Een geslaagd sport-weekend Brief uit Nieuwediep K.V.H. en „De rest van Den Helder" winnen Aan $xtn ïïl&nA. WxuideJU^wAt Distribuiie-n:euws Fraaie prestaties van Meijer en Mol H.A.V. wint de Vierkamp Zondag Kasconcours HSV „Den Helder" Jubileum wandeltocht „De Duinkanters" Inlevering bonnen Dank zjj buitengewoon weer heeft Den Helder twee sportdagen beleefd van on gekende veelzijdigheid. Alle belangrijke sporten waren vertegenwoordigd en het spreekt voor de afgevaardigden der ver schillende onderdeelen, dat deze dagen xoo'n groot succes zijn geworden. Zaterdag. Nadat om 2 uur eenige jeugdgroepen wan delaars waren vertrokken voor den 20 km tocht en nadien eenige voorbereidingen voor de clou van den dag, de athletiek, weren af gewerkt, was het de heer Lastdrager, die dezen dag officieel opende. Spreker heette allereerst allen hartelijk welkom en in 't bij zonder de athleten, want zij hebben het op zich genomen, om de athletiek, welke in Den Helder nietde aandacht krijgt, die haar toe komt omhoog te brengen en zoodoende meer populariteit te verwekken. Daarna werden de groote moeilijkheden naar voren gebracht, moeilijkheden welke het driemanschap Last drager,- Wiersma en Charmes op waardige wijze het hoofd heeft geboden en met succes. De heer Lastdrager dankte daarna het Ge meentebestuur voor de medewerking en de H.A.V. voor de organisatie èn vooral voor de terreinverzorging, welke volgens verschillende athleten zoodanig in orde was, dat Den Hel der op dit punt een goed figuur sloeg. Ook de heer Enklaar werd niet vergeten en inder daad bleek deze waardeering effectvol te zijn,, want Enklaar wist de aanwezigen met een heldere een tevens deskundige manier op de hoogte te houden van de resultaten. Spreker eindigde met de leuze voor beide dagen: Eenvoud is het kenmerk van 't ware! De vierkamp. Daarna kon de vierkamp aanvangen, waar voor, zooals bekend, gestreden zou worden door de H.A.V., Rijkswerf, Hermes en L.B.D. Allereerst kregen we de serie? 100 m, welke beide een spannend verloop hadden, want zoowel in de eerste als in de tweede serie kwamen de nummers één en twee ge lijk aan. Op ieder nummer waren steeds 8 deelnemers en op de 100 m kwamen er 6 in de finale. De 800 m. De 800 m werd ineens verloopen en Loo- man van de H.A.V. werd hier eerste, op een manier waaraan geen twijfel was. Reeds van start af nam deze soepele athleet de leiding om met flinke voorsprong de finale te berei- 'ken. Pieterse werd tweede, terwijl Verfaille de derde a'ankomende was. Voor de tijden raadplege men de uitslagen. Hoogspringen. Schoemaker kwam, zag en overwon. Bij de Rijkswerf was één der hoogspringers niet op komen dagen en Schoemaker, de man, die onze stad ook zoo schitterend in den elf stedentocht heeft vertegenwoordigd, nam zijn plaats in. Bij den stand 1.45 m waren nog 6 van de 8 deelnemers aan en toen al reeds kon men zien, dat Schoemaker ernstig candidaat was. Bij den stand van 1.55 m hadden de nog vier overgebleven athleten allen reeds twee maal gefaald, doch bij den derden sprong wist Schoemaker zijn lichaam over de lat te werken en hij was dus eerste. Een fraaie prestatie, om als invaller zoo goed voor den dag te komen. We hadden na dit nummer dus twee finale's gehad en de stand was toen: H.A.V. 25 pnt.; Rijkswerf 24 pnt.; Hermes 17 pnt, en L.B.D. 6 