Onrechtvaardige vleeschdistributie in Den Helder? Zoowel Scheepsbouw als BWW winnen den beslissenden strijd Klachten van consumenten Agenda raadsvergadering BWW wint met 3-1 van RWJ Vrijdag 4 Juli 1941 Madinieuwj Ook aandacht voor groote gezinnen! Vervoerkosten naar school Uitslag Openbare Verkooping Uitbreiding leervakken Ambachtsschool Uniformkleeding commissaris van politie Binnenbrand te Huisduinen Burgerlijke Stand van Den Helder Een 3-1 overwinning van Scheepsbouw op LBD Er zijn klachten van consumenten over de distributie van het vleesch, door verschillende slagers ter plaatse. Wij willen deze klachten onder de aandacht van de betrokken slagers brengen en onze meening daarover zeggen. Wij willen echter beginnen met nog eens vast te stellen, dat een bevredigende distributie van het weinige vleesch uiterst moeilijk is en dat van onze slagers dikwijls een Salomo's oordeel gevraagd wordt om het al hun klan ten naar den zin te maken. Daar komt bij, dat veel menschen zeer veeleischend zijn en dat ze nog niet geleerd hebben zich aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden. Voor ons ligt het ingezonden stuk van een moeder, waarschijnlijk van een moeder met een middelgroot of groot gezin en onder dat Ingezonden stuk hebben we de klacht van een vader geschreven, die juist op ons kantoor binnenkwam om zijn hart eens te luchten. De moeder van het groote gezin schrift o.m.: „In vele gevallen Is de distributie zoo, dat de moeder van een groot gezin, een even groot portie vleesch ontvangt, als de huisvrouw, die nog maar pas op het huwelykspad is getreden, en alleen f. nog maar een echtgenoot bezit." Tot zoover de klacht van de moeder. En de vader, die op ons kantoor kwam, klaagde erover, dat sommige slagers alle bonnen van de vleeschkaart halen, zonder dat zij daarvoor voldoende vleesch leveren en dat als gevolg daarvan de huisvrouwen niet meer de be schikking hebben over de bonnen voor vleeschwaren, met als gevolg, dat de winke liers met hun vleeschwaren blijven zitten. De slager toone sociaal gevoel. De klacht van die moeder is niet nieuw. Ook wij hadden al meer dan eens gehoord, dat er verschillende slagers zijn, die wellicht min of meer uit gemakzucht, hun vleesch in gelijke porties verdeelen. Ze ontvangen b.v. in een week honderd pond vleesch. Ze hebben tweehonderd klanten en geven nu iederen klant een half pond vleesch. Met het feit, j dat onder hun klanten gezinnen zitten van zeven, acht of meer personen, houden ze geen rekening. Bij hen ontvangt het kinderlooze gezin evenveel als het kinderrijke gezin. Het is wellicht voor de betrokken sla gers het gemakkelijkst hun vleeschvoor- raad op deze wijze te distribueeren, maar van sociaal gevoel geeft het weinig blijk. Zij zullen er inderdaad rekening mee heb ben te houden, dat bij een eerlijke distri butie, het grootere gezin ook meer por ties toegewezen krijgt dan het gezin zon der kinderen. Het is zeer zeker de bedoeling van de auto riteiten in Den Haag, dat de distributie naar verhouding van de grootte van het gezin plaats vindt. Wij geven gaarne toe, dat de toe wijzing op deze wijze aan de betrokken slagers meer hoofdbrekens kost, maar zij is billijk en de vele goede voorbeelden van slagers, die zich daaraan prompt houden, leveren het be wijs, dat het mogelijk is het vleesch op de meest rechtvaardige wijze over zijn klanten te verdeelen. De slager toone in deze zijn sociaal gevoel. Men