De Betuwe plukt kersen Economische toestand bijna ongewijzigd Twist in een grindgroeve Diefstallen in zwembaden duren voort Boter zonder bon Schadevergoeding aan kerken CZERNOWITZ IN DUITSCHE HANDEN REEKS INBRAKEN OPGEHELDERD Millioenen Kg. kersen vinden haar weg naar de steden Duitsch weermachtbericht Dc oprichting van mnziekcorpsen De strijdorganisatie der S S. doet een beroep, ook op U! Amsterdamscbc effectenbeurs nederlandsch indik Steeds groeiend bezit aan Engel- sche ponden. In het, thans verschenen, jaarverslag van d« Jav&sche Bank wordt melding gemaakt van de ingrijpende economische wijzigingen, welke zich in Nederlandsch-Indië in het laatste jaar hebben voltrokken. Deze wijzi gingen, zoo zegt het verslag, hebben de eco nomische toestand, als geheel genomen, ech ter nog niet zeer sterk beinvloed. Wel is de ontwikkeling in verschillende onderdeelen van het economische leven vaak zeer uiteen loopend geweest. Vooralsnog heeft de bin- nenlandsche conjunctuur echter nog geen uitgesproken ontwikkeling in een bepaalde richting vertoond. Voor het Europeesche bedrijfsleven in het algemeen heeft de positie zich in den loop van 1940 geleidelijk eenigermate ten ongun ste gewijzigd. Dit geldt speciaal voor het Europeesche groot-landbouwbedrijf- Mijn bouw en fabrieksnijverheid hebben daarente gen vrij bevredigende resultaten opgeleverd. Het welvaartspeil van de inheemsche we reld op Java heeft, als geheel genomen, geen ingrijpende wijzigingen ondergaan. Het jaarverslag maakt nog melding van de monetaire overeenkomst met Engeland waardoor Nederlandsch-Indië verplicht werd een voortdurend groeiend bezit aan ponden aan te houden. BETUWSCHE KERSENPLUK IN VOLLEN GANG. VOGELPLAAG MINDER ERG DAN HET VORIGE JAAR. Alles wijst er op, dat het een goed kersen jaar wordt, en gelukkig blijken de pessimisti sche verwachtingen inzake door vorst aan gerichte schade ongegrond. Wel is de pluk ,dit jaar laat, maar nu komen dan toch tien duizenden K.G. te Geldermalsen op de vei ling binnen. De Betuwe heeft ongeveer vier duizend hectaren kersentopomgaarden pn .een heetare-volwassen boomen brengt ruim 2500 K.G. kersen op. U begrijpt dus wel dat de Betuwe millioenen K.G. kersen voort brengt. Geldermalsen heeft een der belang rijkste veilingen, waar in 1940 ruim 420.000 K.G. kersen werden aangevoerd. Aldus ir. J. D. Gerretsen, rijkstuinbouwcon- sulent van een groot gedeelte der Betuwe, 'toen wij in de ruime veilingshal te Gelder malsen Monden te kijken naar het levendige bedrijf, dat daar heerschte. Honderden man den kersen wachten op vervoer, terwijl in een andere ruimte meisjes de door de jam- fabrieken gekochte kersen schoonmaken. De eigenaars van kersenboomgaarden la ten soms de kersen zelf plukken, soms ook en dat doen meestal zij die geen landbou wer zijn, verpachten zij de kersen, als deze nog aan de boomen hangen. Dit jaar werd op de publieke verkooping tot twee gulden per tien kilo betaald. Vervolgens komen de plukkers, die over het algemeen en vooral nu er geen behoorlijke arbeidskrachten zijn, zeer hooge loonen ontvangen. De plukkosten van een kilo bedragen'dan ook acht tot tien cent, terwijl het loon voor de „heerder"( dat is de vrouw, die de vogels moeten verjagen, de prijs ook nog eenige centen per kilogram doet stijgen. Ten slotte gaan de kersen van de veiling, waar ze door jamfabrieken en commissarissen uit de groote steden gekocht worden. Vaak wordt hierbij de vastgestelde consumptieprijs van vijftig cent per kilo be taald. Er zijn dus wel veel kersen, maar erg goedkoop zijn ze niet, al zullen de prijzen bij meer aanvoer wel dalen." De Betuwe in zomertooi. Om ook met de practijk van het kersen plukken thuis te raken, bezochten wij een boomgaard. De Betuwe is in zomertooi weelderige weiden en korenvelden, afge wisseld door boomgaarden stelden zich tus- sclien de in hoog geboomte schuilgaande dorpen uit, terwijl de Linge zilverig glan zend tusschen groene oevers slingerde. De menschen genoten