Onder buurvrouwen Frauduleuze slachtingen volksgezondheid Berlijn over situatie inIRAK De Noordoostpolder in cultuur Past op zakkenrollers! gevaar voor de Niet gekeurd vleesch kan den dood brengen 300 000 pond voor Alcxandrië Amsterdamsch straattooneeltje In de Jordaan Smeerkaas en soepgroente Arrondissementsrechtbank te Alkmaar De Veterinair Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid wendt zich tot het publiek! Op het onsociale karakter van de clan destiene slachtingen van vee rundvee, schapen en varkens is reeds van verschil lende zijden de aandacht gevestigd. Behal ve het onsociale karakter heeft dit euvel nóg een bedenkelijken kant, in 'verband staande met de consumptie van ongekeurd vleesch. Om een voorbeeld te geven. In 1937 werden gekeutd runderen graskalveren vette kalveren nuchterekalv. varkens schapen geiten 350237 78910 114424 550502 1094692 202545 11747 ccnhoqv. dieren 26523 waarvan waarvan waarvan waarvan waarvan waarvan waarvan waarvan afgek. afgek. afgek. afgek. afgek. afgek. afgek. afgek. 19487 12022 2674 33642 32727 14008 3785 7059 Bij deze getallen moeten wij feitelijk nog voegen als „niet volkomen deugdelijk" de hoeveelheden, welke slechts voor consump tie werden toegelaten, nadat zij aan een be paalde bewerking waren onderworpen, d.z de zoogenaamde voorwaardelijk goedgekeur de, geslachte dieren. De omstandigheid, dat er in Nederland in den loop der jaren slechts sporadisch vleesch vergiftiging is voorgekomen, is uitsluitend te danken aan de uitnemende werking van onze vleeschkeuringsdiensten. Hierbij verdient de aandacht, dat niet tot de vleeschvergiftigingen worden gerekend de gevallen, waar in oorspronkelijk goedgekeurd en ge zond vleesch door slechte bewaring in de huishouding of door andere bij komstig infectie ondeugdelijk is ge worden. Zoodanige gevallen worden gerekend tot de groote groep der voedselvergiftiging. Men kan niet zelfs constafeeren! Er zijn nog steeds menschen. die meensn. dat zijzelven wel „aan het vleesch kunnen zien", of het deugdelijk voor consumptie is. en dat zij dus de wetenschappelijke keu ring wel kunnen missen. Dezulken worden er met nadruk op gewezen, dat zij het mis hehhen! Onder vleeschkeuring wordt verstaan een deskundig onderzoek: de beoordeeling van het geslachte dier. met alle organen en ingewanden erbij, met betrekking tot de deugdelijkheid ervan als voedingsmiddel voor den mensch. En aan deze keuring van het geslachte dier gaat. opdat nog grootere zekerheid wordt verkregen, het onderzoek van het dier irNlevenden toestand vooraf. Nu is alléén de deskundige, de dierenarts met zijn veelzijdige en gespecialiseerde ken nis. in staat een volldeige keuring te ver richten en uitspraak te doen. Bii dit ailes moeten wij goed begrijpen, dat vleesch. schadelijk voor de gezondheid, heel frisch kan s c h ij n e n. Het is bij voor beeld mogelijk, dat het een mooie, roode klenr vertoont en als men het, voelt vast blijkt, terwijl de leek er ook overigens geen afwijkingen van het normale aan kan be speuren maar dat het gebruik ervan des ondanks levensgevaarlijk voor den mensch is. Vooral bepaalde lagere organismen, bac teriën. zijn aan de vleeschvergiftiging schul dig. Deze bacteriën vindt men in vleesch eri organen bij zieke dieren van onderscheiden soort Voor den mensch. die zulk besmet vleesch nuttigt, zijn deze vergiftigingen in vele gevallen dood el ijk. Daarenboven bestaat het gevaar, dat het ongekeurd, clandestien in den handel ge brachte vleesch. indien het soms op zich zelf al eens deugdelijk is. door de onhvgi- enische behandeling ervan in de clandestie ne bedrijfjes ondeugdelijk kan worden. Misschien zal men bet eigenaar dig vinden, dat men, bij al die frau duleuze slachtingen, zoo weinig hoort over vleeschvergiftigingen of ziekten. Maar dit is nog al be