Abonneert II op dit blad Brief uit Nieuwediep pretnhbeurtPrï Een goede Distributie Opplakvellen De foto's Persoonsbewijzen Goedkoop koopen 't Krokodilletje litot ïïliddenAlaridtW LnteAeAiejeAt Inderdaad.... Distributie-nieuws JLcui fyari ïïltnö YlieuwJ uit voor de PASFOTO'S WERNER CRONE, Koningstr. 29 Luilak ongemerkt voorbijgegaan De Rijkswerf voetbalt tegen B-ICC* Slaapplaats voor stadgenooten den laagsten prijs DRUKKERIJ DE BOER PRIJS 15 CENT voor winkeliers Predikbeurten Texel advertentie Letters C, D en E aan de beurt. In een officieele mededeeling, opgeno men in dit nummer, leest men dat in overweging wordt gegeven aan diegenen, wier geslachtsnaam begint met de letter C, D of E, zich te laten fotografeeren in verband met de afhaling van het Per soonsbewijs. Men leze deze mededeeling zorgvuldig na en volge de gegevens precies op, zoo als men die vermeld vindt. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat men verplicht is 2 geheele gelijke foto's mede te brengen. Beide afdrukken moeten volkomen geljjk zijn. Verschil kan niet worden getolereerd, zoodat men In dat geval een vergeefsche reis maakt. Onze eer te na De door ons gemaakte zijn beslist goed en worden NIET afgekeurd. Dut ga naar Wij, Nieuwediepers, zijn chauvinisten. We schamen ons er niet voor het te erkennen. In de meest vriendelijke plaatsen van Noord- Holland zijn we ondergebracht. Plaatsen, die overdadig bedeeld zijn met natuurschoon. waar de boomen je over het hoofd groeien en de bloemen je in alle lanen tegenlachen. En toch, en toch, hunkeren we naar de stad in den Noordpunt van Noord-Hollarfd, de stad met weinig groen en veel wind, de stad met zoute lucht, de stad, die geslagen en gebeukt is en haar wonden openlijk toont. Wij zijn, waarom zouden wij het ontkennen, chauvinisten. En toch wil dit niet zeggen, dat We het goede in andere plaatsen niet weten te waardeeren. Dat we geen open oog hebben voor a' het schoons, dat Alkmaar en Bergen, Schoorl en Heiloo ons „vluchtelaren" biedt. We hebben oog voor wat in andere plaatsen aan goeds is. Waarom we deze dingen zeggen? Om niet het verwijt naar ons hoofd te krijgen, dat we in alles bevooroordeeld zijn, als we trachten de aandacht van alle geëvacueerden en van ieder, die in Den Helder verblijft, nog eens te vestigen, op het feit, dat men in Den Helder altijd nog voordeeliger koopt dan elders. We hoorden daarvan deze week nog eenige staal tjes. Het doet ons goed, dat onze Heldersche middenstand zijn clientèle ook in dezen be- narden tijd nog weet vast te houden door zijn collectie en prijzen. Men koopt in Den Helder voordeelig, dat is het lied, dat we in den goeden ouden tijd in tal van toonaarden hebben gezongen en dat we ook nu nog kunnen aanheffen. Zoowel op het gebied van huishoudelijke artikelen, als op het terrein van de mode, kortom heel het terrein, dat de huisvrouw noodig heeft om in de dagelijksche behoeften van haar en haar gezin te voorzien, kan in Den Helder betreden worden met de wetenschap, dat men hier over het geheel genomen voordeeliger uit is dan in grootere plaatsen. Zelfs Alkmaar ligt met zijn prijzen meestal boven de Heldersche zaken. In Amsterdam is men dikwijls duurder uit, dan in Den Helder, zij het dan dat de keuze op verschillend gebied grooter is. Wij willen op dit voordeelig koopen ln Den Helder nog eens gaarne de aandacht vestigen, omdat we dezer dagen daarover zulke goede dingen hoorden uit de erva ringen van stadgenooten, die het buiten eens geprobeerd hadden. W