Castella JUTTERTJ Abonneert 0 op dit blad RIJWIEL 7 Kan verkeer en Extra melkrantsoen Te huur Te koop Te koop Diversen Maandag 21 April 1941 tftactinieuuM Tweede Blad Wederom inbreker aangehouden Op avontuur Burgerlijke Stand van Den Helder Uit het politierapport Hoofdpijn - Migraine O Z) 6 hli/nliazdtjeó Militair pensioen en loonbelasting flieuuM uit Na eeuwen Verbazingwekkende ontwikkeling van de mondverzorging schuimende TANDPASTA Weer zoo'n goed d^bbelm^n-product! JUTTERTJES worden alleen geplaatst bij vooruitbetaling Officieele mededeeling. voor arbeiders, die met giftige stoffen omgaan. ^utte/itpe Tijdschriften Ook opkooper ging niet vry-uit. In zeker opzicht als vervolg op de arrestatie van het viertal personen, dat gedurende geruimen tijd Den Helder on veilig maakte, kan thans gemeld worden, dat het de politie gelukt is wederom de hand te leggen op een heerschap, dat er zijn beroep van maakte gedurende dé duisternis op „expeditie" te gaan en zijn slag te slaan daar waar hij hiervoor de kans kreeg. Het is een man, die uit meerdere wo ningen voorwerpen ontvreemd heeft, bij voorkeur vaasjes, beelden en andere sier voorwerpen. Deze verkocht hij aan een opkooper alhier. Naar wij vernemen heeft de gearres teerde reeds bekend. De opkooper, die eveneens aan den tand gevoeld werd, ging evenmin geheel vrij-uit en van diens op- kooperijen werd proces-verbaal opge maakt. Door de politie werden 2 minderjarige meisjes, van omstreeks 16 jaar, aangehou den, die bleken thuis te behooren in Den Haag en Haarlem. Wat de dames kwamen uitspoken, bleek niet in overeenstemming te zijn met de verzekeringen, die ze daarom trent aan de ouders gegeven hadden. Door de politie werden ze teruggebracht naar de beide plaatsen waar ze thuis-behooren. van 19 April 1941. OVERLEDEN: M. Aris, v., 26 jaar. VERKEERSPERIKELEN Een gansche serie verkeers-overtreders viel dezer dagen door de mand, toen de po- litie daarop extra lette. Daar waren per sonen, die verzuimden bij het veranderen van richting de hand uit te steken, anderen reden zonder bel, weer anderen zonder licht en tenslotte waren er lieden, die van de ver onderstelling uitgingen, dat ook het trottoir rij-weg was. Evenzoovele processen verbaal werden er opgemaakt. TREKWAGEN VERDWENEN. Een bewoner van de Dijkstraat deed aan gifte, dat een trekwagen, die op zijn erf gestaan had, spoorloos verdwenen is. Een onderzoek wordt ingesteld. OPENBARE DRONKENSCHAP. Een persoon, die in den „kennelijken staat aangeland was, werd door de politie ter ont nuchtering opgesloten en eerst daarna op vr(je voeten gesteld. TWEE FIETSEN VAN DE SOEMBASTRAAT. Twee fietsen werden, onbeheerd aangetrof fen aan de Soembastraat, door de politie meegenomen naar het Bureau. De eigenaars kunnen aldaar hun vehikel afhalen. helpen veilig en vlug. Doos 10 en 50ct. Mag de helft worden afgetrokken? M. is op 13 December 1913 gepensionneerd als militair. Het militair pensioen bedraagt 875.Bovendien geniet hij nog een bur gerpensioen van 840.Onder de werking der Wet op de Inkomstenbelasting 1914 mocht hij de helft van zijn militair pensioen of 437.50 aftrekken. Op deze pensioenen is geen loonbelasting ingehouden. Hij stelt de volgende vragen: 1. Kan ten aanzien van de loonbelasting ook de helft van mijn militair pensioen in min dering worden gebracht? 2. Is het juist, dat vanaf 1 Januari 1941 geen loonbelasting is ingehouden? 3. Kan ik ontheffing der inkomstenbelasting over het belastingjaar .19401941 beko men 4. Moet ik mijn inkomstenbelasting over de maanden Januari t/m April 1941 betalen? 1. Ingevolge art. 128 der Wet op de In komstenbelasting 1914, zijn pensioenen voor 1 Mei 1914 ingegaan, slechts voor de helft aan de belasting onderworpen, voor zoover de eerste 1000.betreft. Een dergelijke bepaling ontbreekt in het Besluit op de Loonbelasting. 