voor hun huizen van den fraaien zomeravond. Maar in de boomgaar den heerschte nog geen ruste Overal hoor de men ratelen, bellen en schreeuwen, een lente-cacephonie, teneinde de spreeuwen, die óók van kersen houden, te verjagen. En ook de plukkers waren nog druk bezig om, voordat het weer zou omslaan, zooveel mo gelijk binnen te halen. Zoo erg als andere jaren is de spreeuwen- plaag dit keer niet, vertelde de boer. Veel vogels hebben den strengen winter niet over leefd, terwijl er bovendien zeer veel rupsen zijn, die voor de vogels ander en ook nut tig voedsel vormen. In den boomgaard stonden de groote ta fels waar de geplukte kersen gesorteerd worden. Telkens schudden de plukkers hun volle manden op de groote hoopen kersen, die in alle schakeeringen van rood in de zon blonken. Een gezicht, dat den stedeling doet watertanden en terecht, want ze sma ken dit jaar bijzonder goed. Luidkeels schreeuwend holden de heerders voorbij. Een warm werkje, maar in kersen- land hoeft men niet lang naar een versna pering te zoeken. De Betuwe plukt kersen. Op den terugweg reden hoog met manden beladen wagens ons voorbij, terwijl in de verte nog het ge roep der heerders klonk... 17-|arige longen splijt li-jarigen jongen den schedel met 'n schop. In de gemeentelijke grindgroeve van Brunssum kwam het tot een woordenwis seling tusschen den 17-jarigen van der Z. en den 16-jarigen van G.. waarbij eerstge noemde den ander met een schop op het hoofd heeft geslagen, toen deze hem aan spoorde harder te werken. Van G. kreeg een diepe vleeschwond, terwijl over een lengte van 6 cm. de schedel was gespleten, waar bij de hersens bloot lagen. Het slachtoffer werd naar het St. Joseph- ziekenhuis in Heerlen vervoerd, waar hij voorloopif? nop: niet kon worden verhoord. De dader is op transport gesteld naar Maastricht. Twee arrestaties te Amsterdam. Nog steeds blijven de gauwdieven de bad- en zweminrichtingen onveilig maken. Gedurende het weekeinde kwamen bij de politie niet minder dan 10 aangiften van diefstallen, alleen in het Amstelparkbad te Amsterdam binnen. Eenig succes vermocht de politie echter ook harerzijds te boeken, want twee vijftien- arige jongens werd ener, verdacht van al thans eenige dezer diefstallen, gearresteerd. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Ih den IJsel ter hoogte van den Vliegen- dijk is de 8-jarige S. uit Zutphen, die daar met een paar broertjes was gaan zwem men, verdronken. BURGERLIJK RIJKSPERSONEEL OP NONACTIVITEIT. 's-G ravenhage, 7 Juli. In de Neder- landsche Staatscourant is opgenomen een beschikking van de secretarissen-generaal vah de departementen' van algemeen be stuur. waarbij de termijn van ten hoogste een jaar. genoemd in de nonactiviteitsrege- ling burgerlijk rijkspersoneel van 18 No vember 1940. met ten hoogste een jaar wordt verlengd. Dit betreft den termijn, gedurende welken burgerlijke rijksambtena ren, wier diensten met de sedert 10 Mei 1940 ingetreden bijzondere omstandigheden ge mist kunnen worden, op nonactiviteit kun nen worden gesteld. Gauwdieven slaan hun slag- Boter behoort wel tot de artikelen, welke bovenaan op het verlanglijstje van gauwr dieven staan. Niet minder-dan drie melk- ert boterhan- delarèn te Amsterdam raakten Zaterdag een hoeveelheid van dit kostelijke smeersel kwijt, zonder dat zij er geld én bonnen voor ontvingen. Van een bakfiets op de Egelantiersgracht verdwenen nl. 27 pakjes boter, van een melkkar op de Zuider Amstellaan 23 pak jes en van een bakfiets, die in een kelder aan de Haarlemmer Houttuinen gestald was, 40 pakjes, benevens een stuk kaas. Handel in boterbonnen. De distributierecherche heeft geconstateerd dat een banketbakker te Heemstede buiten zijn toewijzing boter ontving. Bij nader ondereoek bleek, dat de boter geleverd werd door den melkhandelaar V., aan wien de banketbakker in de afgeloopen maand 143 boterbonnen had geleverd. De banketbakker had deze bonnen voor 90 ct. per stuk gekocht van een inwoner uit