levensmiddelen De dood io het water Bekendmaking Tegen het knoeien met OFFICIEELE betreffende bijzonderhe den in de verboden gebieden goedkoope entreekaarten voor de duingebieden. Gebed zooder einde: de oprichting van een Provinciale V.V.V. vele slachtoffers bij het zwemmen. Amsttrdamsche effectenbeurs obligaties staatsleeningen. provinciale en GEM. LEENINGEN. hypotheekbanken. aandeelen. Gouden tientjes bleken halve guldens te zijn Ongelukkige duiksprong 's-Gravenhaire, 25 Juni. In de be kendmaking: van 7 Mei 1941 betreffende de in het bezette eebied bepaalde verboden gebieden heb ik er op gewezen, dat het verblijf a. op de Westfriesche eilanden: Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland. Siemons- sand, Boschplaat, Rottumerplaat en Rottu- mèroog. b. aan de Nederlandsche kust ten zuiden van Hoek van Holland tot aan de Belgische grens en op de in dit gedeelte liggende ei landen (provincie Zeeland en het zuidelijke deel der provincie Zuid-Holland ten zuid westen van de Nieuwe WaterwegOude Maas—Dortsche Kil} slechts geoorloofd is aan personen van Duitsche of Nederland sche nationaliteit, die aldaar hun vaste woonplaats hebben. Tevens bepaal ik. dat de in de verboden gebieden wonende buitenlanders en staaten- loozen, dat wil zeggen alle personen, die niet in het bezit zijn van de Nederlandsche of de Duitsche nationaliteit, zich iederen Maandag in de diensturen bij het hoofd van de gemeentelijke politie (Ortspolizei- behoende) in de plaats hunner inwoning moeten aanmelden. De eigenaren van herbergen, hotels en an dere verblijfsgelegenheden waar men over nachten kan in de verboden gebieden, zijn verplicht bij nieuwe gasten de persoonsbe schrijving op het invulbewijs met de gege vens van de identiteitspapieren te verge lijken en te controleeren. of de gast de be- noodigde geldige vergunning en een identi teitsbewijs met foto in zijn bezit heeft. In dien een persoon foutieve meldingen op het invulformulier doet of de voorgeschreven vergunning voor de genoemde gebieden of zijn identiteitsbewijs met foto niet in ziin bezit heeft, dan is de eigenaar verplicht onmiddellijk de politie hiervan in kennis te stellen. Dit geldt ook t.a.v. Duitsche gasten. De gasten moeten onmiddellijk na aan komst hunne papieren gedurende den nacht aan dengene bij wien zij wonen, in bewa ring geven. Personen beneden den vijftienjarigen leef tijd behoeven geenerlei vergunning. Personen beneden den 20-iarigen leeftijd, die een school bezoeken of hun leertijd al daar doormaken, of die hunne ouders of familie geregeld bezoeken, kunnen een ver gunning verkriieen die een half jaar geldig is. Hetzelfde geldt ook voor werknemers, die. om htm werkplaatsen of hunne woon huizen of de woonplaats van hun familie te bereiken, de grenzen van de verboden ge bieden moeten overschrijden. Overtredingen tegen deze bepalingen zijn In overeenstemming met artikel 1 van de verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche eebied nr. 20/1941 houdende de strafbaarheid vanwege overtre dingen tegen militaire of politioneele bepa lingen overtredingen en worden met hech tenis van ten hoogste zes maanden en met geldboete van ten hoogste 1000 gulden^ of met een van deze straffen gestraft, indien niet ingevolge andere bepalingen een hoo- gere straf verbeurd is. Bovendien worden die personen, die zich zonder vergunning in de verboden gebieden ophouden, gearres teerd en verwijderd. Deze strafbedreiging treedt in werking op den dag harer openbaarmaking. Den Haag. 21 Juni 1941. De commissaris-generaal voor de openbare veiligheid, (gei} RAUTER. S.S.