YlüU.R. N1PPER EN PELLE BKC naar Bergen In ons district 2),e eeAlte, fctaööew VOETBALPROGRAMMA VOOR ZONDAG In Den Haag ADO-VSV; PSV-Heracles in Eindhoven ZFC kan kampioen worden; ook EDO bijna zoover n d. n e. in e. Be Quick achttien maal kampioen van 't Noorden neLen unn Het moeRRS Iedere week komen er nieuwe kam pioenen en in dat verband denken we allereerst aan ZFC, dat morgen een over winning op DWV moet behalen, wil de vlag gehesehen kunnen worden. Ook EDO Is bijna zoo ver, hoewel daar een beetje geluk by moet -tomen, wil het reeds mor gen plaatsvinden. QSC en Zaandijk zetten hun stryd voort met wedstrijden tegen RVV en Hollandia. In de 4e klasse moet BKC haar achter- stalligen wedstrijd spelen tegen Bergen en dat is een zware wedstrijd. Verder falen is noodlottig BKC, enfin, da'- zullen zij zelf ook wel aanvoelen: de weg voor de BKC-ers is nog lang, zy moeten n.1. nog S wedstryden spelen en winnen, waar onder van DTS thuis. De Kampioenscompetitie. In Den Haag komen de Westelijke kam pioenen ADO en ""SV tegen elkaar in 't veld. Zoowel ADO als VSV zijn nu niet bepaald zoo glorieus gestart, vooral de Hagenaars vielen nogal tegen. Morgen ^al dus in ieder geval het Westen verliespunten krijgen zoo dat de achterstand wèèr grooter wordt.^ Hoe wel we terdege rekenin^ houden met den tegenstand van de Velsenaren, geven we de Hagenaars meer kans. VSV sukkelt buiten gewoon met zijn rechtervleugel, het gemis van Döring doet zich geducht voelen, en daar ook Michiel op de ziekenlijst staat, zit het de roodhemden niet erg mee. In ieder geval heeft de penningmeester van ADO een gae- den dag, want de Hagenaars zullen in groo- ten getale opkomen, dat is zoo vast als een huis. In Eindhoven wordt de tweede wedstrijd gespeeld om den lai.ds-titel, n.1. PSVHera- cles. De Eindhovenaren zijn Zondag j.1. tegen VSV nog juist een nederlaag ontloopen, want 1 minuut voor het einde scoorde de VSV-midhalf De Vries den gelijkmaker in eigen doel, waaruit wij concludeeren, dat ook PSV nu niet zoo'n bijzondere voorhoede be zit, een euvel, waaraan trouwens alle vijf clubs lijden. Doch ook Heracles kwam niet tot groote daden tegen ADO en ondanks de overwinning was het dan ook maar matig, hetgeen de Almeloërs het publiek voorlegden. Een overwinning van. PSV is voor de span ning het meest gewenscht, hoewel een gelyk spel ons het meest nabij komt. Om een plaats in de Oosteiyke eerste klasse. In Deventer speelt Go-Ahead zijn eersten de gradatiewedstrijd tegen P.E.C. uit Zwolle. Het komt ons voor dat juist een thuiswedstrijd voor de Deventenaren geen kwaad kan. Over de afloop kunnen wij ons moeilijk uiten, daar ons de kracht van P.E.C. niet bekend is. Ook in den wedstrijd RigtersbleekVitesse zal het geducht spannen en ook hier zullen we met een voorspelling moeten wachten tot Zon dag; in dergelijke wedstrijden hebben de thuis clubs doorgaans een belangrijk voordeel, of het ook hier zoo zal afloopen is slechts voor Go- Ahead te hopen. De afwerking van de restanten is nog niet voltooid, zoodat we dus deze voor zoover aan wezig laten volgen. RFC ontvangt Haarlem, waarby een pun- tenverdeeling niet onwaarschijnlijk is. CVV zal de punten aan het bezoekende DOS moe ten laten. Willem II en BW ontmoeten elkaar in Tilburg, waarin de Tilburgers wel goede papieren hebben. In het Noorden is de spanning voor de onderste plaats nog volop in gang Veendam heeft 1 punt meer dan WW en zoowel de Veendammers als Win schotenaren moeten morgen hun laatsten wedstrijd spelen. Veendam ontvangt GVAV en 1 punt zit er wel in voor de thuisclub. WVV moet naar Heerenveen en eerlijk ge zegd, loopt dat o.i. op een nederlaag uit, zoodat we dus aannemen dat WVV de dupe wordt. Doch het is voetbal en de... sportivi teit spreekt ook nog mee, hoewel we in de Noordalyke club dienaangaande veel ver trouwen schenken. 