meeuweneieren Deo Haag eet Boterdiefstal opgehelderd Deensche communisten veroordeeld Het leed van Galicië De strijd tegen Eage'and caat voort Het water eischf slachtoffers Zware jongens krijgen zware straften Sovjetwreedheden tegenover arrestanten Britten schenden Turksche wateren Arasferdamsclic effectenbeurs Dc diplomatieke vertegenwoor digingen in Helsinki Wang-Tsjing-wci zit vast in het zadel Zuinig op gas en elecMait 25 PCT. MOET WOEDEN BEZUINIGD 6 PCT. WORDT SLECHTS BEZUINIGD. Uit de ontvangen rapporten van de gas- en electriciteitsbedrijven blijft dat het publiek nog weinig rekening houdt met het feit dat de rantsoenen met 1 Juli j.L met 25 zijn verlaagd en de minimumrantsoenen met 20 De rapporten wijzen uit, dat het publiek tot nu toe slechts gemiddeld 6 /o op het gas- en electriciteitsverbruik bezuinigt. Daarom wordt nog eens nadrukkelijk de oproep herhaald om zoowel in het algemeen belang als in dat van een ieder afzonderlijk, de grootst mogelijke zuinigheid te betrachten. Indien men geen rekening houdt met de verscherp te rantsoeneering, kan men in ernstige moeilijkheden geraken. Het was niet de bedoeling z.g. gaslooze uren in te voeren. Indien bepaalde gemeente-bedrijven hiertoe zijn overgegaan, dan is dit noodzakelijk in vei band rnet plaatselijke omstandigheden. Ook in die gemeenten, waar gaslooze uren zijn ingevoerd, moet streng de hand aan de vermindering tot 75 van het vroegere verbruik gehouden worden. ENKELE WENKEN VOOR BEZUINIGING. Gas. Het baden in rivier en zee in plaats van het gebruik van warmwaterbaden. Het eerste is bovendien gezond. Men dient te profiteeren van hetgeen de natuur in dezen tijd biedt. Het gebruik van thermosflesscben hooikisten e.d. Het beperken van het gebruik van borden, kopjes, drinkglazen e.d. Deze moe ten in warm water worden afgewasschen. Het gebruik van rauwe groenten en vruchten. Het gebruik van voedsel, dat slechts bereid kan worden met behulp van veel warmte, waarvoor in de meeste gevallen gas noodig is, kan dan worden beperkt. Rauwe groenten en fruit zijn bovendien gezond. Het eventueel koken op de kachels, welke straks onze kamer zullen verwar men. Reeds door het water voor de thee, den afwasch e.d. daarop aan den kook te brengen, bespaart men veel gas. (Dit natuurlijk als het weer kouder wordt.) Electrlclteit. Zooveel mogelijk profiteeren van het daglicht. De overheid is door het „ver zetten van den tijd" voorgegaan. Men verwissele nu niet den dag met den nacht door 's morgens laat op te staan en 's avonds laat naar bed te gaan. Het vermijden dat in gangen, verlaten kamers enz. onnoodig licht brandt. Het gebruiken van lichtkronen vermijden eventueel kunnen een aantal gloei lampen van een lichtkroon worden losgeschroefd, nog beter is om slechts uit sluitend een bureau-, lees- of schemerlamp te gebruiken. Het gebruik van de stofzuiger beperken. De radio afzetten, indien men er toch niet naar luistert. Het bevordert bo vendien de goede verstandhouding met de buren. (Van onzen Haagschen correspondent). De nood maakt vindingrijk. Aan artike len waaraan vroeger niet werd gedacht, wordt thans de grootste aandacht besteed. Neem het meeuwenei. Men keurde het vroeger geen moment zijn aandacht waard, behalve dan de verzamelaars. Tegenwoor dig is het een geliefd product in Den Haag geworden. De meeuwen vertoeven hier met duizenden in de duinen, waar zij vooral in de omgeving van de Haagsche Duinwater leidingterreinen hun donkergevlekte for- sche eieren leggen. Zii zijn nog grooter dan kipeieren; gaan er van deze laatste circa 16 a 17 in een kilogram, met meeuwen eieren heeft men met een dozijn al het ki logram vol. Men heeft er, voor de hitte begon, enkele duizenden in de duinen geraapt, die tegen een goed prijsje aan bakkerijen en particu lieren zijn geleverd. Zoolang de temperatuur niet