De omzetbelasting Voormalig Duitsch diplomaat gearresteerd De Alkmaarsche Kaasmarkt Marktberichten Slduzete. felaL'inxpAaac^ukken wi umt men eA u-cui m-eiett mo-et AMERIKA TEXEL Amerikaansche wapen transporten onder bescherming Onderafd. Noordhollanc Ned* voetbalbond ANNA PAULOWNA WIERINGF.N Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij 9 Nauwkeurige boekhouding een eerste vereischte. Ten aanzien van ondernemers, wier jaar- lijksche aan belastingheffing onderworpen omzet zeer gering is, is bij resolutie van den Secretaris-Generaal van het Departement van Financiën van 28 December 1941, een ver eenvoudigde inning van de omzetbelasting tot stand gekomen. Deze „kleine" onder nemers worden in de volgende categorieën onderscheiden: a. ondernemers, wier omzet niet meer be draagt dan 1500. b. ondernemers, wier omzet meer dan 1500.doch minder dan 2400.be draagt; c. ondernemers, wier omzet meer bedraagt dan 2400.doch minder dan 3200. d. ondernemers, wier omzet meer bedraagt dan 3200.doch minder dan 4000. Wat is omzet? Als omzet wordt beschouwd de jaarlijksche omzet. In verband met de te heffen percen- tage's, wordt deze omzet met een bepaald getal vermenigvuldigd. Zoo moet de omzet van een fabrikant, die rechtstreeks aan ver bruikers levert (heffingspercentage derhalve 5) worden verdubbeld. Alleen deze kleine fa brikanten mogen ter berekening van hun omzet de inkoopprijzen van de grondstoffen in mindering brengen. Daarentegen kunnen zij geen vergunning bekomen de grondstoffen met vrijstelling van omzetbelasting in te slaan, terwijl zij evenmin terugbetaling van reeds betaalde omzetbelasting over reeds verbruikte grondstoffen kunnen verkrijgen. Deze „kleine" ondernemers krijgen nu per kwartaal een aanslag van 20.40. 60.of 80.—, al naar gelang welke cate gorie zij behooren. Verrekening heeft plaats aan het einde van het kalenderjaar. Ook voor apothekers, bakkers (banket bakkers daaronder begrepen) consumptie-ijs- bereiders, café- en restauranthouders, slagers, tandartsen, tandheelkundigen en tandtech- nici, alsmede van over veilingen verkochte groenten en fruit, bloemen en planten zijn vereenvoudigde bepalingen vastgesteld. Het ligt buiten het bestek van dit artikel dé voor schriften voor al deze categoriën van onder nemers afzonderlijk te bespreken. Over welke periode belasting ver schuldigd is. De belasting wordt verschuldigd over het kalenderkwartaal waarin de betaling van de levering of de verrichte dienst heeft plaats gehad. Worden wissels, chèques of dergelijke papieren in betaling aangenomen, dan geldt als voldoening de inning of de overdracht aan een derde van het papier. Verricht een onder nemer derhalve in Maart een leverantie en heeft betaling plaats in April, dan wordt de belasting verschuldigd over het tweede kwar taal. Na afloop van elk kwartaal moet de onder- - nemer aangifte doen. Aan deze aangifte moet een bewijs van betaling worden ge hecht. Inmiddels zijn ook reeds verschillende aangiftebiljetten over de maand April j.1. ver zonden. Nauwkeurige boekhouding verplicht. Elke ondernemer is verplicht in een register van dag tot dag aanteekening te houden van de geleverde goederen en de verrichte dien sten; de ter zake ontvangen en terugbetaalde bedragen en de van anderen betrokken en teruggenomen goederen. Deze boekhouding moet zoodanig worden ge voerd, dat, naar de onderscheidingen van het tarief, de verschuldigde omzetbelasting kan worden berekend, Den ondernemers zij dus aangeraden, zoowel in verband met de om zetbelasting, als met de komende inkomsten belasting een nauwkeurige en overzichtelijke boekhouding te