Het burgerlijke bestuur Een babbelachtige huishoudster Pientere jongens MOSKOU OPNIEUW GEBOMBARDEERD in de bezette Oostelijke gebieden Marktberichten 5 Duitschland strijdt voor Europa r A Nieuw vraagstuk bij de beroepskeuze SCHAGEN Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Provinciale publicatie van den gemachtigde voor de priizen Uit het hoofdkwartier van den Fueh- rer„ o Augustus (D.N.B.): Het opperbevel van che Duitsche weer macht maakt bekend: In de Oekraine werden uitvalspogingen van de in een nauw gebied samengedron gen vijandelijke strijdkrachten verijdeld. iJeelen van den vijand werden daarbij in J?3!1 Bij de uitbreiding van het gebied van doorbraak werd op 100 kilo meter ten zuidoosten van Smolensk een nieuwe vijandelijke afdeeling deels ver nietigd, deels ingesloten. In Estland werd de stad Taps ingeno men. Gevechtsvliegtuigen bestookten in den afgeloopen nacht zonder ophouden militaire en voor de oorlogvoering be langrijke inrichtingen te Moskou op suc cesvolle wijze met brisant- en brandbom men. Bij aanvallen op de Britsche ravi- tailleeringsscheepvaari bracht het lucht- wapen ver ten westen van Ierland en in het kanaal van St. George twee koop vaardijschepen met tezamen 10.300 b.r.t. tot zinken. In Noord-Afrika mislukte bij Tobroek een aanval van sterke Britsche strijd krachten onder zware verliezen voor den vijand. Duitsche gevechtsvliegtuigen de den ook vannacht aanvallen op Britsche steunpunten aan het Suez-kanaal. In den nacht van 3 op 4 Augustus vernietigden zij op de reede van Suez twee Britsche koopvaardijschepen met tezamen 18.000 b.r.t. en troffen een groot passagiersschip op ernstige wijze. De vijand vloog noch overdag, noch des nachts naar het gebied van het Duitsche rijk. In den strijd tegen de Britsche koop vaardijscheepvaart brachten marine en luchtwapen in de maand Juli 407.600 b.r.t. vijandelijke koopvaardijscheepsruimte tot zinken. Bovendien werd een groot aantal vijandelijke koopvaardijschepen zoo zwaar beschadigd, dat zij voor geruimen tijd niet voor de verzorging van het Britsche moederland gebruikt kunnen worden. De verliezen, die de vijand als gevolg van mijnen geleden heeft, zijn in deze getali' niet inbegrepen. .(Van onzen Haagschen correspondent). Lezer, ik heb het niet alleen met eigen oogen gezien, maar de advertentie ligt hier voor mij op tafel. Denk dus niet, aan een borreltafelgrapje, maar aanvaard de stellige verzekering dezerzijds, dat het echt waar is. Het meest verspreide plaatselijk blad in een stad in het Westen des lands had n.1. gister avond een advertentie van de volgende in houd: Betrekking gezocht voor eenigszins babbelachtige, overigens uitstekende huishoudster, middelbare leeftijd, bijv. bij slecht hoorende dame. Br.... Allereerst wensch ik te constateeren, dat ik den naam van de stad, laat staan dien van de bewuste krant niet genoemd heb. Ik begeer n.1. niet ter verantwoording te worden geroepen door deze babbelachtige, overigens utistekende huishoudster, noch door haar familie, wegens het feit, dat ik haar heusch, zonder kwade bedoelingen, bij wijze van spreken wat in het zonnetje zet Maar toch voel ik me geroepen, dit geval aan de vergetelheid te ontrukken, want deze advertentietekst opent nieuwe wijde pers pectieven niet alleen, doch geeft ook aan leiding tot eenige vragen. B.v. wat is „eenigs zins babbelachtig" en welke mate van slechthoorendheid moet of mag de dame be reikt hebben, die men met deze overigens uitstekende huishoudster wil opknappen, zal H.Ed. van gezegde babbelachtigheid van middelbaren leeftijd dch nee, die hoort bij de huishoudster, maar de babbelachtigheid óók, dus laat maar