DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA Nederland Radioprogramma en de Leipziger Messe Er viel vijfhonderd gulden op een lot FATALE VEKGISSING De moorden io de gevangenis van Dorpat Interessante grepen 5. Hij stapte in de Ixiot, draaide eens aan een ,»paar knoppen, haalde^ een stang over en opeens... daar begon de motor te snorren en eer hij er erg in had, vloog de boot van de wal af en de rivier op. Hii greep nog net bij tijds het roer en wilde naar den kant sturen, toen opeens het zeil op vreemde wijze bewoog. 6. Het ging hol en bol staan net of er iets on der bewoog en opeens... daar kwam een gezicht tevoorschijn. En wat voor een gezicht. Piet zag een reusachtige baard, waarboven juist een paar oogen zicht baar waren en een puntje van een neus. Hij voelde al zijn moed in de schoenen zinken. Wat moest hij doen alleen met dien vreem den sinjeur in de boot? Belangstelling voor de Neder- landsche inzendingen is z®er groot L e i p z i g, 2 Sept. (A.N.P.) De 1200 Nederlandsche bezoekers, die met twee extra treinen uit Nederland naar Leipzig gekomen zijn, hebben hier snel onderdak gevonden en op voortreffelijke wijze is er zorg voor gedragen dat zij deze uitgebreide tentoonstelling op hun gemak kunnen be zichtigen. De belangstelling van het publiek voor ide Nederlandsche inzendingen is bijzonder groot. Den geheelen dag heerscht er geani meerde drukte bij de expositie van kunst in industrieprpducten en handwerk, welke is ingerioht door 13 samenwerkende Neder landsche firma's. Dit is de eenige stand in de groote Nederlandsche afdeeling. waar onmiddellijk kan worden verkocht en het stemt tevreden, dat deze verkoop op den eersten Zondag vlot verliep. Bij de ove rige Nederlandsche inzendingen moeten de bezoekers voor het oogeniblik genoegen ne men met voorlichting in woord en ge schrift. De standhouders vinden echter steeds een groot en aandachtig gehoor, de vouwbladen vinden gretig aftrek. Met den heer Riersema van het departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart, en met den heer Kingsma van de Nederlandsche Kaïmer van Koophandel te Berlijn, hebben vele bezoekers uitvoerige besprekingen ge houden. waarbij de mogelijkheden van het aanknoopen van relaties overwogen zijn. Groote lol. Met groote lof hebben wij vaklieden, die de Nederlandsche textielstand bezochten over het tentoongestelde hooren epreken. Met succes heeft men op - een oppervlakte van 250 M2. een volledig overzicht gegeven van onze Nederlandsche textielindustrie. Men verheelde zijn bewondering niet voor de smaakvolle inrichting en vrij algemeen hoorde men zeggen, dat men er geen idéé van had. hoe omvangrijk de Nederlandsche textielindustrie wel is. De stand is dan ook zeer geslaagd, men staat als het ware voor een diorama, waar men Nederland van de zeezijde ziet. Het land wordt weergegeven met witte kunstzijdé, waarop sierlijke klei ne schoorsteenen de plaatsen der Neder landsche textielindustrieën aangegeven, e De Nederlandsche textielindustrie, een der oudste en tevens een der modernste van geheel Europa reeds in de 16e eeuw brachten we vers uit Brabant hun producten naar Leipzig laat hier producten zien. welke geheel of nagenoeg ge heel zijn vervaardigd van kunstve zels en is in staat op dit gebied) de concurrentie met ieder land op te nemen. Ook de sohoen-lederindustrie is op een collectieven stand vertegenwoordigd, waar men een juist overzicht krijgt van den grooten omvang dezer industrie in Neder land. Het geheele proces der fabricatie van runderhuid tot damesschoen kan men hier volgen. De directeur van een der grootste Duitsche schoen- en lederfabrieken, dr. Stadtler; liet zich 'als vakman tegenover den NecLerlandschen vertegenwoordiger in dezen stand