HHJ-Racing (comb*) Café Centraal GEZELLIGE MUZIEK Vandaag Distributie Opplakveilen NEyT/'RECLAME Woensdag 11 Juni 1941 Fietsbanden een probleem in Den Helder Tweede Blad den laagsten prijs DRUKKERIJ DE BOER Textielbonnen- zwendelaar no. 2 geknipt Inbraak op Binnenhaven .VERHOOGT UW OMZET» Raad Texel Eeuwfeest Hervormde Gemeente „Eierland" Kanaalweg Iederen avond 6 uur Zondagmiddag 3 uur MATINÉp Stille nachten Visscherij &tacUnLeuwJ Distributiedienst doet wat hij kan. Het is al reeds eenigen tijd geleden, dat wij Op deze plaats de aandacht vestigden op de moeilijkheden, waarmede men in Den Helder bij de verkrijging van fietsbanden te kampen had. Het moge bekend zijn dat de beschikbare voorraad banden gering is, en ook onze stad zal daar haar offer voor moeten brengen. Nie mand die zich hierover zal kunnen verwon deren. Er is echter iets anders: men kan Den Hel der niet gelijk stellen met andere, even groote plaatsen, in den lande. En wel da&rom niet, aangezien hier de toestanden geheel anders zijn en de fiets een totaal andere functie ver richt dan elders. Het dunkt ons goed hierop nog eens de aandacht te vestigen. En dan in de eerste plaats op het feit, dat er in Den Helder prak tisch geen behoorlijke banden meer om fiets wielen gevonden worden. Dat zal niemand verwonderen als men weet, dat wekenlang het plaveisel der straten bezaaid was met het glas hetwelk door de bombardementen uit de vensters gesprongen was. Legio waren de aan tallen lekke banden en ook nü nog vindt men herhaaldelijk slachtoffers van het euvel. De tweede factor isdat een zeer groot deel der bevolking dag-in, dag-uit van de fiets gebruik maakt. De ontelbare personen, die zich per rijwiel naar Koe gras, .lulianadorp, Breezand en andere plaatsen begeven, leggen iederen dag tientallen kilometers af en het behoeft wel geen betoog, dat dit een abnormale sljjtage van de fietsbanden tengevolge heeft. Voorts zijn daar de arbeiders, die op de werkobjecten m de omgeving van de stad werkzaam zijn en die ook hun fiets dringend noodig hebben.^ Er zijn er velen die arbeiden in den Wieringermeer, en wier fietsen even eens zwaar op de proef gesteld worden. Daarnaast is er nog een andere categorie personen, die hun aanvragen aan het Helder- sche distributiebureau richten. En wel de ca tegorie die in de gemeente Den Helder (en omgeving) werkt, hetzij aan de schuilkelders hetzij elders., Hun aanvragen komen bij die van de overige bevolking en maken het totaal tot een abnormaal hoog. Zij mogen nl. de ban den niet aanvragen in de plaats waar zij wonen. Het is, rekening houdende met het boven staande, niet vreemd dat men tal van aan vragers teleur moet stellen. De toewijzing is slechts gering en bij lange na met voldoende om zelfs aan de dringendste aanvragen te voldoen. Wij hopen dat men in Den Haag een open oog zal hebben voor deze moeilijk heden in onze stad en vleien ons met de gedachte, dat men dit inderdaad zal heb ben. Tenslotte zijn de hierboven genoem de problemen concrete zaken, jvaarmede men rekening zal moeten houden. De houding op het plaatselijk Distri butiekantoor is een zeer soepele. Men kan echter van de ambtenaren niet verwach ten, dat ze geven van datgene wat zij niet bezitten. Vandaar dat het oog van ontelbare rijwiel gebruikers gericht is op Den Haag en dat men vertrouwt dat men aldaar dit probleem met aandacht zal be zien. tUat ïïlidcLmdand&W inte!veAA,e&fit Wij drukten, in groote oplaag, Daarom betaalt U thans bij ons Opplakveilen MD 18(bonnen groot form.): per 100 st. 10.16 per 1000 st. I 1.50 per 5000 st. i 1.45 (per 1000) Opplakveilen MD 268 (bonnen klein form.): per 100 st. I 0.18 per 1000 st. M.70 per 5000 st. f 1.65 (per 1000) Uw eerste