staan! niet onredelijk veel last hebben. Een en ander in verband met het aantal radiotoestellen en de kracht in decibels van alle stofzuigers tezamen en in vereeniging, in de buurt welke men dan met deze bedaagde babbelaarster gelukkig denkt te maken. Gedachtig aan de waarheid, welke de moeder is van de advertentierubriek, mag men vol vertrouwen natuurlijk aannemen, dat deze babbelachtigheid vrij is van kwaad sprekerij en dat de steller van deze aanbie ding voor-goede-verzorging-der-huishouding alleen het oog heeft gehad op kracht van stemgeluid en frequentie van woordproduc tie, zooals deze beide voortgebracht worden door de mond van meergezegde huishoud sters van middelbaren leeftijd, wat zal die overigens in haar jonge jaren een mega foon geweest zijn! Niet zoo zuinig ook! Dit. soort advertentie opent nog meer ge zichtspunten: men denke eens aan het om gekeerde geval, een huishoudster die nu letterlijk den heelen dag geen mond open doet. Dat kan toch óók gebeuren, al zal het een uitzqndering blijven! Bij wie moet zoo'n exemplaar nu komen? Men zou kunnen zeg gen, dat een betrekking bij een kapper haar geen kwaad zou doen En dan een juffrouw met een nog al amoureuzen inslag; zal die bij een braaf oud meneertje haar rust en beterschap vin den? En een, die zich ongaans pleegt te eten aan varkensvleesch in een Joodsch ge zin en een met een paarsch neusje bij een Blauweknoop-ridder? En hoe zou het eentje met watervrees ver gaan bij een directeur van een badinrich ting? Kortom, er zijn vele nieuwe mogelijkhe den op het gebied der beroepskeuze bijge komen, maar ik moet er niet aan denken, dat de juffrouw van onze advertentie bij meneer Sunier van Artis of hier in Den Haag bij Jhr. de la Paisières den nieuwen directeur van onzen dierentuin terecht zou komen! Ziet U haar al 'loopen in de laan met de papegaaien, aan beide zijden een lange rij van dat bengelend gedierte, mooi van kleur maar schel van stem? Dat zou een spreekkoor worden om de heele buurt, een kilometer in het rond te ontvolken. Maar overigens, een babbelachtige, ver der uitstekende huishoudster bij een slecht- hoorende damedaar zit wat in, zou Bu ziau zeggen. „In die straat staat een damesfiets, als jullie die even voor mij halen, krijg je een paar centen". Zoo sprak een 23-jarige werk- looze i een zomermiddag in Juni tot een paar schooljongens, die op het Mercatorplein aan het spelen waren. En om het den kna pen nog duidelijker te maken, stopte de man een van hen een briefje in de hand, waar op precies het huisnummer en de naam van den winkel vermeld was, waar de fiets moest staan, alsmede het adres waar het rijwiel gebracht kon worden. Amsterdamsche jongens geven dikwijls blijk van een helder verstand en de 13-jarige Marinus deed dat ook. „Waarom", zoo dacht Marinus, „moeten wij een fiets gaan halen die zoo dicht bij staat. Als het zuivere koffie is dan kan hij het zelf wel doen." Maar hij gaf geen uiting aan zijn ver denking. Hij pakte het briefje aan en ver dween er mee. In gezelschap van den twaalf jarigen Pietje en den zesjarigen Jopie wan delde hij naar de aangegeven straat, maat niet om de fiets te halen. Hij spoedde zich integendeel naar het dichtsbijzijnde politie posthuis en vertelde daar een agent, wat hem overkomen was. Die prees den jongen detective en adviseerde hem terug te gaan, het rijwiel te halen en naar het opgegeven adres te brengen. Dat gebeurde. De jongens haalden de fiets en brachten die naar het adres, waar de man reeds wachtte en de fiets in ontvangst nam. De politie grijpt in. Maar op dit schoone oogenblik kwam de agent te voorschijn, greep den man in zijn kraag en zorgde er voor, dat