Geen kermis! Brief uit Nieuwediep HET WERK BEGINT! Dc Alkmaarsche Kaasmarkt NATIONAAL- SOCIALISME Marktberichten RAAD WIERINGEN* IS rfpRe ZATERDAG 28 JU NI AS. BOLSJEWISME ïUemv^ uit IVik Joodsche winkels Zondags dicht ingekomen stukken. vervoerkosten leerlingen o.l.s. middenstandsborgstellingsfonds. wijziging politieverordening. arbeidsovereenkomsten. s Avonds om negen uur VOOR. DE. OVER DEN EINDSTRIJD TUSSCHENHET ifl -EN HET, g Visscherü De Raad vergaderde gistermiddag. Voorzitter burgemeester Kolff, secretaris de lieer van Duin. Afwezig de heeren Lont en Hulzebos. Aan A. J. Bezem, Wed. D. Bijl en P. Tij- sen Szn. wordt ontheffing van schoolgeld verleend Een Jaartje wachten. De vergunninghouder S. Kaan Pzn. maakt zwaar tegen den aanslag in het vergunnings xecht over 1941-1942. B. en W. adviseeren tot handhaving van de aanslag. an mevr. P. G. Engelde Haan een ver zoek alsvoren. Om dezelfde redenen wordt voorgesteld ook dit verzoek af te wijzen. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Het Hoofdbestuur van de N. H. Ver. „Het Witte Kruis" vraagt ook voor 1942 weereen subsidie voor de ontsmettingsinrichting. B. en W. stellen voor andermaal tot dit doel een bedrag van f 25.beschikbaar te stellen. Aangenomen. Ingewilligd worden de aanvragen van H. Thoma, J. Kuik, J. Hensen, H. Moes. A. Yp- ma, H. Snakenborg. W. Jagtenberg, E. Jager H. J. Attema, F. H. Slik, J. Albers, J. Y. Holtrop en G. Waardenburg. Voordracht tot het opnieuw verlenen van écn bijdrage in de gewone kosten van het Middenstandsborgstellingsfonds „Hollands Noorderkwartier". Voorgesteld wordt ook over de jaren 1942 tot en met 1946 het subsidie van 2 cent per inwoner toe te staan. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Van hoogerhand wordt er op aangedron gen dat in de plaatselijke politieverorde ningen de noodige voorschriften worden opgenomen nopens het sneeuwruimen, zulks in aansluiting aan de in Duitschland gel dende bepalingen. B. en W. stellen voor de algemeene poli tieverordening op dit punt hiermede in over eenstemming te brengen. Aldus besloten. Voordracht tot wijziging van de verorde ning Arbeidsovereenkomsten. B. en W. stellen voor de bepalingen van de verordening niet langer van toepassing te verklaren op, het personeel van de vaste kern van den luchtbeschermingsdienst. Aldus besloten. GEEN KERMIS. Het voorstel van B. en W. luidt o.m. als volgt: „In verband met de omstandig heid dat een beslissing moet wor den genomen over het al dan niet doorgaan van de kermis in dit jaar deelen wij U als ons gevoelen mede, dat tegen het houden van de kermis overwegende bezwaren bestaan. De omstandigheden zijn sedert het vorige jaar niet gewijzigd, zoo dat de toen voor opschorting van de kermis aangevoerde redenen nog ten volle gehandhaafd blijven; wij noemen de verduisteringsvoor schriften en de aanwezigheid van vreemde bezetting. Alles bijeengenomen zijn de be zwaren zoo groot dat ernstig ont raden moet worden reeds nu de ge legenheid tot kermisvleren weer open te stellen, zoodat wij U voor stellen ook dit jaar de kermis niet te laten doorgaan." M*:- t i - V; ■- geworden zal aan de O.L. School te Hippo- lytushoef een vaste 7e leerkracht noodzake lijk worden, aangezien-het gemiddeld aantal leerlingen het cijfer 256 voor deze school heeft overschreden. B. en