Dat KRUISWOORDRAADSEL fyuiteAJbpeó W H.W.ZEGEL Beva komt 'n goede behandeling loe! deed Groningen! A. Thorbecke H.R.C.-nieuws Arts hervat Maandag 22 September de practijk Mn J. MULDER TELEFOON 2345 Mevr. C. W. VELTHUYS- HUCHSHORN, BETREKKINGEN BETREKKINGEN TE HUUR TE HUUR TE KOOP TE KOOP DIVERSEN Timmerlieden, Metselaars en Grondwerkers HOOGSTRAAT no. 12 NIEUW, VERBOUW EN REPARATIE Atlas-Watervogels W.T.B.-B.WÏW. 0-0 Hennes-nieuws K.V.H, -nieuws K.V.H.-O.K.V. II Burgerlijke Stand van Den Helder Frappant staaltje van pleegvader- lijke zorg. Nu de kinderen uit Groningerland terug zijn, hoort men eerst op welk een bijzonder gastvrije wijze de Groningers zich over dit contingent jeugdige Jutters ontfermd hebben. Hier is inderdaad gastvrijheid betoond, die boven allen lof verheven is. Een sprekend voorbeeld van pleegvader- lijke zorg, dat wel bijster sympathiek aan doet, vernamen wij gisteren nog. In verschil lende gemeenten ondergebracht, moesten de kinderen Donderdagmorgen, 8 uur precies, op het station Groningen zijn voor vertrek naar Den Helder. Een der kinderen uit Appinge- dam was door den pleegvader achter op de fiets naar Groningen gebracht. Helaas kwam men net te laat voor den trein... Wat te doen?... In Den Helder zou dien avond een moeder en vader ten zeerste onge rust zijn over het wegblijven van hun kind. Er werd gedaan wat gedaan moést wor den: de pleegvader kocht twee kaartjes Gro ningenHarlingen en reisde even later naar die stad.In Harlingen aangekomen stapte de pleegvader weer op de fiets met achterop den pleegzoon. Zoo bereikten ze samen, om 7 uur Donderdagavond, Den Helder. Was het wonder, dat de teleurstelling der ouders over sloeg in groote vreugde bij het in ontvangst nemen van hun zoon? Overigens wèl een kras staaltje van kor daatheid en écht verantwoordelijkheidsgevoel! Bravo, Groninger! Dank aan de Spoorwegen. Voorts moge nog gememoreerd worden het feit, dat bij de ontvangst ten raadhuize, door burgemeester Ritmeester hartelijk dank ge bracht werd aan den stationsschef van Den Helder, den heer Gouda, en wel in verband met diens welwillende medewerking inzake goedkeope reiskosten Den HelderGroningen vice versa. Tenslotte ontvingen wij nog van een der ouders een ontboezeming, waarin deze zijn grooten dank uit aan het adres der pleeg ouders. Hij brengt hulde aan de Groningers, die zoo voortreffelijk voor de meisjes gezorgd hebben en tevens voor de verzorging" der jon gens in Appelscha, in hun „Us Bleu Hiem". De afscheidsavond in Appelscha wordt in her innering gebracht, en opgemerkt wat de jon gens niet spoedig den leider, meester Sixma, zullen vergeten. Hij eindigt met het dien avond gezongen afscheidslied, hetwelk wij gaarne hieronder plaats verleenen: AFSCHEIDSLIED. Juist zes weken nu geleden Togen wij van Heldersch strand Kleine dorpjes langs en steden, Naar het vreemde Friesche land. Moeilijk konden we eerst wennen, Velen hebben zelfs geschreid. Maar aan 't eind gaan wjj bekennen: 't Was voor ons een goede tijd! O, wat hebben wij genoten In het bosch, op duin en hei. Maar het spelen bij de boeren Maakte 't meest ons hartje blij! Fijn was het ook te loopen samen Op de maat van 't vroolijk lied Smullend soms van lekk're bramen