J. B. PROOST KAAS Een praatje over reizen Scrncclc] VRIJBANKVLEESCH Wat is de wereld wijd! Advertentiën Madinieuukó Ieders werkkracht op de juiste plaats! Betrekkingen Eerste succes voor DEBO De Oefening J&zeJUch rueuwJ Afscheid Dr» Breder ode tliéuutf uit VMt Maandag 30 Juni 1941 Tweede Blad door W» Kok» And ré du Lancêlle Ook „Schaakmat" paraat Burgerlijke Stand van Den Helder PRACTIJK HERVAT ■WKJWlnBrTHHr ONGEVALLEN- JUTTERTJES worden alleen geplaatst bij vooruitbetaling aangeboden AOVERTEEREN 00E1VERKOOPEK n altijd voorraad! H» H. J. versus L» B» D. Uit het politie-rapport Een ieder is in een hoekje van zijn hart de ontdekker van een andere wereld. (Arthur v. Schendel). Zoo langzamerhand nadert weer de tijd, waarin we plachten te gaan denken over het onderwerp: „Waaraan zullen we dit jaar onze zomervacantie besteden?" Je ging plannen maken voor tochten ver weg of dichtbij en je rammelde eens met je spaarvarken om te hooren of de noodige dui ten je niet heelemaal in den steek zouden laten. Maar wie denkt er in deze dagen aan reizen of zwerven? Het zullen er niet veel zijn. Ik zou bijna zeggen ongelukkigerwijze was ik een dezer dagen in Amsterdam en daar deden de bij het Centraal-Station staan de wagens met de woorden „Dining-car" en „Wagon-lit" mij duizend en een gedachten en herinneringen te binnen schieten. Terwijl ik weer terug-boemelde naar „de Kop", waren het niet de sappige Hollandsche weiden, tin telend van boterbloemen en roodbruine zu ring, was het niet een fiere blauwe reiger, statig rondwadend in de spoorvaart tot groote ontsteltenis van de heeren groenrok ken, die mij boeiden, neen, het waren de sta pels herinneringen aan onze zwerftochten, die soms vaag en dan weer heel duidelijk aan mijn geestesoog voorbijgleden. Om het kampvuur. Ik moest "denken aan een paar fijne dagen op ons terecht zoo beroemde eiland Texel. Hoe wij bij de koopvaardijsluizen een vracht bootje „aanklampten" en na een frisschen overtocht voor een kwartje de man plus fiets in Oudeschild werden uitgeladen. We na een langen tocht op het stalen ros 's avonds onze vermoeide lijven uitstrekten op het versche stroo in den koestal van een der boerderijen was het niet „Wassenaar" Jaap? op het Noordelijkste puntje van het eiland onder het licht van den Eierlandschen vuurtoren. Hoe we den volgenden morgen onze kook kunst beproefden op een gammel kacheltje. We aten ik weet het nog precies aard appelen, princesseboontjes, gehakt en... maar laat ik u niet lekker maken. Ik weet wel, dat het best smaakte! 's Avonds naar het strand om het kampvuur te ontsteken. Wat kan zoo'n vuur mooi zijn. Je vertelt elkaar fijne belevenissen van vorige tochten of wild fan tastische verhalen a la Old Shatterhand, soms kom je zelfs tot heel wijsgeerige gesprekken en op het eind zegt niemand meer iets. Dan is het woord aan de stilte. Je slaat je kamp deken wat dichter om je schouders en je luis tert naar de geluiden om je heen, terwijl je oogen staren in de grillig opkronkelende vlammen. Van dichtbij het gezellige geknet ter van het af en toe hoog uitschietende vuur, van ver het regelmatige geruisch van de zee, de schelle schreeuw van een paar late meeu wen. Snel valt in die Augustusdagen de sche mering al in, het schijnsel van de vlammen belicht onze gezichten en vreemde schadu wen teekenen zich op het witte zand. Plotse ling grijpt er dan een naar zijn banjo en zingt een mooi lied, zooals de cowboys het zongen na een vermoeienden dag op de heete prairie. Als het late avondrood boven de lange ho rizon eindelijk was verbleekt, dan doofden we ons vuur en trokken we in onze dekens ge huld als vreemde Oostersche schimmen door de duinen naar onzen koestal terug en zoch ten we bij het onzekere licht van den aan een balk bungelenden stallantaarn