W. bieden de vólgende voordracht aan: 1. Mej. M. E, Braat te Deventer; 2. Mej. L. Weesman te Haarlem; 3. Mej. C. Rubingh te Groningen. Na e enige discussie werd no. 1 van de voordracht met algemeene stemmen be noemd. De vleeschdistributie. De heer Jansen besprak de vleeschvoor- ziening. Is er al iets gedaan? Het is nog niet in orde! Ieder krijgt Va pond, of men met z'n achten of alleen is. Voorzitter: Dat is een moeilijk geval Een distributie is een distributie. Daarover moet ik eerst eens denken. De heer Jansen zou het toejuichen, dat een regeling wordt getroffen. Daarna sluiting. In verband met gebrek aan plaats ruimte van redactiewege bekort. Red. He lid. Crt. WIERINGEN SCHOOLWEDSTRIJDEN. Groote overwinning der R,K. school. Wim Zwanink scoort 4 maal. Zonder verdere besprekingen werd het voorstel aangenomen, zoodat de Wieringers ook dit jaar geen ker mis zullen kunnen vieren. MOLESTRISICO. Besloten wordt de gemeente, ter verzeke ring van de gemeente-eigendommen tegen oorlogsmolest, te doen toetreden als lid van de wederkeerige waarborgmaatschappij „Mo- lest-Risico door Gemeenten en andere pu bliekrechterlijke lichamen." B. en W. achten het daarom gewenscht, een verzekering aan te gaan. De te betalen omslag zal maximum 2 bedragen, terwijl de jaarlijksche premie hoogstens f 100 zal zijn. De eigendommen zullen worden verze kerd tegen f 400.000. Door Armvoogden, beheerende de Hervorm de of Gereformeerde Armkassen, is ingezon den de rekening over 1940. B. cn W. stellen voor de rekening goed te keuren, in ontvang op f 6257.77 en in uitgaaf op f 5103.98, met een batig saldo van f llo3./9 Onder dankbetuiging voor de verrichte werkzaamheden werd besloten, de'rekening goed te keuren. WONINGBOUWVOORSCHOT. Door verhooging van den materiaalprijs kon de oorspronkelijk opgezette exploitatie- Tekening van „Beter Wonen" voor den bouw van 20 arbeiderswoningen niet gehandhaafd blijven. Aangezien het Rijk slechts bijdraagt in het exploitatietekort van die woningen die ge bouwd werden voor krotopruiming, bleek de Begeering bereid goed te keuren dat alle 20 ■woningen (eerder 10) zouden worden be stemd ten behoeve der krotopruiming. Het bestaande voorschot zal verhooging moeten ondergaan en worden gebracht van f46417.- op f58070.62, t.w. f 4070.voor het grondvoorschot en f54000.62 als bouwvoor- schot. B. en W. stellen voor deze verhooging van het voorschot toe te staan. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Benoeming onderwijzeres. In verband met de nieuwe leerlingen- fcchaal. welke op i April i.1. van kracht is Gisteravond bonden de schoolelftallen den strijd weer met elkaar aan. Allereerst kwam Hippo 1 in het veld tegen Westerland. Het was een vinnigen strijd, waarin Hippo wel superieur was, maar Westerland gaf uitste kend partij. In den aanval ontbrak het ech ter aan schotvaardigheid. Dit was bij Hip po beter, maar de Westèrlander keeper weer de zich goed en maakte menig balletje on schadelijk. Rust 10 voor Hippo. Na de rust had de kleine Hippo-middenvoor reeds spoedig succes. Dit kereltje zat geducht op den bal en gaf de W.