende navigatie en ondanks be proefde kaarten, zoon vingerhoed van een ■eiland in den letterlijken zin uit het oog verloor en het eerst na geruiinon tijd weer terugvond. Ook al mag iets dergelijks den modernen zeeman ongeloofwaardig klinken, men zou in plaats van „verloren" eilanden in den overdrachtelijken zin nog beter kun nen spreken van „vergeten" eilanden, want hie®, in de Aegeïsche zee, is een wereld in tact gebleven, die nog nauwkeurig overeen stemt met de tijden der klassieken. Het lijkt ■wel of de tijd deze eilanden nimmer beroerd heeft. Het behoort ook tot het eigenaardige karakter van deze eilanden en eilandjes, dat zij in tijden van oorlog als bij tooverslag uit hun slaap gewekt worden. Niet in dien zin dat ue bevolking van de eilanden naar de ■wapens zou grijpen in dat opzicht hcerscht hier een benijdenswaardige onverschilligheid en een weldadige rust maar wel grijpen de oorlogvoerende landen dezen archipel aan om er hun vlootbases te stichten. In den we reldoorlog werd door de geallieerden hier dö landing in Saloniki voorbereid. In den huidi- gen oorlog, nu Griekenland wederom aan de zijde van Engeland strijdt, zijn de eilanden welkome plaatsen geworden om er oorlogs materiaal op te slaan hetzij openlijk dan wel verbolgen. Bovendien schijnen ze uitermate geschikt te zijn om er de concooien samen te stellen, die Engeland geregeld tussclien Griekenland en Noord-Afrika op en neer laat varen. Intusschen zijn door dc Italiaansche en Duitsche zeestrijdkrachten de noo- dige maatregelen getroffen om ook deze convooidiensten zooveel moge lijk te belemmeren. Doorloopend vlie gen verkenningstoestellen boven de eilandenwereld in de Aegeïsche Zee. Reeds menig schip werd er, onder meer in de omgeving van Kreta, aan gevallen en tot zinken gebracht. Klassieke namen in den tijd van het bomvliegtuig. De noordelijke groep der Aegeïsche eilan den noemt men Sporaden, hetgeen beteekent: de verstrooiden, en Cycladen. Daartoe be hoort onder meer het Grieksche eiland Sa- mothrake en het Turksche Lemnos. Het laat ste is onmiddellijk voor de Dardanellen ge legen. i Samen met Lemmos waren in den wereldoorlog deze eilanden het uit gangspunt voor de Galllpoli-ondcrne- ming van Churchill, die zooals be kend met een verschrikkelijke neder laag van de Engelschen eindigde. In het onmiddellijke bereik van deze noordelijke groep vinden wij ook Mytilene, dat in de oud-Grieksche ge schiedenis Lesbos heette. Do noorde lijke Sporaden, die hoofdzakelijk aan Griekenland tocbchooren, tellen onge veer tachtig grootere en kleinere ei landen. De zuidelijke Sporaden, thans bekend onder den naam Dodekane- sos„ behooren tot de Italiaansche steunpunten sedert den lurksch-Ita- liaanschen oorlog. Rhodos. Het grooLste van deze Sporaden is Rhffdos, het beroemde eiland der rozen. Het werd door de Italianen benut als vlootbasis en steunpunt voor de vleigtuigen in't oostelijke bekken van de Middellandsche Zee. Daar entegen dient men de eilanden Samos en Chios, die door hun wijnen een wereldrepu tatie genieten, te rekenen tot de noordelijke Sporaden. Ze vormen, evenals Kreta, dat trouwens meer naar het westen in de Mid dellandsche zee is gelegen, Grieksch bezit. Onder de Cycladen zijn de eilanden Naxos en Santorin bijzonder bekend. Daarop sluit aan het beroemde eiland Euboa van de oud heid, dat thans Eyripos wordt genoemd, en waar vandaan men bij helder zicht de Akro- polis van Athene kan zien. Naxos is door de legende van Ariadne en de gelijknamige opera van Richard Strauss tot een vast be grip geworden. Dikwijls wonen op één ei land slechts enkele honderden bewoners. In enkele gevallen bereikt het aantal bewoners de vijftig duizend. Maar een ding verbindt deze eilanden zonder uitzondering: een pa radijsachtig landschap deels met een sterk vulkanische natuur, als bijvoorbeeld Santo rin, begroeid met druiven, waaruit een wijn geperst wordt die even vurig als zwaar door de keel vloeit. Vele der noordelijke eilanden bezaten tot in den jongsten tijd het mono polie yoor krenten en rozijnen, die hier in enorme hoeveelheden werden