Razzia te N Maastricht ps DE LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA De vuud&veHwachteè Agent mishandelde zijn burgemeester Een leeuw... vol Radioprogramma Er op uit ook in den herfst Weer een W*A»-man aangevallen Italiaansch Weermachtbericht Interessante grepen 18. OP SLUIKHANDELAARS EN SMOKKE LAARS. VIJFTIG PERSONEN NAAR HET CONCENTRATIEKAMP. Dinsdagochtend is onderA leiding van de Duitsche Sicherheitspolizm en in samen werking iqet de weermacnt., de Ordnungs- polizei en de Nederlandsche politie in het stadsdeel Wijk te Maastricht een huiszoe king gehouden in alle woningen, waarvan men kon vermoeden, dat er sluikhandelaars en smokkelaars woonden. Als grensstad in den uiterst zuidelijken hoek van Limburg is Maastricht altijd een aantrekkelijk punt geweest voor dergelijke elementen, die vooral den laatsten tijd trachtten om hun slephte goederen tegen enorm hooge .prijzen aan den man te brengen, maar vooral te verkoopen aan den argeloozen Duitschen soldaat. De razzia was zorgvuldig voorbereid en om 8 uur begonnen de politiepatrouilles met het doorzoeken der huizen. Wat hier aan den dag werd ge bracht. tart elke beschrijving. In pakketten, doozen. koffers en kisten werd een massa onder de distribu tie vallende goederen gevonden, textielgoederen, heele balen stof voor heeren. en dameski eeding,, linnengoed, kousen, gumtmi-artike len. zelfs tapijten en bedden wer den in beklag genomen, levensmid delen, zooals vleesch in blik. hon derden blikken gecondenseerde melk. koffie, thee. koloniale waren, chocolade, boter, vet, suiker enz. waren overal in groote hoeveelheden verborgen- en zijn nu in beslag ge nomen. Volkomen in overeenstemming met den omvang der voorraden was het peil der bedragen, die in beslag genomen werden als bedrijfskapitaal "van deze soort handel, om. op eeh enkele plaats f 450.in zil veren munt. Het ergste beeld vertoonde een vleeschhouwerij, waar het vleesch en de worst reeds tot ontbinding waren overge gaan .aangezieh de slager ,met zijn sluik handel in koffie, thee, jam en textielpro ducten te -eel had te doeri. Ruim vijftig personen zullen een tijd lang verblijf moeten houden in een kamip, ten einde daar tijdens behoorlijke handen arbeid na te denken over het feit, dat on eerlijke en onbehoorlijke handelspractijken zijnde den mensch onwaardig en verwoes tend voor de volksgemeenschap voorgoed uit den weg geruimd moeten worden. De actie (rok de belangstelling van tal rijke toeschouwers, wier uitdrukking duide lijk de voldoening liet blijken over het ingrijpen der politie-autoriteiten. Geniet elk nnr van eiken dag, die uw werk en omgeving er voor laten. 's-Gravenhage, 10 Sept. De A.N.V.V. schrijft ons: de voortdurende hevige regens en de felle zortierstromen, die de Augustus maand ons bracht, hadden ons bijna doen vergeten, dat de herfst nog moest Aanbre ken. Maar zie de eerste dagen van Septem ber hebben ons er weer feestelijk aan her innerd. De herfst, dat is het seizoen van de flamboyante kleurenweelde, maar hij is ook het getij der verstilling. Wanneer de ijle nevels, waarin de herfstdraden schitteren als fijn zilver, alles in een teer waas hul len dan is het of j^lle gerucht zijn scherpte verliest. Alle geluid komt van verre, blijft wat hangen en verliest zich dan in de on eindigheid. De herfst, dat is het jaargetijde om er op uit te gaan. De lucht is kruidig en pit tig, de atmosfeer opwekkend en aanlokke lijk voor het maken van fiets- en wandel tochten, omdat men met dit mooie heldere weer niet zoo snel vermoeid js. Als het sei zoen nog wat verder is voortgeschreden, dan is het buiten een feest van kleuren. Om de imposante boerderijen bloeien de veelkleu rige zinnia's, en rond de. nederige huisjes der