Na den strijd op Kreta Leert haar volledige mondverzorging! Trekkers voor Castella «a Berlijn gelooft niet aan wapenstilstand Jeugdige boefjes Ergerlijk geval van oplichting IRAK Hongersnood in ie Getuigschrift verplicht Thans nog ijs in het IJsselmeer Aannemingsonderzoek voor dc Waffen-SS Fusie der athfetiekbonden Duïtscbland loopt op Syrische kwestie niet vooruit Uitspraken van Engelsche bladen Amstcrdamscbe effectenbeurs VOOR DEN TIJDELIJKEN WERK NEMER IN VERBAND MET HET RECHT OP STEUNUITKEERING. Als gevolg van nieuwe bepalingen moet de uit tijdelijken dienst ontslagen werk nemer een ontslagbewijs overleggen, om •ventueel voor steunuitkeering in aan merking te kunnen komen. In verband hiermede worden zoowel werkgevers, als werknemers gewe zen op het bepaalde bij artikel 1638aa van het Burgerlijk Wetboek, waarbij o.a. aan den werkgever "de verplichting wordt opgelegd bij het eindigen der dienstbetrekking den arbeidei op diens verlangen een getuigschrift uit te reiken. Dit ge tuigschrift moet o.a. den duur der dienstbetrekking bevatten. Met dit getuigschrift kan de arbeider zich melden bij het betreffende arbeidsbureau, waar hij dan als werklooze wordt inge schreven. waarna hij tegen overlegging van dit getuigschrift bij het gemeentebestuur, eventueel voor steun in aanmerking kan komen. Ter voorkoming van misverstand wordt nog opgemerkt, dat het overleggen van een ontslagbewijs ten behoeve van de opneming in de steunregeling en voor de inschrijving bii de arbeidsbemiddeling slechts noodzase- 1 ijk is voor ontslagen personeel uit tijde- lijken dienst in industrie- en handelsbe drijven en in landbouwbedrijven. Afgezien van bovengenoemde verplichting tot het uitreiken van een ontslagbewijs aan ontslagen arbeiders, behooren de werk gevers In de akkerbouw- en veehouderij bedrijven voor elk ontslag voorioopig ver gunning te hebben van de arbeidsinspectie. Voor deze bedrijven zal echter een nadere regeling worden getroffen. Toen de Spakenburgsche visscher T. K. op het -IJselmeer bezig was met een kuilnet te visschen, bleef zijn net bij het sleepen van de kuil plotseling vastzitten. Toen het weer los raakte, schoven twee ijs- schollen haar "bóven, die zich op den bodem .hadden vastgezet. Het net scheurde waardoor de vangst ..verloren ging. Het, A.N.P. meldt uit Den Haag: Naar de Ergaenzungsstelle Nordwest von de Waffen-SS te Den Haag mededeelt, zul len in het tijdvak van 8 tot 11 Juni a.s. in Nederland aannemingsonderzoeken worden verricht voor de regimenten „SS-Westland" en „SS-Nordwest". Nederlanders en Vlamingen in den leef tijd van 17 tot 40 jaar, met een lengte van minstens 1.65 m., kunnen voor den duur van den oorlog, voor twee jaar, of voor vier jaar worden geplaatst. Voor het onderhoud der gezinnen (voor zoover het kostwinners betreft) is zorg ge dragen. Bewijzen voor vrij vervoer van de woon plaats naar de plaats van het onderzoek kunnen worden aangevraagd bij de Ergaen- zungstelle Nordwest, Stadhouderslaan 132 Den Haag. Bewijzen voor het vervoer terug worden afgegeven bij het onderzoek, onge acht of de aanmelder wordt geplaatst pi niet. Het schema voor de aannemingsonderzoe ken luidt als volgt: 8 Juni: 10 uur Utrecht Deutsches Haus, 16 uur Amsterdam, school Iepenweg 13; 9 Juni: 16 uur Leeuwarden, huize Schaaf, Breedstraat; 15 uur Groningen, Concerthuis, Poelestraat; 10 Juni: 10 u. Zwolle, hulpkazerne, school aan de Turfmarkt; 14 uur Deventer, Park weg 2; 17 uur Arnhem, Willemskazerne; 11 Juni: 10 uur Eindhoven, huize Maria, Kruisstraat 53; 17 uur Heerlen, rest. Klösen, Emmastraat. VOOR HET LANDESGERICHT. Het Duitgche Landesgericht heeft gister ochtend