grijpelijk. Want hij, die ziek is ge worden ten gevolge van het nutti gen van zulk vleesch, zal wel zoo wijs zijn, niet aan de groote klok te hangen, dat hij zich dat door ge smokkeld vleesch te koopen zelf op den hals heeft gehaald. Zou er ie mand ziek worden door consumptie van vleesch, dat wel is gekeurd, doch welks afwijkingen over het hoofd zijn gezien, dan zou daarente gen het gebeurde binnen den kortst mogelijken tijd algemeen bekend worden gemaakt! Daarom, landgenooten, koopt geen vleesch van frauduleus geslachte dieren. Doet gij het toch, dan zi.jt gij er mede schuldig aan, dat de menschen van goeden wille' minder vleesch krijgen toegewezen. Wie vleesch, van frauduleuze slachtingen afkomstig •koopt, is zelfzuchtig. En met al zijn egoïs me is het toch mogelijk, dat hij zijn eigen belangen slecht dient en zichzelf in licha melijk gevaar brengt. Want door onge keurd vleesch te eten loopt hij groote kans dat heel kleine wezentjes, den mensch vij andig gezind, in zijn lichaam worden bin nengesmokkeld en daar een, misschien doodelijke, verwoesting veroorzaken. Prof. Dr. H. C. L. E. BERBEB, Veterinair Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid. Egyptische mlnfsters bezoeken de geteisterde stad. Het Egyptische kabinet heeft Zondag een zitting gehouden, waarin is besloten 300.000 pond ter beschikking van de stad Alekandrië te stellen, die, zooals bekend, het mikpunt i,s van herhaalde Duitsche luchtaanvallen. De Egyptische ministers van gezondheid en arbeid zijn Zaterdag, volgens S.P.T. naar Alexandrië vertrokken om het opruimings- werk in oogenschouw te nemen, terwijl de premier Zondag per vliegtuig He geteisterde stad heeft bezocht. Ooggetuigen verhalen aldus A.N.P. uit Beiroet dat de laatste luchtaanval op Alexandrië nog aanzienlijk heviger was dan die van Donderdag. In de havenwijk zijn tal rijke pakhuizen in vlammen opgegaan. Griek- sche en Britsche schepen werden getroffen, een deel werd tot zinken gebracht. De wijk om de haven is een puinhoop. Bij duizenden verlaten de bewoners de stad op ezelskarren of te voet. Het station wordt eveneens door duizenden belegerd. BESPREKINGEN TUSSCHEN V.S. EN TSJOENGKING. Kwo-tal-tsji te Manilla aangeko men. De nieuwe minister van buitenlandsche za ken te Tsjoengking, Kwo-Tai-Tsji, is voor een bezoek van ruim een week te Manilla aan gekomen. Hij zal in de eerste plaats bespre kingen voeren met de 'vooraanstaande Ame- rikaansche ambtenaren op de Philippijnen. Uit Hongkong is verder een aantal hooge Amerikaansche officieren aangekomen, die gedurende langen tijd officieele reizen in China hebben gemaakt. Bij hen bevonden zich de brigade-generaal Clagett en de me dewerkers van de vloot- en militaire atta- ché's te Tjocngking. Er was ruzie in de straat geweest, een hevige ruzie, welke in een wild gevecht geëindigd was. Twee vrou wen hadden over de straat liggen te rollen en een van haar had zich schrijlings op de ander gezet en ze gevierend gezwaaid met de bossen haar, welke zij uit het hoofd van haar vijandin had geplukt. Het was geen aantrekkelijk tafreel geweest, dat de buurvrouwen op dien gedenkwaardigen Septemberochtend hadden moeten aanschouwen en het was dan ook te begrijpen, dat een dezef vrouwen een abrupt einde had gemaakt aan de vechtpartij door de wfhnares en de overwonnene uiteen te jagen in tegenovergestelde rich ting, zooals men dat in procesver- haaltaal pleegt uit te drukken. Daar- mede was het in elk geval dien och tend afgeloopen. Maar het eigenlijke slot speelde zich gisteren pas af. Want de verslagen juffrouw bleek niet verslagen genoeg om den weg naar het politiebureau niet te kun nen vinden. En zoo zat de vrouw, die met de haren had gezwaaid en andere wreede dingen had gedaan, nu op de strafbank in het zaaltje Van den Amsterdamschen politierechter. De