landarbeiders, die zich, veilig verscholen achter de dijken nestelen, tintelen de zon nebloemen en de asters. En in de vrucht bare landouwen plekken' de omgeploegde akkers in een diep paars, in het blauw en zwart de goede aarde heeft vrucht gedra gen en bereidt zich voor de menschheid op nieuw kostelijke gewassen te bieden. Ga nu ook naar d^ bosschen, waar de zware trossen der lijsterbessen oranjerood gloeien tu*schen het verkleurende loof en waar de vliegenzwammen hun geheimzin nige kringen om de boomstammen cirke len. Hoe verder het seizoen voortschrijdt, hoe veelkleuriger het aspect van het bosch wordt, tot het eindelijk in de milde herfst zon blinkt in alle tinten, van het rood der Amerikaansche eiken tot het goud der ber ken, en het paars-bruin der beuken. De herfst leent zich bij uitstek tot hetf maken van korte uitstapjes of, voor wie zoo ge lukkig* is daarvan nog wat gereserveerd te hebben, .voor het nemen van vacabtie. De herfst is het aangewezen seizoen om nog eens van de natuur te genieten, voor wij den donkeren winter in gaan al heeft ook deze zijn eigen bekoring en schoonheid. Daarom, geniet er yan elk uur, en eiken dag, die uw werk en uw omgeving er u voor laten! Na de begrafenis meester Janse. van wacht- Na de begrafenis van den voor drie maan den te Utrecht van achteren neergestoken wachtmeester der W. A., Jacob Janse, is het hier en daar in de stad tot opstootjes geko men. Hoewel de politie overal dadelijk de nood zakelijke maatregelen heeft genomen om er ger te voorkomen, heeft dit niet kunnen .beletten, dat opnieuw een WA.-man het slachtoffer is geworden van een lafhartigen moordaanslag door een onbekenden dader. De weerman van der Schaaf, die eerst de vorige week tot de W.A. is toegetreden, be vond zich in zwart hemd temidden van het publiek, toen op de Neude eenige onrust ontstond. Tervyi.il er eenige klappen werden uitgedeeld, begon het publiek temidden waarvan hij zich bevond, op te dringen. Plots zakte hij ineen, naar bleek, doordat hij een messteek in den rug had ontvangen van iemand, die tusschen het publiek was verdwenen. De toestand is ernstig, daar de long is geraakt. Na ontslag wegens drankmisbruik. Op 11 Juli j.1. drong zekere J. A. V. H., vroeger politieagent in dienst der gemeente Schiedam, doch ontslagen wegens drankmis bruik, een huis binnen aan de Nassa,ulaan te Schiedam, dat door den toenmaiigen bui^femeester van Schiedam, Mr. F! L. J. van Haaren zou worden betrokken. De burge meester en zijn vrouw waren in de woning aanwezig. Van H. liep op den heer Van Haaren toe en gaf hem eenige stompen op het gelat, en een trap tegen het lichaam. De tusschenkomst van een behanger maakte een eind aan de mishandeling. Voor dit feit stond van H. 'voor de Rotter- damsche rechtbank terécht. De hem ten laste gelegde feiten gaf hij toe, hij verklaar de spijt te hebben van zijn optreden en bood den heer Van Haaren zijn verontschuldiging aan. Het O. M. eischte tegen Van H., die op zeer onjuiste wijze uiting had gegeven aan een grief tegenover zijn vroegeren oppersten chef, een gevangenisstraf van 6 maanden met aftrek der preventieve hechtenis. Uitspraak 25 September a.s. TEXTIELROOVERS AA^ HET WERK. Ook gisternadjftt zijn de textielroovers te Amsterdam niet^werkloos gebleven. .Ditmaal was een kleermakerij in de Mar- nixsfraat aan de beurt voor een, nachtelijk bezoek. De straatdeur werd geforceerd en daarna kostte het weinig moeite een goeden buit weg te sleepen. Deze bestond uit 18 cou pons stof, ter waarde van f 700.— en f 190.