Nieuwkoop. Pen gedeelte der bonnen kon in beslag worden genomen. Proces-verbaal is opgemaakt. De algemeen gemachtigde inge schakeld. De secretaris-generaal van het departe ment van financiën heeft in overleg met den algemeen gemachtigde voor den weden opbouw en voor de bouwnijverheid besloten de geheel vernielde kerken niet door de schade-enciuête-commissiën te doen be handelen, doch voor de vaststelling van de schadevergoeding een andere procedure te kiezen. Overwogen werd daarbij, dat de kerken, hoewel deze juridisch privaateigen dom zijn, toch tot op zekere hoogte als pu bliek bezit dienen te worden beschouwd. Daarom werd het niet juist geacht bij de vaststelling van de bijdragen alleen reke ning te houden met het besluit op de ma- terieele oorlogsschaden. Overeengekomen werd. dat omtrent de schadevergoedingen voor geheel vernielde kerken door den alge meen gemachtigde zal worden geadviseerd. De algemeen gemachtigde voor den weder opbouw en voor de bouwnijverheid, heeft zich bereid verklaard zijn medewerking in deze te verleenen om, zoover dit iü ver band met de materiaalpositie mogelijk is, tot een spoedigen herbouw te geraken. Hier bij zal ieder geval op zich zelf onderzocht worden om vast te stellen, in welken vorm de herbouw zou moeten geschieden, waar bij de verschillende belangen in aanmer king genomen zullen worden. Het is de bedoeling met de betrokken kerkbesturen overleg te plegen omtrent het plan van her bouw en de financiering. LOONBELASTING VOOR MUSICI EN AUTISTEN. In de Nederlandsche staatscourant van he den is opgenomen de zevende uitvoeringsbe schikking loonbelasting 1940, van den secre taris-generaal van het departement van fi nanciën. Hierbij wordt bepaald, dat voor de toepassing van het besluit op de loonbelas ting 1940 en het besluit op de inkomstenbe lasting 1941 de volgende personen geacht worden hun arbeid steeds in dienstbetrek king te verrichten: Leiders en leden van orkesten, welke werkzaam zijn in het amusementsbedrijf, ca- café's en restaurants daaronder begrepen. Wielrenners, worstelaars, boksers en in het algemeen zij, die een tak van sport als beroep beoefenen. Solisten gastdirigenten, voordrachtkunste naars, goochelaars a. musici en artis- ten, die in den regel slechts gedurende kor ten tijd worden geëngageerd. Op het loon, verschuldigd aan de in het vorenstaande bedoelde personen, behoort als loon.belas.ting een bedrag van acht ten hon derd te wordeningehouden. De voorgaande bepalingen vinden geen frtepassing voor zoover door of namens den secretaris-generaal van h.et departement van financiën is beslist, dat de leider van een orkest of troep wordt geacht een zelfstandig bedrijf uit te oefenen. DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN ESSEN. Tot slot van de tweede tournee door West- Duitschland startten de Nederlandsch zwem sters Jopie Waalberg en Alie Stijl te Essen. Er werd evenals te Bochum in een overdek te inrichting gezwommen met een baan van ongeveer 23.5 meter. De uitslagen luidden: 4 banen borstcrawl: 1. Alie Stijl 1 min. 4.4 sec.; 2. Marga Driewer 1 min. 9.2 sec. 8 banen schoolslag: 1. Anni Kapell 2 min. 48 sec. 2. Jopie Waalberg 2 min. 49 sec. Hoofdkwartier van den Fueihre r 7 Juli (D.N.B.). Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „In Bessarabië zijn de Duitsche en Roe- meensche troepen, na tegenaanvallen te hebben afgeslagen steeds in den aanval. Ih de Boekowina hebben Roemeensche troe pen en Noordwestelijk daarvan Hongaarsche strijdkrachten den bovenloop van den Dnjestr bereikt. Czernowitz is genomen. De achtervolging van den vijand werd over een breed front aan de overzijde van de Sereth voortgezet Ten noorden van- de Pripet-moerassen rukken afdeelingen van het Duitsche leger al strijdende over een breed front op naar den Dnjepr en den bovenloop van de Duna. De operaties der Duitsche en Finsche troe pen blijven zich volgens de plannen ont wikkelen. Eskaders van de Duitsche luchtmacht heben ook