Lanilbouwvoorniannen De I.V.V. s in dezen tijd Winterhulploterij VERGADERINGDEN AANGEVEN op volle toeren Engeische doorbraakpoging bij Solloem mislukt Voor het Duitsche gerecht over den productieslag Zaagsel ioplaats van vet Een pantserveldslag in Afrika Amsterdaasche effectenbeurs Britsche bommen op ons land Miieüel DRUKKERIJ KAN HET NIET BIJHOUDEN Zomerperiode wordt gebruikt voor revisie van het geheele ap paraat der stichting. 's-Gravenhage, 18 Juni (V.P.B.) .„Deze zomerpauze, is geep pauze", aldus de di reeteur-generaal van de stichting Win terhulp Nedereland, de heer Piek, tij dens een vraaggesprek. „Wanneer wij op het oogenblik, behalve door on ze loterij naar buiten niet veel van onze activiteit laten merken, dan wil dit echter geenszins zeggen, dat wij nu vacantie heb ben genomen. Integendeel: er wordt thans zelfs hard gewerkt, zoowel aan onze inwen dige, als uitwendige organisatie. Er wordt deze vier en een halve maand veel arbeid verzet. Men moet niet uit het oog verlie zen, dat er in de periode van 15 October tot 1 Mei acht. collecten, alsmede verschillende afzonderlijke acties op touw gezet zijn, ter wijl de heele organisatie van Winterhulp nog in opbouw was. Wij krijgen nu geluk kig de gelegenheid om ons personeel en on ze medewerkers ook verder te scholen, want behalve de practische ervaring, die men in den eersten winter heeft opgedaan, is er vanzelfsprekend ook nog theoretische kennis noodig. DE LOTERIJ. „Blijft daar bij de werkzaamheden voor de winterhulp-loterij dan nog voldoende tijd voor over?" „De loterij levert ons ondanks het groote succes, niet zoo ontzettend veel werk op. Tenslotte hebben wij slechts het auteurs recht op de idee, terwiil wij verder verdee ling van de loten over 'ln binnen- en bui tendienst verzorgen. De rest doet de firma Joh. Enschedé te Haarlem, die met haar langjarige ervaring op het gebied van het drukken van waardiepapieren deze idéé voor ons heeft uitgewerkt en thans onder voortdurend recherche-toezicht ook ten uitvoer legt. Er wordt voor gezorgd, dat elke serie van een millioen loten in to taal komen er zes. series een gelijk deel van het totale prijzenschema omvat., zoo dat dus niet in een bepaald tijdvak reeds alle prijzen er uit kunnen komen. In totaal zullen er 885.103 prijzen getrokken wor den, tot een totale waarde van f 1.000.000. hiebbij zijn de prijzen voor de premie-lote rij. welke aan het einde van den zomer gehouden zal worden, inbegrepen. Doch met al deze technische details hebben wij zelf, als stichting, zoo goed als niets te maken. Winterhulp behoeft de loten, welke ont vangen worden in verzegelde doezen van 200 stuks, slechts te verdeelen over onze hoofdagenten in den binnen- en buiten dienst, die ze weer verder distribueeren over het agentencorps. Tnmidtdels is het nog altijd zoo. dat de loten niet snel ge noeg gedrukt kunnen worden. De drukkerij is doorloopend achter bii de aanvragen". „Heeft het tot dusver toegepaste systeem van de waardebonnen voor de door Winter hulp gesteunden goed voldaan?" ..Wij zijn er inderdaad tevreden over, hoe wel in sommige gevallen rechtstreeks met geld geholpen werd Dit betrof echter slechts zeer kleine bedragen en uitzonderingen. Het systeem van de wereldbonnen zal onge twijfeld ook in de toekomst als regel ge handhaafd blijven." HET BOOZE GERUCHT. „Wat is uw meening over de geruchten, waarvan Winterhulp Nederland in de af- geloopen maanden zoo dikwijls het mik punt is geweest?'' „Deze geruchten vormen een vraagstuk, 'dat zichzelf het beste oplost. Wij behoeven ons daar waarlijk geen zorgen over te ma ken. Wat er waar is van de boosaardige Jdetscampagnes, die er zoowel over de stich- 'ting Winterhulp Nederland, als over haar medewerkers persoonlijk, zijn gevoerd, wordt het beste aangetoond door de honderddui zenden behoeftigep, die geholpen zijn door Winterhulp. Van den laster, die men thans nog, tegen beter weten in, tracht uit te