— aan contantern Nog gemakkelijker had het de dief, die op de Nassaukade zijn slag sloeg. Nabij de Bosboom Toussaintstraat stond een bakfiets beladen met 15 coupons stof. De dief behoef de slechts op de fiets te stappen en weg te rijden, wat hij klaarblijkelijk ook prompt heeft gedaan. Rome, 11 September (Stefani): Het 464e Italiaansohe weermachtsbericht Juidt als volgt: In den algeloopen nacht zijn Britsche vlieg tuigen ovbr de steden Genua en Turijn, ge vlogen en hebben in de omgeving enkele bommen laten vallen. Twéé dooden onder de burgerbevolking en enkele gevyonden. Messina heeft een nieuwen luchtaanval beleefd. En/kele particuliere gebouwen wér den beschadigd. Vier gewonden onder de be wolking. Een vijandelijk vliegtuig werd door den luchtafweer neergeschoten. Het luchtwapen van de* as heeft met suc ces zijn aanvallen voortgezet op verdedi- gings-, haven- en ravitailleeringsinstallaties van Tobroek. Bovendien werden militaire kampen van Mersa Matroe en autocolonnes in dejpm.geving van de oase van Siwa doel treffend aangevallen. Italiaansche bommen werpers plaatsten .en voltreffer op een Brit- schen koopvaarder in de nabijheid van To broek. Dulfcsehe vliegtuigen troffen een vij andelijken torpedojager, die ten oosten van Solloem voer. In een luchtgevecht hebben Duitsche jagers vijf Hurricanes' omlaag ge schoten. In Oost-Aifrika hebben onze troepen in tal van gevechten in de sectoren van Woltsje- fit en Koeltowabert den tegenstander met ver liezen afgestegen. Angstig avontuur van dame in Zuid-Afrika. Genève, 11 September (D.N.B.) Een gevaarlijk avontuur heeft, volgens een bericht in het Kaapstadschp blad The Afri- can World, een vrouw beleefd in het Mlanje- gebied in Rïiodesië. Op een eenzamen tocht door de stejppe sprong plotseling een leeuw od het dak van haar auto. Zij had de tegen woordigheid van geest vol gas te geven, waardoor zij na eenigen tijd den onpleizieri- gen passagZwr kwijtraakte. Een ancbeire leeuw heeft bii Zomba een auto der posterijen aangevallen. Het heest klemde zich vast aan het portier. De chauf feur kon he<m eindelijk, nadat hij zware be schadigingen had toegebracht aan de auto, kwijtraken. In hetzelffde gebied zijn zes inboorlingen door leeuwein verscheurd. De dieren dringen tengevolge tvan de buitengewone droogte van dezen winter steeds weer door in bewoonde streken. 19. Hij tastte in het ,donker rond en voelde iets dat- op den rand van een bed leek. Dit was ook zoo, want hij voelde ook een kussen en een deken. Uitgeput van angst en vermoeie nis liet Piet zich op het bed neervallen en huilde maar. Ilij huil de én huilde, zooals hij nog nooit gedaan had. 20. Onverwachts ging de deur open en een lichtstraal viel naar binnen. Piet keek op en zag weer éen ande re kerel staan. „Pedro ik, jai?" zei die snoes haan. Pedro, Pcdro. dat woord had Piet wel eens gehoord. Zou die vent zoo heeten? „Ik wil naar huis", zei' Piet. De ander grijnsde. ,Hois. hois." herhaalde hij. „Jai niet hois. jai skip. jai mee''. Wat en raar taaltje. Doch ie kon het tenminste begrijpen. BROODGEBREK IN SYRIë. Ankara, 11. Sopt. (ANP) Naar uit berich ten uit Beiroeth blijkt, is de schaarschte aan brood In Syrië de Iaatsta- dagen nog grooter geworden. Sinds Zaterdag is in de Syrische steden geen meel meer te krijgen. In dé bakkerijen wOrdt thans getracht meel uit erwten -en tuinboonen te bereiden. t ENGELiSCHE LUCHTAANVALLEN, In den vorigen nacht en gistermorgen vroeg trachtte slechts een enkel Britsch vliegtuig heit Nederlandsche luchtruim bin nen te komen. Deze poging echter mislukte, Jiet. aanvallende vliegtuig kreeg geen gele genheid zijn bommenlast neer te werpeiï'en ging voor Engelschen verloren. 