aar commissies en jeugdopvoeders j jaren lang naar gestreefd hebben, zon- j der een volledig resultaat te bewerk- Ij stelllgen, dat is thans door omstandig- heden wèl geschied. Luilak is zonder eenig teeken van leven, in letterlijke en 1 figuurlijke beteekenis, voorbygegaan. j j Geen sleepjes, geen toeters, geen la- j waalmakende jeugd, geen kwajongens- streken, slechts nachteiyke stilte gelijk j aan andere nachten. wy vermoeden, dat het velen gaat j{ als ons: dit berichtje wordt met ge- mengde gevoelens vernomen. ■iiiiiiiiiiiiii Wat de pers er van zegt. Morgenmiddag half drie vindt in Casino de opvoering plaats van het veelbesproken blij spel met Jan Muech in de hoofdrol, getiteld ,,'t Krokodilletje'-'. De „Telegraaf" schrijft hierover o.m.: Ach dat „Krokodilletje" van Musch... Blij spel of liever klucht, men kan het niet ont kennend, op den keper beschouwd zit het ook degelijk in elkaar. Doch het heeft een magni fieke schavuitenrol voor Musch opgeleverd, glad en listig een gehaaide boef, gespeeld door een knap acteur, ten voeten uitgeteekend. En om Musch een troep van rijp en groen. Gobau, als de man met het lastige verleden, wat een verwikkelingen sticht het al niet in drie be drijven tijds. Maar ik zal U de pret niet be derven en zoo ge nog niet weet, wie of wat dat Krokodilletje eigenlijk is, ge komt er in ons ochtendblad niet achter. En 't „Algemeen Handelsblad": Het gezelschap Jan Musch heeft ,,'t Kroko dilletje" weer eens voor den dag gehaald, en eenige uren doen lachen om de dwaze avon turen van het Krokodilleeren reistaschje. Strecker heeft het geval „blijspel" genoemd, maar als klucht is het aanvaardbaar; Jan Musch was de sluwe inbreker, wij konden er van verzekerd zijn, een vlotte creatie te aan schouwen. Wij hebben gelachen om Musch en daarmee moeten we tevreden zijn. Een dank baar applaus beloonde zijn geestig spel. Op Pinkster-Maandag in den Polder. Wij vestigen er de aandacht op, dat a.s. Maandag, tweeden Pinksterdag, door een Rijkswerf-elftal, waarin diverse prominente spelers zitten, gevoetbald zal worden tegen B.K.C. 1 te Anna Paulowna. De opstelling van de „landswervers" is als volgt: Kenter (Helder 1) Stins Vermeulen (HRC 2) (Helder 1) Zuidema Roomeyer Dekker (ex-HRC 1) (HRC 1) (HRC 2) Van Pelt Visser Krab (ex-HRC 1) (Brandweer) (Stormv. 1) Siersma Kok (Helder 1) (HRC 2) Anna Paulowna: Eén slaapgelegenheid aan geboden voor echtpaar, 5 minuten van het station Anna Paulowna af (Molenvaart 136). Wij drukten, in groote oplaag, Daarom betaalt U thans bij ons Opplakvellen MD 18(bonnen groot form.): per 100 st. <0.16 per 1000 st. f 1-50 per 5000 st. 1 45 (per 1000) Opplakvellen MD 268 (bonnen klein form.): per 100 st. <0.18 per 1000 st. <1.70 per 5000 st. 1 -65 (per 1000) Uw eerste winst de distributieopplakvellen van Koningstraat - Den Helder het nageslacht zal ons vragen of wij al datgene gedaan hebben wat wij als goede Nederlanders konden doen, om de zelfstandigheid van het Nederlandsche Volk en van de Nederlandschecultuurte redden. Wat er gedaan wordt en hoe 't gebeurt, zegt Dr. van Genechten in zijn brochure 'N BEROEP OP HET GEZOND VERSTAND Deze nieuwe brochure Is verkrijgbaar Op de stations, bij de kiosken. Kringhuizen N S B. en bij den Dienst Materiaal der N.S.B. Maliebaan 29 te Utrecht (18 et postzegeli bijsluiten voor franco toezending) Vraagt ook Uw boekhandeloar l De detaillisten moeten in het tijdvak van 3 t.m. 6 Juni a.s. bij den distributiedienst in leveren in veelvouden van 10 bonnen met