winst de distributieopplakvellen van Koningstraat Den Helder Wederom een Amsterdammer die in Den Helder door de mand viel. Ongetwijfeld zal men zich nog herin neren, hoe enkele weken geleden, dank zij de voortvarendheid van een verkoop ster in een der grootste zaken van Den Helder, een persoon gearresteerd kon worden, die zich schuldig gemaakt had aan textielbonnen-zwendel. De man bood textielkaarten aan, die hij had opge kocht, een overtreding die zwaar ge straft wordt. Welnu, eenige dagen ge leden is men er in geslaagd wederom een dergelijk heerscnap te ontmaskeren. Het was frappant, dat het wederom den zelf den, winkel betrof en dat het wederom te danken was aan de uitgeslapenheid van een der verkoopsters. De man wenschte textielgoederen koopen en bood daarbij, uit ruimen voor raad textielpunten aan. De verkoop ster constateerde evenwel, dat de kaar ten niet op naam stonden. In dat geval is het, zooals men weet, streng verboden goederen te leveren. De juffrouw wist den man aan de praat te houden, doch stelde inmiddels den Distributie- dienst in kennis met het voorgevallene. Aldaar nam men direct maatregelen, waarschuwde de politie en zoo was'het verder eenvoudig den man, die een Amsterdammers bleek te zijn, op de rug te kloppen en hem te verzoeken even mede te gaan. Het onderzoek leverde als resultaat op, dat de man een vrij groot aantal textiel-kaarten in zijn bezit had, die alle door opkooping zijn eigendom geworden waren. Hij is door de politie ter beschikking ge steld van de hoofdstedelijke justitie. Beddegoed als buit meegenomen. Nog steeds blijkt dat er in onze stad on gure elementen aangetroffen .worden, die er een „sport" van maken in leegstaande wo ningen, waarvan de bewoners tijdelijk naar elders vertrokken zijn, in te breken. Een der gelijk geval geschiedde dezer dagen weer op de Binnenhaven, alwaar iemand zich toegang tot een perceel verschafte. Toen de eigenaar thuis kwam, ontdekte deze tot zijn schrik, dat ongewenschte gasten aan wezig geweest waren. Het bleek dat men zich aan het beddegoed vergrepen had. Hiervan ontbrak namelijk een deel. De politie stelt een onderzoek in. RIJWIEL. Een fiets, onbeheerd aangetroffen in de Prinsenstraat, is terug te bekomen bij K. Kramer, Koningdwarsstraat 6. Ingekomen personen Wed. W. Zeedersvan der Meulen, Vlaming straat 12. R. BokKlok, Spoorstr. 101-103. J. Ego, landarbeider, Nieuweweg 7. D. van de Brande en echtg., De la Reijstraat 38. I. Nie- weg, vischhandelaar, Koïtevliet 34. G. Snijders en gezin, Soembastraat 21. J. A. Eriks en ge zin, landbouwer, Rijksweg 55. D. de Jong, boe renknecht, H. de Grootstraat 21. L. Ras en gezin, kapper, Ruijghweg 183. J. Vink en echtg. Rozenstraat 18. J. Boxhoorn, sjouwer, Bad huisstraat 124. I, BrinkmanKootker, Van Galenstraat 72. J. Koopman, loodgieter, Beu kenkampstraat 2. M. E. TesselaarKlaasen, J. Verfailleweg 7. W. E. van ArnhemBuur en kind, Middenstraat 89. C. W. Cillekens van der Maas, Oostslootstraat 62. H. J. Jaas- maBlokhoff,Fazantenstraat 70. J. C. de Meijer en gezin, schilder, Koningdwarsstr. 39. R. Smid, zuivelarbeider, Schagenstraat 84. A. Woord, dienstbode, Fazantenstraat 41. C. Hardendood en gezin, monteur, Hoogstr. 