KOEKJES VAN ANDERMANS DEEG WAAR UNCLE SAM ZIJN GOUD VANDAAN HAALT Uit stenografische aanleekeningen Nieuw model bankbiljet van f 10." Heeft Engeland p'annen voor nieuw offensief De Engelsche voorbereidingen in Palestina Inbreker uit duiventil gehaald Het uitstel der redevoe ring van Roosevelt Vroolijke dag met een droevig slot Amsterdamscbe cffcctcnbturs Koersen Nederlandsch clearinginstituut WINTERHULPSpNEDERLAND Stort op 5553 of op 877 Laatste reserves zijn echter uit geput. JV.P.B.). Engeland heeft in dezen oor log naar het scheppen van nieuwe verwik kelingen gestreefd. Het uitbreken van den oorlog op den Balkan werd door de Brit- sche regeering aanleiding te verklaren, dat het haar gelukt was, nieuwe moeilijkheden voor Duitschland op te werpen. Duitsch- land heeft echter binnen enkele weken een afdoend antwoord gegeven op deze Britsche actie en den oorlogshaard uitgedoofd. De laatste twee weken hebben Engeland plotseling datgene gebracht, wat het zijn vijand immer heeft toegewenscht, n.1. een nieuw front. Want nauwelijks hebben de resten van het verslagen Britsche expeditie corps Kreta en de kust van Afrika bereikt, of het empire moet zijn aandacht concen- treeren op zijn petroleumbronnen, welke door den opstand in Irak en de reactie in de Arabische wereld in gevaar gekomen zijn. t Te Berlijn slaat men met belangstelling gade, of Groot Brittannië er in zal slagen, orn aan deze verrassing in den oorlog met evenveel succes het hoofd te bieden als Duitschland tot nu toe steeds gedaan heeft. Engeland is intusschen voor een omvang rijke taak komen te staan. Na den strijd om het moederland moet het vechten om zijn positie in den Atlantischcn Oceaan, in de Middellandsche Zee, voor Suez en Egypte en voor zijn petroleumbronnen in Irak. De Engelsche reserves aan manschappen en materiaal staan niet meer vrij ter beschik king. Steeds dringender vraagt Engeland om Amerikaansche hulp, maar Amerika weet, dat het best uitgeruste leger ter wereld, de geheel Italiaansche weermacht en het tot in de kleinste onderdeden voorbereide Ja pan gereed staan om een antwoord te ge ven op een eventueele Amerikaansche hulp actie. Intusschen is de Engelsche minister van buitcnlandsche zaken Eden, via Gibral tar weer naar Afrika vertrokken. Te Berlijn vraagt men zich af, of Eden weer een nieuw offensief in voorbereiding heeft en of hij en zijn regeering niets ge leerd hebben uit de ontgoocheling op den Balkan, waarop Eden in den afgeloopen winter zijn krachten had geconcentreerd. Het besluit van Roosevclt, zijn reeds aan gekondigde rede voor de, op uitnoodiging der regeering in de Verecnigde Staten ver toevende ministers van oorlog der Latijnsch- Amorikaansche landen uit te stellen, wordt te Washington op verschillende wij,zen uit gelegd. Terwijl het besluit van Roosevelt deels wordt toegeschreven aan zijn ziekte, welke hem zeer verzwakt heeft, wordt anderzijds de meening verkondigd, dat de vele nega tieve brieven aan de senatoren in de kon vooikwestie den President aarzelend ge maakt hebben en hem hebben doen beslui ten, de verdere ontwikkeling af te wach ten. Van den kant der voors'anders van deelneming aan den oorlog wordt ver klaard, dat Roosevelt een zeer oorlogszuch tige rede wil houden. Daarvoor zijn echter de vertegenwoordigers van de Pan-Ameri- kaansche Unie voor hem niet het meest gesichikte forum. Tenslo'te hoort men nog de opvatting verkondigen, dat de eisch van Senator Pepper. volgens welke de Vereen. Slaton de Azoren, en de Kaap Verdische eilanden zouden moeten bezetten, in La- tijnsch-Amerika zoo groote verontwaardiging gewekt, dat deze „faux pas" eerst geregeld moet worden. CREMATIE Mr. M. SLINGENBERG Onder zeer groote belangstelling is gister middag in het crematorium op Westerveld het stoffeliik overschot verascht van Mr. M. Slingeriberg, oud minister van sociale zaken en oud-wethouder van Haarlem. Vertegenwoordigers uit vele kringen van overheidslichamen enz. waren bij de plech