-verdediging handen vol werk. Andermaal trof een schot van den kleinen Henk doel, doch nu was buitenspel geconstateerd tot diepe teleurstelling van den Ilippo-aanhang, die zich in aanmoedi gingen niet onbetuigd liet. Ook kreeg Hippo nog een penalty te ne men, maar Auke Drent schoot zeer sportief zacht in. Hippo won dus met 20. Daarna speelde R.K. school tegen de Chr. school Den Oever. In de eerste helft was de R.K. school verre de meerdere en het spande geducht voor het Chr. sch. doel. In de R.K. aanval was Zwanink, een Succes- adspirantje, de man. Wel werd hij goed gesteund door zijn me- devoorwaartsen, doch hij verrichtte de hatrick door zoowel in de eerste als in de tweede helft twee doelunten te scoren. Op handige wijze profiteerde hij telkens van de kansen. Chr. Sch. liet het er echter niet bij zitten en kwam in de tweede helft geducht opzetten. De R.K. achterhoede moest alle zeilen bij zetten. De kleine van Eekelen was echter een geweldig struikelblok voor de aanvallers. Steeds weer dook hij als redder op. Met verre schoten had de Chr. Sch. aanval al evenmin resultaat, wapt, de R.K. keeper was goed in vorm. Zeker had de tegenpartij een puntje verdiend, maar de eer werd niet gered. R.K. school won met een daverende 40 zege, waarmede zij de leiding hebben geno- men. De ranglijst ziet er nu als volgt uit. R.K. Sch. 2 1 _1 - X 2 DenPOever/0'land 2 1 1-0 2 Westerland 2 0 5 0 Chr. School 2 - - 2 0 Maandagavond 6 uur speelt R.K. S. tegen Hippo. Een belangrijke ontmoeting. Bovendien Westerland tegen Den Oever om 7.30 uur. BURGERLIJKE STAND. Vanaf 7 tot 27 Juni 1941 Geboren: Johannes Cornelis, zoon van A J. de Waal en van A. M. Baart; Gerda dochter van J. J. Hendrikse, en van M Tuin; Derk Hendrik, zoon van J. Drent en van Tj. de Vries; Wilhelmina Regina dochter van C. W. Baars en van S. Hummel Jan Marinus, zoon van M. J. Deijkers en van D. M. Rotgans; Harm, zoon van H Meijer en van G. J. Hunze; Talea Geertj Harmina, dochter van R. Huls en van J B. Andreessen; Johan Margo, zoon van J Geus en van G. M. Kroon-, Bardina, dochter van P. Keijzer en van I. Jaspers. Ondertrouwd: A. Jorna en A. Kuiper; H van den Berg en W. Koster. Getrouwd: L. E. Kremer en G. C. Bosker J. Grooten en G. Lont; S. van der Schalie en S. Kooij; O. Hoekstra en Chr. Duijnker M. C. Kooij en E. M. Snijder. Overleden: G. de Jong, 80 jaar, weduwe van A. Klare; M. Zon, 11 jaar; D. Rotgans 58 jaar, echtgenoot van E. Omis. ARBEIDSBEMIDDELING, enz. Ten behoeve van de ingezetenen dezer ge meente zal voortaan wekelijks alhier een zitdag worden gehouden, tijdens welke de mogelijkheid zal bestaan tot inschrijving als werkzoekende, verlenging van de in schrijving, uitbetaling van sociale bijslagen loonvoorschotten en overgemaakte loon overschotten. Deze zitdag wordt gehouden iederen Maandag van 10 tot 1 uur in het bureau voor steunverleening, het oude schoolgebouw te Hippoiytushoèf. WEDEROPBOUW. De heer H. Beukema. alhier van wien ten gevolge van de plaats gehad hebbende bom bardementen in Den Helder een tweetal woningen waren verwoest, heeft thans van den Regeeringscommissaris voor den We deropbouw vergunning gekregen tot her bouw van deze perceelen in deze gemeen te. De woningen (dubbel woonhuis) zullen worden gebouwd aan de Slingenveg. naast de bestaande garage van den heer Beu kema, op het perceel waar eerder de lunch room van den heer De Haan heeft gestaan POLITIE. Vermist: een jonge koe (pink). Verloren: een bruine portemonnaie inh ongeveer vijf gulden. Gevonden: een