Het mond en klauwzeer gs-ssssög Nederlandsche chauffeurs in België en Noord - Frankrijk Vijfdaagsche reis van Nederlandsche journalisten Botsingen aan de grens van Thailand en Malakka HET GEVONDEN VROUWENHOOFD Midden in het eigenlijke oorlogsgebied, waarboven het heele etmaal door de vliegmachines gonzen en snorren, de zoek lichten hun felle flitsen omhoog pieken en doffe detonaties van ontploffende bommen langs den gezichtseinder voortrollen De roulette draaide Amerikaansche piloten voor Tsjoengking amerikaansche troepen op groenland? doodelijke ongevallen in amerika. Unie tusschen Fngeland en de V.S.? het plan-hoover. eeredoctoraat voor halifax. Medewerking een eerste vereischte Geen Amerikaansche wapens aan Ierland 486e STAATSLOTERIJ (Van een bij zonderen correspondent) OVER de eindelooze, verlaten wegen van Noord-Frankrijk snorren en denderen lange colonnes grauwgrijze auto's met transporten voor de Duitsche weermacht. Vol zijn de wagens in Zuidelijke en Westelijke richting, leeg zijn ze veelal als zij terugko men, of het moest zijn dat soldaten een eind kunnen mederijden. Laat- het U niet verwonderen wanneer ge, bij het passeeren van zulk een co lonne die voor rust, tanken of wa ter innemen even aan den kant van den weg staat, opeens Neder- landsch hoort spreken. Onze eigen taal, daar ver in het bezette Fransche land, dicht achter het Duitsche Kanaalfront midden in het eigenlijke oor logsgebied, waarboven het heele etmaal door de vliegmachines gonzen en snorren, hooger en lager, waar soms het afweerge schut blaft en dondert, de zoeklichten hun felle flitsen omhoog pieken en doffe deto naties van ontploffende bommen langs den gezichtseinder voortrollen. Nederlandsch uit den mond van bestuurders van Duit sche militaire vrachtauto's, want heel wat landgenooten hebben hier arbeid gezocht en gevonden in het kader van het N.S.K.K., de wijdvertakte, paramilitaire organisatie, welke met het transport in dit etappege- bied is belast ten behoeve van de hier en in België gestationneerde Duitsche lucht macht. s In den loop van het vorige najaar zijn ge leidelijk aan eenige duizenden Nederlan ders, die konden autorijden, naar Noord- Frankrijk getrokken, sommigen op eigen gelegenheid, velen op hier te lande gevor derde of gehuurde vrachtauto's en zij heb ben toen een contract voor langeren of kor- teren tijd getgekend om als burger vracht auto's te rijden voor militaire transporten. Gedurende den laatsten tijd is een deel van deze mannen opgenomen in het N.S.M. K., het Nat. Soc. Motor Korps, opgericht door de W. A. De deelen van dit N.S.M.K., welke zich in Delgië en Noord-Frankrijk bevinden, zijn als Nederlandsche kolonnes ingevegl in de N.S.K.K.-Transpert-Brigade in de Luftgau België en Noord-Frankrijk. Wij leven wel in een tijd van toenemend afkortingen-gebruik maar eenige verdui delijking is hier toch wel noodig. Het Nat. Soc. Kraftfahrt Korps is, evenals andere organisaties der N.S.D.A.P. reeds in de eerste jaren na 1920 ontstaan, toen Adolf Hitier met een kleine schare volgelingen den politieken strijd begon. Wie hunner een auto had, stelde die gratis ter beschik king voor vervoer van sprekers in verkie zingstijd, van vlugschriften en stormafdee- lingen. Na 1933 kwam de geleidelijke moto riseering van de Duitsche Weermacht en evenwijdig hiermede groeide het N.S.K.K. als officieele partijorganisatie. De leiding hiervan had een van Hitler's oudste medestrijders, Adolf Hühnlein, die er in slaagde, in enkele jaren een half mil- lioen mannen voor dezen vrijwilligen ar beid bijeen te brengen, in semimilitaire for maties in