Kleine tragedie Abonneert U op dit blad Madittiemu^ Zeebad Huisduinen in 1940 Na 50 jaar Zuinig met water Kan H.R*C* weer voetballen Spoortje spelen Zomerhitte KeA& e*i Zuidi/iq, ÏUmmm uit UhJk Donderdag 10 Juli 1941 Tweede Blad Van seizoenver huur geen sprake geweest In het a.s. seizoenl Bedrijfscom petitie W.T.B» behaalt het kampioenschap Ook B.W.W» kampioea Visscherij - r Hoop voor de toekomst. Gisterenmiddag is ten raadhuize, alhier, de Jaarvergadering gehouden van het Zeebad HuisduinA onder voorzitterschap van den heer G. Rimieester. In deze vergadering werd de aftredende commissaris, de heer J. B. F. Meijer, herbe noemd. De datum van couponbetaling werd vastge steld op 20 Juli. Aan het jaarverslag van den directeur, den heer H. F. M. Nijpels, ontleenen wij het vol gende. Na gewezen te hebben op de schade aan ge bouwen en inventaris, tengevolge van de mijnexplosies, waardoor een bedrag van 11.826.noodig was voor reparatie, welk bedrag dank zij de bemoeiingen van B. en W. en in het bizonder van den voorzitter, was terug ontvangen, zegt de directeur in zijn verslag: Van seizoenverhuur zoowel wat betreft liet Hotel-Pension als de gemeubileerde villa's is geen sprake geweest, bovendien kwam het strandbedrijf volkomen stil te liggen. De exploitatie, van het badpavil joen en het restaurant vond In zeer gewjj- zigden vorm plaats. Toch willen wij, gezien al deze ingrijpende veranderingen, niet in het bijna gebruikelijke klaaglied vervallen, integendeel den moed er in houden en met hoop op beter, datgene aan vaarden wat nog in 1940 door de N.V. is be reikt. Behoudens betaling van rente en aflossing aan het Gemeentebestuur, waarmede jVt jaar in gebreke was gebleven, kan aan verdere verplichtingen geheel worden voldaan. Het saldo aan vaste leveranciers is zelfs van 4034 in 1939, tot 2319 in 1940 teruggeloopen. On danks een beduidend iageren omzet van 13.423.80 vergeleken bij 1939 bereikten wij een bedrijfswinst van 675.26. Aan afschrij vingen gebouwen en inventaris en rente lee ningen boekten wij evenals voorgaande jaren 9.831.32. Het zijn deze posten, die onze balans zeer onevenwichtig maken, en de bestaans voorwaarden voor de N.V. uiterst zwaar be lasten, waarvoor wij tenslotte een oplossing zullen moeten vinden. Onderhoud gebouwen en inventaris. De post- onderhoud gebouwen en inventaris is teruggebracht van 1.696 in 1939 tot 708 in 1940; een voldoende bedrag is voorhanden om t.z.t. in noodzakelijke onderhoudswerken alsnog te voorzien. Aan loonen is 1480 min der uitbetaald dan in het voorgaande jaar, als gevolg van minder bezoek en terugloopenden omzet, waardoor minder personeel in dienst werd genomen. Gebouwen en inventaris hebben wij bij „mo lest risico" verzekerd. Vriendelijk gebaar! Een der aandeelhouders was zoo vriendelijk zijn aandeel met rente over 1940 kosteloos aan ons terug te geven. De directie waardeerde dit bijzonder, gezien de geldelijke positie van de N.V. De directie houdt zich voor navolging aanbevolen. Reeds betaalde de N.V. bij de a.s. inlossing van coupon no. 20 aan rente, het volle inkoopbedrag van 100.per aandeel geheel terug. Het jaarverslag wordt geëindigd met een dankbetuiging aan het gemeentebe stuur van Den Helder voor de verleende finantieele medewerking. Zonder die mede werking zou de voortzetting van de N.V. Zeebad Huisduinen niet mogelijk zijn. Baas Klaassen met pensioen. Met ingang van 1 Juli is de heer J. Klaassen, baas der scheepmakers, na een diensttijd van 50 jaar, in het genot ge steld van pensioen. Baas Klaassen is, niettegenstaande dezen langen diensttijd bij het Rijk, toch nog met vervroegd pensioen gegaan, als gevolg van ziekte. De heer Klaassen was een zeer bekwame baas. Hg is o.a. werkzaam geweest bij den bouw van het communicatievaartuig „Mok I" en by den aanbouw van diverse marine-sleep- booten. Hij was belast met den afbouw van de „Mercuur". Op 2 Mei 1891 is hij in dienst van het rijk gekomen als scheepstimmermansleerling. 