juffrouw die het verloren had, schilder de de prille morgenstemming in de straat en zij vertelde hoe zij bezig was de ruiten, waarin de vroege zomerzon speelde, te lap pen. Zij was in haar lapbezigheden gestoord door een buurvrouw, die een belangrijke mede- deeling had te doen en daarom reeds vóór negen uur de trappen was afgedaald. „Juf frouw". had die buurvrouw gezegd, „juf frouw. hebt u het al gehoord: «as en elec- tra zijn één geworden". De juffrouw liet spons en zepmlap een oogenhlik rusten en zei: „Zoo juffrouw, zfto. dat is niet mis. Gas en electra een, wie had dat ooit kunnen denken". Daarna praatten zij verder over gas en over electra. die zoovele jaren hun eigen weg waren gegaan en nu plotseling geen gas en electra meer waren doch eenvoudig gemeentelijke energie. En midden in dat pakkende gesprek dat nog door een derde juffrouw was aange hoord. verscheen de wilde buurvrouw. Zii had totaal geen interesse gehad voor gas cn electra. Zij had alleen aan zichzelf ge dacht en daarom was zij abuisievelijk in de meening gaan verkeeren dat er over haar gesproken was. „Je moet mij met rust laten", zei zij dreigend en voor de andere vrouw een ant woord kon verzinnen had zij haar een klap op het hoofd gegeven met een tasch. De aangevallene was teruggedeinsd, zoolang tot zii achterover op straat rolde. Op dat moment besprong de buurvrouw haar, zet te zich schrijlings op haar. greep haar bii de keel en plukte haar daarna de haren uit het hoofd, alsof zij een geslachte kip voor zich had. Vrceselijk! Het was vreeselijk geweest. Bossen haar had zii in de handen gehad en mocht men de vertelster tot in de details gelooven.dan zou zii tnet de haren, welke zil na de ge vechten op straat biieengeveegd had. een matras voor een tweepersoonsbed hebben '-nnneri vullen. Gelukkig was de fuffrouw van gas en elec tra handelend opgetreden, zoodat er een "inde was gekomen aan de vernieling van het hoofd van het slachtoffer. Maar nog was de zegevierende partij de juffrouw na- „TIJDELIJK STAKEN VAN DEN STRIJD ZEGT NIETS OMTRENT DEN UITEINDELIJKEN AF LOOP". Naar het A.N.P. uit Berlijn verneemt, is men aldaar niet van meening, dg,t de situ atie in Irak niet meer actueel is. Men weet hier, dat de Iraksche nationalisten den strijd voor de bevrijding van de Arabische wereld als een signaal tegen Engeland heb ben afgekondigd en bereid zijn dezen strijd met alle middelen en naar gelang van de omstandigheden voort te zetten en».te acti- veeren. In de Wilhelmstrasse was men vandaag van meening, dat een dergelijke actie in geenen deele inactueel kan worden. Als volkeren volgens immanente wetten te voorschijn treden en als de tijden voor deze wetten vervuld zijn. zal ook Engeland de ze ontwikkeling niet meer vermogen te stuiten. In politieke kringen van de Duitsche hoofdstad viel de volgende opvatting te be luisteren: AI moesten de vrijheidsstrijders van Irak met het oog op de technische su perioriteit der Engelschen den strijd tijde lijk staken, dan zegt dit nog niets omtrent den uiteindelijken afloop van dit conflict In de Wilhelmstrasse vatte men de Duit sche opvatting aldus samen, dat al wat zich tot dusver heeft afgespeeld, slechts een klein bëgin is. Radio Bagdad heeft volgens D.N.B. mede gedeeld, dat in Irak een verbod is afgekon digd om te luisteren naar „alle zenders der asmogendheden". Overtreders komen voor de militaire rechtbank. De minimumstraf is een jaar. Uit Damascus verneemt het D.N.B. dat eer troepentransport-trein, met Britsch In dische soldaten, die op weg was van Basrah naar Bagdad in de woestijn door Irakkers tot ontsporing is gebracht. Diplomatieke betrekkingen met Italië verbroken. Ten aanzien van een bericht uit Bagdad, dat de regeering van Irak de diplomatieke betrekkingen met Italië heeft_ verbroken, verklaart men volgens D.N.B. in