2e klasse A. De beslissing valt morgen, tenminste als ZFC wint. En juist die paar woorden, ,,als ZFC tenminste w.nt", 's de belangrijkheid van den dag in de 2e klasse A. Het Nieuwen- damsche DWV fungeert als gast van de Zaandammers en dat is zeer zeker een moei lijke tegenstander. Juist nu de DWV-ers geen belang meer hebben bij den uitslag is het een lastige tegenpartij. Zaandam, en trouwens heel de Zaan, is dit jaar een belangrijk voet bal-centrum, wat vanzelf weer van belang is voor de publieke belangstelling. Trouwens, de cijfers 3500 menschen bij WZAFC wij zen daar wel op. Zou ZFC kampioen worden? De laatste wedstrijden van de Zaandammers waren nogal eens minder sprekend en we zien dan ook, wanneer ZFC niet in zijn besten vorm is, dat DWV een gelijk spelletje kan behalen. Do eminente scheidsrechter Schlüter zal dezen belangryken wedstrijd leiden. AFC is de wachtende candidaat en zal er goed aan doen Alcmaria VicHix ei onder te houden, wat wij wel aannemen ook. Zeeburgia ontvangt Alkm. Boys en de Am sterdammers krijgen er wee twee punten bij. VVZ kan zich voorbereiden op den komenden zwaren strijd tegen de kampioenen der 3e klassers; West-Frisia komt als gast en de ge legenheid voor een nieuwe opstelling doet zich dus voor. De Zaandammers zyn nog lang niet kansloos, hoewel de 3e klasse kampioenen QSC of Zaandijk in 3a en Santpoort, Zand- voort of Kinheim in 3B, niet voor de poes zijn. Inmiddels wenschen we Struk c.s. de voormalige HRC-adspirant, sterkte toe in de voorbereiding. 2e klasse B. Ook EDO kan Zondag kampioen worden; dan moeten zij zelf van Spartaan winnen in Amsterdam en HVC moet een veer laten tegen HBC in Heemstede. De kans is zeer groot, dat het zoover komt. Hilversum ont vangt de a.s. lantaarndrager HFC; het' oude KFC zal naar alle waarschijnlijkheid straks tegen drie derde klassers het tweede-klasse schap moeten verdedigen, waaronder de Vo- lewijckers, welke Zondag j.1. kampioen wer den. Of zou HFC het noodlot nog afwenden? ervolgens wordt hier nog gespeeld: Water graafsmeerRCK, de KennemersHercules er VolendamVelox. 3e klasse A. QSC moet naar Krommenie tegen KVV, dat valt niet mee voor de leiders. Nog 2 wed strijden moeten de Wormei veerders spelen en ook Zaandijk staat er zoo voor, zoodat de stryd hier nog spannend kan worden. Zaan dijk heeft het even minder moeiiyk, want Hollandia brengt er dit jaar maar weinig van terecht. De leiders zullen beiden winnen. Voor dc onderste plaats is nog van belang St. GeorgeAlways Forward; de laatste kans voor de Spierdijkers, om direct de strijd tegen de kampioenen der 4e klassers te ontloopen, waaronder DTS of BKC zal zyn. Misschien komt er 1 puntje uit voort, St. George. Pur- mersteijn en GVO zullen de punten gaan ver- deelen. 