1 Juli 1923 werd hij commandeur van de scheepmakers. Op 16 Februari werd de heer Klaassen bevorderd tot commandeur le kl. en op 1 April 1938 tot baas van de scheepmakers. In 1938 ontving baas Klaassen de zilveren eeremedaille verbonden aan de orde van Oranje-N assau. Wij vestigen de aandacht op de in dit blad voorkomende advertentie van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland (P.W.N.), waarbij de ver bruikers van leidingwater in het voor- zieningsgebied van het P.W.N. er aan worden herinnerd, dat het ten strengste verboden is om water te verspillen of te gebruiken voor een ander doel, dan waartoe een abonne ment Is aangegaan. Met name wordt er in die advertentie gewezen op het onge oorloofde van tuinbesproeiing zonder abonnement voor die besproeiing. De Diretceur van het P.W.N. doet voorts een beroep op de medewerking van de abonnementen om het waterver bruik in het algemeen en de besproeiing van riiinen in het bijzonder tot het strikt noodige te beperken en die be sproeiing bij voorkeur alleen met gieters te doen geschieden. De vraag of rlRC in het a.s. seizoen weer kan voetballen is door het HRC-bestuur van alle kanten bekeken en men is tot de conclu sie gekomen, dat het wel mogelijk is, doch dat daartoe dan alles moet meewerken. In de eerste plaats zal het gemeente bestuur zijn onmisbaren steun moeten veileenen, door het beschikbaar stellen van terrein en inrichting. Ook zullen de N.V.B. en N.H.V.B. hun toestemming en medewerking moeten geven aan deze voor de Heldersche sportwereld zoo be langrijke zaak. In niet mindere mate zullen alle leden, donateurs en oud-leden hun volle medewer king moeten geven, zoowel op sportgebied als op financieel terrein en vooral die leden, welke dit seizoen in staat zijn aan de even- tueele competiie mee te doen, moeten zich zoo spoedig mogelijk beschikbaar stellen voor training e.d., daar zonder volle mede werking in dezen moeilijken tijd het bestuur en plaatsvervangers niets kunnen bereiken. Steunt allen het streven om Den Hel der weer zijn vooraanstaande plaats in voetballend Noord-Holland te doen in nemen, door U op te geven bij de adres sen, die vermeld zjjn in de advertentie, welke voorkomt In dit blad. Uitslagen. Woensdag: B.W.W.P.T.T. 20. Hiermede is B.W.W. kampioen van afd. I. Scheepsbouw 2W.T.B. 08. Hiermede is W.T.B. kampioen van afd. III. Programma. Hedenavond half zeven, Helder-terrein. Scheidsrechter A. de Leest Schepsbouw 1Walbedrijf. De wedstrijd R.W.J.Gem. Werken is tot een nadere datum uitgesteld. Gevoeligheid voor sociale misstanden. De „kleine tragedie", opgenomen in ons nummer van Donderdag 3 Juli, heeft nogal w&t stof doen opwaaien. En dat doet ons genoe gen. Het is een bewijs, dat de massa nog ge voelig is voor sociale misstanden. Men blijkt gelukkig nog niet zoo afgestompt door de wreedheid van den oorlog, dat men geen oog meer zou hebben voor vier kleine peuters, die men zonder toezicht meende