portemonnaie inh. papier geld; een boodschappentasch. Inlichtingen gein. bode. KOEGRAS JULIANADORP, PLATTELANDSVROUWEN OP STAP NAAR ALKMAAR. Begunstigd door mooi zomerweer, hebben een 25 dames van de Vereeniging voor Platte landsvrouwen, afdeeling Julianadorp, een be zoek gebracht aan de Chemische fabrieken van de firma Krom te Alkmaar. Na door den chef van deze inrichting te zijn ontvangen, begon de rondleiding, en de verwachtingen werden verre overtroffen bij het in oogenschouw nemen van dit mo derne bedrijf. Na ook de ververij en chemische wassche- rij in alle details te hebben gezien, werd onder het gebruik van een glaasje limonade, een hartelijk dankwoord door de voorzitster, mej. A. E. de Vries gesproken en afscheid genomen. ANNA PAULOWNA BREEZAND. PASTOORSFEEST. In verband met z'n 12%-jarig jubileum en Pastoor Verhoeff's verjaardag op Zater dag, heden, was het Vrijdagochtend feest op de R.K. school. Na de kerkelijke plechtigheden, kwamen de kinderen om half elf op de speelplaats samen. Eenige kleinen zegden wenschjes op, de middelklassen zongen een toepasselijk lied cn de hoogste klassen voerden een priestercan tate uit, alles onder leiding van den heer Ligteringen, terwijl mej. Huijg het orgeltje bespeelde. De heer Ligteringen sprak hierop den ju bilaris toe en memoreerde zijn verdiensten voor de parochie. Namens de leerlingen bood hij den pastoor een fraaie vogelkooi met standaard aan. Het personeel der school betuigde z'n sympa thie door middel van een „loemenmand. Ook op de bewaarschool werd de pastoor feestelijk ontvangen. De zusters boden hem een schilderij aan, voorstellende de kerk van Breezand, waarbovenuit rijzend een zware boom, in welks stam een foto van den pastoor den grondlegger en stichter v. kerk en parochie. Elk blaadje stelde een gezin uit de parochie voor; de naam was er opgeschre ven. Pastoor Verhoeff toonde zich zeer ingeno men met de hem gebrachte hulde. Aanwezig waren ook pater Vissers, mevr. Ligteringen en mej. Wever. Ontstaan en groei der parochie. In verband met dit jubileum herinneren we nog even aan het ontstaan en den groei der parochie. Op 25 Augustus 1928 werd pastoor Verhoeff door bisschop, mgr. Aenge- nent benoemd tot „bouwpastoor". Voorloo- pig nam hii zijn intrek bij den heer Borst, (die nog altijd Jacob bij hem heet). Spoedig was er echter al het hulpkerk ie met pasto rie in wat nu percgel Suvkerlapd is. Pastoor Verhoeff. die een kunstzinnig oog (en ge hoor!) heeft, maakte van dit eenvoudig ge bouw met eenvoudige middelen een buiten gewoon „lief" kerkje. Was de parochie aanvankelijk nog maar klein, nu is dat anders. Misschien wordt de groei wel het best geïllustreerd met het feit. dat sinds de stichting bijna 500 kinderen zijn gedoopt.- Al spoedig kwam de r.k. school tot stand. Begonnen met 70 leerlingen is zij nu met 260 de grootste in onze gemeente. Pastoor's liefde voor zang en muziek en z'n verlangen de diensten daarmee meer wij ding te geven, deden het St. Janskoor en hel Congregatiekoortie ontstaan. Er kwam een St. Josephsgezellenvereeni- ging. een „Stillen Omspng" vereeniging en een bewaarschool, waar ongeveer een 80 kin dertjes komen. Zooals we gisteren reeds meldden, zal Zon dag 6 Juli het jubileum kerkelijk gevierd worden. De bekende pater Henri de Greeve zal dan tijdens de