gisteren een groot aantal vijan delijke pantserwagens en vrachtauto's, als mede treinen, verkeerswegen en munitie opslagplaatsen vernield. Geslaagde lucht aanvallen waren verder gericht op den te- rugtrekkenden vijand in de Oekraine en op versterkingswerken. Andere afdeelingen bombardeerden vijandelijke troepen rondom Smolensk en ten oosten van het Peipus- meer. Gevechtsvliegtuigen en stuka's steun den het landleger op het Visschersschier- eiland en bestookten steunpuntén van den vijand met bommen van elk kaliber. Op den zesden Juli hebben de Sowjets in totaal 204 vliegtuigen verloren. Daar in werden er 160 bij luchtgevechten ver nield 44 vliegtuigen werden op den grond ver nield en drie door mijnenvegers neerge schoten. Tien Duitsche vliegtuigen worden vermist. In het Oosten der Oostzee ontmoetten Duitsche mijnenvegers vier Sowjet torpedo jagers. In een gevecht dat een uur duurde, werd een jager door geschutvuur bescha digd, waarna de vijand zich terugtrok. De zelfde mijnenvegers sloegen zeven vijande lijke bomaanvallen af en schoten daarbij drie Sovjet-vliegtuigen neer. In den strijd tegen Engeland heeft de luchtmacht in het Kanaal van St. George twee vrachtschepen met een gezamenlijken inhoud van 10.000 ton tot zinken gebracht. Gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloo pen nacht met succes vliegvelden in Mid- den-Engeland en havenwerken aan de Zuid en Zuidoostkust gebombardeerd. Het leg gen van mijnen voor Britsche havens werd voortgezet. In Noord-Afrika hebben Duitsche en Ita- liaansche gevechtsvliegtuigen en duikbom menwerpers voltreffers geplaatst op artil lerie- en luchtafweerstellingen bij Tobroek. Bij aanvalspogingen heeft de vijand giste ren overdag aan de Kanaalkust 19 vliegtui gen door jagers en afweergeschut verloren en 1 door marinegeschut. Britsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht op verschillende plaatsen in West-Duitschland brisant- en brandbommen laten vallen. De burgerbevol king leed eenige verliezen. Branden in fvoonwijken o.m. te Dordtmund konden snel gebluscht worden. Bij deze aanvallen en bij een nachtelijken aanval op de kust van het bezette Fransche gebied hebben nachtjagers en afweergeschut 8 gevechtsvliegtuigen neer geschoten. Van 3 tot 6 Juli zijn 83 Britsche vliegtui gen neergeschoten, waarvan 58 in luchtge vechten en door nachtjagers, 21 door afweer geschut en 4 door oorlogsschepen. In dezelf de periode ging in den strijd tegen Enge land 9 Duitsche vliegtuigen verloren. Bij de gevechten in het Oosten hebben zich bijzonder onderscheiden de eerste lui tenant Knaak, de oberfeldwebel Werner. de feldwebels Haut en Prohaska van een op leidingsregiment en luitenant Populo van een infanterieregiment. De eerste luitenant Philipp heeft op 4 Juli zijn 3lste, 32ste en 33ste overwinning in de lucht behaald. Voorts heeft een matroos-korporaal Ernst Kellner niet een stuk licht afweergeschut zijn derde Britsche vliegtuig neergehaald. Beroepsmusici moeten voor de negen grootste orkesten beschik baar blijven. 's-Gravenhage, 7 Juli: Het departement van Volksvoorlichting en Kunsten maakt, bekend: In de negen grootste Nederlandsche or kesten hebben belangrijke verschuivingen plaats moeten vinden. Het gevolg hiervan is, dat de minder kapitaalkrachtige orkesten worden bedreigd, omdat de leden, zooals van zelf spreekt, geneigd zijn naar de beter gesi tueerde over te gaan. Een goede bezetting van de groote orkesten is van belang en der halve heeft het departement de leiding ge nomen bij alle werkzaamheden, die verband houden met proefspel en plaatsing, waardoor kan worden vermeden, dat de weinig ka- Ditaalkrachtige orkesten uit elkaar vallen. Het spreekt vanzelf, dat een beroep gedaan wordt op het nog groote aantal nog wcrkloo- ze, Nederlandsche musici, maar hierbij dient ermede rekening te worden gehouden, dat slechts weinigen onder hen de geschiktheid bezitten, om als orkestspeeld op te treden. Het is van het grootste belang voor het