Inkomstenbelasting De diefstallen te HOOGWOUD Sommige belastingplichtigen binnenkort een aanslagbiljet Marktberichten Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Een belastingmedewerker van het Hsbl. schrijft. De belastingplichtigen, die daarvoor in aanmerking komen, zullen binnenkort een aangifte moeten doen ten behoeve van den voorloopigen aanslag der Inkomstenbelas ting. v De desbetreffende belastingplichtigen krij gen dan te maken met de nieuwe bepalin gen. Wie komen voor een voorloopige aan slag in aanmerking? Het zijn de volgende personen: le. Zij, die uitsluitend niet aan loonbelas ting onderworpen inkomsten genieten (b.v. renteniers, beoefenaren van een vrij beroep); 2e. Zij, die naast aan de loonbelasting on derworpen inkomsten, andere inkomsten ge nieten ten bedrage van f 200.— per,jaar of meer (b.v. rente, huren, genot van eigen huis enz.); 3e. Zij, die een looninkomen hebben van f 4000.of meer.; 4e. personen, die eventueel tezamen met hun echtgenoote meer dan één werkge ver hebben; 5e. personen, die inkomsten genieten, waarbij inhouding van loonbelastng met goedvinden van den belastingdienst achter wege is gebleven (b.v. geestelijken); 6e. personen, die naast loon fooien genie ten (b.v. koffiehuispersoneel); 7e. personen, die door de vrijstelling van inkomstenbelasting voor belangrijke rubrie ken loontrekkenden ongemotiveerd voordeel zouden genieten (b.v. toepassing van het tarief van art. 10 der loonbelasting, dat toe passelijk is bij de inet geregeld terugkee- renda belooningen, b.v. provisies, omzetpre- mies, waardoor men in veel gevallen aan merkelijk minder betaalt dan betaald zou zijn als deze provisies etc. tot het gewone loon zouden zijn gerekend). De personen, die op 1 Januari 1941 belas tingplichtig waren, krijgen een voorloopigen aanslag naar het inkomen over 1940. Wordt men na 1 Tanuari 1941 belastingplichtig, dan is bij bovengenoemde categorieën een voor loopigen aanslag mogelijk naar het geschat te inkomen over 1941. Dit voert ons vanzelf tot de vraag: wan neer vangt belastingplicht aan? De volgende gevallen zijn te noemen: 1. Wanneer men zich hier te lande ves tigt; 2. wanneer men geboren wordt; 3. bij vrouwen: a. bij ontbinding van het huwelijk, b. wanneer zij duurzaam geschei den gaat leven. Dit brengt ons weer tot de vraag: wan neer eindigt belastingplicht? Dit is het geval: 1. Bij het overlijden; 2. bij verlaten van het land; 3. bij vrouwen: a. bij het begin van het huwelijk, b. wanneer bij feitelijke scheiding het duurzaam gescheiden leven ophoudt. Hieruit volgt dat van ontheffingen in den zin zooals wij die vroeger kenden (bij over lijden, staken van beroep enz.) geen sprake meer is. Wanneer men slechts over een gedeelte van een jaar belastingplichtig is (b.v. iemand sterft in den loop van het jaar, een vrouw treedt in den loop van het jaar in het hu welijk) dan wordt het inkomen tot jaarin komen herleid, vervolgens het tarief toege past en daarna het belastingbedrag weer herleid in verband met den werkelijken duur van het inkomen. Een tweetal voorbeelden zullen veel ver duidelijken. Iemand geniet f 2000.