te deelen en te oefenen. Het vre deswerk van het N.S.K.K. bestond daarin, dat het Duitsche Volk en in het bijzonder de opgroeiende manlijke jeugd, met den motor, met de auto en met het rijden ook onder de moeilijkste omstandigheden, ver trouwd werd gemaakt. Overal werden N.S. K.K. motorsportscholen opgericht, welke tevens belast werden met de technische op leiding van jonge recruten, die bij gemoto riseerde weermschtsondcrdeelen waren in gedeeld. Voorts hield het N.S K.K. zich voor al bezig met de verkeersopvoeding van het Duitsche Volk en ook richtte het vele Hulp diensten langs den weg in. Toen deze oorlog uitbrak werden meer dan 80 procent van de autobestuurders en 60 procent van alle manschappen onder de wapenen geroepen. Doch alle moeilijkheden konden overwonnen worden en weldra kreeg het Korps zijn eerste oorlogsopdrach ten in Polen en bij de werken van den Westwal. Naarmate de Duitsche weer macht in het Westen voortrukte, volgde de N.S.K.K.-formaties hen „op de wielen" en ontelbare transporten van munitie, brug- genbouwmateriaal en levensmiddelen zijn sedeftdien vaak onder zware en gevaarlij ke omstandigheden, uitgevoerd. Zij reden ook voedsel aan voor de Belgische en Fran sche vluchtelingen, brachten geëvacueerden uit den Elzas en uit Lotharingen weer naar huis, herstelden vernielde richtingaanwij zers en plaatsten nieuwe aanwijzingsbor- dnn. Tegen het einde van het vorige jaar kreeg het N.S K.K. het verzoek zich te be lasten met de geheele transportregeling voor de luchtmacht in België en Noord- Frankrijk. In korten tijd werd toen een N. S.K.K. transportregiment opgericht en uit- gerust en eenige maanden geleden werd het apparaat uitgebreid tot de „N.S.K.K.- Transport-Brigade Luftwaffe". Dat hier voor, behalve tallooze auto's ook veel men- schen noodig waren, spreekt wel vanzelf en zoo is geleidelijk met andere niet-Duit- schers ook een contingent Nederlanders als chauffeur, monteur of begeleider bij deze Brigade gekomen. Een klein gezelschap Nederlandsche jour nalisten heeft dezer dagen een vijfdaag- sche reis gemaakt door België en Noord- Frankrijk, op uit noodiging van 't N.S.K.K. in samenwerking met de W.A. en het depar tement van Volksvoorlichting en Kunsten? en daarbij is hun getoond, hoe deze Ne derlandsche autobestuurders worden opge leid, onder welke omstandigheden zij hun werk verrichten en hoe hun materieele verzorging is. Ergens in België is een klein stadje, in de schaduw van een oude citadel. Deze 18de eeuwsche vesting is tientallen van ja ren buiten gebruik geweest en vóór den oor log hebben er alleen politieke gevangenen nog wel eens een gedwongen gastvrijheid genoten. Het is zoo'n overjarige versterking met groene wallen, waaronder gemetselde gewelven, rond een ruim plein. Een smal le brug leidt naar een nauwe poort, waar voor een Nederlandsch W A.-man en een Vlaamsche Zwarte soldaat de wacht hou den. Hier, in deze historische omgeving ko men de buitenlandsche, aanstaande N.S.lv. K.-mannen eerst tezamen om een rudimen taire militaire opvoeding te ontvangen. Zij zijn hier niet lang, worden in eenheden van een veertigtal elk Nederlanders en Vla mingen afzonderlijk ingedeeld, waarbij hun elementaire discipline wordt bijge bracht wat nog wel eens noodig is! en gaan dan, in de kolonnes aan den ar beid. Toen men er voor het eerst kwam, een maand .geleden ongeveer, was er niets in de oude citadel, slechts holle ruimten, vuil en schemerig. Thans vindt men er slaap zalen die aan redelijke eischen voldoen en heldere keukens, welke al wel eens 3500 man per dag gespijzigd hebben uit hun bat terij van