scheure zelf zjjn bonnen af. De klacht van den vader was nieuw voor ons. Deze klacht is echter al zeer gemakkelijk op te lossen. Het is geen wet, dat de slager de bonnen af moet scheuren. Men doe dit dus zelf. Is er een week, dat het met de vleesch distributie al zeer slecht is, dan geve men zijn slager ook niet meer bonnen dan hij vleesch levert. Wil men zijn vleeschwaren elders halen, dan bij den slager, dan zorge men, dat de bonnen voor de vleeschwaren er tijdig wo- den afgehaald en elders ingewisseld. Dat is het ei van Columbus. Overigens houde men er rekening mee, dat de slager het ook niet gemakkelijk heeft, evenals alle middenstanders in dezen distributietijd. Iedere middenstander doet tenslotte niets liever dan leveren, wat hem door zijn klanten gevraagd wordt. Als hij het moet weigeren of minder moet geven dan de klant wenscht, dan gaat dat altijd „met pijn". De omstandig heden zijn echter niet anders en men zal zich daarbij hebben aan te passen. Doet men dat, met begrip voor de positie van onze midden standers, dan gaat het zonder murmureeren. Toont men alleen maar oog te hebben voor zijn eigen kleine belangetjes, dan moppert men zoowel op de middenstanders als op het geheele maatschappelijke stelsel van onzen tijd. Met het laatste komt men echter niet verder, men maakt het zichzelf en anderen alleen maar moeilijker. Dinsdagmiddag 2.30 uur. De agenda van de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Dinsdag 8 Juli 1941, des namiddags 2.30 uur, ten Raad- huize, bevat de volgende punten ter behan deling: Notulen. Vaststelling van de notulen der vergadering van 15 April 1941. Ingekomen Stukken. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op de raadsbesluiten van 15 April 1941 tot: a. ruiling van grond te Huisduinen met J. Hoogerwerf b. het aangaan van kasgeldleeningen tot een bedrag van maximaal 500.000. c. vaststelling van de 8e wijziging der ge- meentebegrooting, dienstjaar 1940. Schrijven van Gedeputeerde Staten van 4 Juni j.1., no. 52, 4e afd., houdende mededeeling, dat tegen de Raadsbesluiten van 15 April 1941 betreffende toekenning van een tijdelijke toe lage aan het gemeentepersoneel en tot wijzi ging van de kinderbijslagverordening geen bedenking bestaat. Afschrift van een uittreksel van het besluit van den Secretaris-Generaal van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken van 21 Maart 1941, B.Z., no. 1 B.B., houdende goedkeuring van het besluit van 20 December 1940 tot vaststelling van een verordening op de heffing van een wegenbelasting. Geen kinderbijslag. Mededeeling van den wnd. Secretaris-Gene raal van het departement van Justitie, dat geen termen gevonden kunnen worden om in te gaan op het voorstel om ten aanzien van den Commissaris van Politie dezer gemeente een kinderbijslagregeling in het leven te roe pen. (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). Verzoek van den heer L. Bandsma om ont slag als Directeur van den Dienst voor Sociale Zaken dezer gemeente, gerekend met ingang van 1 April 1941. Algemeene Politieverordening. Voorstel tot wijziging van de Algemeene Politieverordening. Opheffing onbewoonbaarverklaring. Voorstel tot het opheffen van de onbewoon baarverklaring van perceel Wachtstraat 25. Electrlciteitstarleven. Voorstel om aan Burgemeester en Wethou ders machtiging te verleenen tot het wijzigen van de electriciteitstarieven. Uniformkleeding Commissarissen van Politie. Voorstel om aan Burgemeester en Wethou ders machtiging te verleenen aan Gedepu teerde Staten te berichten, dat de Raad zich kan vereenigen met de toekenning van ver goedingen voor uniformkleeding aan de com missarissen van politie. Uitbreidingsplannen, enz. Voorstel inzake uitbreidingsplannen en com missies voor oprichting ziekenhuis, hoofd bureau van politie en lyceum. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van leden van het Bestuur van het Algemeen Weeshuis. Aanbevolen worden: I. In de vacature Mevrouw J. FeijDolman: 1. Mevr. D. van LooTjepkema, Kanaal- weg 63. 2. Mevr. J. SmitWinkelman, Loods- gracht 63. II. In de vacature Mejuffrouw H. H. G. Bischoff: 1. Mevr. J. SmitWinkelman. 2. Mevr. D. van LooTjepkema. Vergoeding ingevolge art. 13 der L.O.wet 1920. Door J. Hunneman, wonende Zanddijk 1 te Koegras, is bij schrijven van 5 Mei j.1. een ver zoek tot den Raad gericht om op grond van art. 13 der L.O.wet 1920 in aanmerking te mogen komen voor steun uit de gemeentekas ter tegemoetkoming in vervoerkosten, verbon den aan het bezoeken door één zijner leerplich tige kinderen van de openbare lagere school te Julianadorp. De woning van den verzoeker ligt meer dan vier kilometer verwijderd van genoemde school, terwijl binnen dien afstand geen soortgelijke school is gelegen. In verband met het vorenstaande stellen B. en W. den Raad voor het volgende besluit te nemen: a. voor het tijdvak van 11 December 1940 tot 1 April 1941 een tegemoetkoming toe te kennen van 75 van 1.0.75 per week in de verdere kosten van zijn schoolgaand kind per autobus: b. door toezending van een afschrift van dit besluit belanghebbende met de op zijn ver zoek genomen beslissing in kennis te stellen, cnder mededeeling, dat hij binnen dertig vrije dagen, te rekenen van den dag dier toezen ding, in beroep kan komen bjj Gedeputeerde Staten dezer provincie. BRANDJE. In de Hoogstraat is een boet in brand ge raakt, vermoedelijk doordat jongens daar een vuurtje gestookt hadden. Met een slang op de waterleiding werd de brand gebluscht. Door notaris G. Leeuw werd gistermorgen in „Musis Sacrum" publiek verkocht: Het huis en erf aan de Vijzelstraat no. 92, groot 51 centiaren; het huis en erf aan de Vijzelstraat no. 94, groot 51 centiaren; koo- per J. W. London q.q. voor 1257. Het huis en erf aan de Vijzelstraat no. 96, groot 51 centiaren; kooper T. A. A. Terra q.q. voor 560. Het huis en erf aan de Vijzelstraat no. 98, groot 51 centiaren; C. Winter q.q. voor 545. Het huis en erf aan de 2e Wilhelmina- dwarssrtraat no. 4, groot 77 centiaren; het huis en erf aan de 2e Wilhelminadwarsstraat no. 6, groot 78 centiaren; kooper A. Govers Rzn. voor 1227. Het huis en erf aan de Keizersgracht no. 148, groot 45 centiaren; kooper C. Roomeijer q.q. voor 350. Het huis en erf aan den Parallelweg no. 34, groot 1 are 73 centiaren; kooper S. Tap voor 2580,—. Het huis en erf aan de Hoogstraat no. 41, groot 1 are 45 centiaren; kooper F. Kroon q.q. voor 2280, Het huis en erf met perceel grond aan de Koningdwarsstraat no. 34, groot 49 centi aren; kooper A. v. d. Wouw q.q. voor 580. Het huis en erf aan de Oranjestraat no. 7, groot 90 centiaren; kooper C. Roomeijer q.q. voor 380. Het huis met het recht van voortdurende erfpacht op den grond aan den Ruijghweg no. 135, groot 1 are 4 centiaren; kooper S. de Waard voor 1525. Het huis en erf aan de Loodsgracht no. 27, groot 1 are 58 centiaren; kooper