zoo hoog was. konden de rapers er op uittrekken om de nesten systematisch van één of meer eieren te ontdoen. Het was niet aangeraden een volledig legsel mee te nemen, omdat de meeuw de eieren in het zand legt, waar één warme dag voldoende is om de eieren onbruik baar te maken. Gevaar voor uitroeien van de meeuwen door deze eierraperii bestaat er niet, want deze sierlijke, doch brutale vogels zijn zoo ruim vertegenwoordigd, dat men kan zeg gen. dat er eerder te veel dan te weinig zijn. De Hagenaars zijn dus aan het meeuwen- eiereneten gegaan, hoofdzakelijk verwerkt echter in brood of gebak. De eieren hebben een eenigszins sterken smaak, zoodat fijn proevers. die op een half-zacht gekookt of spiegel-eitje gesteld zijn. er wel wat on te zeggen hebben. Overigens stapt men daar tegenwoordig wel overheen, daar het voed- selgehalte de hoofdzaak blijft en dat schijnt niet voor het kipei onder te doen. Talrijke verdrinkingsgevallen. Bij het zwemen in de Lek is gistermiddag de 23-jarige A. Wammes, wonende aan de Rijksstraatweg te Culemborg verdronken. Spoedig na het ongeval kon het lijk worden geborgen. Dit is binnen veertien dagen reeds het tweede slachtoffer, dat daar bij bet gevaarlijke zwemmen tusschen de krib ben te betreuren is. De zevenjarige jongen J. van der Voort, is gistermiddag bij het baden in zee ver dronken. Het lijkje is gisteravond op het strand te Katwijk aan Zee gevonden. Gisteravond is in het Twentbekanaal on der Eefde de 21-jarige S. uit Zutphen bij het zwemmen verdronken. Twee kinderen verdronken. Voorts zijn twee kinderen uit het gezin van Amersfoort, wonende in IJmuiden- Oost. een meisje van 4 iaar en een jonge tje van 3 iaar. door onbekende oorzaak na bij de Velserbrug in het Noordzeekanaal geraakt. Een voorbijganger zag de kinderen dicht bij den wal in het water liggen. Nadat hij hen op het droge had gebracht, werd nog getracht de levensgeesten op te wekken, doch beide kinderen bleken reeds te zijn overleden. Veertien dagen geleden stonden voor de Haarlemsche rechtbank terecht de Utrechte naren P. C. en O. van L. de B., die sedert Mei 1940 in alle deelen van het land had den ingebroken. In totaal hadden zij zich samen aan honderd vier en twintig inbraken schuldig gemaakt en bovendien waren zij nog afzonderlijk op pad geweest, waarbij de acht en twintig jarige van O. twee en twin tig en de zeven en twintig-jarige de B. vijf en twintig inbraken pleegde. In Velsen zijn zij tenslotte tegen de lamp geloopen. Den verdachten waren twee inbraken in de gemeente Velsen ten laste gelegd. In overleg met zijn ambtgenooten in andere arrondissementen had de officier van Jus titie beiden alleen voor de Haarlemsche rechtbank gedagvaard, doch bij het bepalen van den eisch had hij rekening gehouden met de geheele reeks diefstallen, welke het tweetal had gepleegd. Tegen beiden eisch- te hij en gevangenisstraf van zes jaar. Gistermiddag deed de rechtbank uitspraak Zij veroordeelde van O. tot vijf jaar en de B. tot drie jaar gevangenisstraf. Vier arrestaties te Amsterdam. De diefstal van 40 pakjes boter van een bakfiets, gestald in een sous-terrain aan de Haarlemmer Houttuinen te Amsterdam, is reeds spoedig opgehelderd. De melkhandelnar. wien deze boter foe- >ehoorde en die Maandagochtend den die stal ontdekt had. kwam er al spoedig ach ter. dat zijn bovenburen j.1. Zondag "s mor gens een kinderwagen naar beneden had den gedragen, welke, naar bet scheen, een zwaarderen inhoud torste, dan in het alge neen gebruikelijk is Dit gevoegd bij de ctc standigheid, dat de melkboer reeds eerder pakjes boter uit het afgesloten sous-terrain had vermist, terwijl er nimmer oenig spoor van inbraak te bespeuren was. maakte het wantrouwen in hem wakker. Hij stelde de politie hiervan op de hoogte en deze nehiu voldoende redenen aanwezig, om bij de bo