strooien, trekken wij ons niets aan, in het bewustzijn, dat wij allen hard gewerkt heb ben en dat er iets tot stand is gebracht, "waar op ons volk eenmaal trotsch zal zijn. De geruchten zuilen vanzelf verdwijnen. Tls alle lagen, van het Nederlandsche volk doordrongen zullen zijn van het besef, dat Winterhulp een organisatie is voor het volk, welke gedragen behoort te worden door het ivolk. En het tempo, waarin onze arbeid ivoortgang vindt, laat geen twijfel, of dit zal spoedig genoeg het geval zijn." ac£ EEN LEERAAR MAAKTE ONGEPASTE GRAPPEN. De 13-jarige W.G., wiskunde-leeraar aan het Marnlxgymnasium te Botterdam, werd beschuldigd van Duitschvijandige uitingen tegenover zijn leerlingen. Hij had allerlei grappen verteld in de klas, die alle betrek king hadden op Italië, Duitschland, de N.S.B. enz. Ook kwam hij op den verjaardag van prinses Beatrix in een zwart costuum op school. Het bleek, dat de rector hem al eens gevvaarschuwd had voor zijn loslippigheid, maar veel geholpen had dat niet. Eenige leerlingen werden als getuigen gehoord. Het gebeurde naar medegedeeld werd dat van de wiskundeles tweederde van den tijd omging met het tappen van moppen. De kinderen vroegen erom en de heer G. ging er dan grif op in. Oberstaatsanwalt Droegg zeide in zijn re quisitoir, dat de bezettende macht allerlei „Witze" onschuldig acht en er zich zeker niet mede zal bezig houden. De grondslag van deze vervolging is dan ook, dat hier een leeraar bijldraagt tot het wekken van een anti-Duitsche stemming door zijn leerlingen in die richting te bewerken. Een leeraar, die dat doet, is op Duitschvijandige wijze werk zaam. Een strenge straf oordeelde Dr. Oegg op haar plaats. Hij eischte negen maanden gevangenisstraf met aftrek van drie maan den preventief. Het vonnis luidde: zeven maanden met aftrek. Rechter Joppich sprak de hoop uit, dat de leeraar den tijd in de gevangenis zou gebrui ken om over zijn grappen na te denkon en daarna zich ervan zal onthouden. V66R ALLES EENHEID NOODIG. Commissie Posthuma richt zich tot de boeren. Gisteravond hebben in een speciale radio uitzending de leden der commissie-Posthu- ma, leiders der onderscheidene landbouw organisaties, alsmede oud-minister dr. F. E. Posthuma zelf, zich gericht tot de Neder landsche boeren, in verband met den pro ductieslag 1941. De voorzitter van den Chr. Boeren- en Tuinders Bond, prof. Mr. P. A. Diepenhorst, sprak als eerste en stelde vast, dat de oproep tot den productieslag de boeren niet in staat van beschuldiging stelt voor de wijze, waarop zij tot dusver hun taak hebben ver vuld. Ofschoon God's zege en bijstand on ontbeerlijk zijn, heeft de productieslag be staansrecht. Er mag letterlijk niets onbe proefd worden gelatpn om ons volk voor den honger te hewaren. Iedere boer beseffe daar om zijn verantwoordelijkheid en verbinde als devies aan al zijn bedrijvigheid het oude „Bid en werk", om het belang van land en orde. Vervolgens voerde de voorzitter van den R.K. Boeren- en Tuinders Bond, de heer Fleskens, het woord. Indien ooit het gezegde van toepassing is, dat de boer moet halen uit den bodem wat er in zit, dan is dit thans het geval. Wanneer wij hier met klem op wijzen, dan is dit niet in de eerste plaats met de bedoeling den boer op zijn eigen voordeel te wijzen, docli bovenal, omdat het belang van land en volk ermee gemoeid is. De heer H. D. Lou\Ves, voorzitter van het Ned. Landbouw Comité, merkte op, dat de commissie-Posthuma aan den arbeid is ge togen, om de boeren den strijd tegen alles* wat hun bij de voortbrenging op den akker en in de weide tegenzit te vergemakkelij ken, en om hen te helpen zoo mogelijk nog meer voordeel te trekken van alle goede krachten, die bij den arbeid meewerken. Bovenal is het echter, noodig, iederen boer te overtuigen, dat hij het alleen niet weet en dat er goede raad voor hem is bij de landbouwvoorlichting, bij de consulenten en hun assistenten. De leider van het Nederlandsch Agra risch front, de heer E. J. Roskam Hzn., zei- Dr. POSTHUMA. Foto Paz. de, dat de productieslag 1941, die door het N.A.F. werd ingeluid en door de commis sie-Posthuma werd doorgezet, voor de N.A. F.