ADO kampioen van afdeeling 1 Vrijbank Paardenvleesch Koodsiaehtplaats KOEGRAS Watervogels verliest wederom Erkent Engeland nieuwe regeering van Irak? Marktberichten 70 ct. per 10 stuks M.F.C.-SUCCES 1-2 Ofticieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij WielAtnmn Van Vliet wint wederom te Antwerpen Italiaansch weermachf^ericht AU U rich gaarne scheer» met een zeer dun mes|e, dgn IS er iets zeer bijzonders in den handel op da» gebied, n.l het DUNNE GILLETTE MESJE. Dit scheert schooner en zachter en gaaf langer mee, dan andere dunne mesjes. De lage prijs- 7 ct. - is voor niemand een bezwaar. De dunne Gillelte Mesjes, evenals alle andere GILLETTE artikelen, staan in kwaliteit weer aan de spits. Vraag nooit naar 'dunne mesjes', maar naar dunne GILLETJE Mesjes. Ze zijn goudkleurig en zijn voorzien van het bekende handelsmerk. Vergissen is dus uitgesloten. Ze passen op elk scheerap- paraat I mam AII-40 BETER SPEL BJtEÏÏGT DEN HA GENAARS DE OVERWINNING. Veertigduizend menschen zien een spannenden wedstrijd. w Eindelijk is de beslissing wie kampioen iïs van afdeeling I, A.D.0. of D.H.C., geval len. In een spannenden wedstrijd, welke in het stadion van Feijenoord te Rotterdam plaats had, heeft A.D.O. D.H.C. met 31 ver slagen. Ongeveer veertig duizend menschen hebben deze interessante kamp aanschouwd. Zij hebben kunnen genieten van een in hoog tempo gespeelde partij voetbal, die talrijke zeer aardige momenten had en op hooger peil stond dan de ontmoeting tusschen bei de clubs van de vorige week op het terrein van Sparta. A.D.O. heeft de overwinning ver diend. Gedurende nagenoeg den ge- heelen wedstrijd was haar spel iets beter öan van haar tegenpartij. In het hijzonder in technisch opzicht ov/ertrof zij D.H.C. Snelle combinaties (werden er opgezet en afgewikkeld, het passeeren ging vlot en dikwijls verrassend. Tap vooral heelt een goede partij achter den rug, want menige aanval der Delftenaren is op hem gestrand. Men moet bewondering hebben voor het elan, waarmede D.H.C. gepoogd heeft haar achterstand in te halen. Eenmaal lukte haar dat toen het 1—0 voor A.D.O. stond en Schreuder gelijk maakte. Na dezen gelijk maker, vooral is er hard gestreden, doch D.H.C. is later afgezakt, waarna A.D.O. de overwinning kon bewerkstelligen. De leiding zwak. Bij D.H.C. verving alleen van Geest mid- de n voor Dijkman. In de tweede helft viel bij D.H.C. Bommele uit. Hij werd vervangen door Bekencs. De strijd werd af en toe ont sierd door'te hard spel. o.m. een gevolg van het feit. dat de leiding van den heer Van Meer soms wat zwak was. De strijd ving aan met een forschen aanval van D.H.C., die A.D.O. direct beantwoordde. Beide partijen wikkelden hierna enkele goede attacjues af. Bij een van deze aanvallen zette Tap keurig voor. Neutehoom snelde toe en trapte, doch juist vloog de bal in het zijnet. Dit feit luidde een periode van fel le stormloopen in op het doel van D.H.C. Deze periode ging echter zon der succes voorbij, doch tien minu ten voor de rust kon Eversteyn een bard en ver schot lossen, dat v. d. Broek wel raakte, doch niet kon stoppen (1—0). D.H.C. trok zich hierna in de verdediging terug. Na de rust. De tweede helft begon met hevige aanval len van A.D.O. een tegenaanval van D.II.C. had bijna succes. Zij kreeg een vrije schop ■toegewezen, waaruit van Engel tegen de Paal schoot, de bal rolde langs het doel zon der dat iemand toeliep om in te schieten. Vijftien minuten was er gespeeld toen Schreuder den stand gelijk maakte, nadut Mars Sr. eerst ingeschoten had (11). Na 22 minuten veranderde de stand ech ter weer. Uit een algemecnen aanval van A.D.O. schoot Neutehoom in (21). D.II.C. deed haar best om gelijk te maken, doch 7-i.i kon tegen de Haagsche achterhoede niet veel doen. Aan de andere zijde maakte de verdedi Ring een groole fout. Zij liet Westhoven ongedekt staan en zoo kon