De geluksbrief De ontslagverordening in landbouwbedrijven Harmonie Wieringen aan de spits Marktberichten Nieuwe sluis N.O.-polder in gebruik UIT DE GEVANGENIS ONTSNAPT Moord te Tubbergen Iraksche minister weer naar ANKARA Kort verhaal Iraksch leocrbcrïcht Uit onze Omgeving SCHAGEN Tijdelijke arbeiders kunnen ont slagen worden. De directeur-generaal van den Arbeid heeft jrvst ingang van 1 Juni 1941 aan leiders van industrie- en handelsbedrijven, alsmede van landbouwbedrijven, met uitzondering: van ak kerbouw- en veehouderijbedrijven, vergun ning ve'rleend tot het ontslaan van werkne mers. die bij hen in tijdelijkcn dienst zijn, onder wié worden verstaan werknemers, die op niet meer dan 110 dagen in de zes onmid dellijk aan den datum van het ontslag voor afgaande maanden bij hen werkzaam zijn ge weest. Voorts is met ingang van genoemden da tum vergunning verleend aan leiders van landbouw-, industrie- en handelsbedrijven, om werknemers, die doo. of tengevolge van hun bemiddeling een andere, ten minste ge lijkwaardige dienstbetrekking kunnen ver krijgen, te ontslaan, onder voorwaarde, dat zij den ontslagene, indien de nieuwe dienst betrekking eindigt, onmiddellijk op de oude arbeidsvoorwaarden herplaatsen, ingeval 't ontslag uit de nieuwe dienstbetrekking plaats vindt binnen drie maanden, of zoo het betreft werknemérs met vier of meer ja ren vrijwel onafgebroken dienst binnen een aantal maanden, gelijk aan het aantal dienstjaren in de de oude dienstbetrekking, na de aanvaarding der nieuwe dienstbetrek king. Eerste schip passeert. De sluis bij de Voorst, tusschen het rand- kanaal en den N. O.-polder is thans in ge bruik genomen. De sluis, is 30 m. lang, 7 meter breed en het verval bedraagt 5 meter. Het eerste schip, dat de sluis passeerde, was de „Hoop op Welvaart" van schipper Wijs terman uit Amsterdam. Inmiddels hebben nu ook de Vollenhoofsche botters, die daar nog opgesloten lagen den N. O, polder kun nen verlaten. Spoedig gegrepen. De bijzondere strafgevangenis in Scheve- ningen was Zaterdagochtend in rep en roer. Er was een gevangene ontsnapt en voorwaar niet de eerste de beste. Men zal zich herin neren dat in Februari van het vorige jaar nabij Soesterberg in een tuinhuisje een aan slag werd gepleegd op de echtgenoot© van den adjudant-onderofficier vlieger van der Griendt. De dader vluchtte maar werd kor ten tijd later in de Boschjes van Poot bij Houtrust in Den Haag gearresteerd en opge sloten. Tezamen met nog een gevangene was de ze man Zaterdagochtend op een binnen plaats in de bijzondere strafgevangenis aan het werk. In hun nabijheid stond een ladder en toen de a-ndere gevangene zich even had verwij derd. klom hij op den buitenmuur om een seconde later met een koene sprong in de vrije wereld te staan. Uiteraard was de ont snapping spoedig ontdekt. Het heele Haag- sche politie-apparaat werd in werking ge steld. politiehonden lucht gegeven, randge meenten gewaarschuwd enz. In den loop van den morgen vond men met behulp van de honden aan den Tapijtweg de jas en de pet, welke de ontvluchtte aan en op had, /toen hij er vandoor was gegaan. Gekleed in een gevangenisbroek en een hemd trok de ontvluchte zich terug in de Scheveningsche Boschjes nabij den Badhuis weg. Hier werd hij Zaterdagmiddag te circa twee uur door twee surveilleerende agenten, die het struikgewas op een verdachte wijze hadden zien bewegen, ontdekt. Gewillig liet hij zich arresteeren en overbrengen naar de plaats, vanwaar hij 'sochtends zijn vrijheid had trachten te heroveren. De vreugde was van korten duur geweest. Op broer van het slachtofier ge munt. Te Tubbergen speelde Donderdagavond omstreeks 11 uur een drama af in de buurt schap Nieuw Amsterdam. In