pnt. Vooral tusschen de twee eerste ploegen was de spanning uiteraard groot en het is dan ook begrijpelijk, dat deze duels steeds de volle aandacht trokken. De 400 m leverde ons nog tijdens de serie een fraaie eindspurt van Vader op, die in de derde positie liggende als eerste de eindstreep wist te passeeren.. Het nummer verspringen ging hoofdzakelijk tusschen v. d. Sloot, Cramwinkel en Timmer en nadat deze heeren de finale hadden bereikt, eindigden ze met weinig verschil als resp. tweede, eerste en derde. De finale 100 m, waaraan dus 6 deelnemers aan den start waren, was voor Meijer van H.A.V. en deze athleet kreeg van den heer Enklaar een extra pluim, daar zijn tijd op deze zware baan bijna rijp was voor de A-klasse. Bravo Meijer, nog eenigen tijd serieus trainen en je tijd zal dan beneden de 11 sec. liggen. Ook Mol kreeg een dergelijke pluim voor de wijze waarop hij de 400 m won en ook zijn tijd van 55.5 sec. wijst op een athleet met toe komst. H.A.V. behoudt de leiding. De stand na vijf nummers was: H.A.V. 59 pnt.; Rijkswerf 54 pnt.; Hermes 40 pnt. en L.B.D. 26 pnt. De Rijkswerf was dus nog geenszins kansloos, temeer daar Vink in de finale was geplaatst met kogelstooten. Maar ook hier zegevierde weer de H.A.V. met Snel, terwijl Vink de tweede plaats bezette. De 1500 m dreigde een mislukking te wor den, totdat Schoemaker het initiatief nam en het peleton uit elkaar rukte. Van der Poll was er echter al handig bij eri nam de leiding zon der deze nog af te staan. Schitterend was de eindspurt van Verfaille van Hermes, die van achter af begon in te loopen en zelfs nog voor Schoemaker als tweede wist te eindigen. De 4 x 100 m estafette was het laatste num mer en eigenaardig genoeg gaf dit nummer precies den stand weer, zooals ook de vier kamp eindigde, n.1.: de H.A.V. met 96 pnt.; Rijkswerf 77 pnt.; Hermes 57 pnt. en L.B.D. 41 pnt. x De Held. Athletiekver. heeft dus gewonnen en heeft o.i. met athleten als Meijer, Mol, Loo- man, Huurman (niet te vergeten) e.a. een goede toekomst, zoodat zij zeker reden tot be staan heeft en ten allen tijde de aandacht ver- dient. De Sportvereeniging van de Rijkswerf heeft zich ook kranig geweerd, het ontbrak den Hee- ren aan een paar eerste prijzen, maar ook hier is goed materiaal aanwezig. De Hockey-cJub „Hermes" bezit kranige sportmenschen en vooral wanneer straks de competitie begint, zullen de heeren daar wel hun vruchten plukken. L.B.D. tenslotte was de laatste, maar toch is dit geen schande, want tusschen een derge lijk select gezelschap was het figuur nog zoo slecht niet. Het was tevens het einde van den eersten dag, want juist tijdens de estafette kwamen de wandelaars binnen. Het waren een groep van de. U.L.O.-school, een Jeugdgroep van de Speeltuinvereeniging Vischmarkt, de Jutters en de Zilvermeeuw. Reeds vroeg in den mórgen was de start van de overige wandelaars vastgesteld en ook hier was alles weer precies op tijd geregeld. Het eerst ging van start de groep van de Brandwacht en de commandant den heer van Wageningen kan trotsch op zijn mannen zijn, want in keurigen pas en fiere houding begon nen de heeren hun 20 km. Daarna volgden nog een groote groep van Hermes en een dito van de H.A.V., welke wel niet zoo in de lijn liepen maar toch een spor- tieven indruk maakten. Hierbij sloten zich nog aan een