een even ernstig als ergerlijk geval van oplichting behandeld. Het betrof hier een zaak tegen een 64-jarigen ambtenaar van het voormalige departement van defensie, die er van beschuldigd werd twee kennissen v.an hem voor een bedrag van tweemaal duizend gulden te hebben opgelicht. De dagvaarding vermelde verder nog twee pogingen tot op lichting. Alle vier gevallen hadden zich in het laatst van het vorige jaar afgespeeld. Ik weet zoo had de verdachte des tijds tegen twee kennissen gezegd dat jullie namen voorkomen op de lijst van hen, die bij wijze van repre saille voor de behandeling van de in Indië verblijf houdende Rijksduit- schers geinterneerd zullen worden. Ik kaner echter voor zorgen, dat jul lie van de lijst zullen worden afge voerd, want den ambtenaar, die deze zaken behandelt, ken ik goed en hij is er wel voor te vinden jullie na men af te voeren. Dat kost evenwel geld. Wanneer je me ieder duizend gulden geeft, dan zal ik er wel voor zorgen, dat de zaak in orde komt. De twee kennissen, beiden gepens. Indische ambtenaren, vlogen erin en betaalden dui zend gulden. Een derde persoon was verstan diger en ging op het verhaal, dat verdachte opdischte, niet in. Een valstrik. De vierde pud-Indisch-ambtenaar, wien verdachte een dergelijk aanbod deed, deed alsof hij bereid was de gevraagde som van 600 gulden te betalen, doch toen verdachte op 5 December van het vorige jaar het geld wilde innen, deed hij dat in tegenwoordig heid van twee rechercheurs, die zich ver dekt hadden opgesteld en den bedrogplegen- <!en ambtenaar uiteraard onmiddellijk ar resteerden. Tijdens het verhoor van den verdachte bleek, dat hij den laatsten tijd op het ver keerde pad was geraakt en daardoor groote schulden had gekregen. Drie broertjes aangehouden, die de banden van een gestolen fiets 'wilden verkoopen. Gisteravond kwamen drie broertjes van resp. 14, 12 en ,11 jaar,Lij .een houder, van een automatiek té Bussufti niet het ver zoek of hij van de fiets, welke zij bij zich hadden, de banden wilde koopen. De man vertrouwde het zaakje niet erg en' hij zeide, dat hij het- te druk had en dat zij over een uur maar moesten terugkomen. Toen zij terugkwamen, vonden zij twee agenten tegenover zich. De jongens iileken de ban den reeds op dé heide van de fiets te heb ben afgenomen. Op het politiebureau kwam aan het licht, dat de fiets gestolen was. De knapen hebben zich reeds verschillende malen schuldig gemaakt aan diefstallen en inklimming. o.a. in het 'lyceum en in een kerkgebouw. De officier van Justitie had juist hun op sporing gevraagd. Thans een feit. Op den tweeden Pinksterdag werd te 's Hertogenbosch'in hotel Central een ver gadering gehouden, welke tot doel had de fusie der athletiekbónden tot een voldongen feit te maken. In het zuiden werd in het riistrictSbestuur een verhouding van 50 procent toegezegd. Deze regeling wordt van kracht 1 Juli 1941. lntusschen hebben reedsthans alle R.K. athleteh het recht op N.A.U. wedstrij den uit te kómen, evenals dé N.A.U. leden recht hebben uit te korden óp wedstrijden van de R.K.-Athlétiekvereenigingen. Een speciale commissie wordt benoemd, die de principieele belangen der katholie ke vereenigingen zal behartigen. Zoóals bekend hebben de andere athle tiekbónden zich reeds éérde'r aangesloten bij de N.A U„ zóodat dus thans ook de fu sie in de atlilëtfek een feit is geworden. Nederlandsche Jeugdherbergen, welke thans geopend zijn. De n!j.H.'C. meldt'ons: Op het oogenblik zijn de volgende Jeugd herbergen voor hef trekkersverkeer geopgnd; Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Apelsga, Arcen, Arnhem, Bpegden, Delden, Deventer, Eindhoven, Eysden, Gorinchenj, Gouda, Haarlem, Harlipgen, HeemseHar- denbprg, De Kaag, Kampen, Kortenhoef, Lun- teren, Lochem, Nijmegen, Olden.broek,Rhe- nen, Scheveningen, Schoorl,, Sneek, Utrecht, Vaals, Wieringen en Zwolle. Men kan verwachten, dat de jeugdherber gen te Meppel en Hoogoveen eveneens bin nenkort in gebruik gesteld worden, terwijl de jeugdherberg, te Enise—Epe gedurende de ge- heele maand Augustus, haar. deuren voor, de trekkende jeugd openzet. De volgende route wordt speciaal aanbevolen voor hen, die niet tegen een eindje ..