deze deze buurtschap leven de weinige bewoners op gespannen voet. Het slachtoffer was een ze kere B. Weering. Het tragische is, dat het eigenlijk zijn broer had moeten zijn. De voorgeschiedenis van het drama is als volgt: Een zekere G. Weering had ge- ruimen tijd ruzie met een zekeren L. Weerings levenswandel scheen daarvoor oorzaak te zijn. Op Hemelvaartsdag ontmoet te L. en G. W. elkaar in een café, waar on vriendelijke woorden zijn gesproken over een onder.kwestie. Later kwamen ook eeni- ge vrienden van L. en zij besloten samen G. Weering onder handen te nemen. Des avonds om 11 uur trokken zij naar Nieuw Amsterdam naar de boerderij van Weering, waar men al gerekend had op onraad, want op het lawaai van de aanvallers, kwamen B. Weering, zijn vader en zwager naar buiten. Er ontstond een vechtpartij, waar bij B. Weering met een dolkmes doodelijk werd getroffen. L. is later met een kennis L. en een ze keren K. aangehouden en naar Almelo over gebracht. Een der L.'s heeft reeds een ge deeltelijke bekentenis afgelegd. CATHARINA VAN RENNES HERDACHT. Zaterdagmiddag is in den gevel van het huis aan de Brigittenstraat 1 te Utrecht waar de componiste en zangpaedagoge Ca- tharina van Rennes langen tijd heeft ge woond en gewerkt, een bronzen gedenk plaat onthuld met een portretrelief van de ontslapene, tot wie eenige kinderkopjes op zien en waarop tevens enkele regels uit het zoo bekende „Zonnelied" van Catharina van Rennes staan vermeld. DE N.S.B.-STALEN RINGEN TOEGELATEN OP DE SCHOLEN. Zooals bekend zal zijn, hebben in het jaar 1939 een groot aantal volksgenooten gouden sieraden als trouwringen e.d. afgestaan aan de Nationaal-Sociatistische beweging in Ne derland. In ruil daarvoor hebben zij stalen ringen terug ontvangen. Velen, ook onder wijzers en leeraren, dragen deze ringen als trouwringen. Deze ringen van de NlS.B.-actie „goud om staal", mogen gedragen worden in de scho len, daar zij niet als onderschcidingsteekenen worden beschouwd. Steeds meer verzet der inlandsche stammen. Volgens te Teheran ontvangen berichten, heeft de Iraksche minister van oorlog zich in opdracht van zijn regeering wederom naar Ankara begeven. Indische Mohammedanen hebben, naar uit Delhi gemeld wordt, massabetoogingen te Lucknow gehouden ten gunste van Irak. De Engelsche autoriteiten hebben daarom een verbod van vergadering afgekondigd. Naar het persbureau Ofi uit Bagdad meldt, is in do gebieden van Bagdad en Kirtoek de oorlogstoestand afgekondigd. door KURT FRÖHLICH. Dezer dagen kreeg ik een brief. „Geachte Heer!" Deze brief zal u geluk brengen. Aan het einde van dit schrijven vindt U zeven adressen. Aan het eerste adres moet U één dubbeltje zenden. Daarna kunt U den naam doorstrepen. Onder de namenreeks komt nu Uw naam te staan, zoodat de brief weer zeven adressen inhoudt. Vervolgens schrijft U den brief zeven maal over en zendt al deze brieven naar menschen, dien U geluk en voorspoed wenscht. Degenen, die. den brief ontvangen moeten weer aan het eer ste adres één dubbeltje zenden en hun naam onder de namenreeks zetten, zoodat Uw naam dan de zesde geworden is. Als Uw naam op de eerste plaats zal komen t^ staan zullen 823.543 menschen zulke brieven in handen hebben en zenden allen één dub beltje aan U af. Zoodoende komt U in het bezit van 823.543 dubbeltjes. Onderbreekt U echter dit kettingschrijven, dan zullen on- geluk en ziekte Uw deel zijn in het loopen de jaar. Het eerste wat ik deed, was de brief in el kaar frommelen en in de papiermand smij ten Ik heb echter een buitengewoon getal len-geheugen en terwijl ik de overige post doorkeek, zweefde het. getal 823.543 mij Voortdurend voor de oogen Plotseling zag ik °P mijn bureau kleine zakjes staan, gevuld neet dubbeltjes. Ik speelde wat met den brief opener en stak een sigaret aan. In de rook meende ik alweer het cijfer 823.543 te zien. «Verdraaid", zei ik na een poosje en visch- te den brief weer op uit den prullenmand, biadat ik de kreukels zoo goed mogelijk had uitgestreken, las ik hem nogmaals door. Twee zinnen waren het die rriij_ opwon den. Die waarin stond van de 823..