groep van de Roode Haan, eenige loopers uit Schagerbrug, die op de fiets waren gekomen en eenige individueele tippelaars. Het korfballen. Er waren nog verschillende menschen komen opdagen om getuige te zijn van den korfbal wedstrijd K.V.H.Roda uit Zaandam. Het was de eerste competitiewedstrijd en uiter aard ging de belangstelling naar onze korf ballers uit, die het tegen hun tegenstanders, vorig jaar kampioen van de eerste klasse Noord-Holland, niet gemakkelijk zouden krijgen. Laten we eerlijk zijn met te zeggen, dat we er niet veel van verwacht hadden; we werden echter bedrogen. Twee pittige twaalftallen be streden elkaar op sportieve wijze en we wer den vergast op eenige fraaie staaltjes van samenspel. Het korfbalspel is in feite hoofd zakelijk positiekiezen en aanvankelijk ging dat den Zaandammers beter af. De gasten speelden rustiger en lieten den bal meer het, werk doen. Hoewel K.V.H. dus technisch min der was, werd dit tekort door een geweldig enthousiasme aangevuld en gelukte het den tegenstander bij momenten te overspelen. Bij momenten, want ook Rode had zjjn overwicht en slechts door minder gelukkig werpen bleef de score blank. Het wordt 10. Toen K.V.H. weer eens in den aanval was, wist mej. Koppel, die overigens veel te weinig concentratie bezit, den bal nog juist aan mej. Timmermans door te geven, die onberispelijk doelpuntte, 10. Er deden zich nog verscheidene kansen voor, doch beide partijen konden voor de rust de korf niet meer vinden. In de tweede helft kregen we ongeveer weer hetzelfde beeld, vlugge open aanvallen, die echter meestentijds weer tijdig werden afge slagen of die op den korf afstuitten. Toch zou K.V.H. weer doelpunten, want een kwartier voor het einde wist de actieve De Jong met een keurig gericht schot den stand op 20 te brengen. Het laatste kwartier was echter voor Roda en het was een wonder, dat de Zaandammers slechts éénmaal wisten te sco ren, een doelpunt wat ook alleszins verdiend was. Na afloop dankte de heer Lastdrager de Zaandammers voor hun komst naar Den Hel der, daar zij n.1. de eerste korfballers waren, die het durfden wagen om naar de in Neder land zoo gevaarlijk bekendstaande stad Den Helder te komen, wat achteraf bekeken voor 80 procent overdrijving is geweest. Na eenige wederzijdsche hartelijke woorden was ook deze morgen weer voorbij, want juist na afloop kwam de laatste groep wandelaars binnen, n.1. de Brandwacht en het kon niet anders of deze brandweerlieden moesten op een ieder een keurigen indruk maken zoo vol maakt werd er getippeld. Hermes verliest met 42. De hockeywedstrijd tusschen Heines en Alkmaar was juist begonnen, toen de links binnen der witten al reeds een bres had ge schoten in het Alkmaarsche doel, 10. Onze hockeyers overspeelden in deze periode Alk maar geheel en het verwonderde dan ook nie mand, dat Verfaille er 20 van maakte. Alk maar begon zich daarna wat los te werken en vooral de rechtsbinnen wist het de verde diging van Hermes danig lastig te maken. Maar de backs en ook doelverdediger Van Straaten stonden hun mannetje, zoodat er voorloopig althans geen verandering in den stand kwam. Enkele strafcorners leverden ook geen resultaat op en hoewel de Alkmaarders steeds meer het beste van het spel kregen, was het schieten toch van dien aard, dat er maar weinig ernstig gevaar