3e klasse B. De stand is hier voor de bovenste plaats: Zandvoort 17 12 3 2 5525 27 Kinheim 18 11 5 2 4831 27 Santpoort 16 12 2 2 61—35 26 Laatstgenoemde heeft dus de beste papieren, doch moet rog 4 wedstrijden spelen. Het pro gramma luidt: SantpoortDe Zeemeeuwen; TIJBBScho ten. 4e klasse A. Slechts 3 wedstrijden zijn hier vastgesteld, welke alle drie echter, doordat de strijd ook ir deze afdeeling op zijn eind loopt en er nog geen kampioen of definitieve „hekkensluiter" aan te wijzen valt, belangrijk zijn. DTS is vrij en kan dus rustig de Zondag in Schagen geleden nederlaag te boven komen. BKC is niet zoo fortuinlijk en heeft het mor gen in haar uitwedstrijd tegen Bergen op nieuw verre van gemakkelijk. Thuis leverde de strijd tegen Bergen slechts een magere 10 overwinning op, en al staan de Berge- naren ook een stuk lager op de ranglijst, zij zullen het de Polderschen zeker zoo lastig mogelijk maken. BKC heeft echter reeds dik wijls laten zien in dit soort wedstrijden uit het goede hout te zijn gesneden. Wij denken hierbij aan de keurige 20 zege op DTS in Oudkarspel. Van de 3 laagst geplaatste clubs, Nieuwe Niedorp, Watervogels en Wieringerwaard, is laatstgenoemde vrij en spelen de beide ande ren een thuiswedstrijd. Nieuwe Niedorp ont vangt MFC, de stoere club uit Medemblik; het zal de mannen van P.eereboom niet mee vallen ook hier de volle buit te bemachtigen, al zal de goede zege van Zondag op Succes behaald hun ongetwijfeld een moreele steun geven. Watervogels ls ook niet kansloos in haar thuiswedstrijd tegen Oudesluis, al werd en kele weken geleden te Oudesluis ook met 62 verloren. Intusschen begint het er voor Wieringerwaard leelijk uit te zien. De rood- broeken moeten nog 2 maal in het veld en wel zoowel uit als thuis tegen Schagen. Het zal hun niet meevallen uit die twee wedstrijden de noodige punten nog by elkaar te voet ballen. ONDERAFDHELXNG NOORDHOLI.AND. I C. In deze afdeeling wordt morgen de laat ste wedstryd gespeeld, n.1. VroneOudorp. Vrone's lot is reeds bezegeld, maar het ge lijke spel, dat zy verleden Zondag In Petten behaalde, heeft laten zien, dat zh niet by de pakken neer gaat zitten. Ook in deze laat ste thuiswedstrijd zijn de mannen uit St. Pancras zeker niet kansloos. Alkm. Boys 4Graftdijk; Boys 3. UrsemAlkm. HemSporters 2; Hollandia 4VCL, 11 u. In deze afdeeling wordt een harde stryd ge voerd tusschen Hem en VCL, welke nog steeds niet beslist is. Flevo heeft zich, naar wy niet officieel vernamen, teruggetrokken. Het wil nog steeds niet met de voetballerij in de Wie- ringermeer. iii d. Oudorp 2Vrone 2, 10 uur. VCL 2—N. Niedorp 2. Besl. wedstr. bovenste plaats Sybek. 2 Winkel 2. IV d. Bergen 3Alkm. Boys 6, 10 uur; Alkm. Boys 5Ursem 2, 12 uur. In deze 4e klasse is ook de beslissing geval len. Hier is het Alcmaria, Victrix 5, dat door een groote 61 zege op Alkm. Boys 5, Zon dag j.1. de titel in de wacht sleepte. IV E. Winkel 4BKC 3; Callantsoog—Schagen 3; St. MaartensvlotbrugPetten 2; Barsinger- hornWinkel 3. adspiranten. Afd. J. Alcm. Victrix aAlkm. Boys a, 10 uur; DTSBergen a, 11 uur. Afd. K. Petten aAlm. Victrix c. Afd. L. West-Frisia bAndijk a, 10 uur; Berk hout aWest-Frisia a, 12.30 uur; Hem a Hollandia a, 12.30 uur. Afd. N. Succes bBKC a, 10.30 uur; Oudesluis a Wieringerwaard, 10.30 1'ur. AFDEELING BIJZONDER VOETBAL. II A. Hugo BoysSt. Victor; Con ZeloGeel zwart; LSVV 2—LAP. Aanvang wedstrijden in Afd. Bijz. Voetbal, 2.30 uur. De overige wedstrijden beginnen, in dien niet anders vermeld, om 2 uur. Groningen's oudste voetbalvereeniging, Be Quick, heeft Zondag j.1. voor de 18e maal in haar historie beslag gelegd op den Noorde- lyken titel. Herinneringen aan deze talrijke kampioen schappen ophalen zou in deze