onze slaap zakken weer op. De schoonheid van ons land. Ja, wat kan ons land je een massa te ge nieten geven! De zon zien wegzinken boven de zee ach ter een purperen wolkengordijn is indruk wekkend, maar heb je wel eens boven op een duintop gestaan, terwijl een paar lichtbanen van achter wat dikke wolken het voorjaars groen van de beboschte duinpannen omtoo- verden in een uitgestrekt veld uitbundig bloeiende brem? Op de onverwachtste oogen- blikken en de ongedachtste plekjes kan die schoonheid je als een ongekende verrassing tegenstralen. Vergeet ook het mooie polder land niet. De groene landen doorsneden met zonblikkerende vaarten, de lucht vol zomer- gerucht en tegen de trillende horizon de wen telende wieken van een paar watermalende molens. En de bosschen van Gelderland, de zandverstuivingen op de hooge Veluwe met zijn kromgegroeide vliegdennen, de heiden met nog hier en daar een zeldzame kudde schapen, het mooie Twente met zijn typische Saksische boerderijen en uitgestrekte heide velden (Boekeloo en Haaksbergen), de uiter waarden van den IJssel, Drente met zijn oude brinkdorpen op de Hondsrug, waar nog de geest van oude sagen en wondere verhalen, voortleeft tot op den huidigen dag. Of moet ik nog vertellen van de aardige kleine stad jes langs de kusten van het IJsselmeer? Van de in kleederdracht gestoken Huizensche vrouwtjes, die je van achter hun harpvormige horretjes nieuwsgierig na-oogen, of van de prachtige kleederdrachten van Bunschoten en Spakenburg, van het fijne doorkijkje onder de Vischpoort van Harderwijk, van de Friesche meren met hun golvenklievende witte jach ten, die in elegance wedijveren met de sier lijke zwevende meeuwen, of van de Limburg- sche heuvels en van het jolige vroolijke Bra bant, waar de prachtige kerken je vertellen Van den hoogontwikkelden geest van dit volk? Moet ik nog meer opnoemen? Ga het liever zelf ontdekken! Behalve Zeeland en de Waddeneilanden helaas, ligt het heele land wiet al haar schoonheid nog voor je open, daar is nog honderd maal meer te zien dan u er reeds van gezien hebt! Hoe reis en zwerf lk. Je kunt dat reizen op verlerlei manieren plegen. Er zijn van die menschen, die anders geducht op halve centen van den melkboer letten op zich zelf geen kwade gewoonte, want een halve cent is nog altijd het begin van U weet wel en die als ze op reis gaan hiet zonder een taxi het station kunnen vin-, den, voor een handkoffertje inhoudende een Pyama en een tandenborstel een witkiel noo- dig hebben; enfin u kent dat soort. Een an der soort Vormen zij, die bij een reisbureau binnen stappen, zeggen: daar en daar wil ik heen, zoo en zoo veel mag de pret kosten en een week later met een keurig uitgewerkt program, treinbiljetten en besproken hotel kamers op stap gaan. Een derde soort is met eerbied gesproken het kuddedier, dat zijn zij, die onder leiding van Cook's herders de toeristencentra afgrazen. Het grootste deel van dezulken zijn menschen, wier jaren al naar de vijftig loopen. Hebt u ze wel eens zien sjouwen? De herder voorop, enkele dar tele 'schapen zitten hem vlak op de hielen, stilstaande bij een standbeeld luisteren ze naar den gids. Is deze zoo ongeveer aan het eind van zijn Latijn, dan komt de rest aan- puffen en zet de gids de spurt er weer in om op tijd zijn lijstje te kunnen afwerken voor het diner. Zit het gezelschap tenslotte om de tafel geschaard, dan kan men het eerste half uur geen lepeltje soep slikken. Met hen heb ik altijd medelijden gehad. Het kan ook nog heel anders. Onderweg heelemaal voor jezelf zorgen, je eigen boon tjes doppen, dan doe je ervaring op, dan pas kom je werkelijk met de menschen in aan raking en zul je ze ook later leeren kennen en waardeeren. En het slot van de zaak is, dat je tienmaal zooveel ziet en geniet