DE LUCHTROOVERS VAN H01TIKA Schelden is nog steeds een duur vermaak s"n Akkertje De \JuudtoCHwachUc ACTIVITEIT VAN DE LUCHTMACHT Engelsche luchtaanvallen op ons land Radioprogramma Interessante grepen HUISDIEREN IN DEZEN TI|D Inlevering erwten en boonen door bloembollentelers Italiaaosch weermachthcricht Arrondissementsrechtbank te Alkmaar "Nare dagen"? Amstcrdamscbc effectenbeurs DE BEMANNING VAN DE „SITOEBONDO" IN VEILIGHEID. De directie van de Rotterdamsche Lloyd te Roterdani deelt ons mede, geruststellend bericht te hebben ont vangen van haar agentschap te Lis sabon inzake de bemajining van haar verloren gegaan stoomschip - „Sitoebondo". Uit dit bericht valt af te leiden, dat de geheele beman ning zich in veiligheid bevindt. In verband met de tijdsomstandig heden moet de directie deze mede- deeling doen onder alle voorbehoud. Bezint, eer gij begint, Indien gij wilt lokken. 4 De centrale contactcommissie voor dieren bescherming vestigt in verband met de voed selpositie, de aandacht van de houders van huisdieren (honden en katten) op de nood zakelijkheid niet te fokken, tenzij men van tevoren zeker weet in staat te zullen zijn •an het moederdier en de jongen de noodige goeding te kunnen geven. De C.C.C. wenscht daarom ieder, die huis dieren houdt onder het oog te brengen: be zint eer gij begint, indien gij wilt fokken. In da Nederlandsche staatscourant is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van het depar tement van landboqw en visscherij, waarbij wordt bepaald, dat. de door de bij de Nederlandsche Sierteelt centrale aangesloten „bloembollen- telers" geoogste erwten en boonen, gedorscht en gelezen, moeten worden geleverd op de door de centrale te bepalen plaatsen, tijden en wijden. Rome, 8 September (Stefani): Weermachtsbericht no. 461 luidt als volgt: In Noord-Afrika, aan het front van Solloem •n Tob rook activiteit van vooruitgeschoven •lementen en artillerie der spil. Installaties »n opslagplaatsen in de haven van Tobroek werden bestookt door het vuur der Duit sche batterijen. Onze luchtmacht was zeer actief. Formaties jagers hebben een schitte renden aanval gedaan in scheervlucht op de vijandelijke basis Sidi el Barrani, waarbij zij vijf toestellen op den grond in brand scho ten, evenals talrijke voertuigen en auto's. Andere toestellen en gemotoriseerde voertui gen werden doeltreffend onder machinege weervuur genomen. Formaties bommenwer pers hebben verdedigingswerken, fortifica ties, batterijen en installaties der sterfte To- fcroek gebombardeerd en er groote branden doen ontstaan. Al onze vliegtuigen, waar van enkele getroffen waren, keerden op hun basis terug. Duitsche bommenwerpers hebben doeltref fende acties ondernomen op vooruitgescho ven vliegvelden en belangrijke doelen in Mersa Matroeh. Duitsche jagers schoten bij een ontmoeting mest een vijandelijke forma tie en machine van het type Curtiss neer. Engelsche vliegtuigen hebbert wederom aanvallen gedaan op Barce én Benghasi en eenige nederzettingen van kolonisten van den Cyrenaica Djebel gebombardeerd, zonder dat slachtoffers zijn te betreuren. Twee ma chines werden door onzen afweer op den grond neergeschoten. De bemanningen van de beide machines, waarvan een bestond uit een officier en vijf onderofficieren, werden gevangen genomen. In den afgeloopen nacht hebben vijandelij ke vliegtuigen in opeenvolgende golven Pa- lermo aangevallen. Er vielen zestien dooden «n vijf en twintig gewonden onder de bur gerbevolking en er werd onbelangrijke scha de aangericht. Een door onze afweer getroffen vijandelijk toestel stortte brandend in zee. In Oost-Afrika bombardeerde het Engel sche luchtwapen in voortzetting van zijn aanvallen op onze lazaretten van geringe hoogte het voornaamste lazaret van Gondar, dat bestaat uit een afgelegen complex ge bouwen, die zichtbaar voorzien zijn van het Pioode kruisteeken. Men betreurt in totaal een doode en 17 gewonden onder de artsen en patiënten. Bij Wolsjefit is een aanvals- poging van den tegenstander door het onmid dellijk ingrijpen van onze troepen te niet gedaan. Een sterke afdeeling nationale en koloniale troepen van het garnizoen van Culquabert heeft onder bevel van It. kolonel Augusto Ukolini een koenen aanval gedaan op de vijandelijke stellingen van de bergen van Denghel. De overrompelde vijand werd na korten tegenstand uit zijp versterkte stel lingen verdreven en liet op h-t slagveld te gen de honderd dooden achter. Groote hoe veelheden munitie en wapens van allerlei aard, o.m. belangrijke hoeveelhedenlevens middelen vielen in onze handen. De aanvals- geest van onze nationale en Askaritroepen is uitstekend. w 4 Aangerichte schade was van geen beteekenis. 