drie glimmende ketels van 1500 liter elk. Toen wij er een half uurtje rond keken had dit „doorgangshuis" een bevol king van 1500 man, van wie ruim 600 Ne derlanders de rest Vlamingen van de z.g. „zwarte brigade" en de comman dant vertelde, dat er tot dusver ongeveer 1600 Nederlanders waren afgeleverd. Ervaren autorijders gaan al gauw naar de troep, de meesten volgen eerst nog een cursus aan de motorrijschool te Brussel. In de buurt van de plaats, waar de meerge noemde citadel is, bevindt zich ook het wa genpark van het N.S.K.K., waar alle pas gevorderde en gehuurde vrachtauto's eerst worden gespoten, nagekeken en zoonoodig gerepareerd. Het aantal merken is langzamerhand zoo groot geworden.dat het nu niet meer moge lijk is „raszuivere" kolonnes samen te stellen, naar de commandant, man uit het bedrijfsleven, zijn bezoekers toevertrouwde. De rijschool, waar de cursus 14 dagen duurt, is er om de mannen goed en veilig te leeren rijden en vooral ook om hen in te wijden, als het noodig is, in de gehei men van het rijden met vrachtauto's in moeilijk terrein, buiten de wegen, want op dit punt zijn wij Nederlanders dank zij ons voortreffelijke wegennet, nogal verwend! Behalve aan de theorie, wordt vooral veel aandacht besteed aan de practijk, waarvoor de mooist denkbare hindernisbanen vlak hij de hand zijn. En zoo zagen wij op dien ochtend, dat wij de Rijschool bezochten, de auto's als vliegen op het spek tegen steile hellingen opkruipen, logge wagens goed moedig over het kuilige terrein voorthobbe len en een eindje verder een auto met ge blokkeerde wielen zig zag naar beneden ko men. Als in een mierenhoop krioelen de donkergrijze wagens over het geacciden teerde terrein door elkaar, hier bestormt er een een onneembaar schijnende wand en zijn motor, waar alles uit gehaald wordt wat er maar inzit, giert in uiterste kracht inspanning boven al het lawaai beneden hem uit. Het mislukt een paar maal, maar tenslotte is de kranige rijder toch boven. Zijn passagiers in de laadbak, cursisten die straks om beurten achter het stuurwiel moeten plaatsnemen, nu daverend door el kaar geschud, konden 's avonds wel eens wat hoofdpijn hebben gehad Vijf dagen lang heeft de reisleider N.S.K. K.-obertruppführer C. O. Windecker, pres- sereferent der Brigade, zelf journalist en schrijver van naam, ons gezelschap laten zien wat voor een doodgewonen burger in de oorlogszone niet verborgen moet blijven en misschien wel iets meer da ndat en zo hebben wij, globaal, ecnxTi"^/"k-geo^" gen van het werk van het N.S.K.K. in Bel gië en Noord-Frankrijk; wij hebben de werkplaatsen bezichtigd, zooals er 54 ge huurd zijn, met Belgische en Nederland sche vaklui, onder Duitsche opzichters, voor alle voorkomende reparaties, men heeft ons aan de hand van statistieken en grafieken getoond dat het aantal tijdelijk buiten bedrijf zijnde vrachtauto's terugge bracht is tot 11—15 proc. en ons vervoer- cijfers verteld welke we hier niet mogen neerschrijven. Wij weten nu dat het N.S. K.K. over complete werkplaatsen op wielen beschikt en ter, wat sombere, afwisseling ging de tocht dan verder door het Fran sche land waar de wonden van een korten hevigen strijd in menig stadje en dorp nog niet geheeld zijn. In Rijssel is in de Rue de Paris no. 9o een leegstaand winkelpand van onder tot boven ingericht als Tehuis voor passagierende W. A.-mannen, met een ruime cantine beneden en verder een conversatiezaal, werk- en leeskamers, een muziekvertrek en slaap gelegenheden op de drie verdiepingen. Hier hebben zij, toen ons gezelschap er een avond de gast was van banleider P. Lan geveld, den verbindingsofficier tusschen de Brigade en de W.A.