ontstond. Een keurig staaltje hockeykunst vertoonde de Alkmaarsche midvoor, door alleen den bal op te brengen, doch hij schoot raaklings over den lat heen. In de tweede helft waren dè bordjes ver hangen en had Alkmaar niet alleen een meer derheid, doch wist dat tevens in doelpunten uit te drukken. Het eerste doelpunt ontstond door den han- digen midvoor, terwijl kort hierna Van Straa ten zich liet verrassen, zoodat de partijen weer op gelijken voet stonden, 22. Verfaille had bijna succes in één zijner verwoede pogingen de balans weer in Hermes' voordeel te doen keeren; een open doekje was het resultaat, doch geen doelpunt. Wel wisten de Alkmaar ders, die nog een behoorlijke reserve hadden overgehouden, nog twee doelpunten te fabri- ceeren en de stand was dus 42. Het derde doelpunt was o.i. niet zuiver, doch dat de Alk maarders verdiend hebben gewonnen staat vast. Voor Hermes was het een goede training met lang geen kwaad resultaat. Voetbal. De wedstrijd RijkswerfRest van Den Helder stond daarna op 't programma en hoe wel beide elftallen eenige veranderingen hadden, was de indruk, dat er toch nog wel een aardig partijtje te wachten was. Over 't geheel viel de wedstrijd echter tegen en de grootste factor daarvan was, dat de voorhoede van de Rijkswerf-te zwak was. Wel probeerden Roomeijer en Kok er wat gang in te brengen en wel had Roomeijer pech met enkele schoten, over 't algemeen kwam de juiste pit er niet in en de 31 overwinning van het Heldersche elftal was dan ook absoluut verdiend. Opvallend was, dat de niet actief voetbal lende Bakker van 't Raadhuis een openbaring was, want een handige speler was deze voet baller zeker: hij deed ons veel denken aan Sanders van H.R.C. Over 't algemeen klopte de combinatie in de Gemeentevertegenwoordigers en de 31 eindstand kwam dan ook geleidelijk tot stand. Selhorst van de Rijkswerf opende de score met een subliemen kopbal, maar kort hierop had v. d. Berg van Debo den gelijkmaker reeds gefabriceerd. In de tweede helft zorgden de beide Brand weerlieden Hoogvorst en Van 't Hert voor een doelpunt, waarna de eindstand dus 31 werd. Afscheidswoord van den heer Lastdrager. De heer Lastdrager dankte namens de commissie den Burgemeester, die geruimen tijd aanwezig was, en den heer Van Loo, voor hun medewerking en raadgevingen, de Sport- commissie, in 't bijzonder de heeren Lange- rak en Van Wageningen, de pers, de H.R.C.O. en de politie. Tevens de commissieleden zelf (en een pluim voor den heer Lastdrager past hier wel in de eerste plaats), de athleten en andere sportbeoefenaars, zrj allen werden niet ver geten en uit handen van wethouder Van Loo, die eerst nog een opwekkend woord had ge richt aan publiek en sportmenschen, kreeg een ieder de prijs, die hem toekwam. De wandelgroepen kregen allen een groeps- prijs, terwijl Brandweer en Hermes een extra prijs kregen voor de beste groepen. De Alkmaarsche Hockeyclub kreeg een be ker, Hermes heeft nog iets te goed, K.V.H. ontving een huldeblijk, de voetbalelftallen en de athletiekver. kregen ook een beurt, kortom er werd geenéén vergeten. Ieder deelnemer ontving nog een herinne- ringsspeld en de wandelaars een medaille (van glas). De verschillende uitslagen luidden: Korfbal:'K.V.H.—Roda 2—1. Hockey: HermesAlkmaar 24. Voetbal: RijkswerfHeld. Elftal 13. Athletiek vierkamp: 1. H.A.V. 96 pnt.; 2. Rijkswerf 77 pnt.; 3. Hermes 57 pnt. en Gem. Luchtbesch. 