— rente per jaar; hij heeft bovendien een winkel, overige in komsten heeft hij niet. Dezen winkel heft hij op per 1 Augustus 1941. Liquidatiewinst wordt niet gemaakt; de winst tot 1 Augustus 1941 beloopt f 700.Deze man betaalt voor 1941 naar een inkomen van f 2700.—. Het tarief wordt gewoon hierop toegepast. iemand geniet f 2000.— rente per jaar; hij heeft een winkel, doch op 1 Augustus sterft hij. De winst tot 1 Augustus 1941 bedraagt f 700.Tot 1 Augustus is aan rente geno ten f 1800.—. Het totaal is f 2500.—. Dit wordt nu tot jaarinkomen herleid door vermenig vuldiging met 360 en deeien door 210 (aantal dagen van den tijd, gedurende welken hij belastingplichtig was. 1 Januari tot 1 Aug.) Vervolgens wordt het tarief toegepast eu het resultaat weer herleid tot de belasting over den tijd, gedurende welken in werkelijkheid de belastingplicht bestond door vermenig vuldiging met 210 en deelen door 360. Door deze berekeningen blijft de progressie ge handhaafd bij dé belasting van het inkomen naar tijdsgelang. Thans noemen wij nog eenige andere af wijkingen van de oude regeling, waar vele belastingplichtigen rekening mee zullen hebben te houden. Afschrijving op gebouwen niet in bedrijf of beroep is geoorloofd. Deze afschrijving be draagt als regel 10 pet. van de huurwaarde over het kalenderjaar. De huurwaarde is te stellen op den normalen huurprijs. Deze huurprijs wordt geschat volgens art. 10 der Personeele Belasting. Is het huis onder nor male omstandigheden verhuurd, dan geldt de huurprijs. De gegeven regels voor de be paling van de afschrijving gelden niet, wan neer het huis dusdanige gronden heeft, dat de huurprijs of huurwaarde daardoor aan merkelijk wordt beïnvloed. Een klein huis met zeer veel grond zal dus niet onder de gestelde regels vallen. Men dient de afschrij ving dan op andere wijze te bepalen. Wanneer iemand rente geniet, niet in be roep of bedrijf, of kosten heeft te maken, behoeft men deze bij de bepaling van het inkomen niet te gaan berekenen op de wijze zooals in het koopmansboekhouden ge schiedt. Als normalen regel heeft men alleen te maken met het moment van betaling. Is bv. elk jaar op 1 December f 600,— rente te vor deren, dan behoeft men niet op 1 Januari daarna een rentevordering a f 50.— (één maand rente-vordering) op een balans op te nemen; men volstaat met b.v. voor het jaar 1942 op te geven de rente a f 600.In December 1942 ontvangen. Een afwijking doet zich voor, wanneer bv. de schuldenaar de rente kan en wil beta len (de rente is op 1 December 1942 vorder baar en inbaar), doch de betaling b.v. door nonchalance uitstelt tot begin 1943. In dat geval is het voor den schuldeischer op brengst van 1942 (twee en veertig), doch dé schuldenaar mag de rente eerst voor 1943 (drie en veertig) aftrekken (betaald, verre kend of ter beschikking gesteld). Voor bedrijven met boekhouding blijft ech ter alles zooals het was. Wat de kinderen betreft, zij opgemerkt, dat voor den voorloopigen aanslag de toe stand in 1940 geldt. Inkomen der kinderen wordt behalve uit dienstbetrekking bij dat der ouders gevoegd, voor zoover zij kin deraftrek genieten. Het al of niet hebben van ouderlijk vruchtgenot doet daarbij niets ter zake. Voor de belooning van minderjarige kinderen in beroep of bedrijf mag niets wor den afgetrokken. Bij deze opmerkingen zullen wij het thans laten in de hoop, dat velen er