Nederland en Europa electriciteitsmeter? Distributienieuws Duidelijke waarschuwing Hoe controleer ik mijn Bloedige zeeslag Ml]!]] EU i! m Eli® 0 0i 0B lp Eerherstel voor ZEIST Distributiebonnen vervalscht spelend verdronken. lijk opgehaald. openluchtvergadering van de n.s.b. op het amstelveld. nieuwe bonnen. brood. vleesch. kaas. eieren. melk aardappelen. Strenge straf van het Duitsche Landesgericht jtal iaaoschweermachtbericht in de Middellandsche Zee PROF. VAN LOON BESPREEKT HET BEGRIP „VRIJHEID" EN DE KWES TIE „BEZET GEBIED." „In het groote geheel ie plaats voor ons volk." 's-Gravenhage, 24 Juli. Hedenmiddag had in het Kurhaus te Scheveningen een bijeenkomst plaats van het sociaal econo misch genootschap ..Nederland en Europa Eenige maanden geleden is van prof. dr. G. A. S. Snijder het initiatief uitgegaan tot oprichting van het genootschap „Nederland en Europa". Dit genootschap stelt zich tot taak de problemen, welke naar voren zul len komen bij de herordening van ons we relddeel onder leiding van Duitschland voor zoover deze Nederland betreffen, reeds thans te bestudeeren. Nu Duitschland het bolsjewisme wil ver nietigen, bleek het gewenscht, tot overeen stemming te geraken zoodat tot samengaan \an den Nederlandschen sociaal economi- schen kring en het genootschap „Nederland en Europa" werd besloten, onder den naam: sociaal economisch genootschap „Neder land en Europa". Het doel van deze genootschap is, samen werking tot stand te brengen tusschen al le Nederlanders, die op grond hunner over tuiging bereid en in staat zijn actief mede te werken aan den sociaal economischen op bouw van den nieuwen Nederlandschen staat binnen het kader van de Europeesche levensruimte. Reeds zijn binnen het kader van het ge nootschap tal van commissies gevormd, die zich zullen bezig houden met de bestudee ring van actueele vraagstukken. Zoo zijn ingesteld commissies voor het prijzenvraag- stuk, voor de oprichting van een maatschap pij van volkswelvaart, voor de herorientee- ring der visscherij, tot opstelling van een volks economisch plan, voor de volksch cul- tureele opbouw van ëe Nederlandsche dor pen en steden, voor de bestudeering van de Nederlandsche deelname aan den wederop bouw van Europa, e.a. De bijeenkomst werd door tal van autori teiten en personen uit vooraanstaande NSB.- kringen bijgewoond. Openingsrede. De bijeenkomst werd geopend door Prof. Dr J. van Loon, die in de eerste plaats mi nister Dr. H. Fischboeck welkom heette. Vervolgens nam prof. Dr. G. A. S. Snij der het woord. Aan zijn rede ontleenen wij het volgende: Men kan niet meer „kiezen" voor de oude orde, want deze keus beteekent wanorde, neen erger: de chaos. Want niemand make zich de illusie, dat het Duitsche volk, na zijn ervaringen van de laatste kwart-eeuw, zich weer gedwee in het gareel zou laten span nen gesteld al, dat de andere partij daar toe in staat zou zijn. Hoofdzaak is, dat wii hier nog eens vast stellen, dat wij ons niet met binnenland- sche politieke tegenstellingen zullen bezig houden. Dat wil niet zeggen, dat wij ons tegen over politieke richtingen plaatsen. A prion wordt niemand op grond van politieke over- wegingen uitgesloten of gezocht. Het gaat ons in de eerste plaats om een onbevoor deelde, zakelijke samenwerking. Bedrieg ik mij niet, dan gaat het hier in de allereerste plaats om het gevoel van vrijheid, welks ontbreken velen verhindert hun richting te bepalen en hen veroordeelt tot „afwachten". Zij, die zich op dit stand punt stellen, vergeten één ding: dat zij zich zelf juist voor het „afwachten" het voor naamste element der vrijheid, de keuze, op den duur ontnemen. De vrijheid is dan ook niets absoluuts en bestaat slechts in het gevoel vrij te zijn in zijn handelingen en het gevoel zijn beslis singen te treffen in overeenstemming met den grondslag van zijn wezen en