gedroogd en geëxporteerd. Naast den wijn beteekenden zij voor Griekenland het belangrijkste uit- voerproduct. In totaal liggen 150 eilanden van gemiddelde grootte en van kleineren omvang hier tussclien Azië en Europa, waar men overal de sporen van klassieke bouw werken aantreft, mot een landschap dat iets van een sprookje heeft, maar welke ook dit maal helaas weer meegesleurd worden in de .woelingen van den oorlog. Smokkelcentra. Ten slotte hebben deze eilanden nog een andere, minder fraaie kwaliteit. Ze kunnen beschouwd worden als het centrum van een levendigen smokkelhandel, welke in vredes tijd gevoerd werd in opium, cocaïne en an dere verdoovende middelen. Uit de spelonken en baaien van de Aegeïsche zee vonden zij hun weg naar Marseille en den Balkan. Door den oorlog is dit smokkelen natuurlijk vrijwel onmogelijk geworden. Wederzijdsch geluk en voorspoed gewenscht. De Russische bladen publiceerden giste-, ren telegrammen, die gewisseld zijn tus sclien den Japanschen. minister van buiten- landsche zaken, Matsoeoka, die thans op de terugreis naar Japan is, en Molotov. Het te legram van Matsoeoka heeft den volgenden inhoud: Door het onderteekende pact hebben wij onze volken geleid op den nieuwen weg der vriendschap. Ik geloof, dat dit document ons als vuurtoren zal dienen bij de verbete ring van onze betrekkingen' en ik ben Uwe Excellentie zeer dankbaar voor het aandeel dat Gij op bekwame wijze hebt gehad in de verwezenlijking van het snelle sluiten van het pact. Veroorlooft mij U zeer hartelijk dank te zeggen voor de beminnelijke ont vangst, welke Uwe regeering mij heeft be reid. Ik neem slechts zeer aangename herin neringen aan mijn tijdelijk verblijf in Uw eroote land met mij mede Ik wcnsch Uwe Excellentie gezondheid en geluk." Het antwoordtelegram van Molotov luidt: „Ik dank U hartelijk voor de door U tot uit drukking gebrachte warme gevoelens naar aanleiding van de onderteekening van het neutraliteitspact tussclien de Sowjetunie en Japan, welks snelle sluiting ik toeschrijf aan Uw actieve en weldadige medewerking. Ik spreek de hechte overtuiging uit, dat dit pact een mijlpaal zal zijn in de ontwikke ling van nieuwe, vriendschappelijke betrek kingen tusschen de U.S.S.R. en de belangen van den vrede. Ik wensch U gezondheid en succes in Uw optreden." Naar het D.N.B. verneemt, hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen een vernielenden aanval gedaan op een vijandelijk vliegveld in Miri- den-Rosnië. De toestellen daalden tot tien meter en zetten de vijandelijke vliegtuigen, die van benzine en munitie voorzien waren en gereed waren voor den start, in vlammen. MATSOEOKA 22 APRIL IN TOKIO TERUG. De Japansche minister van buitenland; sche zaken. Matsoeoka, wordt, naar Domei meldt, 22 April in Tokio terug verwacht. Joden moeten binnen 14 dagen hun toestellen inleveren. Op grond van par, 1 der verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Ne- derlandsche gebied over dc strafbaarheid van overtredingen van militaire of politio- naire maatregelen, mede in aanmerking ge nomen par. 1 der verordening nr. 26 van 1941 over bijzondere veiligheidsmaatregel op ra dio-gebied. verordent de commissaris-gene raal, S.S. Brigadefuhrer Rauter 't volgen de: De in het bezit van Joden in Nederland zich bevindende radio-ontvangtoestellen gel den met onmiddellijken ingang als door de politie in beslag genomen. Als Joden geleien alle personen, die in den zin van par. 4 der verordening 189 van 1940 Joden zijn of voor Joden te houden zijn. De radio-ontvangtoestellen moeten in onbe- schadigden toestand binnen 14 dagen na de publicatie in de pers bij de gemeente-auto riteiten, waar de bezitter van het radio-appa raat zijn woning en zijn zaak heeft, worden ingeleverd. Het hersteilen van beschadigde apparaten moot op kosten van den bezitter geschieden. Handelingen in strijd hiermede worden bestraft. Met 75 procent. De Amerikaansche senaat heeft een wet aangenomen, waarbij de regeering gemach tigd wordt, het personeel van de marine met 75 procent uit te breiden. De sterkte van de vloot in