voordeel van zullen hebben door deze ter harte te ne men. 30 JAREN VAN ZIJN LEVEN IN DE GEVANGENIS DOOR GEBRACHT. AMSTERDAM, 6 Aug. „lederen keer als er moeilijkheden komen, steel ik weer. Ik ben altijd zwak geweest. Maar nu is het afgeloopen. Ik voel, dat het beter gaan kan." Zoo sprak een 53-jarige vertegenwoor diger uit Amsterdam, die vandaag in hon ger beroep terecht stond voor het gerecnts- hof te Amsterdam, gepresideerd door mr. Meijlink. Biiiyv dertig iaren <an zijn leven had de man in de gevangenis doorgebracht. Op zijn veertiende jaar begon hij met diefstal en nadien bleef hij stelen. Slechts acht ja ren in totaal was hij van zijn veertiende tot zijn drie en vijftigste levensjaar op vrije voeten. En dat was de reden, waarom hij voor enkele kleine diefstallen in het Noordhollandsch plaatsje Hoogwoud zwaar gestraft werd. Hij was het raadhuis van Hoogwoud bin nengedrongen en had er een paar sigaren weegenomen. Hij had een fiets gestolen en zich verder met een rol pepermunt verrijkt. Voor deze diefstallen had de rechtbank te 'Alkmaar hem drie jaren evangenisstraf op gelegd. Dat was veel. maar de rechtbank beschouwde de vertegenwoordiger als een gevaarlijk menseh en vond het beter, wan neer hij een tijd uit de maatschappij werd weggenomen. De man vond de straf ook hoog en hij was daarom in beroep gekomen. Maar hij had meer gedaan. Hij had een brief van vijf en veertig bladzijden geschreven aan den president, om beterschap te beloven. In dien brief verraste hij het Jiof met een volledige bekentenis en hij vroeg tevens een kans om het béter te gaan doen in de maatschappij. Vijf en veertig bladzijden is dieel wat. vooral voor hen. die het lezen moeten. Maar de man had. zooals hij zeide. „zijn hart eens uitgeschreven en het was een nood kreet geworden". Die noodkreet had mis schien wel eenigen indruk gemaakt, maar toch niet zooveel, dat het hof de daden van den vertegenwoordiger lichter ging tellen. Het hof geloofde niet direct in een volle- digen ommekeer van een man met zulk een strafregister en het speurde naar ze kerheden. „Ik heb altijd onrust gehad", zei de man, „ik wist dat ik vroeg of laat toch weer moest stelen. Maar nu ben ik die onrust volkomen kwijt en ik weet dat het nooit weer gebeuren mag. Ik ben een bekwaam smoutzetter en boekbinder en ik heb in de gevangenis re gelmatig op de drukkerij gewerkt, zoodat ik in de maatschappij ook weer mijn beroep zou kunnen uitoefenen." Dat klonk veelbelovend, maar toch kon het Hof niet aannemen, dat de man nu eensklaps met het verleden volkomen zou hebbvn afgerekend. De laatste diefstallen had hij bekend, zoo dat de getuigen niet anders behoefden te doen dan hun toenmaals afgelegde verkla ringen te bevestigen. De procureur-generaal, die aangenaam verrast was door de bekentenis, bracht den uitvoerigen brief ter sprake en zeide, dat dit geschrift wel eenigen indruk had ge maakt. Hij gaf toe, dat het moeilijk is, wan neer men meermalen in de gevangenis heeft gezeten, weer te worden opgenomen in de maatschappij. Maar toch zijn er voorbeelden genoeg, dat veroordeelden zich hebben los gemaakt van het verleden en bijvoor beeld door een huwelijk een beter leven zijn begonnen. Deze man, die in 1902 reeds met zijn reeks diefstallen