directievergadering alledaagsche Vergadering der waterschappen Marktberichten Een niet Een gevaarlijk kantoor Groofe hoeveelheid distributiebonnen gestolen Vijfde groofe lammerenmarkf overzicht van het verwoeste interieur, waar de vlammen zeer aanzienlijke schade hebben aangericht (Het Zuiden) Stuk ijzer als argument op de ver gadering van directeuren. Twee directeuren eener N.V. ontmoet ten elkaar gisteren in de rechtszaal. Het was geen toevallig treffen, doch een gehoor geven aan de dagvaar ding, teneinde een mondeling verslag uit te brengen van een niet alledaag sche directievergadering. Beide hee- ren waren slaags geraakt; een hun ner was gewond. Het geld speelde in deze zaak natuurlijk een belangrijke rol, want waarover zou een directeur zich anders druk maken?, Eenige weken geleden kwam de eene di recteur, die te Utrecht woonachtig is, met het voorstel, dat hij nu eens eenigen tijd de kas van het bedrijf zou beheeren en om aan zijn voorstel kracht bij te zetten, had hij bij wijze van ultimatum, het geld van de bank gehaald, waarvan de. loonen uitbetaald moesten worden, aldus het verslag over deze zaak in de „Tel.". De tweede directeur, een inwoner van Hil versum, gevoelde maar zeer weinig voor dit denkbeeld. Hij had altijd zorg gedragen voor het geld en voor de loonen. Waarom was de ze verandering noodig? De vergadering der directie was spoedig eenigszins rumoerig, want de heer uit Utrecht begon met dreigementen. De anders zoo rustige sfeer in de directiekamer werd wreed verstoord door twee worstelende hee- ren, die 't cordon van 't conventioneele, dat bij 't directeurschap nu eenmaal past, eenige oogenblikken wist te verbreken. Het Was een formeele vechtpartij geworden, waarbij de directeur uit de Domstad een groot stuk ijzer hanteerde. Het corpus delioti lag ter tafel en de politierechter bekeek het met merkbaar ontzag. „Maar mijnheer, dat is toch geen wapen om u te verdedigen", zei de officier tot den Utrechtschen directeur, die in de verdach- tenbank had moeten plaats nemen. Verdach te beweerde, dat hij zich verstout had het stuk ijzer op te nemen alleen om schrik aan te jagen* „Ik leen de mentaliteit van mijn compag non, ziet u, en ik wist, ydat hij mij te lijf zou gaan. Voor alle zekerheied had ik daar om dit ijzer klaargelegd." „Maar als u dat al neemt om schrik aan te jagen, dan kunt u morgen wel een heele batterij achter uw brievenmandje zetten", merkte de officier op. Verdachte noemde zijn gevaarlijk wapen een schild, maar ook deze meer bloemrijke betiteling stond den politierechter niet aan. Uit de middeleeuwen. Officier: „Evenmin als men met een jacht geweer op een vloo gaat schieten, kan men toch ook niet met zulk een instrument als hier op tafel ligt zijn compagnon te lijf gaan. Dat is een instrument waarmee ze in de middeleeuwen ten oorlog trokken." Volgens verdachte had hij niet met het stuk ijzer geslagen, maar was de andere directeur er met zijn hand tegenaan geko men, „waardoor hij bloedend verwond werd." Officier: „Maar mijnheer, die dingen liggen toch niet maar zoo in uw bureau, dat moet u er toch met een bedoeling in gelegd hebben?" Verdachte: „Er liggen er wel hon derd zoo in mijn bureau, of honderd is mis schien wel wat overdreven, maar veel toch zeker. Maar dat zijn dan wat kleinere exem plaren; die u hier ziet is de grootste. „Dan lijkt mij dat een gevaarlijk kantoor bij u", zei de politierechter. De tweede directeur, die bij de worsteling gewond was, kwam als getuige, en ver klaarde, dat de slag met