>4.1 dub beltjes en die ziekte en ongeluk voorspelde, wanneer ik de ketting zou onderbreken. Nu ben ik over 't algemeen niet voor bedreigin gen vatbaar, maar ach, wat men van mij ^erlangde was toch ook niet zoo heel vee', tenslotte is zeven maal een brief overschrij ven nog wel overkomenlijk als men daar mee 823.543 dubbeltjes verdienen kan! Ja, ik dacht er zelfs èen oogenblik over van het schrijven van kettingbrieven maar een beroep té maken! En zoo begon ik dan in ieder geval maar dézen brief zeven maal over te schrijven. Aan het eerste adres van den brief stuurde ik 'een dubbeltje. De vol gende dagen leefde ik als in een droom en als ik niet droomde over de komende dub beltjes, stond ik voor het raam op den uit kijk naar den brievenbesteller. Toen hij wérkelijk op mijn huis afkwam, zag ik ster retjes voor mijn oogen dansen van opwin ding. De bus klepperde. Ik haastte er mij heen. Een postwissel! Tien gulden! Hono rarium voor mijn laatste bijdrage in het Zondagsblad. Dergelijke teleurstellingen moest ik nog dikwijls doorleven. Van op winding kon ik haast niet meer eten, ik liep maar van het raam naar de brieven bus. Ik voelde mij al rijk, maar mijn vrouw werd met den dag stiller, zelfs sprak zij eens van een zenuwarts. Met mij ging het met den dag slechter. Ik was al zoover geko men, dat bij mij twee maal twee vijf was! Als ik wilde weten hoe laat het was, keek ik op de nummerschijf van de telefoon en als ik telefoneeren wilde greep ik naar den wekker. Toen kwam de dag, dat de post met een enormen zak kwam aansjouwen. Mijn vreug de kende geen grenzen. Een zak vol brie ven! Allemaal voor mij! En in eiken brief waarschijnlijk een dubbeltje! Met bevende handen opende ik den eersten brief. „Zeer geachte heer! Ik ontving den ket tingbrief, waarin Uw naam als eerste staat. En dus moest ik U eigenlijk een dubbeltje zenden. Ik heb het echter niet breed en ik troost mij met de gedachte, dat U dit ééne ■dubbeltje wel zult willen missen. U houdt er immers nog 823.542 over? En daar het mij op het oogenblik niet naar den vleeze gaat, zou ik U willen vragen mij van Uw zoo gemakkelijk verkregen rijkdom iets te wil len leenen." Ik las den brief niet verder, scheurde ge jaagd een volgenden open. „Een kleine gift". Iloe meer brieven ik openscheurde, hoe meer mij gevraagd werd. Bedelbrieven, niets dan bedelbrieven. Even later bracht de post .mij nog een zak. Voor mijn deur stond een heele rij menschen, al mijn schuld- eischers en ook nog een ambtenaar van de belasting. Ik wierp mijn vrouw nog een afscheidsblik toe alvorens ik voor eenigen tijd...... flauw viel. Voorjaar in_ het molenland. Als het textielgoed hangt te .zonnen", is dit het onmiskenbaar teeken van den schoonmaaktijd, die met de lente synoniem Is (Pax-Holland) Het Iraksche legerbericht no. 28 luidt: Westelijk front: de slag tusschen onze door de ongeregelde nationale strijdkrachten gesteunde troepen en den vijand in het ge bied van Habbaniyah en Faloeya wodt sinds gisteren onafgebroken voort. Aan Iraksche zijde werden verschillende aanvallen op vij andelijke verkeerswegen achter het front ondernomen. Een Iraksche patrouille, die op het traject van Ramadi naar Iloetba een vijandelijke colonne pantserwagens ontmoet had, viel deze aan en dreef ze met verliezen op de vlucht.. Zuidelijk front: Onze strijdkrachten heb ben met. steun van de ongeregelde troepen een vijandelijk offensief op onze stellingen bij de Maaquil en Chouriba afgeslagen. De vijand moest terugkeeren en liet dertig doo- den en gewonden op het slagveld achter. De Iraksche verliezen bedroegen één doode en twee gewonden. Luchtoperalies: Iraksche gevechtsvliegtui gen bestookten dertig vijandelijke vliegtuigen op de basis van Senneldebbane met machine geweervuur. Een Wellington bommenwerper werd in brand geschoten en talrijke andere vliegtuigen werden beschadigd. Bovendien deden Iraksche vliegtuigen ten zuiden van Habbaniyah een aanval op een vijandelijke colonne artillerie. Eenige vijandelijke toestel len werden in brand geschoten en drie ka nonnen beschadigd. In de buurt van Habba niyah werden twee andere Engelsche vlieg tuigen met bommen bestookt. Een toestel ge raakte in brand. Een Iraksch vliegtuig heeft achter het front een noodlanding moeten ma ken. Het heeft echter geen schade geleden. De Iraksche politiestrijdkracbten blijven den toestand in de woestijngebieden beheerschcn. FRANSCHE KRIJGSRAAD VELT VONNIS. De krijgsraad te Clermont-Ferrand heeft Vrijdag een poging berecht om den Engel- schen de inbezitneming van Fransch Scne- gambic te vergemakkelijken. De verdachte Franschen en talrijke getuigen waren van Dakar naar Clermont Ferrand overgebracht Hoofdbeschuldigde was een zekere luitenant Joan Montevar, die troepen had georgani seerd om een Britsche landingspoging te Dakar te vergemakkelijken. De krijgsraad veroordeelde Montevar, bij verstek ter dood en Bertrand, zijn handlan ger, tot twintig jaar dwangarbeid. Van de acht verdachten, die aanwezig waren, wer den er zeven tot gevangenisstraffen van twee tot vijf jaar veroordeeld en een vrijge sproken. Voor alle veroordeelden werd ver beurdverklaring van vermogen bevolen, voor de militairen ook degradatie. CAROL EN LUPESCU IN WEST-INDIë. Reuter meldt uit Port of Spain, dat de vroegere koning van Roemenië, Carol, en mevrouw Lupescu, in West-Indië zijn aan gekomen, waar zij zich willen gaan vesti gen. Carol, aldus Reuter, weigerde com mentaar te leveren op de politieke gebeur tenissen, want, zoo zeide hij, mijn betrek kingen met, Roemenie zijn te onbestemd, om een verstandig commentaar te kunnen geven. MISLUKTE AANSLAG OP ALBANEE- SCHEN MINISTER-PRESIDENT. Griek lost eon schot. Stefani publiceert het volgende bericht uit Tirana: Op 17 Mei, toep de koninklijke stoet naar het vliegveld van Tirana onderweg was, heeft een Grieksche burger eenige pistool schoten op den Albaneeschen minister-pre sident Verlaci gelost, die naast den koning keizer gezeten was. De schoten misten hun doel en de man,, een zekere Mihailoff Va sillaci, werd terstond gearresteerd en aan de iynchjustitie van het volk onttrokken. Zijn bedoeling was den jubel van het Al baneesche volk te verstoren. Het proces te gen Mihailoff Vasillaci zal binnenkort voor het milit&ire gerechtshof in Albanië plaats vinden. ROOSEVELT JR. KRIJGT DEN VUURDOOP De New York Times meldt uit Cairo, dat de zoon van president Roosevelt, James, zijn vuurdoop heeft gekregen tijdens een inspec tie van een vooruitgeschoven Britsche stel ling in de nabijheid van Fclloeja in Irak. De jonge Roosevelt en andere -Amerikaansche officieren werden rondgereden door Brit sche officieren, toen vier vliegtuigen het Britsche kamp aanvielen. Machinegeweerko gels sloeg rondom in, doch niemand werd gewond. De zoon van Roosevelt heeft, vol gens dit bericht, het voornemen den slag op Kreta van Cairo uit te blijven volgen. PAUSELIJKE RADIOREDE. Paus Pius XII zal a.s. Zondag om 1 uur een radioboodschap voorlezen ter gelegen' licid van den SOsten verjaardag van de encycliek