H. Mis en het Lof toespra ken houden. Aan £an ïïlenö Beste Jan, Ja, ja, Jan Mens, jij kon de vorige week opscheppen dat er boven die brief van je stond ,J3rief uit de Beemster". Niet uit het warme, broeierige, stoffige, drukke Mokummerdam, maar uit de wijde Beemster, met z'n prachtige groene velden, stille watertjes dwars en recht over de altijd vruchtbare akkers, en met z'n blozende jonge dochters op iedere nederzetting. Jij kon opscheppen, jij, die zat boven aan de tafel bij den dokter. Ik weet er niets van, maar ik heb zoo'n vaag vermoeden, dat zoo'n plattelandsdokter (met alle respect overigens.' nog wel iets heeft, waaraan je in deze tijden van aanpassing met wellust je mond zet. En fin, dat hoor ik nog wel d'r is van je. Maar hoe kon je 't zóó uitzoeken! Opscheppen kon je en als 'je het niet gedaan hebt ben je geen knip voor je neus waard. Want i k had dat wel gedaan. Trouwens, m'n volgende brief zal in dit teeken staan, aange zien, beste vriend, uitgerekend vandddg m'n vacantie is ingegaan. Vacantie w &t een woord! Ik geloof niet er sedert verscheidene jaren zóó naar verlangd te hebben. Ik geloof niet, dat ik met zooveel verlangen en ongeduld ooit tevoren gewacht heb op de vrije weken die m'n deel zijn. Nooit tevoren had ik zooveel behoefte er eens „uit" te zijn. En het gekste van alles is, dat we nog niet eens een plan de campagne hebben. Het buitenland komt natuurlijk niet in aan merking. Afgezien van het feit, dat de gren zen gesloten zijn, verkeeren m'n pecunia, zij het niet in deplorabelen toestand, dan toch wel in een positie die geen uitspattingen van groot kaliber permitteeren. Ik moet het bescheiden aan doen, iets wat ik niet erg vind, want wij Nieuwediepers zijn allemaal een tikje beschei dener geworden dan voorheen. Een paar jaar geleden draaide je je hand niet om, om naar Duitschland te gaan of Noorwegen. Je zat 1!/ dagen in Valkenburg of huurde bij Uddel op de Veluwe voor grof geld een pension. Dat kón toen allemaal nog heel gemakkelijk. Nu niet meer, maarik heb er vrede mee. Hoe ik me m'n vacantie dan w èl voorstel 'k Zal 't je vertellen. Ik hoop 7 dagen van te l!f uit te slapen. Ik vertik het die eerste weclc éénmaal de zon te zien opkomen, aangezien ik dat schouwspel nu al maandenlang iedere i morgen beleef. Ook dddr krijg je, op den duur, balen van. En dan wensch ik veel te fietst i zonder doel. Van Alkmaar uit naar al d-a kleine dorpkens in de omgeving. Ik wil me laten verdwalen in de Schoorl3che duinen, ik wil me zelf verliezen tusschen Egmond en Bergen aan Zee, ik wil langs de duinwegen naar Haarlem karren, met de rugzak bij ons en aan den kant van den weg het 12-uurtje verwerken. Ik wil luieren in een bosch en slapen aan een strand. Ik wil niets aan m'n kop hebben, en ik heb er zoo'n idee van dat ik de krant in die dagen slecht zal lezen. ,JJoornemen" noe men ze dat, geloof ik. Op die manier wil ik weer „bij-komen", en bruin worden en wat frissche wind door m'n alsmaar dunner wor dende haren laten waaien. Ik wil 's-avonds moe in m'n beenen zijn en dan zonder iets aan m'n hoofd wegzinken in een zoo zorgenvrij mogelijken slaap. Ik wilMaar laat ik je niet langer vervelen met m'n aspiraties, die fit misschien bar weinig interesseeren, nu je zelf je hoofd vol hebt van vacantie-plannen. Wordt het Egmond Zoo