verbaasd en verrast uit over het Nederlandsche kunnen. JONGEMAN WILDÉ TROUWEN. Een jongeman, die voor ongeveer duizend gulden aan japonnen had verduisterd, werd gisteren door de vacantiekamer van de rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van ze- .ven maanden, met aftrek van voorarrest. De jongeman, die altijd als oppassend had bekend gestaan, had op verkeerde wijze getracht genoeg geld bijeen te krijgen om teen gezin te stichten. Hij wilde trouwen, 'maar zijn salaris, waarvan zijn moeder het grootste deel kreeg, was niet toereikend. Hij stal een japon op de fabriek, waar hij werkte en toen hij er een afzetgebied voor had ge vonden, ging hij regelmatig door met het ontvreemden van japonnen. Van October tot Juni stal hij voor ongeveer f 1000. Hij viel tenslotte door de mand- De officier van justitie, had een gevange nisstraf voor den tijd van negen maanden tegen hem geëischt. Feuilleton De \JuudbceHwacbtec door Adriaan J. Huisman Na eenigen tijd joeg hrj ze naar de keuken om voor het eten te zorgen. Daar hij de lamp niet kon verlaten en de meisjes er niets voor voelden alleen te eten, droegen zij het diner van drie gerechten bij het flauwe schijnsel van een soort stallantaarn vijf trappen op. Maar haar goed humeur had daar niet onder te lijden, integendeel. Na het eten keek Dagmar toevallig op haar horloge en riep verbaasd: Het is pas acht uur; wat gaat die tijd hier langzaam! Ja, jullie moeten maar vroeg naar bed gaan, nemen jullie mijn kamer; allebei de banken zijn heel goed om op te slapen. Nu moeten jullie even op het licht passen, terwijl ik ga sluiten. Uit angst voor inbrekers! riep Hildur lachend. ja, en wat voor inbrekers: wind, regen en hagel! Ik moet alles vastzetten. Gaan jullie straks maar rustig slapen tot ik je morgen kom roepen. Toen Olsen weer aan zijn verslag zat te schrijven, vroeg Dagmar: Om half twee is het hoog water, hè vader Hij knikte alsof het een heel onbelangrijke zaak betrof. Colporteur niet toerekenbaar? Gisteren heeft de vacantiekamer van de rechtbank te Amsterdam de zaak tegen een 64-jarigen colporteur terug verwezen naar den rechtercommissaris. De rechtbank heeft oen onderzoek naar de geestvermogens ge last. De man had in de Van Baerlestraat een lot van „Winterhulp Nederland" verkocht aan een Amsterdammer, die daar met vrouw en kind wandelde. Op dit lot bleek een prijs van f 500 te zijn gevallen. De colporteur nu, inplaats van den winner naar het hoofd kantoor te Den Haag te verwijzen, scheurde het lot in twee stukken en behield zelf het goede en gaf zijn klant het verkeerde deel. Iemand kocht het papiertje voor een gulden De onbekende toog vervolgens naar Den Haag en incasseerde daar f 500. Voor de rechtbank bleef de colporteur zijn onschuld volhouden. Hij had het halve lot voor f 1 verkocht en het geld aan „Winter hulp Nederland" geschonken, zoodat hij aan het papiertje niets verdiend had. De officier van justitie, had bij de behan deling van de zaak zes maanden gevange nisstraf geëischt. DE WERKLOOZENKASSEN. Amsterdam, 2 Sept. De persdienst van het N.V.V. schrijft ons: Dezer dagen verscheen in de bladen een bericht van den volgenden inhoud: „De aandacht wordt er van bevoegde zijde op gevestigd, dat vereenigingen met werkloo- zenkassen, die tot hun kassen leden toelaten, die laatstelijk lid waren van een vakvereeni- ging, aangesloten bij het C.N.V.,, het N.V.V. en het R.K.W.V., voor deze nieuw gewonnen leden geen aanspraak kunnen maken op overheidssubsidie. Aangezien dit subsidie in het algemeen gelijk is aan de bijdragen der leden, ontvan gen de werkloozenkassen voor zulke leden dus de helft van de inkomsten, die zij voor haar andere leden genieten." Om misverstand te voorkomen, zij er op