41 pnt. De onderlinge nummers leverden de volgende resultaten op: 100 meter hardloop: 1. J. B. Meijer, H.A.V. 2. H. Timmer, Rijkswerf 3. T. P. Borgerding, H.A.V. 4. Van Dijk, Gem. Luchtbesch. 400 meter hardloop: 1. W. Mol, H.A.V. 11.5 sec. 11.6 sec. 12.- sec. 12.2 sec. 2. L. Vader, H.A.V. 3. J. v. d. Sloot, Rijkswerf 4. P. Blankers, Hermes 800 meter hardloop: 1. W. J. E. Looman, H.A.V. 2. R. C. Pieterse, H.A.V. 3. F. Verfaille, Hermes 4. Berkeljon, Rijkswerf 1500 meter hardloop: 1. Chr. v. d. Poll, H.A.V. 2. F. Verfaille, Hermes 3. H. Schoemaker, Rijkswerf 4. G. de Vries, Hermes Hoogspringen: 1. H. Schoemaker, Rijkswerf 2. J. Vink, Rijkswerf 3. J. Glas, H.A.V. 4. N. Hemelrijk, Hermes 55.4 sec. 57.2 sec. 58.4 sec. 1.0.1 sec. 2 m. 19 s. 2 m. 21 s. 2 m. 24 s. 2 m. 32 s. 5 m. 14 s. 5 m. 15 s. 5 m. 16 s. 5 m. 18 s. 1.55 m 1.50 m 1.50 m 1.50 m Verspringen: 1. E.- Cramwinckel, Gem. Luchtbesch. 5.68 m 2. J. v. d. Sloot, Rijkswerf 5.63 m 3. H. Timmer, Rijkswerf 5.55 m 4. J. W. Schotmans, H.A.V. 5.50 m Kogelstooten: 1. J. Snel, H.A.V. 10.76 m 2. R. W. Vink, Rijkswerf 10.11% m 3. J. Groot, H.A.V. 8.89 m 4. S. Selderbeek, Gem. Luchtbesch. 8.85 m 4 X 100 meter Estafette: 1. H.A.V. 2. Rijkswerf 3. Hermes 4. Gem. Luchtbescherming 49.6 sec. 50.4 sec. 56 sec. 59 sec. Op 6 en 7 September is door b.g. vereeni- ging haar jaarlijksche kasconcours gehouden in het Noord-Hollandsch Kanaal,bij Westeinde. Ongeveer negentig heeren en drie dames leden namen hieraan deel. Er werd heel weinig gevangen. Slechts en kele bovenmaatsche baarzen, waaronder een van 29.5 cm, waren er. De prijzen bestonden voornamelijk uit hengelsportartikelen. Een pot honig, geschonken door den heer Van der Vaart uit Breezand, werd door den prijswin naar dankbaar aanvaard. Dames: le prijs Mevr. Jansen; 2e prijs Mevr. Van Wolferen; 3e prijs Mevr. Brasem. Heeren: le prijs de heer Verschuur, 76 cm; 2e prijs de heer P. Bakker, 75.9 cm; 3e prijs de heer P. Smit, 73.4 cm; 4e prijs de heer H. van Vuuren, 71.2 cm. Beste kerel, Alvorens enkele opmerkingen te maken over je laatste schrijven, dat zwaar dichterlijk was kolossaalJan, wat was je op stoot!!!), eerst nadere mededeelingen over de viering van m'n kroonjaar, die je natuurlijk hoogelijk zullen interesseeren. Het was inderdaad een KROON jaar en als kroon daarop moge ik het heug'lyk feit me- moreeren, dat ik dik in de cadeautje's gezet hen. Nu kun je opmerken: wat moet zoo'n groote kerel nou met cadeautje's doen lollig wAs het. Het begon al 's morgens vroeg, toen de juffrouw van het loket (ja, die aardige, je weet wet), me uit de fabriek riep om „een reusachtig pak" in ontvangst te nemen. Nu moet ik j'e eerlijk zeggen, dat ik dat „reus achtige pak" sterk verdacht vond. Ik heb op zulke dagen namelijk liever iets kleins. In de vestibule hadden twee dragers van Van Gend Loos het neergepoot. Een ding van 1 meter 25 hoog en een driekwart meter middenlijn. Stijf omwikkeld met pakpapier en touwen. Ik (zei de gek), de aardige juffrouw en de loop jongen aan het uitpakken. We waren alle drie zenuwachtig van de spanning. En daar ver toont zich Jan nee niet om te beschrijven kereleen bloemenmand, zóó immens groot, zóó overdadig gevuld met rozen, tulpen, asters, chrysanten, lelies