ja, dan kom ik je opzoeken. Goed slag volk daar. Hebben iets van de Jut ters. Geen beroerde lui, maar je moet gewoon doen, en geen 3cheveningen-allure's aannemen. Ik kom je natuurlijk opzoeken en dan gaan we samen aan den zeekant een koud pijpie bier verwerken. En 's praten over alles wat ons beiden interesseert en we laten jouw romans en mijn krant erbuiten! Voor éénmaal. Het laatste op hoog verzoek van m'n gade, die na je laatste bezoek zei: „nou hebben jullie den heelen lieven avond zitten kletsen over boeken en de krant en dan weer over de krant en boeken". Maar ja, zoo geuit dat Jan 't Was hier van de week 86 graden in den schaduw. Ik vraag me af wat dat een moord- hitte bij jullie in de stad geweest moet zijn. Met al dat asfalt en die hooge huizen en de drukte. Lijkt me niks lollig. Jou zeker ook niet, wat! We waren vergeten dat het zoo warm kon zijn in Nieuwediep. Zoo warm, dat de bananen uitgebroed werden Overigens geen nieuws in de Jutterij. Waar uit volgt dat het ook in onze rubriek feitelijk min of meer komkommertijd is. Jan, tot over4 weken. Eerst dan hoor je weer van me. Natuurlijk schrijf jij me intus- schen 2 mooie dikke epistels. Daar reken ik op. Met beste groeten van huis tot huis Je Cornelius. Urk, 26 Juni. Door 30 vaartuigen werd heden aan den Vischafslag alhier aangevoerd, 1120 kg aal en paling, van 12164 kg per vaartuig, prijs 611.54. 22 kg voorn en baars, 1468 ct. per kg. 21 manden possen, 2.302.55 en 45 manden nest, 33 ct. per mancf. Wegens ongunstig weer was er weinig vangst. HET VISSCHEN VAN ANSJOVIS IN DE WADDENZEE. 's-Gravenhage, 27 Juni. Bij beschikking van den secretaris-generaal van het depar tement van landbouw en vischerij is be paald, dat de gesloten tijd voor het visschen met het staand ansjovisnet, de ansjovisfuik, het ansjovissleepnet en den wonderkuil in de Waddenzee in 1941 zal ingaan op 15 Ju li, inplaats van 1 Juli. Woensdagavond is aan de N.W.- hoek van het eiland Marken eenig materiaal van de M.U.Z. gearriveerd, waaronder e en groote baggermachi ne. Spoedig zal worden begonnen met het maken van het dijkvak, dat Mar ken in de toekomst aan den vasten wal zal brengen. Bedoeld dijkvak werd kort geleden aanbesteed. Voor het eiland is het jammer, dat de haven niet in zoodanigen staat verkeert, dat zij volledig door de directie kan worden gebruikt. De toekomstige Z.W.-polder. Studiecommissie. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westfriesland -heeft een commissie sa mengesteld ter bestudeering van de vraag stukken, welke ontstaan tengevolge van de voorgenomen drooglegging van den Zuid westpolder. In deze commissie zijn benoemd de heeren C. Kroon (Hoorn), E. J. M. Stum- pel (Hoorn), J. Schardam (Edam), G. de Wolf (Purmerend), N. Groot Nz. (Enkhui zen), Jac. de Bruijn en J. Kamp Pz. (Berk hout). (Prov. Nrdh. Crt.) Het gisteren verschenen Verordeningen blad bevat een verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Ncderlandsche gebied, houdende wijziging van eenige be palingen op het gebied van het bedrijfsle ven en van het arbeidsrecht. Bij deze verordening worden de geldende voorschriften van het Ne- derlandsche recht, waarbij aan le den van kerkgenootschappen, die een anderen dag dan den Zondag als rustdag tellen (in de eerste plaats dus de Joden), de mogelijkheid ge geven