Heemraadschap Wieringen Engelsche vliegtuigen boven Duitschland Dc Alkmaarsche Kaasmarkt Meubel' m a q a z ij d Textieldistributie in België Kantongerecht te Alkmaar Marktberichten Van KlefiFens en Weiter weer naar Londen Herdcakingsbijeceokomsfcn der N.S B. Brifschc hommen op ons land De prijzen van gevogelte Uit onze Omgeving Meisje doodgereden Keizerstr. Den Helder Ruilt cn koopt ook Meubelen Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Hun besprekingen te Batavia geëindigd. Nu h van L. 1 ■tn besprekingen niet de rogcerina van k-'iff7landSChu"diÜ Zijn af«elo°Pe". zijn hu ?nSi 011 71' resp- minister van J, i®Alandsche zaken en minister van ko- van de Nederlandsche emigranten «veermg te Londen, per vliegtuig uit Ba iwid naar Soerabaya vertrokken. Kenkits A Josjizawa, de bijzondere Japansehe af- ?0za"i v'00,n aantal hooge ambtenaren de Nederlandsch-Indische regeering \va ren op het vliegveld aanwezig om afscheid en ïï!L"' verwacht, dat van Kleffcns en \\eltei van Soerabaya per vliegtuig zul len oversteken naar Australië, vandaar naar Nieuw-Zeeland zullen reizen om 'ver volgens nun reis via de Vereenigde Staten te vervolgen naar Londen. Kenkitsji Josjizawa, de bijzondere afge zant van Japan, heeft in gezelschap van den Japarischcn consul-generaal, Joetaka Isjizawa, een onderhoud gehad met de hoe ren H. J. van Mook, directeur voor de eco nomische aangelegenheden en J. E. van Hoogstraten, chef van het bureau voor han ■oeiszaken. Josjizawa gaf te verstaan, dat ■de handelsbesprekingen tusschen Japan en Nederlandsch-Indië thans in een formeel ■stadium zijn gokomen. Over de bijzonder heden van de besprekingen is nog niets uit gelekt. Geïnterneerden uit de Meidagen 1940 bijeen. Gisteravond zijn in de grootste vier steden des lands bijeenkomsten gehouden ter her denking van de interneering van leden der N.S.B. en rijksduitschers van 10 tot 15 Mei van het vorige jaar. Op deze bijeenkomsten werd het woord gevoerd door leidende per sonen uit de N.S.B. In, Mussert, de leider der beweging, sprak in den vooravond te Botterdam, waarna hij zich naar Den Haag begaf om daar, na Mr. Dr. van Genechten het woord te voeren. Ir. Mussert wendde zich eerst tot de aan wezige Duitschers. Zij zullen zich in die da gen der interneering wel zeer verbaasd heb ben, dat het Nederlandsche volk hun kon aandoen, wat op dat oogenblik hun aange daan word. Ook ik heb nooit kunnen den ken dat men de Duitschers in Nederland toen op een dergelijke manier zou hebben kunnen behandelen. Wij zullen er voor staan, wij zullen er voor strijden, dat zooiets nooit meer voor zal komen. Na de gevallen partijgenooten herdacht te hebben, zeide de leider der N.S.B. tot de des tijds geinterneerde Nederlanders o.a.: Het waren maar vijf dagen. Maar denk u eens in, dat, als Hitiers troepen niet zoo snel gekomen waren, welk een groote schandvlek dan op ons volk zou zijn geko men. Naar mijn vaste overtuiging zou er dan een groote ramp gebeurd zijn, die ons aan zien als volle besmeurd zou hebben. En ge denk hierbij onze Indische kameraden. Gij weet niet wat daar geleden wordt Enals gij nu bedenkt dat op mijn schouders de ver antwoordelijkheid rust, dat ik deze vier vijfduizend menschen tot de nationaal-so- cialistische beweging heb gebracht, dan zult gij begrijpen, wat er in mij omgaat. Sprekende over de toekomst, zeide Ir. Mussert er zeker van te zijn, dat Engeland verslagen wordt. Slechts dan zal ook orde en rust op het continent