's-Gravenhage, 8 September. In het af: geloopen weekeind verscheen een klein ge tal Engelsche vliegtuigen binnen het Neder landsche luchtgebied. Op verscheidene plaat sen werden brisant- en brandbommen neer geworpen. Nagenoeg al deze bommen misten doel, geenerlei militair abject noch eenig doel van beteekenis kon bereikt worden, daar de Dpitsche afweer overal zeer sterk was en de aanvalsactie der Engelschen over de gansche linie tot mislukking bracht, zoo doende bleef de aangerichte schade zonder beteekenis, slechts op één plaats vielen eenige bommen op een boerenhoeve, waar door een stal en een hooiberg afbrandden. Op een andere plaats moesten vier woon huizen ontruimd worden. Er zijn geen doo den of gewonden. Ook werd geen vee ge troffen. DE AANVAL OP BERLIJN. 27 slachtoffers onder de burger bevolking. Berlijn (D.N.B.) Naar ter aanvulling op het. bericht over den aanval van Britsche vlietguigen in den nacht van Zondag op Maandag op Berlijn wordt gemeld, zijn van de neergeschoten vijandelijke bommenwer pers drie in de onmiddellijke omgeving van Berlijn omlaaggehaald, onder de bur gerbevolking vallen tot dusver 27 dooden te betreuren. 13. Er was^niets te zien dan de motor en de rand Van de boot. Dan opeens weer een vreem de schommeling of er iemand opsprong, een paar rare klanken, een hand maakte de knoo- pen van het zeil los. Piet voelde zich bij de haren getrokken. Hij schreeuwde en verweer de zich, maar het hielp niets. Het zèil ging. om hoog en nu werd een man zichtbaar..; 14. Piet schrok. Dat was een heel andere man dan daarstraks. Hij had één tand in zijn mond, een platgeslagen neus en een kaal hoofd, waar achter op een gek pruikje hing. In zijn ooren bengelden ringen. „Koesssst jij," riep het gedrocht en wees drei gend op een dolk die in zijn gordel hing. Pietje zweeg verschrikt. VOOR DEN POLITIERECHTER. „Lellebel", „aap", „dief, zoo onder vrienden en buren. In Oudesluis was een poosje geleden wat men noemt een kiffie onder dames ge weest. Juffrouw W. W. van der W. had juf frouw T. S. uitgemaakt voor „lellebel" en zou haar rivaal zelfs grondig hebben willen doopen. Dat kwam. allemaal omdat juf frouw S. haar kleeren op de bleek van juf frouw van der W. had gelegd en juffrouw v. d. W. voor „aap" had uitgescholden... Mijnheer de politierechter vond het van zoo'n bedaagde d'amé als jufrouw v. d. W„ die toch blijkbaar zoo haar mondje had ge roerd, dat zij bokkebanikwaarts was gediri geerd, lang niet netjes en maakte haar huishoud port emonnaie een tientje lichter. De officiei* had f 25 gevraagd. Er waren nog meer scheidpartijtjes aan de orde. Klaas S. uit Heerhugowaard had. vol toorn en donker bier, Piet K. uit de Schermer voor „dief" uitgetiteliseerd. want Piet wou z"n oude schuld niet betalen. Als Piet ooit betaalt, kan Klaas vijfendertig af schrijven, want tegen die waarde werd het scheldwoord getaxeerd. Klaas mag ook dertien dagen brommen. Mejuffr. G. S. uit Breezand had ook al leelij'ke woorden gezegd, tegen buurvéouw K.van D. f 15.— of 6 dagen. Neen. van meester Krabbe kan niet worden gezegd, dat hii 't schoone geslacht voortrek t... Een drama uit de Wieringermeer, waar Th. J, op Tweeden Pinksterdag een r fietsje had gegapt, zal nog eens worden op gevoerd. want de stukken Schenen niet compleet te zijn. 