zijn rede lijk inzicht. En, al maak ik mij sterk, dat er onder u nauwelijks iemand is, die niet m de jaren, welke achter ons liggen, dikwijls heeft gehandeld en beslist, anders, dan hij zelf gewild zou hebben onder dwang van buiten dus. De kwestie „bezet gebied" Wij leven in „bezet gebied", dat behoeft men mij werkelijk niet te vertellen en ik geloof, dat ik de inhoud van dit feit beter begrijp, dan velen, die zich verkneukelen over een „proteststaking", een doorgesneden kabel of andere lichtzinnige domheden, waarvoor maar al te vaak menschen moeten boeten, die er part noch deel aan hebben. Inderdaad, het is nog steeds oorlog en de oorlog heeft zijn eigen recht, het recht van de macht, zooals ieder, die het kleinste ge schiedenisboekje nog eens wil lezen, kan weten, en ook niet behoorde te vergeten. Wij moeten ons daarin schikken en de ons opgelegde beperkingen dragen, wel wetend en beseffend, dat het nog heel anders zou kunnen zijn. Uiteraard is deze oorlog van voorbijgaan- den aard. en. zoo vraagt men, is het dan niet vroeg genoeg, wanneer wij onze be sluiten nemen, als tenminste eenmaal de be zetting is opgeheven? Daarop zou ik het volgende willen antwoorden. Deze bezetting niet een los opzichzelfstaand feit, zelfs niet alleen maar een klein onderdeel van een militaire noodakelijkheid, maar is, en dat wordt nogal eens over het hoofd gezien, een symbool, een kenteeken voor ons het meest in het oog springende van een geweldige verschuiving in de machts verhoudingen. Deze verschuiving is het blijvende resultaat van den oorlog en wi.i kunnen daarmede niet vroeg genoeg reke ning houden. Het is zelfs het eenige feit, waarmede wij rekening moeten houden, want er is voor ons geen alternatief. Het Rijk. das Reich. moet men veeleer zien en ondergaan als een bindende, verplichten- id idee, een onverbrekelijke lotsverbonden heid van allen, die deze gedachte als iets Men meldt ons van officieele zijde: In verband met de verscherpte rant soeneering van electriciteit, is het voor de verbruikers van veel belang, dat zij regelmatig door het aflezen van den stand van den electriciteitsmeter hun verbruik controleeren. Zij kunnen dan zelf vaststellen, of zij inderdaad voldoende op hun electriciteitsverbruik bezuinigen en hun plicht in dit opzicht dus vervul len. Aldus kunnen zij zich met zekerheid vrijwaren tegen de sancties, die bij het overschrijden van het toegestane electri citeitsverbruik worden toegepast. Hoe wordt nu de stand van een elec triciteitsmeter afgelezen en daaruit het verbruik bepaald? Het eenvoudigste model electriciteits meter heeft één cijfertelwerk, dat het verbruik in kilowatturen, en wel meestal tot in tienden kilowatturen nauwkeurig aangeeft. De scheiding tusschen de cij fers, die de heele kilowatturen aangeven en die, welke tienden kilowatturen re- gistreeren, wordt veelal gemarkeerd door een komma en bovendien door een afwij kende kleur van het vakje, waarin het laatste cijfer staat (zie fig. 1.) LAAS TARIEF H006 TARIEF [UBil FIG 2 LT HT ris.i Het telwerk van fig. 1 geeft een ver bruik van 361.3 kilowatturen aan. Wees het telwerk bij de vorige aflezing b.v. 320.1 kilowatturen aan, dan is het ver bruik over de periode tusschen beide af lezingen dus 361,3320,1 41,2 kilowatt uren geweest. Bij een deel der verbruikers zijn in verband met het tarief, waartegen de stroomlevering plaats vindt, electrici- teitsmeters opgesteld, die twee cijfertel- werken bezitten, omdat de stroom tegen twee prijzen wordt geleverd, b.v. tegen een lagen prijs in de nachturen en een hoogeren prijs gedurende de overige uren van het etmaal. Elk der beide cij- fertelwerken is dan op dezelfde manier ingericht als het zoojuist beschreven cij fertelwerk van een eenvoudigen electri citeitsmeter. Voorbeelden van dergelijke telwerken zijn in de figuren 2 en 3 aan gegeven, en wel