101-JARIGE OVERLEDEN. De oudste inwoohster van de gemeente Zuidhorn, mevr. wed. K. Willemsen-jPol.l, wonende te Noordhorn is heden in dén ouderdom v®n ruim 101 jaar overleden. Toen zij ljtejar lOISten verjaardag vierde, was zij nog vrij kras. HET OORLOGSWINTERHULPWERK IN DUITSCHLAND. Berlijn, 11 Sept. (ANP). De giften, die het Duitsche volk tezamen heeft gebracht voor het oorlogswinterhulpwerk 1940-L1941 overtreffen in groote mate alle tot nu toe bijeengebrachte bedragen, ook die van het eerste oorlogswinterhulpjaar. Een totaal bedrag groot 916 millioen M. 'is opgebracht, hetgeen 235 millioen mark meer is, dan in het vorige jaar bijeen werd opgebracht. ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1941. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. v 7.00 Gramefoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.00 Ernstige-muziek (opn.). 12.00 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 BNO,: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Orkest Boyd Bachman. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor het gezin. 2.20 Na-gedane arbeid Muziek en vroolijk- heid. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing "(Voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) 4.20 Zang met pianobegeleiding. 4.40 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 5.30 Orgelspel. 6.15 Voor de binnenschippers. 6.30 Klaas van Beeck en zijn orkest; 7.00 Aetueel halfuurtje. 7.30 Cabaretprogramma. 8.15 Amusementsorkest, gemengd koor en solisten. 8.45 Causerie „Als ik 't voor 't, zeggen had". 9.00 De Romancers. 9.30 Causerie „De invloed der Nederlandsche Bouwkunst in Duitsctiland". 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: Dutch News Reel. Hilversum H. 301.5 m. 6.458.C0 Zie Hilversum I. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Omroep-Opera-orkest en solisten (opn.), 11.20 De Romancers en solist, dameskoor „Aethercharme" en orgelspel (opn.). 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 12.45 BJÏO: Nïeuwjl- en economische berichten. 1.00 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 1.40 Voor de jeugd. 2.00 Utrechtsch Stedelijk orkest en solist. (2.453.00 Voor de plattelandsjeugd). 4.00 Omroeporkest en soliste. 5.00 Cyclus „De Evangelisten en hup werk". 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 5.30 Trio „Pro Arte". j 6.00 Causerie „In een nieuw licht bealen" (Voorbereid.door de N-S.B.). 6.15 Spangens koor Rotterdam en soliste. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8.00 Orgelconcert en gramofoonmuziek. 9.00 Verkorte opera „Ernani" (gr.pl.). 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 Dagsluiting (Voorbereid door de Christ Radio-Stichting) 10.0510.20 Causerie „Brandende kwesties" (opn.). f Ernstige muziek: Om 14.00 uur Hilversum II brengt het U.S.O. fragmenten uit Cesar Franck'B prachtig symphonisch gedicht „Psyché". Lichte Muze: Peter de Ruwe heeft in samenwerking met Hans Kunz een programma' samengesteld bestaande uit, op vlotte muziek -getoonzette liedjes, alsmede schetsjes van anecdotische onderwerpen. Deze uitzending heeft plaats van 19.3(420.10 uur Hilversum I. Reportage: Arbeiders en de Natuur. In deze serie ver tellen arbeiders over hun liefhebberijtjes, die hun nader tot de natuur brengen. Aan het woord is een schelpenverzamelaar, die van 19.4520.00 uur Hilversum II over zijn liefhebberij spreekt. Voor de jeugd: Van 13.4014.00 uur Hilversum II gaat Drs. J. C. van Wijck verder met het onder werp „Wat wil je later worden". Vandaag wordt het vak van electricien besproken. De plattelandsjeugd luistert van 14.45— 15.00 uur Hilversum II naar Ds. B. E. M. Eggink, die de landelijke ruitersport onder de loupe neemt. Feuilleton door Adriaan J. Huisman Het moet prettig zijn om een vriend van u te wezen, juffrouw Olsen, als u over al uw vrienden op die mafcier spreekt, zei de Ameri kaan droog. We'houden allemaal erg veel van Björn, verduidelijkte Hildur. Het is heel toevallig, dat hij gisteren .niet met ons mee hier naar toe is gekomen. Ik had het hem verboden, vertelde Dag- mar. Hij had maar drie dagen verlof en Ik vond het noodzakelijk, da hij den eersten mid dag naar zijn moeder ging, ipplaats van als een hondje ,achter Hildur aan te loopen. Hoe durf je Björn als een hondje aan te duiden ?