in een schuil kelder, ergens in Den Helder. Van verschillende kanten werd ons naar bizonderheden gevraagd over dit geval. Men wilde de kinderen al aan dekens en bedjes helpen, men wilde kleeren voor hen beschik baar stellen. Het doet goed, deze reactie waar te nemen, het geeft hoop voor de toe komst. Men is door eigen leed en ellende niet immuum geworden voor de nooden van an deren. Het raadslid Schoeffelenberger greep naar de pen en fulmineerde tegen zulk een „samen leving". Hij deed daarbij min of meer een aanval op de overheid. Dat liet de burgemees ter weer niet op zich zitten en die spande de politie achter het geval. Een uitvoerig pro ces-verbaal over het gezin waaruit deze kin deren komen, was daarvan het gevolg, als mede een verslag over hun gaan naar den schuilkelder en hun verzorging en ligging daar. En uit dat rapport concludeerde de raadsvoorzitter, dat het artikel in de Helder sche Crt. niet juist was, omdat het hier een gezin betrof, waarvan de moeder, wier man in Engeland was, voor een zevental kinderen had te zorgen. Het spijt ons, dat we door deze verklaring in den openbaren raad genoodzaakt zijn, nog even nader op dit geval te moeten terug komen. Wij zijn verplicht om recht te zetten, dat wij maar „raak geschreven" zouden heb ben. Voorop stellen we, dat we met het opne men van dit artikel niet bedoeld hebben een bepaald gezin aan den kaak te stellen. Het ging hier in de eerste plaats om een sociale misstand aan het licht te brengen, tenge volge van den oorlog en van den toestand waarin onze stad verkeert. Door het naar voren brengen van dezen toestand kunnen de betrokken autoriteiten wellicht maatregelen nemen tot verbetering, want het zal wel niet het eenige geval zijn, dat zich hier avond aan avond voordoet. Het is verre van ons om hier een blaam te werpen op een moeder, die het door de om standigheden, met haar groote gezin waar schijnlijk zeer moeilijk heeft. We zijn er van overtuigd, dat .onze marinevrouwen, wier mannen in het buitenland zijn, een uiterst moeilijken tijd meemaken en wij gelooven, dat het de taak is van andere gezinnen om hier-te helpen en te steunen, voor zoover dat in het vermogen ligt. Moeders, bezoekt deze gezinnen eens en tracht deze vrouwen een woord van moed in te spreken en sta hen bovenal met raad en daad terzijde, als er moeilijkheden zijn. En nu het g;eval, dat onze medewerker be schreef. Hij ziet die peuters iederen avond langs zijn huis trekken en zijn belangstelling wordt gewekt, waarheen dit schamel gekleede viertal toch telkens, na tienen, gaat. Op dit uur zijn de meeste peuters van dien leeftijd allang in bed en dat is inderdaad ook wen- schelijk. Hij volgt op een avond de vier kin deren en ontdekt nu, dat ze hun toevlucht zoeken in een schuilkelder. Een droevig tijds beeld. Het verhaal is sober, vermeldt niet anders dan de feiten, zelfs nog eenigszins verzacht, want in wezen waren ze schrijnender, dan de correspondent ze meedeelde. Wij herhalen die niet meer, omdat het niet om dit speciale geval gaat. Dat de moeder later ook naar den schuil kelder toog en dat de grootmoeder en een tante daar reeds aanwezig waren, dat mag de verlatenheid van de kinderen minder ma- kleine botsing. Op den hoek Koningstraat—Koningdwars straat kwamen twee wielrijders met elkaar in botsing, waarbij een der rijwielen nogal schade opliep. Kunt gij rekenen, rekent dan mee...! Een electrische trein met toebehooren van