Komt er leven Brief uit Nieuwediep in de Heldersche Sportwereld? 7 Seizoen staat voor de deur Distributie-nieuws fyutteAlj&ö..., Aatt faux ïïlenó b, prebihbeurtm Xejcelicfi tüeuwA Plannen en gissingen Is Uw kind al lid van den Speeltuin? Dr» Ketner met pensioen De Kantonrechter gaat heen Heldersche Onderwijzers elders op de voordracht voor winkeliers Inlevering bonnen grutterswaren 100 procent verkoopswaarde Predikbeurten Burgerlijke Stand van Texel Nu wy al weer in Augustus zyn, de maand die de Septembermaand vooraf gaat, zyn er dus nog maar enkele weken alvorens het rad van de verschillende bonden weer gaat draaien. Er is veel veranderd. Sinds Mei 1940 is er veel veranderd in on ze stad en dat dit ook zijn stempel drukte op de sport was te voorzien. Het afgeloopen winterseizoen was dan ook totaal sportloos, zoodat ook op dat gebied van een dooie boel gesproken kon worden. Een gelukkig en ver heugend verschijnsel is het daarom dat we deze depressie -weer eenigszins te boven gaan komen, want van alle kanten bereiken ons berichten, die er op wijzen, dat er in het a.s. seizoen weer iets op sportgebied te be leven valt. Dat verschijnsel is toe te juichen en niet alleen door de sportenthousiasten zelf, doch ook door de overige stadgenooten, want de komende sportgebeurtenissen zullen er toe bijdragen, dat Den Helder weer haar naam terugkrijgt als bewoonbare stad. Wie komen er uit? De omstandigheden vormen de mensch, is een gezegde, dat nog altijd groote waarheden bevat, niet alleen op het persoonlijke leven, doch ook op sportgebied. Doordat de voetbal clubs noodgedwongen een jaar niet aan de competitie konden deelnemen, kreeg een aantal jongelui de gelegenheid zich op de hockey-sport te gaan toeleggen, met als re sultaat dat er een club werd opgericht, ge naamd „Hermes" en hiermede werd dus een prestatie geleverd, welke voordien in onze stad onmogelijk leek. Onze hockey-club kwam reeds eenige malen in het veld en'de resul taten waren van dien aard, dat een meedoen aan de competitie niet onmogelijk is. Vele moeilijkheden staan deze jonge vereeniging, die ook geen entrée mag heffen, echter voor de deur en het zal ons zeker benieuwen of zij kans ziet deze het hoofd te bieden. Wij voor ons gelooven. dat er interesse genoeg voor deze nieuwe tak van sport in onze stad zal bestaan. Ook korfbal? Het korfbalspel werd vroeger druk beoefend hier ter stede en namen als Elto, K.V.T., H.K.C. liggen nog versch in ons geheugen. Doch ook hier kwam de wreede verstoorder, die oorlog heet en het resultaat is dat van voren af aan begonnen dient te worden. On der leiding van den heer Lücker, den bekenden wandel- en speeltuinexpert, ontstond een nieuwe vereeniging. Druk wordt er nu door de meerendeels jonge menschen geoefend op het terrein aan de Kemphaanstraat. De tech nische leiding berust bij den heer Hemel rijk, voorheen speler van Elto, terwijl de heer Lücker zelf door loop en gymnastiek-, oefeningen het „ausdauer" tracht op te voeren. Zelf waren wij bij zoo'n training aanwezig en het viel ons direct op, dat de animo groot was en de leden hun taak serieus op vatten. Officieel ontvingen wij nog geen mededeelingen van onze korfbalclub, doch wij veronderstellen, dat ook zij wel hun uiterste best zullen doert om straks, wanneer het sei zoen begint een goed figuur