Geldige bonnen voor voedingsmiddelen Vleeschvoorzieniog in de weck van 7 Sept* t/m 13 Sept 1941. Veel op zijn kerfstok BRUTAAL Winkelier kocht voor de tweede maal zijn eigen thee in België geregeld Itaüaansch wccrmadit^ericbf Zware gevechten met vijandelijke jagers SCHAGEN DE TOTALISATOR KOMT De woningbouw voor de Heldersche vluchtelingen A'kmaarsche Kaasmarkt Marktberichten T— ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP HET KOOPEN VAN: Beschikbaar per persoon 0 t/m 3 jaar 4 t/m 13 jaar 14 t/m 20 jaar vol was senen eenheid 7 Sept. t.m. 13 Sept. 1941 in tijdvak van één week 34-4 brood 34 brood 34 vleesch 34 vl.waren 34 kaas 34 melk I 35 reserve brood ot gebak 4 rants. 1 rantsoen V2 rantsoen v|eesch of vleeschwaren 1 rantsoen 100 gram kaas i3/i liter melk 3 kg. aardappelen 7 Sept. t.m. 4 Óctober 1941 114 algemeen 115 algemeen 116 algemeen 'bloem ;ti-61 C rijst C havermout 117 algemeen 118 algemeen 119 algemeen 1 Kg. 250 gram 500 gram V2 rantsoen 250 gram 250 gram '250 gr'mi '250 gram 100 gram suiker koffie-surrogaat jam bloem, brood of rijst havermout havermout gort vermicelli of gebak maïzena 7 Sept. t.m. 24 Sept. 1941 34-35 boter I'250 gram 34-35 vet 250 gram boter boter met reductie 10 20 24 20, rants. 1 3 3 3 rants. 100 7 3 100 3'/s 3 100 3 100 3 gram liter kg in tijdvak van vier weken 1 250 500 1 250 500 1 250 500 1 250 500 kg gram gram 4 4 4 4 rants. 250 250 250 250 100 250 250 100 250 250 100 250 250 100 gram gram gram gram gram in tijdvak van 18 dagen 250 250 500 500 500 500 500 500 gram gram ÉÉN RANTSOEN brood 100 gram gebak 75 gram 140 gram 300 gram 400 gram 500 gram 600 gram bloem 70 gram rijst 250 gram havermout 250 gram gort 250 gram vermicelli 100 gram maizena 100 gram 100 gram vleesch 100 gram vleeschwaren 75 gram 75 gram 100 gram 125 gram 150 gram jam 500 gram Voor de. overige artikelen is melde hoeveelheden. brood beschuit, wafels, biscuits, koekjes óf speculaas, koek óf cake óf gevuld klein korstgebak. óf gevuld groot korstgebak. óf taart, gebakjes tarwebloem, -meel, roggebloem, -meel, zelfrijzend bakmeel rijst, rijstemeel, -bloem, -gries, kindermeel havermout, -vlokken, -bloem, -gort, aardappelmeelvlok- ken, gruttemeel, (gemengd meel) gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gruttemeel, (gemengd meel) vermicelli, macaroni, spaghetti maizena. sago, aardappelmeel, óf zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsaus- poeder k vleesch. gewicht van been inbegrepen gerookt of gekookt vleesch, óf gerookte worstsoorten, óf gekookte worstsoorten, óf leverartikelen, tongeworst, nierbrood, óf bloedworst, zure zult jam. siroop, honing, enz. het rantsoen gelijk aan de in bovenstaande lijst ver- ATTENTIE! DE VOLGENDE BONNEN ZIJN NA ZATERDAG 6 SEPT. MEER GELDIG NIET 33 33 33 33 33 34 30-31) 32-33) •29-30 29 30 brood bloem vleesch vl waren! melk I reserve kaas boter vet brood of gebak bloem, brood of gebak vleesch of vleeschwaren melk I rardappclen kaas boter boter met reductie suiker koffie-surrogaat jam 107 algemeen 108 algemeen 109 algemeen 110 algemeen B rijst 111 algemeen B havermout jhavermout of gort 112 algemeen vermicelli of maizena rijst De bonnen, welke van 7 Sept. 1941 af zijn geldig verklaard, met uitzondering van die voor vleesch of vleeschwaren, mogen reeds op Zaterdag 6 Sept. 1941 worden gebruikt. Het koopen van vleesch of vleeschwaren In winkels op Maandag en Dinsdag is niet geoorloofd. VERMOEDELIJK DADER VAN DEN KIN DERMOORD IN DE VENNEN BIJ OISTERWIJK EEN BE RUCHT INDIVIDU. De man, die door de politie te Tilburg is aangehouden als verdacht van de gruwelij ke moord op de dertienjarige Annie