stationnetjes, seinpalen, overwegen, kiosken, looden conducteurtjes en papier-mhché reizi- gertjes kost zeker een tweehonderd gulden. Als de kinderen daar vierhonderd maal mee spelen (en méér wordt het heusch niet!) dan komt dit per keer op twee kwartjes. Stroom- gebruik en reparaties zijn in dit bedrag niet inbegrepen. Slijtage van broekspijpen en van zenuwen, als het locomotiefje dienst weigert, evenmin, 't Is heusch een duur tijdverdrijf, zoo'n spoortje. En wat doet nu de N.S.? Die zet in een fleurige zaal drie enorme tafels neer, waarop emplacementen gebouwd zijn van een weelderigheid, die zelfs een goed gesitueerd burgermansgezin nooit of te nim mer kan benaderen. Op die emplacementen loopen stoom-, electrische en Dieseltreinen. Zij zijn uitgerust met het laatste raffinement, dat de speelgoedindustrie heeft kunnen bedenken. Seinlampen, volmaakt werkende wissels, auto matische koppelingen, een heuvel voor het rangeeren van goederentreinen, op bevel voor- en achteruit loopende treinen enfin de vol maaktheid, zooals een kind het zich in zijn meest fantastische droomen voorstelt! In het Amsterdamsch Centraal Station is dit kinderparadijs ingericht. Wat is het pakkendste cadeau, dat je een moeder kunt geven? Een pop voor haar doch tertje en een bal voor haar zoon. Wie onzen kinderen wat prettigs aandoet, heeft ons hart gestolen. Wie de kinderen dus in staat stelt om.voor een stuiver een kostelijk uur te bele ven, terwijl we zelf rustig aan den kant zitten mee te genieten, kan op onze onverdeelde sympathie rekenen. Ook voor het randpubliek is gezorgd. De vaders en moeders krijgen een gezellig zitje in een coupé-achtige afdeeling en ze zien 12 kinderen aan iedere tafel met schitterende oogen rond al die heerlijkheid geschaard. Die kinderen mogen zelf de knopjes bedienen, krijgen een functie en vormen een jeugdige werkgemeenschap met een deskundigen kin dervriend als leider. Kén het idealer? Wat hebben wij als kind geen pleizier gehad van 'n treintje van een gulden! Zóó hevig was het genoegen, dat we het ding doorgaans binnen de week hadden stuk-geamuseerd. Maar wat moet het voor een kind beteekenen om drie treinen tegelijk yolmaakte manoeuvres te zien uitvoeren! Wat moeten zij zich groot en mach tig voelen om dit allemaal zelf in de hand te hebben! Het kind van tegenwoordig is zoo technisch. Het stelt zich niet zoo makkelijk meer tevre den met een locomotief, bestaande uit lucifers doosje met een opgeplakte kurk. Om zich heen ■iet het auto's, treinen, trams en vliegmachi nes, allemaal dingen, die zijn verbeeldings kracht prikkelen. In die wereld van moderne techniek een functie te vervullen, dét is je ware! Welnu, waar kunnen zij dit beter doen dan in de groote, ruime speelkamer der N.S. Er zijn ook avonden voor volwassenen ge organiseerd. Dan staan er twaalf groote man nen rond de tafels om zich een uurtje zoet te houden een uurtje „kind" te zijn. In ieder waarlijk levend mensch schuilt de onvernietigbare ziel van het kind. Laten we soms niet graag vliegers op en worden we geen jongens, zoodra we in ons badpakje rond- loopen Als Uw man zich thuis verveelt en wat kribbig in zijn stoel zit te mokken druk hem dan een stuiver in zijn hand en zeg vriendelijk „Hier vent, ga jij maar fijn spoortje spelen hoor!" Wedden dat u hem als een verruimd mensch terug 'krjjgt... Ik plukte, daar van gindse boom, Een blaadje fris en teer. Het was een heel eenvoudig blad, Licht als een kippenveer. Ik