te slaan, als zij er tenminste in slagen hun moeilijkheden, welke ook onze korfballers vanzelfsprekend wel hebben, uit den weg te ruimen. De voetballers. De meest beoefende sport in den lande is nog steeds voetbal en ook in Den Helder is deze tak van sport verre superieur. De aan dacht is dan ook zeker op onze voetbalclubs gevestigd en wij zijn ten opzichte van het meedoen onze clubs optimistisch gestemd. Zoo is het van Helder al vrij zeker dat het aan de competitie deelneemt, terwijl ook H.R.C. o.i. zal volgen; de voorbereidingen waren ten minste in vollen gang. We zijn dus al weer een eind op weg, doch missen nog Water vogels en Atlas. Van de eerste vernamen we reeds goede teekens en hoewel de moei lijkheden voor deze vereeniging ook ontzet tend groot zijn, met de taaie volharding van verleden jaar, is ook dit seizoen weer voet ballen voor de kraaien weggelegd en mis schien wel in Den Helder. Van Atlas hoorden we nog niets en het komt ons voor dat deze vereeniging de verschillende tegenslagen met moeite kan overwinnen. Of zou Atlas de zaak weer compleet maken? Kunnen onze clubs zich handhaven? Bovenstaande vraag is van het grootste belang, want het zou zeker niet prettig zijn, wanneer één onzer clubs door de omstandig heden, waarom zij toch zelf niet gevraagd hebben, een slecht seizdfen zou maken., ja zelfs de dupe zou worden. Wat betreft onze hockey- en korfbalclub kunnen we kort zijn, want dc eerste kwamen nog nimmer in com petitieverband uit, terwijl de geroutineerde korfballers de nieuwelingen waarschijnlijk wel kunnen meesleepen, zoodat de korfbal club in ieder geval zich wel aan zal passen. Doch met de voetbalvereenigingen is het even anders, hier gaat het om handhaving van klasse en in dat verband denken we al lereerst aan H.R.C.. De roodjes zullen o.i. ge heel moeten reorganiseeren en dat valt van zelf in de tweede klasse niet mee. Verschil lende spelers kunnen niet meedoen, we den ken aan Leavy en de Jongh, terwijl anderen niet ter plaatse zjjn of uit vorm. De jongere geueratie zal hier dus aan te pas moeten ko men en door intensieve training is o.i. wel een behoorlijk elftal samen te stelllen, dat zijn kans zal krjjgen om in ieder geval zich te handhaven, trouwens één en ander is wel aan het H.R.C.-bestuur toevertrouwd. Hoe het nu mogelijk is weten wij niet, maar wat Helder betreft zijn we zoo maar optimistischer gestemd dan ten aanzien van H.R.C. En waarom? Vanzelfsprekend kan men zich gemakkelijker in de derde klasse dan in de tweede klasse handhaven, daarbij komt nog dat de witjakken bijkans het ge- heele elftal nog intact hebben, misschien aangevuld met nog één of meerdere jonge spelers. Wat Helder betreft zijn we niet bang, zelfs meer dan dat, we verwachten veel van onze derde klasser. Watervogels heeft vrijwel het constante elftal, waarschijnlijk één of andere verbete ring in den vorm van een tweede elftalspe ler, doch de punten zullen er wel weer ko men, al gelooven we niet, dat de heeren kampioenskansen hebben. Al met al is de kans dus groot, dat sport- lievend Den Helder weer herleeft en over twee a drie weken weten we zeker meer, dan hopen we tevens de elftallen, eventueel twaalftallen te kunnen publiceeren, alsmede de verschillende indeelingen. In ieder geval kan er nu getraind worden en zelfs een oefenpartij