Rem- ken, heeft een bewogen leven achter zich. Het is een kerel, zeg het Vk.. die voor nieis ontvankelijk en zeer sluw is De politie heeft thans zooveel bezwarend materiaal tegen hem verzameld, dat langer ontkennen geen haat meer voor den verdachte zal hebben. De bril, het armbandhorloge en de zilveren hals ketting van het meisje zijn inmiddels gevon den. Op de vraag van de recherche, hoe ver dachte het kan verklaren, dat zijn fiets vlak bij het vermoorde kind kon worden aange troffen, verklaarde v. B. daar ook heelemaal niets van te snappen Hij beweerde, naar Eindhoven te hebben willen fietsen via Boxtel en daar sigaretten te hebben gekocht. Toen hij weer uit den winkel kwam. was zijn fiets gestolen... Men heeft B. daarop met de aangeduide winke lierster geconfronteerd, doch deze had den man nojpit gezien. Hij had geen aangifte ge- de nn van de vermissing van zijn fiets, om- drt hij vreesde, voor een spion te worden gehouden, daar in het stuur van zijn fiets «engehe'me zender was gebouwd. Deze is echter niet door de politie gevonden. Inmiddels is komen vast te staan, dat v. B. op Zaterdagmorgen om half vijf doornat is thuis gekomen. Thans is gebleken, dat deze verdachte van een lustmoord op een dertienjarig meisje voor een soortgelijk delict in Amerika tot vijftien jaren gevangenisstraf veroordeeld is geweest, waarvan hij er ruim acht heeft uit gezeten. Toen is hu naar ons land gedepor teerd en kwam in Hotel-dam terecht Zijn ge- hede familie is nog in Amerika. Ook heeft v. B in Amerika twee jaren moeten „brom men" voor een diefstal. Men ziet: een fraai heerschan! Vlak vóór den oorlog van 1910 is hij ons land binnen kunnen glippen waarna hii zich te Rotterdam verdienstelijk heeft gemaakt methet redden van kin deren tijdens het bombardement. Twee ver uiteenloopende tegenstellingen dus. Voor zijn huln te Rotterdam ontving hij indertijd een aanbevelingsbrief als werkzoekende! Het onderzoek gaat inmiddels met kracht voort. MUSSERT T 3ERLIJN. Besnrekinoen voor deelname van Nederlanders aan den strijd in het Oosten. Naar wij vernemen heeft de leider der N.S.B., in gezelschap van den plaatsvervan gend leider. Van Geelkerken. It. generaal Seyffardt, den commandant der W.A., Mr. Zondervan, heerbanleider Mueller Lehning en den adjudant van den leider, heerban leider Mr. Dr. Kessler, deze week een kort bezoek gebracht aan Berlijn, waar belang rijke besprekingen zijn gevoerd met de hoog ste autoriteiten der Waffen SS. over het deelnemen van Nederlanders aan .den strijd tegen het bolsjewisme. De besprekingen leidden tot volledige over eenstemming. Varkens in het hok en een schaap in de weide geslacht. Onder de gemeente Mijdrecht kwam een veehouder tot de onaangename ontdekking, dat zijn varkenshok met een ongewenscht bezoek was vereerd. Twee zware varkens waren op brutale wijze in het hok geslacht. De ingewanden had men in het hok laten liggen, doch de beide vleeschbouten hadden de dieven medegenomen. Verder werd onder de gemeente Vinke- veen een schaap in de weide geslacht. Het vacht bleef liggen voor den eigenaar, doch ook hier werd het vleesch medegenomen. De politie van de desbetreffende gemeenten heeft de zaak in onderzoek, doch het mocht tot heden niet gelukken de daders op het spoor te komen. - Bil een arostatie wegens olandes tienen handel kwam dit aan het licht. Eenige dagen geleden kreeg de oplitie te Winschoten een aanwijzing, dat aldaar een drietal personen vertoefden, die in het bezit zouden zijn van thee: De politie stelde een onderzoek in en vond in een viertal koffers van deze personen 62 Kg. thee. die clan destien gekocht bleek te zijn in