het ijzer op zijn lioofd gericht was. Hij wist dezen echter met zijn hand af te weren. Een kantoorjuf frouw, die van de minder aangename ge- 'dachtenwisseling tusschen de beide direc teuren getuige was geweest, verklaarde zien niet met zekerheid te herinneren, wie nu geslagen had. De officier van Justitie merkte nog op, dat het hem niet ten voordeele van bedrijf leek, als de verhouding tusschen beide directeuren zoo slecht; is. Het betreft hier een merkwaar dige zaak, maar aangezien niet is komen vast te staan, dat het den verdachte ten laste ge legde is bewezen, vroeg de officier vrijspraak en hij voegde aan zijn eisch een ernstige waarschuwing toe, den verdachte op het hart drukkende, voortaan wat minder luidruchti ge directievergaderingen te beleggen. En om blijkbaar den officier niet al te optimistisch te stemmen, vulde de Hilversummer deze op merking aan met de mededeeling, dat de of ficier nog wel meer van soortgelijke zaken ter behandeling zou krijgen. Officier: „Dan is het maar dieptreurig, dat menschen zooals u, die toch omstreeks vijf tig jaar zijn, zoo tegenover elkander optre den." „Ja zeker, dat vind ik ook", zei verdachte. Bij gebrek aan bewijs werd de verdachte vrijgesproken. „Ik hoop u niet meer terug te zien", zei de politierechter. „Toch wel," verduidelijkte verdachte, „er zijn nog meer zaken in behandeling." „Dan zie ik de heeren dus toch nog te rug", antwoordde de politierechter toen be rustend en de directie verliet de zaal. Omtrent de inbraak, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.1. gepleegd in het distributiekantoor AmsterdamOost, Twee de Oosterparkstraat, vernemen wij nader, dat nagenoeg alle daar aanwezige distri butiebonnen, ten getale van eenige honderd duizenden zijn ontvreemd; o.m.: 2000 vet kaarten, 1400 vleeschkaarten, 100 halve vleeschkaarten, 1900 aardappelkaarten. 500 halve aardappelkaarten. 200 algemeene dis tributiebonboekjes. 500 bloemkaarten, 1000 boterkaarten, 1500 halve boterkaarten. 1480 brandstoffenkaarten J., 1300 idem K„ 195 idem L„ 400 idem M., 200 idem N.. ve broodkaarten, 400 cacaokaarten, 100 melkkaarten, 300 benzinevergunningen van 60 liter. 100 idem voor 30 liter, 100 pap- kaarten. 700 series petroleumzegels, 800 schoenenbonnen I. 800 idem II en voorts een zeer groot aantal bonnen voor aardap pelen, boter, brandstoffen, brood, eieren, havermout, kaas. koffie of thee, maizena, margarine, peulvruchten, rijst, spijsolie, sui ker. tarwebloem, toiletzeep, vermicelli, vleesch, vleeschwaren, zeep, terpentijn, ge- nerator-anthraciet en generator-turf, kaas, lijnolie, melk, textiel HA en G. Tevens is een aantal reductiebewijzen f 1.50 en f 15 ontvreemd, alsook een aantal stempels. OPPOSITIE STELT ANDERE BE- STUURSCANDIDATEN. De gisteren in Krasnapolsky te Am sterdam gehouden algemeene verga dering van leden der Vereeniging van Noordhollandsche Waterschap pen, welke onder leiding stond van den voorzitter, den heer Comman deur, was zeer druk bezoekt. De kwestie der concentratie inning wa- terschapsgelden, welke waarschijn lijk in de heden te houden vergade ring v. Prov. Staten haar beslag zal krijgen, was daar wel niet vreemd aan. Jaarverslag, rekening en begrooting, waarvan wij de bijzonderheden reeds ver meldden. wordt onder dankzegging voor de keurige samenstelling goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Het bestuur beveelt aah in de vacature Hoek Spaans J. Koning, dijkgraaf van de Purmer, W. J. Wognum, secretaris polder Oostzaan, vacature de Jongh: C. G. de