en andere kinderen van Flora, dat ik aanvechting kreeg achterover te slaan van verbazingIk taxeerde het stuk op minstens 75 gulden en pijnigde mn herse nen af wie dddrvan toch wel den goeden gever zou zijn. Ik zocht tusschen het groen en de bloemen naar een afzender, maar niet te vin den. Ik dacht naging in gedachten m'n gewezen geliefden na en liet ze een voor een de revue passeeren (ik hoop, dat moeder-de- vrouw deze laatste regelen niet onder 't al ziend en gestrengelijk oog krijgt...). Maar géén ervan kwam in aanmerking voor een dermate kostelijk en kostbaar present. Enfin, om kort te gaan, het geval werd op de redactie gepoot en daar praalde het als stoffelijk blijk van liefde en trouw van een onbekenden gever aan mijn persoon. De heele drukkerij stond er met open mond bij te kijken. Van den oudsten letterzetter tot den jongsten krullenjongen aan toe. En een lol dat ze had den Want beste Jan, laat ik je vertellen, dat het alles niet écht was, De mand was er een, die zeker 20 jaar geleden goede diensten be wezen had maar sedertdien in een vochtigen schuur heeft staan te verrotten. Het enorme hengsel was gebroken op menigvuldige plaats, en de bloemende bloemen kerel, die waren minstens een maand oud. Die hingen er als verlepte stukken kleurloos blad bij. Een rot- zootje zooals je nog nooit in je leven bij me kaar hebt gezien. Tenslotte was het lint niet, zooals dat behoort, van edele glanszijde, doch van een zeker soort papier dat men op een zekere plaats (niet nader te noemenpleegt te gebruiken. Overigens als mop 100 geslaagd. Voor den geestelijken vader van dit plan neem ik m'n petje af en tevens voor Ali Dijkshoorn, die ik sterk verdenk dit monstrum gecreëerd te hebben. Het is de eerste afzichtelijke mand, die ze in haar carrière van bloemen-artiste heeft ontworpen. Thuis was het ook goed. Daar kwamen de meer normale cadeauen als een hemd, (een overhemd dan, wel te verstaan), een strop, een boek, shag-en-vloei, uitrekbare manchetknoo- pen, een fruitmand, kortom, van alles wat. 's Avonds kwamen de familie en de vrienden en was er gebak, hetgeen het mannelijk deel irrigeerde met het beroemde vocht, dat een zeker, lang geleden gestorven, meneer uit Schiedam uitgevonden heeft tot roem en ryk- dom van zichzelf en tot opvroolijking van latere geslachten. Een kroondag, die er mocht zijn. Ik heb jou er natuurlijk wel by gemist. Jammer dat je niet over kon komen. Dat is de schuld van dien ouwen Leeghwater, die jou met kop en teenen te pakken heeft en je blijk baar niet meer los laat. Je las zeker wel dat Gerard Snelten z'n zaak in de Koningstraat heeft overgedaant Dat zal jou net zoo gespeten hebben als my. Hoe dik wijls hebben we niet in de Spoorstraat bij hem over de „railing" gehangen, slurpend aan kopjes pikante koffie, gevolgd door een cro- quant croquetje of Russisch ei. Wat lijkt me dat al weer lang geleden! Later ging vriend Gerard naar de Koningstraat en ook aan die periode is nu een eind gekomen. Hij heeft me bezxooren dat hij na den oorlog weer in de Spoorstraat gaat beginnen. Daar zal menig Nieuwedieper hem dan dankbaar voor zijn. O ja, laat ik dèt niet vergeten. Zooals je weet, is mijn betere helft als de dood voor een spin of een muis. Net zoo erg als het gros der dames, die wél altijd hoog van den toren blazen, maar voor