een minimum van 40 stuks: Bon 29 (zeep) Hieronder mogen maximaal 9 bonnen no. 20 voorkomen. De bonnen moeten ingeleverd worden met een ontvangstbewijs MD 201 (nieuw model). Bon 33 (peulvruchten) Hieronder mogen maximaal 9 bonnen no. 28 voorkomen. De bonnen moeien ingeleverd worden met een ontvangstbewijs MD 201A. De inleveringsdag zijn voor codenummer: 1001 t.m. 1999 op Dinsdag 3 Juni a.s.. 2001 t.m. 2999 op Dinsdag 3 Juni a.s. 3001 t.m. 3999 op Woensdag 4 Juni a.s. 4001 t.m. 4999 op Donderdag 5 Juni a.s. 5001 t.m. 5999 op Vrijdag 6 Juni a.s. Aardappelen De bonnen 02 en 03 van de Aardappelkaart .kunnen eveneens in genoemd tijdvak worden ingeleverd. Hotels, café's, restaurants e.a. De bij het Centraal Distributiekantoor inge schreven instellingen, moeten in de week van Beste Jan, Je brief, met sterk moraliseerenden inslag, ontvangen. En ik gevoel me verplicht je er kondschap van te doen, dat ik nog steeds niet naast m'n schoenen loop, althans, dat veron derstel ik. Wijjongens-van-Nieuwediep, wij, die, om het maar eens wat cru te zeggen, snert in onze zuigflesch gehad hebben, zijn te nuchter om „dik" te doen. We zijn niet zooals die glimmend-harige padjakkers van jouw Kalverstraat, (nou niet kwaad worden en weg- loopen!) met hun borsalino's, hun sokken in S-kleurendruk, hun grijze broeken-met-plooi, hun lefdoekies, hun nu ja, je k n t ze, deze slap-lendige, miezerige, „swing"-plegende, altijd slenterende, chansende, snoepende en hott-jazz-kwijlende manneke's, waar je misse lijk van wordt als je ze ziet en die niets van doen hebben met kaerels, die er, gelukkig, al tijd nog in veel grootere getale in ons dierbaar Holland gevonden worden. En ook in Den Hel der. Kijk Jan, je weet ik ben een driedubbel- overgehaalde chauvinist. Dat is gebrek in m'n opvoeding en zeker niet het eenige. Maar be halve chauvinist meen ik niet te behooren tot het kaliber knaapjes hierbovengenoemd, noch door het feit, dat ik hoofd-arbeiderben, noch door die door jou gewraakte radio-causerie. Dat wou ik je even zeggen, teneinde misver stand te voor komen. Nogmaals: ik loop niet naast m'n schoenen. Net zoo min als zeven achtste van de Juttery-bevolking. Wat gaan jullie met Pinksteren doenBlij ven in Mokum of er van tusschen naar 't Gooi of Zandvoort-aan-de-zeef M'n 50% wil tiaar Egmond „om -er - eens -écht - heelemaal-uit-te zijn". Dat kost me, onder ons, centen, Jan en eerst voelde ik er een bitter beetje voor. Ik mocht namelijk dezer dagen diverse „billets doux" in m'n bus vinden. Ondanks het feit dat het leeg staat, had de Fiscus het kunnen vin den Wat is dat toch een knappe vent. Perso- neele Belasting en grondbelasting en hoog- hecmraadbelastingweet ik al wat met meer. Ik zweette als een otter (zooals m n opoe zaliger placht te zeggen in de Hellevoetschc Haarlemmerstraat) en thuis was, wat je noemt, „de boot an". Kwaje gezichtenalsof IK het helpen kon. Waar dat allemaal ver daan moet komen mag Joost weten. IK weet het niet, want ook al zónder belasting zitten we iedere maand de laatste week te rekenen en te rekenen om „uit" te komen. Vanwege al die extra lasten, zie-je, die ons, Nieuwedieperlin- gen, min of meer ruineeren. Maar enfin, ik heb altijd nog een beetje hoop, dat de een of andere héél hooge Departements-oome zich de belangen van de Jutterij aantrekt, en alle evacué's een extra poetje doet toekomen. Heb jij geen relaties in die kringen, ouwe jongen f Maar goed, we krijgen vandaag kat en dus naar Egmond. Ik heb me voorgenomen die