„trappen" opzien: Amsterdam Schoorl Wieringen Harlingen Sneek Apelsga Heemsen Tlardenberg) Zwolle Kampen Apel doorn Peventér Dcldon Lochem Arnhem Amersfoort Amsterdam. In het noorden en noordoosten van ons land zijn er nog uitgestrekte gebieden vau ongerepte natuurschoon, die in het algemeen nog veel te weinig bekend zijn. De Jeugd herbergen in Friesland, Groningen, Drente en Overijssel bieden thans de mogelijkheid, deze streken eens grondig te gaan vèrken- nen. GEWEZEN DIPLOMATEN VERLATEN »fbSKOU. De leden van het vroegere Joegoslavische gezantschap, met aan het hoofd den voorma- ligen gezant Gawrilowitsi. hebben gistermid dag Moskou verlaten. Naar verluidt willen zij zich naar Ankara begeven Gistermiddag zijn de leden van het vroegere Belgische gezant schap onder leiding van den gezant Heyn drickx vertrokken en hebben zich via Siberië en Wladiwostock naar Amerika begeven Reeds eenige dagen geleden zijn dé vroegere Noorsche diplomaten uit Moskou vertrokken. De staatsanwalf noemde het een bijzonder ernstig en ergerlijk feit. dat een Nederlan der op deze wijze misbruik maakt van den nood, waarin Nederlanders onder deze bij zondere omstandigheden verkeeren. Ten aanzien van de* strafmaat wilde spr.- reke ning houden met den ouderdom van den ver dachte, alsmede met het feit, dat hij gedu rende een periode van 47 jaar tot volle te vredenheid van zijn superieuren als ambte naar werkzaam is geweest. Bovendien, al dus spr., heeft verdachte reeds een half jaar in voorarrest gezeten en zal hij hij een ver oordeeling het recht op pensioen verliezen. Onder deze omstandigheden vroeg spr. een gevangennisstraf voor den tijd van een jaar met aftrek- van voorarrest. Op grond van dezelfde overweging ver oordeelde de rechter hem hierna tot negen maanden gevangenisstraf, eveneens met aftrek van voorarrest. Alle kleine holten van het gëbit, tot nog toe „onbereikbaar", worden thans gereinigd door de actieve schuimbelle- tjes van „Castella" tandpasta! schuimende TANDPASTA PER TUBE De eenige tandpasta met PERLDON Weer zoo'n goed d^obelm^n-product! SCHOOLATHLETIEK. De centrale commissie voor schoolathle- tiek is haar werkzaamheden begonnen. Het werkplan omvat: a. Atheltiekontmoetingen voor jongens en meisjes. Iedere school komt uit met 4 jongens en-of 5 meisjes. De eischen zijn voor jongens- 100 m. hard- loopen, verspringen, kogelstocten (5 kg.), en 4 X 100. m. estafette. Voor meisjes: 80 m. hardloopen. verspringen, kastiebalwerpen en 5 X 80 m.7 estafette. Dc voorontmoetingen hebben plaats in de 12 districten waarin ons land is verdeeld. De voorontmoetingen, waarvoor wisselprij- zen beschikbaar zijn gesteld, worden op 14 of op 21 Juni a.s. gehouden. De overwinnaars komen uit in de finale der nationale schoolontmoetingen om het Moorman-schild (voor jongens) eii om den Gerritsen en van Kempen-beker (voor meis jes), wélke "dit jaar op 5 Juli te Rotterdam wordt gehouden. b. De vaardigheidsproeven voor jongens en meisjes, resp. in 4 en 3 leeftijdsgroepen. „Een Engelsch-Fransche aange legenheid." Van buitenlandsche zijde is gisteren in de Wilhelmstrasse