59. G. J. Arends en echtg., schipper, Achterbinnen haven 48. G. Boerema en gezin, arbeider, Rijksweg 54. C. Bot, aannemer, Sperwerstraat 41. R. Smit en gezin, Gasstraat 13. C. Beekma, dienstbode, Molenstraat 61. H. C. Hermans en gezin, matroos K.M., Tuinstraat 10. De Junioren winnen met 2-1 Gedurende de eerste helft waren de par tijen vrijwel tegen elkaar opgewassen; na de rust was HRC stukken sterker en toch wis ten de Junioren juist in die periode de zegen aan hun zijde te stellen. Het' was best weer en velen waren getuige van dezen officieelen wedstrijd, het was daarom jammer, dat de Racing- comb. eenige hiaten vertoonde, welke in de haast onvoldoende waren aangevuld. De wil was er wel bij de jonge invallers, doch de routine ontbrak nog veelal, hoe wel vooral Rombout en Van Leeuwen de monstreerden, wel te kunnen voetballen en dus in de toekomst wel meer naar vo ren zullen komen. De Junioren. De juniorenploeg bestond uit een flink elftal, aangevuld met Gast, wat een aan zienlijke versterking bleek. De beide backs, Beckhovep en Teeckelenburg, speelden voor treffelijk en vormden een voortdurend strui kelblok voor de tegenpartij. Ook de midden linie deed aardig werk, met v. d. Bogaerde als uitblinker, terwijl in de voorhoede naast Gast ook Vonk in goede conditie was. De Leur onderscheidde zich wederom door zijn meesterlijke balcontróle en spelopvatting, doch demonstreerde tevens zijn onproductivi- teit, door zeker drie opgelegde doelpunten te laten loopen, tevens hoede hij zich voor unfaire trucjes, waar zijn spel toch geenszins mee gebaat is. De overige spelers pasten zich goed aan. H.R.C. Bij Racing zagen we uit alle elftallen wat. De achterhoede, met Blankwater, Siersma en Van Leeuwen, maakte nog al eens een foutje, doch was overigens niet onvoldoende. In de middenlinie was Post de man; deze speler blijft toch maar steeds dezelfde tacticus en en menigmaal passeerde hij drie vier tegen standers op de kalme wijze, die hem eigen is. Daarbij opende hij fraai van rechts naar links, wat steeds verrassend was. Trouwens, de mid denlinie was het sterkste deel, want ook Stolk en Van Egmond deden aardig werk, hoewel bij Stolk het gemis aan training zich danig doet merken. In de voorhoede moest het van Zimny komen, goed bijgestaan door Hoogendijk. De wedstrijd. Zooals reeds bovenvermeld, ging het voor de rust vrijwel gelijk op, hoewel de Junioren de meeste kansen kregen. Kansen van De Leur, welke hij zich overigens zelf op1 emi nente. wijze wist te scheppen, een kogel van Gast op den paal, hadden zeker eenige doel punten kunnen opleveren, daartegenover stelde HRC ook wel eenige schoten, doch veelal zonder gevaar. Na de thee was Racing meer in den aanval, maar toch was het De Leur, die keurig doelpuntte voor de Junio ren (10). Het werd echter weer gelijk, doordat Kousbroek zich liet verrassen door een schot van Zimny (11). Een penalty, door Zimny genomen, redde Kousbroek ech ter weer goed, waarna even hierop Vonk ge bruik maakte van een misverstand in de roode verdediging en het was 21. Gast schoot nog eens op den paal, waarna scheids rechter Goudswaard het einde aarfkondigde. Bedrijf scom petitie Uitslagen: Dinsdag: A.P.G.L.B.D. 2 6—1. Programma: Woensdag: Terrein H.R.C. 19.00 u. Scheidsr. Steenkist, Gem. WerkenP.T.T. Mededeelingen Door het Bestuur is aan de Afdeeling „Scheepsbouw" der Rijkswerf alsnog toestem ming verleend met een tweede elftal aan de competitie deel te nemen. Dit elftal is onder den naam „Scheepsbouw 2" ingedeeld in afd. III. Afd. I. B.W.W. Gem. Werken R.W.J. P.T.T. W- L. 8—3 9—6 4—5 1—5 Competitiestanden Afd. II. L.B.D. 1 3 3 0 0 6 X73 Roode Haan 3 2 0 1 4 11—5 Scheepsbouw 1 2 0 1 2 10—7 Torp. Atelier 2 1 0 1 2 4—8 Walbedrijf 2 0 0 2 0 3—12 Debo 2 0 0 2 0 0—10 Afd.' m. W.T.B. 3 3 0 0 6 22—5 Willemsoord 3 1 X X 3 5—7 A.P.G. 2 1 1 0 3 7—2 Thor 2 0 1 X X 6—10 L.B.D. 2 4 0 1 3 X 6—22 Scheepsbouw 2 0 0 0 0 0 0—0 WAAR IS DIE FIETS? Een bewoner van de Piet Heinstraat deed aangifte dat zijn fiets, die hij even onbeheerd had laten staan voor een perceel, spoorloos verdwenen is. Een onderzoek wordt ingesteld. Jj&xeJUcti nieuw l Vrijdag a.s., des middags 3 uur, vindt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Texel plaats. De agenda luidt als volgt: Notulen; Ingeomen stukken. Mededeelingen; Goudkeuring begrooting Algemeen Weeshuis voor 1941; Verkoop gronden te Den Burg; Grondtransacties te Den Burg; Voorziening vacature chirurg-directeur Nood ziekenhuis; Wijziging winkelsluitingsverordening; Vaststelling kohier hondenbelasting over 1941; Vaststelling kohier rioolgeld over 1941; Financieele regelingen. Cocksdorp Zondag 8 Juni vierde de Herv. Gemeente „Eierland" haar 100-jarig bestaan. 