in fig. 2 voor telwerken, die boven elkaar zijn geplaatst en in fig. 3 voor telwerken, die naast elkaar zijn geplaatst. Indien de telwerken zijn aangeduid met „Laag Tarief (LT)" en .Hoog Tarief (HT)" dan wordt op het eene telwerk het ver bruik volgens het lage tarief en op het andere dat volgens het hooge tarief ge FIG3 registreerd. Men moet beide telwerken aflezen en op den stand van elk der bei de telwerken den stand bij de vorige af lezing in mindering brengen. Zoo vindt men dan het verbruik volgens het lage tarief en het verbruik volgens het hooge tarief; de som van beide verbruiken is het totale verbruik, waarop het aan komt. Er zijn ook gevallen, waarin stroom volgens twee tarieven wordt geleverd en waarbij het eene cijfertelwerk het totale verbruik registreert en het andere b.v. het verbruik tegen het lage (nacht)tarief. De telwerken van zoo'n meter zijn b.v ingericht als in fig. 4 is aangegeven. Het is duidelijk, dat men dan voor het con troleeren van zijn verbruik slechts den stand van het telwerk voor het totale ver bruik behoeft af te lezen en dat men dus den stand van het andere telwerk buiten beschouwing kan laten. TOTAAL NACHT FIS. 4 Men vergewisse er zich dus zeer goed van, of men een electriciteitsmeter heeft, waarbij het verbruik volgens elk der beide tarieven afzonderlijk wordt gere gistreerd, dan wel een electriciteitsme ter, waarvan een der beide telwerken het totale verbruik registreert. In bijzondere gevallen worden ook we eens electriciteitsmeters met drie telwer ken toegepast, omdat de electriciteit te gen drie stroomprijzen wordt geleverd Het is duidelijk, dat dan voor de drie telwerken dezelfde gedragslijn moet worden gevolgd als hierboven voor twee telwerken is omschreven. groots en onaantastbaars in zich dragen en behoeden. Wil men liever spreken van een Germaanschen statenbond, mij is het ook goed. al gevoel ik mij dan verplicht, er op te wijzen, dat de volle nadruk op de ver bondenheid dient te vallen. In dat groote geheel is, daarvan ben ik overtuigd, plaats voor ons volk als zelfstandig volk. Zijn staat kundigen vorm kan dit volk zich op den duur slechts zelf scheppen. Een geschonken lappendeken van over geleverde vormen kan nooit het passend kleed van een levend lichaam zijn. De oorlog heeft ten laatste toch een harde waarschuwing met vurige letters geschreven Laat deze les niet ongelezen wegdoven, en laat ons met alle kracht, moed en vertrou wen, die in ons zijn, daarnaar handelen. Daartoe op te wekken is het voornaamste doel van het soc. econom. genootschap Ne derland en Europa. Hierna werd het woord gevoerd door den heer H. C. van Maasdijk, die het thema be handelde. de organisatie van het Neder landsche bedrijfsleven. Hij begon met op het feit te wijzen, dat de organisatie-commissie zich nog midden in haar werkzaamheden bevindt, zoodat het niet de tijd is om een samenvattend overzicht van haar werk zaamheden te geven. De taak van de organisatie-commissie is niet, zooals men vaak meent, het zelf orde nen, maar zij schept slechts de organisa ties, die eventueel een ordenende functie kunnen vervullen. Niet de geheele staatstaak zal door de or ganisaties kunnen worden overgenomen. Voor bepaalde algemeene werkzaamheden zullen zeker nog rijksbureaux gehandhaafd moeten worden. Evenmin zullen ook alle organisaties uit het bedrijfsleven moeten verdwijnen, waar bij men bijv. denken moet aan sommige kartels, die naast de groepen zullen blij ven bestaan. Spreker schilderde daarna den internen opbouw van de organisaties. De hoofdgroepen worden onderverdeeld in bedrijfsgroepen, deze in vakgroepen en deze eventueel in ondervakgroepen. De voor zitter is bevoegd aan de leden aanwijzingen te geven. De voorzitter heeft dus een groote macht. Hier moet echter tegenover staan een voortdurend voeling houden met de le den van de organisatie, er mag geen sprake zijn van een van bovenaf dicteeren. Met een gemeenschappelijken maaltijd werd de bijeenkomst besloten. DE ROODS KRUISCOLLECTE DER n.s.v.O. 