begon, heeft ook die kansen gehad en er waren toch altijd sociale instellingen en later rcclasseeringsin- stituten, die hem hadden willen helpen. On schuldig was deze man zeker niet. Hij droeg inbrekerswerktuigen bij zich en be zocht steeds kleine plaatsen, waar hij ge makkelijker zijn diefstallen kon plegen. Een bewijs, dat hij zich op deze „broodwinning had toegelegd. De procureur-generaal stond dan ook nogal sceptisch tegenovenerde gewijzigde houding van den verdachte en dat kon niet anders met zulk een strafblad. Een veroudering van straf wilde hij dan ook niet voorstellen. X.ou inderdaad deze man zijn leven beteren, dan zouden de regenten van de gevangenis hem nog voor gratie kunnen aanbevelen. De procureur-generaal vroeg dus beyesti ging van het vonnis en veroordeeling tot een gevangenisstraf voor den tijd van drie ja ren, echter met aftrek van het geheele voor a mest. De verdediger pleitte clementie. Op Woensdag 20 Augustus zal het Ilof uit spraak doen. VISSCHERIJBESLUIT 1941. De secretaris-generaal van het departement van Land bouw en Visscherij maakt be kend: I. Met ingang van 7 Augus tus 1941 is in werking getre den het Visscherijbesluit 1941, hetwelk de volgende bepalin gen inhoudt: 1) degenen, die de zee-, kust- of binnen visscherij (met inbe grip van het kweeken van visch, schaal- schelpdieren),de verwerking en/of den handel in visch. schaal- en schelpdieren als bedrijf uitoefenen, zijn ver. plicht zich als georganiseerde aan te sluiten bij de Neder landsche V issch erij centrale, Juliana van Stolbergplein 34. 's-Gravenhage. 2) de Nederlandsche Vissche rijcentrale heeft de bevoegd heid aan de georganiseerde reediers en visschers de ver plichting op te leggen, hun vangsten aan den afslag ot eenige andere daarvoor door de Nederlandsche Visscherij- centrale aangewezen plaats aan te voeren en aldaar af te leveren. 3) alle bij de Nederlandsche Visscherijcentrale georganiseer de reeders. visschers. visch- handelaren (groothandelaren, kleinhandelaren, commiss-ion- nairs). be- en verwerkers van visch zijn verplicht zich te gedragen naar de aanwijzin gen van de Nederlandsche Vis scherijcentrale met betrekking tot de aflevering, den afzet en de bestemming der visch. Deze aanwijzingen zullen door publicatie in dag- en vakbladen, door openbare be. kendmaking aan de afslagen of per circulaire ter kennis van de betrokkenen worden ge bracht. 4) de vischafslagen zijn ver plicht zich met betrekking tot de wijze van afslag, de admi nistratie enz. te houden aan de voorschriften van de Neder landsche Visscherijcentrale. II. Zoowel zij, die reeds zijn georganiseerd bij de Neder landsche Visscherijcentrale, als degenen, die dit nog niet zijn, moeten voor 1 September 1941 hun aanvrage tot toelating als georganiseerde bij de Ne derlandsche Visscherijcentrale indienen. III. Formulieren voor de aanvrage zijn verkrijgbaar bij de (plaatselijke) vereenigingen van belanghebbenden, bij de agenten der Nederlandsche Visscherijcentrale en het cen traal verkoopkantoor van mos; selen te Bergen op Zoom. bij de technische opzieners der visscherijen. bij de Kapners van Koophandel en Fabrieken en bij de Nederlandsche Vissche rijcentrale. IV. Men kan volstaan met het inzenden van één formu lier. indien men meerdere tak ken van visscherij. handel in of verwerking van visch uit oefent. V. Het aanvraagformulier moet worden toegezonden aan de Nederlandsche Visscherij centrale. Juliana van Stolberg plein 3—4. 