-gruppenführer. Federatie van V.V.V.'s in N.-Holland Nadat gisteren de bezoekers der vergade ring, uitgeschreven door de federatie van V.V.V.'s zich te omstreeks 11 uur in „De Rus tende Jager" te Heiloo hadden verzameld, werd een gang ondernomen naar het daar tegenover gelegen raadhuis, waar een offi- cieele ontvangst plaats had door den waar- nemenden burgemeester, dr. Barnhoorn. Een morgendronk werd aangeboden. Mr. D. Breebaart, voorzitter van de Fede ratie, dankt voor de officieele ontvangst, wel ke de eerste is. welke de federatie ten deel valt. Na een kort samenzijn wordt opgebroken, waarna de eigenlijke vergadering in „De Rustende Jager" begint. De vergadering werd geopend door den voorzitter van de Federatie, die een bijzon der woord van welkom richtte tot den voor zitter van de A.N.V.V., Mr. Deckers, tot den directeur van de A.N.V.V.. den heer De Waal, het bestuur van de V.V.V. te Hieloo, dat als gastvrouwe fungeert. Van verschillende gemeenten en corpora ties is bericht ontvangen, dat bedragen zijn ter beschikking gesteld, als gevolg waarvan de nog bestaande schuld kon worden afge lost. Van verschillende V.V.V.'s zijn voorts be richten ingekomen betreffende het collectief adverteeren. De belangstelling daarvoor bleek gering, zoodat van collectief advertee ren niets zal komen. Ten aanzien van de uit te geven normaal bladen blijkt eenige ontevredenheid te ont staan. Het zijn bladen, waarin bijzonderhe den omtrent tal van plaatsen in Nederland zijn opgenomen en die aan vele bureaux en instanties worden toegezonden. Dit gecombineerd samenstellen maakt de kosten betrekkelijk beperkt. Evenwel blijkt de medewerking van de zijde der V.V.V.'s niet zeer groot, terwijl uit de vergadering klachten opgaan over de vrij onnoozele bij zonderheden, welke worden gevraagd en over het lange wachten bij het doen ver schijnen. Dit laatste blijkt te wijten aan het feit, dat het prijzenbesluit van de Rijkshoreca nog steed niet is verschenen, terwijl daar op moet worden gewacht. Anderzijds is de bekendheid der V.V.V.'s met deze uitgave nog steeds niet groot genoeg. Het jaarverslag is reeds door ons opgeno men. Het wordt zonder discussie goedge keurd. Toegangsbewijzen Duinterreinen. Aan den heer Bosman wordt on-. der applaus der vergadering dank gebracht voor het feit, dat hij heeft weten te bereiken, dat men voor de vijf verschillende afgezette gebieden in onze duinstreken thans kan vol staan met één enkele dagkaart a 10 cent en niet, gelijk voorheen, overal een afzonderlijke kaart móest koo- pen. De heer Bosman krijgt machtiging er bij Ged. Staten op aan te dringen, dat de kaar- tenverkoop mede zal plaats hebben bij de betreffende bureaux der V.V.V.'s. De aandacht wordt nog gevestigd op de gesloten duinen tusschen Helder en Cal- lantsoog. Hier schijnt echter weinig aan te doen te zijn. De rekening sluit op een bedrag aan in komsten en uitgaven ad f 697.65, bij een voordeelig saldo f 70.94. De schuld is dus weggewerkt en de rekening, die daarmee een geheel ander beeld dan in de afgeloopen jaren, wordt goegekeurd. De heer Klomp vraagt of geen pogingen in het werk kunnen worden gesteld het voor het publiek aan het strand toeganke lijk gebied iets uitgebreid te krijgen. Daar naast betreurt hij de circulaire, waarin, op grond van de bestaande reismoeilijkheden, aan het publiek is aangeraden maar niet op reis te gaan. De voorzitter meent, dat hef eerste punt op de congresvergadering niet ter sprake kan komen. Mr. Deckers licht dit nog nader toe, ter wijl spr. verder meent, dat de