de eerste de beste sensatie op de vlucht slaan (een zin, die ik morgen weer moet bezurenJan!) Dat er echter ook nog achttien\karaat Kenau's in de stelling wonen is van de week bewezen. Op de West- gracht woont een stokoud moedertje, dat in de eerste plaats nog geen dag uit de stad ver trokken is en in de tweede plaats ganschelijk geen vreezen kent. Nergens voor. Van de week, op een avond, juist toen ze naar bed zou gaan (heelemaal in haar eentje, want ze leeft er moederziel alleen) hoort ze verdacht geritsel bij de achterdeur. Wat doet zeze vlucht nietze gaat de buren niet halenen ook gilt ze niet. Ze deed heel wat anders. Namelijk een bezem uit de keuken halen en daarmee gewapend zette ze zich op wacht bij de deur. Inderdaad bleek er „slecht volk" aanwezig te zijn, want langzaam, heel langzaam, ging de deur open en vertoonde zich eenhand Jouw vrouw Jan, en de mijne niet minder, zouden het bestorven hebben. Huizenhoog had den ze gegild en misschien waren ze wel flauw gevallen (hetgeen mij altijd een duur flesch- schie Boldoot kost). Deze oude Nieuwediepsche van het onvervalschte slag deed anders Die hief de bezemsteel op, zoo hoog als ze kon, en ramde er toen met al de kracht die nog in haar bejaarde body resteerde, mee op de scharre lende hand bij de grendel. Buiten klonk een snerpende gileen vloek en iemand holde weg. Wie het geweest is, is onbekend, maar ik vond het verhaal té mooi om het jou te ont houden. Een flink wijfke, nietf Ja jó, da's 't oude bloed der vaderen Ik had je eigenlijk nog een heele massa meer te vertellen, maar ómdat ik twee weken ge leden al dik hommeles gehad heb aan de krant in verband met m'n schaamtelooze hoeveelheid plaatsruimte, die ik voor m'n privé-correspon- dentie opeisch zal ik er maar een punt achter zetten. Volgende maal de rest. Jan, hou je haaks en groet vrouw en spruiten van ons. Gonje. Je Cornelius. Zondag nam onze plaatselijke W.S.V. „De Duinkanters" deel aan een wandeltocht in Amsterdam, uitgeschreven -door de R.-K. Sportver. „Kracht door Training" (K.D.T.), over een afstand van 20 en 30 km. Met twee flinke groepen werd uitgekomen. Het was voor de Duinkanters geen gewone tocht. De vereeniging vierde namelijk haar 5- jarig bestaan en dat was duidelijk merkbaar! Het bestuur was die week in de bloemetjes gezet en vele gelukwenschen kwamen binnen. Men zou zoo niet zeggen, dat de vereeniging door de huidige omstandigheden met zooveel moeilijkheden te kampen heeft gehad. Bijna geen lid was meer te vinden. Maar dank zij het bestuur was door N.H.W.B. en T.C. bene vens enkele wandelvrienden hier ter plaatse, die alles in het werk gesteld hebben om het contact met de leden weer te herstellen, werd veel bereikt. De resultaten, die Zondag in Am sterdam weer geboekt zijn, zijn veelbelovend. Met 54 man ging men op pad, waaronder 25 jeugdleden. Na den tocht werden Mej. Corry Geene en de heer A. Cramer gehuldigd. Zij zijn van de oprichting af al lid. Hun werd een aardige herinnering namens het bestuur over handigd. De heer Stenis sprak een enkel woord. Na nog een tijdje gezellig bij elkaar te hebben vertoefd, werd om zes uur de terug tocht naar de Jutterstad Stanvaard. FIETS GESTOLEN. Een bewoner van de Keizerstraat deed aan gifte, dat zijn fiets, die hij geplaatst had op het H.R.C.