-staf, in onopgesmukte woorden verteld van hun werk legering voe ding en ontspanning. Bij veel lof en tevre denheid wij hoorden het later ook er gens in een gewezen seminarie, waar nu eenige afdeelingen W. A.-mannen wonen als-zij-niet-onderweg-zijn kwam ook critiek tot uiting. De een klaagde over slechte post verbinding met thuis, een ander over uitge steld verlof, en het eten smaakt ook wel eens anders; kortom, hoe werd er bij ons in dienst ook niet, en met toewijding ge kankerd! Maar over het geheel was men over de materieele verzorging tevreden en voor het overige bereid, in aanmerking te nemen, dat men nog midden in oorlog zit. Als wij, als buitenstaander, dan nog een opmerking mogen maken is het deze: zou er niet wat meer voor goede ontspanning gedaan kunnen worden: kisten met lees boeken, vooral voor de kleine afdeelingen buiten, ver van een stad filmvóorstel lingen e.d.? Wij hebben uit bonte indrukken van een kriskrasreis slechts eenige grepen kunnen doen, voldoende wellicht om hun die hierin belangstellen eenige inzicht te geven in de levensomstandigheden van de Nederlanders die verkozen hebben hun arbeidskracht vrijwillig in dienst te stellen van den Duit schen etappendienst, zooals die verzorgd wordt door het N.S.K.K.. Politie deed op listige wijze een inval. Op listige wijze heeft de politie te Am sterdam een inval gedaan in een woning aan de Leidschekade waar gelegenheid tot hazardspel werd gegeven. Terwijl een der politiemannen, na aangebeld te 'hebben, dengene, die de deur open deed, aan den praat hield, glipten de andere stuk voor stuk naar binnen, waar een 14-tal personen om de roulettetafel geschaard zat. Het ge noegen van den bewoner, een 32-jarigon ho telhouder zooveel nieuwe gasten te zien, verkeerde spoedig in angst, toen hij be merkte, dat deze van de politie waren. Het geheele gezelschap werd naar het bureau I.eidscheplein gebracht en daar ver hoord. De exploitant en de bankhouder ble ven in arrest. De overigen werden weer op vrije voeten gesteld. Verdacht van moord op zijn echt- genoote. Omtrent den 52-jarigcn Amsterdammer, die in verband met het vinden van een vrouwenhoofd in het Merwedekanaa! enkele dagen geleden te Rotterdam is aangehouden, vernemen wij nader, dat de man een werklooze monteur, wonende in Amsterdam Oost, verdacht wordt van moord op zijn echtgenoote Deze moet reeds eenigen tijd worden vermist. De arrestant is gister voor den officier van justitie geleid. Hoewel de politie zeer bezwarende aanwijzingen tegen hem heeft, blijft hij tot nu toe hardnekkig ontkennen. Domei publiceert berichten uit Singapore, Sjanghai en andere plaatsen, volgens welke de Vereenigde Staten aan de regeering van Tsjoengking piloten ter beschikking stelt. Amerikaansche piloten en deskundigen van het luchtwapcn zouden uit den actieven dienst treden en in dienst van de regeering van Tsjoengking gaan. De woordvoerder van het inlichtingenbu reau zeide naar aanleiding hiervan het vol gende: indien deze berichten juist zijn, zou het alleen een verspilling van menschen en materiaal zijn. De Britsche berichtendienst beweert, dat Amerikaansche troepen op Groenland zijn aangekomen. Naar men zegt, zouden zij daar vliegvelden willen aanleggen, aldus een bericht van het D.N.B. uit Berlijn. New York, 3 Juni (D.NB.). In de Ver Staten zijn tijdens het jongste weekeinde in totaal 496 personen, onder wie 326 door auto-ongelukken, omgekomen. D.N.B. meldt, dat volgens een bericht van Tokio Asahi Sjimboen uit Bangkok in het grensgebied van Thailand en Brit&ch Malakka