Jongh, voorzitter Gooische Zomerkade, Mr. v. Vugt, secretaris Groote IJpolder; vaca ture Groot: P. Groot, dijkgraaf van Drech- terland, D. P. Timmerman, dijkgraaf van Schager Kogge. Gekozen worden: vaoature J. Koning, W. J. Wognum (no. 2, oppositie candidaat); vacature de Jongh: M. van Vugt (no. 2 oppositie candidaat). vacature Groot; P. Groot (altredend). Besloten wordt een cursus voor water schapsadministratie in te stellen. Hierna houdt de heer M. P. S. Winkel, voorzitter van het pachtbureau in Noordholland een voordracht over het pachtopdrijvingsbesluit waarbij het verboden is pachtcontracten af te sluiten hooger dan de prijs van Septem ber 1939. In de praktijk blijkt de bedoeling geen verbod, doch een beperking te zijn. Bij overtreding Jaat men het contract in stand doch de pachter ontheft men van zijn ver plichting. Wanneer de verpachter toch een bedrag in ontvangst neemt met goedkeuring van den pachter, krijgt hij een hooge boete. Uitvoerig licht spr. een en ander toe. Wie meent een hooger pachtsom te kun nen bedingen, moet zich wenden tot den secretaris-generaal en het pachtbureau dient van advies. Met kans op succes kan men bijvoorbeeld verhooging krijgen wan neer een vreemde een familielid als pach ter opvolgt, het land verbeterd is enz. Er is echter een norm en de meeste verzoeken worden afgewezen, ook die der waterschap pen. Spr. concludeert tenslotte, dat de nieuwe bepalingen- de waterschappen in hun vrijheid zeer hebben beperkt en zij daardoor zeer in gezag hebben ingeboet. Geen wonder dus, dat zij met eenig mop peren de bepalingen over zich heen hebben laten gaan, nu zij uit de sluimering der eeuwen zijn gewekt! Wenschelijk zou het zijn dat de overheid steeds blijft letten op de taak der'waterschappen en niet alleen op de belangen van den grondgebruiker. ANNA PAULOWNA INENTING. Er is deze weck weer kostelooze inenting tegen pokken. Woensdag a.s. is dokter Olree daarvoor om half vier in de school aan de Kleine Sluis en om half vijf in den Oost- polder en houdt dokter Veenis te zijnen huize zitting van half vier tot half vijf. Don derdag is Breezand aan de beurt. Dan is dokter Olree om 4 uur in de R.K. school aanwezig. Dr. Veenis „prikt" op dien dag ook weer thuis om 4 uur. BREEZAND EERVOL ONTSLAG. Aan don heer C. de Vries, besteller bij den P.T.T. dienst, thans met ziekteverlof, is tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend. CONCERT IN BREEZAND EN AAN DE KLEINE SLUIS. Het buiten-concert, dat Concordia dacht te geven, maar door omstandigheden dreig de „over te gaan", gaat nu toch wel door. Dé vereeniging krijgt een rustig zitje op het schoolplein, het publiek kan daarbuiten, op den weg, luisteren. Een oplossing, die ver eeniging en publiek bevrediging kan schen ken, en wel de beste lijkt om het concert zoo goed mogelijk tot z'n recht te doen ko men. Als nu het weer ook nog meewerkt zal Woensdagavond te genieten zijn van het volgende programma: 1. Marsch Telefunken van J. Evert; 2. Ouverture 1' Enlèvement du serail, W. A. Mozart; 3. Marsch Medley, v. Markier; 4. Walzer, Die Romantiker, Jos. Lanner; 5. Marsch Mont la Ville, H. Chail- let; 6. Fantasie Verdiana, H. Klimcnt; 7. Marsch Finale, Z. Kormunda. Behoudens .goedkeuring, wordt op Dinsdag 24 Juni, den avond van het schoolfeest, een zelfde concert gegeven aan de Kleine Sluis. W1ER1NGEN DISTRIBUTIEDIENST WIERINGERMEER- WIERINGEN. Agentschap Wieringen. Het bureau van het agentschap van den Distributiedienst te Hippolytushoef, tot dusver gevestigd in de Arbeidsbeurs, is met ingang van 16 Juni a.s. gevestigd in het Waaggebouw, Kerkplein, te Hippolytushoef. Het kantoor is voor het publiek uitsluitend geopend des morgens van 9—12 uur. Het telefoonnummer is 48 Hippolytushoef. SUCCES' HOPE STELT NIET TELEUR. Zondagmiddag waren de S.