kunnen heerschen. Spr. verheugde er zich over, dat in Neder land dit inzicht zich blijkbaar eindelijk baan breekt, de N.S.B. groeit, in April zijn 7500 nieuwe leden toegetreden. Tenslotte ver klaarde lr. Mussert te gelooven in de zen ding en de roeping van Adolf Hitier. Verscheidene burgers qedood. ij?nd,e'ijkc duchten waren heden op noord-, West- en Zuidwest-Duitschland. De aanvallen golden in hoofdzaak Zuidwest-' uitschland. waar verscheidene vliegtuigen een groote stad met brisant- en brandbom men bestookten. Over de veroorzaakte scha de zijn nog geen definitieve berichten be schikbaar. W el kan als zeker worden aange nomen, dat er verliezen onder de burgerbe volking ontstaan zijn. V an de tot. Noord Duitschland doordrin gende vliegtuigen bereikten eenige ook de rijkshoofdstad. Hier werden bommen gewor pen op een dichtbevolkte woonwijk. Er ont stond geen militaire schade Wel werden woonhuizen verwoest en werden verscheide ne burgers gedood en gewond. Drie dooden in het Noorden van van ons land. In den nacht van Donderdag op Vrijdag vlogen een aantal -Britsche vliegtuigen bo ven ons land. Daar dit op groote hoogte geschiedde en de uitgeworpen bommen dus niet gericht konden worden, vielen deze zeer willekeurig neer, de meeste op het vrije veld en te water zonder eenige noe menswaardige schade aan te richten. He laas echter werd in een dorp in het noor den van het land een dubbele woning ge troffen en geheel vernield. Hierbij zijn drie dooden en twee licht gewonden te betreuren Ook geraakte een woonhuis door een brandbom in brand. Het brandde geheel uit. Tenslotte werden nog eenige stuks klein vee gedood. Puntenkaarten uitgereikt, Op grond van een verordening van het ministerie van economische zaken wordt thans ook in België de distributie van tex tiel op puntenkaarten ingevoerd volgens het bekende svsteem. Tot dusver kon men textielgoederen koopen na een toewijzing te hebben aangevraagd, waarin van geval tot geval een beslissing werd genomen. Een daalder per kilo, niet meer. Het rijksbureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd maakt het publiek er nog maals op attent, dat door den'secretaris-ge neraal van het departement voor landbouw en visscherij, d.d. 20 December 1010 in het prijzenbesluit 1910 „gevogelte" werd bepaald, dat het te koop aanbieden, verhandelen en afleveren van gevogelte aan consumenten, respectievelijk het afnemen van gevogelte door consumenten, slechts geoorloofd is te gen prijzen, die niet hooger liggen dan f 1.50 per KG. geslachtgewicht, zonder darm. Onder gevogelte wordt verstaan: kippen, kuikens, eenden, kalkoenen en ganzen. Voorts is bepaald, dat een ieder, die gevo gelte aan consumenten verhandelt en afle vert, verplicht is op een duidelijk zichtbare plaats in zijn winkel een prijslijst aan te brengen, waarop de prijzen, waartegen hij gevogelte verhandelt, vermeld staan. (Zitting van Vrijdag 9 Mei). W armenhuizen. NIET MOGELIJK DAARAAN TE VOLDOEN. Toen het op 18 Maart j.1. reeds donker was, reed verd. J. v. L. uit Warmenhuizen op den Ouden Wal aldaar, maar hij had voor- noch achterlicht. Verd. erkende en vertelde, dat de toevoer draad tot zijn lamp stuk was gegaan; hij had die draad zoo goed mogelijk trachten te repareeren, maar bij de bochten sprong hij steeds weer los, omdat de draad te kort was. De Kantonrechter, mr. Boerrigter, wees er verd. op, dat het niet de eerste keer was, dat deze zonder licht reed en de vorige maal had