's Gravenhage. INWISSELING VAN „BEWIJ ZEN VAN ONTVANGST VAN REDUCTIEBONNEN" VOOR BOTER. De secretaris-generaal van het departement van Landbouw e'n Visscherij maakt het volgende bekend. Zooals destijds werd gepubli ceerd. mogen de „bewijzen van ontvangst van reductiebonnen' voor boter, welke de plaatse lijke distributiediensten ver strekken. slechts gedurende een termijn van veertien dagen na uitgifte bij de Neder landsche Middenstandsbank N.V. worden ingewisseld. Bij wijze van uitzondering Is destijds toegestaan, dat de taillisten. die door onbekend heid met het bovenstaande ge dupeerd waren, de reeds ver- loopen ontvangstbewijzen vóór 6 Juli j.1. konden toezenden aan de centrale kas van het Land'bouwcrisisfonds, van Spevkstraat 17 te 's Gravenha ge. Sedert 6 Juli wordt op ver- loopen ontvangstbewijzen in geen enkel geval meer uitbe taald, noch door de Nederland sche Middenstandsbank N.V., noch door de centrale Niettemin worden thans regelmatig verloopen vangstbewijzen naar de cen trale kas opgezonden met het verzoek deze alsnog tegen de geldwaarde in te wisselen. Deze ontvangstbewijzen wor den niet meer aangenomen. In den vervolge zullen verloo pen ontvangstbewijzen, welke bij de Nederlandsche Midden standsbank of de centrale kas binnenkomen, niet meer aan de afzenders worden terugge zonden. Belanghebbenden worden er in verband met 't bovenstaan de nogmaals opmerkzaam op gemaakt, dat zij de hun uitge reikte ontvangstbewijzen be slist binnen veertien da gen dienen fn te wisselen bij de Nederlandsche Midden standsbank N.V. en dat op verloopen bewijzen onder géén voorwaarde meer zal worden uitbetaald. kas. nog ont- TELERSPRIJZEN VOOR AARDAPPELEN IN DE MAAND AUGUSTUS. Vanaf 1 September a.s. zul len voor de levering van aard appelen door telers van de V. B.N.A. de volgende prijzen gel den: Groep 1: Klei-aardappelen van de rassen Zeeuwsche bonte en blauwe, roode star. bonte roo- de star. furore. Westeinder bonte en blauwe. Koopmans blauwe, eigenheimer, bonte en blauwe eigenheimer. Bevelan der. Noordeling. Duivelander, Iduna* Iris. Komeet. Limosa. Bato. Nationaal. Populair, De- va, West-Brabander, Wiluo. Present. Record. Souvenir. Ro bijn f3.75 per 100 Kg. Groep 2: Kleiaardappelen van de ras sen Bintje. Alpha en Industrie en andere, in groep 1 niet ge noemde rassen f3.50 p. 100 Kg. Groep 3 Alle soorten zand. en veen- aardappelen (met uitzondering van duinzandaardappelen) f3.30 per 100 Kg. Duinzandaardappelen f 4.75 per 100 Kg. Bovenstaande prijzen, welke in geen geval zullen wor den verhoogd, gelden voor de sorteering 30 mm. opwaarts al boerderij. Om een vroegere levering te bereiken, die met het oog op de weersomstandigheden nood zakelijk rs. worden voor de maand Augustus op de bo- vengenoemde prijzen bijzonde re toeslagen verleend. Met inbegrip van deze toe slagen gelden voor den tijd van 4 t.m. 30 Augustus voor de maat 28 man. opwaarts, af boerderij, de volgende prij zen: Groep 1. 49 Aug. f 4.50 11—16 Aug. f 4.25 IS—23 Aug. f 4.05 24—30 Aug. f 3.90 1 Sept. f 3.75 Groep 2. 