draaide 't rond in mijne hand, Bekeek het met geduld. Toen heeft dat kastanjeblad, Mij met ontzag vervuld. Dat kleine blaadje dat zo mooi Met nerven is doorploegd, En door kleine kerfjes dan Zo hecht is saamgevoegd. Dit klein' zo tere blaadje, Waar duizenden van zijn, Is kunstig als een haakwerk, Een kleedje als rag zo fijn. Gij blaadje, dat zo kleine, En toch zo schoon zijn mag. Gij maakt daardoor in 't heele, Een need'rig, diep ontzag. Heemstede, 6 Juli 1941 k. Wouters. ken, de tragedie van deze kleintjes wordt er niet door weggenomen. Men denke zich het geval eens even in. Om het oog op dezen misstand te laten vallen, daarvoor werd dit stukje opgenomen. Wellicht zijn er meer gevallen, die voor de overheid aanleiding kunnen zijn om maat regelen tot bescherming van de te nemen jeugd. 's Morgens, als de stedeling ontwaakt, staat de zon al hoog aan den hemel. De vogels zingen in de boomen of zoeken al ijverig langs de straat naar wat voedsel. Tegen zeven uur wordt het al warm. De nachten brengen nu niet veel verkoeling. Als 's ochtends dan ook de straten weer wat bevolkt raken, is ieder in een zomersche kleedij gestoken De heeren loopen zonder hoed en in luchtig zwaaiende colbertjasjes, de dames zijn ge kleed in luchtige, frissche japonnetjes en natuurlijk „blootvoets". De menschen, die 's ochtends naar de stad terugkeeren, hebben zich al warm gemaakt, op de fiets in de brandende zon, of in een treincoupé, waar ze als in een oven gestoofd werden. Maar het is fijn in de zon. We hebben dezen winter vaak genoeg naar den zomer verlangd; dan konden we ons tenminste eens lekker laten bakken en lui aan het strand liggen. Onze zwem-enthousiasten kunnen hun hart ophalen en zitten, zooveel als zij kun nen, in het water, ondanks het feit, dat zij niet meer op den dijk kunnen zwemmen. In de stad puffen de menschen, 's middags zoeken zij beschutting tegen de zonnestralen, die dan onbarmhartig branden. De ijsventers maken zaken, zoodra klinkt niet hun roep door de straten of de deuren gaan open om ook wat van de lekkere koude snoeperij machtig te worden, die dan genoegelijk ach ter het huis in den tuin genuttigd wordt. Maar er zijn anderen, die geen beschutting tegen de zon kunnen vinden, die den heelen dag langs de straat moeten zijn om de klan ten hun waren thuis te bezorgen, en die loopen te zwoegen achter hun wagens of trappen loom hun bakfiets voort, om ergens op een hoek eens even stil te staan en hun bezweete voorhoofd af te drogen. Voor hen is dat warme weer niet zoo plezierig. Op de kantoren stijgt de temperatuur tot kookpunt; zoowel in het lokaal als in de hoofden van de kantoorlui. Men kan zijn ge dachten niet meer zoo bij het werk houden, en in alle stilte worden de collega's benijd, die zoo fortuinlijk zijn nu net verlof te heb ben, waarbij de pessimisten er natuurlijk al over piekeren, dat het hun vacantie toch wel weer zal regenen. Ook in de scholen kunnen de jongelui zich niet bij het werk bepalen, zij luisteren ver veeld naar den uitleg van een moeilijke wis- kundesom, en zitten er al over na te denken, wat ze in de haast aangebroken zomer- vacantie zullen uitvoeren. De arme slacht offers van de hoogste klas, die eindexamen moeten doen, hebben dubbel last van de warmte en maken zich ernstig bezorgd, om dat ze een of ander woord niet' hebben weten te vertalen, of omdat hij zich een of andere formule niet wisten te herinneren; onder de misprijzende blikken van hun