-ers een beteekenis heeft, die ver uit gaat boven een oproep om meer graan en meer aardappelen te verbouwen. Het voeden van eigen volk is immers een rechtstreeksche eisch der scheppingsorde. De nieuwe tijd, die ook in ons vaderland om erkenning vraagt, gaat niet uit van de wet van vraag en aanbod op de wereldmarkt. Deze druscht in tegen den alouden en toch steeds nieuwen boerengeest. Het beginpunt van elke gezonde econo mie moet liggen bij den vrijen eigengeërf den boer, die den vaderlandschen bodem bearbeidt voor zijn eigen volk in gebonden heid aan zijn geslacht en die in hoogste in stantie alleen verantwoording schuldig is aan zijn schepper. Dr. Posthuma vatte tenslotte den inhoud der toespraken samen: De productieslag moet gezien worden als een gemeenschappelijk streven van alle Nederlandsche boeren en tuinders om ge zamenlijk zooveel mogelijk uit den Neder- landschen bodem te halen, niet zoozeer voor eigen gezin, doch in de eerste plaats om de yoedselvoorziening van het Nederland sche volk zoo goed mogelijk te verzekeren. Er zal, dat spreekt van zelf. ernstig naar worden gestreefd den boer niet alleen de productiekosten te vergoeden, doch hem daarboven een loon te geven, dat overeen komt met den door hem verrichten arbeid. Voor den productieslag is vóór alles één heid noodig. Mijn streven, aldus dr. Pos thuma, is er voor alles op gericht, die een heid tot stand te brengen. Moge diit spoe dig het geval zijn. In het belang van de vrijheid van ons eigen, van ons Nederland sche volk. NOG STEEDS STRUBBELING IN NOORDHOLLAND. De gebeurtenissen na 9 Mei, aldus het jaarverslag van de V.V.V.'s in Noordiholland boven het IJ, hebben ook op de werkzaam heden der Federatie haar stempel 'gezet. De .reejls aangekondigde voorjaarsvergadering iè vervallen. Op 14 December is ie Alkmaar de eenige vergadering gehouden, waarin ook de agendapunten van de voorjaarsver gadering zijn behandeld. De rekening en verantwoording 1939 werd goedgekeurd. Daar de financieele positie der Federatie zwak was, werd door V.V.V. Alkmaar het voorstel gedaan een vrijwillige bijdrage te verleenen. Vele der aanwezige V.V.V.'s wa ren onmiddellijk bereid een extra bijdrage te geven, en zelfs de gemeentebesturen van Zijpe en Callantsoog, waren bij monde van die heeren v. d. Sluijs en Reehorst be reid toezegging te doen. Hierdoor werd het mogelijk de schuld aan de firma Strengholt voor het drukken der groote geïllustreerde gids af te doen. De aftredende bestuursledlen, Mr. D. Bree- baart en Mr. J. P. Bosman werden respec tievelijk als voorzitter en secretaris herko zen, terwijl in de plaats van den heer C. F. Zeiler, die als lid had bedankt, de heer Klomp, voorzitter der V.V.V. Bergen, werd gekozen. Nog geen eenheid. Als gevolg van besprekingen, gehoudlen door het bestuur onzer Federatie met den Bond voor Vreemdelingenverkeer voor Zuid-Kennemerland te Haarlem, de Fede ratie Het Gooi en de V.V.V. Amsterdam in eind 1939 en begin 1940 was overeenstem ming gekregen voor de oprichting van een provinciale overkapping dezer 4 centra van V.V.V. Er zou een stichting wordien ge maakt en de artikelen voor deze stichtings- acte waren vastgesteld. Elk der 4 centra's zou twee bestuursleden aanwijzen en Ged. Staten van Noord-Holland, welke de bepa lingen der acte eveneens haddien goedge keurd, zou 1 bestuurslid aanwijzen. Door onze Federatie waren aangewezen de heeren Mrs. D. Breebaart en J. P. Bosman. Ook de bond voor V.V. Zuid-Kennemerland en het Gooi hadden hun leden aangewezen en de goedkeuring hunner algemeene vergade ring. Alleen Amsterdam zei deze goedkeu ring alsnog te moeten aanvragen en dit te zullen doen in een Alg. Vergadering in Augustus bijeen te roepen. Later werd me degedeeld. diat deze goedkeuring niet is ge vraagd. Er werd opnieuw een Alg. Verg. uitgeschreven op 20 November 1940 en het punt der goedkeuring op de agenda gezet. Tot nu toe heeft V.V.V. Amsterdam nog geen médewerking verleend. Noord-Holland is thans de eenige Pro vincie. waarin geen provinciale V.V.V. be staat Bij de straks voor te schrijven reor- eanisatie van het Vreemdelingenverkeer zal dit misschien tot moeilijkheden aanlei ding geven. Met vertrouwen gaat het bestuur der Fe deratie het jaar 1941 tegemoet. Het hoopt, da in de te verwachten reorganisatie van het V.V.