hij op de plaats kwam, waar hij behoorde. Gistermorgen stond de man, wegens po ging tot uitlokken van diefstal, terecht voor de vacantiekamer der rechtbank te Amster dam. Nu trachtte hij den dans te ontspringen door een ontkenning. Hij had het briefje niet gegeven, zoo beweerde hij, en hij had zelfs de jongens niet gezien, vóór zij met een fiets bij hem kwamen. Dat briefje was afkomstig van een onbekenden man. Die geheimzinnige had hem gevraagd even zijn fiets in ontvangst te nemen als de jongens kwamen. De onbekende was namelijk een koopman. die weg was gegaan om een pak te< halen, dat op de fiets gebonden moest worden. Uit vriendelijkheid had hij gewacht Toen de jongens echter met een dames fiets kwamen had hij gezegd: „Nee, jongens jullie hebben de verkeerde fiets meege bracht". Op dat moment had de politie hem ingerekend. Hij was dus volkomen onschuldig en wist van niets. De rechtbank geloofde niets van het on waarschijnlijke verhaal en had meer ver trouwen in de kleurige historie van de jon gens, die alles nog eens tot in de finesses kwamen vertellen en die geen oogenb'ih er aan twijfelden, dat hier de man stond, die hun een briefje had gegeven. De officier van justitie had respect voor het optreden van de jeugdige knapen en zwaaide hun lof toe. Hij achtte het ten taste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischte een gevangenisstraf voor den lijd van een jaar. Op Dinsdag 19 Augustus zal de rechtbank uitspraak doen. Berlijn, 5 Aug. De A.N.P.-correspondent meldt: Gelijk zulks laatstelijk bij de voormalige Joegoslavische gebieden het geval was, zoo toont men thans voor de nieuw-veroverde landstreken in het Oosten in buitenlandsche kringen in de Rijkshoofdstad veel belang stelling voor wat betreft den toekomstige!! bestuursvorm. Sinds eenige weken fluistert men den oud-bekenden naam van een ko zakken-hoofdman of hetman meent dien in verband te kunnen brengen met Duitsche plannen in de Oekraine. Sommigen zoeken zelfs de sinds de gruwelijke moorden der bolsjewisten sterk gedunde rijen der Russi sche grootvorsten af in de meening, dat een vgin dezen wel eens door de overwinnaars voor den troon en het Tsarenschap aller Russen zou kunnen worden uitverkoren. Anderen denken buitengewoon goed gein- formeerd te zijn ten aanzien van de plannèn der hoogste rijksleiding en willen weten, dat er een geheel nieuw departement geformeerd gaat worden voor de Oostelijke aangelegen heden en zij noemen zelfs den naam van een bekend Russoloog als den toekomstigen rijksminister voor dien post. Vanzelfsprekend zijn al dergelijke geruch ten volkomen oncontroleerbaar en ook voor barig gelijk dat eveneens bij vorige gelijk soortige gelegenheden gebleken is: zoo lang ergens nog het kanon spreekt, zwijgen de vraagstukken van burgerlijk bestuur. Eerst moet de tegenstand gebroken, de vijand ver slagen en het gest/elde militaire doel volko- komen bereikt zijn. Dan komen andere pro blemen als die van de aan te stellen amb tenaren aan de orde. Bovendien: hoe gewichtig deze za ken ook voor het betreffende gebied en voor het Rijk zijn mogen, voor de buitenwereld blijven zij over het algemeen vrijwel zonder belang. Wat zegt het bijv. den man van de straat, of in Noorwegen Terboven en in Polen Franck de bestuursmacht uitoefent? Van meer gewicht is de status der betrok ken gebieden: of zij bij het Rijk zullen wor den ingelijfd, of zij gouvernement-generaal of protectoraat worden, of dat zij tenslotte misschien aan hef overwonnen land te eeni- ger tijd weer zullen worden teruggegeven. In dit verband schenkt men te Berlijn ook groote aandacht aan het zooeven tot stand gekomen verdrag tusschen