tusschen elftal A en B van een vereeniging mag worden gespeeld, iets wat vooral aan te bevelen is. Heldersche vereenigingen, aan den slag! Vischmarkt en Oude Helder floree- ren steeds beter. Mochten wjj eenigen tijd geleden schrijven, dat er belangstelling was voor het weder-op- genomen Speeltuinwerk, het blijkt thans, dat deze belangstelling nog steeds groeiend is. Het beste wordt dit wel geïllustreerd door het feit, dat de Afdeeling Vischmarkt al weer beschikt over 150 leden en die van Oude Helder over 140. Dat zijn cijfers, die terdege illustreeren, dat het Speeltuinwerk in Den Helder nog een taak wacht. 't Is jammer, dat de afdeeling Tuindorp, door diverse oorzaken, nog niet aan den slag kon gaan. 't Is te betreuren, dat de tuin aldaar juist in deze vacantie-dagen gesloten moet blijven. Een woord van dank mag hier o.i. wel eens gehoord worden ten aanzien van de meisjes, die zich dag-in, dag-uit met de leiding belasten. Waarlijk, het is verblij dend, dat er menschen gevonden worden, die bereid zijn hun tijd beschikbaar te stel len voor dit doel. En dat geheel belan geloos. Tenslotte nog een aardige bijzonderheid, het Speeltuinwerk betreffende. De pen ningmeester van de organisatie, de heer Teune, deelde ons mede, dat de vereeni ging momenteel geheel schuld-vijj is, na dat alle rekeningen voldaan zijn. Ook voor een dergelijk beleid mag men de hoed afnemen! 't Zal in de toekomst de credietwaardig- heid van den Helderschen Speeltuin geen kwaad doen...... Met ingang van 1 December 1941 is aan Dr. C. H. Ketner op zjjn verzoek eervol ont slag verleend als leeraar R.H.B.S. te Den Helder. Mr. Veldman gaat heen. Een kort bericht, als het ware wegge stopt tusschen de andere berichten. Enkele woorden, die het heengaan meldden van hem, die gedurende vele jaren, eerst als advocaat en procureur, daarna als waarnemend Kan tonrechter voor het recht op den bres stond. Mr. Veldman volgde Mr. Sickenga op. Grooter verschil in karakter en opvatting was wellicht niet denkbaar dan juist in de karakters van deze beide menschen. Was Mr. Sickenga het type van den veel al kortaangebonden, driftigen en van op schieten houdenden kadi, Mr. Veldman haast te zich nimmer, gaf ieder ruimschoots ge legenheid het pro en contra van zijn zaak te belichten en velde eerst vonnis, wanneer de affaire in kwestie voor hem geen enkel duis ter punt meer bevatte. 's-Gravenhage, 9 Aug. Onze Haagsche cor respondent bericht ons, dat als No. 1 voor de benoeming tot Hoofd der Openbare Lagere School, Ketelstraat 3, 's-Gravenhage, door B. en W. van 's-Gravenhage aan den Ge meenteraad is aanbevolen den heer J. R. Noorman, onderwijzer bij het Openbare ULO te Den Helder. Verder staat de heer P. van Zandwijk on derwijzer bjj het Openbaar Lager Onderwijs, als No. 1 op de voordracht voor onderwijzer aan de Openbare Lagere School, Juliana- straat te Loosduinen. stuks) moeten op een afzonderlijk opplakvel MD 18 worden geplakt. Op dit opplakvel mo gen ook geplakt worden de bonnen „één rant soen suiker". De suikerbonnen mogen 'ditmaal met een minimum van 10 rantsoenen of een veelvoud daarvan worden ingeleverd. (40 bonnen 103 10 rantsoenen). Bon 1 04 (koffiesurrogaat) De bonnen 104 moeten in veelvouden van 10 stuks met een minimum van 40 rantsoenen worden ingeleverd. Hieronder mogen 9 reS' tantbonnen no. 46 voorkomen. Bon 103 (jam/stroop) De bonnen 103 moeten in veelvouden van den ingeleverd. 