deze uit een voor jet van Neutehoom het derde doelpunt ma ken (3—1). ITet resteerende deel van den strijd was het minste. Na afloop stroomde een groote menigte het veld op om de kampioensploeg te huldigen. Geweldig enthousiasme in Ben Haar/. Ook in Den Haag wachtte den kampioenen een warme ontvangst. Buiten het station Hol- landsche spoor werden zij opgewacht door een onafzienbare en juichende mcnschen- menigte, die trainer Tap en zijn mannen we derom op de schouders tilden. De Reinigings harmonie, die stond opgesteld, speelde de huldigingsmarsch van Van der Glas, waar na de spelers werden toegesproken door den eerevoorzitter van A.D.O., den heer Leurs, die een kampioensmarsch aanbood, welke hier na door de Harmonie ten gehoore werd ge bracht. Omstuwd door een groote schare voetbal enthousiasten, werd vervolgens gemarcheerd naar café Boschlust aan den Bezuidenhout- scheweg, terwijl de Harmonie pittige mar- schen liet hooren. Voor het café word nog eenmaal de kampioensmarsch gespeeld, 'waarna het bestuur en de spelers naar bin nen gingen en zich vereenigden aan een in tiem diner, om aldus het behaalde kampioen schap op waardige wijze te vieren, Een onverdiende zege van de Wie- ring er s. Succes is er gisteren in geslaagd MFC op eigen terrein te kloppen; echter niet verdiend. Hoewel de Wieringers technisch beter speelden dan de gastheeren, werden zij voor het grootste deel van den wedstrijd op eigen terrein teruggedrongen. De Me- demblikkers slaagden er echter niet in. door de stoere achterhoede van Succes heen te breken, en in laatste instantie was daar altijd nog keeper Posthumus, die goed werk verrichtte In de MFC-voorhoede vlotte het niet erg. De linksbinnen kon voor de rust geen bal raken: na de rust kwam hij er even beter in. Mooi werk deed de rechtshalf Lind- hergh. die overal te vinden was en een goede steun vormde voor de voorhoede. De wedstrijd. MFC trapte tegen den vrij sterken wind in af doch Succes vangt den aanval op en gaat er vandoor. De MFC-verdadiging is echter op haar post en zoo wordt de aan val afgeslagen. Het spel gaat over en weer en de partijen blijken goed togen clkaaV opgewassen. Na ongeveer tien minuten spelen gaat Succes er mooi samenspelend vandoor en een stevig schot op doe! brengt Succes een l—0 voorsprong. MFC zit er nu vinniger op en herhaalde tijk is de bal op de Succes-helft. De gast heeren kunnen het net echter niet vinden. Een voorzet van den linkervleugel wordt een mooi schot op doel en door keeper Posthumus even mooi weggestompt. A. Lindhergh mist een mooie kans. als hu vrij voor doel komt en te lang aarzelt, zoodat de bal hem afhandig cemnnkt wordt. De partijen doen hevige aanvallen, doen beide verdedigingen blijken te sterk, zoo dat de rust met een 1-0 voorsprong kom Na de rust speelt Surres hoofdzakelnk met een stonnerspil. zoodat de strijd zich op de S- -es-helft afspeelt. De verdediging van de g «len heeft zwaar werk en de ge volgen blijven niet uit. Uit een scherniul spling voor het Succesdoel weet MFC den ha) vrij te krijgen en uit een schot op doel wordt de gelijkmaker geboren (1—1). Succes zet nu weer meer op en doei •éiiige uitvallen, waarvan er tenslotte een beloond wordt, als de midvoor keeper Brou wer met een ver schot het nakijken geeft (1-2). Wederom leggen de gasten zich nu ge heel op het verdedigen toe en is er voor MFC geen doorkomen aan. Wel komen er nog gevaarlijke oogenblikken voor, doch doelpunten worden er niet meer gemaakt. Scha gen wint met 31. Ook dén tweeden Wedstrijd tusschen Wa tervogels en Schagen is geëindigd in een overwinning voor Schagen Met 3—1 werden de Vogels Helderwaarts gezonden. Het is een wedstrijd geworden, die het talrijk opgeko men publiek weinig bevrediging geschonken zal hebben. Slechts weinige malen zagen Wij staaltjes v. goed vcetbal. Uitgezonderd kort na de rust, toen Schagen een geraffineerder