vredestijd zal daardoor van 137.485 man tot 232.U00 man verhoogd worden, In crisistijden zal de Amerikaan sche vloot 300.000 man personeel tellen. Maar de politie kreeg het groot ste aandeel. Een auto vol Edammerkaasjes reed Zater dagmiddag een pakhuis in do Van Zesen straat te Amsterdam binnen. Het duurde geen kwartier of de wagen reed er met het zelfde gangetje weer uit, nog vol geladen met de kaasjes, die tharfk in het bezit van de politie gekomen waren. Met den auto. aldus de Tel., kwamen ver schillende bekende recheicheurs van politie naar buiten en met hen een koppeltje ket tinghandelaren die er weer eens in gevlo gen waren. Evenals vrijwel alle zaken van smokke laars en kettinghandelareri begon ook deze affaire in een café in het centrum van de stad, waar aan een bezoeker, die geen bonnen bij zich had, twee plakjes kaas aangeboden werden. Dit was op zich zelf zoo erg niet Twee plakjes voor een paar boterhammen Het was de kellncr, van wien deze attentie, uitging. „Er is nog wel eens aan ècn kaasje te komen", zeide deze kellner. „Het is anders moeilijk", antwoordde de bezoeker. Moeilijk! Geen sprake van. Ik kan u. zoo u wilt, wel duizend Edammertjes leveren... Vijf gulden per stuk. De klant spitste z'n ooren. Duizend kazen voor twee Rijksdaalders per stuk. Dat zou dus op f5000 komen te staan. De kellner. die nog niet wist wien hij voor had en misschien meende met een koopman met geld te doen te hebben zag reeds groote winstmogelijkheden, toen de klant allengs belangstelling begon te toonen voor een han deltje met Edammers. „Breng ze maar bij mij thuis in de Van Zesenstraat", bood de klant ten slotte aan. Het geld komt wel in orde. De verkooper was in de val geloopen want Zaterdagmiddag reed. een auto vol met kaas regelrecht naar.... politiemannen die reeds in het pakhuis wachtten op de be stelling. Toen vier kettinghandelaren in den auto het pakhuis binnenreden en even op lïun geld wachtten, ontpopten de koopers zich als rechercheurs, die zoowel de kaas als de kaas verkoopers inrekenden. HOARE NAAR GIBRALTAR. Uit La. Linea wordt gemeld, dat de Brit sche ambassadeur in Spanje, Hoare, verge zeld van zijn vrouw en een secretaris de grens heeft overschreden naar Giraltar, waar zich de militaire en vlootattaché's der am bassade reeds bevinden. HET SNOEIEN DER ROZEN. Door op de juiste manier te snoeien, krijgt men de mooiste rozen. Het moet elk jaar ge beuren. Gewoonlijk doet men het begin April, omdat de ergste' nachtvorsten dan achter den rug zijn. Rozen in den herfst snoeien is ge heel verkeerd. Bij strenge vorst vriezen z<\ steeds sterk in, zoodat daardoor reeds een ge' deelte der takken verloren gaat. Hoe snoeit men de roos? Struik- en stam rozen worden op dezelfde wijze behandeld. Elke struik wordt afzonderlijk eens goed be keken. Doode takken worden eerst weggesne den. Die hebben voor den struik geen waarde meer. Men herkent ze aan de bruine kleur. Bovendien zijn ze heel broos. Er blijven nu nog sterke en ook dunne en onontwikkelde takken zitten. Die dunne en onontwikkelde takken worden eveneens weggenomen, omdat daar toch geen flinke rozen aan kunnen ontstaan. Daardoor is het aantal takken reeds bedui dend verminderd. Er zijn slechts sterke tak ken overgebleven. Dit aantal kan verschillend zijn. Sommige struiken verheugen zich in het bezit van vier of vijf en andere hebben maar drie takken. Zijn er meer dan vier takken en zitten er twee dicht bij elkaar, dan kan men van deze twee weer gerust één wegnemen. Dit zal de zwakste moeten zijn of een tak. waar iets aan mankeert. Zijn ze beide even goed, dan wordt de middelste er uit gedaan. De nu nog overgebleven takken worden sterk ingesnoeid. Forsch ontwikkelde snoeit men in tot op vier of vijf oogen en die Iets minder sterk zijn tot op twee of drie. De oogen zijn die kleine roode uitsteeksels aan den tak Hieruit ontstaan later takken, die na eenige weken reeds met rozen prijken. Bij het snoeien zorgt men er nog voor, dat men op een bui tenoog snoeit. Dit is dus een rood puntje aan den buitenkant van den tak. Daardoor zal de tak, die