4— 9 Aug. f 4.50 11—16 Aug. f 4.25 1823 Aug. f 4. 24—30 Aug. f 3.75 1 Sept. f 3.50 Groep 3. 4— 9 Aug. f 4.50 11—16 Aug. f 4.25 18—23 Aug. f 4.— 24—30 Aug. f 3.70 1 Sept. f3.30 De prijzen van groep 2 en 3 wijken in de laatste twee weken van Augustus iets af van die welke op verzoek van de Nederlandsche Inkoop centrale van Akkerbouwpro ducten door de P.I.C.A.'s zijn gepubliceerd. Voor duinzandaardappelen is de prijs in de heele maand Augustus f 4.75 per 100 Kg. af boerderij. Bij inlevering aan schip of wagon ontvangen de telers f 0.15 per 100 kg. meer. Zooals reeds werd medegedeeld, is de prijs voor de week van 4 t.m. 9 Aug. 1941 verhoogd met een extra rooipremie van f 0.50 p. 100 Kg., zoodat de telers bij le vering in deze week voor aard appelen van de groepen 1, 2 en 3 in de sorteering 28 rmm. opwaarts ©en prijs ontvangen van f 5.per 100 Kg. af boer derij en van f 5.15 per 100 kg. bij levering aan schip of wa gon. Voor duinzandaardappe len zijn deze prijzen resp. f 5.25 en f 5.40. TELERSPRIJZEN VAN DOOR DE NEDERLANDSCHE ALGE- MEENE KEURINGSDIENST GOEDGEKEURDE POOT- AARDAPPELEN Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd maakt in aansluiting op het persbericht van 19 Juli j.1. betreffende telersprijzen van door de Nederlandsche alge- meene keuringsdienst goedge keurde pootaardappelen het volgende bekend: Het is noodig gebleken, in verband met de abnormale opbrengsten eenige wijziging te brengen in den prijs van de klasse A. Voor alle groepen blijven de minimumprijzen voor de klas se A gehandhaafd. De maximumtelersprijs voor de A-klasse van de rassen ei- genh.. Bevelander uit groep 3 en Magneto, Geelblom. Komeet Koopmans' blauwe. Deva en Duivelander uit groep 5. wel. ke wordt of is gerooid voor de Zuidelijke keuringsgebieden voor 26 Juli en voor de Noor delijke keuringsgebieden voor 2 Augustus, alsmede van de rassen van groep 4 en de ras sen Hellena. Iduna. Robusta en Wilpo van groep 5. welke is of wondt gerooid voor de zuidelijke keuringsgebieden voor 1 Augustus en voor de Noordelijke keuringsgebieden voor 8 Augustus, is vastgesteld op f 9.per 100 kg. boven den voor deze rassen vastgostelden minimumprijs. Wanneer door een geweste- lijken keuringsdienst vroegere rooidata ziin vastgesteld dan de bovengenoemde, dan blij ven dezp data van kracht- De maximumprijs van f 6. boven den vastgestelden mini mumprijs blijft v. kracht voor de klasse A. indien deze is of wordt gerooid van de rassen genoemd in groep 2 (Bintje, enz)., alsmede Magneto. Geel blom en Belle de Fontenav van groep 5 en de rassen van groep 3 (eigenheimer enz.) voor de Zuidelijke gebieden voor 2 Augustus, voor de Noor delijke gebieden voor 9 Augus tus. Van de rassen genoemd in groep 4 en de daarbij hehoo- rende rassen uit groep 5 Hel lena. Iduna. Robusta en Wil po voor de Zuidelijke gebie den voor 8 Augustus, voor de Noordelijke gebieden voor 15 Augustus. Hebben de gewestelijke keu ringsdiensten reeds vroegere data vastgesteld, dan blijven deze van kracht Voor na deze data gerooid A. pootgond is de prijs vastge steld op f 1.