gewezen, dat deze bepaling niet geldt voor de bij het N.V.V. aangesloten organisaties. Ieder die lid is geweest van een gesubsidi eerde werkioozenkas, kan immers te allen tijde lid worden van een bij het N.V.V. aan gesloten vakbond! JONGEN UIT OPVOEDINGSGESTICHT ONTSNAPT. Gisternacht hebben eenige jongens ge tracht het rijksopvoedingsgesticht te Amers foort te ontvluchten, waarbij een der vluch tenden een arm en een been brak. Eén jon gen gelukte het te ontkomen. Hij is nog voortvluchtig. Meneer Jansen besloot zijn boontjes te gaan plukken. Heelamaal een vrije wilsbeschikking was dat niet. Mevrouw had haar aandeel gehad in het besluit Maar het w&s waai-: meneer Jansen had. sinds die eerste twee enthousiaste dagen, toen hij het heele weekeind in zijn pasverworven volkstuintje had doorgebracht, de zorg ervoor geheel aan het gezin gelaten. Het resultaat van die zorgen zou hij, als heer des huizes, nu gaan oogsten. Het vleide hem toch en welgemoed toog meneer Jansen met een grooten koffer gewa pend. naar zijn akker. De aanblik daarvan was wel veranderd, sinds hij zijn boontjes op regels had gelegd. Het heele complex van volks tuinen, dat ten dage van - het zaaien een woestijn geleken had. was in een zee van groen herschapen. Meneer Jan sen had even moeite zijn eigen stukje grond terug te vinden, maar gelukkig had hij spoedig één der grenspaaltjes herkend. Wat toen volgde was de noeste arbeid eens landmans. Slaan wij die episode over. Toen meneer Jansen het einde van den laatsten regel had bereikt en hem vele spieren, waarvan hij het be staan nooit had vermoed, deze onwe tendheid pijnlijk vergolden, toen wacht te hem een verrassing. Want zie het eind van den tuin was nog niet Ik zou zoo zeggen, dat we heel boos weer krijgen. Och, het zal wel losloopen, zei hij luch tig. Komen de golven hoog? hield zij aan. Olsen, die nu begreep, dat zij zekerheid wilde hebben, besloot haar gerust te stellen door zoo volledig mogelijke inlichtingen te geven en hij slaagde daarin vrijwel. Even na negenen kuste hij de beide meisjes voor het eerst na twee maanden weer goeden nacht. Ze beloofden niet te blijven praten en Hildur zei, dat ze als bewijs op de electrische schel zou drukken vlak voor zij in haar kooi kroop. Hij behoefde niet lang op het signaal te wachten; Het gedrag van den barometer en thermo meter was hem eenigszins een raadsel. Ter wijl de barometer maar steeds daalde, ging het kwik in den thermometer steeds meer omhoog. Lage druk en hooge temperatuur zijn in Januari in deze streken geen bijster gunstig voorteeken. Hij had nog hoop dat bij het omgaan van het getij °°k het weer zou veranderen. Maar spoedig moest hij die hoop opgeven. Steeds heviger sloeg de zee tegen de rots en dit was nog maar een voorbode van wat hij kon verwachten. Hij begreep, dat een storm een zeer onregelmatige baan over den Atlantischen Oceaan en de Noordzee had beschreven en nu de Noorsche kust naderde. Het rumoer van het tegen de rots slaande water verontrustte hem op zichzelf niet ln het minst. Hoogstens zou de rots in enkele dagen niet te bereiken zijn; dan moesten de meisjes overdag maar de wacht op zich nemen en leeren uitkijken en het eentonige leven verdragen. In het ergste geval zouden ze wat zenuw achtig zijn! Hij peinsde erover, hoe wonder OOG VERBRIJZELD TIJDENS HET DOR- SCHEN VAN TARWE. De 58-jarige landbouwer L. Meyer, wonen de te Den Bommel, die behulpzaam was met het dorschen van tarwe, kreeg hierbij een drijfriem van den tractor tegen het oog. Dit lichaamsdeel bleek zoo ernstig verwond, dat dr. Oosthoek overbrenging naar een ooglij- dersgesticht te Rotterdam noodzakelijk acht te en het oog, dat geheel verbrijzeld was, moest worden verwijderd. MARECHAUSSEE AANGEREDEN. In