voeren. Waaraan de boekhouding dient te voldoen. Hieronder volgen de voorschriften, waaraan de boekhouding moet voldoen: Ondernemers zijn gehouden dagelijks, naar de eischen van hun bedrijf of beroep, op over zichtelijke wijze aanteekening te houden van de bedragen en andere tegenwaarden, welke zij ontvangen ter zake van verrichte leverin gen en diensten. Voor zoover zulks in een bepaald bedrijf of beroep gebruikelijk is, kan worden volstaan met aanteekening van het totaal van de ontvangsten per dag onder ver melding van de dagteekening. De ontvangsten ter zake van vrijgestelde leveringen en diensten en ter zake van de naar de onderscheidene maatstaven belaste leveringen en diensten moeten in voorkomen de gevallen afzonderlijk worden aangeteekend Fabrikanten worden geacht wegens de door hen verrichte leveringen steeds omzetbelas ting verschuldigd te zijn naar den maatstaf van v\jf procent, tenzij zij aan de hand van hun boeken en bescheiden aantoonen, dat de betaling niet of naar een lager percentage is Verschuldigd. In zooverre met afwijking van het bepaalde ln het vorig lid kunnen fabrikanten, die in hun winkel zoowel zelf vervaardigde goederen als handelswaren verkoopen, de ter zake ont vangen bedragen per dag in één som aan- teekenen. Alsdan bepaalt de inspecteur op Welke wijze zullen worden vastgesteld de be dragen, welke worden geacht ter zake van de levering van zelf vervaardigde goederen dan wel ter zake van de levering van handels waren te zijn ontvangen. Handelaren worden geacht wegens de door hen verrichte leveringen steeds omzetbelas ting verschuldigd te zijn naar de maatstaf van twee en een half percent, tenzij zij aan de hand van hun boeken en bescheiden aan toonen, dat de belasting niet of naar een lager percentage is verschuldigd. De ondernemers zijn gehouden regelmatig en ten minste aan het eind van een tijdvak, waarover aangifte moet worden gedaan, dij de ontvangsten de totaalbedragen te vermel den naar de in het tweede lid voorgeschreven onderscheidingen. Ondernemers zijn gehouden op overzichte lijke wijze, aanteekening te houden van de leveringen van goederen, voor welke zij geen tegenwaarde ontvangen het eigen verbruik daaronder begrepen onder vermelding van de dagteekening van levering en den aard van de levering, zoomede van den prijs, welke voor de berekening van de belasting in aan merking komt. Ondernemers, die, ingevolge een overeen komst van koop en verkoop, goederen leveren aan fabrikanten, groot- of kleinhandelaren, zijn verplicht aan den kooper een factuur uit te reiken, waarin zijn vermeld: 1. de dagteekening van de levering; 2. naam en woonplaats van den ondernemer, die de leveringen verricht; 3. naam en woonplaats van den kooper; 4. de gewone handelsbenaming van de ge leverde goederen; 5. de hoeveelheid van de geleverde goederen; 6. de verkoopprijs. De ondernemer is verplicht een dubbel van de uitgereikte factuur te bewaren. Vorenvermelde facturen moeten worden uitgereikt binnen veertien dagen na afloop van de maand, waarin de levering heeft plaats gehad. De inspecteur kan, op daartoe gedaan ver zoek, tot wederopzeggens vergunning ver- leenen, dat ten aanzien van leveringen van goederen, welke regelmatig aan bepaalde af nemers geschieden, volstaan wordt met uit reiking van eén factuur voor alle in één maand geleverde goederen. Fabrikanten, groot- en kleinhandelaren zijn verplicht de hun uitgereikte facturen in te schrijven in een inkoopboek, vermeldende: 1. nummer en dagteekening van de factuur; 2. naam en woonplaats van den leverancier; 3. de gewone handelsbenaming van de ge leverde goederen; 