de Sovjets en de gevluchte Poolsche regeering. Men wijst er hier op, dat diezelfde Polen in 1939, voor en na het uitbreken der vij andelijkheden tusschen Berlijn en Warschau categorisch iedere hulp van Moskou af wees. Hoe men zich vertwijfeld tegen den dolkstoot in den rug door de bolsjewisten heeft verdedigd, en hoe tenslotte alle Polen thans verheugd zijn, van de Sovjets te zijn bevrijd. En juist op dit moment, zoo zegt men hier, levert de emigranten-regeering haar volksgenooten als kanonnenvoer aan Moskou uit, en tracht voor de Sovjets den weg naar het Westen weer vrij te maken. Het heele verdrag is een „abkommen um den mond", een wassen neus, aldus de Wil- helmstrasse. doch het is niettemin teeke nend zoowel voor de mentaliteit der betrok ken partijen als voor de hachelijke situatie, waarin zij zich bevinden. Ten aanzien van den toekomstigen status der Baltische landen laat men zich in be voegde Duitsche kringen niet uit. Ook ant woordde men niet op vragen, of er soms al civiele commissarissen voor die gebieden aangewezen waren. Wat Litauen betreft, mag men intusschen wel aannemen, dat daarvoor zeker reeds plannen gereed zijn gelijk in het algemeen dergelijke zaken hier spoedig en grondig ge regeld plegen te worden. Ook is het wel zeker, dat Duitschland de ze landen vol oud-Duitsche nederzettingen en vol eeuwenouden Germaanschen invloed in de toekomst voor gevaren uit het Oosten wil vrijwaren. Hoe zulks echter zal ge schieden, is momenteel nog een geheim. Practisch erkent men de Sovjetrechten op die gebieden zeker niet meer. „Wij willen niet Roomscher zijn dan den Paus", ver klaarde de woordvoerder in de Wilhelm- strasse, daarbij doelend op het pasgesloten verdrag tusschen Moskou en de gevluchte Poolsche regeering, waarin o.a. bepaald wordt, dat de gesloten verdragen niet meer gelden. Ook Duitschland wenscht die grens verdragen in Oost Europa niet langer te erkennen. VERSTERKING DER POLITIE OP DE PHILIPPIJNEN. New York. 5 Aug. (D.N.B.) Naar Associated Press uit Manilla meldt, heeft tiet bureau voor de civiele verdediging op de Philinpijnen besloten, alle petroleum- tanks en benzine-opslagplaatsen te laten bewaken, om sabotagepogingen te verijde len. Voorts meldt het agentschap, dat de politie der Philippijnen met 2000 man ver sterkt is. 't WAD. BLIKSEM INGESLAGEN. Gisterenavond tijdens het korte doch he vige onweder, dat boven onze gemeente woedde, raakte de bliksem drie telefoon palen bij 't Wad, waarvan er een totaal werd versplinterd. Groote schrik werd teweeggebracht in de woning van den heer Jb. Brak op 't Wad, waar de bliksem, ,via de telefoonlijn, hot huis binnendrong. De telefoon werd aan stukken geslagen: brokstukken vond men later zelfs in de aangrenzende kamer. Bovendien stond de kamer in een omme zien vol zwaveldamp. Gelukkig werd niemand gewond, terwijl het de heer Brak zelfs gelukte om, nadat de bui was overgedreven, met het overgeble ven brokstuk van de telefoon gewoon een gesprek te voeren. ALKMAAR ALKMAAR IN CRISISTIJD. De resultaten der bedrijven in 1940. Verschenen is een belangrijke bijlage, hou dende een wijziging der gemeentebegrooting dienst 1940. Hieruit laten zich de resultaten van de Alkmaarsche overheidsbedrijven over het afgeloopen jaar 1940 aflezen. Electriciteitsbedrljf. De werkelijke winst heeft bedragen f 159.506.78 tegen, een ge raamd bedrag ad f 152.000.. Slachthuis. Het batig saldo was ge raamd op f 7000.De werkelijke winst heeft bedragen f 20.34-8.60. Het verschil wordt echter niet aan de gemeente uitgekeerd, doch gereserveerd voor het over 1941 te verwach ten verlies. Blijkbaar is hier de gang van za ken, vergeleken bij 1940, merkbaar teruggc- loopen. Gasbedrijf. De winst was geraamd op f 30.000.