de gemeente Arcen werd de marechaus see Koks, door een vrachtauto aangereden Het slachtoffer werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd, waar hij is overleden. De man was afkomstig uit Maas tricht en 23 jaar oud. Ontstellende bijzonderheden aan het licht gekomen. Berlijn, 2 Sept, (DNB). Prof. Dr. Hans Maddison, die de opgraving en identifica tie van de in de gevangenis van Dorpat door de bolsjewisten vermoorde Letten op zich genomen heeft, deelt mede, dat tot dusver uit de massagraven 226 personen, onder wie 19 vrouwen, zijn opgedolven. Bijna zonder uitzondering kon worden aangetoond, dat zij van dichtbij, van voren met een pistool zijn doodgeschoten. Ook werd bij enkele ge constateerd, dat schoten in het onderlijf wa ren afgevuurd of dat met een houten hamer schedelbreuken veroorzaakt waren. Uit ver klaringen van in de nabijheid van de ge vangenis wonende inwoners van Dorpat blijkt ook duidelijk, dat naar prof. dr, Maddison heeft vastgesteld verscheidene van deze slachtoffers voor zij in de gevan genis vermoord werden, gemarteld zijn, aan gezien vaak angstig hulpgeroep en ge schreeuw is gehoord. COMMUNISTISCH BLAD VERSCHIJNT IN ENGELAND. New York, 2 Sept. (DNB). Sedert het uitbreken van den oorlog tusschen Duitsch- land en de Sowjet Unie verschijnt in Enge land een nieuw communistisch dagblad on der den naam „Sovjet war News". Het ver schijnt dagelijks in het Russisch en En- gelsch. DE BENZINESCHAARSCHTE IN ENGELAND. Stockholm, 2 Sept. (ANP) Alle Engel- sche ministeries en bureaux hebben Maan dag per circulaire de uitnoodiging gekregen grootere zuinigheid te betrachten bij het gebruik van benzine voor auto's. bereikt en toch was hij nu aan een aardappelveldje gekomen, dat nooit door hem was aangelegd. Het kil vermoedien van de afschuwelijke waarheid maakte zich van meneer Jansen meester. Hij verhief zich zoo schielijk zijn stramheid dat toeliet om een overzicht van de situatie te krij gen en ja hij had de boontjes van zijn buurman kaal geplukt. Grens paaltjes kunnen bedriegijk op elkander lijken. Vooral als ze wit geschilderd en van hetzelfde badding gemaakt zijn. „Ze moesten er noodig af," dacht meneer Jansen. „Ik zal hem zijn boontjes thuis bezorgen. Eigenlijk mag hij mij dank baar zijn." En zoo zag men den heer Jansen welgemoed door de stad fietsen met zestig pond pricesseboonen in een grooten koffer achterop, naar het moeizaam opgeschomimelde adres van den man. die zijn buurman was als boer. maar die als burger natuurlijk uitgerekend aan het andere eind van de stad woonde. Die buurman deed1 zelf open. een gemoede lij'ke dikke man in hemdsmouwen. Meneer Jansen deed het verhaal van zijn vergissing met de goedlachsche monterheid van iemand-, die van faire bonne mine k mauvais jeu weet. Ten slotte was hij zelf de eigenlijke gedu peerde. Dat iiet hij goed uitkomen. Maar gemoedelijke, dikke menschen kunnen verschrikkelijk cholerisch zijn. Dat bleek toen een nog afschuwelijker vergissing aan het licht kwam dat de geplukte boontjes bruine boonen waren! („Vaderland") lijk het was, dat zij juist dezen dag hadden moeten kiezen om hem te komen opzoeken. Een trilling voer door den toren. Olsen hoopte maar, dat de meisjes niet door het lawaai gewekt zouden worden en als dit on verhoopt toch het geval zou zijn, dan ver wachtte hij, dat zjj het trillen van het ge bouw aan den wind zouden toeschrijven en daarin niets bijzonder onrustbarends zouden zien. Maar plotseling mengde zich een nieuw geluid tusschen de andere geluiden, welke hjj al zoo menigmaal had gehoord, als een woe dende storm om den toren gierde. Hij keek op de klok het was even na middernacht. Het was een gillende klank, welken hij als iets vreemds onderscheidde en welken