tigheid aanwezig, o.a. Mr. A. J. Backer, commissaris van de provincie Noordhol land, leden van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, leden van de Provinciale Staten, vertegenwoordigers van het hoofd bestuur van den vrijzinnig democratischen bond en van de vrijz. democratische jonge ren organisatie enz. In de aula heeft Prof. Dr. K. H. Bouman, zwager van den overledene, namens de fa milie een laatsten groet gebracht. Berichten uit Ankara bevestigen, dat de Engelschg troepen in Palestina koortsach tig bezig zijn met den aanleg van verdedi gingsinstallaties. Het agentschap „Mondo Arabo" meldt, dat het in talrijke plaatsjes van Palestina tot een versterkte opstandige beweging tegen Engeland is gekomen. De Engelsche civiele autoriteiten hebben in overeenstemming met de militaire auto riteiten in de laatste dagen hun politiek van uithongeren tegen de boeren ver scherpt, teneinde hen zoodoende te dwin gen zich voor den krijgsdienst aan te mel den. In een dorp heeft een groep Arabie ren als vergelding het huis van een En- gelschman overvallen, waarin zich verschei dene Britsche ambtenaren bevonden. Het kwam hierbij tot een hevige schietpartij, in het verloop waarvan eenige Engelschen werden gedood. In Haifa is, volgens andere berichten, in de onmiddellijke omgeving van een Brit- schen militairen post een bom ontploft. Volgens een bericht uit Jerusalem heb ben de Britsche autoriteiten in Palestina in de afgeloopen week weer vier Palestijn- sche Arabieren ter dood veroordeeld. Be diefstallen ten kantore van den Utrechtschen voedselcommis saris. berecht. HET PERSONEEL MOET ZICH VERANTWOORDEN. Gistermiddag heeft de Utrechtsche rechtbank een deel van de zaak van de onregelmatigheden ten kantore van den provincialen voedselcommis saris behandeld, onregelmatigheden welke destijds zooveel stof tot pra ten hebben veroorzaakt. De zaak te gen den voormaligcn voedselcom- missaris, A. J. de G. uit Montfoort terzake van verduistering van koffie, thee, suiker enz. ten riadeele van den staat, stond wel op de rol, doch werd gisteren niet in behandeling genomen. Thans stonden alleen terecht zes leden van het personeel van het kantoor van den provincialen voedselcommissaris terzake v. diefstal van graan ten nadeele van den staat. Deze diefstallen hebben plaats gehad van September van het vorige jaar af tot in de eerste maanden van 1941. Terecht stonden de 29-jarige chef van 't bu reau J. H. M. H. uit Utrecht, de 19-jarige H. A. uit Doorn, de 21-jarige J. V. uit Utrecht, de 23-jarige Th. II. van W. uit Utrecht, de 21-jarige A. A. S. uit Utrecht Buitenlandsche handel leverde het grootste overschot op. Min der reizen naar Europa bespaar de Amerika 147 millioen dollar. Reeds voor het uitbreken van den tegen- woordigen oorlog dreigden de Ver. Staten te stikken in den voorraad goud, die uit alle landen der aarde naar Amerika stroom de. Deze goudvoorraad werd renteloos weg gesloten in de kluizen der banken en in Fort Knox In het jaar 1940 is deze goud stroom nog aanmerkelijk toegenomen. In het jaar 1939 kwam aan goud en zilver in de Verecnigde Staten slechts 3311 millioen dollar binnen, docli in het jaar 1910 niet minder dan 4131 millioen. Het is wel de moeite waard, de bronnen na te gaan, waaruit al dit goud en zilver vloeit. De voornaam ste bron is de buitenlandsche han del van de V. Sdie in het afgeloo pen jaar een overschot opleverde van 1396 millioen. Verder brachten renten en dividenden 310 millioen in het laadje, alsmede verschillende in casso's uit het buitenland 98 milli oen dolar. Daartegenover echter staan de volgende passiefposten: deficiet van de inkomsten uit vrachten en scheepvaart 104 millioen, van reis- en vreemdelingenverkeer 142 millioen. Persoonlijke geldzendingen naar het huiten- land 90 millioen, betalingen voor liefdadi ge doeleinden 55 millioen en regeetungsbe- talingen 94 millioen. Het saldo tegenover bovengenoemde actieve balans bedraagt derhalve 1319 millioen