hij hetzelfde smoesje. De Ambt. van het O. M., mr. Royaards, vordering nemend, achtte het den laste ge legde wettig en overtuigend Bfewezen en eischte voor het voorlicht f 4.en voor het achterlicht f 3.boete, subs. 3 en 2 dagen hechtenis. Het is me niet mogelijk daaraan te vol doen. al zou ik ook nog zou graag willen, klaagde verdachte. De Kantonrechter uitspraak doende, noem de verd. erg zorgeloos en veroordeelde hem tot f 4.boete voor het voorlicht en f 2. boete voor het achterlicht, bij niet betaling te voldoen door resp. 2 en 1 dag hechtenis. Onvoorzichtig overgestoken. Donderdagmiddag is het 7-jarige meisje A. V., wonende aan de Juliana van stol berglaan, in Den Haag, in de Louise de Co- lignystraat aangereden door een personen auto. bestuurd door den 49-jarigen J. B. b. van de Alkemadeiaan. Het meisje, dat on voorzichtig overstak, kreeg een zware her senschudding. De geneeskundige dienst vervoerde het slachtoffertje ijaar het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde, waar het kort na aankomst is overleden. BAKKERS IN HET NEDERLANDSCH AGRARISCH FRONT. Dezer dagen heeft het Nederlandsche broodbakkersgilde zich in zijn geheel aange sloten bij het Nederlaridsch Agrarisch front. Hij geeft hierdoor bliik. ook zijnerzijds de steeds toenemende groei van do eenheid op hot gebied der voedselvoorziening kracht dadig te willen bevorderen. In verband hiermede is het kantoor van het „N.B.G." van heden af verplaatst naar Heerengracht 538 te Amsterdam (CL tel. 32835. ANNA PAULOWNA BEREIDING VAN VOEDSEL IN DEZE TIJDEN. Bij afwezigheid van mevr. KeijzerDe Jong opende mevr. Wilms—Geerligs de vergade ring der afd. van den Bond van Boerinnen o.a. Plattelandsvrouwen. Een groot aantal dames, niet alleen leden der vereeniging, maar ook andere belangstellenden, kon wor den welkom geheeten. In het bijzonder richtte mevr. Wilms zich daarbij tot de dames RoerschSemeijns, FeliersWvnia, Lont en den heer Leonard van het P.E.N., die hier aanwezig waren om een demonstratie te ge ven en de dames in te lichten over de moder ne voedingsleer. Op vele fouten bij de bereiding van het eten werd gewezen en vooral de aandacht gevestigd op een goede samenstelling van het voedsel, zoodat zich in alle maaltijden de noodige vitaminen bevinden, iets, waarop vooral in deze tijden zeer sterk gelet dient te worden. Sfamppot van koolraap, bruine boonen tap temelk en aardappelen, dus een vleeschlooze stampot, waarin toch alle eiwitten op de juiste manier aanwezig waren, werd gekookt en geproefd. Namaak-jus, een slaatje van rauwe kool en prei en gehakt van bruine boonen, aardappelen, selderij en pieterselie, werden eveneens door de dames op smake lijkheid gekeurd. De beschikbaar gestelde recepten vonden gretig aftrek en uit de vele gestelde vragen bleek wel, dat het voedsel- vraagstuk de groote belangsteljing heeft van alle vrouwen. Ook de wasch en het zeepvraagstuk werden behandeld. Aan het eind van de demonstratie zeide mevr. Roersch—Semijns, dat. mochten er moeilijkheden voor de dames zijn, zij altijd bereid was schriftelijke inlichtingen te ge ven. Mevr. WilmsGeerligs sloot de bijeen komst met een woord van dank tot den staf van het P.E.N. en het uilen van den wensch, dat dezen middag er toe mocht bijdragen de dames te steunen in haar taak, de gezinnen zoo goed mogelijk door deze moeilijke tijden heen te loodsen. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Mej. M. Boon van Broek op Langendijk 109; mej. D. van Twuijver van Koog aan de Zaan, Parallelweg 72; Joh. Jorma en echtgen. van Zijpe, Oudesluis H 09 J. Ivuster en echtg. van Groningen, Padang- straat 43; G. Blaauboer van Zijpe G 70; Jac. A. Kooij van Zaandam, Saenredamstraat 29; T. C. Kager van Alkmaar, Corfstraat 11; Jac. J. Berggren van Zaandam, Hoogendijk 120; G. G. de Vries van Schoorl B 82c; W. A. Ran en gezin van Den Helder, Boerha vestraat 32; P. Klootwijk van Den Helder, Westgracht 23; mej. Joh. Haverkorn van Utrecht, G'ruttersdijk 52 bis; mej. Joh. Ties- sen van Wieringerwaard, Teetjesweg C 22; Jac. Smit en gezin van Wieringen, Geester- weg 23; A. D. Keppel van Zaandijk, Oud Heinstraat 25; W. Leek van Wieringermeer Zcugweg L 30; J. F. Bosmann en gezin van Amsterdam. Haarlemmerweg 97 hs. Vertrokken: W. G. Philipsen naar Es sen (Dl.) Isenbergstrasse 03; L. Schra en echtg. naar Westzaan, J. J. Allanstraat 270; Jac. Groenveld en gezin naar Den Helder, Bassinggracht 101; P. J. Voorthuijzen en ge zin en mej. M. M. de Groot naar Haarlem, Duvcnvoordestraat 1; G. Snijders en gezin naar Den Helder, Soembastraat 21; S. En- sing naar Emmen, N. Weerdinge, Weerd- kan. 271; mej. N. C. Keyzer naar Rotterdam Schiekade 30 b; J. A. Eriks en gezin naar Den I-leider, Rijksweg 55. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornelis, zoon van M. Oudshoorn en H. J. Melius; Adriana, dochter van D. Jansen en Joh. Jac. van Geldercn; Pie,t Al- fons, zoon van C. Regenmortel en M. Brou wer; Harmke, dochter van F. Jeninga en B. Wijma; Joseph Dominicus en Pieter Ja- cobus, zoons van Th. van Bunder en C. F Adiriaansen; Cornelia, dochter van J. J Wisse en N. K. Slikker; Wilhelmina Johan- na, dochter van G. W. J. Robberecht en IJ. Rieuwers, Ondertrouwd: G. J. van Nuland en A. A. Broers; M. Kaak en A. Keuris; W. C. Oost- dijk en A. Schenk. Getrouwd: A. Sas en A. Vecnstra; M. Sluis en A. Keppel. Overleden: P. J. en J. D. Bunder, oud 1 dag. WAT IS BETER, WEGEN OF DIJKEN? Bovengenoemd college vergaderde Vrij dagmiddag in het openbaar in hotel Cen traal te Hippolytushoeof. Voorzitter de heer J. Doves Sz. De secretaris, de heer O. J. Bosker, leest nu de notulen voor van de vergadering van 15 Febr. j.1. Zij worden onveranderd en on der dankzegging goedgekeurd. Ingekomen stukken. Aan de dir. der Zuiderzeewerken is een schrijven gericht in verband met het te om- dijken gedeelte aan de Noordzijde. Hierop is nu bij de Plaatsel. Comm. dor Ruilverka veling een antwoord binnengekomen, dat ter zake de schadeloosstelling nog geen beslis sing is genomen. Redenen hiervoor zijn o.a. de hooge prijs der hiervoor benoodigde na tuursteen, pi.m. 60.000 tot 100.000 gulden. Het bestuur deelt echter mede, dat het Heemraadschap zelf genoeg natuursteen be zit aan de Zuidzijde. De genoemde schade loosstelling van f 16.000 zou ten gevolge heb ben, dat de'betreffende ingelanden van hun aanspraken afstand zouden moeten doen op dat land. Alvorens nu een besluit te nemen tot be schikbaarstelling van de natuursteen wordt aan de hand van de kaart nagegaan hoe groot de lengte der gedeelten aan de Noord zijde zijn. Het gedeelte achter Oosterland loopt vanaf de Oostzijde v. d. Bierdijk to den Molgerdijk en is lang 1250 M. Bij Stroe is het 750 M., en aan het eind van den dijk bij het zoogenaamde Normerland is het on geveer 500 M. Samen dus 2% K.M. En aan de Zuidzijde is er wel een ruime 5 km. na tuursteen over. Dus zouden we voldoende hebben. Doch er zijn ook nog de wegen