't Valt niet mee. als je geen gas hebt, en 't is koud, en je bent maar een klein martelboertje, om de kamer warm te sto ken. want hout kost geld. Maar stelen is wat al te gemakkelijk. A. B. uit Oude Nie- dorp ondervond dat, twee weggehaalde boomen van de Ned. Heidemaatschappij kwamen hem op vijftien gulden te staan. Dertig gulden kostte A. B. te Wiéringen een van J. R. gestolen konijn, hoewel hij aan R. later reeds f 15 had betaald. Onder de manhafte vrouwen vap Den Helder neemt mej. C. E. van L. een eere plaats in, maar ze was toch niet zoo dap per om naar Alkmaar te komen om te bekennen dat zii in de Niasstraat ruiten had ingetimmerd. wat'de eigenaar J B. op f 22.45 kwam te staan. Zal hij 't ooit in- casseeren? De f 20 die de politierechter vroeg, zullen wel binnenkomen, anders wacht juffrouw van L. tién dagen logies aanden Geestersipgel. In Bergen woont een leelijk mensch, N. J. V.. want die had in een schuur achter de Karperton drie varkens frauduleus ge slacht", of liever doodgemarteld, want aan verdooven was niet veel gedaan. De econo mische rechter had hem voor 't slachten reeds, ziin portie gegeven, de politierechter deed er om de gaatjes te vullen, nog f 46 of 12 dagen bij. WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1941. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.16 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.40 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. I.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Molto Cantabile. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. .3.20 Zang met pianobegeleiding. 4.00 Bijbellezing (Voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 4.20 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 5.30 Jeugdstormkwartier. 5.45 Harmonieorkest van het Nederlandsch orkest ,,'s-Gravenhage". 6.15 Voor de binnenschippers. 6.30 K'.aas van Beek en zijn orkest. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Volkszangkoor. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 Causerie „Volksgezondheid". 8.30 Cabaretprogramma. 9.30 Gramofoonmuziek. 1 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: „The Dutch Achievements in the Netherlands Indies". Hilversum II. 301,5 m. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Zang met pianobegeleiding (opn.). 10.40 Declamatie. II.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 1.00 De Ramblers. 1.30 Gramofoonmuziek. ~- 1.45 Schrammelkwartet en soliste. 2.15 Voor de jeugd. 2.30 Verkorte opera „Die verkaufte Braut" (gr.pl.). 4.00 4-handige pianomuziek en gramofoon muziek. 4.40 Gramofoonmuziek. 5.00 Bijbellezing. 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 5.30 Orgelconcert en zang. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 „In en om de N.S.B." (Voorbereid door de N.S.B.). 8.00 Utrechtsch Stedelijk orkest en soliste. 9.00 Boekbespreking. s. 9.15 Utrechtsch Stedelijk orkest en soliste. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 Dagsluiting. (Voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) 10.0510.15 Gramofoonmuziek. Onregelmatige, terugloopende markt. Iets lager koerspeil. Ge- ringe handel. Industrieclen aan geboden. Nederlandsche staats- fondsen nauwelijks prijshoudend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. VK. LK. 100 3/16-100 5/16 100y4-100 3/1R 101 101 1/16 100Va 100 3/16 101 101 l/io 95-94 9/16 943/8-945/r 96 13/16 96 13/16 Ö53/4 95% Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 31/2 953,4 s Grav. '37 I 3% 97% N Holt '38 3 1 89 N. Holl '38 II (3%) 3 94 R'dam *37 I III 3% 95 Z.-Holland 1937 3 95% 951/4 98 94% 1 HYPOTHEEKBANKEN. N§d. Hyp b. Veendam 3% 99 99% AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 204% 206% Ned. Ind Handelsb. A 144% 145% Ned. Handel Mij. c.v. A 157 154 INDUSTI^EELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A K U. 157-155 153%-154 Centr. Suiker Mij. 227 121-123% Fokker g A 240 225 Lever Bros en Unilever cv.A164-162% 159%-161% Ned. Ford 340 350 Philips G Bv A. 28S-2Ï9 280-276% Philips pref. A. 166 170% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 297-203 297-291% SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Arnerikalijn A. 150-153 146%-143% Kon. Ned. Sfoomb. Mij. nat bez. v. A. 192-188% 188% Kon. Paketvaart A. 270% 268 Ned. Scheepv. Unie A. 201-206 204-202%' SUIKER-ONDERNEMINGEN. HVA. 462-466 466-462 Javasche Cultuur 263 277 N.I.S.U. 258 263 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 