uitlegging, welke de heer Klomp van de betreffende circulaire hecht, niet geheel overeenkomt met de bedoeling. Men adviseert niet te gaan „trekken" doch zich zooveel mogelijk te vestigen op één bepaald punt. Hetgeen heel iets anders is. De aangelegenheid kan echter zonder bezwaar op de congresverga dering ter tafel worden gebacht. Het officieele gedeelte wordt hiermede on derbroken voor de gemeenschappelijke lunch waarna aan de orde is de Oprichting van een Provinciale V.V.V. Deze namelijk houdt nauw verband met de verkrijging van een provinciaal subsidie. De voorzitter spreekt ten deze van een gebed zonder einde. Amsterdam blijft de zaak traineeren. Intusschen schijnt het de bedoeling te zijn, dat overal provinciale vereenigingen zullen komen, waarmee de WV's uit de 3 groote steden, zullen worden gelijk gesteld. De voorzitter wijst echter op een inconse quentie bij de zoogenaamde contactcommis sies, die de plaats der provinciale V.V.V.'s zullen innemen. Hierin zitten ook vertegen woordigers van Amsterdam, hetgeen, zoo de Amsterdamsche V.V.V. als provinciale V.V.V. geldt, als onjuist is te beschouwen. Mr. Deckers licht dit nader toe. De bedoe ling is inderdaad, dat er elf provinciale en drie grootstedelijke organisaties zullen ko men, zoodat de A.N.V.V. zal steunen op 14 lichamen. Alleen de provinciale V.V.V.. in Noord-Holland ontbreekt intusschen nog. Om deze reden heeft men zich hier tijdelijk een contactcommissie gedacht, wier leden door de 3 streekorganisaties en Amsterdam wer den geleverd. Mgt eenige voortvarendheid heeft Amsterdam daarop maatregelen geno men om de commissie te installeeren, wat door verschillende leden echter onjuist werd geacht, wijl het initiatief niet van Amsterdam doch van de A.N.V.V. is uitgegaan. Hij hoopt echter, dat deze installatie in de naaste da gen kan plaats hebben. De organisatie in de provincie wordt straks geheel aan Noord-Holland overgelaten. Alge meen blijft de opvatting bestaan, dat ten slotte moet worden getracht te komen tot een regeling, waarin zij het dan ook met Am sterdam als afzonderlijke organisatie sprake zal kunnen zijn van een goede on derlinge samenwerking. De zaak zou wellicht van minder impor tantie zijn .indien de subsidiekwestie er niet aan verbonden was. Besloten wordt de aangelegenheid nog even aan te zien en dan naar bevind van zaken te handelen. Medegedeeld wordt, dat het provinciale subsidie ten behoeve van het Vreemdelin genverkeer in Noord-Holland zal worden uitgekeerd aan de A.N.V.V., waarbij aan deze A.N.V.V. wordt overgelaten dit op de meest juiste wijze te verdeelen. Dit sub sidie bedraagt f 1800.hetgeen heel wat minder is dan f 20.000.waarop blijk baar zoo eenigszins was gerekend, althans gehoopt Driedaagoche wielertocht door Noord-Holland. De heer Dinkelberg brengt hierover ver slag uit De datum werd bepaald op 11, li en 13 Juli. er werd voor de tocht de noodige propaganda gemaakt. De parcoursen zullen zijn: le dag Alkmaar bezoek kaasmarkt Schagen - Callantsoog - A1£>™iar. 2de dag Alkmaar Medemblik Hoorn Alkmaar. Vll_» 3de dag Alkmaar Zaandam kust Alkmaar. Reorganisatie ln het V.V.V.