kolommen, waarin reeds zoo vaak over Be Quick's suc cessen werd geschreven gelijk staan met uilen naar Athene te dragen. Laten wy der halve in dit verband mogen volstaan met de mededeeling, dat het van al de kampioens- ploegen, die de withe nden sinds het einde van de vor,ge eeuw op de been hebben ge bracht, slechts die van 1920 is mogen geluk ken, aan den Noordelijken, den nationalen titel te verbinden. Geen wonder dus, dat dat elftal met de Bulders en de Tetzners, Van Linge en Rodermond en al die andere inter nationals in het Noorden nog altijd niet is vergeten... De withemden hebben in deze laatste drie jaar ernstige moeilijkheden doorgemaakt. Ver schillende spelers van het laatste kampioens team waren successievelijk van het tooneel verdwenen, het spel wilde niet meer vlotten, en men kwam er, aan het slot van de vorige competitie, zelfs toe, ongeacht de onderste plaats (van de nood-competitie) de laatste wedstrijden maar te gebruiken voor het inzet ten van jongere krachten, gegroepeerd rond enkele ouderen als Blijham (toen doelman), Hogenbirk, Korter en Wilkens. Zonder twij fel hebben deze test hun nut gehad, en toen bovendien Pienter na de tragische Mei-dagen uit Haarlem terugkeerde, en de gewijzigde omstandigheden enkele cracks van elders Kammeyer van ADO en v. d. Linden van Ajax in de Harener contreien deden be landen, kreeg de Groninger T.C. eensklaps weer deugdelijk materiaal ter beschikking voor het opbouwen van een team, in staat nieuwen roem te hechten aan het oude vaan del. Toen de titel reeds voor het grijpen scheen, werd Roodgeel nog weer aan het wankelen gebracht door andere, aanstormen de kampioensgegadigden, maar te rechter tijd is de goede koers hervonden en de buit in Esserberger. haven geloodst. Al met al heeft Be Quick dus een aardig elftal en vooral in Groningen zal - de nieuwe kampioen wel de noodige punten verzamelen. rigtersbleek kampioen! Doordat Borne tegen Rijssen Vooruit het kostbaarste punt van de competitie ver speelde, werd Rigtersbleek kampioen van de 2e klasse, zoodat de strijd tusschen Go Ahead, Vitesse, PEC en Rigtersbleek kan aanvngen. Ook Overmaas is bijna zoo ver, zoodat waar schijnlijk volgende week al met Overmaas, Emma en CVV begonnen kan worden. 165. Nipper is onverzadigbaar. 1. „Is er nog meer uit de oertijd, dat je graag zou willen zien, voor ik de tijd machine weer op „vooruit" schakel?" „Wacht even, Nipper, we moesten eerst maar eens een stukje eten, want je moet niet vergeten, dat het al weer enige duizenden jaren geleden is, dat we voor het eerst gegeten heb ben!" 2. „Eten jullie maar, hoor, ik wil in ieder geval eerst zien, hoe een centaur er uit ziet!" 166. Nipper maakt kennis met de centauren. 1. „Zo, dus jullie zijn centau ren; hebben jullie misschien trek in een klontje suiker!" „Neen, dank je feestelijk, met dat goed willen wij onze tanden niet beder ven." 2. „Maar zeg eens, waar heb je eigenlijk je onderlichaam gelaten, mijn jongen?" 