-adspiranten weer eens in actie en het was een lust deze knapen aan het werk te zien. Langen tijd zijn de verrichtingen van de S.-juniores weinig hoopvol geweest. Men be schikte slechts over een klein aantal zeer jeugdige krachten die het doorgaans in de naaste omgeving tegen hun concurrenten moesten afleggen, waar deze over forschere spelers beschikten. Verschillende der Suc cessers zijn echter tot stoere knapen uitge groeid en met de jaren namen ook de ca paciteiten toe, dank zij het onvermoeide werk van den heer Halfweeg die al zijn krachten aan de opleiding der jeugdige voetballertjes heeft gegeven. En thans is het dan zoover dat over een paar elftallen wordt beschikt, die er zijn mogen. Vooral in de A-adspiranten heeft men zeer goede krachten. De resultaten bleven niet uit en in de jongste competitie werden fraaie over winningen geboekt. Zoo zijn de Successers gevreesde tegenstanders geworden. Met de beter wordende resultaten ls de animo onder de jeugd zeker niet minder ge worden, zoodat met recht kan worden ge Mm m i—11 ii 11 11 i - "De voorbereiding der bijenvolken voor de zomerdracht vormde het onderwerp van de practische les, welke dezer dagen te Bilthoven in de openlucht werd gegeven (Pax-Holland) zegd dat het jeugdvoetbal te Wieringen thans bloeit. Zondagmiddag werd door A de strijd aangebonden tegen een Helder-Racing- combinatie. S. toonde zich in deze match verre superieur en slechts aan de uitste kende H.-verdediging, die bovendien over keeper van klasse beschikte is het te dan ken, dat de overwinning tot de kleinst mo gelijke cijfers beperkt bleef. De Il.-voorhoede was geheel kansloos. Oldersma en Bergsma stonden hun man netjes, terwij] keeper de Bie die een gemak kelijke dag had het weinige werk dat hij te doen kreeg op vertrouwde wijze afdeed. De grootste kracht gaat bij S. wel uit van de middenlinie, waarin Ebel Bos alles be- heerscht. Onvermoeid werkt hij door met een bewonderingswaardig elan: kopwerk, plaatsen, balbehandeling, alles is goed ver zorgd en niet zelden weet hij van grooter afstand met enorme schoten doel te treffen. Zijn broer Hendrik als rechtshalf doet niet veel voor hem onder, speeltminder be- heerscht. De Haan als linkshalf is een nut tige kracht die minder aanvallend op treedt, doch verdedigend zijn mannetjes staat. De stuwkracht die van de middenlinie uit gaat geeft de voorhoede handen vol werk. Hier is Eise Kuiper als rechtsbinnen de motor en de samenwerking met de gebroe ders Bos is aardig om te zien. Kuiper speelt lactisch, met listige trapjes voedt hij zijn medevoorwaartschen. Altijd doet hij wat goeds met de bal, steeds is hij, ondanks het vele verbindingswerk, weer op tijd ter plaat se en zijn schot is voor een knaap oerhard. Fijn beheerscht is het spel van midden voor Jaap Met'selaar, die minder als spel- verdeeler dan wel als kansberihtter ope reert, waartoe hij immer handig positie kiest. Steeds eischt hij de bewaking van mins tens 2 tegenstanders voor zich op. Ilij rea geert zeer snel, hoewel hij voor alles door zijn kalmte een tragen indruk maakt. De balbehandeling gaat hem echter zeer ge makkelijk af, zijn schot is kalm doch zui ver. Een stijl-voetballer, die iets grootere activiteit moest ontplooien door feller op