J. D. Brandt voor 2802. Het huis en erf aan de Loodsgracht no. 51, groot 1 are 9 centiaren; kooper A. Govers Rzn. q.q. voor 2760. Het huis en erf aan de Westgracht no. 23, groot 96 centiaren; kooper P. de Hoog q.q. voor 2794. Het huis en erf aan de Koningdwarsstraat no. 28, groot 88 centiaren; kooper F. Greven q.q. voor 1525 Het huis en erf aan de Wilhelminastraat no. 58, groot 81 centiaren; het huis en erf ana de Wilhelminastraat no. 60, groot 89 centiaren; kooper J. Kreuger q.q. voor 2968. Hte huis en erf aan de Wilhelminastraat no. 62, groot 89 centiaren; kooper A. Baars q.q. voor 1497.y Het huis en erf aan de. Wilhelminastraat no. 64, groot 81 centiaren; kooper F. Greven q.q. voor 1430. Het huis en erf aan de Kerkgracht no. 49, groot 1 are 79 centiaren; kooper J. G. San- derse q.q. voor 3150. Met lichamelijke oefening. Door het bestuur der vereeniglng „Am bachtsschool voor Den Helder en Omstreken" wordt bij schrijven van 31 Maart j.1. bericht, dat het voornemen bestaat om aan de leer vakken der dagschool het leervak lichamelijke oefening toe te voegen. De kosten van de uitbreiding bepalen zich alleen tot het huren van een gymnastieklokaal voor 6 lesuren per week. Uitbreiding van het aantal lesuren zal niet plaats hebben. Wel zal een leeraar in de lichamelijke eofening moeten worden aangesteld, doch het door dezen leeraar te geven aantal lesuren zal in minde ring worden gebracht op het thans door an dere leeraren gegeven aantal lesuren. Extra personeelsuitgaven behoeven dus niet te wor den gedaan. Het bestuur verzoekt nu aan het College van B. en W., zulks in verband met het be paalde bij artikel 25, zesde lid, der Nijverheids- onderwijswet, te willen uitspreken, dat de uit breiding met- en de instandhouding van het vak lichamelijke oefening aan de school noodig wordt geacht. B. en W. achten bovenbedoelde uitbreiding voor de school en de leerlingen inderdaad van belang, ofschoon er bij het College wel ern stige bedenkingen bestaan tegen het feit, dat de tijd, noodig voor het nieuwe leervak, wordt onttrokken aan de overige onderwijsvakken. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. voor te besluiten tot uitbreiding van het leerprogram met het vak lichamelijke oefening. Jaarlijksche toelage van 150. Zoodra de rangen van Commissarissen van politie zullen zijn vastgesteld, zal aan hen ook de verplichting worden opgelegd om uniform kleeding te dragen. Met het door den wnd. Secretaris-Generaal van het departement van Justitie ingenomen standpunt dat de gemeente daarvoor een jaar lijksche toelage verleent, kunnen B. en W. zich vereenigen, zoo schrijft het College aan den Raad. Daar de genoemde bedragen van 150 's jaars en 350 voor de eerste aan schaffing hun voorts niet onbillijk voorkomen, stellen zij voor hun te machtigen aan Gedepu teerde Staten dezer provincie te berichten, dat de Raad zich_met de toekenning van bo venbedoelde vergoeding kan vereenigen. Gisterenmiddag ontstond brand in de huis kamer van de bekende boerderij van den heer Th. Terra te Huisduinen. De oorzaak was het omvallen van een kaars. Doordat de heer Terra telefonisch aange sloten is, kon de brandweer onmiddellijk ge waarschuwd worden. Zeer spoedig was deze dan ook aanwezig en met één straal van de baby-spuit kon de brand al gauw bedwongen worden. Hoewel men een groot gedeelte van het huisraad naar buiten kon brengen was de schade, naar men zich in kan denken, vrij