dollar. Het verschil tusschen dit bedrag en het bedrag van den invoer van goud en zilver, hierboven be doeld, van 4154 millioen dollar vormt den invoer van kapitalen in Amerika, die dus 2835 millioen bedraagt. In bovenstaande opgave trekt vooral de aandacht het sterke uitvoeroverschot, -in vergelijking met dat van het voorafgaande jaar; in liet jaar 1939 namelijk had dit slechts 859 millioen dollar bedragen. Van de passiefposten is aan den anderen kant het deficiet wat betreft het reis- en vreemde lingenverkeer aanzienlijk verminderd; dit is namelijk gedaald van 289 tot 142 milli oen dollar, voornamelijk door liet zoo goed als gestaakte passagiers verkeer naar Euro pa. Aan de hand van stenografische aantee- keningen, die een deelnemer aan een bijeen komst tusschen Generaal Weygand en Fransche officieren in Dakar na den Engei- schen overval op 29 Octobcr 1940 gemaakt heeft, maakt de Ma tin melding van uitingen van Weygand over de geschiedenis der Fransche nederlaag. Volgens deze aanteeke- ningen heeft de generaal o.a. gezegd: „Ik ben in den wereldoorlog wapenbroeder van de Engelsehen geweest. Ik kan niet van vooringenomenheid met betrekking tot hen verdacht worden. Maar men moet de gevoe lens terzijde stellen en de feiten op den voorgrond plaatsen in het licht van clo werkelijkheid. De werkelijkheid is echter, dat reeds op den dag na Versailles de En- gelschFransche entente een breekbaar in strument was. omdat Engeland zich van zijn aangegane verplichtingen trachtte te ontdoen." Over de gelieurtenissen van'het jaar 1940 zeide Weygand o.a.: „Het gat dat aan het Noordelijke front was ontstaan, werd op den 20cn Mei door den plotselin- gen aftocht der Engelschen vergroot. In Duinkerken, stelden de Engelschen alles in het werk. hun eigen leger te redden. Van 335.000 soldaten die werden ingescheept, waren er 235.000 Engelschen. Dat was het einde van het Noordelijke leger. AANNEMER MAAKT EEN DUUR SLIPPERTJE. Een aannemer uit Zuid-Holland was voor zaken naar Amsterdam geweest. Hij had goede kansen op een bouwwerk bij Amstel veen en die goede kansen hadden hem in een plezierige stemming gebracht. Het was nog vóór het middaguur dat hij een café in de Govert Flinckstraat binnen stapte om zijn dorst te lesschen. In dat café trof hij twee bezoekers aan, milde en vriendelijke mannen, die evenzeer als hen behoefte had den aan gezelligheid en hartelijkheid. De vriendschap welde op in hetzelifde oogen- blik dat de drie mannen elkaar voor het eerste zagen en toen het twaalf uur was waren de handen van kameraadschap reeds krachtig aangehaald. Het drietal legde een kaartje en dronken bier en het amuseerde zich zoo kostelijk, dat de aan nemer niet meer aan scheiden kon den ken. Het feest werd met algemeene instem ming voortgezet. De drie vrienden trokken van het eene café naar het andere. De tijd verstreek en steeds maar werd de vriend schap inniger. Men at een stukje en dronk dan weer een heeleboel. De aannemer be taalde maar en omdat hij het zoo sneu vond voor de berooide vrienden, dat zij heelemaal geen rondjes konden aanbieden gaf hij ze écn briefje van tien om ook eens iets uit hun zak te kunnen laten betalen. De reactie. Zoo werd het half elf in den avond. En toen kwam de reactie. In de Ralckstraat bij de Reguliersgracht daalde eensklaps de stemming. Er gebeurde iets en toen een po litieagent deze straat inwandelde werd zijn oor getroffen door een pijnlijk geschrei. De agent spoedde zich in het donker naar de plek, vanwaar dit geluid moest komen en hij zag den Zuidhollandschen aannemer op de straat liggen, terwijl twee mannon over hem heen gebogen stonden.. De agent vertrouwde het zaakje niet en hij stelde er zich van op de hoogte, wie de belangstellenden rond den man op den grond waren. Het bleken een 52-jarige koop man en diens 31-jarige vriend te zijn. De koopman was reeds zestien maal veroor deeld en dat was reden genoeg voor den politieman om alle drie de lieden naar het bureau te