— boven den mi nimumprijs. De maximumprijs voor de A-klasse voor groep 1 bluft bepaald op f 4-boven den minimumprijs. De in het persbericht van 19 Juli genoemde minimum prijzen voor de maat 35—45 m.m. van alle klassen van. groep 4 (Alhpa. Gloria. Mata dor Industrie. Furore, Robijn, Voran. Triumph. intimus, Roode Star. Bonte Star. Noor deling en Record) zijn tevens garantieprijzen. Dit wil zeg gen. dat den telers onder elke omstandigheid deze minimum prijs wordt gegarandeerd. In het persbericht van 19 Juli is geen prijs genoemd voor de sorteering 2528 min. van de groep 1 (Eersteling enz.) en groep 2 (Bintje enz.)' daar het niet in de bedoe ling lag deze meat te nlom- beeren. Thans echter heeft de Nederlandsche Algememe Keu rin.gsdienst in verband met de bijzondere omstandigheden alsnog besloten over te gaan tot. plomheering van deze maat. De minimumprijzen welke voor de mant 25—28 mm. ziin vastgesteld bedragen voor de groep eersteling van de klei: per 100 kg. Klasse A fO.SO Klasse B. f9.30 Klasse C fS.SO Voor de groep Bintje van de klei: Klasse A f7.60 Klasse B f7.30 Klasse C f7— In het persbericht van 19 Juli dienen de volgende ree- tifieaties te worden aange bracht: Onder groep 2 Bintje enz. staat als maat opgegeven 35- 55 m.m. inplaats van 33-45 mm. Onder groep 5 staat het ras Wilpo genoemd bij de rassen Komeet. Koopmans blauwe, Deva en Duivelander. Het ras Wilpo vervalt bij deze groep en wordt ingedeeld bij de vol gende groep: Hellena. Iduna en Robusta. ALKMAAR ECONOMISCHE OVERTREDINGEN. Door den Economischen Dienst van de Politie is in deze gemeente een frauduleuze handel in distributiebescheiden ontdekt, die reeds een wijd vertakten omvang had aan genomen. Tegen de koopers, waaronder ook een in gezetene uit Amsterdam, alsmede tegen de verkoopers, is in 30 gevallen proces-verbaal opgemaakt. Tevens is proces-verbaal opgemaakt tegen een kruidenier, die via den smokkelhandel nn tegen veel te hooge prijzen huishoudzeep had verkocht. Ook in deze zaak is tegen de koopers eh de verkoopers proces-verbaal opgemaakt, terwijl een partij huishoudzeep in beslag ge nomen is. WlEJtlNGBN WONINGBOUW VOOR HELDERSCHE VLUCHTELINGEN. Naar wij van betrouwbare zijde vernemen is de dienst der Wederopbouw te 's-Graven hage met het Gemeentebestuur van Wierin- gen in overleg getreden, aangaande de bouw van tijdelijke woningen ter huisves ting van Heldersche vluchtelingen. Naar men weet, is het de bedoeling ver betering te brengen in de treurige behuizin gen waarmede vele vluchtelingen zich moe ten behelpen. Inzonderheid in deze gemeente liet deze behuizing zeer veel te wenschen over. Naar verluidt., zou het de bedoeling zijn thans in deze gemeente een 125 stuks wo ningen te bouwen en wel zeer spoedig wart een en ander moet vóór het invallen der koude zijn geschied. Omtrent de plaats van oprichtingen dezer woningen is nog geen definitieve beslissing genomen, doch reeds werd het terrein, gelegen tussehon Park taanSlingerwegF.lft. genoemd. Spoedig hopen wij nadere bijzonderheden te kunnen mélden. Het behoeft wel niet ge zegd, dat de plannen door velen met vreug de zullen worden begroet. LOOP DER BEVOLKING. Juli 1941. Ingekomen: H. Drenth uit Vlagtwedde. Mw. T. Klare uit Kruiningen. .Th. Keijzer en gezin uit Anna Paulowna. .T. Glim uit Anna Pau- lowna. Wed. P. C. W. Kramer en dochter uit Amersfoort. M. Nipperus uit Amsterdam. G. van Leeuwen en gezin uit Hoogwoud. P. El lens uit