's-Gravenhage, 24 Juli. De Persdienst der N.S.B. meldt: In ons bericht van 22 Juli j.1. vermeldden wij, dat Zeist slechts een bedrag van f 6. voor de Roode Kruisorganisatie, opbracht. Dit berust echter gelukkig op een mis verstand. De voor Zeist gedane opgave van f 6.was een nagekomen gift. Het totaal bedrag voor Zeist is f 1377.86. Flinke straffen geëischt. Voor de Haarlemsche rechtbank stonden heden een 32-jargie teekenaar en zijn 20-ja- rige geliefde terecht wegens valschheid in geschrifte en poging tot oplichting. De tee kenaar, die bij een fabriek werkte, vond, dat hij te weinig verdiende en probeerde het daarom eens in den kettinghandel. Hoewel hij niet over koffie beschikte, bood hij iemand een partijtje koffie te koop aan, welk aanbod werd aanvaard. Toen moest de tee kenaar een middel bedenken om aan koffie te komen. Na eenige experimenten gelukte het hem, copieën te maken van distributie bons Hierdoor kwam hij echter niet aan koffie, maar op de koffie, aangezien de vervalsching werd ontdekt, toen zijn ge liefde de bonnen in een winkel trachtte in te wisselen. Beide verdachten bekenden en de officier eischte tegen den teekenaar tien maanden en tegen het meisje acht maanden. De rechtbank zai over veertien dagen uit spraak doen. Het 214-jarig jongetje van Eyk uit Zutphen was met zijn vriendjes aan het spelen bij het water van de Hoofdgracht van de Ta- demasingel. Toen het kind alleen was ach tergebleven. is het te water geraakt en ver dronken. Na urenlang dreggen heeft men het lijkje opgehaald. Ter hoogte van Helbergen, onder de ge meente B'rummen, is uit den lJssel het lijk opgehaald van den 18-jarigen J. T. J. uit Baak. die op 13 Juli bij het zwemmen is verdronken. Op het Amstelveld te Amsterdam heeft gisteravond de N.S.B. een openluchtvergade ring gehouden. Er was voor deze bijeenkomst groote belangstelling. Kringleider Joh. M. van Twuijver, vroeger te Schagen, voerde het eerst het woord Hij zeide, dat de N.S.B. ers vol vertrouwen zijn over den strijd, die aan het oostelijk front wordt gestreden, omdat zij er van overtuigd zijn, dat het nationaal socialisme zal zege vieren. Zij zijn er ook trotsch op, dat naast de Duitsche kameraden en naast de Finnen Roemenen. Hongaren, Slowaken en Span jaarden, ook duizenden Nederlandsche ka meraden staan, die bereid zijn het offer van hun leven te brengen voor hun beginsel. Van den overkant van de zee wordt wel gesproken over landverraders, maar dat kan den nationaal-socialist koud laten. Want hij heeft duizend maal meer respect voor één zwarten soldaat van Mussert dan voor alle r§geerings„helden", die de beenen namen toen de Duitschers nog voor de Grebbelinie stonden. Na kringleider van Twuijver sprak het N.S.B.-statenlid J, Ph. van Kampen, Gedurende 27 Juli t.m. 2 Augustus geeft bon 28-4 recht op het koopen van 4 rantsoe nen brood en bon 28 op 1 rantsoen brood oi gebak. Bon 28 „vleesch", geeft gedurende 27 Juli t.m. 2 Aug. recht op het koopen van rant soen vleesch of vleeschwaren. Bon 28, „vleeschwaren", geeft gedurende dezelfde periode recht op 1 rantsoen vleesch of vleeschwaren, Bon 28, geldig van 27 Juli tot en met 2 Aug. geeft recht op het koopen van 1UU gram kaas. Bon 28, geldig, van 27 Juli tot en met 2 Augustus, geeft recht op één ei. Bon 28, geldig van 27 Juli tot en met 2 Aug. geeft recht op het koopen van l3/a liter melk. Bon 28 Reserve, geeft gedurende 27 Juli tot en met 2 Aug. recht op het koopen van 3 kg. aardappelen. De bonnen, welke van 27 Juli 1941 af zijn geldig verklaard, met uitzondering van die voor vleesch of vleeschwaren, mogen reeds op Zaterdag 26 Juli 1941 worden gebruikt. Het koopen van vleesch of vleeschwaren in winkels op Maandag en Dinsdag is niet ge oorloofd. 