Dan moet de natuursteen vermalen worden. Wat is nu beter! De dijken of.de we gen! De heer M. Bakker vraagt, of de steenen niet reeds voor de wegen aangewe zen zijn. Na wat heen en weer praten vraagt de voorzitter of de Hoofdingelanden er mee instemmen, dat de steenen van de Zuidzijde ten bate van de Ruilverkaveling komen en dan ge bruikt zullen worden óf voor de we gen óf voor de dijken. De heer Jb. Dekker en eenige anderen vragen of de dijken niet voorrang hebben De heer O. J. Bosker wil de commissie wat aanbieden. „Wii moeten toch een begin maken, willen we gehoor krijgen!" De heer J. Lont vindt, dat wij het Rijk niet te veel toe moeten geven bij de dijk werken. Veelal heeft dit tot gevolg, dat wij afstand moeten doen van een gedeelte van onze eigendommen. Anderen willen weer alle merewerking geven, opdat de verbete ringen spoedig tot stand zullen komen. De he§r Koorn zegt. dat wanneer wij nu land aanbieden voor de diikverbetering. dit ons toch bij de a.s Ruilverkaveling pro- centsgewijze weer toegewezen wordt. Het slot is echter, dat men algemeen vóór dn diikverbetering enz. is. Als tweede ingekomen stuk is daar een schrijven tot goedkeuring van de benoe ming van M Bakker Szn. tot heemraad. Schrijven van de gezamenlijke Noordhnll Waternolders. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Volgt proces verbaal kasopname T>cnning meester op 8 April j.1. Volgt een schrijven betreffende de ver leende toewiizinc voor teer en asnbalt. Deze bedraagt: 9.3 ton asnhalt emulsie en.9.6 ton asnhalt teer. Besloten wordt met dez" hechikhnre stoffen de wagen zoo goed mo gelijk te laten onderhouden. Beqrootina voor 1941 Ontvangsten: Omslag over 1841,11,74 TIa. f 18411.37; om slag over gebouwde eigend. f 4198.14; omslag over geschatte perceelcn f 282.60; omslag Norton welputten f 240.Erfpacht f 3.37H Rente belegde kasgelden f 80.—; Huur gras gewas f 569.50; Terugst. pensioenbijdr amb ten. f 307.50; Verhaal premie ziekte wet f 50.Totaal ontvangsten f 24142.481+ Uitgaven: Jaarwedden bestuursleden f 1750; jaarwedden beambten f 1800.huishoude lijke kosten f 150.admin. kosten f 1000. grondbel. f4.16; onderhoud dijken en kaden f 250.onderhoud machines f 2000.on derhoud tochten, vaarten en slooten f 3000. onderhoud wegen f6500.—; onderhoud slui zen, duikers en bruggen f 400.andere wer ken t.l.v. het waterschap f700.rente uitw. dienst f 18000— a 4 f740.rente bemalingsinr. II.'hoef f800.rente bema- lingsinr. W.'land f75.—; rente leening opper vlakte beh. wegen f25.rente verbindings- sloot a. d. Burge f 160.aflossing uitwen- digen Dienst f 1000; id. leening bemalings inr. H.'hoef f 1250.—; id. id., id., W.'land f312.50; id., id. opp. behandeling wegen f 625.aflossing leening verb.sloot Burge f500.onvoorziene uitgaven f 500.82l/2- To taal uitgayen f24142.48V2. De begrooting voor 1941 wordt na bespre king onveranderd goedgekeurd. Er is kans dat wij dit jaar een grootere uitgave-jjost dan ontvangsten hebben. Voor zitter vraagt een kasgeldleening van f 3000.