als een ander. Dacht je, dat wij ons ooit in de ber gen door een kabelspoortje of een zweef- baantje naar boven hebben laten brengen? Niet een enkele maal. Juist de klimpartijen, de moeilijkheden, die het gebergte je te be kampen stélde, het avontuurlijke en het ver rassende, dat was je ware. Een gids namen we ook nooit, zelf doen was ons parool en we zijn er gekomen al kwamen we dikwijls voor gevaarlijke gegevens te staan, zijn we in het donker wel eens verdwaald geraakt in bergwouden. Als je dan op een open plek heel diep in het dal .de lichtpuntjes van het dorp zag twinkelen, werd het je wel eens wat angstig te moede, maar dan dook je weer in het onzekere van de bosschen, met zijn plot selinge steilten en bijna onovertrekbare berg beken. Kwam je dan heel laat, vol schram men en doodop in het dorp terug, dan had je toch weer een zekere voldoening en ver langde je al weer naar het volgende gevecht met de problemen, die de bergwereld aan je zou stellen. Wat dat betreft had Oskar E. Meyer volkomen gelijk met zijn gezegde: „Wij willen dagen hebben, waarvan wij 's morgens het loon van den avond niet kennen". Dus ga, als het eenigszins mogelijk is, er ook dit jaar op uit, laat je plezier niet te veel bederven door de bannen, kies zelf je pad en snuif je longen vol met buitenlucht die is nog zonder bon! Leer je land kennen. Heden overleed onze beste Oom, Behuwd- en Oud-oom, de heer JACOBUS D. KRAAK, in den ouderdom van 62 jaar. Den Helder, 27 Juni 1941. Gravenstraat 20. Uit aller naam: W. JONGSTRA, Exec. Test. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 1 Juli op de Algem. Begraaf plaats te Huisduinen. Ver trek van het sterfhuis Gra venstraat 26, n.m. 1.15 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, nog onver wacht, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, JOHANNES CORNELIS HEMELRIJK, in den ouderdom van 77 jaren. Uit aller naam: Wed. C. HEMELRIJK— AGENA. Leiden, 27 Juni 1941. Mare 90. komt in CASINO Zie advertentie in H. C. van morgen Toen na 24 Juni van het vorige jaar het vereenigingsleven in onze stad ten gronde ging, is nadien ook door het bestuur van de Schaakclub „Schaakmat" activiteit ontwik keld, teneinde te trachten alles nog zoo mo gelijk in clubverband te doen loopen. Einde September 1940, toen velen weer naar de Jutterstad terugkeerden, probeerde zij reeds weer de clubavonden te hervatten, en richtte zich middels een advertentie in de Heldersche Courant tot de leden teneinde hun meening hierover te* vernemen. Jammer genoeg echter kon door de bombardementen van de mooie plannen niets komen. Niettemin bleven verschillenden ondanks hun groote moeilijkheden tóch schaken, zij het dan niet in clubverband. De leden zelf echter vergaten hun club niet, hetgeen wij mogen concludeeren uit het feit, dat de Schaakmat- spelers Van der Kuijl en Wijker hun vereeni- ging vertegenwoordigden op het Nieuwjaars- tournooi van de Hoogovensschaakclub in Be verwijk, hoewel zij het daar niet tot een prijs konden brengen. Bijzonder verdienstelijk maakte zich een bestuurslid van Schaakmat door in een dorp, waar hij geëvacueerd was, een 10-tal Helder sche evacué's te verzamelen en hen schaak- onderricht te geven, aldus hopend van hen toekomstige leden te maken! Tenslotte mag men hieraan nog toevoegen, dat verschillende Schaakmatters zoowel on derling als tegen anderen correspondentie partijen speelden, om aldus hun spel op peil te houden. Resumeerende kunnen wij dus zeggen, dat ook Schaakmat nog niet dood is! Het tegen deel blijkt reeds: eenige Schaakmat-Piet Hey- nen opperen momenteel plannen om een kleine nood-competitie te spelen! Dit alles toont aan, dat Schaakmat bereid is, zijn aandeel in den toekomstigen weder opbouw van het Heldersche schaakleven te leveren, teneinde