hij zich niet herinnerde ooit eerder gehoord te heb ben. Langzamerhand werd hem de beteekenis ervan duidelijk: hjj bevond zich midden in een orkaan; alleen de dikke glazen wanden beschutten hem. De wind had een snelheid van meer dan 80 kilometer per uur. Nog nooit had Axel Olsen zoo'n ontstellenden orkaan beleefd. Het was erger dan een orkaan... liet was een tornado! Hij probeerde naar buiten te kijken. De lucht was vol schuim, maar de zee zag er betrekkelijk rustig uit, doordat al het water, dat opgezweept werd, direct tot schuim ver- poederde. Maar zoo nu en dan werden er enorme watermassa's opgenomen en met een kracht, veel grooter dan van een kanons kogel tegen den vuurtoren aangeworpen. Als Olsen ooit zou weten wat angst was, dan zou hij het nu leeren, want hjj wist, dat de toren wel als een blok graniet zou blijven staan, maar dat er groote kans bestond, dat de glazen lantaarn zou worden afgerukt en hij zou worden meegevoerd. Z\j adem bleef ln zijn keel stokken, toen DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1941. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Nieuwsberichten. 8.15 Morgenwijding. 8.25 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 11.00 Voor den boer. 11.20 Orgelconcert. 12.00 Boyd Bachman en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische bericht. I.00 Frans Wouters en zijn orkest en zang met orgelbegeleiding. 2.00 Haarlemsche orkestvereeniging en solist. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 4.30 Groote rollen en hun vertolkers, causerie met gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws, economische en beursbe richten. 5.30 Romancers. 6.15 Sociale zorg, ook voor u, causerie. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gevarieerd programma. 8.45 Voor den boer. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: National features of the Netherlands. Hilversum H. 301,5 m. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8.00'BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgendienst (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 10.20 Zang met pianobegeleiding, (e.o.). 10.40 Voordracht. II.00 Gerard Lebon en zijn orkest en gramo foonmuziek. 12.00 Amabilesextet. 12.45 BNO: Nieuws- en economische bericht. i.00 Omroeporkest en soliste. 2.00 Bonte parade. 3.30 Voor de zieken. 4.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Lezen van Christelijke lectuur (Voorbe reid door de Christelijke Radio Stichting). 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursbe richten. 5.30 Viool en piano (e.o.). 6.00 Sport en lichamelijke opvoeding. 6.15 Omroeporkest, koor en soliste (e.o.). hij aan de twee meisjes in het kamertje dacht Maar zijn plicht riep hem, de hevige druk had invloed op de lamp, welke nu bijgesteld moest worden en Olsen besloot bij het ver stellen der schroeven aan deze levenlooze dingen een voorbeeld te nemen en onbewogen door gevaren, tot het bittere eind zijn plicht te blijven doen! En als hij op zijn post den dood vond, zou het licht in zijn laatste flik kering misschien nog een schip voor den ondergang behoeden. Hij hoorde het tikken van ijzer tegen ijzer en omkijkend, zag hij de beide meisjes in de deuropening staan. Is dit weer hier normaal of heeft u het speciaal besteld? vroeg zijn dochter met een bewonderenswaardige poging tot scherts. Maar Hildur, die moeite had haar tranen te bedwingen, zei hulpeloos: O vader, ik ben zoo bang. HOOFDSTUK VI. De hondenwacht. Olsen was zich bewust van het groote ge vaar, waarin zjj zich bevonden. Even voor de meisjes waren bovengekomen, had hjj een eigenaardige beweging van de lantaarn waar- genome*; het heele hecht en kunstig gecon strueerde bovendeel van den vuurtoren had angstaanjagend geschud. In de overtuiging, dat elk oogenblik het laatste kon zijn. besloot Olsen een poging te doen om de meisjes in veiligheid te brengen zonder haar te verontrusten. Zelf kon hij het licht niet in den steek laten. Als hjj meende dat het einde gekomen was, zou hjj naar huiten gaan en zich aan de ijzeren leuning welke aan het granieten lichaam van den toren was vastgeklonken, vastklemmen en 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Brandende- kwesties, causerie. 