's-Gravenhage, 24 Juli. Voor het Landes gericht stond terecht de 25-jarige W. H. B„ bode bij een der departementen van alge meen bestuur te 's-Gravenhage. In dat de partement hebben ook verscheidene Duitsche heeren hun kantoorlokalen, waarin een portret hangt van den Fuehrer. Naar de verdachte vertelde, zat hij bene den in het departement toen hij in de cou rant las, dat in alle openbare gebouwen de portretten van de Koningin moesten wor den verwijderd op grond, dat deze laatste zich aan de zijde der bolsjewisten had ge steld. Bij het lezen van dit bericht is ver dachte zoo in woede ontstoken, dat hij meende, dat nu ook maar het portret van den Fuehrer weg moest. De daad bij de ge dachte voegende, liep hij naar boven en sloeg van twee „Fuehrerbilder" het glas stuk. Het was, naar hij zeide, niet zijn be doeling geweest, den Fuehrer te beledigen, maar er was slechts sprake van een woede aanval. Hij had spijt van wat hij gedaan had, te meer, daar hij door de Duitschers, voor wie hij werkte, steeds goed behandeld was en door hun toedoen zelfs verhooging van loon gekregen had. De Staatsanwalt zeide o.m., dat Duitschland niet voor zichzelf, maar voor Europa vecht tegen het bolsje wisme. Op 't oogenblik van deze groote uiteenzetting zijn duidelijke fronten ontstaan. Duitschland kan niet dulden, ook niet in de bezette landen, dat wie ook zich aan de zijde van het bolsjewisme stelt. Uit de omstandigheden blijkt, dat de ver dachte van plan was een politieke demonstratie te veroorzaken. Verer gerd wordt de zaak daardoor, dat de verd. voorbestraft is en zich niet aangegeven heeft, toen hij zag, dat andere personen door zijn daden in verdenking kwamen. Deze verdachte geeft zelf toe, dat zijn positie door toedoen der Duitsche heeren was Amsttrdamsehe effecteobturs Geringe affaire. Gedrukte markt Lager koerspeil. Nederlandsche beleggingen kalm. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. VK. L.K. 99 15/16-100 99 15/16-loo Nederland 1941 I 4 Nederland Nederland Idem met Nederland Oost Indië Oost Indië 1940 I 4 1940 II 4 bel fac. 1938 3.31/2 1937 3 1937 A 3 11011/16 iooi7 99% 9934 100% 100i/2 92i/2-92 13/16 92 11/16-92 13/16 94% 95% 94 94% PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 943% 's Grav. '37 I 3% 97 97 N. Holl. '38 3 89 N.-Holl. '38 II (31/,) 3 91% 91 9/16 R'dam '37 I Hl 3% 93% 93% Z.-Holland 1937 3 95% 95% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3y2 98 97% AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 193 Ned. Ind. Handelsb. A 128%' 123 Ned. Handel Mij. c.v. A 135 132 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 146%-146 146%-145% Centr. Suiker Mij. 210% Fokker g. A 192 186 Lever Bros en Unilever cv.A 131%-129% 128-130% Ned. Ford 318 319 Philips G B vA 227%-225 226-221 Philips pref. A 153 151% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 247%-244% 241-237 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A 119%-118% 116-117% Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat bez. v. A. 168% 165% Kon. Paketvaart A 2443%-243 240-238 Ned. Scheepv. Unie A 177%-179% 176-174% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H VA. Javasche Cultuur N.l.S.U, 431-427 424-420 256 250 239 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 231% 226-224 289-286% Deli Mij. cv. A 2843%-® Senembah 229-229% 224-223 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 277-271 269-266 Deli Batavia Mij. A 224 219 verbeterd. Als dank gaat hij nu zich op deze wijze misdragen. Spr. vond het geval zeer ernstig en eischte een gevangenisstraf van twee jaren. Na in raadkamer te zijn geweest, wees de rechter vonnis. Hij veroordeelde den verd. tot twee jaren gevangenisstraf met aftrek der korte preventieve hechtenis. Het is klaarblijkelijk velen Nederlanders nog niet