Rerum Novarum van Paus Leo XIII. ITALIAANSCHE GENERAAL GESNEUVELD. Onder de heldhaftige verdedigers van Amba Aladzji, aldus meldt Stefani, die op het veld van eer zijn gevallen, bevindt zich ook generaal Volpini, de adjudant van den hertog van Aosta. Dit is de vijfde Italiaan sche generaal, die in het eerste jaar van den oorlog in den strijd is gebleven. VERORDENING VAN THAILANDSCHE REGEERING. Volgens een Domeibericht uit Bangkok, heeft de Thailandsche regeering een veror dening uitgevaardigd, volgens welke het al len buitenlanders verboden is in de gebie den van Lophoeri, Bransjinboeri en Jolboeri in de omgeving van Bangkok te vertoeven. Een motief voor de maatregel is niet mede gedeeld. De op het oogenblik in genoemde ge bieden wonende buitenlanders zijn gedwon gen deze gebieden binnen drie maanden te verlaten. ANNA PAÜLOWNA De herinneringsplaat aan den in 1914 te Serajewo gepleegden moord, die aanleiding werd tot den wereldoorlog, is naar het Tuighuis te Berlijn over gebracht en ter bezichtiging gesteld (Weltblld-Pax-Holland) VERGADERING BOERENLEENBANK. Mr. Mijnlieff merkte in zijn openingswoord o.a. op: Een verschijnsel bij het geheele bankwezen is, dat de opname van gelden betrekkelijk niet in overeenstemming is met de groote bedragen, die ter beschik king staan. Over de gevolgtrekkingen, die naar aanleiding hiervan zijn te maken, zul len we 't niet hebben, maar alleen consta- teeren, dat de menschen in Anna Paulow- na met energie door zijn blijven werken. Spr. vertrouwde, dat men hier ook in de toekomst energiek zou blijven tot heil van het eigen bedrijf en van de gemeenschap. Naar aanleiding van de notulen zei voor zitter, dat na de vorige vergadering wel velen, maar toch nog niet allen zich hou den aan het voorschrift, een volmacht te geven, als men een ander opdraagt geld op te nemen. Met dank aan de commissie tot nazien der rekening 1940. voor wie de heer Brug man rappoteerde. en aan den kassier, den heer D. Kaan. werden rekening en balans goedgekeurd, de eerste sluitend met een 'eindcijfer van f 3.027.242.35, de tweede met f 946.088.55. Spaargelden: 1 Januari '40 was gedepo neerd f 647.760.54. In 1940 ingebracht f 463.108.90 terugbetaald f 490.555.99. Rente f 16.077.96. waarvan uitbetaald f 651.06 en bijgeschreven f 15.426.90. Op 31 Dec. 1940 dus gedeponeerd f 635.740.35. Voorschotten: Op 1 Jan. '40 was uitgeleend f 255.851.08. Aan 6 personen bezamenlijk vei strekt f 55.850.—. Afgelost is f 104.009.22. Aan 't eind van 't jaar dus nog uitgeleend f 207.691.86.*Ontvangen aan rente f 11.290.84 Loopende rekeningen. 1 Jan. in L.R. te goed f 547.527.90. In mindering ontvangsten schuld f 197.984.34. Uitgegeven in L.R. f 2.349.794.21 en ontvangen f 2.369.S84.92. Op 31 Dec. dus te goed f 329.452.85. Aan rente ontvangen f 18.892.59. aan rente uitgegeven f 626.03 en bijgeschreven f 3.226.60. Winst en Reserve. Na aftrek van alle kos ten bleef als winst f 4.294.18 en werd de reserve f 48.377.40. Jaarverslag Het jaarverslag van den heer Kaan ver meldde o.a.: Aan het eind van het jaar be droeg het aantal spaarboekjes 597, voor schotboekjes 126, boekjes in loopende reke ning 110. Het aantal leden (4 overleden, 3 bedankt, 5 nieuwe) is thans 387. Geboekt 7756 posten tot een bedrag van f 3.850.679.93 (vorig jaar 5849 posten tot een bedrag van f 3.374.193.42). Rekening en balans in 1939 respectievelijk f 2.537 837.06V2 ©n f 849.669.14 (zie boven voor 1940). Voorz. vulde aan: Als assistent van den. heer Kaan is werkzaam geweest Mej. T. Blaauboer. Deze gaat een andere bestem ming volgen. Haar opvolgster is Mej. Jan sen van Wieringerwaard. Rondvraag. Nadat aan den heer van Zandwijk bij de rondvraag was meegedeeld, dat de