wordt, op Zondagen te wer ken, resp. winkels open te houden, afgeschaft. Ter toelichting diene het volgende: Het Nederlandsche recht behelst bepaalde voor schriften op het gebied van bedrijfs- cn ar beidsrecht, krachtens welke met betrekking tot personen, „die lid zijn van een kerkge nootschap dat den wekelijkschen rustdag op den sabbath of den zevenden dag houdt", uitzonderlijke regelingen zijn getroffen in dien zin, dat voor het beroep en bedrijf van dergelijke persoenen resp. voor werk in be drijven, waartoe dergelijke personen behoo- ren of die door hen geleid worden, zekere beperkende bepalingen in het belang der handhaving van de Zondagsrust niet op Zondagen, doch op de rustdagen door de week binnen bepaalde grenzen tot uitoefe ning van hun beroep en bedrijf zijn toege staan. Personen van dien aard zijn in de eerste plaats de Joden. De verordening maakt een eind aan al deze bijzondere bepalingen en herstelt zoo ook op dit gebied, met wegneming van vroegere Joodsche voorrechten, dezelfde voorwaarden van concurrentie voor Jood sche en niet-Joodsche neringdoenden. Dit besluit treedt meteen in werking. De aanvoer was iets minder dan de vo rige week, maar het geheel zag er toch fleurig uit. Er waren 61.000 Kg. tegen 69.000 Kg. een week geleden. De verkoop van de 20 was betrekkelijk stug. Het publiek schijnt deze soort niet bij zonder te waardeeren. Over het algemeen wordt deze kaas nog het smakelijkst gevon den, zoolang ze jong is. Wordt ze ouder, dan wordt ze in den regel tevens taaier en vele houden daarvan niet. Het is daarom zaak de 20 -F vlug om te zetten en dit schijnt eenigszins te stagneeren. De verhouding tusschen 40 en 20 was ongeveer dezelfde als voorheen en de hoogste prijzen voor fabriekskaas kwamen overeen met de maximumprijzen, resp. f 35.25 en f 22. Dat terdege rekening wordt gehoud /i met de kwaliteit moge blijken uit het feit, dat geen der acht aangevoerde bocrensta- pels den maximumprijs wist 4e maken. De hoogste prijs bleef hier f34.50. ALKMAAR. 27 Juni. Kaasmarkt. Aangevoerd 27 stapels, we gende 61.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f35.25. boerenkaas, kleine f 34.25 per 50 Kg. Handel vlug. ALKMAAR. 27 Juni. Aardbeien f 50.— per 100 Kg., andijvie f3 12 per 100 Kg. asperges f 50—75 per 100 Kg., bloemkool I f 9 40—12. idem II f 48, doperwten f 25.— per 100 Kg., druiven f 67.— per 100 pomd. kropsla f 0.501.50 per 100 stuks, komkommers f 5.20—13 per 100 stuks peterselie f 4.908.10 per 100 hos. perziken 28 ct. per stuk. postelein f 0.26—0.61 per hakje, peulen f 25.per 100 Kg., rabarber f 4.806 per 100 Kg., raapstelen f 1.70 per 100 Ivg.. radijs f 1.707.60 per 100 bos. sel derie f 11.20—16.20 per 100 bos. spinazie f 1.0S2.04 per 16 p. hak. snijhoonen f 18 33 per 100 nond dubbele spcrciehonnen f 35 —38 per 100 pond. tuinboonen f 6.50—8.50 p. 100 pond. tomaten f 17.— per 100 pond. uien f 2.90—11.90 per 100 bos, wortelen f 8.80—11 Per 100 bos. BROEK OP LANGENDT.TK, 28 Juni. 120.000 Kg. aardannelen: Sehotsche muizen f 10, kleine f 3. 1775 Kg. rhabarher f 6, 270 bos wortelen f u. 27000 Kg. tomaten A f 34, B f 34, C f 34, CC f 34. NOORDSCHARWOUDE, 28 Juni 1941. 21600 Kg. aardappelen: Sehotsche muizen f 10, kleine f 3, 2800 Kg. rhabarher f 4.80.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 7