Dit vergeten doen wij niet! Vaak ook zullen wij nog denken Aan de leiding uit deez' tijd: Meester Sixma met zijn fluitje, Juffrouw Meyer stopte altijd; Meester Modder: n gaf gymles, Juffrouw Osinga hielp mee Bij het maken van de broodjes. Voor die vier een luid hoezee! Nu de dagen zijn ten einde, Zoo vol vreugde op „Us Bleu Hiem", Zijn wij blij en vol verlangen Om onz' ouders weer te zien. Maar op 't afscheidsfeest van heden Gaan we allen nog eens na Dankbaar nemen wij dan mede Al het goeds uit Appelscha! h.r.c. ialcm. victrix l Aanvang half drie. Terrein Tuindorp. De Racers, die het vorig seizoen niet aan de competities deelnamen, zullen nu weer in hun oude omgeving uitkomen. Het seizoen wordt geopend met den altijd zoo attractieven en spannenden strijd tegen de Kaastadbewoners, het aloude Alcm. Vic- trix, waartegen zoo menig zware strijd ge streden is. Ook morgen zal dit zoo zijn en de Racers zullen met hun gewijzigd elftal er alles op moeten zetten om een zoo gunstig mogelijk resultaat te bereiken. De. ontmoeting wordt geleid door den heer Bosma. o.s.v. n—r.c. n. Terr in O.S.V. Vertrek per trein 9 u. 45. Met deze ontmoeting openen de roode re serves hun competitieseizoen, wat een zeer zware opgave beteekent voor het zoo ver jongde 2e elftal. Laat de wedstrijd van mor gen een sportieve strijd zijn. Toont allen dat je een getraind voetballer bent en breng de kostbare punten naar Den Helder terug. De elftalen luiden als volgt: le Elftal: Dijkshoori Does - Selderbeek Stins Stolk Roomeijer Koster Hoogendijk G.Bijl Zyymni G.C.Bakker 2e Elftal: Blankwater Van Dok J. Pijl ii Zuidema De Jong Kok Van Feen Stompedissel C. v. d.Berg B. v. d. Pol j. Snijders Horizontaal. 1. weerglas. 8. waterkeering. 13. zangnoot. 14. pleegkind. 15. vervoeging van het w.w. stinken. 16. eenh. v. luchtdruk. - 18. pret. 19. zoom. 20. uitreep. 22. landhuis. 23. voorzetsel. 24. lengtemaat. 25. sprookjesfiguur. 26. schriftelijk bewijs. 27. droog (omgek.). 29. tijdperk. 30. wandeltuin. 32. overschot. 34. jongensnaam. 35. zangnoot. 36. vogel. 37. te eeniger tijd. 40. windrichting. 41. a. h. einde v. d. maand (afk.). 43. betrekking. 46. bloem. Oplossing Lettergreep-raadsel van Zater dag 13 September 1941. 48. voorzetsel. 17. 47. priem. 19. 50. teer. 52. muzieknoot. 21. 53. voorliefde. 22. 55. pers. vnwd. 23. 56. verdichtsel. 26. 59. godin. 28. 60. drukte. 31. 61. metaal. 33. 63. lange rij. 35a. 65. blad. 38. 67. dubbelklank. 39. 68. Romeinsch opperkleed. 42. 69. steensoort. 44. 45. Verticaal: 49 1. vrucht. 51. 2. vluchtige vloeistof. 54. 3. voorzetsel. 56. 4. poeierig. 57. 5. heldendicht. 58. 6. duivenhok. 60. 7. lengtemaat. 61. 8. priesterkleed. 62. j 9. munt. 64. 10. Duitsch voegwoord. 65. 11. pers. vnwd. 66. 12. brandb. delfstof. 70. 15. zangnoot. 71. beweegmachine. verpakking van zeker geestrijk vocht. elkeen. grondsoort. hoog bouwwerk. speelgoed. bevel. insect. paard. reeds. uitroep. reus. klap. verbond. heerlijk. wildernis. monster uit de oudheid. gelijk. zetmeelpoeder. voorzetsel. zacht. kreet. insect. uitholling. bergplaats. zangnoot jongensnaam. levensvocht. aanplakbiljet. 1. dEgRadatie. 10. lUcRatief. 2. fEuDalisme. 11. gUiRlande. 3. oNwAnkelbaar. 12. aRsEnaal. 4. aGeNda. 