venburen een kijkje te nemen. Het bleek, dat het wantrouwen gegrond was en de buren inderdaad bij herhaling loter gestolen hadden. De man en de vrouv werden beiden gearresteerd. Tevens werden een caféhouder en diens echtgenoote, wo nende aan den Haarlemmerdijk, eveneens te Amsterdam, aangehouden, die verdacht worden van heling van de gestolen boter. Nog 29 pakjes boter werden door de po litie achterhaald. NIEUWE ENGELSCHE OVERVAL OP DEENSCHE VISSCHERS. Kopenhagen, 8 Juli (D.N.B.) Uit Esbjerg komen berichten over nieuwe Engelsche overvallen op Deensche visschers. Volgens deze berichten hebben onlangs we derom acht Engelsche vliegers eenige kot ters aangevallen, die op de Noordzee lagen te visschen. De bommen, die zij neerwierpen, misten haaf doel. Daarentegen werden en kele der booten door mitrailleurkogels be schadigd. De bemanning van alle kotters bleef ongedeerd. Vreedzame verhouding tot Duitschland een paskwil ge worden. Berlijn, 8 Juli (D.N.B.) Reeds bij het sluiten van het eerste verdrag betreffen de de repatrieering der Duitsche bevolking uit het voormalige Poolsche gebied, dat bij de Sovjet-Unie was ingelijfd, in November 1939, heeft men van Duitsche zijde zeer veel beteekenis gehecht aan het vraagstuk der ar restanten. Uit door het D.N.B. ontvangen berichten blijkt, dat zich toen in de kerkers der Gepeoe 380 personen van Duitsche af komst bevonden. Na veel moeite kon men bewerken, dat 120 dezer menschen in vrij heid werden gesteld. De anderen bleven in hun troostelooze gevangenschap en de bolsjewisten trachten hen door afschuwe lijke martelingen aan hun plannen dienst baar te maken. Een Du^sche ingenieur, die in het tuchthuis te Stïnislau gevangen zat, werd' er, nadat men hem wekenlang voedsel had onthouden, door injecties toe gebracht, verklaringen in bepaalden geest af te leggen. Andere Duitschers werden dagen en nachten lang blootgesteld aan schel lamplicht, opgesloten in kisten, die bedekt waren met een laag wandluizen van centimeters dik, en onderworpen aan andere, bijna onbeschrijflijke folteringen. De meesten overleefden dit niet of werden krankzinnig. Bij de verhuizing der volksduitschers uit de Baltische landen, Bessarabië en de noor delijke Boekowina had Duitschland de overeenkomsten zoo geformuleerd, dat de Sowjet-regeering zich langs diplomatieken weg verplichtte, ook alle volksduitsche ar restanten onder de verhuizing te laten val len, zoodat in theorie geen arrestanten kon den worden achtergehouden. In de practijk echter wisten de beulsknechten der Gepeoe ook .deze duidelijke overeenkomsten te ont duiken: weliswaar ontsloegen zij de arrestan ten op dat oogenblik, doch zij verrichten nieuwe arrestaties. Sedert de repatrieering begon, steeg het aantal volksduitsche ar restanten in Bessarabië van 45 tot 130 en in Litauen tot 450, nog afgezien van het veel grootere aantal tijdelijke arrestaties. Ook sommigen van degenen, die naar Duitsch land vertrokken, werden gearresteerd en moesten de wreedste martelingen ondergaan. Uit dit alles bleek duidelijk, hoe weinig het den machthebbers te Moskou ernst was met een vreedzame verhouding tot Duitsch land. Kopenhagen, 8 Juli (D.N.B.) Na een behandeling met gesloten deuren, wel ke verscheidene maanden heeft geduurd, heeft het stedelijk gerecht van Kopenhagen zeven leden van de Deensche communis tische partij veroordeeld wegens het ple gen van daden van sabotage in opdracht van de" Komintern en op bevel en tegen belooning van Moskou tot in totaal 59 jaar en 6- maanden gevangenisstraf. Uit 't gepubliceerde onderzoekmateriaal blijkt, dat het leden waren van een organisatie, die reeds vóór dien Oorlog een reeks aan slagen uitvoerde .en waarop de politie op merkzaam is geworden door een bomaan slag o.n een Spaanschop treiler in de haven van Frederikshavn in Mei 1938. De leider der