brengen. Het bleek daar,, dat de aannemer beroofd was Den volgenden dag herinnerde de man zich, dat de koop man een greep naar zijn zak had ge daan en geprobeerd had hem zijn porte feuille te ontstelen. Hij had hem toen weg geduwd, waarop de anderen waren gaan slaan en stompen en hij op den grond was gevallen. De 31-jarige vriend herinnerde zich ver der nog, dat de koopman had gezegd: „dien man moeten wij hebben". Het was dus duidelijk dat hier een ge wone berooving had plaats gevonden. De Amsterdamsdie rechtbank veroordeel de deswege den koopman in December tot drie jaar en zijn vriend tot twee jaar ge vangenisstraf. In hooger beroep voor bet bof eiscnte ae procureur-generaal, mr. J. Versteeg, op 31 Maat tegen den koopman drie jaar en te gen diens vriend 1 jaar en 9 maanden ge vangenisstraf. Daar het onderzoek volgens het hof met geheel volledig was, werd de zaak aange houden. Maar ook nu werd men niets wij zer, omdat van de twee getuigen, die zou den worden gehoord er een dood is en de andere in Duitschlan vertoeft, En een liedjesschrijver, die alsnog ge hoord werd, kon alleen maar vertellen, dat. de vriend in het café was gebleven, toen de kooman enkele keeren niet den aanne mer naar buiten ging. MBar veel schoot men met die verklaring niet op. Voor den procureur-generaal was er dan ook geen aanleiding om af te stappen van zijn eisch van 3 jaar en 1 jaar en 9 maan den. Alleen wilde hij, omdat de zaak ai zoo lang sleepte, twee maanden van de voorloo- pige hechtenis in mindering brengen. Mr. Th. Eskens vroeg voor den 31-jarigcn vriend directe invrijheidstelling omdat hij meende, dat zulk een lange voorloopige hechtenis niet kon gelden voor een mede plichtigheid bij poging tot diefstal. Nadat het hof in de raadkamer was ge weest, deelde Mr. Joh. M. Jolles mede, dat het hof de zaak rustig Zal bekijken en even tueel bij de bepaling van de straf rekening zal houden met de lange voorloopige hech tenis. De president wees er op, dat hier niet alleen is ten laste gelegd medeplichtigheid bij poging tot diefstal doch ook geweldple ging, waarop de veroordeeling eveneens ge baseerd kan worden. Op Dinsdag 27 Mei zal het hof uitspraak doen. en de 22-jarige A. H. J. C. uit Montfoort, allen kantoorbedienden op het bureau van den voedselcommissaris. Volgens de- dagvaarding was er ten kan tore van den voedselcommissaris herhaalde lijk graan weggenomen, dat opgeslagen was in een regeeringspakhuis. Dat graan was be stemd voor de boeren uit de provincie. In den kelder van het pakhuis stond een hand molen om het graan te malen. Dat moest aldaar worden gemalen voor onderzoek naar het vochtgehalte. President: Waarom geschiedde dat niet in Wageningen? Eerste verdachte, de chef de bureau J. H. M. H.: Er moest vaak direct graan worden afgeleverd en om dan a la minute te onder zoeken of dat graan goed was, moest er in het pakhuis een controle-apparaat zijn om proefnemingen te doen voor den graad van fijnheid van het graan. President: En dan nam u telkens kleine hoeveelheden mede, waartoe u niet gerech tigd was? Verd.: Inderdaad mocht ik dat niet doen. maar het betrof hier een zoo kleine hoeveel heid van het monster, dat ik dacht, dat liet beter was, dat ik het mee naar huis zou nemen, of onder mijn personeel verdeelen, dan dat het graan op de mestvaalt zou ko men. En van het graan heb ik thuis niets an ders dan eens een brood of wat koekjes ge bakken. President: Kan het zijn, dat er totaal loO kg. is gestolen? Verd.: Dat getal is al meer genoemd, maar het is veel te hoog. Er zijn slechts enkele tientallen kg. weggenomen. De Officier van Justitie noemde hetgeen verd. in zijn functie van chef de bureau heeft gedaan, een groote fout. Hij gaf het slechte voorbeeld en de anderen deden dan lustig mede. Dat er tenslotte gesproken is van on regelmatigheden op het bureau van den voed selcommissaris, is juist, al zijn de misdaden wat betreft deze menschen, niet zoo ernstig als aanvankelijk is gedacht. Wat verd. ten