Nederlandsche muziekleven, dat de thans beschikbare vrije krachten voorloopig gere serveerd blijven vor de negen orkesten. De vorming van bijv. politie-orkesten en ande re beroepsmusici kan dus op het oogenblik gevaar opleveren voor het kunstgehalte van deze negen, welk gevaar onder alle omstan digheden moet Worden vermeden. Zij, die bij de vorming van orkosten betrokken zijn, die nen zich dus van het eerste oogenblik af in verbinding te stellen met het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, afdeeling muziek, welke de belangen van het geheel dient. Hierdoor kan tevens worden verme den, dat een algemeen verbod voor het op richten van orkesten wordt uitgevaardigd. De betrokkenen worden dus ook in hun eigen belang uitgenoodigd, nauw contact te houden met het departement. Vingerafdrukken brachten den dader in den val. Het is de Nieuwer-Amstelsche politie Zondag gelukt den dader te vinden van een reeks van inbraken, steeds op klaarlichten dag gepleegd te Nieuwer Amstel. Sedert Fe- bruarie werden acht inbraken gepleegd, zon der dat het gelukte den dief te pakken, vin gerafdrukken hebben hem echter tenslotte verraden en zoo kwam men op het spoor van den 22-jarigen J. G. wonende te Amster dam. G. werd gearresteerd en nog denzelf den dag konden talrijke artikelen afkomstig van de diefstallen bij hem thuis en bij op- koopers in beslag worden genomen. 700 FIETSBANDEN GESTOLEN. Gedurende het weekeind hebben dieven een bezoek gebracht aan een handelsonder neming op de Prinsengracht te Amsterdam, waar bij bijna 700 rijwielbanden buit heb ben gemaakt. Aangezien nergens eenig stpoor van braak was te zien. vermoedt men, dat de daders zich met een valschen sleutel toegang heb ben verschaft. KIND VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is het vijfjarig zoontje van de familie K. te Leiden bij de ouder lijke woning te water geraakt. Een man sprong het kind na en na drie minuten was het knaapje aan den wal gebracht. Kunstmatige ademhaling mocht echter niet meer baten. VERDRONKEN. In een onbekaakt oogenblik ontsnapte Zondagmiddag een 8-jarig knaapje in het natuurbad „Doorwerthl" aan zijn geleidster. Alle nasporingen bleven vruchteloos, tot gistermorgen het lijkje uit het diepe bassin werd opgehaald. JONGETJE VERDRONKEN. Gistermiddag is de 7-jarige Th. Mansholt, wonende aan de Molenweg te Haren, die met vriendjes aan het spelen was, in het natuurbad Appelbergen', aldaar verdronken. Het lijkje is naar de ouderlijke woning overgebracht. 's-Gravenhage. 8 Juli. In den strijd tegen de Sovjet-unie, den strijd tegen de aanran ders van de Europeesche beschaving en Wes- tersche cultuur, den strijd tegen de vernie tigers van het christendom, hebben talloozen zich aaneen gesloten om een front te vor men, dat opgeworpen wordt als een stalen muur tusschen het nieuwe Europa en de bolsjewistische horde. Uit alle deelen van het continent zijn zij gekomen, deze jonge strij ders en zij trekken thans op achter de vanen der Waffen-SS. Ook in ons land hebben ve len zich ingezet om Europa te redden van het bolsjewistische gevaar. Wat is de Waffen-SS? De Waffen-SS, aanvankelijk een klein corps, de SS genaamd, van strijdbare man nen aan wie de bescherming van den per soon van den Fuehrer werd opgedragen, groeide na de machtsovername uit tot een elite-corps Haar taak werd het bewaken van de nationaal-socialistische staatsorde. Lang zamerhand groeide zij uit tot een keurcorps dat thans de belichaming van de nationaal- socialistische wereldbeschouwing genoemd kan worden Naast deze SS werd de Waffen- SS pgerieht, die tot taak kreeg de groot- Germaansche volkerengemeenschap te be waken en te verdedigen. Slechts de besten, de flinksten en de meest raszuiveren wer- Kalme handel. Verdeelde markt. Onregelmatige koersbeweglng, Nederlandsche beleggingen on> regelmatig. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 V.K. L.K. 99 11/16-99% 99%-99% 100 1/16 100 7/16 99% 99 5/16 100 1/16 100 7/16 93 13/16-93 5/16 93Va-92% 941/4 94% 92 13/16 93 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 96 's Grav. '37 I 3% 98% N Holl. '38 3 88% N.-Holl '38 II (3%) 3 92% R'dam '37 I III 3% 94 Z.-Holland 1937 3 93% 95% 92% 92% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 98 98% AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 188% 189% Ned. Ind. Handelsb. A 124% 126 Ned. Handel Mij. c.v. A 134 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 143-140 141%-14t Centr. Suiker Mij. 199 205% Fokker g A 187 185 Lever Bros en Unilever cv.A115%-124 123-121 Ned. Ford 300 Philips G B.v.A 221%-230 228-230 Philips pref. A 152% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 234-241 245-242% SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 110%-112% 113%-114 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A 159-165 162-163% Kon. Paketvaart A 227 229 Ned. Scheepv. Unie A. 169%-173 172%-174 SUIKER-ONDERNEMINGEN. HVA. Javasche Cultuur N.l.S U. 408-423 420-422 234 232 233 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 207-213 2791/4-288 Deli Mij. cv. A 281%-284%' Senembah 219-223 220 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 260-269 270-267 Deli Batavia Mij. A 21434 2163,4 den tot dit elitecorps toegelaten. De hoogste eischen, lichamelijk, zoowel als geestelijk worden den SS-man gesteld. De kenmerkende Germaansche deugden dragen deze organisatie en haar devies luidt overeenkomstig het gebod van den Fuehrer: „Mijn eer heet trouw". Naast de trouw staat de gehoorzaamheid, een vrijwillige gehoor zaamheid, die bereid is ieder offer voor den Fuehrer en de nationaal-socialistische wei relsbeschouwing te brengen, die bereid is ieder bevel zonder aarzelen en onvoorwaar delijk op te volgen. Vrijheidswil en ontembare strijdgeest ver vullen den SS-man en nooit aarzelt hij zich! met zijn leven voor zijn ideaal en den Fueh rer in te zetten. Over de plaats, die de SS ten opzichte vaü den godsdienst inneemt, is door kritikasters veel boosaardigs gezegd en geschreven. Deze vraag heeft eens Reichsfuehrer Hirmm- ler met de volgende duidelijke woorden be antwoord: «Wij zouden dit vast aaneengesmede korps niet kunnen zijn, wanneer wij niet de overtuiging en het geloof in een almachti- gen God bezaten, die ons behoudt, die ons en ons vaderland, ons volk en deze aarde geschapen en ons onzen Fuehrer gezondpn heeft". Dat de SS-mannen als Rolitieke soldaten! geheel en al in het nationaal-socialistische denken en handelen opgevoed worden spreekt vanzelf. De sportopleiding en de scholing zorgen voor de lichamelijke ont wikkeling van den SS-man. Wat de sport betreft worden de hoogste eischen aan hem gesteld. Jaarlijks moeten zij proeven van bekwaamheid afleggen en 'het SS-sportin- signe is voor iederen SS-man verplichtend. De eer van den SS-man is hem heilig. Hij heeft het recht en de plicht, zijn eer met de wapens te verdedigen. Daarom wordt hem, nadat hij 2ijn arbeidsdienstplicht ?n mili tairen dienst vervuld heeft op een en twin tigjarigen leeftijd het wapen, de SS-dollc uitgereikt. Eerst dan, en wanneer hij den eed op den Fuehrer heeft afgelegd, wordt hij als volwaardig SS-man in de organisa tie opgenomen. Zoo marcheert de SS volgens onverander lijke wetten, als een natibnaal-socialisti sche orde van mannen van hun sibben, vast besloten op, naar de toekomst. -.00 marcheert thans deze uitgelezen scha re van jonge germanen naar het Oosten, waar zij den strijd aanbinden tegen de Sov- irjlf -le' JIe(^ra8en door onwankelbaar go- nn 1 ln J nati°naal-socialistischen staat en den Fuehrer. nrTe'rï'nf?en kunnen geschieden hij da ww van de Waffen -SS, bureau Nord- West, Stadhouderslaan 132, Den Haag Europa, ontwaak! Burgers van al le landen zijn aangetreden in één front tegen het gevaar dat uit het Jasten dreigt. Aanmeldings'kantoor voor vrij willigers: Centrale van de Waffen S.S.. bureau Nordwest Den Haag, Stadhouderslaan 132.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2