organisatie was de op het oogenblik in Zweden in de gevangenis zittende vroegere Duitsche communistische rijksdagafgevaar digde Wollenweber. Tijdens het onderzoek bleek, dat de organihatie niet slechts in Scandinavië, maar ook in de Oostzeelan den Nederland en België afdeelingon had. Tot de thans opgehelderde misdaden van deze terroristeneroep behooren o.m. ook de aanslagen on twee Duitsche. een Ja- nan.sch en een Italiaanse!) schip. Volgens verklaringen van de veroordeelden had de organisatie ook plannen gemaakt voor aan slagen op scheepswerven. Verscheidene aanslagen konden worden verijdeld, o.m. een aans'ag on een scbin met 600 passa giers en 'n 350 koppen tellende bemanning van de vroegere Gdïngen—Amerikalijn. OOK IN ZWEDEN. Stockholm.-8 .Juli (D.N.B.) Naar aanleiding van de onthullingen over een communistische sabotage organisatie, die o.a. in Denemarken werkzaam was. maken de Zweedsche politie autoriteiten volgens T.T. bekend: De betrokken organisatie had ook in Zweden vertakkingen. Doen en laten werd sedert geruimen tijd door de Zweedsche politie gevolgd. Het optreden op 4 Juni j.l. tegen zekere communisten en met com munisten sympathiseerende lieden jn /we den had ten doel misdaden te onthullen, die de organisatie in Zweden had gepleegd, althans volgens de bestaande verdenking. Van de destijds gearresteerde personen be vinden zich nog altijd acht in hechtenis. Het onderzoek naar hun optreden wordt nog voortgezet. Nadere inlichtingen kunnen op het oogenblik nog niet worden ver strekt. daar het onderzoek hierdoor belem merd zou kunnen worden. 22 maanden in een hel geleefd. Bern, 8 Juli (D.N.B.): Het Berner Tagblatt publiceert een arti kel over het lot der menschen in Oost-Ga- licië, waarin wordt verklaard: De afgeloopen 22 maanden hebben voor de menschen in Galicië een eeuwigheid beteekend. Wat zij in dezen tijd hebben geleden, tart elke beschrij ving. De Bolsjewiki hebben deze erbarmelijk arme bevolking het weinige ontnomen, dat zij vroeger nog bezat. De voeding was tijdens de bezettingsheerschappij zoo slecht dat zelfs deze eenvoudige, stellig weinig eischende lie den bitter klaagden. Kleeren en schoenen werden hun terstond na den intocht der Sovjets ontnomen. De boeren moesten alles afleveren en waren blootgesteld aan de wil lekeur der dorpscommissarissen, die ge woonlijk bestonden uit werkschuwe elemen ten uit naburige dorpen. Daar stond tegen over, dat zij dusdanige belastingen moesten betalen, dat zij dikwijls de wanhoop nabij waren. Wie verdacht was, werd eenvoudig omgebracht of verbannen. Kerkbezoek werd aan de bevolking verboden. Met de land goed-bezitters hebben de rooden korte metten gemaakt en tenslotte hebben zij nog, toen de oorlog naderde, alle weerbare mannen weg gevoerd naar het binnenland. De eenvoudige, geinterneerde menschen kunnen geen woor den vinden om te schilderen wat zij deze 22 maanden hebben beleefd. Zij zeggen eenvou dig: wat wij beleefd hebben, was de hel zelf. Die bolsjewisten waren geen menschen, maar baarlijke duivels. DE BESCHADIGINGEN AAN HET SLAGSCHIP RODNEY. Berlijn, 8 Juli (D.N.B.): In verband met de zware beschadigingen, die het Britsche slagschip Rodney in den strijd met de Bismarck heeft opgeloopen, wordt nog gemeld, dat de twee voorste zwa re torens vernield zijn. Bovendien bedraagt het aantal dooden thans defintief 208 en dat van de gewonden 300. STEENKOLENTEKORT IN ENGELAND. New York. 8 Juli (D.N.B.) Volgens een bericht uit Londen heerscht er in Engeland buitengewone kolenschaarschte, De minis ter van arbeid. Bevin, heeft daarom een beroep gedaan Op de oorlogsindustrie o:n hem voor korten tijd twintigduizend mijn werkers af te staan. Het tot zinken brengen van de St. Didier. Is tanboel, 8 Juli (D.N.B.) Volgens de thans ontvangen berichten heeft het tot zinken brengen van het Fransche