-we zen. De vergaderingen der provinciale v"t®' genwoordigers worden thans in den regel bezocht door den heer Dinkelberg, die Bet dichtst bij Utrecht woont en voor wien kosten dus het geringst zijn. Op de laatst gehouden vergadering is aan de orde geweest het houden van gere gelde vergaderingen van plaatselijke verte genwoordigers in iedere provincie, waartoe als regel leidende practijkmannen zouden moeten worden genomen. De voorzitter heeft hiertegen enkele, in hoofdzaak mate'rieele bezwaren. De voorzitter stelt voor de zaak op de eerstvolgende bestuursvergadering te be spreken, waarbij dan ook de kwestie van de leiding onder oogen kan worden ge zien, aldus besloten. Indien geen afdeeling zich aanbiedt is Alkmaar steeds bereid de vergadering te ontvangen. De voorzitter vestigt de aandacht op Petten of Callantsoog in verband met de opening van het Wildrijk. Eventueele aanbiedingen zullen nog wor den afgewacht. Na rondvraag sluiting. Vader van twee kinderen spoor loos verdwenen. Dinsdagmiddag ging de heer M., wonende te Voorthuizen, naar het Aanschotergat, een klein meertje onder Voorthuizen, om daar te zwemmen. Toen M. des avonds niet huis waarts keerde, toog men op onderzoek uit. Bij het meer vond men zijn fiets en zijn kleeren liggen, doch verder niets. Men vreest dat M. in het diepe gedeelte van het meer, dat door de vele waterplanten, die daarin groeien als gevaarlijk bekend staat, verdron ken is. De politie is gisterochtend vroeg aan het dreggen gegaan, doch tot heden zonder resultaat. M. is gehuwd en vader van twee kinderen. Dinsdagavond omstreeks acht uur is in het Eindhovensche kanaal, onder de ge meente Mierlo, bij het zwemmen verdron ken de 18-jarige J. M., wonende in de Wolfs- straat te Helmond. Ofschoon de drenkeling spoedig op het droge was gebracht, faalden de pogingen om de levensgeesten op te wekken. Dokter KehsSefriakéfg "Uit Mierlo kon slechts den dood cohstateeren. Gistermiddag heeft' de rivierpolitie'bij hét eiland Brienenoord te Rotterdam het stof felijk overschot gedregd van het twaalfja rige meisje, A. Knilst, gewoond hebbende in de Beverstraat, die Zondag j.1. bij het zwemmen is verdronken. Achtjarig meisje omgekomen, 't twaalfjarig broertje gered. Een droevig ongeval deed zich voor te Zandeweer, waar twee kinderen van de fa milie J. G., een achtjarig meisje en haar twaalfjarig broertje, in ,,'t Maar" aan het baden waren. Het meisje raakte in te diep water. Aangezien zij niet kon zwemmen, wilde haar broertje haar helpen, doch ook hij zonk weg. Het jongetje werd vrij spoedig uit het water gehaald en gelukkig konden bij hem de levensgeesten nog worden opge- Het A.N.P. schrijft uit Den Haag: De leider van het Nederland agrarisch front, de heer E. J. Roskam, heeft op de persconferentie van gistermiddag gespro ken over het knoeien met levensmiddelen. Zooals u in de dagbladen wel gelezen zult hebben, heb ik aan de leden van het Ne- derlandsch agrarisch front order gegeven, al hun krachten in te spannen om het ge knoei met levensmiddelen den kop in te drukken, zoo begon spr. Dit beteekent, om het frauduleus slachten tegen te gaan, en te zorgen dat er geen granen, aardappelen, eieren of andere levensmiddelen aan de distributie worden onttrokken. De door ons ingeleide actie voor den pro ductieslag heeft beantwoord aan wat wij er ons van hadden voorgesteld. Gansch ons hoerendom heeft, onzen oproep verstaan. Met man en macht zijn onze' boeren en tuin ders aan den arbeid getogen om uit den bo dem te halen, wat er uit te halen is. De landbouworganisaties, die voordien verre van ons stonden, werken hierin op bevre digende wijze met ons samen. Onze taak houdt niet op, als de producten de boerde rij verlaten. Hier ligt nu het zwaartepunt van de actie, die ik met' mijn oproep heb ingeluid. Het is toch geen geheim meer, dat er zeer aanzienlijke hoeveelheden van onze pro ducten aan de regelmatige distributie ont trokken worden door frauduleus slachten van vee en door den sluikhandel in aard appelen, eieren en