den bal te zitten. In dit opzicht schiet linksbinnen Mast, die nog maar kort geleden is opgenomen, niet tekort. Een handig fel spelertje, dat ook dezen middag voor de winnende goal zorgde. De buitenspelers Steigstra en Hol lander zijn harde werkers die prima voor zetten afgeven en in het samenspel goed werken Steigstra vooral is een doorzetter, die altijd nog voor doel weet te plaatsen. Bijwijlen speelt hij iets te zelfzuchtig en wil hij zelf doelpunten. Hij moest bedenken dat vleugelschoten weinig trefkans hebben. Niet jeveel alleen Rienes! Dezen middag vlotte de combinatie uit stekend. Steeds weer golfden de aanvallen op de H. veste aan maar steeds wist de hardnekkige verdediging het gevaar te kee- ren. De grootste hulde komt echter den kee per toe, die op meesterlijke wijze zijn doel schoon hield. Zelfs een penalty werd zijn prooi. Tenslotte moest hij voor een verras send schot van Mast, van dichtbij, zwichten, waarmede de Successers de verdiende over winning bevochten. Het pittige Succes-ploegje zal nog wel meer van zich laten hooren. Daar zat wat in. Maar jongens denkt erom: Vergeet de training niet! TEXEL. Reeds Vrijdagavond trokken enkele vee- koopers er op uit om op de boerderijen lammeren te koopen. aan welk feit wel kon worden afgeleid dat op de Leidsche makrt behoorlijk was verdiend. Gistermorgen bleek aan den betrekkelijk geringen aan voer voor de vijfde markt dat er in het land heel wat was opgekocht. De handel verliep op de markt zeer vlot, om 11 uur was vrijwel alles verkocht. De kwaliteit der lammeren was ook nu weder uitstekend doordat er overvloed van voedsel is. De prijzen waren nog pl.m. f 2 per stuk hoo ger dan vorige week, de middenprijs be droeg f 27.50 tot f 28 per stuk. Hoogste markt f 32. Aangevoerd werden in totaal: 1790 lam meren f 22 tot f 32. 3 koeien f 325 tot f 375, 6 schapen f 45 tot f 60. 22 biggen f 22 tot f 36. 13 kalveren -f 18 tot f 55. ALKMAAR. 16 Juni. Aardbeien f 2846 per 100 doos, andijvie f 129 per 100 Kg., asperges f 0.50—0.75" per 100 Kg., bloemkool I f 10.80—14, idem II f 8.40 per 100 stuks, kropsla f 0.50—2 per 100 stuks, komkommers f 6.50—14 per 100 stuks, peterselie f 4.20 per 100 bos. postelein f 0.751.27 per bakje, peulen f 35—38 per 100 pond. rabarber f 4.806 per 109 Kg., raapstelen f 8.— per 100 Kg., selderie f 11.60 per 100 bos. spinazie f 0.752 per 16 p. bak. Snijbooncn f 35.— per 100 pond, enkele seprcieboonen f 47.tomaten f 20.per 100 pond, uien f 821.40 per 100 bos, wor telden f 10.40—13 per 100 bos. PURMER END. 17 Juni. Veemarkt. Aanvoer: 530 koeien totaal! 160 vette koeien voor de levering, gelde- koeien f 350425, melkkoeien f 360—500, 5 stieren voor de levering. 3 vette kalveren voor de levering. 350 nuchtere kalveren: voor de slacht v. d. levering, voor de fok f 3856, 28 magere varkens f 2548. 430 biggen f 16—34. 255 schapen f 30—45. 135 bokken en geiten f 2870, 760 lammeren f 20—32. 45 pinken f 200—260, 14 zeugen f 100-220. BROEK OP LANGENDIJK. 16 Juni. (Officieels noteerina). Aanvoer: 60 bos uien f 10.70. 300 stuks bloemkool f 14.—, 2e soort f 11.20, 900 Kg. rabarber f 6. Voorloopige noteering (hedenochtend W* uur doorgebeld). O 11 i c i e e I e prijzen en aangevoerde kwantums van vandaag publi- ceeren wil morgen. BROEK OP LANGENDIJK. 17 Juni. Aanvoer: SV?. Kg. spercieboonen f 64. 9500 Kg. tomaten: A f 36.—. B f 36.—, C f 36.CC f 30.40. De eerste spercieboo nen werden aangevoerd door den heer K. Wagenaar, Heerhugowaard.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3