politieke kringen te Rome. dat de nieuwe regeering van Irak niet vril is in haar besluiten en handelingen, maar beschouwd moet wor den als een werktuig van de Londensche politiek. Het verbreken der diplomatieke betrekkingen met Italië is ongetwijfeld ge schied onder den druk van de Engelsche re- aeering. Een officieele bevestiging van het bericht, dat de Iraksche regeering alle Italiaansche onderdanen heeft uitgenoodigd. binnen 24 iiur het land te verlaten, is te Rome nog niet ontvangen. Men acht een dergelijke maatregel echter niet onwaarschijnlijk. NIEUWE PORTUGEESCHE TROEPEN NAAR DE AZOREN. Ter versterking van de garnizoenen op de Azoren zijn nieuwe Portugeesche troepen, in hoofdzaak pionniers. vertrokken. De regee ring heeft het s.s. Joao Belo gecharterd voor het vervoer van troepen naar de Azoren en de Kaap-Verdische eilanden. Proeftuinen reeds aangelegd. Het het in cultuur brengen van den Noordoostpolder wordt deze maand een begin gemaakt. Reeds zijn in de drooggevallen gebieden voorbereiden de werkzaamheden getroffen en en kele proeftuinen zijn reeds aange legd. De ervaringen met deze proef tuinen opgedaan, geven reden tot groote tevredenheid. Ook bij de grondboringen is vroeger reeds ge bleken, dat de in te pd'l deren gron den van den Noordoostpolder van uit stekende kwaliteit zijn en tot de meest homogene grondsoorten van ons land behooren. Spoedig zullen dus vele handen werk kun nen vinden in 'n nieuw land met een opper vlakte van 48.000 ha. De eerste ontginnings werken vinden plaats dicht bij de Over- ijsselsche kust tusschen Kuinre en Blokzijl. Langzaam zal het werk dan vorderen naar het centrum van den polder, waar men praeh tige zware kleigronden zal aantreffen. Zeer binnenkort kar in. Nederland's nij pende behoefte aan cultuurgrond dus weer voor een deel worden voorzien. geloopen onder den uitroep: „kom er uit. kom er uit. ik ben een moeder van vijf kin deren." De juffrouw kwam er niet uit. voor zij wist naar welk politiebureau zij moesl en toen was de wilde buurvrouw al ver dwenen. De vechtlustige dame ontkende thans alle schuld. Er was een veete van anderhalf jaar, zooals zil mededeelde en sinds het ontstaan van die veete. was zij zonder eeni- ge reden voor „stennverraadster" uitge scholden. Ook werd zij door de Iuffrouw haar man én haar vriendinnen veelal .viezerik" genoemd. Dien morgen was zij weer uitgescholden en toen zij vroeg, wie nu eigenlijk een viezerik was. had zij een harde klap gekregen op haar rechter ge zicht, zooals zii dat noemde. De juffrouw, rlie dus blijkbaar als wijlen Janus, twee ge zichten had. was toen handelend opgetre den. met de bekende gevolgen. De officier van (tistitie. mr. A. S. de Muinck Keizer, vond dat de Iuffrouw straf verHiendP en eischfe f 15.— of 15 dagen. De politierechter maakte er f 10.— of 10 dagen van. De iuffrouw kon daar echter niet mee accoord gaan en beloofde met dreigende stem het hooger op te zullen zoeken. In Amsterdam zijn zakkenrollers druk aan het werk geweest. Uit een jas, hangende in een fabriek aan d-en Distelweg. is een portemonnaie met f9 ontvreemd. In het postkantoor aan de Gerard Ter- borgstraat is een onderwijzeres een porte feuille met f 77.— uit haar tasch kwijtge raakt. De leege portefeuille vond zij later in haar brievenbus terug. Een portefeuille, welke een bewoner van de den Texstraat in zijn' jas die hij in zijn woning had opgehangen had achter gelaten. bleek later met den inhoud, ad f 44.— spoorloos verdwenen te zijn. Een bezoeker van het Amstelparkbad. kwam. na zich in het water verfrischt te hebben, tot de onplezierige ontdekking, dat ziin portemonnaie. met f 5.inhoud, intus- schen een tocht met onbekende bestemming was begonnen. Blijkens het politierapport deed een dame aangifte, dat in een magazijn haar hand- tasch. inhoudende f 10.