examinator, die toch ook last van de warmte heeft en mis schien al vergeten is, wat hij gevraagd heeft; maar die toch een ernstig gezicht moet zetten. De dag, met al zijn hitte schrijdt voort en aanstonds worden de school-, werkplaats- en kantoordeuren geopend, om een stroom van warme menschen op straat te spuien. Dan haasten allen zich naar huis om zich te ver- frisschen. Onze evacué's zien tegen den tocht naar hun plaats van bestemming op, doch ver heugen zich tegelijkertijd op den komenden avond. En als het dan eenmaal avond is, dan zit een ieder op zijn gemak in de schaduw van, of in het huis, met zooveel mogelijk ramen open, en ieder geniet van zijn rust na den warmen dag. Pas later, als de zon achter den horizon is verdwenen en de loome moeheid wat is gezakt, dan krijgt men lust om eens een eindje te wandelen. En zoo ziet men, op een tijd waarop in den winter iedereen zich reeds lang ter ruste heeft begeven, nog vele menschen echt genoegelijk langs de straten wandelen, eens een praatje maken met een kennis, die ze al wandelende tegen komen of die aan de deur van zijn huis zijn sigaar staat te genieten. Lang bljjft het nog schemerig, maar tegen middernacht worden de straten verlaten en zoekt ieder zijn slaapplaats op. De maan hoog aan den hemel houdt de wacht. VRIJE UNIVERSITEIT. Op Donderdag 10 Juli 1941 houdt de ver- eeniging voor hooger onderwijs op Gerefor meerden grondslag te 's Gravenhage haar jaar- lijksche algemeene vergadering. Op deze bij eenkomst zal ds. C. Veenhof te Utrecht spre ken over ,JEet fundament der Vrije univer siteit". Ds. H. Smitskamp houdt een inleiding over ,JIistorie en leven". Tenslotte houdt ds. T. Ferwerda te Amsterdam een rede over ,J3chool en leven". Op het agendum staat voorts de benoeming van een bestuurslid in de vacature dr. J. J. C. van Dijk. Scheepsbouw verliest met 80. Op overtuigende wijze is W.T.B. er in ge slaagd van Scheepsbouw II te winnen en be haalde daardoor het kampioenschap in afd. III van de bedrijfcompetitie. Met dit resultaat feliciteeren wij de W.T.B.-ers van harte. Het was overigens geen mooie wedstrijd, daarvoor was W.T.B. te sterk en Scheepsbouw te zwak. Het elftal van W.T.B. bestaat vrijwel geheel uit goede spelers. Terwijl Scheepsbouw het hoofdzakelijk van de achterhoede en mid- voor Augustein moet hebben. Een ongelijke strijd was dan ook te verwachten. De wedstrijd. De eerste 25 min. hield Scheepsbouw nog het meest stand. Zelfs kregen ze nog een paar behoorlijke kansen om te doelpunten. Den mooisten kreeg even wel l.buiten Bands- ma. Bij een aanval kreeg hij den bal vlak voor het doel in vrije positie te pakken, doch op het juiste moment faalde hij volkomen. Bij W.T.B. vlotte het intusschen ook nog niet erg in de voorhoede. Het samenspel wal niet vlottend en daarbij kwam nog, dat ze het te veel alleen wilden doen. Ze zagen ech ter bijtijds het verkeerde hiervan in en ver anderden dan ook dadelijk van tactiek. Nu ging het veel beter in de voorhoede en al spoedig wist Boon met een goed schot W.T.B. de lei ding te geven. Een minuut later bracht Kuil man den stand op 20. Nog voor de rust werd het 40. Eerst kopte een S.