Amerika kan geen zware oorlogsbodems afstaan De textieldistributie DISTRIBUTIE- nieuws EEN FANTASTISCHE OPERATIE Agrarisch nieuws Distributie van aardappelen Scheerzeep op de textielkaart Honden- en kattenbrood Verlenging vleeschbon Verkoop van schoenen stopgezet Brandstof voor kookdoeleinden Amsftrdamscbe effectenbeurs Koersen Nederlandsch clearinginstituut WINTERHULPEN EDERLAND Stort op 5553 of op 877 BERLIJN LAAT DE MEDEDEELIN.^ OMTRENT PATROUILLE EN* CONVOOIEERING KOUD, Zal Amerikaansche marine bij Singapore ingrijpen? In de persconferentie heeft de Ameri kaansche minister van marine, Knox, ver klaard, dat er wel talrijke lichte oorlogs bodems voor Engeland gebouwd zouden worden, doch dat de Vereenigde Staten geen groote oorlogsbodems kunnen afstaan. Voorts deelde Knox mede. dat de rest van de vloctreserve tusschen 5 en 30 Mei gemo biliseerd zal worden. Deze maatregel slaat op 230 officieren en 4600 manschappen. Tegenover de nieuwe verklaringen van Roosevelt op de persconferentie te Washing ton over de Amerikaansche patrouilleering cp den Atlantischen Oceaan legde men in de Wilhelmstrasse volstrekte onverschil ligheid aan den dag. In politieke kringen vnn de Duitsche hoofdstad wees men er slechts op, dat dit een aangelegenheid is, die door de Duitsche pers reeds voldoende is behandeld. Zij strekt zich niet tot poli tiek terrein uit, daar Duitschland destijds een categorische verklaring over de oor logszones heeft afgelegd. De ntotalen in druk in de Wilhelmstrasse kan men,aldus samenvatten, dat het Duitschland onver schillig is ,of de door dit land ingestelde oorlogszones door anderen worden erkend of niet. In dit verband wees men te Berlijn op de duidelijke uitlating van den Fuehrer, dat elk schip, dat zich in deze oorlogszóne, begeeft, wordt getorpedeerd.. Roosevelts laatste verklaring baart veel opzien. De door president Roosevelt afgelegde ver klaring, volgens welke het verbod voor de Amerikaansche scheepvaart om naar de oor logszone.te varen, alleen voor koopvaardij schepen geldt, en niet van toepassing is op de oorlogsvloot, wordt door alle Amerikaan sche ochtendbladen sensationeel opgemaakt. De New York Daily News publiceert de ver klaring onder zware koppen, en schrijft o.m. het volgende: de woorden van den president hebben sterk den indruk gewekt, dat een der gelijke order zal worden gegeven, wanneer deze al niet gegeven is, zoodra het tijdstip is gekomen, waarop de aanwezigheid van Ame rikaansche oorlogsschepen noodzakelijk wordt geacht en Engeland te redden en de aflevering van het uit Amerika komende oorlogstuig in Britsche havens te waarbor gen. De sensationeele interpretatie van deze verklaringen van Roosevelt is des te opvallender en veelbeteeke- nend, daar de president op de pers conferentie de aanwezige journalis ten er uitdrukkelijk voor heeft ge waarschuwd, de wereld thans niet groote koppen mede te deelen, dat het Witte Huis van plan is Ameri kaansche oorlogsschepen naar de oorlogszone rondom de Britsche ei landen te sturen. Weer een scherpe aanval op Roo sevelt. Op de jaarvergadering van de Amerikaan sche Kamer van Koophandel heeft de groote industrieel Mullendore een scherpen aanval op Roosevelts buitenlandsche politiek ge daan. Een der grootste gevaren voor de Ver eenigde Staten, aldus zeide hij, wordt ge vormd door het streven meer te willen on dernemen dan men kan volbrengen. De Ver eenigde Staten beloven overal ter wereld hulp in een omvang, die aan doldriestheid grenst. Het doet den Vereenigden Staten geen eer aan, dat zij andere volken doen vertrou wen op hulp, die niet verleend kan worden. Voor het snelen van een heldenrol, zijn niet alleen flinkheid en moed noodig, men moet daarvoor ook oordeelkundig zijn. Ribben van den een op den an der overgeplant. In Maart j.1. werd in de chirurgische kli niek „Professor Bogoras" te Rostow aan de Don een patiënt met zware verwonding van de borstkas opgenomen. Ruim een jaar te voren was hij door een schot in de hart streek gewond geworden en dientengevolge waren er drie onmiddellijk naast het hart gelegen ribben verwijderd. Zelfs een licht hoesten was voldoende om het hart van den patiënt wegens de slechts met huid overtrokken opening, welke door de verwij dering der ribben was ontstaan, aan te tas ten. De patiënt vreesde voortdurend voor een toevallige stoot in de. hartstreek, ver meed elke aanraking met menschen en kon gpen rustige slaap meer vinden. In de kliniek stelde men hem voor de ont brekende beenderen in de borstkas door zijn eigen ribben te vervangen. Deze zouden dan uit een andere plaats in de borsthol te moeten worden verwijderd. Hij gaf even wel geen toestemming tot deze operatie. Toen kwam dr. Portugalow, verbonden aan de Bogoras-kjiniek. aldus het Hsb., op het denkbeeld in de opening de. borstholte ribben van een anderen patiënt, die wegens een vergroeide borstkas moest worden ge opereerd, over te brengen. De gecompliceer de tweevoedige operatie gelukte prachtig. Dezer dagen werd de patiënt met de ver groeide borstkas uit de kliniek ontslagen. De mismaaktheid van zijn borst is geheel verdwenen, en de ribben, die men in de borstkas van den anderen patiënt overplant te, zijn goed vastgegroeid. Deze patiënt be zit nu een normale borstkas, welke het hart volkomen beschermt. Geweigerd De Senaatscommissie voor buitenlandsche aangelegenheden heeft met 13 tegen 10 stem men geweigerd het voorstel naar den Senaat te sturen, waarmede de samenstelling van konvooien zonder toestemming van het con gres onmogelijk zou worden. Hiermede is de poging der senatoren Tobey en Nye verijdeld, de samenstelling van konvooien van de voor afgaande toestemming van het congres af hankelijk te stellen. Geh'ksm accoord tusschen Enge land en Tsjoengking? Een correspcndent wijst op een bericht van de Toko Tokio Nitsjï Nitsji uit Singa pore, waarin gemeld wordt, dat de bevel hebber der Britsche strijdkrachten op Ma- lakka in een interview met United Press gezegd heeft, dat men van Britsche zijde thans niet meer alleen nog aan de verde diging van Singapore denkt, maar voor geheel Malakka van de zeezijde mccht worden aangevallen, zal waarschijnlijk de Amerikaansche marihe zulks verhinderen. Men neemt aan, dat de Japansche politiek parallel loopt met de spilpolitiek in Euro pa, de woordvoerder zeide in dit verband, dat in geval dat juist was en dat de mee ning vormt van de Britsche regeering, deze uitlatingen van den Britschen bevelhebber van Japansche zijde de allergrootste aan dacht verdienen. Dij weigerde echter erm- mentaar te geven. Wat de berichten over een geheim mili tair accoord tusschen Tsjoengking en En geland betreft, daarvan is nog geen beves tiging ontvangen. Omtrent de activiteit van James Roosevelt in Tsjoengking is in To kio niets bekend. DE CENTRALE LANDBOUW-ONDERLINGE De bedrijfsvereeniging De Centrale Land- bouw-Onderlinge voor de uitvoering van de land- en tuinbouwongevatlenwet hield Woensdag hare algemeene vergadering te Amsterdam. Wegens verhindering door ziek te van den voorzitter Jhr. W. H. de Beau fort te Maarn werd de vergadering gepresi deerd door den plaatsvervangend voorzitter, den heer J. Hilgenga te Utrecht. Aan het goedgekeurd verslag over 1939—1940 is het volgende ontleend: Wijl het aantal toetredingen het aantal uit tredingen met 336 overtrof steeg het leden tal van 34.281 op 34.617 (Noordholland 3907). Het totaal verzekerd loon, dat over 1938'39 ruim 58.8 millioen gulden bedroeg, steeg met rond 4.5 millioen gulden tot 63.3 millioen in het afgeloopen boekjaar, waarvan bijna 60 millioen gulden voor de wettelijke verzeke ring. Van de 14.048 erkende gevallen werd toe gekend