groot. De huiskamer is vrijwel uitgebrand. DIEFSTALLEN. Verschillende personen deden gisteren we derom aangifte van diefstal. Een bewoner van de Hoogstraat vermist van een invalidenwa- gen, welke in een pakhuis in deze straat stond, een buitenband. Een Weststraat-bewo- ver vermist eenige coupons stof. Iemand van den Ruijghweg deed aangifte van het feit, dat hij 10 bussen verf vermist. Tenslotte deed een bewoner van St. Maartensbrug aangifte, dat in een café een portemonnaie met 45 uit zijii jas ls weggehaald. van 3 Juli 1941. GEBOREN: Willem, z. v. A. Cornielje en A. Staal; Maart je d. v. P. Hollander en G. Eelman. GETROUWD: P. de Maat en P. Post; M. Rippens en A. Ran; H. Aeissing en A. A. Baanders; M. Verveer en J. M. Scheltis. OVERLEDEN: G. Schuppers, m., 69 jaar. VAKSCHOOL VOOR MEISJES VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN Voor het diploma huisnaaister slaagden de dames: A. Klok, J. de Loos en T. Pronk te Den Helder. Het diploma hulp in de huishouding werd behaald door de dames: Chr. D. Dito, C. H. G. Hartog en C. Lubsen te Den Helder en A. E. van Scheyen te Callantsoog. Bedrijfscompetitie Uitslagen: Donderdag: B.W.W.R.W.J. 31 Scheepsbouw 1L.B.D. 1 31 Programma: Hedenavond half zeven, H.R.C.-terrein. Scheidsrechter: M. Huising. WillemsoordScheepsbouw 2. Spanning en sensatie op het HRC -terrein Een wedstrijd om niet gauw te ver geten, zei een persoon na afloop van bo- vengenoemden wedstrijd. En inderdaad een dergelijke wedstrijd zagen wij zelden. Het was fraai weer, een flinke belangstelling, w.o. verschillende autoriteiten, en een spanning welke bij momenten zoo'n hoogte kreeg, dat men van de ééne sensatie in de andere verviel. Zoo was het weer de luchtbeschermings doelman,, die aan een doorboring ont kwam, om even later weer een geweldig oogenblik voor Peters' heiligdom te be leven. Was de overwinning verdiend. Wanneer men ons vraagt of Scheepsbouw verdiend heeft gewonnen, dan antwoorden we ja. De S'cheepsbouwploeg was een beter ge heel, speelde een tikje meer technisch dan de tegenpartij en had een betere spelopvatting. Voor LBD was het heusch geen schande te verliezen, want bij Scheepsbouw zagen we haast alleen actieve voetballers en dat de heeren dit uitgebuit hebben, komt het duide lijkst tot uiting, wanneer men nagaat dat eerst 20 min. voor het einde de gelijkmaker voor Scheepsbouw ontstond. Toen was het af- geloopen met de Luchtbescherming, het ausdauer overwon en geleidelijk aan werd dit in doelpunten uitgedrukt. De spelers. We meenen wel dat hier twee der sterkste elftallen der Bedrijfscompetitie aan het werk waren en het is zeker jammer dat er maar één kampioen kan worden, in dit geval waar schijnlijk Scheepsbouw. Toch zal dit elftal een waardige vertegen woordiging beteekenen voor afdeeling I. De roodjakken hebben een serieuse doelman, ste vige backs, vooral na de rust trapvast, een middenlinie welke wel het sterkste deel is, en een aardige voorhoede, met midvoor de Boer als schutter en spelverdeeler. Uitblinkers von den wij Peters, Snijders en de Boer, wat niet wegneemt dat de andere spelers behoorlijk in 't elftal pasten. Bij LBD is het even anders gesteld; hier drijft het elftal op Dijkshoorn en Selderbeek in de achterhoede, terwijl in de voorhoede Hoogvorst en v. d. Hert de figuren zijn. LBD heeft niet allemaal voetballers en sommige spelers moesten hun technische tekortkoming gen aanvullen met enthousiasme, een