259-255 261-258 Dfeli Mij. cv. A. 298-297 297%'-297 Senembah 256% 251-252 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 300-303 300-297 Deli Batavia Mij. A. 255-252 250-257 Ernstige muziek: Van 20.00—20.45 Hilversum II concerteert het U.S.O. en geeft een uitvoering van Ber- lioz' Symphonie met obligaat-altviool „Ha- rold en Italië". De alt-solo speelt Francois Bouguenon. Lichte Muze: Van 20.3021.30 uur Hilversum I verzorgt het Nederlandsch-Indische Kleinkunst-en- semble o.l.v. Hans Snel een cabaretpro- grammk getiteld: „Speldenprikjes en pleis tertjes". Een aardige schets wisselt de lied jes in dit verre van zwaarmoedige program ma af. Reportage: In de serie reportages getiteld „In en om de N.S.B." heeft van 19.4520.00 uur over den zender Hilversum II een uitzending plaats waarin de activiteit van de Nationaal Socialistische Beweging In Nederland tot uitdrukking komt. Gesproken Woord: Van 20.1520.30 uur Hilversum I spreekt Dr. J. H. R. van der Pas over het onder werp „Als de 9.000.000ste Nederlander ge boren wordt". Feuilleton door Adriaan J. Huisman 15. Nee, nee, dat behoeft heelemaal niet. Zegt u haar maar, dat ik gezond en wel ben. Dat is alles en mag ik misschien nog iets voorstellen Heel graag. Het zal allemaal best gaan, als de vrouwen na elkaar in bed gaan en haar klee ren dan onderwijl gedroogd worden. Als u het goed vindt, zal ik voor het drogen zor gen. Ik ben bang, dat sommigen het anders niet zullen overleven. De meisjes moesten toestemmen, dat dit een_ heel goed idee was. Dagmar ging naar boven en in de eerste kamer, waar zij vroeg of mevrouw Vansittart daar ook was, kwam uit een hoek een toestemmend antwoord van een ietwat hooge, maar niet onvriendelijke stem. Een dame, die al op de onderste kooi beslag had gelegd, richtte zich op haar elle boog op. Als in alle vertrekken, behalve die, welke op Olsen's bevel gereserveerd waren, was de atmosfeer hier door'het groote aantal men- schen, die ieder lang geen drie vierkante meter tot hun beschikking hadden, om te stikken. Het eenige voordeel van de aanwezig heid van al die menschen in zoo'n kleine ruimte was, dat het er door de menschel(jke lichaamswarmte niet zoo erg koud was. Dagmar, niet vrij van nieuwsgierigheid, hield haar lantaarn zoo, dat het volle licht op het gezicht van mevrouw Vansittart viel. Ze zag een mooi gezicht, maar met een harden trek om den mond, een trek, welke echter onmiddellijk voor een glimlach plaats maakte, toen mevrouw Vansittart vroeg: Zoekt u mij Dagmar had geen tijd om zich rekenschap te geven van haar gevoelens, toen ze 't gezicht van de dame zag. Zjj kon nauwelijks de ge dachte van zich afzetten, dat zij mevrouw Vansittart eerder had gezien, ofschoon de naam haar volkomen onbekend was. Ik kwam alleen maar zeggen, dat me neer Payne... begon zij. Charlie, is hij gered? O ja, zei het meisje opgewekt. Weet u niet, dat u allemaal uw leven aan zjjn moed te danken heeft? Hij heeft mij gevraagd u te zeggen, dat hij volkomen in orde was. Ik weet niets, zuchtte zij. Het was allemaal zoo verschrikkelijk. He^ waren geen menschen meer in de salons; het waren tjjgers, erger dan tijgers. Dagmar boog zich over haar en legde zacht een hand op haar voorhoofd. U moet dat allemaal zoo gauw mogelijk vergeten, zei zij Ralmeerend. Zij hield de lantaarn iets lager en zag nu weer denzelfden harden trek om den mond van mevrouw Vansittart, welke zoo'n vreemd contrast met haar glimlach vormde. Haar kleur van opwinding maakte plaats voor een doodeljjke bleekheid. Wie ben je? fluisterde zij gejaagd; kind, wie ben je? Mijn vader is de vuurtorenwachter hier, zei Dagmar, ik ben hier maar toevallig, ik.., Maar je naam? Dagmar Olsen. Dagmar Olsen, zei je... en ho'e heet je vader Axel Olsen; maar u moet probeeren kalm te blijven. De vreemde blik in de oogen van de oogen van de andere vrouw beangstigde Dag mar. Met een diepen zucht zakte mevrouw Vansittart opeens in elkaar en verloor haar bewustzijn. Dagmar was werkelijk bang geworden. Er scheen alle kans te zjjn, dat er in de gegeven omstandigheden gevaar voor de gezondheid van mevrouw Vansittart bestond. Tot haar groote