den laatsten tijd aan beide zijden de troepen zijn versterkt. Door het uit dagende optreden van de Britten, zegt D.N.B.. zijn er reeds eenige malen botsin gen aan de grens voorgevallen. Steeds weer probeerden de Engelschen over de grens te komen en bij de conflicten met de Thai- landsche grenswacht gaven zij steeds weer als oorzaak op, dat de grenslijn onduide lijk is. Zoo werd de Engelsche druk op Thailand sterker. Aan den anderen kant hebben de Engelschen de methoden van hun economische politiek jegens Thailand volkomen gewijzigd. In tegenstelling tot de laatste maanden, waarin zij op Bangkok den sterksten economischen en financieelen druk uitoefenden, om' Thailand aan hun zijde te dwingen, probeerden zij het thans met de methode der economische steunver lening. Op het oogenblik vertoeft de Thai- landsche minister Nibira op uitnoodiging van de Britsche overheid in Singapore, om onderhandelingen te voeren over de leve ring van petroleum, welke Thailand drin gend noodig hceTt. Nibira heeft boven dien reeds een onderhoud gehad met den opperbevelhebber der Britten in het Verre Oosten, generaal Popham. De Engelschen hadden als tegenprestatie voor de levering van petroleum voorgesteld, die producten af te nemen, wélke thans door Japan ge kocht worden. Deze onderhandelingen tus schen Thailand en de Engelschen. zoo be toogt. het blad. verdienen de grootste aan dacht van Japansche zijde. De New York Times meldt, dat de be kende Britschg labourafgevaardigde, kolo nel Wedgewood. vanuit Canada te New York .is aangekomen. In een interview heeft Wedgewood verklaard, dat de Vereenigde Staten en Groot-Brittannië onmiddellijk een unie dienen te vormen, teneinde de democratie te redden en een basis voor een permanente vrede te verkrijgen. Voorts verklaarde hij. dat hij minstens drie maan den in de Vereenigde Staten wil blijven. Washington, 3 Juni (D.N.B.) De de mocratische senator Thomas heeft een door 37 senatoren onderteekende resolutie ingediend, waarin gevraagd wordt het plan Hoover aan te nemen Dit plan voorziet in het verstrekken van levensmiddelen aan de burgerbevolking in de bezette gebieden in Europa. De resolutie stelt voor, dat de mi nister van buitenlandsche zaken spoedig een effectief program van hulpverleening ten uitvoer zal leggen. New York, 3 Juni (D X BDe bladen melden, dat aan den Britschen ambassa deur, Loid Halifax, het eeredoctoraat in de rechten door de Columbia-universiteit ver leend zal worden. BOERDERIJ. DE DIRECTEUR VAN DEN VEE- ARTSENIJKUNDIGEN DIENST RICHT ZICH TOT DE BOEREN. In verband met het feit, dat het, aanvankelijk sporadisch voorko mende, mond- en klauwzeer zich de laatste weken, voornamelijk in Zuid-Holland, eenigermate heeft uitgebreid, heeft de directeur van den veeartsenijkundigen dienst, prof. dl'. H. C. E. Berger, zich tot de veehouders gewend met een opwek king om bij de bestrijding van de ze ziekte medewerking te verlee- nen. Hierbij wijst de directeur erop, dat vooral onder de tegenwoordige omstandigheden moet worden ge tracht te voorkomen, dat dit lijden een grooten omvang onder den Ne- derlandschen veestapel zou aanne men. Over. het algemeen aldus prof. Berger vertoont de ziekte tot dusverre een goed aardig karakter en blijft zij in een veebe- slag, waarin zij optreedt, veelal tot enkele, in den regel jongere dieren, beperkt. De andere dieren schijnen uit de vorige epide- miën nog een zekere onvatbaarheid te heb ben overgehouden. Echter doen zich als gevolg van een en ander aanvankelijk zekere moeilijkheden voor te aanzien van het zoogenaamde re convalescente serum. Men is in het