3. „Kom, ga maar eens zit ten, dan zal ik een plezier- ritje met je maken." Feuilleton Door Monica Hart 6. Zijn heele aandacht werd nu in beslag geno men door het tragische lot van Spencer Tar- rant, die immers een goed vriend van zijn vader was geweest, voor wien John Ark- wright zooveel geld en moeite had besteed om herziening te verkrijgen van wat in zijn oogen een rechterlijke dwaling was geweest. Het leek Philip een eigenaardige speling van het lot dat hij getuige moest zijn van het laatste bedrijf van deze tragedie. Een vraag van Harry aan Lord Raynour wekte hem uit zyn overpeinzingen. Weet u iets van die vreemde vrouw, die wilde Barbara, zooals ze genoemd schynt te worden? Ik weet niet meer van haar dan alle anderen hier in de buurt, antwoordde de edelman; ze is de laatste twintig jaar een 'bekende figuur hier in 't moèraslamd: geweest, practisch gesproken van het oogenbhk af dat ik op Wendiesham ben gekomen. Niemand weet waar ze vandaan isgekomen en waar- va% ze leeft. Ik heb haar altijd als volkomen onschadelijk beschouwd en in alle beschei denheid gezegd, ik heb geprobeerd vriendelijk voor haar te zijn; maar ze is heelemaal niet van toenadering gediend. Het verwondert me, merkte Harry op, dat men niet getracht heeft haar in een of ander gesticht geplaatst te krijgen. Dat is geprobeerd, was het antwoord. Ik heb er persoonlijk alle mogelijke moeite voor gedaan. Drie malen is de proef geno men, maar Wilde Barbara is er na een dag of drie weer in geslaagd te ontsnappen. Ik was het die haar in het gesticht deed plaat sen en daarom heeft ze een gruwelijken he kel aan mij. Ze is eigenlijk gezegd een soort wilde. Is ze stom?, vroeg Harry; we kon den geen woord uit haar krijgen. Ze wil niet spreken, dat ls een van haar eigenaardigheden. Nog nooit heeft iemand haar een woord hooren zeggen. Ze is niet wel bij het hoofd. De domme menigte duldt haar, omdat ze bang voor haar zijn; meer ontwikkelden laten haar ongemoeid omdat het nooit gebleken is dat ze iemand hinder of overlast heeft aangedaan. Hy zweeg, want ze hadden het politiecor- don bereikt. Voor hen lagen grys en massief in den mist, de eeuwen-oude, steenen van Torren Pound. Een man maakte zich los uit de groep wachters, naderde en salueerde be leefd, toen hij Lord Raynour herkende. We hebben hem opgesloten, Mylord. Het is nog maar een kwestie van tijd. Ik wensch geen onnoodig gevaar te loopen, want hy heeft een geweer. Ik ben hier gekomen om eens met hem te praten, zei Lord Raynour. Ik ken hem toevallig en wil eens zien of ik hem er niet toe kan brengen zich over te geven. Het is niet noodig, mylord, dat u daar voor naar de hut gaat. U kunt met hem spreken zonder onder het bereik van zyn ge weer te komen. In orde, Haynes, zei Raynour; wil je my er heen brengen? En zoo stonden na korten tyd Lord Ray nour en zijn metgezellen bij een vervallen steenen muur. Hallo daar, hoor je me?, riep Haynes. De woorden klonken scherp in de stilte van den avond. Toen wendde hij zich tot de anderen en haalde zijn schouders op. Ik heb al een paar maal geprobeerd den man aan hetspreken te krijgen, maar hy geeft geen antwoord. Luister eens, riep hij weer; je zoudt beter doen je over te geven. Zeg hem dat hij naar my moet luisteren, zei Lord Raynour. Er is iemand, die met je praten wil, schreeuwde Haynes, Lord Raynour! Van achter den muur kwam een onder drukt geluid. Raynour deed een stap naar voren. Ben je daar, Tarrant? Luister eens! Hy had geen tijd om meer te zeggen. Op het geluid van zijn stem was de gevangene uit zijn schuilplaats te voorschijn gesprongen en zwaaide met zijn geweer als met een knots. Een kreet van schrik klonk luid in het rond, maar niemand durfde te schieten, daar het gevaar den verkeerde te treffen te groot was. Philip stond een oogenblik als verlamd; toen wierp hy zich tusschen Lord Raynour en diens aanvaller. Het geweer zwaaide en kele oogenbiikken boven