dit weer zijn ouden bloei te bezorgen. van 24 Juni 1941. OVERLEDEN: M. A. Lucas, m., 7 jaar. ONDERTROUWD: J. Bontes en N. Claus; J. W. Agtereek en C. C. E. Gildemetjer; J. C. Dissel en N. Paap. van 25, 26 en 27 Juni 1941. ONDERTROUWD: A. J. Both en J. P. E. van Calmthout. OVERLEDEN: J. C. Lanser, m., 7 mnd J. Kater, m., 52 jaar; C. van Hartingsveldt J-de Jong, 35 jaar. Voor de hartelijke blijken van belangstelling bij mijn artsjubi leum zeg ik allen, die daaraan hebben deel genomen, mijn op rechten dank. THORBECKE. ARTS Spreekuren dagelijks behalve 's Zaterdags: Den Helder: Rusthuis Dijk- straat, 12 uur. Anna Paulownaten huize van Dr. Olree, 8.309.30 uur. Boodschappen 's morgens vóór 9 uur te Den Helder: Rusthuis Dijk- straat, Tel, 657. Anna PaulownaWoonadres Molenvaart 13, Tel. 81. Voor de behandeling van alle arbeidsbemiddelingskwesties voor werknemers en werkgevers zijn de bijkantoren Den Helder en Schagen van het Gewestelijk Arbeidsbureau Alkmaar van 8V2 uur v.m. tot 5 y2 uur n.m. (op Zaterdag tot 12 V2 uur des middags) geopend. Onder het bijkantoor Den Helder ressorteeren de gemeenten Den Helder, Anna Paulowna en Callantsoog. Onder het bijkantoor Schagen ressorteeren de gemeenten Bar- singerhorn, Harenkarspel, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, Schagen, S't. Maarten, Warmenhuizen, Wieringerwaard, Winkel en Zijpe Bijkantoor Den Helder: Gebouw Dienst Sociale Zaken, Kanaal- weg 9293, tel. 313, Den Helder. Bijkantoor Schagen: Kantongerechtgebouw, Landbouwstraat (bovenzaal), tel. 418, Schagen. Kostelooze bemoeiingen voor alle beroepen en bedrijven. Het inschakelen van het Arbeidsbureau bespaart U geld, tijd en moeite. Met ingang van 16 Juni 1941 kunnen inwoners der gemeenten Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp en Winkel zich desgewenscht des Maandags van 10 uur v.m. tot 1 uur n.m. aanmelden in de Oude Naaischool bij de N. H. Kerk te Nieuwe Niedorp voor het insenrij- ven als ^werkzoekende, het verlengen van inschrijving en het af halen van sociale bijslagen, loonvoorschotten en overgemaakte loonoverschotten (deze laatste mogelijkheden doen zich alleen voor, indien de kostwinner in het buitenland is geplaatst). Met ingang van 16 Juni 1941 kunnen inwoners der gemeenten Harenkarspel en Warmenhuizen en der dorpen Petten en Burger- brug zich desgewenscht des Maandags van 10 uur v.m. tot 1 uur n.m. aanmelden in het Raadhuis te Dirkshorn voor het inschrijven als werkzoekende, het verlengen van inschrijving en het afhalen van sociale bijslagen, loonvoorschotten en overgemaakte loonover schotten (zie voren). Blaakt gebruik van de diensten van het Gewestelijk Arbeids bureau en de Bijkantoren daarvan. is duurzaam. Eenige druppels "olie per week garandeeren blijvend - goede werking Noodslachtplaats Koegras Maandagmiddag Rundvleesch verkrijgbaar Bonnen meebrengen zoowel in- als buiten beroep Assurantiekantoor Koningstraat 90 Telefoon 984 BOLLENPELSTERS gevraagd bij: P. NELIS ZN., Rijksweg, Koegras. Wegens teleurstelling gevraagd net MEISJE voor dag en nacht. Mevr. Crone, Koningstraat 29. Aanmelden voor vijf uur. In klein Hötel ten plattelande in N.-H. is voor direct of later plaats voo* een alleszins be kwame HUISHOUDSTER, die reeds eerder een dergelijke betrekking had. Uitstekend kun nende koken, prima ref., boven 30 j„ P.G. of R.K. Aanbiedingen onder No. B 520 aan Allert de Lange's Annonce Bureau, Dam rak 62, A'dam, C. HOOGE PRI J-iEN geven wij voor heele en gedeeltelijke Inboedels. VerkooploReal „DE SCHAKEL*4 Molenstraat 143149. - HEDEN OP ONDERSTAANDE BONNEN: NAAISTER vraagt nieuw en verstelwerk. Begoniastraat 24. Bedrijfscom petitie Uitslagen van Zaterdag: L.B.D. 1Torp.