dagen alleen aan prettige dingen te denken. Aan de zee en aan onze goede toekomst. En aan lekker eten en ijssies en de eerste Holland- sche Nieuwe, en aan schommel-stoelen in den tuin met een pijpie ijskoud bier naast je en een boek. Van boek gesproken, ik lees op het oogen- blik Albert Helman's laatsteling. Het heet „De Rancho van de Mysteries"Een kostelijk ooek Jan en ik zou zeggen: hol meteen even naar je boekhandelaar en koop het. Je hebt er wat aan. De naam: wekt misschien suggesties op aan Buffalo Bill-avonturen en zoo, maar daar heeft het niets mee te maken. Een van de knapste boeken van Helman. Dót ga ik uit lezen met Pinksteren. Annex de andere plezan- terieën. Heb jij dat Persoonsbewijs dl, Jan f Ik wel en wijl het apparaat met f 1.leges kostte, plus 75 spie fotokosten, heb ik het met spe ciale belangstelling bekeken. Lang en aan dachtig. En toen dacht ik zoo, kijk, zonder dat ding bón je in deze maatschappij je-zelf niet meer. Het is het stoffelijk geworden eigen ik. De Papieren Mensch. Je alter ego. Jammer dat het ding stom is en niet praten kan. Wat zou je er anders mee kunnen parle vinken. Je zou jezelf zien en aan jezelf vragen kunnen stellen. Je zou de zoo zeer gewenschte zelf-critiek kunnen plegen, die ieder mensch zoo broodnoodig heeft. Critiek op jezelf een lastig ding, maar noodzakelijk om je in even wicht te houden. Vooral voor hen, die gouw naast hun schoenen loopen! Jan, kerel, wat is het op het oogenblik dek sels mooi in Bergen. Ik heb, zooals je weet, een bende kennissen wonen in dat dorp van m'n schoonvader af tot den redacteur toe, en waar we voor een kwartje heen en terug met de bus zijn, zitten we er nog al 's een keertje. En kijkzoo'n ontplooiing van Moeder Na tuur hebben we in Nieuwediep nooit meege maakt. Het is, in één woord, verbijsterend, zóó komt daar de uitbloeseming, het nieuwe leven in dien tuin van kleuren en geuren en vogel liederen, op je aandaveren. 't Grijpt je aan, en 't doet je veel van de alledag-misère vergeten. 2 Juni t/m 7 Juni a.s. het formulier MD 217A voor de maanden Juli, Augustus en September in drievoud bij den distributiedienst inleveren Zij dienen tevens de consumentenbonnen, die in de maanden Maart, April en Mei 1941 gel dig waren in te leveren. Dit zijn de navolgende bonnen: Koffie of Thee Peulvruchten Maizena Vermicelli Havermout Rijst Suiker Aardappelen 18 en 30 26 09(Bonboekje 24 07(A'gemeen 23, 19, 32) 06, 17, 21 311 15, 16 Broodkaart 01, 02, 03 Aardappel- kaart De aangevraagde hoeveelheden voor ALLE artikelen moeten gebaseerd zjjn op het ver bruik in de overeenkomstige periode in het jaar 1939, dat moet kunnen worden aange toond aan de hand van schriftelijke bewijs stukken. Indien bewijsstukken ontbreken, wordt door den distributiedienst het maandelijksch ver bruik aangehouden, zooals dit op het destijds ingediende enquêteformulier is vermeld. VisscheriJ URK, 29 Mei 1941. Door 70 vaartuigen werd heden aan den Ge meentelijken Vischafslag alhier aangevoerd 5108 kg aal en paling, van 48138 kg per vaartuig, prijs 0.621.54; 61 kg spiering, 4651 ct. per kg; 15 manden possen, 1.80 per mand van 25 kg en 160 manden nest, 33 ct. per mand. ZONDAG 1 JUNI. (Eerste Pinksterdag). Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Kok. Waal, v.m. 10.30 u., Ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Wesseldijk. Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Salm. Koog, n.m. 3. u., Ds. Wesseldijk. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Prop. Lugt, van Am sterdam. Ooterend, n.m. 7.30 u„ Prop. Lugt. Den Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Gorter. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare) v.m. 10.30 u., Cand. Wouda. N.m. 3 u., Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. v. d. Leer. N.m. 3.30 u., Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10.30 en n.m. 3.30 u., Ds. Nieuwpoort. MAANDAG 2 JUNI. (Tweede Pinksterdag). Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10.30 'u., Ds. Kok, Den Hoorn, v.m. 10.30 u., de hr. Starrenberg, van Ughelen. De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Salm. Koog, v.m. 10.30 u., Ds. v. 't Hooft. Doop. Doopsgezinde Gemeente. Waal, v.m. 10.30 u., Ds. Gorter. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare), v.m. 10.30 u., Cand. Wouda. Oosterend, v.m. 10.30 U., Ds. v. d. Leer. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Nieuwpoort. ,Je moet er oog voor hebben", wordt soms gezegd. Onzin. Daarvoor heeft ieder schepsel oog. Voor de eerste paarse seringen-scheme ring, voor de lieflijke prumesen, de tusschen groenende tuinen opschietende vorstelijke tul pen en die duizenden en duizenden vogels. De nachtegaal zingt er óók Jan. 's-Avonds laat in het „Nachtegalenlaantje". Moet je hóóren, ouwe dichter! Je wordt er werkelijk „stil" van. Omdat het waarachtiger, lieflijker en eerlijker is dan al dat gelawijt van touringcars, ge- tneentelijke trams, fabrieksschoorsteenen, café- taria's, ladende en lossende auto-monsters, om maar te zwijgen van fluitende brisant bommen en ratelend afweergeschut. Werkelijkga naar Bergen en je bekömt er. En dat zeg ik nou niet als onbezoldigd propagandaleider van de VVV „Bergen Voor uit", maar als vriend tot vriend. Ik zou het ook willen zeggen van Huisduinen, dat me zéér na aan 't hart ligt, maar waarvan 't strand tot nu toe onbetreden moet blijven. Het geen jammer is. Misschien dat we nog een kansje maken van den zomer. WAt zouden de Jutters blij zijn! O ja dat zou ik zoowaar nog vergeten. Jij sdhepte altijd zoo op over die imitatie- taveerne'n bij jullie in Mokum. Over ,,'t Kaper schip", en „Moeder Hendrina" en ,,'t Brou werswapen" en al die andere kroegje's-voor- den-beter-gesitueerde, waar je 31 cent voor een biertje betaalt, inclusief de vijf cent voor „illusie". Welnu Jan Mens, we lachen jullie uit. Julliemet je Kaperschepen en Brouwers wapens en Moeders Hendrina. Want wy heb ben iets veel èchters gekregen! Niet zoo'n verlakkerijding, zoo'n opgepoetste imitatie tent, maar een herberg die deels op z'n origi neel Volendamsch uitgerust is en deels origineel Nieuwedieps. Ik bedoel „Centraal" op den Kanaalweg, waar debaas een doodgewone haringtrekkersvlet midden op de vloer zette. Zoo'n schuit waar Janus Kuiper en Jaap Been en Tabbie mee uitvoeren naar de Pannekoek. Kerelwat een aardig gezicht! Ik ben er geweest van de week en 't was of ik 't zout van de Noorderhaaks aan m'n lippen voelde prikkelen. Ik moest meteen aan jou denken. En wenschte dat je er bij was en we samen een reuzen boom opzetten over de wonderlijke be stemmingen die sommige haringvletten toch kunnen krijgen. Daar zit kopij *n> broeder! Jan, ik heb weer veel te veel gepend en draai er haastig een punt aan. Rustige Pink sterdagen ('t zij in 't Mokumsche, 't zij in „den tuin van Amsterdam"wat extra „hartigs" op tafel, en voorts al die andere kleine genoeg lijkheden, die het leven 't leven waard maken. Groeten aan je vrouw en de spruiten en een stevige poot van je Oornetius. ZONDAG 1 JUNI. (Ie Pinksterdag). (Vesterkerk (Helden der Zeeplein) 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. A. Enklaar. 