granen. Hieraan dient paal en perk te worden gesteld en de man nen van onze organisatie zullen er dag en nacht op toezien, dat dit ergerlijke bedrijf vanaf heden voor goed den kop wordt inge drukt. Meer dan 300.000 varkens zijn in enkele maanden frauduleus ge slacht. Wekelijks zijn er minstens 100 koeien verkocht buiten de ge wone distributie om, om nu maar te zwijgen van de eieren, .granen en andere levensmiddelen die dage lijks worden weggemoffeld. Om dit nu voor goed uit te roeien is het noodig er eerst wat dieper op in te gaan. Ons boerenvolk is een volk, dat nog veel gezond rechtsbesef in zich draagt. Het is het dan mogelijk, dat iets derge lijks gebeuren kon? Laten wij deze zaak eens precies zeggen zooals zij is: als de boeren niets leverden aan de smokkelaars en de hamsteraars, dan was het kwaad bij de bron afgesneden Dit neemt de verantwoordelijkheid van die hamsteraars en scharrelaars niet weg, maar het wil wel zeggen, dat de boeren niet alleen den plicht, maar ook de macht hebben dit kwaad te keeren. Het rechtsbesef van onze boeren was de laatste jaren met voeten getreden. De crisismaatregelen, die voor vijf en tien jaar genomen werden, waren niet gegrond op ons boerenrecht. Veelal gaven zij winst aan hen, die buiten onze boeren en buiten onze eenvoudige werkers stonden. Als wij den ken aan de bacon- en varkenszwendel, aan de winsten, die gemaakt werden door de exporteurs van onze goederen, en als wij ons dan nog herinneren, dat men de boeren durfde te honen door hen tot steuntrekker te verlagen, dan verklaar ik openlijk, dat het getuigt van een ingeschapen gezond rechtsbesef, dat onze boeren zich in die dagen instinctief tegen veel van de door Den Haag met geweld opgelegde maatrege len hebben verzet. Hierdoor is het te verklaren, dat onze boeren er zich niet tegen hebben verzet, dat in dezen oorlogstoestand onze artike len, buiten de distributie om, konden wor den weggewerkt. Bovendien is het ook al geen geheim, dat vele aanhangers van het oude systeem door fluistercampagnes on ze boeren hiertoe hebben aangemoedigd omdat zij meenden, daardoor de Duitische overheid te kunnen dwarsboomen en het nationaal-socialisme te keeren, om daarna hetzelfde spel van import en export, van wereldeconomie en unielever-politiek weer te kunnen voortzetten. Zoo i* het gezonde rechtsbesef van vele hoeren omgekeerd in het tegendeel en zoo hebben vele boeren meegewerkt om het groote onrecht van frauduleus slachten en goederen onttrekken aan de distributie mo gelijk te maken. De vorige oorlogstijd, toen het destijds heerschende stelsel onvoldoende scherp op trad, werkt bovendien nog na en is mede oorzaak dat men den zwarten handel niet zoo erg schijnt te vinden. Dit moet en dit kan veranderen. Ik heb het laatste jaar het werk van de Duitsche bezettingsoverheid kunnen gade slaan voor zoover die arbeid den landbouw en de voedselvoorziening betreft. Het is mii een behoefte, openlijk te ver klaren dat die mannen dag en nacht hebben gearbeid om onzen boerenstand recht te doen. De macht van het eroot-kapitaal is. in beginsel, reeds gebroken. Voor onze pach ters is recht te verkrijgen. Onze groenten, die voorheen bij millioenen kilogrammen werden vernietigd, worden voor een recht vaardigen prijs van ons afgenomen. De prij zen der landbouwproducten ziin rechtvaar dig. Onze melkprijzen worden in orde ge maakt en de boerenstand wordt erkend als grondslag voor den opbouw van ons vader land. zoodat ons boerenrecht. waarop de geslachten voor ons tevergeefs hebben ge hoopt. tot werkelijkheid wordt. Daarom is het