4. het totaal van den verkoopprijs. Ondernemers zijn verplicht de dubbelen van de door hen uitgereikte facturen in te schrij ven in een verkoopboek, vermeldende: 1. nummer en dagteekening van de factuur; 2. naam en woonplaats van den kooper; 3. de gewone handelsbenaming van de ge leverde goederen; 4. het totaal van den verkoopprijs. De inschrijving der facturen. De inschrijving van de ontvangen facturen moet geschieden binnen zes werkdagen na den dag van ontvangst van de factuur; de inschrijving van dubbelen van facturen moet geschieden binnen drie werkdagen na den dag, waarop de met het dubbel overeenstem mende factuur is uitgereikt. De inschrijving moet voorts naar tijdsorde geschieden. In gevallen, waarin de ondernemer ver schuldigde belasting niet heeft voldaan of aan een ondernemer ten onrechte teruggaaf van belasting is verleend, kan belasting worden nagevorderd, welke dan met het vijfvoud kan kan worden verhoogd. Van deze navorderingsaanslag, alsmede tegen een afwijzende beslissing om teruggaaf van belasting, kan men een bezwaarschrift indienen bij den inspecteur. Op de iutspraak van den inspecteur staat beroep open bij de Tariefcommissie. BEANTWOORDING DER GESTELDE VRAGEN. 11. A. J. G. v. d. B. te E. vraagt: le. Ik heb een eigen huis, dat niet be woond en niet te verhuren is. Dit geeft mij dus een verliespost van de huurwaarde. Kan ik nu aan den Inspecteur der Directe Belas tingen verzoeken op mijn loonbelastingkaart de huurwaarde te doen minderen, zoodat ik dan betaal over het bedrag, pensioen min huurwaarde 2e. Na hoeveel tijd verkrijgt men regel antwoord op een verzoek tot Onthef fing? 3e. Ik heb jaarpensioen en betaal over het volle bedrag loonbelasting. Is hiervan geen aftrek mogelijk b.v.b. voor levensver zekeringen, assurantiën, enz. 1. Ingevolge art. 13 van het Loonbelas- tingbesluit kan op het loon, alvorens de be lastingtabel daarop wordt toegepast, een be drag in mindering worden gebracht wegens persoonlijke verplichtingen. Als persoonlijke verplichtingen worden aan gemerkt renten en uitkeeringen en verstrek kingen, welke bij overlijden van den werk nemer of van een derde eindigen, één en ander voor zoover zjj niet met een bron van in komen in verband staan. Een huis is een bron van inkomen, omdat het de eigenschap heeft, dat het mogelijk is dat bij herhaling opbrengst wordt afgewor pen. Het feit, dat Uw huis momenteel verlies oplevert, dus een verliesgevende bron is, doet hieraan niets af. Aftrek van het verlies van Uw huis op het door U verdiende loon, kan dus niet plaats hebben. Volgens de Inkomstenbelasting 1914 kon het verlies van een bron met de opbrengst van een bron gecompenseerd worden. Laat ons hopen, dat het nieuwe Besluit op de in komstenbelasting ook een dergelijke bepaling inhoudt en U op grond daarvan eventueel restitutie van de loonbelasting zult kunnen verkrijgen. 2. Het tijdsverloop tusschen een aanvrage om ontheffing en het besluit van den inspec teur omtrent het al- of niet verleenen der ontheffing is zeer varieerend. 3. De aftrek van premiën voor levensver zekeringen enz., welke door de Wet op de Inkomstenbelasting 1914 tot een maximum van 100.was toegestaan, is in de Loon belasting niet overgenomen. P. Hajonides v. d. Meulen, Belastingconsulent. 