- protesteerde Hildur. Neem me niet kwalijk, merkte Payne op. Ik ben erg blij, dat uw zuster een minder vleiende kwalificatie van hem heeft gegeven. Er klonk zulk een blijdschap in Payne's stem, dat Hildur een moment haar oog van de boot afwendde! Ze begreep heel goed, dat zijn opmerking Iets heel anders beteekende dan een hatelijkheid aan het adres van haar harts vriend! 7 Maar de wending, welke de conversatie nam, beviel Dagmar niet erg en ze zei zake lijk: X We staan hier onzen tijd te verpraten, Hildur, jij en ik behoorden in de keuken te zijn. W(j hebbejj tenminste nog wat kunnen slapen, maar ik ben er zeker van, dat u van nacht geen oog hebt dichtgedaan. Ik zal zor gen, dat vader en u een paar uur gaan liggen, direct na het ontbijt. Dagmar, fluisterde Hildur, zoodra de Amerikaan haar niet hooren kon, zooiets heb ik nog nooit beleefd! Ik geloof, dat Payne op het eerste gezicht... het lijkt waarachtig wel iets uit een roman...! Ik vind, dat je onder deze omstandighe den dergelijke flauwe opmerkingen wel voor je kunt houden, zei Dagmar geprikkeld, maar met een vwrrrooden blos op het gezicht. Ik vond jou met jg opmerking over Björn anders ook rijkelijk flauw, verdedigde Hildur zich. Het andere meisje bleef hierop het ant woord schuldig. En ze bleef zwijgen, tot ze den proviandvoorraad inspecteerde voor den komenden maaltijd. Een en -tachtig! mompelde ze. Wat een massa menschen voor zoo'n beetje eten! Wat geeft het, Of je er over zeurt? meende Hildur. Waar een wil is, is een weg. Je moet maar denken: morgen schijnt de zon weer, al zit die vandaag achter 'de wolken! Maar Dagmar was voor een dergelijke, op- pervlakkig-optimistische redeneering niet toe gankelijk. Haar helder verstand zag een don kere schaduw over de dingen liggen en die schaduw verjoeg alle gedachten aan den knap pen jongen man, wiens' opmerking een bjos van verrassing op haar gezicht had gebracht. Hoe vreeselijk zou het zijn, hongerigen met een weigering te moeten afschepen! Toen Payne weer bij haar kwam, zag ook hij den omvang van de nieuwe moeilijkheid. De vermoeienissen van den emotievollen nacht eischten, dat de overlevenden van de schip breuk krachtig en voldoende voedsel kregen. Allen, tot de gewonden in het hospitaal toe, waren ontzettend hongerig en het rantsoen was een halve kop thee en een halve scheeps beschuit! Voor het middagmaal zou er per persoon beschikbaar zijn een half ons vleesch cf spek, één aardappel, wéér. een halve beschuit en een hoeveelheid water ter grootte van een wijnglas vol. Voor het souper was het rant soen vastgesteld op een halven kop cacao en twee ons brood, dat in den loop van don dag zou moeten vvrorden gebakken. Genoeg n.p niet van honger o ci te komen, dit menu, m„ar toch verre van vciSdoende vpor uitgeputte en ge zonde, sterkij mannen en vrouwen! De „IJgdrasil" was we'ggestoomd ze hadden aan boond dé onmogelijkheid' ingezien om den torera te naderen om de wereld op te schrikken met de bijzonderheden over de ramp. Aag;<tard's laatste bericht was een po ging tot geruststelling geweest. Hij zou niets onbeproefd laten om zoo spoedig mogelijk' hulp te brengen. N Payne 'oracht het schamele ontbijt voor zichzelf eia den vuurtorenwachter op een blad naar de dienstkamer. De onvermoeide Axel Olsen was op den buitenomgang om een be moedigend signaal van Frettenör te beant woorden. De Amerikaan zette