13. kleVit. 5. bOlEro. 14. aStRrakan. 6. cErEmonie. 15. oBHgatie. 7. iDeNtiteit. 16. -hEgEmonie. 8. bElVedere. 17. sTaNiool. 9. oBsErvatie. 18. sElDerie. Het gevraagde spreekwoord luidt: Een goede buur is beter dan een verre vriend. Prijswinnaar van deze week is de heer: R. KOSTER, Vischstraat 99, Den Helder. Advocaat en Procureur Koniagatraat 82 Spreeknnr: 10'/215'/2 nor. Violenstraat 37, Telef. 2765, PIANO- en THEORIE LESSEN Wordt gevraagd een NET MEISJE voor de morgenuren, of een DAGDIENSTBODE, in klein gezin. Voorzien van getuig schrift. Brieven onder No. 968, aan het Bureau van dit blad. aangeboden Gevraagd FLINK DAGMEISJE. Banketbakkerij Roggeveen, Schagen. gevraagd B. z. a. een nette SLAGER (halfw.). Ook geneigd enkele dagen in de week te werken. J. Schilder, Noord A 23, Schagen. aangeboden Gemeubileerd Huis te huur, 7.per week. Omtrek Water toren Den Helder. Brieven Boekhandel Pomp- plein 12, Egmond a. Zee. Te huur mooi huis, Gladiolen- straat 9, 3 slaapkamers, vaste waschtafel, tijdelijk 3.50 p. w. Bevr.: Koningdw.straat 41. Dinsdags en Vrijdag v. 95 u. gevraagd Gevraagd dicht bij 't station Schagen, A.P. of Oudesluis, een zonnige, ongemeub. Zit- en 1 of 2 Slaapk.(s) met gebr. v. k. (3 volw. pers.). Brieven onder No. 970, aan het Bureau van dit blad aangeboden MOSSELEN TE KOOP. Hoek Vijzelstraat, steiger Swaters of Bakker, Jan in 't Veltstraat 130. Te koop een z. g. a. n. VULKACHEL, uiterst zui 'ig. Landbouwstr. 14, Julianadorp. Te koop: luxe Salamander- kachel, 1 Kruiwagen, z. g. a. n., 3 Jongensjassen en 1 Plusfour, leeftijd 12 15 j. Adres: Eureau van dit blad. Te koop aangeboden: Donkerroode Haardkachel, z. g. a. n„ met kookgelegenheid. Adres: Ambonstraat 15. Te koop: Een prima Damesrijwiel 75.- Een Heerehrgwiel 40.- Adres: Oostslootstraat 14. Te koop: JONGENS TWEEDJAS, 1314 jaar. Adres: Bureau van dit blad. gevraagd Te koop gevraagd een .Lits Jumeaux. Ook genegen te ruilen voor 2 moderne 1-pers. ledn. Pr. nader overeen te komen. Adres: Bureau van dit blad. Te koop gevraagd een solied HUIS, or goeden stand, geen erfp. Brieven onder No. 972, aan het Bureau van dit blad. Te koop gevraagd: HEERENHUIS, op goeden stand, bij voorkeur met centrale verwarming en garage, hoewel niet vereischt. Brieven m. uitvoerige inlich tingen omtrent ligging en indee ling', beslist uitersten prijs en dergelijke onder No. 85, Boekh. Bakker te Heiloo. Een goed KOSTHUIS gevr., liefst R.K., door netten jonge man met Rjjksbetr., in Anna Paulowna of Breezand. Br. ond. No. 971, Bureau van dit blad. TE KOOP: Prima Waker, D. Herder, 72 cm hoog; jonge ruwh. Eng. Terriers; pracht Cocker-Spanicl, 4'/2 mud. Diaccniestr. 37, „Sportkennel". EERST SCHOENEN UIT! Das zoo gedaant En dan trekt U Uw Beva aan! Bent U in het bezit van een driedubbelsterke BEVA-overall Dat is in deze tijden van textiel distributie zeker een bezit van groote waarde. Maar U moet dan ook op de goede manier met Uw BEVA omgaan. Een beetje opletten kost niets; en zorgt ervoor, dat U "wer. kelijk zoo geweldig lang met Uw overall doet, als het kan en hoort! BEVIT Driedubbelsterk Vraag da „WERKERSVRIEND 1941" Uw winkelier zal U gaarne een exemplaar ter hand stellen van ons orgaan „De W erker svriend'*. Het is