- Hiertegen bestaat geen bezwaar, als het noo dig is. Aan de hand van een kaart geeft de de heer O. J. Bosker een duidelijke uiteenzet ting hoe uiteindelijk de aanblik van Wie- ringen zal zijn, nadat de Ruilverkaveling een feit is. Verscheidene heeren vragen nog over hun eigen bezit. Zij allen worden door den heer Bosker van antwoord gediend. De beharding der nieuwe wegen is 2'A m. met een grasberm aan weerszijden van 1 meter. De heer O. J. Bosker zal als secretaris van de Ruilverkavelingscommissie meedeelen dat de kaart in het college van Hoofdingelanden behandeld is en zal er de event. op- en aan merkingen bij vermelden. Rondvraag. De heer A. Kool zou voortaan 's morgens willen vergaderen. Wordt in overweging genomen De heer Jb. Dekker zag gaarne wat meer politioneel toezicht in verband met het vele palen en hout stelen. Hieraan zal weinig te doen zijn. De heeren J. Kooij en Engel verzoeken om meer watertoevoer, respectievelijk in de Westerlander Koog en in 'de Koog achter Oosterklief. De heer C. Koorn daarentegen heeft vaak teveel water in de Oeversch Koog. Een en ander zal onder oogen gezien worden. Hierna sluiting. FOKVEREENIGING OOST EN WEST. Vergadering op Vrijdagavond in het lo kaal van den heer S. Kaan te Ilippolytus- hoef. Te ruim 8 uur opent de voorzitter den hr. J. Verdig deze vergadering met een woord van welkom. Volgt lezing der notulen der vergadering van 11 Oct. 1940 door den secretaris den heer W. S. Mostert Deze worden onveranderd en onder dank zegging goedgekeurd. Volgt Jaarverslag van den waarnemend penningmeester, den heer A. de Graaf. Een en ander wordt geconstroleerd door de hee ren J. Kooy en Jb. Dekker en in orde be vonden. Ontvangsten f 1223,89; "uitgaven f 1223,14; saldo f 0,75. Bestuursverkiezing voor penningmeester en secretaris. Penningmeester was wijlen den heer Weert Mostert, die door voorzitter nog even wordt herdacht voor diens vele diensten aan de vereeniging bewezen. De secretaris den heer W. S. Mostert is niet herkiesbaar. De heer P. Lont en Kool vormen hot stembureau. Met meerderheid van stemmen wordt de heer N. Mulder benoemd tot penningmees ter, die zijn benoeming aanneemt. Bij de stemming voor de functie van secretaris wordt geen meerderheid van stemmen behaald, waarop een vrije stem ming volgt. Na drie maal gestemd te heb ben, wordt de heer Jn. Doves met meer derheid van stemmen tot secretaris geko zen. Volgt mededeelingen. Aan de lede n is een circulaire gezonden betreffende de vee ruiling. Deze formulieren zijn verkrijgbaar bij de heeren J. Veerdig en A. de Graaf. Aangezien dit bij de boeren wel bekend is, wordt er niet verder op ingegaan. Voorzitter zegt, dat de vereeniging genood zaakt is door de tijdsomstandigheden de con tributie eenigszins te verhoogen. Voorgesteld wordt de contributie op f 3.50 te brengen en de leden uit Anna Paulowna op een zelfde bedrag te brengen. Deze laatsten betaalden altijd meer. Nu betalen allen dus evenveel. De vergadering besluit dan het bedrag op f3.50 vast te stellen. Voorzitter deelt mede, dat de controleur van het voorjaar I2V2 iaar in functie was. Het bestuur heeft gedacht om hen nu een gesloten enveloppe met inhoud te overhan digen. Aldus wordt besloten. De heer A. de Graaf dankt de vergade ring voor het cadeau. De rondvraag levert niets op. De héér W. S. Mostert wordt bedankt voor zijn diensten aan de vereeniging bewezen. Hierna sluiting. POLITIE. Verloren: een bruine dameswant met lichtgekleurde rand. Inlichtingen gem. bode. Overeenkomstig de vermoedens was de aanvoer heden niet toegenomen. Met 25.000 kg. bleef de markt ongeveer 3 000 kg. bene den de vorige week en, waar de toenemende melkleveranties uit Noordholland van de laatste dagen daarin nog niet tot uitdruk king zijn gekomen, is ook voor de aan staande weken nog niet veel toename te verwachten. Daartegenover staat wellicht een stijgende melkproductie, xan een aan voer. welke ook maar in eenig opzicht met die van overeenkomstige data uit vorige jaren Ie vergelijken zal zijn, zal geen spra ke wezen. De hoogste prijs voor 404- fabriekskaas was f 35.25, de maximumprijs. Waar er, naar ons werd meegedeeld, in totaal slechts ^pi DISTRIBUTIE VAN AARD APPELEN. Wehrmachtmarken" voor aardappelen. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt be kend, dat alsnog speciale lichtroode „Wehrmachtmarken" met zwarten opdruk ter ver krijging van aardappelen in omloop zijn gebracht. Het opschrift van deze „Wehrmachtmarken" luidt: Deutsche Wehrmacht Kartoffeln 1/4 Kg. Marke/Niederlande. Deze bonnen mogen worden gebruikt door leden van de Duitsche weermacht, politie, cn S.S., rijkspost, rijksspoonve- gen en grensbeveilingsdienst, alsmede personen, die door een dezer instanties schriftelijk tot het uitgeven van Wehrmacht marken zijn gemachtigd, ln- kwartieringsbewijzen gelden ook als een zoodanige machti ging. De detaillisten, die deze Wehrmachtmarken in ont vangst nemen, mogen deze niet tegelijkertijd met de overige ter verkrijging van aardappe len aangewezen bonnen inleve ren bij den plaatselijken distri- butiedienst, maar dienen de bonnen vooraf bij dezen dienst in te wisselen tegen de Neder landsche bonnen. BEWAARLOON VOOR ZADEN. Liet Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd brengt het volgende ter kennis van de belanghebbenden. Zooals reeds in een persbe richt van 26 Maart 1941 werd medegedeeld, zou het z.g. be- waarloon, ten bedrage van f 0.03 per 100 kg. por week, dat aan de telers van 9 September 1940 af bij den aankoop van akker bouwproducten is uitgekeerd, ten aanzien van karwijzaad met ingang van 31 Maart 1941 en ten aanzien van granen, boekweit en peulvruchten met ingang van 28 April 1941 niet meer worden uitgekeerd. In aansluiting op het boven staande wordt thans bekend ge maakt. dat de bovenstaande re geling nog in zooverre wijziging hpeft ondergaan, dat op 28 April 1941 ook het bewaarloon voor alle zaden is opgehouden. één stapeltje'fabriekskaas 40+ van in to taal 41 kaasjes aan de maikt zou zijn ge weest, heeft deze prijs weinig beteekenis meer. Ook de beide aangevoerde fabrieks- stapeltjes waren 40+, de hoogste prijs be droeg hier f 35.—. De 20+ leverde maximaal f 22.op. We vernamen hierbij echter om trent enkele processen-verbaal wegens te hooge prijs. Naar men ons meedeelt zijn in de aller naaste toekomst teri aanzien van den ver koop van kaas nieuwe bepalingen te ver wachten, waarhij de j>riizen nauwkeurig zullen worden vastgesteld. ALKMAAR. 9 Mei. Andijvie f 16.50^-26 per 100 Kg., bloemkool I f 18.50—25 idem II f 10—12.50 per 100 stuks, bieten f 8.7011 i>er 100 Kg., kroosia f 2.50—7 per 100 stuks, prei f -422 per 100 Kapeterselie f 0.90 per 100 bos, postelein f 1.351.41 per bakje, rabarber f 7.209 per 100 Kg., raapstelen f 12.— r>or 100 Kg., radijs f 2.20 per 100 bos se'derie f 7.20—11.20 r>er 100 bos. spinazie f 0.5?—-0.64 per bak van 16 pond. witlof I f 5.50—7". idem II f 35 per 100 pond. Voorloopigp notporing (hedenochtend uur dnnrgeheldl. Officieele nriizen en aanvevoerdp kwantums van vandaag pubii* •eeren wij mnreen. NOORDSCHARWOUDE. 10 Mei. Aanvoer: 12000 Kar rabarber f 9.31)00 Kg. roode kool f 9.2000 Kg. gel ekool 7.60. RROF.K OP LANGENDIJK. 10 Mei. Aanvger: 5500 Ks. rabarber f 9.18 st. bloemkool f 18.8025. 2500 Kg. witlof le soort f 9.8015. 2e soort f 4.50—10.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 7