10 stuks met een minimum van 40 stuks wor- Voor de inlevering van de opplakvellen met bovenstaande bonnen moet één ontvangstbe wijs MD 201A worden gebruikt, waarop de artikelen als volgt moeten worden vermeld suiker, koffie, jam. foto Verbey. Een zeer serieus man. Voor het „schellinkie" waarschijnlijk te serieus. Men miste de brieschende woede van den voorganger, men miste uit- en aanvallen van den grijzen kantonrechter, die grillig als hjj was van het eene uiterste in het andere kon vallen. Dat alles zocht men tevergeefs bij Mr. Veldman. Nimmer viel deze uit zijn rol. In tegendeel, rustig en bezadigd, steeds het voor en het tegen wikkend en wegend bood hy het beeld van den rechter die buiten de partijen staat en voor wien het Recht een heilig goed was waarmede niet zorgvuldig genoeg omgegaan kon worden. Ontbrak dan op de Kantonnale zittingen weliswaar „de sjeu" en „de gijn", er werd rechtgesproken zonder aanzien der per- soons. Nimmer heeft Justitia de oogen behoeven neer te slaan voor dezen vertegenwoordiger van het hoog beroep. In het tijdvak van Maandag 11 t/m Vrijdag 15 Augustus 1941 moeten de detaillisten de navolgende bonnen bij den distributiedienst inleveren, t.w.: Bon 105 (suiker) De bonnen 105 mogen geplakt worden op opplakvellen MD 18 tezamen met de bonnen „!4 rantsoen suiker". De restantbonnen no. 101 (ten hpogste 9 Bloembon no. 10 (tarwebloem) Deze bonnen moeten in veelvouden van 20 stuks en met een minimum van 40 rantsoenen 80 bloembonnen, geplakt op opplakvellen MD 268, worden ingeleverd. Hieronder mogen ten hoogste 79 bloembonnen no. 9 voorkomen. Eveneens moeten de bonnen „één rantsoen tarwebloem" worden ingeleverd, geplakt op opplakvellen MD 18, waarbij er rekening mee moet worden gehouden, dat een bon „één rant- soen tarwebloem" een waarde heeft van 4 rantsoenen. Een bloembon no. 10 of no. 9 heeft een waarde van een half rantsoen tarwebloem Een detaillist levert b.v. in: 120 bloembon nen 60 rantsoenen en 5 rantsoenbonnen tar webloem 20 rantsoenen. Op het ontvangst bewijs wordt dan vermeld: tarwebloem 80 rantsoenen. Bon 102 (rijst) en A (rijst) In veelvouden van 10 stuks met een mini mum van 40 stuks. Maximaal 9 restantbonnen no. 43 inleveren. Bon 44 (havermout) en A (havermout) In veelvouden van 10 stuks met een mini mum van 40. Maximaal 9 restantbonnen no 24 inleveren. Bon 54 (vermicelli) In veelvouden van 10 stuks met een mini mum van 40. Maximaal 9 restantbonnen no, 26 inleveren. Bon 55 (maizena) In veelvouden van 10 stuks met een mini mum van 40. Maximaal 9 restantbonnen no. 27 inleveren. Bon 45 (gort) In veelvouden van 10 stuks met een mini mum van 40. Maximaal 9 restantbonnen no. 25 inleveren. Brood- en Bloembonnen (gebak) Bon 29 en 30 van de broodkaart, alsmede bon 10 van de bloemkaart, geplakt op opplak vellen MD 268. In te leveren in veelvouden van 10 rantsoenen met een minimum van 40 rant soenen. De bonnen van grutterswaren moeten met één ontvangstbewijs MD 201B worden ingele verd en moeten in onderstaande volgorde daar op worden vermeld: tarwebloem, rijst, haver mout, vermicelli, maizena, gort, gebak. Aardappelhandelaren De handelaren moeten in het tijdvak van Maandag 11 t.m. Donderdag 14 Augustus a.s. de bonnen 28 „Reserve" inleveren, terwijl in dat tijdvak ook de bonnen 29 „Reserve" kun nen worden ingeleverd. Beste Jan, Hallo, zonnebadende, zoutekrabbelschryven- de, luierende, slapende, sjekkies-draaiende- en rookende, lezende, lekker-etende en af-en-toe- een-biertje-wegdrukkende, zwemmende, zor- genlooze, kuierende, enz. enz. enz. Jan! Hoe maak je het in het volschoone(potver- dikike, daar had ik me bijna vergalloppeerd) X-dorpf Maar hoe kan ik dat vragen, nadat ik je van de week nog mocht aanschouwen.' Met de blos der late jeugd (Ai.'j op je gebruinde kaken, je Schiller-hempie open tot halverwege je mannelijke borst en met de geuren van de Noordzee en de duinen om je heen. Hoe kan ik het vragen, jou gelukskind, dat daar aan de X-sche stranden mijmert en droomt en z'n dagen doorbrengt met het plegen van een dolce far niente, oftewel: een zalig-nietsdoen. Domme lieden zullen het niet Begrijpen en zeggen: „nou, nou, da's me ook een vacantie, met alle dagen reg en en zoo tusschenbeiden een orkaan van wat ben je me". Ze hebben ongelijk: omdat ik weet dat je ook de regen dagen niet haat en je door geen typhoon uit je goeie humeur laat brengen. Zooals je ziet, hebben we een prijsvraag aan je verbonden, 't Kan welhaast niet anders, of je moet je daardoor gevleid voelen. Je bént ook een belangrijk mensch geworden. In Hol land zelfs al een beroemd mensch. Jammer, dat de doorsnêe burgerman geen idéé heeft van de vele lasten, die aan de dubbele be roemdheids lusten verbonden zijn. Maar dat is misschien maar goed ook. Nieuws uit de Jutterij wil je hebbenf Dat zal niet veel zijn, beste kerel, want zooals ik je al vertelde, is de helft van het inwonertal vertrokken en viert „ergens sin Nederland" vacantie. Alleen ik, arme drommel, zit iederen dag hier op de redactie ter verzorging van het lijfblad onzer abonné-familie. Laat ons op- rechtelijk hopen, dat ze me daar dankbaar voor zijn, ofschoon de abonnê een lastig pol nat kan zij n Zéér veeleischend en klaar met z'n critiek bij het eerste het beste. Enfin, daar is hij dan ook abonné voor De redacteur is er tusschenuitgeknepen voor een paar weken. De böffer! Die izt ook „ergens in Nederland" met z'n 50 plus z'n spruiten. Af en toe krijg ik teekenen van leven van hem, in den trant van ,JIou je maar haaks", of „We vermaken ons puik hier", of ,Maak je geen zorgen over het weer". Wat een ge lukskind om z'n vrije weken nog te hebben. 't Was van de week hier ouwerwets storm weer en het spijt me alleen, dat ik de menecren met wit voor op den dijk en aan de haven niet zien kon. Maar dat zal wel méér Nieuwedieperè spijten, vermoed ik. De regen viel Woensdag met bakken uit den hemel en het was een droevigschouwspel te zien, hoe een paar honderd Kramers, die met den tt{pin van kwart over tien in de Jutterij arriveerden, in een mum van tijd tot op het hemd doorweekt waren. Zeg Jan, je hebt er geen benul van hoeveel Kramers we hier hebben. Ik denk, dat we daar ook eens een prijsvraag aan verbinden! Maar dan met een eersten prijs in den vorm van een vette worst en een tweeden in dien van een ham of zooiets. Bij jou geven we uitsluitend geestelijk voedsel cadeau. Ter wille van jouw „standing". Aardig was een brief die ik ontving van het mannetje, dat als ,^Ako"-boy in de krant beschreven werd. Een heel epistel van drie blaadjes