1) Vragen omtrent deze rubriek kunnen gericht worden aan onze redactie. VERBAZING IN BERLIJN. Op bevel v. d. Amer. minister van juistitie Jackson, hebben de immigratieautoriteiten den vroegeren Duitschen gezant te Weenen Dr. Kurt Heinrich Rieth, die sinds ver scheidene jaren den Duitschen diplomatie- ken dienst heeft verlaten en sedert einde Maart in de Vereenigde Staten vertoefde, gearresteerd.Rieth is naar Ellis Island overgebracht, waar in een proces beslist zal worden of hij uit het land moet wor den gezet. Volgens Associated Press is op het mi nisterie van Justitie verklaard, dat tot ar restatie is besloten, omdat Rieth in tegen stelling met de voor hem bij de uitreiking van zijn visum afgelegde verklaring voor andere dan persoonlijke doeleinden naar de Vereenigde Staten is gekomen. Dr. Rieth werd sinds eenige dagen door de New Yorksche pers aangevallen, die hem economische en propagandistische ac tiviteit verweet. Verbazing in Berlijn. (A.N.P.) De beweringen, door de Ameri- kaansche pers geuit in verband met de ar restatie van den Duitscher dr. Kurt Rieth, die zich in de Vereenigde Staten had ge vestigd, hebben in politieke kringen te Ber lijn verwondering gewekt. Van Duitsche zij de wordt verklaard, dat dr Rieth, nadat hij zeven jaar geleden uit den Duitschen diplomatischen dienst was getreden, geen contact meer met de Duitsche regeering heeft gehad. Men heeft den Duitschen am bassadeur te Washington opgedragen, over deze aangelegenheid verslag uit te brengen. In politieke kringen zegt men, dat dr. Rieth indertijd voor particuliere aangele genheden naar de Vereenigdg Staten is vertrokken. In dezelfde kringen meent men dat de vader van dr. Rieth belangen bij de „Standard Oil" had. Pierce" (12.579 b.r.t.) De overige schepen zijn ongeveer van dezelfde tonnage. In politieke kringen te Washington wordt deze vordering algemeen als de eerste daad beschouwd, welke voortvloeit uit de afkon diging van den nationalen noodtoesh 1 Activiteit van de vloot der V.S. neemt toe. In bevoegde kringen te Washington ver luidt, aldus meldt S.P.T. dat de Amerikaan sche vloot in den Atlantischen Oceaan een grootere activiteit aan den dag legt ter bestemming van de transporten oorlogsma leriaal voor Engeland. Nadere bijzonder heden zijn nog niet bekend. Onder de dertien schepen, die de Ameri kaansche regeering heeft gevorderd om als hulpkruisers in diens te stellen bevinden zich de „President Jackson (14.124 b.r.t.), de President Adams" (10.544 b.r.t.), de „Pre sidè'nt Ta ft" (12.562 b.r.t.) en de „Fresident JAARVERGADERING SPORTVEREEN. „TEXEL." In „De Graaf's Lunchroom" werd gister avond een vergadering gehouden van de Sportvereen. „Texel" die een zeer goed be zoek ten deel viel. De voorz. de heer D. Dapper, wees in zijn openingswoord op het ze-er ongunstige jaar voor de vereen, door verschillende omstan digheden is het niet mogelijk geweest om deel te nemen aan de competitie, waardoor al zeer weinig actie van d-e Tex. Sportclub is uitgegaan, met 't gevolg dat het leden tal sterk is teruggeloopen. Er is evenwel een goede kern van leden gebleven, ver volgde spr., waarmede wij met goed ver trouwen de toekomst tegemoet gaan. Spr. eindigde met den wensch dat de vrede spoe dig zal komen, waardoor 't weer mogelijk zal zijn dat de Sportvereen. „Texel" de plaats in de competitie zal kunnen inne men die haar toekomt. .Het algeloopen jaar. Door den 2den secrtaris, den heer H. Ran, werden hierna de notulen der vorige verga dering gelezen, die onveranderd werden vast gesteld. Een jaarverslag had de secr. niet samengesteld omdat er zoo weinig in het afgeloopen jaar is gepasseerd. De voorz. gaf nu evenwei een kort overzicht van den stand van zaken. Het bestuur heeft al 't mogelijke gedaan om het sportleven in deze gemeente gaande te houden. Door slechte communicatie en door 't feit dat de clubs van Den Helder zijn geëvacueerd, is het spelen van wedstrijden (hu een deelname aan de competitie niet