laste is gelegd, is wettig en overtuigend be wezen. De Officier eischte tegen den chef de bureau, in aanmerking nemend, dat hij uit zijn functie is geschorst, een geldboete van f 50.subs. 25 dagen. De verdediger vond de zaak van zoo wei nig importantie, dat hij zich niet kon inden ken, dat deze zaak zoo geweldig is opgebla zen. Dat deze affaire voor de rechtbank moest komen, speet spr. zeer. Spr. vroeg dan ook in verband met de gunstige antecedenten van verd. de uiterste clementie. Tegen alle overige verdachten, die, de een in meer, de ander in mindere mate, graan mee naar huis hadden genomen, om daarvan door hun moeder of zuster brood en koekjes te bakken, eischte de Officier een geldboete van f30.subs. vijftien dagen. Voor de vijf verdachten vroeg de verdedi ger, in verband met het feit, dat zij allen niet hebben stilgestaan bij het plegen van den diefstal) clementie, mede ook ten aan zien van de toekomst van de jeugdige ver dachten. Over veertien dagen zal de rechtbank uit spraak doen. dcrin" van Paulus Moreelse. Het portret is geplaatst boven een compositie van gegui! locheerde rozetten en hiermede te zamen gevat in een lijst van geguillocheerde blad- motiefjes. Het linkergedeelte van het biljet is in het midden onbedrukt en toont bij doorzicht als watermerk het beeld van een ouden man. Verder komt ongeveer in het midden van het biljet eenige malen onder elkaar als watermerk het getal „10" voor, terwijl in den rechterbenedenhoek als watermerk de paraaf „J. F. de B." zichtbaar is. Ter zijde van het portretwatermerk staan verticaal in sierschrift de woorden „De Ne derlandsche Bank" in blauwe kleur; onder het watermerk is een schelpvormige ge- guilocheerde figuur geplaatst, waarin tus schen de kleuren blauw en bruinrood een figuur van fijne witte lijnen zichtbaar is. Het overige deel van de voorzijde van het biljet wordt ingenomen door een patroon van golvende lijnen. waarin de kleuren bruin, grijsblauw en groen elkaar afwisse len; aan de bovenzijde is het getal „10" in gestreepte cijfers tweemaal aangebracht. Op de acht e r z ij d e van het biljet staat een in rood, blauw en grijs gedrukt wapen schild, begrensd door geguillocheerde, rozet ten in de kleuren helderbruin, donkerbruin en groen en omsloten door smalle gelini eerde banden in helder- en donkerbruine kleur. De ruimten tusschen de handen zijn hoven en onder het wapenschild gevuld door gestyleerde afbeeldingen van oranje takken in roode. blauwe en grijze kleur. De directie van de Nederlandsche Bank maakt bekend, dat zij een nieuw model bankbiljet van f 10 in omloop zal brengen. Op de voorzijde is de tekst: De Nederlandsche Bank betaalt aan toon der tien gulden, geplaatst in een geguillo cheerde rozet., waarvan de kleur van links naar rechts overgaat van blauw in donker gijsachtig groen. De handteekeningen van den secretaris en van den# president zijn respectievelijk links en rechts onder de ro zet geplaatst. Het rechtergedeelte van het biljet wordt ingenomen door een gegraveerd portret naar het schilderij .De Schoone Her- Inbraken opgehelderd. In den nacht van 24 op 25 April 1941 werd ingebroken in een klecrmakerszaak aan de Weimarstraat in Den Haag. In deze zaak werd alles overhoop gehaald, waarna de on- gewenschte gasten met medeneming van verschillende coupons stoffen voor een ge zamenlijke verkoopwaarde van pl.m. f 4000 het, perceel weer hebben verlaten. Door de politie werd een diepgaand on derzoek ingesteld, waarbij om. het oog viel op een perceel aan den Leyweg te Den ITaag. Zoodra de politie haar kans schoon zag, deed zij een inval in bedoeld perceel, waar in bij nauwkeurige huiszoeking het groot ste gedeelte van de vermiste stoffen werd aangetroffen. Bovendien troffen de politie mannen en een partij thee, ongeveer 22 kg. aan, welke bleek te zijn ontvreemd bij een inbraak in een levensmiddelenbedrijf. De bewoner werd aangehouden. Het, ver dere onderzoek gaf aanleiding tot de ar restatie van den 