in 1858 gevallen uitsluitend genees kundige behandeling, in 11.287 gevallen ge neeskundige behandeling en tijdelijke uit- keëring en in 881 gevallen geneeskundige be handeling en voorloopige rente. In 22 geval len eindigde het ongeval metd en dood van den getroffene. Bij 11 daarvaq moest rente aan de nagelaten betrekkignen worden toe gekend; 6 ongevallen met doodelijken af loop waren het gevolg van ooriogsgeweldda- di'gheden tusschen 10 en 15 Mei 1940. De oorlogsongevallen, gebeurd tusschen 10 en 15 Mei 1940 vorderden f 43.000, terwijl voor het bijzonder ongevallenfonds voorlqo- pig f 52.500 moest worden bijgedragen. Deze beide oorlogspostcn verhoogden de kosten met tezamen 15 cent per f 100 loon. Met de afdeelingen en de direct-aangeslotenen der vereeniging werd afgerekend op gemiddeld 84 cent per f 100 loon, verhoogd met de eigen kosten der afdeelingen, zijnde gemiddeld 82 cent per f 100 loon en de gebruikelijke f 1.50 per lid. Besloten werd weder 5 ct. per f 100 loon in de reservekas te storten, waardoor de door de leden op te brengen bedragen met 5 cent per f 100 loon werd verhoogd. DE CENTRALE LANDBOUW-ONDER LINGE II. Onder voorzitterschap van den heer R. G. A. Z. Baron van Hacrsholte te Zwolle vond Woensdag te Amsterdam de jaarlijksche al gemeene vergadering plaats van de bedrijfs vereeniging voor ziëkengeldverzekering voor het'landbouwbedrijf en aanverwante bedrij ven „De Centrale Landbouw-Onderlinge II" Aan het goedgekeurd verslag over het boek jaar 1939 1940 is het volgende ontleend: Het ledental steeg door toetreding van 1781 en uittreding van 1326 leden van 33262 leden op 310ctober 1939 op 33.717 leden één jaar later. Per 31 October 1940 namen 461 leden aan de vrijwillige en 291 leden aan de kinder verzekering deel. Het totale door de leden uitbetaalde loon steeg in vergelijking met 1938/'39 met rond 414 milliaen gulden en bedroeg in het boek jaar ruim 55.6 millioen gulden. Voor de verzekering van tewerkgestelden bij ontginningsmaatschappijen waren afzon derlijke voorschotten vastgesteld. Wijl voor de groepen .landbouw" en „zuivel" de afre- keningscijfers over 1939/1940 resp. f 1.80 en f 1.70 per f 100 loon bedroegen, bleken de voorschotpremiën niet voldoende. Besloten werd om de tekorten te putten uit de vrij willige reserve, welke daarna nog een reser ve aanwijst van rond f200.000. DE ZUIVEL-ONDERLINGE. De bedrijfsvereeniging „De Zuivel On derlinge" afdeeling van de Centrale land- ■bouw-Onderlinge hield ender voorzitter schap van den heer M. Anema te-Wolvega haar jaarlijksche algemeene vergadering te Amsterdam Door toetreding van 17 zui velfabrieken en geen uittredingen steeg het aantal leden van 208 op 31 October 1939 tot 225 op 31 October 1940 met een totaal loon bedrag van f 3.896.905. Voor eigen rekening van de Zuivel Onderlinge kwamen de on- gevallenkosten gedurende de eerste zes we ken na het ongeval aan tijdelijke uitkee ringen f 18.808.98, aan geneeskundige be handeling f 8.883,50, terwijl de Centrale Landbouw Onderlinge, "welke het risico Nogmaals: de puntenwaardee- rlng en de toeslagkaarten. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart maakt naar aanleiding van de vele vragen welke door handel en publiek zijn gesteld inzake de artikelen, welke op de textiel- kaart en toeslagkaart en welke op speciale punten kunnen worden aangeschaft bekend, dat hieromtrent thans het volgende is voor geschreven: 1. Op de punten der textiel- en/of toeslag- kaart zijn verkrijgbaar: Alle geconfection- neerde op punten gewaardeerde textielgoe- deren of stof daarvoor en alle soorten ga rens met uitzondering van: a. Wollen winterjassen en -mantels of stof daarvoor. b. Wollen dekens (meer dan 3 natuur- wol bevattend), c. Katoenen en graslinnen lakens of stof daarvoor. d. Alle soorten luiers of stof daarvoor. 2. Op speciale A.K.