aanval op touw zette, waarin uitstekend werk werd geleverd door Bakker, de Leur en Peetoom,den aanval werd door Peetoom be sloten met een magnifieken kopbal, die even resoluut door Clowting werd gestopt. De wedstrijd. Schagen begint met 8 man, de Leur. Bak ker en Gast hebben zich de weelde gepermi- teert even later in het veld te komen. A! di rect blijkt, dat de elftallen tegen elkaar op gewassen zijn. Schagen heeft het windvoor- deel en is daardoor iets meer in den aanval. Na 7 min. spelen krijgt Schagen haar eerste corner te nemen, keurig zet de Leur deze voor doel, doch de S. voorhoede weet hiervan niet te profiteeren. W. krijgt hierna enkele mooie kansen. Bij een snellen aanval weet Slikker zijn doel maar net schoon te hou den. Een zeer hard schot door v. d. Hert ge lost, weet hij prachtig onder de lat vandaan te grabbelen. Schagen neemt de leiding. Na een kwartier weet Schagen toch nog onverwachts de leiding te nemen. Een vlcu- gelschot van de Leur, kon Clowting niet „klem" krijgen, Peetoom die intusschen naar binnen gezwenkt is, profiteert daar handig van en passeert Clowting van dichtbij. (0—1.) Geruimen tijd gaat het spel nu gelijk op en neer, waarin de kracht van beide ver dagingen duidelijk naar voren komt. Het wordt 02 als v. d. Ben, na eenige vergeefsche aan vallen de W.-verdediging handig weet te omspelen en Clowting voor den tweeden maal het nakijken geeft, Schagen blijft ge vaarlijk. „Kok" is op den linkervleugel doorgebroken en lost een hard schot, Clow ting slaat den bal juist voor de voeten van Peetoom die hard naast kogelt. Hierna ver richt Clowting een keurige safe, een kogel van „Kok," van dichtbij gelost, stompt hij al vallende weg. Na de rust zet W. er meteen een flink tempo in en op wonderbaarlijke wijze ontkomt S. aan een doelpunt. In deze periode heeft W. zeer ze ker een doelpunt verdient. Het zit hun ech ter niet mee. Aan den anderen kant mist Bak ker een opgelegde kans, als hij alleen voor de W.-keepr komt te staan, schiet hij hard naast. W. komt al meer en meer opzetten. W. doelpunt. Een vrije schop vlak voor het S. doel weet Slikker keurig te stoppen. Er hangt een W. doelpunt in de lucht en toch komt dit nog geheel onverwachts. Als Slikker niet ver genoeg uitschiet, weet Snijders den hal te bemachtigen en „puntert" hard langs den verbaasden Slikker 12. W. gesterkt door dit doelpunt, blijft in den aanval. Het is dus ook jammer dat cheids- rechter Hoek in deze perionde een duidelijk buitcnspelgeval over het hoofd ziet. Bij een S-aanval krijgt v. d. Ben den bal toegespeeld en als de W.-verdediger blijft staan, natuur lijk een groote fout, weet hij ongehinderd te scoren 1—3. W. geeft het nog niet op, doch verder als een schot tegen de paal brengen ze het niet, zoodat onveranderd het einde komt. D.O.S.—H.B.S. 8—1. De laatste thuiswedstrijd is voor D.O.S. een succes geworden. De voorhoede met Mceuw- sen, Dumortier en Van Leur speelde uitste kend. Na p.l.m. 18 minuten spelen nam H.B.S. door Van Zuiden de leiding, doch een minuut later maakte Dumortier gelijk (1—1). D.O.S. bleef in de meerderheid. Éen voorzet van Van Leur wist Meeuwsen te benutten (2—1), na een half uur spelen kreeg Dumortier weer eens het leder en met een hard schot bracht deze den stand op 31 Na de rust scoorde Dumontrie binnen de minuut (41). Uit een strafschop bracht Sie- bes den stand op 5—1, terwijl direct daarop Meeuwsen met een fraaicn kopbal de score op 61 bracht. In het laatste gedeelte van den strijd voeg de Meeuwsen nog een tweetal doelpunten aan de score toe, zoodat D.O.S. met 81 won. ALCMARIA—VICTRIX—D.W.V. 4—2. Alcmaria hervindt zijn ouden vorm. Naast Sanders ook Kiesewetter in Alcmaria L In den wedstrijd, die gister op het Sport park werd gespeeld, heeft Alcmaria weer eens laten zien, wat het waard is. De nieuwe opstelling, waarmee Alcmaria in het veld kwam, voldeed goed en zag er als volgt uit: de Jong Hamstra v. Wleringen Scheper Sanders Rooting Kiesewetter Helderman Venema Maasscn Brouwer De wedstrijd. D.YV V. wint den toss en laat Alcmaria eerst voor den wind spelen. Irl het begin lijkt het, of beide partijen tegen elkaar op gewassen zijn, maar dan niankt Alcmaria zich meer en meer vrij en de D W.V.