de vraag gesteld, welke houding men van Duitsche zijde zou aan nemen bij een eventueelen Engelschen op- marsch naar Syrië. Van Duitsche zijde werd geantwoord, dat dit een Enge.lsch-Fransche aangelegenheid zpu zijn. Op welke wijze Frankrijk geneigd zou zijn de thans bestaande Duitsch-Fran- sche verhouding in een dergelijk geval in te schakelen, is een vraag, die men sleqhts in het practische geval zelf kan behande len. Theoretisch valt daarover vooruit niets te zeggen. In politieke kringen van de Duitsche hoofdstad herinnerde men in dit verband aan de ondubbelzinnige woorden van het Fransche staatshoofd, maarschalk Pètain en zijn. minister van buitenlandsche zaken, admiraal Darlan, dat Frankrijk zijn grond gebied zal verdedigen, waar dan ook. Duitschland is uiteraard bereid, zoo kon men vandaag te Berlijn vernemen, den Franschen dit heiligste recht van een natie toe te staan. UMelïenrte/i het er DE RONDE VAN ZAANDAM. Onder groote belangstelling had gisteren het tweede deel van het jaariijksche wie lercriterium „De Ronde van Zaandam plaats. 4 Er werd felle strijd geleverd door maximum aantal deelnemers, waarvan slechts 17 de eindstreep öereikten, er wa ren opvallend veel uitvallers wegens lekke banden, waaronder bekende renners, die daarmede hun kansen teloor zagen gaan Niettegenstaande de hooge temperatu spanden de renners zich geducht in en strijd was vol afwisseling. Eerst bij het ingaan van de laatste twintig ronden kwam er eenige teekening in. den strijd Aan den kop gingen toen Pellenaars Van Amsterdam, die een feilen strijd verden. deze situatie bleef tot de laatste ronden ongewijzigd, doch met nog 500 me ter voor den boeg nam Pellenaars den kop Van Amsterdam kwam geducht opzetten doch in de sprint toonde Pellenaars zich de sterkste. Behalve genoemde twee renners kun nen Sprenkeling-en M. Jansen op een uit stekenden wedstrijd terugzien. De uitslag luidt: 1. Pellenaars (Terhey den); 2 uur 51 min. 23 sec.; 2. Van Amster dam (Princenhage)3. M. Jansen (Eind hoven); 4. C. Joosen (Made): 5. G. Spren keling (Hengelo)': 6. J. de Visser (Den Haag; 7. C.or de Groot' (Amstedam); 8. de Hoog (Amsterdam); 9. Motke (Amster dam); 10. Mi.insbergen (Rotterdam); 11. Evers (Wormierveer)12- J. Demmenie (Rotterdam). Nieuwe regeering in Irak. Te Berlijn gelooft men niet, dat met den wapenstilstand tusschen Engeland en de Engelsche satellieten'van de nieuwe Iraak- sche regeering het verzet van de, nationale kringen in Irak tegen Engeland ten einde is, aldus een bericht van A.N.P. uit Berlijn. Deze opvatting huldigde men gisteren zeer algemeen in politieke kringen, waarbij men er vooral op wees, dat niet "de nationale krachten den wapenstilstand hebben geslo ten. Naar Ofi uit Bagdad meldt, heeft Djemil Madfai in Irak een nieuwe regeering ge vormd Minister-president is D.jemil Madfai minister van buitenlandsche zaken Ali Jaoedat,, minister van binnenlandsche za ken,. Moestafa Omari, - Reuter meldt, dat Djemil Madfai reeds lang voor een vriendschappelijke samen werking met Engeland heeft gepleit. „Het kabinet", aldus vervolgt Reuter, „bestaat geheel uit de machtigste leiders, die En gelsch gezind zijii." TEMPERATUURDALING IN SOVJET-UNIE In enkele gebieden van de Sovjet-Unie is een sterke temperatuurdaling opgetreden. Te Leningrad en Archangelsk heeft het gisteren enkele malen gesneeuwd. In eerstgenoemde stad daalde de thermometer tot zes graden onder nul. Ook te Moskou heeft het gister ochtend gesneeuwd. VAN DE 8.4 MILLIOEN BELGEN MOETEN MEER DAN 8,3 MIL LIOEN VAN TE LAGE RANT SOENEN LEVEN. New Vork, 3 Juni (A.N.P): Het Amerikaansche tijdschrift Life publi ceert een artikel