huidige stadium dan ook in hooge mate aangewe zen op de veterinaire politie-maatregelen /.uilen deze een zoo nuttig mogelijk effect sorteeren, dan is in de eerste plaats de me dewerking, der veehouders vereischt. De directeur van den dienst doet op deze medewerking een beroep en legt er den nadruk is, dat de veehouders, wanneer zij mennen verschijnselen van mond- en klauw zeer onder hun dieren te bespeuren daarvan onmiddellijk aangifte be- Hehf h f d°en' 0ok ste,t h'i het licht, dat een goede verpleging van de zieke dieren, mede te voorko ming van de zoogenaamde naziek- - 'i al' het allergrootste belang is. Alleen de dierenarts kan den boe- [?cnht!LdlVerbancl de juiste voor lichting geven, zoodat het is, dat zij hem raadplegen. In een onderhoud met den vice-minister van buitenlandsche zaken der V. S.. Sutn- ner Welles, heeft, volgens D.N.B., de Ier- sche gezant, Brennan, medegedeeld, dat Ierland bereid is het aanbod van Roose- velt om levensmiddelen ter waarde van 500.000 dollar te sturen, aan te nemen. Volgens de New York Herald Tribune heeft de Iersche gezant echter uiting g$. geven aan zijn teleurstelling over het feit, dat Amerika aan Ierland geen wapens zal leveren. Verder meidt het blad, dat de Iersche minister van verdediging, Aiken, die voor het koopen van wapens sinds eenigen tijd in Amerika vertoeft, binnen kort naar Ierland zal terugkeeren. noodig deugdelijke 'saLn^erkteg''JTussc'hen "de tevens van heel het Nederlandsche voTkj (Niet officieel) 5<|e klasse, 9de lflst Trekking van Dinsdag 2 Jnnl 1941 Hooge Prijzen 1000.—: 10135 14108 15050 f 400.—: 10500 14521 200.—: 15259 20481 f 100.—: 4750 9404 12410 13939 14695 19471 20359 Prijxen van f 79. 1109 1254 1658 1772 1854 1976 2055 2141j 2226 2275 2320 2341 2769 2821 2837 3184' 3269 3343 3428 3473 3489 3492 3527 3682' 3764 3785 3902 4028 4073 4085 4115 4271i 4351 4640 4720 4844 4946 4992 5026 52461 5280 5375 5396 5411 5419 5494 5598 5.773' 5812 5819 5820 5832 6150 6254 6542 6569 6720 6726 6727 6731 6801 6883 6889 7010 7027 7202 7228 7237 7454 7471 7498 7581 7714 7716 7787 8031 8249 8312 8479 8525- 8745 8924 8926 9123 9169 9329 9339 9354 9446 9486 9525 9581 9677 9727 9847 9921i 10012 10034 10075 10082 10266 10276 10348 1089T: 11021 11092 11110 11112 11173 112T77 11316 11345 11404 11489 11607 11697 11700 11718 11835 11980 12016 12085 12179 12277 12355 12379 12390 126231 12677 12792 12870 13180 13245 13364 13450 13558 13659 13690 13692 13746 13931 13944 14210 143861 14464 14491 14498 14524 14721 14762 14874 15051] 15091 15306 15441 15442 15590 15714 15737 15811' 16132 16137 16197 16225 16282 16368 16667 16694 16727 16T53 16780 16897 16963 17401 17663 17734 17817 17887 17935 17944 18089 18145 18167 18194 18253 18262 18315 18523 18754 18765 18876 18881 18922 19005 19325 19373 19410 19426 19569 19598 19621 19630 19650 19875 19879 19888 19898 19900 20042 20117 20176 20254 20328 20334 20440 20617 20672 20797 20844 20985 21045 21198 21248 21283 21332 21957 21983 Nieten 1016 1020 1043 1224 12(80 1313 1568 1588 1616 1811 1900 1910 2081 2102 2133 2327 2347 2374 2460 2472 2531 2643 2657 2723 2972 29n5 2981 3274 3339 3352 3577 3613 3720 3969 3986 4030 4095 4167 4179 4331 4352 4394 4594 4597 4604 4797 4821 4850 5048 5075 5088' 5322 5326 5415 5495 5500 5519 5627 5635 5643 5838 5840 5886 6035 6037 6047 6132 6172 6189 6304 6390 6430 6691 6709 6748 6877 6940 6959 7055 7094 7111 7188 7264 7307 7477 7547 7585 7698 7706 7740 7852 7873 7934 8099 8150 8183 8412 8427 8447 8715 8727 8730 8879 8890 8968 9051 9070 9088 9182 9201 9271 9406 9412 9435 9659 9660 9704 9852 9896 9980 10061 10132 