plaatse lijke bank slechts bemiddeling had ver leend bij Wet afsluiten van molestverzeke- ring, volgde sluiting. Hoogste aantal punten muziek- ooncours te Heiloo. Gisteren werd te Heiloo het concours, dat op Hemelvaartsdag was begonnen, voort gezet. Het eerst was aan de beurt de Postfan- fare uit Alkmaar, die onder den directeur G. A. Anderson een eerse prijs verwierf met 351 punten in de 3e afdeeling fanfare. Aan de beurt was vervolgens de le af deeling fanfare, waarin alleen uitkwam „Willen is Kunnen" uit Lutjebroek onder den heer W. Keppel; met 327 punten werd e^n tweede prijs verworven. In de eere-afdeeling Harmonie verwierf „Apollo", Den Oever. Wieringen, onder den heer Joh. van Glabbeek een eerste prijs met 336 punten. „Winkels Harmonie". Winkel, onder den heer P. Pranger, bracht het met 321 punten tot een tweede prijs. Aan de beurt was ten slofte de eere-afdee ling Fanfare, waarin uitkwamen „West-Fri- sia" te Twisk onder den heer B. Koolhaas Dzn.. „De Herleving" te Zwaag onder den heer A. Kaag, „Kunst na Arbeid" te Zuid- scharwoude. directeur de heer P. Pranger, „Concordia". Hoogkarspel. directeur de lieer- B. Roemer. „Oefening kweekt Kennis", Oostwoud. .directeur de heer J. G. Haalebos en „Onder Ons". Dirkshorn, directeur de heer P. Pranger. Het resultaat was. dat Zwaag een tweede prijs behaalde met 333 punten. Alle andere vereenigingen verwierven een eerste prijs en wel: Twisk met 363 punten. Zuidschar- woude met 339 punten. Iloogkarspel met 342 punten. Oostwoud met 387 punten. Dirks horn met 369 punten. Het grootste aantal punten gedurende de beide dagen verwierf „Harmonie". Hippoly- tushoef. dat Donderdag j.1. 405 punten ver zamelde. Naar we vernemen ligt het in de bedoeling, dat deze vereeniging te Heiloo een eere-uitvoering zal geven. TERAARDEBESTELLING P. TRAPMAN. Geheel volgens zijn wensch is Zaterdag middag in alle eenvoud het stoffelijk over schot van den heer P. Tranman op de algc- meene begraafplaats alhier ter aarde besteld. Toen de begrafenisstoet, welke eenige oogen- blikken voor liet drukkerijgebouw aan de Laan had halt gehouden het kerkhof nader de, stelde zich het voltallige persoiïeel van de firma Trapman rond de groeve op. De vele belangstellenden, die den overledene de laatste eer kwamen bewijzen, schaarden zich achter hen. Er waren, buiten die van de familie, op ver zoek van den overledene, geen bloemen ge zonden en ook werden geen toespraken ge houden. De heer J. Keesman, directeur der N.V. Trapman en pleegzoon van den overledene, bracht een laatste groet en dankte namens de familie voor de groote belangstelling en de eer. Na de teraardebestelling wasser in een der zalen van het Noordhollandsch Kof fiehuis, welke in overeenstemming met het karakter der plechtigheid was ingericht, ge legenheid de familie te condoleeren, waar van velen gebruik maakten. LAMMERENMARKT TEXEL. Aangevoerd zijn 4100 lammeren; bij het ter perse gaan van dit nummer is nog zoo goed als niets verkocht. De middenprijs is f 25.De prijzen zullen vermoedelijk loo- pen van I 22—31. (Officieele noteering). BROEK OP LANGENDIJK. 24 Mei. Aanvoer: 40 stuks bloemkool f 20.—, 14.500 Kg .rabarber f 6.40—8. 240 Kg. witlof, le kw. f 16.50. 2e kw. f 6.10. NOORDSGHARWOUDE. 24 Mei. Aanvoer: 4500 Kg. rabarber f 6.40—7.20. Voorloopige noteering (hedenochtend 9% uur doorgebeld). Officieele nriizen en aangevoerde kwantums van vandaag publi- ceercn wij morgen. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Mei. 30000 Kg. rabarber f 8, afwijkend f 6 40, 502 stuks bloemkool le f 20. afw. f 16, 33 K" to maten A, C en CC f 51; 320 krop sla" f 5- 120 Kg. witlof f 14—15, 2e soort f 10.20.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3