het blad op de schrijf tafel en keek er met een verlangenden blik nahr. Een pa'ar nsinuten gingen voorbij. Olsen was bezig de laatste -vlaggelrjn binnen te halen, toen de jonge Amerikaan trippelende voet stappen op de trap hoorde. Loop niet zoo .vlak /achter mij aan, zei een kinderstem. Mijn arm doet nog pijn als ik hem teveel beweeg. Een kopje met verward blond haar ver scheen boven aan de trap in het licht van de lamp. Het was een van de'twee kleine meisjes, die Payne niet had gezien, sedert zij van het dek va* de zinkende „Dovrefjield" naar den toren waren gcheschen. Hun verbazing was wederkeerig. Het kind, een meisje van een jaar of acht, dat met haar moeder, een Noorscke, van Boston naar' Noor wegen reisde om bij haar grootmoeder in Sta- vciiger te gaan logeeren, herkende in hem een" pee: kameraad van de mooie dagen aan boord. Met cm u troep van tevredenheid draaide het '.de ne meisje zich Qm. Ik heb tooh gelijk gohad, Mimi! Jij zei 't was beneden en ik zei. dht 't boven was. iei -b je de. groote lantaarn... en meneer Pavr.c! Ze.verhaastte haar stap. Payne, die zag, dat ze haar linkerarm in een verband droeg, was bang, dat ze zou vallen en liep op haar toe om haar. te helpen. Dank u wel, meneer Payne, zei het kleine meisje met een alleraardigst air van dames achtige waardigheid. Dat heb je er uitstekend afgebracht, prees Payne, maar vertel me nu eens, hoe je hier komt. Wie heeft gezegd, dat je zoo maar door den toren mocht loopen? Het antwoord op deze vraag kwam pas, toen Mimi aan Elsie's zijde stond. Mimi scheen een jaar-jonger. Behalve, dat Elsie's arm en schouder gewond waren, waren ze zonder letsel aan de ontzettende ramp cfntsnapt. Ook haar humeur was weer In de beste orde. Mimi kwam naar de kamer voor het ontbijt, legde Elsie tenslotte uit. We heb ben vreeselijken honger en toen ik mevrouw Taylor om nog een beschuit vroeg, begon ze te huilen. En toen ik zei, dat we dan moeder gingen zoeken, begon ze weer te huilen. Ja, bevestigde Mimi, we hebben vree selijken honger. En alsjeblieft, voegde ze er aan toe, zegt u ons waar moeder is! Payne wist het: de moeder van de arme schapen was bij den ondergang van het schip omgekomen. Geen van de beide vrouwen durfde het den kinderen zeggen en het w&3 hard om den stumpers eten te moeten wei geren. Dus hadden ze de kinderen maar door den toren laten rondwandelen, in het vriendelijk geloof, dat ze geen ongeluk zouden krijgen en misschien bij een of ander nog een kleinig heid te eten zouden opdoen,, omdat ze met zulke allerliefste gezichtjes beweerden, dat het algemeene rantsoen niet groot genoeg voor hen was. Payne keek steelsgewijs naar de lantaarn. Olsen was nog steeds raet zijn vlaggeüjn bezig. Hij ging naar de trap ep nam zijn be- schuit en kop thee mee. Vooruit Elsie, zei, hij vriendelijk, terwijl ij zijn linkerarm om haar heen sloeg. - Loop jij maar achter me aan, Mimi. Pas op hoor dat je niet valt. Jullie moeder slaapt, verzekerde hij flui sterend op het volgende pprtaal. En het zal nog wel heel lang duren voor ze wakker kan worden. Hij loosde ze naar de deur van de slaap kamer, waar mevrouw Taylor was. Hij brak de harde beschuit in tweeën en gaf elk van de beide kinderen een stuk. Hier, Mimi! Hou jij het kopje vast en de thqe eerlijk deelen, hoor! Ik lust geen thee, protesteerde Mimi. Als et- geen koffie is, wil ik melk hebben. Heb maar een beetje geduld, dan zul je eens zien, wat Ik jullie voor lekkers brerwr! Maar ik 'zou de thee toch maar opdrinkpn. Zij is lekker en Warm. En nu naa» binnen; allebei 1 Hij opende de deur half en ze verdwenen. Hij hoorde mevrouw Taylor, een andere Ame- kaansche touriste, zeggen: Wordt vervolgd

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6