-back in eigen doel en uit den volgende aanval bracht Boonstra met een schuiver den stand op 40. Na de rust. was er geen aardigheid meer aan. W.T.b. kwam niet voor het S-doel vandaan. Spora disch zagen wij een tegenaanval van Scheep», bouw. Toch wist Bandt geruimen tijd zijn doel schoon te houden. Het was jammer, dat hij twee gemakkelijk ballen liet loopen, waar* door Brinkman en Boon den stand op 6Q konden brengen. In de laatste 10 min wist Brinkman nog tweemaal Bandt te passeerenj waardoor den stand tot 80 opgevoerd werU De kampioen in afd. I is ook bekend. Door P.T.T. met 20 te verslaan kwam B.W.W. in het bezit van den kampioenstitel. Ook jullie van harte gefeliciteerd B.W.W.-ers. Nu is alleen nog het wachten op den kam pioen in afd. II. Wie zal het worden. Scheeps bouw of L.B.D. I?. Wij zijn benieuwd. TELEURSTELLEND. De voetbalsport wordt thans op Urk in zeer drukke mate uitgeoefend. Telkenmale vertrekt er op Zaterdag een extra boot met een muziek-gezelschap naar elders tot het houden van voetbalwedstrijden. J.l. Zaterdag werd er een tocht gemaakt naar Zwartsluis, waar gespeeld werd tegen de voetbalvereeni- ging „Olympia" van Vollenhove. Met 31 voor Vollenhove verloor de Urker voetbalver- eeniging dezen wedstrijd. De tocht werd door meer dan 100 personen meegemaakt. UITBREIDING. De bemanning van de U.K. 17, die indertijd voor oorlogsdoeleinden gevorderd is, heeft nog een poosje gewacht of het schip misschien terug zou komen, maar heeft nu de hoop op gegeven en nieuwe wegen gebaand. Schipper H. Post is overgegaan op de U.K. 51 en Fokke Bakker en T. de Vries de knechts hebben een fraai Schoeterlander bottertje gekocht voor de IJselmeervisscherij. Eenige jaren geleden werd dit soort bottertjes gratis ter beschik king gesteld voor brandhout en dan was er haast geen animo voor om deze te sloopen. Nu echter overtreft de vraag het aanbod. Thans ziet men vele van deze bottertjes in de Urker haven liggen. WEER AANGEVANGEN. De bouw van het nieuwe raadhuis te Urk, welke sinds 14 dagen was stopgezet, heeft nu heden weer een aanvang genomen. Men is thans reeds met het metselwerk voor het nieuwe gedeelte van het Gemeentehuis bezig. Men hoopt nu in een vlug stadium dit zeer noodzakelijk werk te kunnen voltooien. ZWARE VANGST. De U.K. 72, schipper C. Bakker, trok dezer dagen een verwarde massa ijzer in de aalkuil Waarschijnlijk treft dit. een onderdeel van een in zee gestort vliegtuig. Het gedeelte is op het opslagterrein van de Zuiderzeewerken ge deponeerd. DUBBELE REDDING. Twee zoontjes van F. van Slooten vielen spelender wijs te water In de zeer diepe haven. De heer de B. zag het vreeselijk onge luk gebeuren en zag dat de verdrinkingsdood reeds zeer nabij was. Dadelijk liet hij zich in de haven zakken. Hij hield zich met zijn eene hand aan den kant vast en wist een der kleinen dadelijk naar zich toe te halen. Inmid dels was er hulp aanwezig, waarna ook de andere gered kon worden. Door het krachtige optreden werden deze beiden aan de verdrin kingsdood ontrukt. VEEL ZIEKEN. Dat er thans op Urk veel zieken zijn, be wijst het feit, dat behalve de verpleegden in Zwolle, er in de Snoeck van Loosen Zieken- inrichting te Enkhuizen 14 Urkers en Urker- innen ter verpleging zijn opgenomen. Voor Urk is dit aantal ongekend groot. Wel een teeken, dat een eigen ziekenhuis op Urk niet een overbodige weelde zou zijn. Urk, 8 Juli. Door 40 vaartuigen werd heden aan den Vischafslag alhier aangevoerd: 2422 kg aal en paling, van 8150 kg per vaartuig, prijs 0.611.54. 40 kg voorn en baars, 1468 ct. per kg; 200 manden possen, 2.en 55 manden nest, 33 ct. per mand. Wegens windstilte hebben de motorlooz» zeilvaartuigen niet kunnen visschen.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5