-punten zijn verkrijg bar: Alle geconfectionneerde op punten ge waardeerde artikelen dus geen stof daar voor met uitzondering van: a. Wollen dekens, wollen winterjassen en -mantels of stof daarvoor. b. Alle soorten luiers en katoenen en gras linnen lakens. c. Artikelen, welke op B.K.-punten ver krijgbaar zijn (zie onder 3) of stof daarvoor. d. Huishoudelijke artikelen of stof daar voor. 3. Op speciale B.K.-punten zijn verkrijg baar: Onderstaande geconfectionneerde op pun ten gewaardeerde artikelen dus geen stof fen Bakkersbuis, bakkersbroek, boezeroen (van keper of drill), buis (van keper of drill). doktersjas, kapmantel (lang), kappersjas kort), kappersjas (lang), kiel. koksbroek, koksbuis, laboratoriumjas, mouwvest (van stof), mijnwerkershemd (van stof), mijnwer- kershemd (tricot of gebreid), overall, serveer-'1 schort, sloof, stofjas (kort), stofjas (lang) teekcixjas (kort), teekenjas (lang), uniform 2-deelig (alle soorten), uniform 3-deelig (alle soorten), verpleegstersboorden, verpleegsters japon, verpleegstersmanchetten, verpleeg- stersschort, voorschoot, werkbroek (van ke pers of drill) werkhemd zonder boord, werk jas (van keper of drill). werkpak (van ke per of drill). 4. Op speciale H.A.-punten zijn verkrijg baar: alle geconfectionneerde op punten gewaardeerde huishoudelijke artikelen dus geen stof daarvoor met uitzondering van: a. geconfectionneerde luiers, katoenen en gaslinnen lakens of stof ter vervaardiging van luiers en/of katoenen of graslinnen la kens, alsmede alle andere katoenen lakens, alsmede alle andere katoenen stoffen; b. wollen dekens (meer dan 3 natuur- wol bevattend: c. alle kleedingstukken of stof daarvoor. 5 Op speciale G-punten zijn verkrijgbaar: alle soorten garens. 6. Op speciale B.G.-punten zijn verkrijg baar: alle stoffen, aan het stuk dus geen geconfectionneerde artikelen met uitzon dering van: a, alle wollen stoffen; b. ale katoenen stoffen. 7. Op speciale V.V.W.-punten zijn verkrijg baar; a. wollen winterjassen en -mantels of stof daarvoor; b. wollen dekens (meer dan 3 natuur- wol bevattend): c. alle andere wollen stoffen aan het stuk. 8. Op speciale V.V.A.-punten zijn ver krijgbaar: a. geconfectionneerde katoenen en graslin nen lakens of stof daarvoor: b. alle soorten geconfectionneerde luiers of stof daarvoor: c. alle andere katoenen stoffen aan het stuk. Met nadruk wordt er derhalve de aan dacht op gevestigd, dat alle stoffen aan het stuk. ook de katoenen en wollen stoffen, verkrijgbaar zijn op de punten der textiel- kaart en/of toeslagkaart. Alle stoffen aan het stuk. met uitzonde ring echter van alle katoenen en wollen- stoffen. zijn op speciale B.K.-punten ver krijgbaar en mogen niet op andere speciale punten worden betrokken. Katoenen stoffen zijn op speciale V.V.A.- punten verkrijgbaar en wollen stoffen op speciale V.V.W.-punten. Deze katoenen en wollen stoffen mogen derhalve niet op an dere speciale punten worden afgeleverd. De secretaris-generaal van het departe- mentv an Landbouw en Visscherij maakt het volgende met betrekking tot de distri butie van aardappelen bekend. Zooals reeds is gepubliceerd geven de twintig met „15" genummerde bonnen van de broodkaart tezamen recht op het koopen van anderhalve kilogram aardappelen. Aan gezien aan kinderen, die nog geen vier jaar oud zijn en aan personen, die zwaren ar beid verrichten speciale halve broodkaarten zijn verstrekt, brengt dit uiteraard mede, dat tien met „15" genummerde bonnen van de broodkaart tezamen recht geven op het koopen van kilogram aardappelen. Bovendien zijn aan personen, die 14r—21 jaar oud zijn. 1/5 broodkaarten uitgereikt. De vier met „15" genummerde bonnen van deze kaarten geven tezamen recht op het koopen van 0.3 kilogram aardappelen. Voorts is bekend gemaakt, dat aan kin deren, die na 30 April 1937 geboren