10147 10377 10389 10405 10485 10511 10515 10678 10717 10771 10860 10911 10926 11054 11076 11104 11201 11269 11282 11429 11433 11470 11592 11605 11652 11809 11816 11852 12015 12031 12041 12253 12304 12316 12549 12600 12625 12791 12804 12853 12984 12989 12995 13148 13224 13278 13553 13605 13633 13760 13761 13789 1S910 13927 13869 14122 14158 14230 14381 14409 14413 14535 14563 14742 15054 15083 15085 15168 15171 15177 15414 15454 15464 15691 15704 15740 15842 15845 15873 16096 16113 16120 16332 16360 16369 16564 16572 16664 16737 16768 16838 16957 16971 17006 17224 17232 17291 17542 17583 17589 17860 17879 17937 18214 18244 18248 18389 18547 18550 18711 18779 18790 18983 19006 19025 19178 19185 19220 19282 19329 19360 10486 19553 19583 19851 19874 19877 20107 20140 20154 20211 20224 20249 20561 20585 20656 20779 20833 20841 20973 20980 21086 21194 21199 21250 21436 21518 21526 21580 21659 21664 21772 21863 21866 Verbetering: 5e 1089 1095 1100 1107 1202 1333 1338 1361 1402 1533 1630 1642 1715 1763 1777; 1926 1965 1966 2007 2058 2227 2246 2266 2279 2314 2402 2414 2429 2432 2451 2545 2563 2599 2624 2635 2755 2843 2900 2941 2957 3025 3083 3092 3157 3211 3368 3385 3453 3524 3535 3787 3792 3809 3817 3935 4033 4042 4055 4065 4074 4183 4194 4235 4276 4301 4420 4433 4512 4548 4651 4614 4643 4652 4734 4785 4866 4867 4892 4907 4920 5121 5123 5138 5177 5217 5429 5431 5435 5441 5492 5532 5561 5605 5618 5620 5663 5665 5762 5822 5826 5892 5913 5970 5991 6027 6050 6080 6085 6108 6123 6232 6256 6259 6282 6300 6446 6462 6546 6565 6633 6775 6789 6790 6861 6874 6960 6967 6968 6973 6975 7121 7129 7160 7163 7182 7320 7331 7359 7401 7438 7594 7649 7665 7666 7687 7775 7821 7839 7845 7848 8016 8024 8038 8040 8082 8217 8223 8258 8303 8331 8490 8503 8545 8658 8683 8741 8759 8772 8812 8858 8971 8977 8989 8991 9034 9093 9109 9112 9135 9180. 1 9273 9278 9305 9398 9405 9450 9468 9469 9535 9559 9723 9771 9829 9831 9846 9981 10027 10033 10045 10052 10173 10251 10265 10318 10321 10407 10419 10433 10449 10451 10535 10540 10583 10636 10657 10778 10800 10810 10813 10818 10939 10991 11004 11016 11049 11119 11135 11165 11175 11196 11290 11313 11317 11346 11351 11498 11509 11519 11546 11561 11658 11682 11739 11751 11785 11890 11895 11906 11950 11962 12090 12111 12123 12225 12244 12334 12337 12395 12443 12453 12657 12743 12748 12774 12788 12924 12931 12943 12958 12972 13044 13075 13080 13091 13134 13305 13319 13373 13477 13534 13665 13695 13703 13711 13741 13813 13823 13838 13875 13882 13978 13994 14016 14027 14036- 14240 14272 14294 14296 14367 14421 14444 14465 14468 14483 14748 14753 14819 14994 15041 15096 15111 15115 15144 15156 15273 15293 15298 15368 15396 15472 15493 15536 15583 15655 15753 15757 15791 15806 15822 15939 16002 16032 16034 16079 16170 16229 16232 16261 16301 16383 16428 16435 16446 16489 16685 16693 16726 16733 16736 16873 16908 16910 16917 16941 17029 17071 17104 17118 17223 17316 17339 17478 17485 17498 17667 17744 17749 17806 17821 17964 18042 18079 18136 18190 18258 18273 18311 18322 18366 18585 18641 18660 18661 18666 18902 18919 18920 18927 18949 19045 19109 19134 19140 19145 19223 19250 19251 19254 19262 19364 19392 19396 19428 19452 19612 19624 19725 19796 19827' 19963 19987 20054 20087 20089 20157 2)0169 20195 20196 20208 20261 20269 20374 20409 20498 20660 20679 20699 20757 20775 20687 20938 20942 20955 21093 21112 21175 21177 2119* 21303 21379 21403 21424 21429 21529 21549 21556 21571 21573 21679 21749 21750 21753 21755 21875 21907 21932 klasse 8e lijst: 3931 mz. 3991.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6