van Jóhn Cüdahy over hon gersnood in België. Na een aantal voorbeel den te hebben aangehaald, schrijft Cudahy dat België honger li.idt en dat van de .8.4 millioen Belgen meer dan 8.3 millioen met te lage rantsoenen moet leven. Twee mil lioen ionge Belgen zullen hun geheele leven ENGELSCHEN ZOUDEN VOL GENS DE VERKLARINGEN GEEN MOGELIJKHEID MEER GEHAD HEBBEN OM IN DEK KING TE GAAN. Berlijn, 3 Juni (D.N.B.) Gevangen geno men Britsche officieren hebben eenstemmig verklaard, dat na de hevige voorbereiding door bomaanvallen en het schieten met ma chinegeweren de valschermjagers zoo plot seling zijn neergedaald, dat de Britten geen mogelijkheid fineer hadden in dekking te gaan Bij de verovering van Malema doken de Duitsche valschermjagers temidden van de vijandelijke stellingen op, zoodat een doeltreffende afweer niet meer mogelijk was. V'olgens een bericht van het D.N.B. uit Stockholm meldt de Daily Herald, dat Au straliërs en Nieuw Zeelanders, die van Kre ta naar Egypte zijn ontkomen, vertellen, dat de vlucht alleen gehikt is aan degenen, die er in geslaagd waren zich dikwijls dagen lang verborgen te houden voor de Duitschers in de bergen van Kreta. Het blad noemt het verlies van Kreta een „zwaren slag voor het Rritsche luchtwapen". Men moet zich afvragen, zoo schrijft .het dagblad, waarom Engeland deze nederlaag niet bespaard is, vooral daar Engelsche troepen zich reeds sedert November 1940 op het eiland bevonden. De Néws Chronicle Schrijft in'een hoofd artikel, dat de slag van Kreta Engeland weer eens een evacuatie heeft gebracht en de Duitschers hebben van hun kant een in strategisch opzicht uiterst belangrijk eiland in hun handeh. Vooral is het Duitsche pres tige gestegen, want zij hebben iets volbracht dat men eenigon tijd geleden nog als volko men onmogelijk had beschouwd. De slag om Kreta heeft getoond dat zelfs oorlogssche pen onder bepaalde omstandigheden niets vermogen te doen tegen luchtaanvallen De Daily Express spreekt de opvatting uit. dat de zware verliezen die de Engelsche vloot door de Duitschers bij Kreta zijn toege bracht, nauwelijks goedgemaakt kunnen worden C1J Nieuw-Zeeland en Kreta. Ik vrees, dat de verliezen dér Nieuw Zeelandsche troepen in de gevechten op Kreta zeer zwaar zijn, seinde de Nieuw Zee landsche Prémier. Fraser, aan zijn plaats- vervanger Nash. volgens een bericht uit Wellington. Zooals reedsi n het kort ge meld, heeft Nash aangekondigd, dat ko- worrn vnnfhif parlpme"t bijeengeroepen xnor het vernemen van bijzonderhe den over deze gevechten. Ook in Australië de ATsfrnïieRrniepen J".druk Smaakt, zoodat de Australische prefnier gisteren verklaar de: het gevaar is groot, doch wij moeten het vastberaden tegemoet treden." GEBREK AAN STEENKOLEN IN PORTUGAL. Gebrek aan steenkolen heeft de directie sP°orwegen tot nieuwe dienstbepei kingen genoodzaakt. Do snel trein Lissabon Bordeaux loopt voortaan nog slechts viermaal per week. Op alle an dere lijnen is de dienst eveneens beperkt Weinig ondernemingslust Geringe handel. Nederland- sche beleggingen iets lager. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 V-K. LX 98Va-98% 98-98% 99% 99% 97 96% 99% 99% 89%-89% 88-88% 91% 90 9/16 89% 88% PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 90 90 's Grav. '37 I 3% 93% N Holl. '38 3 853A N.-Holl. '38 II (3%) 3 88% R'dam '37 I III 3% 88 88 9/l« Z.-Holland 1937 3 91% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 95 94 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 191 186% Ned. Ind Handelsb. A 131 128 Ned. Handel Mij. c.v. A 135%,' 134 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 129-129 129%-129% Centr. Suiker Mij. 196% 196 Fokker g A 178 177 Lever Bros en Unilever cv.A119-118% 117-115% Ned. Ford 299 Philips G Bv.A 211-212% 203 ex-div.