's Middags 12.30 uur, Kinderkerk, Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk (Bethelkerk). 's Morgens 10 uur, Ds. P. Veenhuizen. Nam. 3 uur, Ds. Tollenaar. Chr. Gerei. Kerk (Steengracht) 's Morgens 10 uur, de heer J. Rebel. Nam. 5 uur, de heer J. Rebel. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstraat). 's Morgens 10.30 uur: Ds. W. J. F. Mei» ners. Feestliturgie. Evangelisatie (Palmstraat) 's Morgens 10.30 uur, Ds. M. G. Blauw, te Overveen. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat) 's Morgens 11 uur: H. Dienst. Svangeilsatiegebouw iVijzelstraat) 's Morgens 10.30 uur. Dienst. Nam. 5 uur. Dienst. Leger des Heils (Zaal Spoorgracht 3435). 's Morgens 10 u. Heiligingsmeeting, 's Midd. 12 u. Zondagsschool. T 's Avonds 7 u. Verlossingssamenkomst. Woensdagavond 7.30 Schriftlezing. MAANDAG 2 JUNI. (2e Pinksterdag). Westerkerk (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 u. Ds. F. W. v. d. Poel. Geref. Kerk (Bethelkerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur, de heer J. Rebel. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstraat). Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, de heer H. Heerisma, te Amsterdam. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat) 's Morgens 10.30 uur. Dienst. DIENSTEN IN DE OMGEVING. ZONDAG 1 JUNI. (Eerste Pinksterdag). Ned. Herv. Gemeente. Schagen, v.m. 10 uur. Ds. Kapteyn. Maand* collecte. Groet, v.m. 10.30 uur. Ds. Boeke. Schoorl, zie Groet. Oosterland, v.m. 10.30 uur. Ds. v. Beek. Westerland, n.m. 7.30 uur. Ds. v. Beek. Heerhugowaard, v.m. 10.30 uur. Ds de Mooy. Oude Niedorp, 's av. 8 uur. Ds. de Mooy. Noordscharwoude, 's av. 8 uur, Ds. Nell. j Nieuwe Niedorp, geen dienst. Schagerbrug, v.m. 11.30 uur. Ds. Kapteyn. Oudesluis, zie Schagerbrug. Anna Paulowna, v.m. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Julianadorp, v.m. 10.30 uur. Ds. v. Wichen. Callantsoog, v.m. 11 uur. de heer Joh. Men- sink, van Amsterdam. Doopsgezinde Gemeente. Oudesluis, n.m. 2.30 uur. Ds. Oosterbaan. Hippolytushoef, v.m. 10.30 uur, Prop. G. Kater (op beroep). Geref. Kerk. Schagen, v.m. 10 uur. Cand. J. v. d. Mye, hulpprediker. Nam. 2.30 uur. Cand. J. v. d. Mye. Julianadorp, n.m. 6 uur, Ds. Tollenaar. Anna Paulowna, n.m. 6 uur, Ds. Veenhuizen. Evangelisatie. Schagen, v.m. 10.15 uur. Cand. Beneder. N.m. 2.30 uur. Cand. Beneder. Voorber. H. Avondmaal. Breezand, v.m. 10 uur, de heer Boon. N.m. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, v.m. 10 uur, de heer F. van Rossum. N.m. 2.30 uur. Ds. J. D. Kleyne uit Alkmaar. Bed. H. Doop. Nieuwe Niedorp (Ned. Herv. Kerk), voorm. 10 uur. Samenkomst. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereeniging Bijeenkomst Dinsdagavond 8 uur in het Evangelisatiegebouw. The Star of Hope Misslon. Julianadorp, v.m. 10 uur en n.m. 3.30 uur, de heer A. Besselaar Sr. van Amsterdam. MAANDAG 2 JUNI. (Tweede Pinksterdag). Ned. Herv. Gemeente. Groet, zie Schoorl. Schoorl, voorm. 9 uur. Ds. Boeke. Vroeg dienst m. d. jeugd. Hippolytushoef, voorm. 19.30 uur, Ds. van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Broek op Langendijk, v.m. 10.30 uur. Ds. J. E. van Brakel, van Koog-Zaandijk. Evangelisatie. Schagerbrug, geen dienst. k is beter dan de beste reiziger I Zij wordt namelijk nooit teruggestuurd

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3