's Morgens werd er een gewone gods dienstoefening gehouden, waarin ds. Salm voorging, 's Middags werd er een bijeen komst belegd, waar ds. Salm een her denkingsrede uitsprak, getiteld „Balans der gemeente' Eierland". De oud-predi kanten, ds. Boeke, ds. Schellenberg en ds. Plug spraken over persoonlijke herinne ringen. Een koortje zong een lied en er was solozang, alles afgewisseld met zang der gemeente. f Ouderling C. Blom droeg met een korte toe spraak enkele geschenken van de geheele ge- Schetsen uit 't Buitenveld 't Zomert in 't buitenveld! 't Zomert er zelfs hevig, dat wil zeggen, dat was van de week zoo. Want dusdanig on gestadig is het klimaat van dit „land-van- mist-en-mest" dat het zeer wel mogelijk is dat, indien de lezer deze regelen onder het oog krijgt hij alreeds weer bezig is met het her nieuwd opzoeken van zijn overjas, beenkap pen en oorbeschermers Niets blijkt onmogelijk meer op dit onder- maansche! Maar van de week was het warm. Het was zelfs heet en om een geijkte Juttersche uit drukking te bezigen: het was bloedheet, het geen de overtreffende trap is. Bij'ons op de boerderij was het kwik in het vierbeschotten-kamertje"~tot een fantastische hoogte opgeloopen en zaten we te transpieeren dat het een aard had. De jongens waren, ook door de warmte, ongezeggelijk en uitermate lastig. Verbieden gaf niets meer en alleen een lapzwans over het oor van een der schelmen bleek h t middel te zijn om hem eenigen tijd te temmen. En zoo aanschouwde men het feit dat we allemaal met zwarte enjange gezichten tegen over elkaar zaten en dat we allemaal danig uit ons humeur waren. De een zei niks tegen den ander en dat zou zoo den heelen dag mis schien wel gebleven zijn, ware niet de boer o-pkomen met de mededeeling dat hij te vis- schen ging en of ik zin had mee te gaan. Een uur later, tegen het vallen van de duis ternis, zaten we getweeën, voorzien van hen eels simmen, steurkrabbetjes en een krukje, tuss'chen het riet en wachtten op die manier de dingen af die o.i. moesten komen. 't Was daar goed, tusschen het riet van den oever. 't Was er stil, ondanks de drukte die ver oorzaakt werd doör een heirleger kleine vlie gen en muggen, die kennelijk aaif hét feesten geslagen waren dien avond en zonder onder breking hun rondedansen pleegden. Het riet schuurde en fluisterde en babbelde mee. Geheimzinnig en stil. S'oms keek ik plot seling achterom. Dan was het, alsof een ge weldige hand ineens het hooge riet vastgreep en het neerdrukte. Maar steeds was daar nie mand en het riet zwaaide en schuurde .en rit selde voort. De visschen van het binnenwater bleken 6f te slapen öf geen trek meer in een souper te hebben. Althans: de vangst was brood mager en toen we na twee en een half uur praktisch nóg niets hadden, gaven we de moed op. Toen was de zon al lang weggedoken ach ter de verrei horizon. Toen was de hemel al van lichtblauw donker violet geworden ten hadden de nachtnevels zich neergelegd over de aarde. Het buitenveld toonde zich daar nu in al z'n overdaad en weelde. Geuren van hooi kwa men kruidig en penetrant op me af. Het riet met z'n fijne, prikkelende aroma geurde mee en van de boerderij af rook je de blauwe serin gen. Een koe