-Atelier DEBOWalbedrijf ThorScheepsbouw 2 6—0 6—2 8—0 Barometerstand Den Helder Barometerstand Den Helder Max. droogtemperatuur gisteren Temperatuur hedenmorgen 8 uur Wind: richting Noord S. Temperatuur zeewater 766,0 15,6 18,2 17,0 Programma: Hedenavond te 7 u. Terrein H.R.C. Scheids rechter: W. Goudswaardt. W.T.B.Scheepsbouw 2. 6—2 overwinning op Walbedrijf. De strijd om de bezetting van de onderste plaats in afd. I is voorloopig ten gunste van Debo afgeloopen. Een kranige 62-overwin- ning was het resultaat en hoewel eenigszins geflatteerd, een verdiende zege. Dat het Walbedrijf een zwaren dobber zou krijgen, stond bij voorbaat vast, want het drukkerij-elftal kwam er steeds beter in, zelfs tegen het sterke Scheepsbouw-elftal werd slechts met 21 verloren. In dezen vorm zijn nog meerdere successen te verwachten en zijn zij zeker in staat voor verrassingen te zorgen. Het elftal had twee invallers, doch van een verzwakking kon niet worden gesproken. De achterhoede was weer subliem; Boogaard toont zich meer en meer een keeper van klasse; v. d. Berg was ais vanouds, terwijl Luyendijk zijn kalm, soms wel eens te kalm partijtje weggaf. De samenstelling van de midenlinie mocht ook geslaagd heeten. vooral Stevens als rechtshalf was een open baring, doch ook Catshoek was niet onver dienstelijk en vooral zijn doelpunt was een goed staaltje van reageeren. Stolk was vanzelf weer overal en toonde zich een voorbeeld van ijver voor zijn mede spelers. In de voorhoede opereerde Slotemaker als rechtbuiten en daar deze speler voor 't eerst meedeed was het debuut zeker niet slecht, evenals dat van invaller Kwinkelenberg, die zelfs drie doelpunten fabriceerde. Kemna stond linksbuiten en hoewel wat onwennig, zal ook dat in de toekomst heusch .wel beter gaan. De binnenspelers Boon en de Leur pasten zich uitstekend aan, wat van laatstgenoemde weer gepaard ging met zijn ongekende techniek. Bij Walbedrijf moet alles komen van Wij ker en van Rensmaag niet te vergeten. Fout vonden wij, dat deze laatste niet in de voor hoede was opgesteld, een voetballer met zoo'n schot is gevaarlijker in den aanval. De overige spelers zijn meerendeels ongetrainde voetballers, waarbij soms wel aardige dingen werden gepresteerd, maar toch over het alge meen zat er geen verband in het elftal; het is niet sluitend. Scheidsrechter Makelaar had het niet ge makkelijk, doch was niet onverdienstelijk. De wedstrijd. Het eerste begin is voor Debo en reeds na drie min. schiet Kwinkelenberg de eerste bres in het Walbedrijf-doel, hoewel eenige meters buitenspel. Na 10 min. komt echter al de gelijkmaker 1-1. Walbedrijf is dan even sterker, maar een fout van Wijker, overigens de eenige, brengt de stand weer op 21 voor Debo, waarmede de rust aanbreekt. Na de thee loopt de middenvoor al gauw no. 3 in het doel en Catshoek maakt er met een fraai schot 41 van. Een goed doelpunt van den midvoor van Walbedrijf verkleint de voorsprong weer, doch de Leur en Slotemaker vinden nog eenmaal het doel, zoodat Debo tenslotte met 62 zegeviert. Hedenavond 7 uur op het Heider- terrein. Wederom treedt het H.H.J.-elftal in het veld en wel tegen L.D.B. Hac&ey, Alvorens wij onze serie hockey-artikelen besluiten zullen wij het nog hebben over de oefening. Voor beginnelingen en ook voor reeds geoefenden is de oefening absoluut noodzakelijk. Vooral voor de beginnelingen onder leiding van bijv. een eerste elftalspeler, werpt zij veel vruchten af. Het beste is de oefening te verdeelen tusschen serieuse tech nische oefeningen en een „partijtje". We schrijven juist serieus, omdat het veel al verwaarloosd wordt, dat een training met volle energie, eerst dan een succes kan wor den. Wat wordt er bereikt, wanneer een tien tal spelers een beetje gaan doelschieten. Niets, want een stilliggende bal komt in een wedstrijd zelden voor. Veel meer effect zal het geven