opluchting kwam een van de andere dames, eveneens een Amerikaansche, die alles had gehoord, haar te hulp. Maak je maar niet ongerust, zei deze mevrouw Vansittart is erg overstuur. Ik zal wel op haar passen. U heeft denkelijk wel wat anders te doen. Dagmar voelde dadelijk, dat dit een goede raad was. Ze vertelde den dames, hoe zij haar goed het best konden laten drogen, door achtereenvolgens van de kooien gebruik te maken! Toen ging zij naar de andere slaap kamer en deed daar dezelfde mededeeling. Met de gewonden in het ziekenhuis ging het lastiger. De kleine meisjes kleedde zij zelf uit en trok haar een van Olsen's flanellen hemden aan. Andere kleedingstukken van Olsen stelden de gewonde dames in staat zich van droge kleeren te voorzien, terwijl de man, die in het veldhospitaal dienst had gedaan, de beide ergste gewonden kleeren van Lie en Pontin aantrok. Dagmar vloog de trappen op en af, terwijl Hildur uit alle macht werkte, om allen wat warms te bezorgen. Ook Payne werkte als een paard. Toen de doorweekte kleeren hem werden gegeven om te drogen, wrong hij ze eerst uit en bewerkte ze dan heel handig met het gevolg, dat de keuken spoedig in een soort Turksch bad was veranderd. Na een uur had hij de vol doening, dat het grootste deel van de vrou wen in warme en bijna droge onder kleeren was gekleed. Met de zwaardere bovenkleeren kon hij natuurlijk weinig beginnen. Eenmaal hield Hildur Dagmar op de trap tegen. Mevrouw Vansittart doet zoo vreemd, zei ze. Dagmar, die zooveel aan haar hoofd had, had deze dafne heelemaal vergeten. O, ik heb haar heelemaal vergeten; hoe gaat het met haar? O, wel goed, maar toen ik haar kleeren kwam brengen, zei zjj: „Bent U een zuster van Dagmar Olsen? Ik had geen tijd om haar alles uit te leggen en dus heb ik maar „ja" gezegd. Ze keek mij toen zoo vreemd aan en toen maakte zij mij glimlachend haar excuus dat zij mij had lastig gevallen. Misschien heeft zjj vader vroeger ge kend, antwoordde Dagmar. Het wrak was nu geheel uiteen geslagen. De eerste groote golf van het nieuwe getij beukte den toren en d«*d de vrouwen in de slaapkamers in angstig gejammer uitbarsten. Och, ga jij er even naar toe, Hildur, zei Dagmar. Zeg maar, dat ze heelemaal niet bang behoeven te zijn! Hoogerop verzorgde Olsen dex lamp en praatte met den eersten officier, Cronstedt. De zeeman had hem met weinig" woorden, zooals men dat meestal bij menschen van zijn beroep aantreft, verteld, dat de „Dovrefjeld" een heel voorspoedige reis van New York had gehad, tot ze, niet ver van het Skagerrak, in een cycloon terecht kwam. De eene officier schudde zijn vuist, toen ze over den omgekomen kapitein praatten. Het strekt hem tot eer, dat hij mee naar den kelder is gegaan, maar hij heeft de schuit te hard laten loopen. Hij wilde niet naar mij luisteren. Hij wou maar met alle geweld een nieuw record met de schuit ma ken. Die heeft nu al bijna vier-en-twintig jaar elk jaar een veertig keer den Oceaan heen en terug overgestoken; bij de laatste veranderingen is ze wel een tien meter lan ger geworden, maar de kracht van de ma chines werd haast niet vergroot. U zegt daar, dat de „Dovrefjeld" bijna net zoo oud is als de vuurtoren en ik heb den naam nooit gehoord. U kent ze anders wel. Dit is de eerste reis na de verbouwing en de verdooping. Het is bekend, dat het verdoopen van een schip ongeluk aanbrengt. Het is de vroegere „Olav Trygvasson". Wat is er?, vroeg hij, toen Ol sen een uitroep niet kon onderdrukken. Wat is er eigenlijk gebeurd? vroeg deze, de vraag van den stuurman negeerend. Net wat ik u zei; de oude heeft er te veel vaart achter gezet, alleen maar om de post een paar uur eerder in Oslo te hebben. Axel Olsen stapte van het onderwerp af en vroeg: Ik heb u laten roepen om te spreken over een nieuwe moeilijkheid, welke wij onder de oogen moeten zien. Er is hier op zijn hoogst voedsel en water voor drie mannen gedurende twee maanden. Als u een kleine rekensom maakt, zult u tot de conclusie komen, dat er voor ongeveer tachtig menschen rtiaar gedu rende ruim twee dagep voldoende is. (Wordt vervolqd.)

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2