in de verte trompetterde... een paard bij (een schuur hinnikte en een nacht vogel scheerde rakelings over het riet. om dan als een pijl uit de boog, weg te zig-zaggen over het donkere water. Als de nacht valt verdwijnt ook het laatste vleugje wind. Dan wordt het water zoo stil dat het roet denken aan een immense zwart- stalen spiegel. Daarin reflecteert het riet, waarvan de lange, rechte stengels eindeloos ver doorbuigen. De dobbers worden haast onzichtbaar. En daarom rollen we de snoeren op, en gaan heen. De buit is klein. Niet het noemen waard. Maar wie telt zooiets onbelangrijks als men uitverkoren is deze zomeravonden en -nachten te mogen beleven. 't Is goed, als men in het buitenveld leeft, de oogen en ooren goed open te houden, 't Is goed de schoonheid, die men kostenloos in overdaad aangeboden krijgt, uit te puren, zoo veel en zoo vaak men kan. De weg is stil en geen sterveling komt men meer tegen. De boerderijen staan als zwarte brokken slagschaduw aan den kant, met de hekken ervoor als grillige kartelingen. Een hond slaat aan en de nacht ruiseht door de boomen die om en bij de plaatsen staan. Koel en hoog is deze nacht. Boven ons twinkelen de duizend sterren van den hemel. Duizend lichten r>}et in hun mid den de groote mane-lamp. Een drie-kwart cirkel van goud-geel drijft mysterieus langs den hemel. In wijden om trek wordt het licht der sterren verflauwd, zoo sterk, zoo intens is het schijnsel. De velden liggen stil te dampen, en trek ken hun nacht-grijs kleed aan. Ons huis ligt in de duisternis: er is geen licht meer. -Rolf, de hond slaat grommend aan, maar zwijgt als hg ons ziet. De boer en de stadsman gaan ieder hun eigen weg. De één -/oor in, de ander door de achterdeur. Beiden hebben ze hun eigen we reld waarin ze leven. Maar beiden, boer en stadsman, werden ge grepen door de stille pracht van dezen vroe gen zomernacht, die den mensch stil doet zijn en laat luisteren naar zijn eigen hart. Er komen meer van die nachten in Noord- holland's polderland. Puur ze uit, neem er bezit van en ervaar in deze dagen wat het buitenveld. zoo onher bergzaam, zoo wreed in de maanden die voor- btj zijn, U thans schenkt. meente, van de zusterkrin'g „De Kandelaar",- van de meisjesvereeniging „Nieuw Leven" en van de meisjesclub, over aan de kerkvoogdij. Deze geschenken bestonden respectievelijk uit een mooi eenvoudig doopvont, een knielbank, een looper op de trap van de preekstoel en een nieuwe bekleeding van kansel en voor lezers-lessenaar. Voor het doopvont was door leden der gemeente spontaan 222.25 bijeen gebracht. Verder was er nog een geschenk van de Herv. predikanten van de ring „Texel", nl. een mooie voorzittershamer, en een enveloppe met inhoud van de kerkraad van Markélo, de tegenwoordige standplaats van ds. Schellen berg. De 3 oud-predikanten schonken geza menlijk de nieuwe zangbundel van de Herv. Kerk met muziek voor het orgel en 1 exem plaar voor de kansel, en de nieuwe vertaling van het Nieuwe Testament van het Ned. Bijbelgenootschap, alles met opdruk: „Herv. Gem. „Eierland", 1841 6 Juni 1941". Tenslotte noemen We nog een tiental bloem stukken, waaronder er 1 was van de Herv. Gem. van Den Burg. Deze werden later onder de zieken der Gemeente rondgedeeld. Het woord werd nog gevoerd door den bur gemeester, mr. Kamp, door ds. Visser, namens de predikanten van de ring „Texel" ten door ds. van 't Hooft, namens het klassikaal be stuur. De dag werd besloten met een broodmaaltijd van kerkeraad, kerkbestuur, kiescollege en oud-predikanten met hun echtgenooten, De gemeente mag met groote dankbaarheid terugzien op een in alle opzichten geslaagden feestdag. Hieuwt uit lOiJk Urk, 9 Juni. Door 20 vaartuigen werd heden aan dei} Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd 940 kg aal en paling, van 24133 kg per vaartuig, prijs 621.54 per kg en 60 man den nest, prijs 34 ct per .mand. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje Jacoba, dochter van H. van Leeuwensteen en G. M. ter Beek; Hendrik zoon van Jan Oost en Marijtje de Boer; Roelof Tiede, zoon van Lambertus Oost en Hermina Keuter. Overleden: Philippus ten Nopel, oud 86 j., weduwnaar van Neeltje Kale. Gehuwd: Hendrik Bakken en Trijntje Hak- voort. EERSTE STEEN GELEGD. Daar men met den onderbouw geregeld met tegenslag te kampen heeft, wat vertraging ten gevolge had, is de bouw bij het stoomgemaal vertraagd. Nu de gemalen van Lemmer en Vollenhove al draaien, is de eerste steen gelegd van den bovenbouw van het gemaal bij Urk. Dit ge schiedde door Ir. JJeyer, waarbij Directie en aannemers hartelijke woorden wisselden. Het geheel droeg een feestelijk karakter. voor 50 jaar j Uondilen uit hel VUexjtrvd Blaadje Kruidenier*...».*., blijf bij je leest I Vriendelijk verzoeken wij eenige ruimte voor 't volgende in Uw veelgelezen blad Met verwondering lazen we in 't voorgaand nommer iets over den heer D. de Clercq en wel speciaal over de denkwijze van dien heer omtrent leger en vloot. We zouden den schrij ver, dien mijnheer den kruidenier willen vra- gen: Hoe denkt ge, dat mijnh. de Clercq zou handelen, zoo hij morgen zijne denkbeelden mocht verwezenlijken? Alles aan den dijk zet ten en van den wind laten leven? Zoo dom is mijnh. de Clercq niet en ook niet zoo'n barbaar Hebt ge mijnh. de kruidenier, wel eens gehoord van geleidelijke afschaffing Zoo, dat leger en vloot na een aantal jaren verdwenen zijn? Zou 't jammer zijn? Hebt ge wel eens de woorden ALGEMEEN belang en BIJZONDER belang ontmoet? En zoudt ge 't nu werkelijk zoo'n ramp vinden, als die flinke, prachtig ingerichte Marinewerf, die nu dienet om oorlogstuig wat op te lappen, veranderd werd in eene inrichting waar men handelsbooten enz. bouwde. Zouden er niet meer werkkrachten vereischt worden? Nog iets mijnheer kruidenier. Gij, die doet in krenten en koffie, moet niet over onderwijs spreken. Hoe moeten wy deze uitdrukking bijv. rijmen: „elk onderwijzer 1 kind", Ge waart op weg de gemeenschap te dienen (mijnh. de Clercq heeft eer aan Uil!) zoo humaan mo gelijk en nu krabt ge terug. Dat 's reactionair! Eén onderwijzer voor elk. kind. Maar dan worden de menschen te wijs en men koopt niet meer bij zoo'n kruidenier, dat is niet in het belang der gemeenschap, want wfelvaart van elk afzonderlijk, is algemeene welvaart. Waarde heer kruidenier, blijf bij Uw krenten en smeerkaarsen, of lees.lfhet geheele program van mijnh. de Clercq, niet van achter naar voren, zooals ge gedaan hebt, maar andersom. Beschouw de zaken eens met elkaar in ver band. Kunt ge dat niet, weeg dan maar weer krenten. U dankend, mijnheer de Redacteur, 't Bestuur der Afd. Helder van den Bond voor Alg. Kies- en Stemrecht. JJjdicAïifiett Het Kind. Nummer van 7 Juni. Uitgave C. A. Spin Zn., Amsterdam. Van Jan Slauerhoff, den al te vroeg heen gegane dichter werd een gedicht opgenomeil, getiteld „De Terugkeer". Clasca Ozinga schrijft een bij uitstek leerzaam artikel over „De ontwikkeling van het gevoel", hetwelk rijkelijk geïllustreerd werd met markante kin- derteekeningen. Nel Coonstra leverde een bij drage, getiteld „Fantasie of intelligentsie?", terwijl wij van de hand van Leonard Rogge veen bijzonderheden lezen omtrent de kunst van het illustreeren van kinderboeken. De Merel ziet er frisch en pittig uit en vormt, als altijd, een keurig supplement op dit pro minent blad voor opvoeders en ouders.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5