zyn hoofd en viel toen met een doffen slag op zyn schouder, zonder hem evenwel te decren. Philip wan kelde een oogenblik, doch herstelde zich oogenblikkelijk en wilde zich op zijn aanval ler werpen! Deze had echter van het oogen blik, dat Philip trachtte zijn evenwicht te be waren, gebruik gemaakt; hy rende den weg af en het moeras in. Toen volgden een paar schoten en een gil, die niets menscheiijks had. De man hief zijn armen boven zijn hoofd, wankelde en sloeg toen in zijn volle lengte voorover op den vetten bodem. Van alle kanten stroomden de menschen toe om te zien hoe het lijk van den man, dat niet meer te bereiken was, langzaam opge zogen werd door het moeras. Philip even wel leunde bleek en uitgeput tegen het stee nen muurtje. Van alle menschen, die in de buurt waren was hij de eenige die wist, dat degene, die daar zijn noodlot gevonden had, niet Spen cer Tarrant was, doch Wilde Barbara van Torren Mire. Want hij had één moment het slachtoffer in het doodsbleek, van angst ver trokken gezicht gezien.. HOOFDSTUK IX. Philip was stil en afgetrokken toen ze in de herberg terug kwamen. Het vreeselijk ge heim, dat hij alleen kende, drukte hem zeer; hij alleen wist door wat voor een vreemd middel de gezochte aan verdere vervolging had kunnen ontkomen; hij alleen wist dat een ander, en bovendien nog een vrouw, in zyn plaats als slachtoffer van de schoten van de politie was gevallen. Arme kerel, mompelde Lord Raynour; hij moet wel half gek van wanhoop ge weest zijn. Anders had hy my, die altyd een goed vriend van hem ben geweest, wel ant woord gegeven. Zou het lichaam ooit teruggevonden worden Het was voor het eerst dat Philip weer deelnam aan het gesprek. Gesteld dat op zekeren dag het moeras zyn prooi terug zou geven en dat het dan bekend zou worden, dat niet de vluchteling maar een arme vrouw in zijn diepte was verdwenen? Lord Raynour schudde het hoofd. Neen, nooit, antwoordde hij. Torren Mire is gul zig en geeft nooit zijn prooi terug. Bij voor beeld... En Lord Raynour haalde verschillende ge vallen aan van menschen, die den dood ge vonden hadden in het mistige moeras. Philip hoorde 'er maar weinig van. Hij werd ge heel in beslag genomen door de vraag of hij verplicht was te spreken of dat hij zijn ge heim voor zich kon houden, want dit laatste zou het meest in het belang zijn van Spencer Tarrant. Om een of andere, voor hem onbe grijpelijke reden had wilde Barbara de klee- ren van den veroordeelde aangetrokken en zij was gedood door den kogel, die voor hém bestemd was. Spencer Tarrant werd dood ge waand en dat zou zijn veiligheid verzeke ren! Maar als Philip zweeg, was hij dan ver antwoord tegenover den Staat, tegenover het Recht, dat zijn loop behoorde te hebben? Het einde van zijn overpeinzingen was, dat hij in elk geval Harry om raad zou vragen. En hij nam zijn kans waar toen Lord Ray nour voor eenigen tijd het vertrek verliet om andere kleeren te gaan aantrekken. Harry luisterde in stomme verbazing naar de woor den van zijn vriend. Ben je er zeker van, Philip? Absoluut. Ik zag haar gezicht zoo dui delijk als ik jou nu zie. Harry haalde zijn pijp uit den zak en be gon ze langzaam te stoppen. Het is een vreemde geschiedenis, maar de hoofdzaak is toch, dat de vriend van je vader ontsnapt is. Hy stak zijn pijp aan en ging met zijn rug tegen het vuur staan, in gedachten verzon- ^en' Wordt vervolgd

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 14