-wezen voor de Federatie een plaats en een taak zal zijn weggelegd. Het heden verschijnen nieuwe Verorde ningenblad bevat een wijziging in de ver ordening no. 24/1-940 ter verzekering van de openbare orde in Nederland. In deze verordening luidt par. 2, lid 4 voortaan aldus: (4) de bepalingen der leden 1 en 2 gelden niet voor: 1) vergaderingen met een zuiver gods dienstig of artistiek karakter en be sloten gezelschappen; 2) vergaderingen van anderen aard dan dien; bedoeld in lid 2. indien aan haar niet meer dan twintig personen deelnemen. Dit besluit treedt heden in werking. Deze wijziging brengt een verscherping inzake samenkomsten van minder dan twintig personen. Bakker bedrogen. Een koopman uit Arnhem bood een bakker in Nijmegen een groot pak vet aan, bestaan de uit vijftig pakjes en vroeg daarvoor den prijs van ongeveer vijftig gulden. De bakker ging op den koop in en zou de partij vet in een winkel in ontvangst nemen. De z.g. koop man zette het pak in den winkel met het verzoek om het pak voor hem te bewaren. Toen de bakker kwam, trad ook de koopman den winkel binnen en gaf het vet aan den bakker over, om verder op straat af te re kenen. Dat gebeurde. Toen de bakker thuis kwam, bleek het vet te bestaan uit nat zaagsel. De'politie kon hem later in de stad ar resteeren. Het bleek te zijn zekere van R. uit Arnhem, die zich reeds meer aan dergelijke practijken had schuldig gemaakt. Hij is aan de justitie overgeleverd. MEISJE VERDRONKEN. Gistermiddag is op den Gravendijkwal te Botterdam een doodelijk ongeluk ge beurd. Het 5-jarige meisje P. de Groot, uit de Bajonetstraat. geraakte tusschen den dam en den tunnelwand van den tunnel aan den Benkel«diik, waar ongeveer drie meter water staat. F.en waehts'man bracht het kind op het droge, doch spoedig na aan komst in het ziekenhuis bleek het slachtof fertje te zijn overleden. LOONEN IN DE METAALINDUSTRIE. Het College van Rijksbemiddelaars heeft, naar de Metaalbewerker mededeelt, zijn goedkeuring gehecht aan de loonregeling, waarover overeenstemming was verkregen tusschen den Metaalbond, de Vereeniging van R K. werkgevers in de Metaalnijverheid en de Vereeniging van Prot. Chr. Metaalin- dustrieëlen eenerzijds en de samenwerkende metaalbewerkersbonden anderzijds. Als da tum, waarop de verhoogde loonen ingaan, is bepaald de eerste loonbetaling na 16 Juni. De loonsverhooging omvat ongeveer 50.000 metaalbewerkers. Britten met omsingeling bedreigd. Nadat het Duitsche opperbevel aanvanke lijk slechts spaarzame mededeelingen over het F.ngeische offensief op het Noord-Afri- kaansche front verstrekt had, zijn thans me- dedeelinigen gedaan, waaruit blijkt, dat de Duitsche en Italiaansche strijdkrachten een groote overwinning behaald heben op de Engeische troepen, die onder bescherming van ontelbare pantserwagens een doorbraak naar Tobroek wilden forceeren. Van beide zijden werden gedurende de laatste dagen zoo'n groote hoeveelheid materiaal ingezet, dat de gevechten zich tot 'n waren veldslag ontwikkelden. Berlijnsche militaire kringen zijn er vast van overtuigd dat generaal Wa- vell niet alleen streegfde naar 'n ontzetting van de vesting Tobroek, maar dat hij zich tevens een herovering van geheel Cyrenaika als doel gesteld had. Öm dit doel te bereiken, had de Britsche generaal, «ooals uit de Duitsche mededee lingen over de