boordevol goede raadgevin gen voor het be houd van Uw xoerkkleeren. Kunnen zich aanmelden voor de Woningbouw te Julianadorp. Adres 's avondsParkstraat 21, Julianadorp. Schildersbedrijf „St. Lucas" Wegens uitbreiding werk plaats verplaatst van Goversstraat no. 17 naar Woonhuis: P. Ponjée, Middenstraat 1 VOOR goed Timmer- en Metselwerk Is Uw adres: W. F. LABOUT, Koningstraat 58 100 p,6t. u^&o-oJiAuMciïcle.! gediplomeerd Opticien KONINGSTRAAT 73 TELEFOON 2419 BRILLEN naar ieder voorschrift worden terstond vervaardigd Barometers „ZEISS" Prisma kijkers, „ZEISS" Punktal glazen Electrische Brillen-Slijperij en Reparatie-Inrichting Leverancier aan de meeste Ziekenfondsen Onze vierde klassers laten het er niet bij zitten, want de wedstrijd, die Zondag j.1. we gens regen werd uitgesteld staat morgen al weer op 't programma. Ditmaal wordt er ech ter op het Racingterrein gestreden en wel 's-morgens om half elf. Vooral nu de competitie voor de vierde klasse nog geen programma vermeld, dan dit treffen als een serieuse training opgevat worden. De elftallen zijn gelijk aan de namen die ver leden week gepubliceerd waren. Dat vele toe schouwers naar deze derby zullen gaan kijken, want ook onze vierde klasse clubs kunnen wel eenige duiten in kas gebruiken. In een meer spannenden dan fraaien wed strijd hebben de twee gegadigden voor den kampioenstitel, het niet verder kunnen bren gen dan een gelijk spel. Spannend was deze wedstrijd voor de volle honderd procent en het enthousiaste publiek heeft ten volle kunnen genieten. De stand is nu zoo geworden, dat W.T.B. en Scheepsbouw met drie punten uit drie wedstrijden den laat- sten wedstrijd zullen spelen en de winnaar kampioen is. Bij een gelijk spel eindigen alle drie gelijk, wat echter niet te hopen is, want de meeste voetballers hebben hun concentratie nu wel meer noodig voor den Zondag. De wedstrijd. Het begin van dezen wedstrijd was al direct vlug, hoewel vooral de W.T.B.-voorhoede teeke nen van zwakheid vertoonde, een feit, dat zich gedurende den geheelen wedstrijd den Werk tuigbouwers als vijand tegenwerkte. Het eerste spannende moment deed zich voor de WTB-doelmond voor waar van 't Hoff den bal keurig had afgegeven, maar Glas had pech met zijn kopbal, want de lat stond in den weg en ook toen van 't Hoff den bal weer inkopte was de lat sta-in-den-weg. Het spel golfde vlug op en neer en het volgende moment was er ai weer een critiek moment voor Koster's heilig dom, die zich een waardig opvolger toonde van Kenter. Eindelijk kreeg de voorhoede van W.T.B. een serieuse kans, maar het magnifieke schot van Boonstra, die zijn voetbalcapaciteiten nog niet verloren heeft, kwam tegen den paal en ook die kans was weer verkeken. Het laatste kwartier voor de rust was voor W.T.B. en slechts door goed verdedigen van de achter hoede met keeper Does aan het hoofd bleef het doel maagdelijk. In de tweede helft werd er eerst vinnig om de punten gestreden, want het eerste punt had zeker den doorslag kunnen geven en dat de spelers dat aanvoelden, drukte duidelijk zijn stempel op het verdere verloop. Er werd har der gewerkt en vanzelf werd het spel daar door forscher. Een handsgeval van Buitenhuis even buiten het strafschopgebied werd door Roomeijer hard ingeschoten, maar Geervliet stond op zijn post evenals hierna Does, die den bal uit het leege doel kopte. B.W.W. was in deze periode duidelijk de mindere, hoewel de uitvallen zeker gevaarlijk waren. Eenmaal was van 't Hoff doorgebroken en kon men den 'mid- voor slechts stuiten ten koste ééner vrije schop, die Buitenhuis over knalde. De laatste periode werd een belegering van het B.W.W.