taak^ welke hun goed lag, doch welke wel eens werd overdreven, zoodat de strijd soms wel eens te forsch dreigde te worden. Scheidsrechter Goudswaardt had het uiterst moeilijk en misschien daarom zagen we hem meer foutjes maken dan gewoonlijk. De wedstrijd. Beide elftallen beginnen met drie backs en reeds direct is de spanning er volop in, van zelfsprekend werkten de kleuren der shirts nl. Racing en Helder, daar ook aan mee. Juist is er 6 min. gespeeld al3 midvoor Hoogvorst. nadat de bal eenigszins op het middenveld had gezweefd, het leer na fraai samenspel opvangt en zoo resoluut inschiet dat Peters slechts het nakijken heeft 01. Scheepsbouw zit echter niet stil en reeds direct daarop kwam de Boer via een pass van Kok voor Dijkshoorn, maar een zweefduik van laatstgenoemde voorkwam erger. Hoewel Scheepsbouw in de komende periode even ster ker was, hadden de aanvallen van LBD een gevaarlijker karakter, waarbij vooral Selder- beeks afgemeten ballen opvielen aan de rechts buiten. Scheepsbouw sterker. De werfers bleven sterker en na 25 minuten had de Boer succes, toen hij Dijkshoorn kans loos passeerde, doch zeer terecht annuleerde Goudswaardt dit doelpunt. Er ontstond zelfs hierna een korte belegering op Dijkshoorn's veste, maar met veel bravour wist hij zijn doel vrij te houden. Vrjje schop voor Scheepsbouw. Kok kreeg na 35 min. een vrije schop we gens hands te nemen en hard belandde de bal in de rechterbovenhoek, maar nu was het Selderbeek weer, die via een corner redde. De laatste 10 min. gaat het spel weer gelijk op en zelfs verrichtte Hoogvorst een keurig staaltje voetbal, door eerst van Dok, daarna Schotting te omspelen en zoodoende voor den keeper te komen staan. Keurig redde Peters dit felle schot en de kans was weer voorbij. Nog voor de rust moest Peters tweemaal een kanjer stoppen, doch ook hij was uit het goede hout gesneden. Een seconde voor rust beleefden wij nog een sensatie, toen Dijkshoorn te ver voor zjjn doel stond en Marsman tegen de lat aan schoot. Na de thee (of jjs) is de spanning direct al weer present, als de S. linksbinnen voor open doel naast schiet. Een vrije schop van S'njjders kopte de Boer goed in maar Dijkshoorn stond op zijn plaats. De spanning steeg nu ten top en het publiek moedigde de spelers flink aan. Een schitterend schot van de LBD linksbin nen belandde op de lat en Peters mocht dus weer niet mopperen. Ook een vrije schop van Selderbeek een meter of 15 van doel af, ketst via de lat terug en in deze periode hadden de Luchtbeschermers zeker een doelpunt ver diend. Zelfs maakte Hoogvorst een doelpunt, doch buitenspel had reeds geklonken en toen volgde aan den anderen kant de gelijkmaker. Het wordt 11. Kok bracht keurig op, gaf netjes naar bin nen, waar Wijker onhoudbaar voor Dijkshoorn de gelijkmaker scoorde 11. Scheepsbouw werd geleidelijk sterker, ter wijl het bij LBD begon te rommelen' Vier mi nuten na de gelijkmaker kreeg de Boer den bal in zijn bezit en keihard vloog het leer langs Dijkshoorn in het net 21. Toch zou Hoog vorst nog gelijk maken, maar Kok kopte het harde schot van Hoogvorst het veld weer in, weer teruggekopt redde Peters in deze voor Scheepsbouw zoo moeilijke situatie. Scheeps bouw ging daarna weer ten aanval en buiten spel voorkwam een nieuwe doorboring voor Dijkshoorn. Doordat eenige LBD'ers en vooral linkshalf Pronk zich nogal eens te buiten gingen, ont stond er weer een vrije schop