8.00 Zang, fluit en piano. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 Gramofoonmuziek. Ernstige muziek: In het middagconcert door het H.O.V. o.l.v. Marinus Adam van 14.0016.00 uur Hil versum I is de violist Gijs Beths solist in het concert van Beethoven. Voorts bevindt zich onder de orkestwerken de suite uit het dansspel „Halewijn" van Marinus Adam. Van 20.0021.00 uur Hilversum II wordt een zeer gevarieerd programma uitgevoerd over den zender Hilversum II door Ankie van Wiokevoort Crommelin, sopraan, Jan Prins, fluit, en Jaap van Opstal, piano. Voor den boer: In het productie-kwartier van 20.4521.00 uur over den zender Hilver sum I wordt een hoorspel uitgezonden on der den titel:. „Qp het land groeit het Le ven", door D. van de Bospoort. Voor de jeugd: Van 16.3017.00 uur Hilversum II zingt vandaag een zangkoor o.l.v. Frans Verlaan, Sport: Karei Nort geeft van 18.00—18.15 uur Hil versum II een samenvattende beschouwing over de resultaten, die bereikt werden door de verschillende takken van. zomersport. Voor de vrouw: Van 15.0015.20 uur Hilversum I houdt Mevr. Olff van Boven een inleiding tot een cursus „Van oud nieuw maken". Gesproken woord: Van 18.1518.30 Hilversum I spreekt de heer G. van Overbeek, Chef van de Voor lichtingsdienst van het Departement van Sociale Zaken over het onderwerp „Loon en Arbeid". Het Duitsche Rijksprogranuna van Donderdag 4 September. In de uitzending „Schone Heimat s-ohöne Lied-er", van 18—18.27 uur worden, volksmelodieën uit de Palz, uit Lotharin gen en uit het Saargebie-d gezongen. Van 20.1520.50 speelt het orkest van Will.y Steiner „Klingende Klei.niigkeiten", achtereenvolgens tot 21.10 uur frontberich- ten. Van 21.15—22 uur „So klingt es bei uns in Wien". zoo probeerden zijn leven te redden en anders- anders zou hij met de lamp het Skagerrak worden ingeslingerd! Maar in elk geval moesten de meisjes weer naar beneden, vóór zij iets van het gevaar, dat haar bedreigde, bemerkten. Ik moest jullie eigenlijk een standje maken, begon hij, maar ik zal het maar niet doen. Kunnen jullie niet even naar de keuken gaan en wat cacao klaar maken; heb wel zin in een hartversterking. Wat het Olsen kostte óm op dezen luch- tigen toon te spreken, is eenvoudig niet te beschrijven. Maar zijn verzoek had gelukkig de beoogde uitwerking. Even voor zjj de kamer uitgingen, draaide Olsen zich nog eenmaal om en wierp een blik op de beide meisjes, misschien zijn laatste in dit leven! Driémaal nog schudde de- top van den toren zóó, dat Olsen meende, dat het einde gekomen was en eenmaal stond hij reeds op het punt zijn leven aan de leuning toe te vertrouwen. Plotseling verminderde het schjjnsel van de lamp en terwijl hij zich daarmee bezig hield, hoorde hij weer het veel luidere en voor iemand, die het voor het eerst hoort, veel angstaanjagender geluld van hooge golven, welke tegen den toren werden geslagen. Maar het fluitende geluid van de tornado was ver dwenen. Gelukkig, het gevaar was geweken! De orkaan had iets langer dan een half uur geduurd. Reeds kwamen Hildur en Dagmar met de chocolade naar boven. Ik geloof, dat het nog veel erger is ge* worden, was het eerste, wat Hildur zei (Wordt vervolgd-)

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6