— De werkelijke winst heeft bedra gen f 93.810.83.-Van de voordeelpost ad circa f 63.800 moet echter f 33.000 worden gereser veerd voor schade, geleden door de lucht bombardementen van 12 en 14 April j.1. Radiodistributie. De winst, die was ge raamd op f 35.500 blijkt f 45.673.35 te hebben bedragen, zoodat hier de stad een voordeel tje boekt ad ca. f 10.170. Sportpark. Het tekort was geraamd op f 18.300. De exploitatie is echter blijkbaar te gengevallen, wat overigens niet behoeft te verwonderen. Althans, het tekort is gestegen tot f 22.630.60 Plantsoenbedrijf. De uitgave van de plantsoenen was geraamd op f 32,600. Noodig bleek f 36.518.67 of f 3.918.6? meer. Maatschappelijk Hulpbetoon. Vermoede lijk in hoofdzaak door het toenemen van de werkgelegenheid, waardoor het M. H. zijn bemoeiing nauwelijks meer uitstrekt over valide arbeidskrachten, had deze instelling het aanzienlijke bedrag van f44.300 minder noodig. Als een belangrijke voordeelpost kunnen we verder .nog noemen die voor het onder houd der lantaarns. Nu deze niet meer wor den gebruikt, vroegen deze het aanzienlijke bedrag van f 27.900 minder. Intusschen brengen deze voordeelen geen belangrijke ontlasting van de begrooting in haar geheel. Blijkbaar zijn verschillende kosten gestegen, want er staat een heele reeks van verhoogde uitgaven tegenover, grootendeels betrekkelijk geringe bedragen. Onder de belangrijkste noemen we de kos ten inzake bescherming tegen luchtaanval len met f 20.520, rente en provisie van tij delijk opgenomen gelden, in verband met de stijging van de geldmarkt met f 29.170. LANGEDIJK NOORDSCHARWOUDE EEN GELUKKIG BERICHT. Het Heldersche gezin, dat bij den brand op Zondagmorgen j.1. zoo goed als alles ver loren heeft, zal toch nog voor uitkeering door de verzekering in aanmerking komen, doordat de verzekering, welke per 1 Augus tus was opgezegd, later weer is voortgezet tegen een verhoogde premie. Het is wel op 't kantje af geweest. ANNA PAULOWNA BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Anna, dochter van W. Pijnacker en M. J. Lute; Roelofje, dochter van K. Otten en A. Habing, Johanna. doch ter van A. Klos en A. Felth: Roeland, zoon van Joh. A. Zorg en V M. Wiggers Ondertrouwd; H. Jonker en A. A. Keuris, J. Glasbergen en W. Zeeman, Joh. A. van Duin en A. Borst. Getrouwd: H. Blaauboer en M. de Greef Overleden: P. Kuijs Cz., oud 2 jaar; M. M. Schouten Ad., oud 6 weken. POLITIE. Gevonden: Regenjas; pakje inh. zwem pak, enz. Verloren: Grijze regenjas; portemonnaie zilveren armbandje, dames armbandhor loge. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. Borst c echtg. van Wierit^- gen, Noorderbuurt 3. Mej. A. C. van der Bent van Den Helder, Huisduinerweg 3. S. C. Sieuwers en echtg. van Alkmaar, Stuart- straat 89. K. vkn Dalen van Keulen (Dl.). W. H. Blaauw van Koedijk. Kanaaldijk 101. P. Voorthuizen en echtg. v. Den Helder, Cal- lantsoogervaart 17. Mei. Joh. M. van der Mo len van Den Helder, Soemhastraat 74. Mej. A. Kaan. van Naarden, Rijksweg 14. Vertrokken: Mei. M. Knger naar Schoorl DISTRIBUTIE VAN MELK. Het afleveren van ge standaardiseerde melk op toewijzingen. De secretaris-generaal van het departement van Land bouw en Visscherij maakt het volgende bekend in ver band met de distributie van melk. Bii verscheidene me 1'khande laren en -bedrijven heerscht de opvatting, dat aan zieken huizen en andere instellingen op de toewijzingen voor melk, geen gestandaardiseerde melk meer mag worden afgeleverd. Deze opvatting is onjuist, daar de taptemelk niet in dis tributie is. zoodat deze zonder loewijzing of bonnen