Rotter dam. De betrokkenen ziin gearresteerd. Voorts werden aangehouden twee personen uit Zwaavwesteinde. die eveneens tracht ten een hoeveelheid clandestien verkregen thee aan den man te brengen. Hier werd 9 Kg. thee in beslas genomen Bij den inbraak in een goederenloods van de Stoomtram Mii. Oosteliik Groningen, werd kort geleden een hoeveelheid thee gestolen, toebehoorend aan een winkelier te Qw&nmen VIJF NIEUWE ZWEEDSCHE RECORDS. Stockholm, 5 Sept. (ANP.) In het over dekte zwembad te Stockholm werden vijf nieuwe Zweedsche records gevestigd. Twee daarvan veroverde de nieuwe natio nade kampioenen Ingrid Thafvelin. Zij zwom de 150 yards rugslag in 2 min. 3.7 sec. en de 200 meter rugslag in 3 min. 6 sec. Een niet minder verdienstelijke prestatie verrichtte haar landgenoote Ingrod Wallin. die het re cord op de 400 meter schoolslag verbeterde en bracht op 6 min. 29 3 sec. Bij de heeren vestigde Olof Olssen een nieuw record op de 100 yards borstcrawl met 52.3 sec., en John Rothman verbeterde het record op de 200 yards schoolslag door dezen afstand af te leggen in 2 min. 25.9 sec.- Oude Pekela. Bii 't politie-onderzoek kwam aan het licht, dat deze thee thans weer in het bezit was van den betrokken winkelier, die op deze wijze voor de tweede maal zijn eigen thee had gekocht van den dief. die kon worden gearresteerd. Een kleine hoe veelheid thee kon nog in beslag word-en genomen. 50.000 STUKS VEE WORDEN GESLACHT EN INGEBLIKT OF BEVROREN. GEREGELDE VLEESCHVOORZIE- NING NIET BENADEELD. Brussel. 5 Sept.ember (A.N.P.) Het Beligsche ministerie van land bouw heeft medegedeeld, dat in den loop van dit najaar ongeveer 50.000 6tuks rundvee geslacht zullen wor den. Het vleesch zal bevroren of ingeblikt worden voor de vleesch- voorziening in den laten winter of het voorjaar. Men heeft vooral tot dezen maatregel besloten om een aanzienlijke gewichts vermindering van het vee in de periode, dat het op stal staat, te voorkomen en om te allen tijde een zekere vleesch- voorraad voor de bevolking beschik baar te hebben. Den vorigen winter heeft de vleeschvoor- ziening o-oieden door de gewichtsverminde- ring van het vee. Het gewichtsverlies, ver oorzaakt door ondervoeding van het vee. bedroeg ongeveer 50 millioen kilogram vleesch en vet. Doordat het vermagerde vee natuurlijk ook minder melk en boter opbracht, gingen vele mitlioenen kilogram van de kostbaarste levensmiddelen verlo ren. welke bii goede organisatie behouden hadden kunnen blijven: Op het oogenblik is de toestand van hel vee zeer goed. zoodat de hoeveelheid vleesch, door de hoeren af te leveren, iets vergroot kon worden. Door het slachten van 50.000 stuks vee, wordt de geregelde vleeschvoor- ziening niet benadeeld. Men wil drie mil lioen Kg. bevriezen en 15 mill. blikjes vleesch van 400 gram produceeren. Verder zal ongeveer een half millioen kilogram leverpastei geproduceerd worden. Deze re serves zullen in de maanden Maart tot Juli gedistribueerd worden, dus in den tijd, dat het levende vee het minste oplevert. Rome, 5 September (Stefani). Het 458ste communiaue van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „Italiaansche afdeelingen jagers hebben bii operaties boven Malta en de Straat van Sicilië met haar bekende dapperheid in een reeks zware gevechten den strijd aange bonden met aanzienlijke afdeelingen vijan delijke jagers. Zij hebben 22 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten en talrijke an dere door marhinegpweervnur beschadigd. Drie Italiaansche vliegtuigen zi'n niet op hun basis teruggekeerd. Vele anderen keer den beschadigd en met gewonden aan boord terug. Bii deze gevechten