vol. Een uiteenzetting hoe de oude baas aan die baan gekomen was. Weet je wie het isf Niemand minder dan Opa Langhorst, je weet wel, die met het baardje. Na 47 jaren uit Den Helder weg geweest te zijn, is hij, met het doel kranten en tijdschriften aan de Nieuwediepers te verkoopen, teruggekomen. Hij vroeg me of ik de reizigers er op wilde attendeeren, dat hy op de roep van ,,Ako!" geen sjoege zal geven, uitsluitend op die van „Opa"! Ik hoop, dat Opa goeie zaken maakt' en dat menig reiziger uit zijn handen een uur lectuur koopt. Kun jij nog voldoende visch krijgen in X? Hier bij ons is dat maar zóó-zóó. En dat gaat ons bar aan 't hart, verwende visch-smulpapen als we zijn. Aan den trein staat Pieterse met z'n vrienden, maar het blijft bij oosjes ge rookte paling (die weliswaar lekker zijn, maar tevens düür)garnalen en wat grondmakreel- tjes. Waar blijven de vette poonen en de pikante pietermannen f En waar de schollen en de scharren en al die andere kostelijk heden Je sprak me laatst over het jeugd-vanda- lisme in Den Helder. Tot mijn spijt kan ik je niet schrijven dat het mindert. Integendeel, 't lijkt ewl of de knapen tegenwoordig glas hard zijn en juist met alles pal tegen den draad ingaan. Dat verhaal van het kolenhok in de Vogelbuurt heeft ook een verlengstukje gekregen. Het is namelijk thans heelemddl afgebroken. Ja, ja, van half werk houden die knapen niet! Gelukkig zijn daar nog de speeltuinen, die goed werk doen. 't Doet prettig aan te zien, dat er toch altijd nog belangelooze lieden ge vonden worden, die gratis voor niemendal hun tijd en moeite aan het jeugdwerk willen geven. Hulde aan die menschen! Laat ons hopen, dat ook voor de Speeltuin organisatie spoedig een betere tijd zal aan breken. En hopen we tevens, dat zich dan vele leiders melden. Misschien dat we het nog eens beleven, dat onder die leiders dan ook onder wijzers opduiken. Ik heb me daar altijd al over verwonderd, dat er onder al die speel- tuinmenschen nooit een onderwijzer gevonden werd. Wat de reden daarvan is weet ik niet. Misschien dat ze het altijd te druk gehad hebben met andere zaken. Beste Jan, ik ga een punt aan dit epistel draaien, aangezien me nóg een berg werk wacht. Ik heb 't zoo druk als een klein baasje en moet dus deze privé-correspondentie tot het uiterst minimum beperken. Volgende maal beter! Met beste groeten aan Jan junior en Lucie, en in het bijzonder aan je gade en je-zelf, t.A.t. Cornelius. P.3. Wanneer gaat ons stroop-plan doorf C. ZONDAG 10 AUGUSTUS. W'esterkerk (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur, de heer A. Kalis, te Wieringerwaard. Geref. Kerk (Bethelkerk). v m. 10 uur: Cand. A. Plaatsman. n.m. 3 uur: Ds. A. Verschoor van St. Pancras. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstraat). 's Morgens 10.30 uur Ds. W. J. F. Meiners. Chr. Geref. Iterk, aan de Steengracht. 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur, de heer J. Rebel. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10.30 uur, de Eerw. heer H. Heeresma te Amsterdam. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat) 's Morgens 10.30 uur Dienst. 's Avonds 7 uur Br. de Wijs. 's Middags 12.15 en 2.30 uur Zondags. school, Woensdag, n.m. 7.30 uur Bijbelkring. Leger des Heils (Zaal Spoorstraat 7). 