-terrein, spoorloos verdwenen is. Wie brengt licht in deze duistere zaak? In het tijdvak van 8 t/m 12 September a.s. moeten door de detaillisten de volgende bonnen met één ontvangstbewijs MD 201A worden ingeleverd, t.w.: Suiker (bon 107). In veelvouden van 10 stuks met een mini mum van 40. De restantbonnen 105 (maximaal 39 stuks) moeten op een afzonderlijk opplak- vel MD 18 worden geplakt, tezamen met eventueel in Uw bezit zijnde suikerbonnen. Het totaal aantal rantsoenen, dat U inlevert, moet U op het ontvangstbewijs vermelden. Dit totaal moet minstens 40 rantsoenen zijn. Koffie/thee (bon 108). In veelvouden van 10 stuks met een mini mum van 40 stuks, geplakt op opplakvellen MD 18. Hieronder mogen maximaal 9 restant bonnen no. 104 voorkomen. Jam (bon 109). In veelvouden van 10 stuks met een mini mum van 40, geplakt op opplakvellen MD 18. Hieronder mogen maximaal 9 restantbonnen 103 voorkomen. Ingeleverd moeten worden met één ont vangstbewijs MD 201 B de navolgende bonnen, t.w.: Tarwebloem (bloembonnen 30, 81, 32, 33). In veelvouden van 20 stuks, geplakt op opplakvellen MD 268. De bonnen van één soort bij elkaar plakken. Ten hoogste 19 restant bonnen no. 10 van de oude bloemkaart kunnen hierbij worden ingeleverd. Rijst (bon 110 „B" rijst). Inleveren in veelvouden van 20 (twintig!) bonnen met een minimum van 40 stuks. Hier onder mogen ten hoogste 9 restantbonnen no. 102 en/of „A" rijst voorkomen. Voor de ingeleverde bonr.en zullen gort- coupures worden uitgereikt op basis van de helft van het aantal ingeleverde bonnen. Havermout en gort (bon 111 er, „B" haver mout). Deze bonnen moeten eveneens in veel vouden van 20 stuks worden ingeleverd met een minimum van 40 stuks. Hieronder mogen ten hoogste 9 restantbonnen no. 44 en 9 restantbonnen no. 45 voorkomen. Op deze ingeleverde bonnen zullen liaver- moutcoupures worden uitgereikt, eveneens op basis van de helft van het aantal ingelevérde bonnen. Inlevering bonnen 112 (keuzebon voor vermi celli of maïzena). De bonnen 112 kunnen niet in de week van 8 t/m 12 September a.s. ingeleverd worden, doch eerst in de week na afloop van de volgende distributieperiode, d.w.z. in de week van 6 t/m 11 October a.s., tezamen met den nieuw aangewezen keuzebon. Verlenging geldigheidsduur van de coupures De geldigheidsduur van de coupures, voor vermicelli en maizena, waarvan de verval datum gelegen is tusschen 11 en 16 Septem ber a.s. (beide data medegerekend), wordt met één maand verlengd, ten einde de detaillisten in staat te stellen nog op die toewijzingen goederen te kunnen betrekken tijdens den duur van de volgende distributieperiode. Dit geldt ook voor de havermout en gortcoupures. Inlevering diverse distribu tiebescheiden rijst, haver- mout, gort. vermicelli en maizena Op de ingeleverde diverse distributiebeschei den voor die artikelen zullen verzameltoe- wij zingen worden uitgereikt op basis van 100 Op ingeleverde rijsttoewijzingen zullen rljst- coupures worden uitgereikt. Voor toewijzingen havermout geldt van 8 September a.s. af de bepaling, dat deze uit sluitend op Het koopen van havermout recht geven, dus niet havermout of gort naar keuze. Inlevering kaasbonnen De voor kaas aangewezen bonnen 30, 31, 32 en 33 kunnen uitsluitend nog in de week van 8 t/12 September worden ingeleverd.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3