hebben zich bii - zonder onderscheiden de kolonel C.arlo Ro- magnoli. die aan het hoofd van ziin eigen afdeeling heldhaftig streed en vermijt wordt matoor Franresro Recraria. kan'tein Valentino Festa en kapitein Franco Luc- chino. In den afgeloopen nacht is het vliegveld Miccaha op Malta onnieuw door onze hom- menwerners aangevallen Vijandelijke vliegtuigen hebben aanvall/m gedaan op 't gebied van Catania. terwijl vier bommen werpers Cotrone aanvielen. De schade is gering. De Inrhtafweer te Cotrone heeft twee Bristol-Rlenheims neprgesrhoten. een daarvan vipl in de haven. Uit het wrak heeft men de liiken van drie leden der be manning geborgen. In Noord-Afrika ajm het front van To- broek ziin aanvalspogingcn van Rritsrhe afdeelingen verijdeld door onze troepen die door pantserwagens en artillerievuur ge «teund yerden Duitsche en Italiaansche vliegtuigen hebben installaties en verster kingen te Marsa Matroeh gebombardeerd alsmede vijandelijke .autocolonnes bij Dzja- rahoeh. In Oost Afrika hebben vijandelijke lucht aanvallen op Wolsiefit alleen onder de in- heemsche bevolking eenige verliezen ver oorzaakt. Onze afdeelingen overrompelden in den seetor Koelkwabert vijandelijke de tachementen. verstrooiden haar en brach ten haar verliezen toe De vijand liet wane- nen en met levensmiddelen heiaden last dieren in onze banden aebter."' Dit Jaar één draverij, welke om half een zal aanvangen. In de gisteravond in café G. Boontjes gehouden ledenvergadering van de Hard- draverijvereeniging ..Westfriesland" is be sloten op Dinsdag 30 September a.s. een priizendraverij te houden om prijzen van f 350, f 125, f 50 en f 25. Voor het eerst zal dit jaar aan deelnemers, die verder wonen dan 20 K.m. van Schagen een reisvergoe- ding van f 15..per paard worden gege ven, voor het eerst zullen de bezoekers in Schagen kunnen kennismaken met den totalisator. welke op de m irkt zal worden geplaatst. Op de werking van dit thans of ficieel toegelaten gokinstrument komen wii nader terug. Het terrein voor de café's Tgesz en van Erp zal dit jaar ook "voor niet-betalende bezoekers toegankelijk zijn. Van den totali- WIELRIJDSTER OP SLAG GEDOOD. Gistermiddag omstreeks 3 uur is de 20- jarige- wjeirijdster H. S. R., uit de Ekster laan te Den Haag, op den Wassenaarsche- weg ter hoogte van de Neuhuyskade, door dat zij onverwachts uitweek door een juist passeerende auto aangereden. Zij was op slag dood. Het stoffelijk overschot is door den G.G.D. naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht. sator mogen' slechts betalende bezoekers gebruik maken. 5 van de recette komt ten goede aan de vereeniging en moet be stemd worden aan prijzen voor de draverij van volgend iaar. De ochtenddraverij moet vervallen, we gens de hooge algemeene onkosten. Met het oog op den totalisator, moet de drave rij reeds om half een 's middags aanvangen. Als elk jaar wordt uit de vergadering ver zocht entreé van alle bezoekers te heffen, maar ook als steeds wordt besloten bepaal de gedeelten weer vrij te laten. De vergade ring had onder leiding van den heer A. C. Roggeveen een vlot verloon De aftredende bestuursleden de heeren M. Wissekerke en Jac. de Veer werden herkozen. Uit de stand der kasmiddelen men is f 50.