36-jarigcn G. F., den 35- jarigen I. K. en den 40-jarigen B. P„ allen te Den Haag woonachtig. Het kwam vast te staan, dat de coupons stoffen en dc partij thee waren gekocht van den bij de Haagsche politie bekenden 28-,jarigen F. R. en van den 27-jarigen koonman A. M. Laatstgenoem de kon onmiddellijk worden gearresteerd, doch R. werd hij herhaalde pogingen daar toe niet in zijn woning te dezer stede aan getroffen, hoewel echter vaststond, dat hij zich toch thuis moest bevinden. Op het dak. Bij een hernieuwde poging om R. te vin den, begaf zich een tweetal rechercheurs, om op alle mogelijkheden voorbereid te zijn, tevoren naar het dak van het betreffende perceel, waarna door anderen beneden werd aangebeld Onmiddellijk nadat de recher cheurs, die op het dak hadden postgevat, de huisbel gehoord hadden, hoorden zij stommelen in het perceel. Zij zagen, dat een luik van het dak, hetwelk in een op het dak aan wezige duiventil uitkwam, werd ge opend en dat een persoon, die inder daad den lang gezochte F. R. bleek te Iets grooter omzet. Vaste lo. cale markt. Meerendeels hoo- ger koersen. Nederlandsche beleggingen kalm. OBLIGATIES, STAATSLEENINGEN. Nederland 1941 I 4 Nederland Nederland Idem met Nederland Oost Indië Oost Indië 1940 I 4 1940 II 4 bel fac. 1938 3.31/2 1937 3 1937 A 3 VK. L.K. 98 3/16-98i/4 98-98 1/10 99% 99% 9715/16 973,4 99% 99% '89%-89% 89 7/16-89 l/io 90y4 901/4 88% 88 3/16 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 90% 90 's Grav. '37 1 3% 94% N. Holl. '38 3 8M/4 N.-Holl. '38 II (3%) 3 88% R'dam '37 I III 3% 873% 877% Z.-Holland 1937 3 90i/2 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 96 95% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind I G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 185 190 Ned. Ind Handelsb. A 127% 128% Ned. Handel Mij. c.v. A 135% 139 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 130-130% 12S%-126% Calvé Delft c.v A 73 753% Centr. Suiker Mij. 191 188 Fokker g A. 176 Lever Bros en Unilever cv.A117%-118 120%-119 Ned. Ford 293 295 Philips G BvA. 214-216 2173%-222 Philips prei. A. 152 150 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. Kon. Petr. 206% 215 231%-234 237%-242% SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A. 116-115% 116%-118% Java China Japanlijn A. 146%-145% Kon. Ned. Stoomb. Mij. 145%-!46 nat. bez. v. A. 155-156% 158-159 Kon. Paketvaart A. 239 242% Ned. Scheepv. Unie A. 174%-175% 176-178 Rott. Lloyd A. 140 140 Stoomv. M. Nederland A. 140 141% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. Javasche Cultuur NISU. Ver. Vorstenl. Cult. 410-422 427-431 250 260 250 260 117% 123 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. Deli Mij. cv. A. Senembah 198-199 197%-200 256%-257 257%-264j 211-209 215 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsferd Rubber 207%-268 270-273 Bandar Rubber Mij. A. 216 220 Deli Batavia Mij. A. 202 208 i Koersen van stortingen op 14 Mei 1941: Belga's 301432; Zwitsersche Francs 43.56J Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deensche Kronen 36,37; Zweedsche Kronen 44.85; Tsje chische Kronen (oude schulden) 6.42. POSTGIRO-NO-S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, No. MM. Ala bank der Winterhulp Neder- derland la aangewezen de Kas ver- eeniglng NV., Amsterdam, No. 877. Ge brengt geluk tn veler leven!! zijn, de duiventil binnenklom. De rechercheurs gingen hierop onmid dellijk over tot arrestatie van R„ die zich, beduusd door het. onverwachte aantreffen van dc rechercheurs, on middellijk overgaf en mee naar be neden ging. Op het, bureau gaf hij toe de thee en de stoffen voor een zekeren S„ die zich te Rot terdam ophield, te hebben verkocht, S. werd hierna door do Rottordamsche rechcrch© aangehouden, waarbij tevens zekere L. G. M„ eveneens woonachtig te Rotterdam, werd gearresteerd. Deze twee personen worden er van verdacht de inbraken te hebben ge* plcegd.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2