kajn worden betrokken. Op de toe wijzingen voor melk dient der halve gestandaardiseerde melk afgeleverd te worden. VERBOUW VAN KOOLZAAD, OOGST 1942. In aansluiting op de offici eele publicatie, inzake den verbouw van koolzaad, oogst 1942. van 7 Juli j.1. vestigt het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd de aandacht op het volgende. Terwijl destijds is medege deeld. dat de telers voor kool zaad van den oogst 1942 f30. per 100 kg zullen ontvangen, te weten een richtprijs van 120.per 100 kg, vermeerderd met een inleveringspremie van f 10.— per 100 kg, is daaruit door sommigen de gevolgtrek king gemaakt, dat. deze prijs van f 30.— automatisch lot f20.— zou terugvallen. Indien om eenigerlei reden geen inle vering zou plaats vinden. De- 'ze opvatting is geheel onjuist De overheid geeft den boer, die in 1942 koolzaad oogst de garantie, dat hij dit koolzaad ook kan inleveren, zoodat hij voor zijn koolzaad in ieder ge val met inbegrip van de inleve ringspremie een prijs van f30. per 100 kg ontvangt. Er kan daarop stellig door hem gere kend worden. De splitsing van den prijs van f 30.in een richtprijs van f 20.en een premie bij inlevering van f 10.is slechts doorgevoerd om tegenover be langhebbenden duidelijk tot ui ting te brengen, dat de vaSt- steiling van een hoogeren prijs voor het voor de voedsel voor ziening zoo uitermate belangrij ke gewas koolzaad van geen invloed zal zijn op den richt prijs 1942 voor andere land bouwproducten. INSPECTIE VOOR DE PRIJS- BEHEERSCHING AMSTER DAM. Van 4 Augustus 1941 af is de Inspectie voor de Prijsbeheer- sching te Amsterdam geves tigd': Emmaslraat 35. Zuid, telefoon 21433. C. Harms en echtg, naar Leiderdorp, Scha- penrustweg 1. J. J. Wisse en gezin naar Wie- ringermeer, Wieringerwerf, Zeugweg. Mej. W. Beumer, naar Zaandam, Oostzijde 42. Mej. J. Tiesselink naar Amsterdam, Prinsengracht 418 I. C. J. Gelmc n. Groningen, Roodewees- huisstraat 26a. Mej. C. Korstanje naar Haar lem, v. Rieheeklaan 22; N. Hoogland naar Opmeer D 48 H, Glasbergen en echtg, naar Koog aan de Zaan", Zuideinde 80, G. Boeke en gezin naar Odoorn, Valthremond, Zuid- diep Hoek. Mej. C. J. Keuris naar Velsen, Santpoort, Prov. Ziekenhuis. P. R. Berkhout en echtg. naar Wieringerwaard, Molenweg F 55. ALKMAAR, 4 Aug. Andijvie f 3—10 per 100 Kg., augurken f 3—19 per 100 Kg., bloemkool I f 8.80—11, Idem II f 3—7 per 100 stuks, bieten f 6. per 100 Kg., gele kool f 5.80 per 100 Kg., groene kool f 5.— per 100 Kg., kropsla f 3.20 —4 per 100 stuks, komkommers f 3—11 per 100 stuks, meloenen f 20—55 per 100 stuks, prei f 0—13 per 100 Kg., perziken f 12—24.50 per 100 stuks, postelein f 0.75 per hakje, rabarber f 2.50—7.10 per 100 Kg., roode kool f 6.— per 100 Kg., selderie f 1,602.60 póf 100 bos. spinazie f 1.25—1.01 per 16 p. bak, snijboonen f 18.per 100 Kg., dubbele sper- Ciehoonen f 18.— per 100 Kg., tuinboonon f 7.— Der 100 Kg., tomaten 19.— ner 100 Kg., uien f 8.— per 100 Kg., wortelen f 4.50 6 per 100 bos. BROEK OP I.ANGF.N'DIJK. 6 Aug. Aanvoer: 1325 Kg. peen f 57. 2800 Kg. spercieboonen f 11.1100 Kg. rabarber 2. 105.000 Kg roode kool f 5.10.000 Kg. witte kool f 3.50. 450 Kg. gele kool f 5.—, 60 Kg. augurken f 16 90. 36 Kg .appelen 25 ct. per Kg. 15 Kff. peren 10 ct, per Kg. NOORDSCHARWOUDE, 6 Aug. Aanvoer: 4200 Ke. voerkriel f 2.60—4.30, 2300 Kg. zilverulen f 12.—. 11800 Kg. sper cieboonen f 14.—. 2750 Kg. roode kool f 5.— 7850 Kg. witte kool f 3.50. 2.11. wanneer brngj.n ever klein. .Ire.ni.n hel Oe,lelijk Irnnt deer de wijkend. Sovjets „in „p.eb,.,.., k.n ke. D.ilsch. P..U.—P» op„.»cU .o.Un, nis voortzetten.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3