militaire operaties blijkt, een groot aantal gemotoriseerde eenheden en pantserwagens bij Solloem geconcentreerd om daarmede op korten termijn wezenlijke beslissingen op het front te forceeren. De Engelschen wierpen zooveel pantserwagens in den strijd, dat zich rondom Solloem een ware pantserveldslag ontwikkelde, een veld slag, welke herinneringen oproept aan den grooten pantserslag van Cambrai, welke tij dens den wereldoorlog in 1917 geleverd werd. Gedurende de twee laatste dagen werden honderden Britsche gepantserde wagens vernietigd en tenslotte zijn na heftiggri strijd de Engeische troepen volledig teruggesla gen. Te Berlijn beschouwt men de veldslag in Afrika als een eerste Engeische poging een offensief te openen en men constateert met voldoening, dat deze poging geen En geische militaire successen heeft opgeleverd. Britsche erkenning. Een door den Londensche berichtendienst bekend gemaakt communiqué, aldus D.N.B., van het Britsche hoofdkwartier in Cairo meldt, dat in Libye de Britsche strijdkrach ten in felle aanvallen geweken zijn voor den vijandelijken druk en zich terug getrok ken hebben op hun oude stellingen. 200 Engeische tanks vernietigd. ROME, 18 Juni (Stefani). De gepantserde Britsche strijdkrachten, die voor Solloem zijn verslagen, bestonden uit twee Britschp divisies welke dienst deden bij de defensie van Engeland en zeer kortgeleden naar Noord-Afrika waren overgebracht. Een van deze divisies was de bekende elfde divisie huzaren. Hoewel men nog niet juist den omvang kent van de zeer zware verliezen, die de Engelschen bij Solloem hebben geleden, raamt men het aantal Britsche tanks, dat vernield of in handen van de Duitschers is gevallen bij de Duitsch-Italiaansche omsin gelingsmanoeuvre, op ruim 200. Omsingelingsgevaar voor de Britten. De groote strijd welke is ontbrand aan het front van Solloem op 15 Juni en met bijzondere hevigheid is voortgezet op 16 en 17 Juni verloopt, volgens Stefani, gunstig voor de strijdkrachten van de as. Na de hevige Engeische aanvallen te hebben doorstaan, zijn de Itali- aansch-Duitsche troepen tot tegen aanvallen overgegaan en hebben zij een omsingelingsmanoeuvre uitge voerd rondom de groote vijandelijke strijdmacht, welke verwoede pogin- gen ondernam om aan de omsinge ling te ontkomen, doch gevangen bleef in de tang van de gepantser de Italiaansche-Duitsche strijdkrach ten. Terwijl de laatste gevechten zich afspe- en tusschen de omsingelden en de omsinge laars, zijn de troepen van de as reeds be gonnen met de zuiveringsactie in de ver overde zone. De totale verliezen van dien vij and aan manschappen, gepantserde cn ge mechaniseerde strijdmiddelen, oorlogsmate riaal en wapenen zijn aanzienlijk. KATHOLIEKE LANDARBEIDERSBOND. Blijkens het verslag over 1940 telde de Ned. R.K. Landarbeidersbond op 31 Dec. '40 16010 leden, verdeeld over 424 afdeelingen. De vakgroep landarbeiders omvatte 7543, die van de tuinbouw- en bloemistarbeiders 6305, die van de veenarbeiders 1196 en van de zuivelbewerkers 1109 leden. In de Provincie Noord Holland bedroeg het ledental 3211, verdeeld over 83 afdee lingen. LIJK VAN VERDRONKEN MAN OPGE HAALD. Uit de Waal is opgevischt het lijk van den 69-jarigen K. F. van M. uit Nijmegen, die reeds eenige maanden geleden, door de duisternis misleid, bij het opstappen op de pont te water geraakte en verdronk. Het tijk is gisteren op Rustoord te Nijmegen begra ven. GROOTE DORPSBRAND. WARSCHAU, 18 Juni (D.N.B.). In het district Sokolow in het voormalige Polen heeft een door een feilen wind aangewak- kerden grooten brand binnen den tijd van wee uur in het plaatsje Korozew in totaal 235 gebouwen, waaronder 42 woonhuizen en 87 schuren verwoest. Tweederde gedeelte van het dprp werd een prooi der vlammen. PETAIN OP INSPECTIE. VICHY, 18 Juni (D.N B De rhPf vor, a staat, maarschalk Pétain,' die zooals reeds is gemeld een inspectiereis onderneemt in het departement Haute Vienne, in het bij zonder Limoges. vertrekt vanavond uit Vi- h>. Ditmaal zal maarschalk Pétain ook vergezeld worden door den plaatsvenmngcn den ministerpresident, admiraal Darian Voor de reis die twee dagen duren zal Is een omvangrijk programma opgesteld IN EEN MESTKUIL GEVALLEN EN VERDRONKEN. Gisteren is het driejarige zoontje van den landbouwer te Maasniel achter h» k 1 rij in een mestkuil gevallen en vjrdionkfn' Stille handel. Hooger koerspeil. Onbewogen markt. Nederland sche beleggingen goed prijshou, dend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. 