— was ontvreemd. In verhand hiermede is een 45-jarige vrouw aangehouden, die in het bezit van die tasch was. PENNINGMEESTER DER PADVINDERS EN VORDERINGEN OP DE ONTBONDEN PADVINDERSORGANISATIES. De voormalige penningmeesters der bij de creet van den Hoeheren S.S. en Polizei- fiihrer bij den rijkscommissaris vöor het bezette Nederlandsche gebied ontbonden pad vindersgroepen worden bij deze opgeroe pen, om de onder hn beheer zijnde geldbe dragen van hun padvindersgroepen, voor zoover deze nog niet door de politieorganen in beslag genomen werden, tot uiterlijk den 25sten Juni as. op het conto der groep 5 van de handelsmaatschappij II. Albert de Bary en Co, N.V. te Amsterdam te storten. De personen of lichamen, die nog een vordering op de ontbonden padvindersgroe pen hebben, worden opgeroepen deze vor deringen ter onderzoek in te dienen bij den beheerder der bezittingen van de ontbonden pad vin dersorganisaties, Waalsdorperweg 102, Den Haag, tot uiterlijk 1 Juli 1941. Vorderingen, welke na genoemden da tum worden ingediend, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. BENOEMING BIJ HET DEPARTEMENT VAN VOLKSVOORLICHTING EN KUNSTEN Met ingang van 10 Juni 1941, is de heer N. Oosterbaan, tot dusverre hóófd van de af- deeling perswezen, benoemd tot hoofd van de afdeeling algemeene propaganda van het departement van volksvoorlichting en kun sten. Met ingang van denzelfden datum is be noemd tot hoofd der afdeeling perswezen van genoemd departement, de heer M. Blok zijl, journalist te Amsterdam. DE ARBEIDSDIENST VOOR MEISJES. De staatscourant bevat, een besluit van den secretaris-generaal van het departement van algemeene zaken, betreffende den „ar beidsdienst voor meisjes". Aldus wordt blij kens artikel 1 van dit besluit de betreffende afdeeling genoemd van den Nederlandschen arbeidsdienst. Artikel 2 bepaalt, dat beslui ten, beschikkingen en alle andere door het daartoe bevoegde gezag gestelde of te stellen regelen betreffende den Nederlandschen ar beidsdienst niet van kracht zijn voor den arbeidsdienst voor meisjes tenzij uitdrukke lijk anders wordt bepaald. •Amsferdamscbe effectenbeurs Stille markt. Lustelooze steni. ming. Cultuurfondsen gedrukt Nederlandsche beleggingen goed prijshoudend. OBLIGATIES STA ATSLEENIN GEN. VK. LX. 97%-98 981/16-98V: 100 100% 1 06% 96% 99 7/16 99 li/I» SS%-88 88 3/16-88% 90% 99 11/5 88% 88% Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met hel fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 I 3% N Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 R'dam '37 1 III 3% Z.-Holland 1937 3 Koffiedleven gegrepen. Uit een der veemen in de hoofdstad wer den in den laatsten tijd voortdurend kleine hoeveelheden koffie vermist, in gewicht va- rieerende tusschen 5 en 10 kg. Het feit, dat verschillende nasporingen geen resultaat opleverden, schijnt den dader naar thans is gebleken iemand van het veempersoneal stoutmoediger gemaakt te hebben. De man kwam n.1., vergezeld van zijn vader, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.1. per roeiboot naar het veem, wist met be hulp van een valschen sleutel binnen te komen en toen was het een „koud kunstje", twee balen koffie, ieder van 60 kg., mee te nemen. Dat zijdaarbij terloops nog enkele kistjes sigaren naar het bootje lieten ver huizen, mag wel als een rechtmatige be looning voor hun nachtelljken arbeid wor den beschouwd Helaas begon na dit bezoek de pech voor de dieven Een der balen geraakte al spoe dig te water. De andere zak koffie werd evenals met de reeds eerder gestolen koffie was gebeurd naar een heelster in den Jor daan gebracht. De groote hoeveelheid van het gestolen geurige genotsmiddel zal er echter oor zaak van zijn geweest, dat ditmaal de poli tie er spoedig de lucht van kreeg. Het duurde niet lang. of zoowel de beide inbre- kers als de heelster en haar zoon werden door de politie gearresteerd. Ook het gesto"- len goed is tn beslag genomen. De totale hoevelheid yan de gestolen kof- Ileij0nti nu. e n.