-keeper krijgt de handen vol. De aanvatten stranden echter steeds, gaan naast of over en zoodoen de zijn er reeds 20 minuten gespoeld, wan neer eindelijk een keurige voorzet van Do Jong door Sanders onhoudbaar ingekopt wordt en de gastheeren de leiding nemen (1—0). Dit laat D VV V. er echter niet hij zit ten: ze komen feller opzetten en wanneer er precies een half uur gespeeld is, hebben ze succes: bij een scrimmage voor het Alc- MAXIMUMMARGES VOOR ZEEVISCH. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend: Voor zeevisch zijn met ingang van 29 April a.s. de onder staande niaximummarges vastgesteld, waarbij de omzetbe lasting is inbegrepen. Max. marge grossier Max. marge detail- franco station van tant af detaillist verzending Makreel f2.50 f 0.22 Koolvisch f3.50 f 0.22 KI. schelvisch f3.50 f 0.23 Braadschelvisch f3.50 f 0.24 KI. middel schelvisch f 3.50 f 0.28 Gr. middel schelvisch f 3.50 f 0.32 Gr. schelvisch f3.50 f 0.36 Wijting f3.50 f 0.13 Kleine gul f3.50 f 0.19 Middel gul f3.50 f 0.20 Kabeljouw f3.50 f0.30) mooten Groote gul f3.50 f 0.28) f 0.80 Kabeljouw zonder kop f3.50 f 0.30 Kaboljouwfilets f3.50 f 0.30 Rog 13.50 f 0.15 KI. schol II f 3.50 f 0.24 KI. schol 1 f3.50 f 0.30 Ze'tschol f 3.50 f 0.34 Middelschol f3.50 f 0.34 Groote schol f3.50 f 0.34 Bot (zee) f 3.50 f 0.26 Schar f3.50 f 0.24 Haring (versch) f2.50 f 0.24 Voor verpakkingen beneden de 50 kg mag de maximum- marge ten hoogste 10.01 per kg meer bedragen. f 0.10 f 1.— f 0.20 f 0.50 f 0.20 f 0.70 f 0.20 f 0.80 f 0.20 f 0.80 f 0.10 f 0.29 f 0.10 f 0.60 f0.10 f 0.55 mooten f 0.20 f 0.62) f 1.20 f 0.20 f 0.76) f 1.50 Max. marge grossier Max. marge detail per kg netto, franco list per kg. a con- verzendstation tant af detaillist Slips (kleine en grove) KI. tong KI. middel tong Gr. middel tong Gr. tong Griet tot 1 pond Griet boven 1 pond Tarbot tot 1 kg Tarbot middel 1-^3 kg Tarbot groot hoven 3 kg Voor ingevroren visch wordt bovenstaande maximummarge voor den groothandelaar vermeerderd met invries-hewaarkos- ten van ten hoogste f 1.— per 50 kg per maand met een maxi mum van f2.50 per 50 kg. De maximummarges voor grossiers en kleinhandelaren mogen ten aanzien van eenzelfde partij visch slechts een maal worden berekend. Voor hot schoonmaken en bezorgen van de visch door den detaillist mag niet meer in rekening worden gebracht dan op 9 Mei 1910 gebruikelijk was. Voorts wordt bepaald, dat ieder, die bovenstaande artikelen aan consumenten verkoopt en aflevert, verplicht is een prijs lijst, waarop de prijzen zijn aangebracht, op goed zichtbare wijze in zijn winkel, in zijn étalage, of op zijn voertuig aan te brengen. maria-doel belandt de hal bij den vrijstaan- den rechts-buiten, die het leer langs Brou wer in het net schiet (11). Alcmaria neemt nu weer het initiatief, maar het gelukt de withemden niet, te doelpunten. Plotseling volgt echter een uitval van P.W.V. en Brou wer begaat dezelfde fout waaraan hij zich ook een week geleden tegen Z.F.C. bezondig de: hij loopt veel te ver uit en de bai wordt over hem heen in het doel geschoten. D.W.V. leidt met 2—1 en laat zich dezen voorsprong tot de rust niet ontnemen. Na de hervatting kan eerst geen van beide partijen zijn goe den vorm vinden. Het spel gaat slapjes en de spanning is er totaal uit. Dan echter ko men plotseling de withemden op tang. On weerhoudbaar komen ze opzetten en na 15 minuten komt. de gelijkmaker: een corner, door Do Jong genomen, wordt door Hamstra gemist. Na veel t-ecn en weer get.rap belandt de hal echter weer bij Hamstra en nu her stelt hij zich op schitterende wijze: met een keihard en onhoudbaar schot brengt hij de stand op 2—2. Nauwelijks 2 minuten later maakt een der D.W.V-backs hands buiten het strafschopgebied. Sanders neemt de vrije trap en plaatst keurig den hal op het hoofd van Van Wieringen, die keurig inkopt en daarmee de withemden de leiding geeft (32). De aanvallen der gastheeren volgen elkaar nu op; schot op schot wordt op het D W.V.