zijn, halve aardappel kaarten zullen worden uit gereikt. Inplaats hiervan dient gelezen te worden: kinderen, die op of na 2 Mei 1937 zijn geboren. Kinderen, die op 1 Mei 1937 zijn geboren, zullen derhalve een lieelc aardappelkaart ontvangen. De secretaris-generaal Van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt het volgende bekend: Gedurende het tijdvak van Donderdag 1 Mei tot en met Zondag 31 Augustus a.s. geeft de met „K" gemérkte bon van de textielkaart. welke uitgereikt werd aan mannen én jongens, die zijn geboren voor 2 Februari 1926. recht op het koopen van 50 gram scheerzeep, of een tube dan wel een pot scheercrême. Bovengenoemde bon van dé textielkaart is aangewezen om degenen, die tusschen 5 Augustus 1940 en 1 Februari 1941 vijftien jaar geworden zijn. ook in staat te stellen scheerzeep te koopen. hetgeen niet moge lijk zou zijn geweest, indien wederom een van de van 116 tot en met 120 genummerde bonnen van het. algemeen distrihutiebon- boekje. welke destijds bij de eerste uitrei king van textielkaarten aan mannen en jongens van vijftien jaar en ouder werden verstrekt, zou zijn aangewezen. De van de bovenbedoelde, van 116 t.m. 120 genummerde, resteerende bonnen kun nen worden vernietigd. draagt na de zesde week in rekening bracht aan vocrloopige renten, geneeskundige be handeling in contante waarden totaal f 20.890,31. De eigen administratiekosten waren f 1957,51. Met inbegrip van 5 pet. per f 100,— en te storten in de reservekas kon met de fabrieken worden afgerekend op to taal f 1,77 per f 100,— loon plus f 1,50 per lid. KATHOLIEKE LANDARBEIDERSBOND. De heer A J Loierakkcr te Haarlem, lid van de Tweede Kamer, is afgetreden als be stuurder van den Nederl. R.K. Landar- beidcrsbr.nd. De heer Loerakker was onge veer 30 jaren bestuurder en voorzitter v'an de Katholieke organisatie. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in Oorlogstijd maakt bekend, dat van 1 tot en met 31 Mei 1941 on bon no. 7 van de voederkaart voor honden beschikbaar wordt gesteld: voor groep I 10 kg. hondenbrood voor groep II 10 kg. hondenbrood voor groep TIT 8 kg. hondenbrood voor groep IV 5 kg. hondenbrood voor groep V 4 kg. hondenbrood voor groep VT 3 kg. hondenbroad Op bon no. 7 van de voederkaart voor katten wordt over dezelfde periode 1% kg. kattenbrood beschikbaar gesteld. Na 31 Mei 1911 is bon no. 7 van bedoel de kaarten ongeldig en mag deze niet meer worden aangenomen. i De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend: Zooals reeds eerder werd gepubliceerd, is het noodzakelijk gebleken, het vleesch- rantsoen te verminderen, hetgeen neer komt op een verlenging van de geldigheids duur der bonnen. In verband hiermede wordt de geldigheidsperiode van de met „13" genummerde bonnen van de vleesch- kaart verlengd tot 16 dagen. De bonnen blijven derhalve geldig t.m. Dinsdag 6 Mei a.s. De secretaris-generaal van het departe ment van Handel. Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat het in verband met de inventarisatie van de voorraden schoenen hier te lande noodazkelijk is. dat in de periode van Donderdag 1 Mei 1941 tot en met Vrijdag 9 Mei 1941 het koopen. ver knopen en afleveren van alle soorten schoe nen in den meest uitgebreidon zin. met inbegrip van pantoffels en leerloos schoei sel. verboden is. ook al zou hiervoor een geldige schoenenbon worden ingeleverd. Derhalve valt onder dit verbod ook het koopen. verkoopen en afleveren van alle soorten schoenen, die tot dusverre zonder bon mochten worden verkocht. Teven* wordt bekend gemaakt, dat de geldigheidsduur van de schoenenbonnen, welker geldigheidsduur vervalt op een der dagen gelegen tusschen 1 Mei en 17 Mei 1941. wordt verlengd tot en met 18 Mei 1941. De secretaris-generaal van het departe ment van Handel. Nijverheid en Scheep vaart maakt het volgende