-200% Philips pref. A 156 149% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 238%-236 232-229% SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A. 114 lll%-110»i Kon. Ned. Stoom b. Mij. nat. bez. v. A. 159 157% Kon. Paketvaart A. 237% 229 Ned. Scheepv. Unie A 175%-174% 170%-168% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V A. 426-424 405-399 Javasche Cultuur 255 241 N.I.S.U. 250 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 210 205 Deli Mij cv. A 280% 272 Senembah 217 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsferd. Rubber 266 26Q%-255 Deli Batavia Mij. A 211 206 de gevolgen hiervan ondervinden. Cudahy geeft voorts een uiteenzetting over zijn on derhoud met de koningin moeder en den secretaris generaal van het ministerie van landbouw, De Winter, De Winter heeft ver klaard, dat al het brood thans uit Duitsch land komt In Antwerpen is nog eenige olie, voor de margarineproductie tot aan het ein de van den zomer aanwezig. Aardappelen en melk zijn erg schaarsch. De vraag of de Duitschers vele levensrpiddelen hebben ge- repuireerd. is moeilijk te beantwoorden, om dat de me.este burgemeesters geen voorraad- inventaris hadden sremaakt. De Winter ver klaarde, dat het Duitsche leger geheel door Duitschland gevoed werd en België grooten- deels. Duitschland heeft sedert de bezetting geleverd: 140.000 ton rogge. 30.000 ton rogge meel, hetgeen bijna voldoende is voor het broodrantsoen van drie maanden en 50.000 ton pootaardappelen. Voorts heeft de Duit sche regeering nog 130 000 ton boter en 4eJ)00 ton pootaardappelen toegezegd. Cudahy verklaarde voorts, dat de beide vertegenwoordigers van het Hoovercomité, MacDonald en Murray, die te Berlijn werk zaani zijn, hebben verklaard, dat zij van de zijde der Duitsche militaire autoriteiten geen moeilijkheden hebben ondervonden en dat van Duitschen kant ook geen enkele po ging ondernomen is om beslag te leggen op welke voorraden dan ook. Hoover wijst steeds op zijn ervaringen in Polen als be- nv.00r z''n stelling, dat men van het Duitsche leger kan verwachten, dat het ook in Belgie zijn verplichtingen nakomt, Hoo ver betoogt dat de moreelo verplichting die men een generatie geleden had om de hon gerende Belgen te voeden, ook thans geldt.' De aartsbisschop van Mechelen, kardi- E™ van Roey, verklaarde Cudahy, dat hij net volledig eens is met het plan van Hoo- T1, Men behoorde dit ten minste te pro- ren- Het zal stelling succes hebben. In ,Y°,r'?en °0,',0K ziin dc Duitschers hun ,'nsen volledig nagekomen. Er is thfüc T 0m fe veronderstellen, dat zij houden geReven woord minder zullen eenUno^Ahillerde vervolgens, dat België Vereenfi?Ho W Kedaan om met het in de vensmirfu.fi State" gedeponeerde goud le- land rtfiuf ln R,usland te koopen. Rus- wilde n!a evenwfi| geen belang in goud en talen hehhr.fK0\?Presta,ie machines of me- li neen wilu weke-nlange onderhande- zink aan Rusi a0t in Rcl*ië beschikbare veelheid tarwo u- vepkocht voor een hoe- genoeg was hts voor tien dageP BELGIE EN DUITSCHLAND. PouVfvJfT0^ Joui'nal schrijft Rabert kine Hü Bjlitsch-Belgische samenwer- Eurona L ,11'v de spil de leidinK in kent nipt jij le;t Ken(>men. Dit betee ten van Vif Belgen zich aan de voe- om dl i overwinnaar moeten werpen verdwiinfl'olRen ven de nederlaag te doen Rnleiarho 111 beginsel moet de Duitsch- De Rrln-r-v. samciiwerking worden toegejuicht, ken onf'"1 bereid eerlijk mede te wer- schap n W ''k Europa van broeder-

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2