mogelijk is) tot een minimum beperkt gebleven. Behoudens een paar wedstrijden tegen de Duitsche weer macht en met plaatselijke clubs is in deze gemeente niet gevoetbald. Een lichtpunt is geweest de wedstrijd tegen Oudesluis, waarbij een soort krachtmeting werd ge houden en waaruit kwam vast te staan dat- de club al kunnen we slechts met moeite twee flinke elftallen samenstellen zijn plaats in de competitie nog waard is, deze wedstrijd werd gewonnen m et 62. De land eigenaar is buitengewoon welwillend tegen de vereeniging opgetreden, daar de land- huur, zonder een verzoek onzerzijds be langrijk is verlaagd. Met genoegen hebben wij geconstateerd dat, de athletiek in onze vereen, zeer druk wordt beoefend. De tijd is nu wel gekomen om a. d. vereen, een afdeeling athletiek te verbinden Ook zal men i. d. winter wel we der tot zaaltraining overgaan. De financiën. Uit de rekening van den penningmeester den lieer R. Bcrkcnbosch, bleek dat de fi- nancieele toestand van de club, niet onbe- DE KAMPIOENSWEDSTRIJDEN VASTGESTELD. Het bestuur van de Onderafd. Noord Hol land heeft besloten de kampioenswedstrijden van de 1ste klasse als volgt te doen houden De zeven kampioenen zullen voorwedstrij den spelen, waarvan de winnaars elkaar op één dag, waarschijnlijk in Alkmaar te hou den, zullen ontmoeten tot aanwijzing van den kampioen. Na loting werden voor Zondag 8 Juni a.s de volgende voorwedstrijden vastgesteld. Zeevogels 1Alkmaar 1, 2.30 uur. V.V.W. 1Sijbekarspel 1, 2.30 uur. VV.S.V. 1Zaandijk 2, 2.30 uur. Kampioen IA vrijgeloot, komt dus in Alkmaar uit. Bij eventueel gelijk spel wordt als volgt ge handehh'Na het verstrijken van den speel ten om via den Bond van begrafenissen de dragers en voorlooper te verzekeren tegen ongevallen. Verder werd besloten aan het personeel een kleine Yferhooging te geven in verhand met de loonbelasting. De heer Jb. Kaan Kz. heeft als bestuurs lid bedankt. Voorz. memoreert de verdienste van den heer Kaan. Hij is mede de stimu lans geweest bij de oprichting der vereen en waarvoor hem dank en hulde werd ge bracht. De heer F. Zwaag werd gekozen en de voorzitter werd bij acclamatie herkozen. Tot leden van de finantieele commissie werden naast den heer A. Niesse de heeren Jb. Mosk* en P. Marrees aangewezen. In verband met den gunstigen finantieelen stand van de kas werd besloten de leden voor het winterkwartaal vrij te stellen van contributiehetaling. Bij de rondvraag bracht de heer Kouse band ter sprake om bij regenachtig weer een kleine hoeveelheid zand aan te bren gen bij begrafenissen. Dit werd goedgevonden. Bij de sluiting zeide voorzitter dat de uit voering der begrafenissen waardeering ver dient. vredigend is. Er waren wel weinig ontvang sten, doch ook weinig uitgaven. Vorige jaar sloot de rekening met een batig saldo van f 2 97. Nu was er een saldo van f 114.18. De balans gaf een kapitaal aan van f 426. Re kening en Balans waren nagezien door de heeren W. v. Zeijlen en II. Boon. De voorzitter gaf zijn ontevredenheid te kennen over het feit dat er nog f 25 achter stand van contributie was. Bestuursverkiezing. Volgde bestuursverkiezing. Volgens regle ment treedt ieder jaar het geheele bestuur af. Bij eerste stemming werden evenwel al le bestuursleden herkozen. De samenstelling is als volgt: D. Dapper, voorz., N. de Graaf, le secr., R. Berken bosch, penningen., H. C. Ran. 2e secr., J. v d. Pijl, comm. Ook de elftalcomm. werd her kozen. Hierin hebben zitting de heeren D Dapper, W. v. Zeijlen en R. Berkenbosch Als plaatsvervangend penningm. werd (bij eventueel vertrek van den heer Berken- bosch) aangewezen de heer