voor Scheeps bouw. Marsman gaf een boogballetje en de Boer stond weer klaar om de fout van Dijks hoorn, die n.1. veel te ver uit zijn doel was verwijderd, af te straffen door met een goed geplaatst schot den stand op 31 te brengen. Het pleit was hiermede beslecht, wel kreeg LBD nog een kans, maar voor de zooveelste maal stond de lat in den weg. Kort hierop floot scheidsrechter Gouds waardt het einde van dezen emotievolle wed strijd. Matige vertooning. Deze wedstrijd, die ging om de bovenste plaats in afd. II van de Bedrijfscompetitie en bijgewoond werd door eenige honderden be langstellenden, eindigde, na een van weers kanten slecht gespeelden wedstrijd, in een 31 overwinning voor B.W.W. Wij konden nu niet direct zeggen, dat hier een belangrijke wedstrijd aan den gang was. Er werd gespeeld als gold het een oefen- partijtje. Zoowel B.W.W. als de R.W.J. speel den ver beneden hun kunnen. Het meest kon ons het spel van de R.W.J.- ers, Neerhof, v. d. Poll, Heris, Duvalois en Vonk bekoren, l.g. speler was de beste van het veld. Bij B.W.W. vonden wij de achter hoede Buitenhuis en Does (2 Xhet beste. Hoewel hun taak tegen de veel lichtere spe lers vqn R.W.J. nu niet bepaald moeilijk was. Kruisdijk in de halflinie toonde zich een harde werker, evenals Geervliet. Terwjjl in de voor hoede Cup en v. 't Hof soms aardige dingen lieten zien. De wedstr(|d. In de eerste helft wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op. Na een kwartier spelen kwam de eerste serieuse kans voor R.W.J. Duvelois was echter te haastig met schieten, waardoor zijn schot hoog over ging. In de 20ste minuut deed hij het echter beter. Bjj een goeden aanval kreeg hij den bal afge meten toegespeeld van Vonk en hard en zui ver verdween den bal voor de eerste maal in de touwen 01. B. W. W. reageerde fel op dit doelpunt en maakte het de R.W.J. achterhoede danig las tig. Neerhof en v. d. Poll grepen echter steeds goed in, waardoor voorloopig succes uitbleef. Minder goed vonden wij het ingrijpen van keeper Kriele. Hij liet den bal nog al eens „los" en daarbij kwam nog dat hij niet groot was, waardoor hij steeds met hooge ballen de grootste moeite had. Tien minuten voor de rust, toen Kriele den bal na een hard schot van v. 't Hof, liet vallen, gelukte het van 't Hof gelijk te maken. Na eerst nog tegen de paal geschoten te hebben, kwam de bal via het lichaam van den keeper in het doel, 11. Een minuut voor de rust gaf Cup, na goed doorzetten van Kruisdijk, B.W.W. met een hard schot onder de lat de leiding. Na de rust. Na 10 min. spelen, krijgt R.W.J., nadat Dorlijn op wat hardhandige wijze door Does opzij wordt gezet, een penalty te nemen. Vonk neemt deze. Zijn schot is echter niet zuiver, zoodat keeper Does dit gevaar ge makkelijk kan keeren. R.W.J. krijgt nog een opgelegde kans, maar ook nu was het schot van Duvelois te hoog. B.W.W. komt lang zamerhand in de meerderheid en weet dat tot het einde vol te houden. Wel doet R.W.J. wanhopige pogingen om den achterstand in te halen, doch schoten van Heris, Staleman en Dorlijn hebben geen succes. Aan den anderen kant vlot het beter. Na dat Kriele eerst een hard schot van v. 't Hof prachtig stopt, moet hij zwichten voor een vleugelschot van Cup, die den bal van Aus- burg goed aangegeven kreeg. Ook nu ging de bal over het hoofd van Kriele in het doel, 31. Met dezen stand komt het einde.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5