98%-98 15/16 98%-98 15/1Q 1001/16 100 1/16 97 9/16 9734 100 100 893/s-89% 901/16-905/16 91% 911/, 89 5/16 89% Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 PROVINCIALE EN GEM. LEENTNGEN. A'dam '37 I 3% 's Grav. 37 I 3% N. Holl. '38 3 N. Holl. '38 II (3%) 3 R'dam '37 I III 3% Z.-Holland 1937 3 90% 931/2 851/2 88% 88% 90 9iya 94 85% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veen dam 3% 94% 95% AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 179% 184% Ned. Ind. Handelsb. A 119% 115 Ned. Handel Mij. c.v. A 124% 125% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN, Binnenland. A.K.U, 134%-135% 1343/435% Centr. Suiker Mij. 192 192 Fokker g. A 179 181 Lever Bros en Unilever cv.A 112%-114 115%-114% Ned. Ford 300 299 Philips G B.V.A. 203%-205% 306-207 Philips pref. A. 147% 147% PETROLEUMOHDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 223%-227 230%-228 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 110%-111% 112%-111% Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A 153-1531% 154% Kon. Paketvaart A 207-209 210% Ned. Scheepv. Unie A 159%-160% 161%-162% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.VA. Javasche Cultuur N.I.S.U. 397-393 400-397 223% 225 215% 220 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. Deli Mij. cv. A 255%-?58 Senembah 205 263 208 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 241-244% 244-247% Deli Batavia Mij. A 192 192% VERDRONKEN. Gistermiddag is het vierjarig jongetje 'A. B. bij het spelen nabij de Peperstraat te Zaandam in de Zaan geraakt en verdron ken. Pogingen van den geneeskundigen dienst om door kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken mochten niet baten. BESCHERMING VAN PARTIJ- UNIFORMEN. Een nieuwe verordening maakt Set ver handelen en de vervaardiging van voor werpen voor de N.S.D.A.P. en haar onder afdelingen afhankelijk van een vergunning van den rijkscommissaris, in overeenstem ming met de regeling van het Duitsche recht. Drie slachtoffers. n '-1? ','cïl afgeloopen nacht vlogen vrij Bntsche vliegtuigen boven ons land en ip een aantal brisant- en brandbommen mer en daar op willkeurige wijze omlaag. e aangerichte schade had over het alge meen weinig te beduiden, slechts in een dorp in het Westen des lands werd door een dozijn bommen een groep woonhuizen -etroffen met als gevolg, dat een tiental S Jferd vernield en een groot aantal o-i, 'icfitére schade kreeg, met name értfk f1ezen aanval werden helaas ■7,,.» r"er.!'<0 Personen gedood, twee zwaar- en één licht gewond. COR KINT IN DUITSCHLAND. lanrPrtn d 18 JUni (A-N.P.) Onze Kint wereldrecordhoudster Cor met'rw! £er.stt,aags in het huwelijk treedt rw, Duitschen zwemmer Fiseier uit in Dresden !,nmidd,eIs goeden welstand zal aaogelromen. Komende week wedstribf u'tkomen te Plauen, daariiii de Sachsen opluiTterond. kampioenschap van OSENDARP TE BERLIJN. toescïSwelJuni (ANP) Voor ruim 8000 international W hedenavond het eerste het Mommsen aSSportfeest gehouden in athleten qt n dl0,n" waaraan de beste land Zwerll T". n' Nederland, Fin het middpinü mtschland deelnamen. In ongetwijfeld de ?on de.be,angstelling stond Scheur 00 me,Pr '"OP. welke door Onze/Li «ewonnen in 34.3 sec. achter den 0seudarp moest zich vierde nW 1 Dl"'scher Mueller mot een vierde plaats tevreden stellen.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2