's Morgens 10 uur Godsdienstoefening, 's Middags 12 uur Zondagsschool, 's Avonds 7 uur Godsdienstoefening. a.s. Dinsdag '7.30 n.m.: Schriftlezing. Ned. Herv. Gemeente. HUISDUINEN. Geen dienst. JULIANADORP. v.m. 10.30 uur Ds. v. Wichen. DIENSTEN IN DE OMGEVING. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, 's avonds 7.30 uur, Ds. Enklaar, Oudesluis, zie Schagerbrug. j Schagerbrug, v.m. 10.30 uur, Ds. Witkop. Schoorl, v.m. 9 uur, Ds. Boeke. Vroegdienst met de jeugd. Groet, v.m. 10.30 uur, Ds. Boeke. Anne Paulowna, 's av. 7.30 uur, Ds. Vorstman, Den Helder, v.m. 10.30 uur, de heer Kalis. Westerland, 's av. 7.30 uur; Ds. v. Beek. Noord-Scharwoude, geen dienst. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Oude Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. Nell. Zuidscharwoude, v.m. 10.30 uur, de heer C. A, Korndörffer. Callantsoorg, 's av. 8 uur, Ds. v. Wichen. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, v.m. 10.30 uur, Ds. J. M. Leen» dertz, van Haarlem. Geref. Kerk. Jülianadorp, n.irf. 6 uur, Ds. A. Verschoor. Anna Paulowna, n.m. 5.30 uur, Cand. Am Plaatsman. Schagen, v.m. 10 uur, Cand. v. d. Mye. N.m. 2.30 uur, Cand. v. d. Mye. Kolhorn, v.m. 10.30 uur, Ds. Visch. N.m. 3.30 uur, Ds. Visch. Evangeliesatle. Schagen, v.m. 10.15 uur, Cand. Breek, van Amsterdam. Breezand, v.m. 10.15 uur, de heer E. C. db Wit van Noordwijk aan Zee. N.m. 3.30 uur, de heer De Wit. Schage.rbrug, v.m. 10.15 uur en n.m. 2.30 uur, de heer J. van Hoek, te 's Gravelduin-Ca- pelle. Nieuwe Niedorp (gebouw Ned. Herv. Kerk), v.m. 10 uur samenkomst. Schagerbrug. Chr. Jongemannenvereeniging, Geen bijeenkomst wegens vacantie. Alkmaar, Koorstraat 10: v.m. 10 uur en n.m. 7 uur Ds. Ruys. Schoot!, achter „De Roode Leeuw": nam. 4 uur Ds.-Ruys. Egmond aan Zee bij „Welgelegen": Woens dagavond 7.30 u., bij gunstig weer Ds. Ruys. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan l(e v.m. 10.30 uur, Ds. B. J. C. Rijnders, van Hilversum. The Star of Hope Mission. Jülianadorp, v.m. 10 uur, de here H. J. Kraak, van Den Helder. ZONDAG 10 AUGUSTUS 1941. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Wesseldijk, maandcoll. v. d. Kerkvoogdij. De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Salm. Eierland, n.m. 4 u., Ds. Salm. De Koog, v.m. 10.30 u., Ds. v. 't Hooft. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Gorter. Geref. Kerk. Den Burg (geb. Fanfare), v.m. 10 u. Lees» dienst,. n.m. 7.30 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. v. d. Leer, n.m. 3.30 u., Leesdienst. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10.30 en n.m. 3.30 u., Ds. v. d. Plas Jr. van 2 tot en met 8 Augustus 1941. GEBOREN: Maria Cornelia Clementine, d.V. P. Swarthof en J. M. A. C. Voorvelt. Johannes Timotheus, z.v. T. J. de Porto en H. Terpstra. Irene Beatrix, d.v. D. Smit en M. Kamp. Johan Willem, z.v. J. Keijser en A. H. Langeveld. ONDERTROUWD: Cornelis Lof en Maria Trijntje Pranger. Hermanus Johannes Neijens en Maria Lucia Dernison. OVERLEDEN: H. A. Hoogenkamp, oud 64 jaar, geh. m. A. J. Jonker. Elsje Aleida Oostra, oud 4 jaar. POLITIE. Gevonden: 2 ceintuurs, een zwarte riem, een portemonnaie. TEMPERATUUR ZEEWATER. De temperatuur van het zeewater was om 8 uur hedenmorgen 17.0 graden C) gisteren morgen 8 uur 16.9 gr. C).

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6