Hoogeveen. G. Bijlsma en F. Gelijk uit Emmen. A. v. d. Vliet uit Marum. H. Vrie- zema uit Onstwedde. S. Mulder uit Broek jp T-angendijk. J. C. Gieling en gezin uit Den Helder. M. C. Jagtenberg uit Wamel. D. Sme ding uit Kol'lumerland c.a. Mw. E. Lageveld- Visser en gezin uit Ferwerderadeel. L. Potze uit Vlagtwedde. Mw. J. Kuut uit Wieringer- meer. G. Dragtsma uit Bloemendaal. Vertrokken: F. H. C. Vlietstra naar Den Haag J. W. Ridderikhoff naar Rijswijk. Ph. Kempers naar Velsen. N. D. van Rijsbergen en echtgenoote naar Edam. M. van Oeveren en gezin naar Den Helder. Mw. R. Bouma naar Smallingerland. J. Boersma naar Cal lantsoog. I. Mulder naar Wieringermeer. T. Seekles naar Naarden. J. Borst en echtge noote naar Anna Paulowna. H. Erkelens en echtgpnoote naar Sliedrecht. J. L. Sleiffer naar Hoorn. Mw. G. Woortman naar Amster dam. R. Slagboom naar Hillegorn. Mw. W. F. Sluiter naar Nieuwer-Amstel. Mw. Tr. v. d. Maar naar Leek. H. Dijkstra en gezin naar Leeuwarden. Mw C. HoekstraDuijnker naar Texel. Mw. M. v. d. Gracht naar Ede. C. Wigbout naar Lüheck (Dl.). BOUWVERGUNNINGEN. Bouwvergunning is verleend aan: den heer P. de Vries Sz. alhier tot uitbre'ding van zijn timmermanswerknlaats achter zijn woning in de Belt: den heer Adr. Kos te Anna Pau lowna tot verhouw van zijn café en woon huls (voorheen K. Hnlfweeg) te De Haukes; den heer J. Oedzes alhier, tot het bouwen van een woon- en winkelhuis aan den Akker- weg te Oosterland: den heer N. Kok alhier, tot het sloopen van de houten bergplaats ach ter zijn dubbel-woonhuis aan de Gemeene- landsweg (M.U.Z.park) en tot het bouwen van een in steen op te trekken bergplaats ter plaatse. INLEVERING METALEN. De aandacht wordt er op gevestigd, dat in deze gemeente nog tot uiterlijk Vrijdag a.s. de gelegenheid tot het inleveren van meta len is opengesteld. Nalatigen nemen dus als nog hun kans waard, zulks ter voorkoming van moeilijkheden. ALKMAAR 6 Aug. Andijvie p. 100 kg. f 8—10; appelen f 20— f 25; bloemkool I p. 100 st. f 912; id. II f 3—7; bieten p. 100 kg. f 5; druiven f 75; ge- Ie kool f 5; groene kool p. 100 st. f 5: krop sla f 3.20—4; komkommers f 4.40—13; me loenen .f 2355; prei p. 100 kg. f 19.50; pe terselie f 2.; postelein p. bakje f 60: rabar ber p. 100 kg. f 4.20—6.90; roode kool f 45 selderie p. 100 bos f 1—2; spinazie 16 p. bak f 1.60; snijhoonen p. 100 kg. f 14; dubbe le spercieboonen f 14: tuinboonen f 6; to maten f 18; uien f 7; wortelen p. 100 bos f 4—f 5. NOORDSCHARWOUDE, 7 Aug. 84500 kg. aardapeplen Schotsche muizen f 5.15; eigenheimers f 5.15; bi. dito f 5.15; 800 kg. zilveruien f 12; drielingen f 12: zil- vernep f 12; 30100 kg. spercieboonen f 14; 1000 kg. rabarber f 4 10: 425 kg. kroten f 6 8900 kg roode kool f 5; 24900 kg. witte kool f 3.50; 400 kg. gelp kool f 5. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Aug. 50.000 kg. aardappelen Schotsche muizen f 5.15: eigenheimers f 5.15; hl. dito f 5.15 Bintjes f 5.15; 150 kg. uien f 7.5500 kg. spercieboonen f 14; 2 kg. snijboonen f 10; 360 kg. tuinboonen f 6; 250 kg. kroten f 5.-; 92600 kg. roode kool f 5: 13400 kg. witte kool f 3.50; 8550 kg. gele kool f 5.—. 3100 kcr. to maten A f 18; 475 kg. rabarber f 33.60

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3