-h<Mligdom gelost en keeper en backs doen hurF uiterste best een grooteren voor sprong van Alcmaria te voorkomen Maar nog 1 maal weet Alcmaria te doelpunten; het is Hamstra. die van een terugkomenden hal gebruik maakt om den stand op 4—2 te brengen. Daar blijft het verder hij. Jef Scherens geslagen. In afwachting van de aankomst van de renners, die deelnamen aan den omloop tn de Vlaamsche gewesten In hef sportpaleis te Antwerpen werd een uitstekend internatfO- nanl programma gegeven. in deze wedstrii- den behaalde Arie van Vliet een goede om nium-overwinning op ziin groote Belgischen rivaal Jef Scherens. In den staverwedstrijd eindigde v. d. Voort op de tweede plaafs. tewijl de beide sterke Belgische renners \lichaiix en Meulemans zich met de laaf sta plaatsen tevreden moesten stellen als gevolg van een te groote vooreift. V. d. Vij ver reed dezen middag niet goed en eindig de In het algemeen klassement op de vijfde plaat*. AANVALLEN BIJ TOBROEK AFGESLAGEN. Britsche vliegtuigen bombardee ren Benghnzi. In zijn wpermnrhfberirht nr. 320 maakt het italiaansch onperhevel het volgende bekend' Tijdens de zuiveringsnperaties In oonrdn lijk Albanië en i»i den Epirns werden tal rijke Joegoslavisrho en Grieksrhe soldaten gevangen genomen en werd een aanzienlijke hoeveelheid wapens, en munitie buitge maakt. Aan het front van Tobroek in Cyrcnaica verkrijgbaar DINSDAG MORGEN 10 uur. werden aanvallen van vijandelijke tanks en infanterie met krachtige deelneming van onze luchtmacht afgeslagen. Wij vernietig den zeven tanks en verscheidene pantser auto's. In den nacht van 26 Anril bombar deerden vijandelijke vliegtuigen Benghazi, waarhij eenige slachtoffers vielen en eenige schade werd aangericht. Een vijandelijk vlieg tuige werd dooi het luchtdoelgeschut neer gehaald. Het aantal gewonden slachtoffers als gevolg von het bombardement op Tripo lis bedraagt lOl, onder wie een twintigtal Italianen Het aantal gewonden bedraagt ongeveer 300. In Oost-Afrika werd te Djimrna een Hurri- cane toestel door het luchtdoelgeschut neer gehaald. Het land neemt houding aan. vastbesloten De Irakschc pers vermoedt, dat de Britsche ambassadeur te Bagdad, Cornwallis, bin nenkort zijn geloofsbrieven zal overhandi gen. Dit zou beteekenen, zoo meenen de bladen, dat Engeland de Iraksche regee- ring-Kaylani erkent. Het Iraksche blad „Al Zeman" meldt dat de Britsche ambassadeur alsmede de Kgilntische en Amerikannsrhe gezanten te Bagdad op 24 April een officieel bezoek eghracht hebben ann het Iraksche minis terie van hnitenlandsche zaken. Het blad voegt hier aan toe, dat de solidariteit van het land en de duidelijke prlitiek van zijn regccring niet nagelaten zullen hebben in het buitenland indruk te maken. De we reld weet thans, dat trak van nlan is zijn onafhankelijkheid te verdedigen. (Officieele noteering). NOORDSf HAHWOUDE. 26 April. 24200 kg. ronde kool f 9; 10300 kg Deen- sche witte km I f 6 40; 3kg. peen f 4.50; 750 kg hielen f 5.60 f 7.20. BROEK Ol' LANGRnDI IK. 26 April. 6700 kg ronde kftnl f (1300 |<g. Dei-nsche wille kool f 6 70; 150 witlof f 14.80; 450 kg. prei f 15.30. Vonrlnnpigp noleerlng (hedenochtend uur doorgebeld! O f l i c i e e I e prijzen en aangevoerde kwantum» van vandaag publi- 'ceren wlf morgen. RROFK nr T \NGPND1JK 28 April Geen aanvoer. NOORDSCH ARWOUDE 23 April. Aanvoer: 10.000 Kg. roode kool 9.—.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 1