— vooruitgegaan en beschikt over een saldo van f 334.55, kan worden opge maakt, dat de vereeniging. ondanks de tijdsomstandigheden een bloeiend bestaan leidt. NOORDSCHARWOUDE, WELKE PRIJZEN ZULLEN VOOR DE ONTEIGENDE PERCEELEN WOR DEN BETAALD. Ten behoeve van den bouw van ruim 50 woningen voor Heldersche vluch telingen op het uitbreidingsplan al hier, moesten verschillende percee- len worden onteigend. Er was een termijn gesteld, binnen welke de ei genaren der betreffende perceelen hun bezwaren konden indienen, ter wijl dezer dagen in een zitting te Alkmaar de gelegenheid bestond, deze bezwaren mondeling toe te lichten. En inderdaad, er waren bezwaren. Niet allemaal van even groot be lang, terwijl er ook bij waren, die meer als informaties konden worden beschouwd. Het .is in dezen tijd na tuurlijk wei vanr belang, welke prij zen voor de te onteigenen perceelen worden betaald vooral voor de woonhuizen, welke zouden moeten x. orden gesloopt en toch ergens an ders weer zouden moeten worden opgebouwd, omdat de bewoners toch weer een onderdak moeten hebben. De bouwkosten zijn echter aanzien lijk gestegen en het is de vraag .of men voor den getaxeerden prijs weer een behoorlijke woning zal kun nen bouwen. Deze vraag deed zich alleen voor bij het plan te Noordscharwoude, waar een drie tal woningen zou moeten verdwijnen, om den aanleg van toegangswegen mogelijk te maken. Men is daarbij tot dit besluit gekomen, dat de woningen wel zullen worden ont eigend, maar dat de bewoners» er nog in kun nen blijven wonen. Er worden geen toegangs wegen in optim. forma aangelegd. Men zal voorloopig volstaan met een voetpad. Daar door is de vraag: „Waarheen?" voor de be trokken bewoners thans van de baan, al zal deze zich later weer voordoen. Laat ons ho pen, dat er dan weer andere, gunstiger om standigheden zijn, zoodat er gemakkelijker gebouwd idl kunnen worden. De prijs van de te onteigenen perceelen is nog niet bepaald. Daar gaat weer een andere instantie over. De benoodigde hui zen en stukken grond zullen getaxeerd wor den en de eigenaren zullen ook daartegen bezwaren kunnen indienen, als zij meennn. te kort te zullen ontvangen. De mogelijk heid van beroep staat hiervoor open. Zooals te begrijpen is, zal men op'redelijke vergoe dingen kunnen rekenen. Te Broek op Langendijk. Het plan veranderd. Te Broek op Lancendijk is het oor spronkelijke plan veranderd. Van verschillende zijden werd tegen dit plan, waarbij de te bouwen perceelen werden verdeeld over diverse uit el kaar liggende plaatsen, bezwaar ge maakt. Aan deze bezwaren is gehoor gégeven en de oplossing, welke thans gevonden is, kan een gelukkige wor den genoemd. De bouw van woningen achter de percee len van de heeren Van 't Riet, Van der Mo len, Van der Poll enz. en op het land van den heer Koedijk zal niet doorgaan. Van de oorspronkelijke plannen is nog alleen dat aangehouden, om vier woningen te plaatsen aan de Prins Hendrikkade, naast het huis van den heer Klare. Het grootste gedeelte van de te bouwen woningen hoeveel is nog niet bepaald zal komen op het uitbreidingsplan aan den Dijk. Van de Dorpsstraat af zal een weg wor den aangelegd langs dé vroegere woning van burgemeester Schelhaas het Oosten in. Daar door is dan meteen een begin gemaakt met de openlegging van het uitbreidingsplan, zoodat hij. meerdere behoefte aan woning bouw daar kan -worden' voortgegaan. Bij de aanvankelijke plannen met de verspreide bouw zou geen enkele weg tot de openleg ging van het uitbreidingsplan kunnen voe ren. omdat er bij de oorspronkelijke plannen geen wegen waren geprojecteerd. Ook voor de gemeente is dit nieuwe plan dus een groote verbetering, terwijl de heeren Van 't Riet, Van der Poll enz. er ook niel rouwig om zullen zijn. dat zij vrij dicht ach ter hun perceelen geen huizen zullen krij gen. De resultaten van deze zitting, welke een zeer aangenaam verloop had, zijn dus voor de belanghebbenden niet ongunstig geweest. WIERLVGEH ZWIJNTJESJAGER GEPAKT. De politie alhier heeft in samenwerking met de Amsterdamsche recherche klaar heid gebracht in eenige in deze gemeente gepleegde rijwieldiefstallen, o.a. die bii de R.K. Kerk. Als dader is aangehouden de 24-jarige Amsterdammer H., die nog vele andere diefstallen op zijn geweten bleek te heb ben. Hij is in arrest gesteld. VARKENSPEST. Ook te Wieringen doet zich varkenspest voor. Reeds zijn twee dieren, t.w één van den heer P. Veerdig Westeland en één van den heer N. Snooij Akkerweg, aan deze ziekte bezweken TENTOONSTELLING. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van de pluimveevereeniging „Nut en Genoegen 'alhier, om in November a.s. we derom em tentoonstelling van konijnen, pluimvee enz te houden. Inmiddels is hier voor van hoogerhand vergunning verleend Het al of niet vlugge aanzien van de markt wordt tegenwoordig door heel an dere omstandigheden beheerscht dan vroe ger. Kooplust schijnt er tegenwoordig altijd te zijn. Het is echter het toegestane koop- kwantum, dat de mogelijkheid tot koopen beperkt Alleen wanneer dit in bescheiden mate is verleend, lijkt de markt wat stug ger Zoo was het heden en dus was het wat trager. De aanvoer lag met 46000 Kg. even bene den die van de vorige week, waarvan de oorzaak is toe te schrijven aan het uitblijven van enkele markters. Aan een inzinken van de melkproductie ligt het niet. Het weer werkt deze tegenwoordig zoo krachtig in de hand als slechts mogelijk is, er is een over vloed van gras en van uitbreiding der melk leveranties aan het wettelijk gebied verne men we dan ook nog niets. De prijzen handhaven zich uit den aard der zaak op maximumprijs-hoogte, te weten f 56.— en f 43.50 voor 40 plus en 20 plus. De aangevoerde 40 plus was niet overmatig groot, iets wat de verkoop ook niet in de hand werkte. De kwaliteit was dooreen genomen goéd, de meeste kaas bracht prijzen op, die tegen het hoogste aan lagen. Het noteeren van den maximumprijs blijft een feit, waar veel markters niet-rectit aandurven. De kans op een T.V. is dan verre van buitengesloten. Ook heden zagen we er weer enkele uitdee- len. Zoowel koopers als verkoopers blijven zicli afvragen of in dit opzicht een betere rege ling te treffen valt. Het animo van de kaas markt wordt er overigens stellig niet door in de hand gewerkt. ALKMAAR, 5 Sept. Andijvie f 5.60—7, appelen f 5-»25, Augur ken f 3—27 per 100 Kg.; bloemkool I f 9-12, II f 2.60—7.20 per 100 stuks; bieten f 3, drui ven f 60—65, gele kool f 3.50, per 100 Kg.; groene kool f 3.50, kropsla f 2.40—3, knolsel- derie f 1114, komkommers f 113.50 Per 100 stuks; koolrapen f 4.30, meloenen f 1&-" 20.10, peren f 10—35, prei f 8-10 per 100 Kg. peterselie f 0.501 20 per 100 bos; perziken f 3—14 per 100 stuks; postelein f 0.48—0.60 per bakje; pruimen f 11—27, rabarber f 3.10—- 4.60, radijs f 2.60-3, roode kool f 1.20—3.50 per 100 kg.,; selderie f 0.50—2.20 per 100 bos, spinazie f 0.96 per bak (16 p.) snijboonen l sPercieboonen f 20, dubbeel idem f 1120—14, tomaten f 16, uien f 6, wortelen breek 4, per 100 Kg., wortelen f 5 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Sopt. 30700 Kg. uien f 5.50, driel. f 5.50, gele nep f .5.50, 10.000 Kg. peen f 3.50, 3500 Kg sper- ciehoonen f 14, 35 Kg snijboonen f 10, 2550 Kg kroten f 3, 43000 Kg roode kool f 3.50. 75000 Kg. witte kool f 2, 27500 Kg. gele kool f 3.50, 1000 stuks bloemkool f 912. NOORDSCHARWOUDE, 6 Sept. 9600 Kg. uien f 5.50, drielingen f 5.50, gel" nep f 5.50, 2000 Kg. peen A afw. f 4.80, h afw f 3.20, 19400 Kg. spercieboonen f 14, 1169 Kg. kroten f 3, 13100 Kg. roode kool f 3-50. 34700 Kg. witte kool f 2, 8100 Kg. gele koot I 3.50.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2