misdadig, indien de boeren nog één pond vleesch. één pond graan of éen ei aan de distributie onttrekken. En daarom heb ik die oproep tot de leden van het N.A.F. gericht. Ook tot de andere landbouworganisaties en tot alle boeren wil ik mij richten cm met ons één vaste lijn te trekken. De eer van ons hoerendom is er mee ge moeid en het recht op een zelfstandige plaats van het Nederlandsche volk in het daarna nieuwe Europa is erbij in het ge ding. Gepaard hiermede gaat. dat wii als Ne derlanders tegenover de bezettingsoverheid de toezegging van een gelijk geregelde voedselvoorziening als die voor het Duitsche volk verspelen, indien het kwaad van den smokkelhandel blijft voortwoekeren. Nu hii de uitvoering der overheidsmaatrege len de mannen van het N.A.F. worden in geschakeld in de bestaande reeeerinesanna- raten. nu is het onze taak er voor te zor gen dat ook alle krachten van ons volk zich richten op één doel. Indien wii niet de geestkracht zouden bezitten om deze taak te volbrengen, dan zouden wij het recht verspeeld hebben op de plaats, die onze boeren in den opbouw van het vaderland toekomt. Nu de Duitsche legers de levensruimte veroveren voor de Germaansche volkeren, nu ook vele van onze beste mannen en ik ben er trotsch op onder hen een van mijn «zoons te weten in de S.S. daarvoor meevechten, zullen wii niet rusten zoolang onze hoeren niet eensgezind en als één man, hun taak in ons volk van harte en met alle krachten ten uitvoer brengen. Deze taak is: het verzekeren eener regelmatige voedsel voorziening. Ik heb de overtuiging dat wij dit kunnen, zonder daarvoor van de over heid wettelijke bevoegdheid te verlangen. De kracht van den geest is altijd nog ze kerder dan de kracht van papieren op drachten. Ik heb het volste vertrouwen in het rechtsbesef van ons boer.endom en ook in den goeden wil van tientallen landbouw- voormannen uit de andere organisaties. Ik vertrouw, dat wij deze taak zullen vol voeren door onze gemeenschappelijk actie, die vrijwillig en spontaan moet ziin. wil zij werkplek in overeenstemming ziin met ons vrijheidslievend volkskarakter. Het zou be neden den ceestplii-ken stand van ons hoe rendom zijn. indien de rijkscommissaris het noodie zou vinden ook hiervoor een specia le comimisise opdracht te moeten geven. Dit kunnen en dit moeten en dit zullen wii voorkomen. De mannen van het N.A.F. willen echter niet als verklikker staan, onen en eerlijk zal iedereen weten, dat alle deelnemers van het N.A.F. een geestelijk wapen hebben waarmee zil dit kwaad zullen bestrijden. Wii zuilen de bestaande instanties burge meesters ambtenaren. controleurs enz. op hun plicht wiizen. indien zij door slap op treden dit, kwaad niet keeren. Boven dit al- Ies zullen zu ons volk oproepen om uit zich- zelf deze zonde, die knaajrt als een worm aan de wederoostnndinc Van ons volk, uit te roeien. De geweldige strijd van deze da- een is de strnd van eer en recht te-een den net ftvonf,la"d in bederf en ontrech me. Zulk een striid wordt niet al leen met de wanenen van iizer en staal -es reden, de striid on den akker is er een deel van en de rechtvaardigheid in eis-er, J"n.f p,k levensterrein evenzeer. Daar om is het van zoo groote beteekenis dat de eerste levensbehoeften des volks naar de o-schcn (her rechtvaardigheid verdeeld wor Zeer stille handel. Onbalang, wekkende markt Onbewogen koersverloop. Nederlandsche beleggingen prijshoudend. V.K. L.K. Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost IndiS 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 9815/16-98% 98%-99 99 15/16 99 15/16 97% 97 11/16 9915/16 99% 90%-90% 90%-90 9/ig 91% 9194 901/16 90 7/16 92% 95 87 87% 90 89% 89% 90% 91 A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 I 3% N. Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 R'dam *37 I III 3% Z.-Holland 1937 3 Ned. Hyp b. Veendam 3% 95% 95% BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank" A Ned. Ind. Handelsb. A 112 120 Ned. Handel Mij. c.v. A 123% 123% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 134%-135%' 137%-138% Centr. Suiker Mij. 194 Fokker g. A. 182 ...i, Lever Bros en Unilever cv.A113-114% 111%-llt Ned. Ford 300 290 Philips G B.v.A. 205%-203% 206-205%' Philips pref. A. 150% 150% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 233-230% 228%-230 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A. 111-110% 109%-llt Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat bez. v. A. 158 157%-158% Kon. Paketvaart A. 217 217 Ned. Scheepv. Unie A. 163%-166% 165-167 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 403.398 398-405 Javasche Cultuur 226* N.I.S.U. 225 225 TABAKSONDERNEMINGEN. Peli Batavia Mij. 194-195 196 Deli Mij. cv. A. 268 269-270 Sehembah 208%-209 209-211 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 246-244% 246-250 Deli Batavia Mij. A. 197 200 wekt. Het meisje bleek, nadat het slachtof fer gevonden was, reeds te zijn overleden. In Kantens is de 17-jarige J. F. B., die in het Boterdiep was gaan zwemmen, door tot nu toe onbekende oorzaak verdronken. Men heeft nadat het lichaam gevonden was, nog getracht de levensgeesten op te wekken, doch dit heeft niet mogen baten. Gistermiddag te 6 uur is te Vught een meisje van 13 jaar bij het pootje baden in den „IJzeren Man" op een gedeelte, dat hiet behoort tot het zwembad, en waar geen toe zicht wordt gehouden, verdronken. Gisteren is de 19-jarige A. M., wonende aan de Spoorstraat te Culemborg, bij het zwemmen in de Lek verdronken. Hoewel het personeel van de veerpont er vrij spoedig in slaagde, den drenkeling op het droge te brengen, mocht toepassing van kunstmatige ademhaling niet meer baten. Het lijk is naar de ouderlijke woning overgebracht. Begin Maart bood de 32-j*arige veekoop man M. O. uit Alkmaar in een café te Pur» merend gouden tientjes te koop aan. Een meubelmaker en een paardenhandelaar kochten samen twaalf munten voor f 350, doch kwamen weldra tot de ontdekking, dat zij bedrogen waren, want de gouden tientjes bleken vergulde halve guldens te zijn. De meubelmaker ging den verkooper achterna en zorgde er voor, dat de politie hem in rekende. De man, die veertien dagen gele den wegens oplichting voor de Haagsche rechtbank terechtstond, hoorde acht maan- rtnhif0V„aJlgfnir?traf te&en zich eischen. De echtbank te Haarlem veroordeelde hem een i^ar gevangenisstraf. Een kennis van O., de grondwerker A. H.. v °vi«„V0?r ccr\ dergelijk feit terécht, doch 2 fde; niat £eweten te hebben, dat de unten,, die O. in zijn jaszak gestopt had 1LvprPe.k te verkoopen, valsch wa- vprHa^ff ad vrijspraak van dezen Xnrn m. gevraagd. Conform den eisch werd de grondwerker heden vrij gesproken. Maandagavond kwam de 26-jarige ongc- uwde B. van Leeuwen bij een duiksprong ln i101 Picardikanaal zoo ongelukkig terecht, dat hij bewusteloos door zijn vrienden werd opgehaald. Aanvankelijk werd het slachtof fer naar huis vervoerd, waar hij nog even bij kennis is geweest. Dinsdag was de toe stand echter zoo, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk werd geacht.. Hier is de jongeman des avonds overleden.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2