duidelijk aldus lichtte de rechter het vonnis toe waar de strijd in Sowjet-Rus land om gaat. Denkt men, wanneer Duitsdh land zou verliezen, de bolsjewiki aan de grens zouden blijven en Nederland niet zou den betreden? Deze oorlog voert Duitsch land voor geheel Europa en wanneer de Koningin zich aan de zijde der Sowjets schaart, moet het land de gevolgen dragen. De daad van verdachte verdient dan ook de strengste straf. Dit geval moge een waarschuwing voor al diegenen zijn, die gelooven, demonstraties en propaganda tegen Duitschland te kun nen bedrijven. Rome, 24 Juli (Stefani) In zijn weer- machtsbericht no. 414 maakt het Italiaan- sche opperbevel het volgende bekend: Gisteren overdag is het centrale bekken van de Middellandsche Zee het tooneel ge weest van een bloedigen zeeslag, welke voor onze dappere bemanningen roemvol geëin digd is. Sinds het aanbreken van den dag en gedurende het verloop van den dag had den verkenningsvliegtuigen een belangrijk vijandelijk konvooi opgemerkt, waarvan zij de bewegingen volgden, en dat zwaar geës corteerd werd door marinevaartuigen, krui sers. torpedojagers en vliegtuigmoedersche pen. Het konvooi voer in het westelijke bek ken van de Middellandsche Zee en was op weg naar de Levant. De vijandelijke forma tie werd herbaalde malen aangevallen door onze luchtstrijdkrachten, die den vijand zware verliezen toebrachten, zonder acht te slaan op de hevige reactie van 't luchtdoel geschut en van talrijke jagers. Tot zinken werden gebracht: een schip van 15.000 ton en een schip van 10.000 ton geladen met ont plofbare Stoffen. Met laatste schip vloog met de ading in de lucht. Getorpedeerd werden- en kruiser van 10 000 ton der Southampton' klasse en een kruiser van 8000 ton. Gebom bardeerd en getroffen werden: een slagschip een kruiser, een torpedojager, een groot schip en nog een ander vaartuig. Tijdens luchtgevechten werden zeven vijandelijke vliegtuigen neergehaald. Drie Italiaansche toestellen zijn niet op hun bases terugge keerd. Talrijke leden der bemanningen van Italiaansche vliegtuigen welke onder bevel stonden van kapitein Magagnoli en de lui tenants Cipriani en Robone hebben zie*1 bijzonder onderscheiden bij het zeer stout moedige optreden van de torpedovliegtuigen. La tér, tijdens den nacht, hebben lichte een heden van onze marine met groote energ'® eveneens de Britsche schepen aangevallen- Een van onze snelle vaartuigen onder bevel van fragattenkapitein Forza heeft een groote eenheid tot zinken gebracht, terwijl een an der vaartuig onder bevel van den luitenant ter zee Pascolini een torpedojager tot zij1" ken bracht. Al onze eenheden slaagden er ia met slechts lichte schade op haar steunpun ten terug te keeren. Men is thans bezig met de redding der schipbreukelingen van de v1.1andeh.1ke gezonken eenheden. In de® nacht van 23 Juli liad een van onze duik" booten een groote eenheid van dezelfde f°rr matie met torpedo's getroffen. Op 22 JuH overdrag brachten vijandelijke vliegtuig®11 een van onze schepen tot zinken. De geheele bemanning is gered, maar er zijn talrijke gewonden. In Noord-Afrika is geen enkele gebeurte nis van beteekenis aan het front van i;o„ en Soiiocm te vermelden. De Hf liaansch-Duitsche luchtmacht bombardeerde „f lnrlcbtingen van Tobroek. alsmede c°f raties ^upe'sche voertuigen in de omge ving van Bir Habata. in Oost-Afrika trachtten vijandelijke afdee- Jingen een verrassende actie te ondernemen tegen een van onze vooruitgeschoven stellin gen in de zone van Gondar. Zij werden op d vlucht gedreven dank zij onze snelle reactie- .j jGlijke vliegtuigen ondernamen gis'®r middag een aanval op Trapani. Het lucht doelgeschut trad snel in werking en haalde een bommenwerper van het type Blcnheim neer. Een gered lid der hemnnnim? werd ge vangen genomen

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2