-doel, maar nog Boonstra, nog van Veen hadden ook maar eenig geluk, terwijl de achterhoede der B.W.W.'ers als een rots in de branding stonden te verdedigen. Het was al donker toen scheidsrechter Hui sing voor de laatste maal floot. Bedri/fscompetitie Programma: Voor de kampioenscompetitie der nummers 2 van elke afdeeling wordt hedenmiddag ge speeld: R.W.J.—L.B.D. 1. Aanvang half drie. Terrein H.R.C. Scheids rechter G. v. d. Kooi. HERMES TEGEN CASTRICUMSCHE HOCKEYCLUB. Zondag a.s. brengt C.H.C. uit Castricum een tegenbezoek aan onze plaatselijke hockey club „Hermes", waarbij de volgende wedstrij den worden gespeeld: Hermes C.H.C. Dames 2Dames 2, 1112 uur; Heeren 2Heeren 2, 121 .uur- Dames 1—Dames 1, 12 uur; Heeren 1Heeren 1, 2—3 uur.' Zooals men weet, moest Hermes in Castri cum met 1—0 het onderspit delven, doch de Heldersche vereeniging heeft veel geleerd zoodat een spannende finale te verwachten is! Nadat verleden week Zondag de wedstrijd tegen B.E.P. te Purmerend niet was doorgegaan wegens terremafkeurmg, heeft fCV.H. thans een thuiswed- strijd tegen O.K.V. uit Oostzaan. Deze wedstrijd vangt aan om 12.30 uur en vindt A Z&3S-Z Ï3? Hdderkbe sportliefhebbers aanwezig zullen zijn om de korf- balvereeniging aan tc moedigen. De wedstrijd is speciaal op dezen ongewonen tijd vastgesteld, omdat dan de sportliefhebbers nog op tijd aanwezig kunnen zijn voor het bijwonen van den voetbalwedstrijd. Aan een uitslag vgn dezen wedstrijd durven wij ons niet te wagen, daar beide ploegen tegen elkaar opwegen. Alleen is het mogelijk, dat de Heldersche korfballers voordeel weten te trekken van het op eigen terrein spelen. Xe^cehcA nieuw* Predikbeurten Ned. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 uur Ds. Visser. Oosterend v.m. 10.30 u., Ds. Kok. Den Hoorn v.m. 11 u., Ds. Wesseldijk. De Cocksdorp v.m. 10.30, Ds. Salm. De Koog v.m. 10.30 de heer Haveman, van Heemstede. Oudeschild, v.m. 10 uur Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg v.m. 10 uur, Ds. Gorter, Avondmaal. Den Hoorn n.m. 7.30 Ds. Knot. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare) v.m. Geen dienst. Paardetram naar Oosterland om 9.30. Den Burg n.m. 4 u. Cand. Wouda. Oosterend v.m. 10.30 uur. Ds. v. d. Leer., H. Avondmaal. Oosterend n.m. 3 u., Ds. v. d. Leer, H. Avond maal. Geref. Kerft H.V. Oosterend v.m. 10.30 en n.m. 3.30 Ds. v. d. Plas, Voorbereiding H. Avondmaal. van 12 September 1941. BEVALLENN. van Osvan Hert, d. C. C. RanBiegstraaten, d. GEHUWD: P. Bakker en A. Vader. P* Dirks en C. van Berkum. OVERLEDEN: C. Budde, echtgen. van J> W. London, 80 jaar. van 19 September 1941. BEVALLEN: H. C. Looijvan Lingen, d. GEHUWD: W. Vos en J. P. Looij. C. A. v. Segeren en C. H. Steevens. OVERLEDENG. Brizee, wed. van Visser, 74 jaar.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6