schip St. Didier zich als volgt toegedragen: het schip „St. Didier" was met 260 Fransche officie ren en manschappen aan boord op weg naar Syrië, toen het ten noorden van de lijn Rhodus-Cyprus bij het oversteken van de golf van Adalia door verscheidene Engel sche vliegtuigen werd aangevallen. Het schip zocht, bescherming in de Turksche territoriale wateren, die het ook bereikte. De Engelsche vliegtuigen zetten de achter volging echter voort tot in het havenge bied van Adalia, waar het schip door twee luchttorpedo's getroffen en tot zinken ge bracht werd. Dank zij het feit, dat het schip niet ver van den oever lag, kon het groot- Luchtaanvallen op Duitschland als speldenprikken peken- sclietst. DUITSCHE W EERBAARHEID BLIJFT ONAANGETAST. BERLIJN, 8 Juli (D.N.B.). De dienst aus Deutschland verklaart, dat de oorlog te gen Groot-Brittannië onafhankelijk van de gebeurtenissen op bet oostelijk oorlogstoo- neel wordt voortgezet en dat vooral de strijd van de Duitsche strijdkrachten ter zee en in de lucht tegen Britsche ravitail- 'eeringswegen niet is verzwakt. Hot artikel vervolgt, dat bet Engelsche nubliek zich blijkbaar de reactie van den oorlog van Duitschland tegen de raden republiek op de oorlogssituatie in het wes ten anders heeft voorgesteld, daar de on tevreden stemmen in de Engelsche pers. die grooter activiteit van de Britsche oor logvoering eischen. steeds talrijker worden Gnder don indruk van de hierin tot uit drukking gekomen ontstemming heeft het Britsche lurhtwapen den laatsten tijd le vendiger bedrijvigheid aan den dag gelegd •en einde door aanvallen overdag op de Duitsche stellingen aan de Kanaalkust en door nachtelijke aanvallen op steden in West-Duitschland en in het Noordwest- Duitsehe kustgebied de openbare meening in het eigen land gerust te stellen en voorts bewijs te leveren, dat de gegeven belofte omtrent hulp inderdaad ook ingelost zal worden. In dit verband spreekt men te Londen van de schepping van een oorlog op twee fronten en zelfs van een Britsch ontlastings offensief ten gunste van den nieuwe geal lieerde in het oosten. Over de uitwerking van de Britsche lucht acties aan het front in West-Europa, kan overigens volgens Duitsche opvatting geen twijfel bestaan. Men is er te Berlijn althans van overtuigd, dat zij qua resultaat het be stek der voorafgaande acties van het Brit sche luchtwapen in den Duitsch—Britschen luchtoorlog geenszins te boven gaane, zoodat de Duitsche weerbaarheid daardoor practisch militair en economisch onaangetast blijft. De poging van het Britsche luchtwapen tot aanvallen op de Fransche kuststreek is in den regel zonder succes gebleven en ge ëindigd niet zware verliezen voor den aan valler. Een militair doel kon niet bereikt worden, naar in welingelichte kringen te Berlijn wordt opgemerkt. Maar ook de nachtelijke Britsche aanvallen op West- en Noordwest-Puitschland veroorzaken welis waar altoos weer betreurenswaardige verlie zen onder de burgerbevolking, doch over het algemeen militaire schade noch eenigerlei noemenswaardige economische storingen. De werkzaamheid in industrie en handwerk in de Duitsche gebieden der Britsche nach telijke aanvallen wordt daardoor in het ge heel niet beinvloed. Te Berlijn kan men derhalve van deze on dernemingen niet zeggen, dat zij militair werkelijk zin hebben, hoezeer de Londensche propaganda ter wille van de gewenschte uit werking naar binnen en naar buiten ook haar brtt. doet daaraan een militair en stra tegisch accent te verleenen. Zij worden der halve in militaire kringen als „speldeprik ken" aangeduid, waaraan men dan toevoegt, dat overigens de Duitsche oorlogvoering het tijdstip zal bepalen, waarop de Engelschen weer tot het juiste begrip van moderne oor logvoering in de lucht zuilen worden ge bracht. K Kleine opleving. Vaste locale markt. Oploopende koersen Ne- derlandsche beleggingen goed gedisponeerd. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 VK. L.K. 99%-99% 99 11/16-99 13/16 100 7/16 100 7/16 99 5/16 99' 7/16 100 7/16 100 7/16 93%-92% 93-93%, 94% 94% 93 93% PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 95% 95% 's Grav. '37 I 3% 98% N. Holl. '38 3 88% N. Hol) '38 II (3%) 3 92% 93 R'dam '37 I III 3% 92% 93 Z.-Holland 1937 3 93% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 98% 99 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 189% 194 Ned. Ind. Handels!). A 126 130 Ned. Handel Mij. c.v. A 134 134 INDÜSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 141%-141 141%—144% Centr. Suiker Mij. 205% 208 Fokker g. A. 185 185 Lever Bros en Unilever cv.A123-121 121-124% Ned. Ford 300 314 Philips G B v A. 228-230 227%-230 Philips prei. A. 152% 155 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 245-242% 243%-247% SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. lip!land Amerikalijn A. 113%-114 114-116 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. 162-163% 164-165 Kon. Paketvaart A. 229 233 Ned. Scheepv. Unie A. 172%-174 175-177 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.VA. 420-422 427-432 Javasche Cultuur 234 240 N.l.S U. 233 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 207-213 212-215 Deli Mij. cv. A. 281%-284% 285%-287% Senembah 220 218-219 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 270-267 270-274 Deli Batavia Mij. A. 216%, 219% ste deel van de aan boord zijnde passagiers gered worden. Bovendien werden vijf boo ten aan land gebracht. Vijftien der gered den zijn gewond en bevinden zich in het hos pitaal der stad Adalia, Het tot zinken bren gen is geschied op klaarlichten dag voor de oogen van de bevolking van Adalia, die langs den oever stond en deelnam aan de reddingswerkzaamheden. Het officieele Turksche bericht meldt, dat ook de haveninstallatie van Adalia door torpedotreffers beschadigd werd, dat ech ter onder de Turksche burgerbevolking geen verliezen zijn ontstaan. De Turksche regeering heeft, zooals reeds gemeld, te Londen tegen deze schending van haar territoriale wateren een protest ingediend, waarbij uitdrukkelijk werd geconstateerd, dat de aanvallers Engelschen zijn geweest. Vertegenwoordigers van Neder- landsche en Belgische emigran- tenregeeringen teruq geroepen. Helsinki, 8 Juli (D.N.B.) Het Fin- sche telegraafagentschap heeft uit Londen een telegram van den volgden inhoud ont vangen: Officieel wordt medegedeeld, dat de Ne- derlandsche emigrantonregeering in Londen haar in Finland vertoevende diplomatieke vertegenwoordigers heeft teruggeroepen. Als motiveering wordt hieraan toegevoegd, dat hun langer verblijf in Finland geen nut zou hebben. Volgens een eigen bericht van het Fin- sche telegraafagentschap wordt om de zelfde redenen ook de activiteit van hst gezantschap in Helsinki van de Belgische emigrantenregeering te Londen beëindigd. Sjanghai. 8 Juli (D.N.B.) In een boodschap aan het Chineesche volk naar aanleiding van den vijfden verjaardag van het uitbreken van het Chineesch—Japan- sche conflict heeft president Wang-Tsjing- wei verklaard, dat de nationale regeering te Nanking, dank zij de samenwerking met •lapan en dank zij de erkenning door Duitschland en Italië, benevens door de bevriende Europeesche mogendheden thans zoo hecht in het zadel zit, dat niemand meer in staat is haar voortdurende vorde ringen in die vredesbeweging, in de anti- kominternheweging. in <ten wederopbouw van het land en in de nieuwe ordening van Oost-Azië te stuiten. Wang-Tsjing-wei sprak het vertrouwen uit, dat de tegenstand van Tsjoengking tegen de vredesbeweging eens zal worden overwonnen, opdat geheel China weer tot vrede kan worden ga- bracht.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2