2. Wellicht valt U niet in het tarief van de Loonbelasting. Opgemerkt zij, dat de beide pensioenen niet moeten worden samengesteld, maar voor elk der beide pensioenen moet wor den nagegaan of belasting moet worden in gehouden. Indien U onder groep II of groep III van de belastingtabel valt, bent U geen lonobelasting schuldig. (In geval van 65-jarigen leeftijd of U bent gehuwd of gehuwd geweest en een kind is uit dit huwelijk geboren). 3. U kunt over vier maanden ontheffing krijgen van Uw aanslag inkomstenbelasting, belastingjaar 19401941. Uw verzoek om ont heffing hebt U waarschijnlijk reeds vermeld op de werknemersverklaring, die U aan den Pensioenraad hebt ingezonden. 4. In afwachting op de beslissing over Uw verzoek om ontheffing, behoeft U 1/3 der in komstenbelasting niet te betalen. Wonderlijk zooals de tijden werken op eens 'k 7.1 w u* [mensch gemoed, a' "et trachten te verklaren, 'k hoop [dat onderstaande 't doet. ik was vroeger slagersjongen, dus ik schrijf [wat 'k ondervond, En ik kwam tot de conclusie, toen 'k thans [bij een slager stond. Vroeger, voor den oorlog, was het: [Slager, waar blijft toch mijn vleesch Is het beter nu als gister want toen was r het niets dan pees!" Of: „Wou je zeggen dat dat vleesch was, [*t is verdorie glles vet, Ik heb zoo een huis met herrie, als ik dat [mijn man voor zet!" „Was dat biefstuk, 't leek wel zoolleer, [toen ik het gebakken had, Heusch ik kon 't gewoon niet eten, ik gaf [alles aan de kat(?). Ook het vet was niet in orde, een vies [luchtje zat er an! (Dat mevrouw het aan liet branden, neen... [daar hoorde je niet van). Of: de telefoon die rinkelt, lieflijk klinkt [het langs de draad, „De bestelling hoeft niet, slager, 'k haalde [het reeds in de straat." Kunt U niet wat vroeger komen?! Denk ['r om dat U er voor zorgt!! Enzoovoort... en ondertusschen, werd voor [heel veel geld geborgd. Maar nu d' oorlog is gekomen, 't bonnen- [stelsel ingevoerd, Hebben zij niet zooveel praatjes, beed'len [om een stukje zwoerd. Géén reclames, complimentjes!, zij het dan [ook maar geveinsd, En, ondanks ik 't beroerd vind, heb ik [daarom vaak gegrijnsd. „Morgen, slager, bent U open? heeft U [voor vandaag nog wat? Krijg ik er een onsje vet bij dan bent U [een reuze schat! Of: „U hoeft geen haast te maken, breng [het maar wanneer U kan, Mocht het soms bezwaarlijk wezen, dan [stuur ik graag straks wel m'n man." Of: „Dat vet, dat geeft niet slager. O... [is het een onsje meer? Laat maar zitten hoor, dat stukje, 't geeft [niet voor een enk'le keer." Of: „Krijg ik weer zoo'n lekker stukje, [zooals ik laatst heb gehaald? Zoo is thans de stand van zaken, en... [er wordt contant betaald! Zoo is het ook bij den bakker, groenteboer [en kruidenier, En de wijkbestellers rijden, dezen tijd voor [hun plezier. In dit opzicht dan tenminste, want de [oorlog drukt elk zwaar, Ieder zegt of zucht in stilte: „hadden we [den vrede maar." Eenmaal zal die tijd weer komen,.'t zal toch [zoo niet blijven gaan? En als 't zoover is gekomen, blijf dan [hierbij even staan! Moppert niet meer op bestellers of degeen [die U bedient, Heusch zij doen steeds wat zij kunnen, haast [niet één die dat verdient! April '41. W. B. LICHT! Uit een perceel aan de Soembastraat straalde dezer dagen licht. Op de gebruike lijke wijze werd deze lichtbron gedoofd, waarna proces verbaal tegen den bewoner werd opgemaakt. WAAR IS DIE AUTO? Een persoon, die zijn auto even geparkeerd had in de Breewaterstraat, kwam tot de bijster onaangename ontdekking, dat zijn voertuig, zonder een spoor na te laten, met den noorder-zon vertrokken was. Aangifte bij de politie volgde. Wie schaft raad ZONDER LICHT. Iemand werd nog bekeurd, wegens het rij den op de fiets zonder licht. Mis werd te Urk gehouden. Na een tijdsverloop van eeuwen is op Urk weer voor het eerst een Mis opgedragen. De weleerwaarde pater Sassen O. P. uit het Do minicaner Klooster te Zwolle, aalmoezenier van de Rijkswerkverruiming, tevens belast met de verzorging