°k niet worden vastge steld. Het onderzoek der centrale recher che in deze zaak duurt voort. HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 93% 87 90% 94% LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND. Gistermorgen omstreeks acht uur is brand uitgehioken in de landhouwschuur van den dffter-n^6"- H°ewel de brandweer sp£ ter plaatse was, kon deze niet verhinde- ren, dat de schuur geheel afbrandde F.enige varkens kwamen in -de vlammen om ter wijl ook nog enkele andere later moestpn worden afgemaakt. De schade wordt gadeel telijk door verzekkering vedekt rw,„ is ÏTi? "ft «etXww» y an een brandende sigaret. AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 185% 179% Ned. Ind Handelsb. A 126 Ned. Handel Mij. c.v. A 134 130 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 133%-132% 132-132% Centr. Suiker Mij. 194 198 Fokker g. A 175 172 Lever Bros en Unilever cv.A114-114% 11O34-109 Ned. Ford 283 279 Philips G B v.A. 195%-197 19434-192% Philips pref. A. 145% 143 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. - 230%-228% 227%-22*%' SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A. 110%-111 110-109 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. Kon. Paketvaart A. Ned. Scheepv. Unie A. 156 15434-152% 224 211 %-211 162-163 159-157% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 393-395 388-381 Javasche Cultuur 242 226 N.I.S.U. 240 225 TABAKSONDERNEMINGEN. Dell Batavia Mij. 2003% Deli Mij. cv. A. 269 259 Senembah 205 200% RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber' 251-248 234-226% Deli Batavia Mij. A. 200 293% Nachtelijk bezoek aan fabriek, winkel en pakhuis. In de laatste nachten hebben inbrekers weer op verschillende punten van Amster dam hun beroep uitgeoefend. Een kleedingfabriek aan de Rozengracht, die met een bezoek vereerd werd, moest eenige rollen stof, jassen en een tasch met radio-onderdeelen afstaan. De inventaris van een pakhuis- aan de korte Prinsengracht, waar slechts een raam opengeschoven behoefde te worden om de visite binnen te laten, verminderde met48 pak jes smeerkaas'en 150 pakjes soepgroente. In een schoenwinkel in de Houtri.jkstraat kwamen de bezoekers via de tuinen aan de achterzijde binnen. 33 paar schoenen namen zij als souvenir mee. VOOR DEN POLITIERECHTER. (Zitting van Maandag 9 Juni.) Urk EEN HOUTEN PAAL GESTOLEN. Een zekere J. E had de verre reis uit Urk. ondernomen, en hoorde den Officier '.ustitle mr. de Brueys Tack de dag- SïJ.Iïï voorlezen. De man werd ervan hohv, °P April j 1. een houten paal te nebben weggenomen, welke toebehoorde 0\r j11 'aat Her Nederlanden. erd. erkende het feit volmondig en zeide vl Ti" v,raaK..Van den Politierechter mr. te hohk J,11' dit gedaan had om „brand' te hebben. Want hij had niets meer! Ho net aan za*eri, niet waar, toen Krabbe eraan kwam? vroeg mr. Pat is zoo; aldus verd. nn Yaaren pa,en Van dp oude Zeewerlnff rte paf-lden menschen die weg? wild® de Politierechter weten. woord Zooveel, was verdachte's ant- mptfs 0ff'(,'er van Justitie requisitoir na- nalen' 6t niet ln den haak- dat naien maar eenvoudig worden weggeno* hechtenis' 'e f boete subs' 20 da*Cn Verdacht,, vond dit zéér hoog. te a ,'Hmrechter scheen er ook zoo over te denken verd. werd althans veroordeeld tot r 5.— boete, subs. 2 dagen. Sch agen VRIJGESPROKEN. S. T. uit Schagen, die eenige weken had terecht gestaan, omdat hij een aantal var kens in voorraad zou hebben gehad, hoof de door den Officier van Justitie vrijspr3** tegen zich oisrhen. Een eiscli waarmede de Politierechter zich kon vereenigen.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 8