wanneer ten hoogste vier of vijf spelers op het middenveld elkaar den bal toe spelen, waarbij het plaatsen, het afgeven, het schieten en niet te vergeten het stoppen, on der de knie wordt verkregen. Op het eerste gezicht een flauw spelletje, doch dat het een nuttige training is, staat vast. Ook het samenspel in beweging is heel nuttig: b.v. een voorhoede van vijf spelers zet een aanval op, waarbij de bal van man tot man moet*"gaan. Trouwens er zijn nog zooveel onderdeelen, waarvan we noemen hard en zuiver aangeven, serieus stoppen, van links naar rechts en andersom openen, sprint oefeningen, vooral deze laatste zijn ook van heel veel belang, het inrollen, de bully, het plaatsen van vrije slagen, enz. enz. Wanneer men tot het partijtje overgaat laat er dan één leider zijn, desgewenscht met fluit. Want een partijtje spelen zonder aanwijzingen zal geen voordeelen opleveren. Hoewel het voor de meer geoefende spelers hinderlijk is, dient er bg iedere fout direct afgefloten te worden om aan den betreffenden speler de fout kenbaar te maken, opdat deze hersteld wordt. Dit zijn kleinigheden, welke gauw over het hoofd worden gezien en waarvan ook onze plaatselijke vereeniging „Hermes" nog veel kan overnemen. We zagen tenminste wel oefenavonden, waarbij wat voor de doelen werd geslagen, of een partijtje met over de 25 spelers en waarin de onderlinge praterijen meer aandacht hadden dan een als oefening bedoelde avond. Een leider kan in zoo'n ge val veel doen en zoo'n leider bezit iedere ver eeniging, wel, ook Hermes. Vergeet niet, dat hockey een sport is, die gespeeld wordt om de bekoring, welke gele gen is in de sensatie van den strijd. De tech niek is dus een hulpmiddel en moet dat, hoe onmisbaar, ook bljjven. Bij hockey loopt men geen „sportziekten" op, zóoals een tenhisarm of een voetbalknie. Wel doet zich het geval van „kramp in de kuiten" voor, doch daar deze oorzaak ligt in de. bloedcirculatie, kan men dit veelal gauw verhelpen, door even op de teenen te loopen. Met dit artikel besluiten wij onze serie, waarbij we mogen veronderstellen, dat en de leek en de hockeyer zelf, de voordeelen er uit zullen putten. VERKEERSOVERTREDERS. Zes personen, die zich niet hielden aan dé regels van den' weg, werden bekeurd. MISHANDELING. Een bewoner van de Breestraat en een be woner van de Van Galenstraat deden b\j de politie aangifte van mishandeling. VERDWENEN RIJWIELEN. Een bewoonster van de Doggersvaart eu bewoners van Polderweg en Ooievaarstraat vermissen hun rijwielen. Zaterdagavond heeft dr. Brederode, chi rurg aan het nood-ziekenhuis te Den Burg, afscheid genomen van patiënten, oud-patiën ten en verpleegsters. In den tuin van het ziekenhuis waren tot 'dit doel een groot aantal personen tezamen gekomen. Het woord werd bij dit afscheid ge voerd door Burgemeester Kamp namens het Gemeentebestuur en door den heer Spanjaard namens oud-patiënten en door zuster Timmer namens de verpleegsters. In de pl.m. 7 maanden, dat dr. Brederode werkzaam is geweest aan het ziekenhuis zijn ongeveer 170 personen voor operatie etc. op genomen. Aan den vertrekkende werd namens de pa tiënten en oud-patiënten een medisch boek werk aangeboden, eveneens een boekwerk na mens het Gemeentebestuur, terwijl de ver pleegsters bloemen en een cadeau aanboden aan den heer en mevrouw Brederode. Z. d. H. de Bisschop van Haarlem, komt a.s. Woensdag op Texel om Donderdag aan de katholieken van het eiland het H. Vormsel toe te dienen. Urk, 27 Juni. Door 70 vaartuigen werd heden aan den gemeentelijken vischafslag alhier aangevoerd: 4306 kg aal en paling, van 20218 kg per vaartuig, prijs f 0.611.54; 19 kg voorn en baars, 1468 ct. per kg; 33 manden possen 2.002.60 en 200 manden nest, 33 ct. per

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5