der Katholieken in den Noord-Oostpolder, heeft onder zeer primitieve omstandigheden in de projectiezaal van het Rijksontspanningsgebouw „De Cantine" de Mis opgedragen voor de Katholieken, die of blijvend op Urk zijn gevestigd of er slechts gedurende hun werkzaamheden vertoeven. Na de mis woonden allen een doopplechtig heid bij. WERKVERSCHAFFINGSPLANNEN. De werkverschaffingsplannen zijn door B. en W. met spoed in behandeling genomen, den dijk rondom Urk, is gebleken, dat de In genieur te Hoorn zijn toestemming niet kan verleenen. De grond van den dijk rondom Urk is echter ook niet geschikt voor de op hooging van het bouwterrein. Wat het op ruimen van de basaltblokken betreft, dit zal nog nader worden onderzocht. ONGEVAL. De kolentremmer De Jong zou een blokje voor de wielen van een lorrie leggen. De wa gen reed echter vooruit met het noodlottig gevolg, dat zijn hand tusschen het wiel en de rails bekneld raakte. Het slachtoffer werd in allerijl naar den dokter vervoerd. Het bleek, dat de pink geheel was verbrijzeld. De ge troffene is naar het Ziekenhuis te Zwolle vervoerd. „Onbereikbare plaatsen" thans bereikt! De wetenschap heeft de eigenaardigheid, dat zij af en toe met sprongen vooiuit gaat. CU een kristal ontstond eensklaps een radiolamp. Uit de klassieke voedingsleer traden plotse ling de vitaminen naar voren. En uit de traditioneele mondverzorgingsmethoden ontstaat thans met één sprong de nieuwe methode, die de „onbereikbare plaatsenvan het gebit bereikt I „Onbereikbare plaatsen" het gebit, dat zoo gaaf en glad tusschen een paar mooie meisjes lippen schittert, is onder de microscoop niet veel minder dan een berglandschap. Vol holten, plooien, grotten en glooiingen. En een tandpasta mag nog zoo goed zijn, wanneer zij niet in al die microscopisch kleine holten en plooien kan dringen, dan blijft een deel van het gebit ondanks alle moeite „onbe reikbaar" De Nederlandsche firma Dobbelman, uit Nijmegen, brengt de mondverzorging thans een ver* bazingwekkenden stap vooruit. Zij presenteert Castella tandpasta, de eerste tandpasta ter wereld, die het wonderlijk ingrediënt „Perldon" bevat. „Perldoo" zorgt voor de vorming van een onnoemelijken rijkdom aan microscopisch kleine, actieve schuimbolletjes. Een gebitsholte mag kleiner zijn dan de punt van een naald, het „Castella" schuimbolletje (s nóg kleiner en dringt reinigend de eens „onbereikbare plaats" binnen. Laat nu oude methoden varen. Laat de „onbereik bare" plaatsen tot het verleden behooren. Reinig thans uw gebit volledig. Ga over op Castella. De eenige tandpasta ter wereld, die met „Perldon" schuim de „onbereikbare plaatsen" bereikt. Boven dien antiseptisch, tandsteenwerend, aanslag-oplos send, tandvleesch-verstevigendPrijs 35 et. per tube. De eenige tandpasta met perldon Hiermede geven wij U kennis, dat na een hevige ongesteldheid vart ons is heengegaan onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mjjsina Hermina Tjittes, geb. Zwaan, in den ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam: W. TJITTES. Den Helder, 20 April 1941. Van Galenstraat 73. De begrafenis zal plaats vinden op Woensdag 23 April a.s., des n.m. 2 uur vanuit het sterfhuis op de Algemeene Begraafplaats te Huisduinen. Voor Uw bewijs van deelne ming bij het overladen van Mejuffrouw R. J. VAN AMERONGEN, betuigen wij U onzen welge- meenden dank. Namens de familie, Marianne v. Amerongen Graanboom. Amsterdam. vanaf I 2.