uit dit oog zal ontstaan, naar buiten kunnen uitgroeien en dus volop ruimte heb ben. Omdat door deze behandeling veel is weg gesnoeid, moeten wjj op de ontwikkeling van elk oog kunnen rekenen. Dat is dus een reden temeer niet te vroeg te snoeien. Men snoeit steeds even boven een oog. Dit kan zich dan normaal ontwikkelen. Het kleine takje dat er boven zit, sterft af. Daarom moet dit zoo klein mogelijk zijn. Door dit sterke snoeien heeft men tevens bereikt, dat er veel over winteringsplaatsen van de meeldauwzwam, die later het wit op de rozen doet ontstaan, wor den weggenomen. Deze sporen overwinteren n.1. tusschen de knopschubben. Wij begrijpen nu ook waarom men er steeds op aandringt de weggesnoeide takken en takjes te verbran den. Klimrozen snoeit men na den bloei. Dit geldt in hoofdzaak voor de kleinbloemige soorten. De uitgebloeide takken worden ver wijderd en men snoeit' op een lagere sterke loot. Klimrozon bloeien in tegenstelling met de struik- en stamrozen, op het tweejarige hout. In het eerste jaar wordt de tak ge vormd, die het tweede jaar bloemen voort brengt. Daarom moet een klimroos nooit tot den grond worden afgesneden. A. v. d. LIJN. DE HONGAARSCHE TROEPEN OP DEN BALKAN. M.T.I. meldt uit Maria Theresiopel (Sza- badka), dat de illegale Tsjetniki-bonden met alle middelen trachten onder de bevolking een paniek te verwekken eh daden van sa botage te plegen. Afdeelingen van de Hon- gaarsche Honved maken deze organisatie onschadelijk,. UITSPRAKEN. De Rechtbank deed gistermorgen uitspraak o.m. in de navolgende zaken: C. D. te Harenkarspel, wien ten laste was gelegd, dat hij in een schuur achter een café te O. Niedorp, twee bankbiljetten van 10 gulden zou hebben gestolen, werd bij ge brek aan bewijs vrijgesproken. De eisch had geluid 4 maanden gevangenisstraf. L. S., G LI. en H K. uit Urk, aan wie mis handeling was ten laste gelegd, werden elk veroordeeld tot f 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. De eisch luidde hier 14 dagen gevangenisstraf. DEN HELDER ZEDENMISDRIJF Zekere P. B. alhier, évacué te Schagen, thans tijdelijk in Frankrijk heeft zich schuldig gemaakt aan een zedenmisdrijf met enkele jongelui uit Schagen, die zoo ais wij eerder meldden, ook een groot aan tal diefstallen hebben gepleegd en deswege in verzekerde bewaring zijn genomen. PURMF.REND. 15 April. Gemeentel. Kaasheurs. Verhandeld 16 par; tijen, wegende 24.000 Kg. handel vlug. hoog ste prijs f 35.25. 3 stapels kieine Boerenkaas wegende 438 Kg., prijs f 43.50 per 50 kilo, handel matig. Runderen, totaal 719 stuks: 122 vetje koeien voor de levering, 120 gelde koeien f 300380 per stuk. 370 melkkoeien f 340520 per stuk. 6 stieren voor de leve ring 95 pinken f 160300 per stuk, 1006 nuchtere kalveren: voor de slacht v. d. le vering voor de fokkerij f 4558 ner stuk, 43 vette varkens: voor de slacht v. d. leve ring. 282 biggen f 1832 ner stuk. 492 scha pen f 4554 per stuk. 109 bokken f ?352 ner stuk. 46 lammeren, kineieren f 107 per Kg., 600 oude kinpen en hanen: wit en. rood f 13. idem hiainv f 13 per kilo, konijnen f 28 ner stuk. 100 eenden f 1 1 70 per stuk. 1100 kievitseieren f 1215 per 100 stuks. (Officieele noteerinq). NOORDSC.TTARWnUDE. 15 April. Aanvoer: 131600 Kg. roode kool f 8.50, 20900 Kg. gele kool f 7.20. 383000 Kg. Deen- srhe witte kool f 6.30 BROEK OP T.ANGF.NDTJK 15 April. Aanvoer: 32400 T<g ronde kool fS.50. 1600 Kg. gele knol f 7 20. 174200 Kg. Deensche witte kool f 6.30. Voorloopiee noteering (hedenochtend 9V> uur doorgebeld!. Officieele nriizen en aangevoerde kwantums van vandaag, publi- ceeren wii morgen. RROF.K OP T.ANGENDT.TK. 16 Anril Aanvoer: 1850 Kg. roode knol f 8 50 -'550 Kg. gele kool f 7.t,0. 86975 Kg. Deensche witte kooi f 6.90 40 hos rabarber f 12.10, 17' hos rndiis f 3.60. NOORDSrTTAPWOTTDK 16 April. Aanvoer: 109 000 Ke. ronde kool f 8.50, 40700 Kg. Deensche witte Looi f 6.30. e.„ 7.' gletscherkrassen, gevonden bij he 9 jnqericht in het zg. .Noordhout een soort natuurreservaat, dat ta 'n9'r (Foto Pax-Holland)

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3