bekend. In aansluiting op de reeds getroffen April- reeeling zullen thans voor kookdoeleinden bonkaarten voor vaste brandstoffen en/of petrolpum worden uitgereikt. De belanghebbenden dienen zich op een door den. n1aat=elijken distrihutiedienst na der vast te stellen tijdstip bij gehoemde instantie te vervoegen ten einde een aan vraagformulier in te-vullen. Voor vaste brandstoffen en/of petroleum komen uitsluitend dip personen of gezin nen in aanmerking, dip niet eleetriscb ko ken en die geen aansluiting hebben op bet gasnet Onder een aansluiting op het gas net wordt hierbij verstaan, dat in het des betreffende perceel of. indien slechts een perceelsgedeelte wordt bewoond, in dat ge- OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V-K. L.K. Nederland 1941 I 4 97%-9715/16 Nederland 1940 1 4 98 15/16 98%f Nederland 1940 II 4 975/16 97% Idem met bel fac. 9815/16 98% Nederland 1938 3.3% S9%-89 5/16 8f) 7/16-80 Oost Indië 1937 3 89% 89% Oost Indië 1937 A 3 87 7/16 87% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. 00% - 92% A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 I 3% N. Holl. '38 3 83 N.-Holl. '38 II (3%) 3 8834 88% R'dam '37 I III 3% 883/* 8734 Z.-Holland 1937 3 90% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 95 95 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G- 7 T Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 192% 192% Ned. Ind. Handelsb. A 130 131 Ned. Handel Mij. c.v. A 136 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 128%-127%' 128%-127 Caivé Delft c.v. A 76 74 Centr. Suiker Mij. 211%. 207% Fokker g. A. 184 189 Lever Bros en Unilever cv.A121%-123 122%-11934. Ned. Ford 285 289 Philips G B.V.A. 235%-234% 234%-231 Philips pref. A. 159 157% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 22334 219 Kon. Petr. 251-218 253-245 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A, 118-117% 119-117 Java China-Japanlijn A. 147-147% 148%-148 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat bez. v. A. 15434 15684 Kon. Paketvaart A. 247% 248-246% Ned. Scheepv. Unie A. 177%-179 180%-178 Rott. Lioyd A. 143% 145%-144%' Stoomv. M. Nederland A. 144-145 145-144% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. Javasche Cultuur N.I.S U. Ver. Vor^tenl. Cult. 430-431 437-425 260 258 260 258 116% 119-117 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 20034 202-200% Deli Mij. cv. A. 209%-267 269%-26734 Senembah 219 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 271%-272 273-269% Bandar Rubber Mij. A. 215 215 Deli Batavia Mij. A. 202 205-206% Koersen van stortingen op 1 Mei 1941: Belga's 30.1432; Zwitsersche Francs 43.56; Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deensch» Kronen 36,37; Zweedsche Kronen 44.85; Tsje chische Kronen (oude schulden) 6.42. POSTGIRO-NO*! VAN DR WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, Nol 866S. Als bank deg Winterhulp Neder- der land is aangewezen de Kasver- eenjgtng N V, Amsterdam, No. 877. Os brengt geluk tn veler leven!! deelte. een gasbinnenleiding hetzij met be zii zonder gasmeter aanwezig is. Zii. die w op het gasnet zijn aangesloten, doch dusver niet op gas kookten, zullen derhalve van de uitreiking der bovengenoemde bo kaarten zijn uitgesloten. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht gevestigd, dat slechts personen en %eznP. non. die een zelfstandige huishouding x ren. voor uitreiking in aanmerking_ kunn komen: bewoners van hotels, pensions e. alsmede personen of gezinnen, die niet z hun warme maaltijden bereiden, derha niet. n De bonkaarten mogen uitsluitend degenen, die in het hezit zijn van een kaart met „hoofd" gemerkt, wonden w reikt. ol. Tegen het doen van onjuiste of ien- ledige opgaven zullen strenge maatrege worden genomen.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2