~ per jaar Assurantiekantoor Koningstraat 90 Telefoon 984 De Burgemeester van DEN HELDER maakt bekend, dat werkgevers of bedrijfsleiders, die personeel in dienst hebben, die bij de uitoefening van hun beroep voortdurend met giftige stoffen 'omgaan, in het tijdvak van Maandag 21 t/m Vrijdag 25 April 1941 bij den Distribu- tiedienst, Spoorstraat 44, aldaar een formulier kunnen afhalen, waarop voor bedoelde arbeiders een extra rantsoen melk kan worden aangevraagd. Aan individueele arbeiders van deze bedrijven zullen geen for mulieren worden uitgereikt. Aan hen, die zelfstandig een beroep uitoefenen, waarbij met giftige stoffen wordt omgegaan, kan echter wel een aanvraag formulier worden uitgereikt. De ingevulde formulieren moe ten uiterlijk Zaterdag 26 April 1941 weder bij den distributie- dienst zijn ingeleverd. Den Helder, 19 April 1941. De Burgemeester voornoemd, RITMEESTER. gevraagd Te huur gevr. voor twee per sonen een Jacht of net Woon- scheepje. Brieven onder No. 527, aan het Bureau van dit blad. Slaapplaats gezocht door broer en zuster, liefst Anna Paulowna Brieven onder No. 528, aan het Bureau van dit blad. aangehoden Te koop een te bouwen Burger woonhuis, van teekening naar keuze, op bouwterrein met tuin aan het N.H. Kanaal te 't Zand. Prachtig wonen. N.V. Bouwbedrijf v/h H. DOORN, Keizersgracht 68, of C. PRONK, 't Zand. Te koop aangeboden: Mantel- costuum, maatwerk, maat 42 of 44 en Bad- of Keukengeyser. Adres: Beukenkampstraat 51. 2 HANDWAGENS te koop aangeboden. VEENSTRA, Nieuweweg 18 a. Te koop: WOONWAGEN. Te bevr. bij: R. Akkerman, Zeestraat 6, Den Oever Wie- ringen. gevraagd Te koop gevraagd: ENKELE WONINGEN (nieuwbouw) in Den Helder, huurwaarde 4 tot 8 gld. Prijsopgave onder No. 528, Bureau Heldersche Courant. PAARD EN WAGEN beschikbaar voor vracht. S. C. AGAART, Sluisdijkstraat 69. Indien U prijs stelt op plaatsing van Uw in de Held. Courant van morgen, laat Uw opgaaf °s middags vóór 4 uur in ons bezit zijn I HET KERKHOF WORDT VERGROOT. Sinds maanden lag het al in de bedoeling om het kerkhof te vergrooten en te ver fraaien. Met deze werkzaamheden is men nu begonnen. Het kerkhof zal naar de zijde van de school worden vergroot. Daartoe zijn de steenen reeds geplaatst. LANDBOUWCURSUS „VOORUIT". Naar wij vernemen ligt het ook in de be doeling om de leerlingen van den Landbouw- cursus niet alleen theoretisch onderwijs te laten ontvangen, doch deze ook practisch te laten werken. Daartoe zullen de leerlingen eens per week een tocht naar de Wieringer- meer maken om daar het werk in de practijk te bestudeeren. Weekrevue De Prins. Het jongste num mer van de Weekrevue „De Prins" opent met lezenswaardig artikel van Dr. J. C. Mom, den geneesheer-directeur van „Bad Wöris- hofen", de bekende inrichting van Physische Therapie te Ginneken over de natuurgenees kunde. De schrijver wijst er op, dat de phy sische therapie de oudste vorm van genees kunde is, die evenwel tot ongeveer 25 jaar geleden wetenschappelijk nog zeer stiefmoe derlijk bedeeld was. Gelukkig neemt ook in ons land, aldus Dr. Mom, de practische toe passing der physische therapie, deze „natuur lijke geneeswijze", meer en meer toe. In zijn „Literaire Grabbelton" bespreekt G. H. Wallagh „Het dichterschap der jonge ren", waarbij hij een tweetal gedichten af drukt van Ed. Hoornik en H. G. Hoekstra. J. H. Wtjnand, de financieel-economische medewerker van het blad, bespreekt ditmaal de „fondsenproblemen", en Bob Lens, de film medewerker, neemt „nieuw werk van Veit Harlan" onder de loupe, naar aanleiding van diens nieuwste rolprent „Der grosze König". In de „Weekrevue voor de Vrouw" treffen wij in de reeks „Vrouwen in haar werk" een interessant gesprek aan met een modeteeke- nares. Ten slotte de „Revue der Zotheid" en het aardige kinderbijblad „Jeugdland". De Kern. April-nummer. Uitgave van Van Holkema Warendorf N.V. te Amsterdam, Het April-nummer van „De Kern" blijkt weer prima geredigeerd te zijn. Net zoo prima als men dat reeds sedert meer dan 10 jaar gewoon geworden is. In deze aflevering is het een interessant artikel over „Droomen", da. de aandacht vraagt. Voorts bijdragen over Rodin, over de groote steden der aarde, over klimaat en huidskleur, over het echt paar Robinson, terwijl in het bijzonder de aandacht gevestigd wordt op het artikel „Leonardo da Vinei".

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3