W. v. Zeijlen en als plaatsverv. lid v. d. elftalcomm. de heer B. Beumkes. Athletiekafdeeling, Hierna kwam een afdeeling Athletiek in bespreking, 't Doel van de athletiekbeoefe- naars bleek te zijn een afdeeling, waarvan met bijbetaling van eenige contributie ook niet-leden en dames lid kunnen zijn. Deze zaak zal nader worden besproken. Als trai ningsdag voor de afd werd voorloopig de Dinsdagavond aangehouden De heer Dap per stelde zich beschikbaar, één avond per week hiervan de leiding te nemen. Hierna volgden nog eenige mededeelingen Ten eerste dat van de voetbalver. Schagen een schrijven was ingekomen, in antwoord op een verzoek om daar een vriendschappe lijken wedstrijd te spelen, dat op 8 of 16 Juni daartoe waarschijnlijk gelegenheid zal bestaan. Ten 2e dat van de afd. Nieuwe Niedorp een verzoek was ingekomen om op den len Pinksterdag daar te komen voetballen; voor nachtlogies zou gezorgd worden, er zou o.m. nog gelegenheid bestaan om een ouderwet sche Holl. kermis bij te wonen. Dit verzoek stuitte evenwel op bezwaren van enkele le den, hoewel men gaarne eens naar N. Nie dorp wil gaan. Ten 3e is van de Tex. Boys een verzoek ingekomen om op den 2en Pinksterdag een wedstrijd te spelen op 't Boysterrein en daar toe een Comto. Texel I en II samen te stel len. Hiertoe werd besloten. De rondvraag leverde niets op; alleen werd daarbij nog besproken het verven van tenten en goalpalen, 't geen door de leden koste loos zal worden verricht. Hierna volgde sluiting. DANSCLUB VEERBURG GOEDGEKEURD. De deelnemers aan de besloten dansclub in Veerburg hebben een paar sensationeels weken beleefd, waarbij ze tot tweemaal toe moesten worden teleurgesteld. De achter ons liggende dagen zijn echter goed besteed en de vergunning is thans in allerhoogste in stantie onderzocht en in orde bevonden, waarvan in een adv. in dit blad mededeeling wordt gedaan. WEER SCHOOLFFEEST? Het vorige jaar zijn de kinderen hun schoolfeest misgeloopen. Ook nu zal 't on mogelijk zijn het gebruikelijke feest te hou den. Het bestuur van de Schoolfeestvereeni ging meende echter, dat er toch iets kan gebeuren. Het roept daarom de leden te gen a.s. Woensdag ter vergadering op om te beraadslagen öf, en zoowel, in welken geest dit jaar een feestje is te organiseeren. (Men zie advertentie.) BURGERLIJKE STAND vanaf 19 t.m. 29 Mei 1941. Geboren: Catharina Johanna, dochter van W Beemsterboer en van C. M. Engel; Ank je, dochter van J. Kuik en van J. Swart; Jo hanna Maria, dochter van P. C. Bosters en van J Hommel; Sietske Elly, dochter van W F Woeseman en van A. Hoekstra; Jaco- DISTRIBUTIE VAN VLEESCH EN VLEESCHWAREN. WAARSCHUWING AAN DE DETAILLISTEN. De aandacht van dé detaillis ten wordt er op gevestigd, dat destijds de met „17", „18", „19" en „20" genummerde bonnen van de oude vleeschkaart ver vallen zijn verklaard. Aange zien deze bonnen gelijkenis too- nen met de bonnen van de thans geldige vleeschkaart, dieneg de winkeliers er nauw keurig op toe te zien, dat er geen ongeldige bonnen worden ingeleverd. Het onderscheid tusschen de oude en nieuwe bonnen is, dat de oude bonnen rose met zwarten opdruk zijn en de bonnen van de thans in gebruik zijnde vleeschkaart rose met groenen opdruk. ba Geertruida, dochter van A. Venema en van I. Lockefair; Antje, dochter van J. C. van Breugel en F. Westra; Gerrit, zoon van J. Henstra en van N. M. Halfweeg; Doeke, zoon van J. E. Dam en van G. A. Drent. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: Jb. Ott met A. E. Dekker; J. Bais met M. Nap; Overleden: L. de Haan, oud 90 jaren, we duwe van P. Mulder. VISSCHERIJ-OVERTREDING. Door den opziener der Visscherijen te Den Helder is proces-verbaal opgemaakt tegen W. alhier, wegens aanvoer van 201 stuks ondermaatsche aal. WINKELSLUITING. In verband met de a.s. feestdagen geldt de volgende regeling voor de winkelsluiting. Op Zondag 1 Juni, le Pinksterdag, gewone Zondagssluiting. Op Maandag 2 Juni, 2e Pinksterdag, open als op gewone werkdagen, dus tot 's avonds 8 uur Voor Zaterdag 31 Mei gelden geen afwij kende bepalingen. Alle zaken sluiten dan dus om 10 uur. NETTEN- EN VISSCHERSGAREN- DISTRIBUTIE. Voor het verkrijgen van visschersgaren en of netten is de regeling thans even anders geworden. Wel moet op dezelfde wijze wor den aangevraagd, maar thans geeft de Ne- derlandsche Visscherijcentrale (op advies van de Visscherij-Inspectie) een z.g. leve ringsvergunning in twee voud af. Voor de benoodigde hoeveelheid garen. Met deze le veringsvergunning nu kan de visscher zich tot den kleinhandelaar wenden. De klein handelaar i' -et heide exemplaren van de levering.'.vr" <uinnjng in ontvangst nemen. De textii Tii,,u-en, welke eerder werden af gegeven, zg, G punten, komen nu dus te vervallen en maken plaats voor de leve ringsvergunning. De G-punten kunnen door den kleinhandel nog tot uiterlijk 1 Juni 1941 worden omgewisseld tegen een leverings vergunning. De distributiediensten zijn voortaan voor het verkrijgen van netten en visschersgarens uitgeschakeld. De aanvoer was gisteren belangrijk groo- ter. Er was circa 50.000 K.G. en het re sultaat was. dat de vraag niet geheel in staat scheen te zijn dit kwantum op te ne men. Het aantal overname-vergunningen was vermoedelijk nog berekend op de aan voer van de vorige week. zoodat het er naar uitzag, dat enkele stapels onverkocht bleven. Dat onder zulke omstandigheden geen sprake is van geheime overprijzen waar over nog altijd wordt gemompeld be hoeft geen betoog. De hoogste prijs aan het bord was f 35.25. hetgeen er op wijst, dat nog altijd 40 plus kaas aanwezig was. Voor 20 plus was de hoogste noteering f 22.overeenkomende met den maximumprijs. Er werd echter nog al eens lager betaald, want de Noord- Hollandwhe producent schijnt veel moeite te hebben het 20 plus product ;goed te ma ken. Verschillende aangevoerde stapels waren kort en tweekleurig, zoodat prijzen van f 20.— tot f 21.— geen zeldzaamheid waren. Dat de melkproductie, in vergelijking tot verleden jaar gering is. kan blijken uit het feit. dat toen in de overeenkomstige week 90.000 K.G. ter markt kwamen. ALKMAAR. 30 Mei. Aardappelen (nieuwe) f 3845 per 100 Kg., aardbeien f 2658 per 100 doos. andij vie f 9.50—16.50 per 100 Kg., asperges f 4.50 10 per 100 hos. bloemkool I f 13.5018. id. II f S12. kropsla f 1.504 per 100 stuks, komkommers f 8.5017. prei f 35.60—41 per 100 Kg., peterselie f 6.50—8 per 100 hos. pos telein f 0.290.50 per bakje, rabarber f 6.40 —8 per 100 Kg., raapstelen f 0.784 per 100 Kg., radijs f 1.80 oer 100 bos. selderie f 2.60 4.60 per 100 bos. spinazie f 0.56 per 16 p. bak. tomaten f 24.— per 100 pond, uien f 12.20—15.60 per 100 bos. wortelen f 1214 per 100 bos. witlof I f 9—12, idem II f 5 7.50 per lOOpond. BROEK OP LANGENDÏ.TK. 30 Mei. (Officieels noteerina). Aanvoer: 400 stuks bloemkool f 18.—. 2e soort 14.40. 225 Kg. tomaten A f 48.—. C f 48.—. CC f 48.-. 21800 Kg. rabarber f 8.—. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Mei. Voorloopige noteering (hedenochtend W* uur doorgebeld). Offieieele Prijzen en aangevoerde kwantums van vandaag publi ceren wii morgen. 100 stuks bloemkool f IS.—, afwijkend f 14.40. 18000 Kg. rabarber f 8.—. afw. f 6.40.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 7