Zitting, aan onbelangrijkheden gewijd Het einde in zicht... £le Ln&amóten,- faelaótinq. 1941 Brief uit Mokumerdam NEYT/'RECLAME Is bommenvt ees een excuus voor schoolverzuim Denk om Uw Woensdag 24 September 1941 Tweede blad Kantongerecht Den Helder DRUKKERIJ DE BOER Herfstnacht Morgen eieren voor zieken verkrijgbaar Brandstof voor kamerverhuurders Dc nieuwe heffing •VERHOOGT UW OMZET. ïlieuuM uil Uh& Nieuwe Kantonrechter niet gesteld °P jongedames-gesnater. Gisteren heeft de eerste zitting plaats gevonden, geleid door den nieujven Kanton rechter, een zitting tevens, die vrijwel uit sluitend gekenmerkt werd door onbelangrijke zaken en zaakjes. „Kopij" zat er praktisch niet in. Links van de straat. Het begon met een serie aangehouden affaire's. Verd. A. J. B. was niet verschenen, wel echter de verbaliseerende politie-agent H. die vertelde dat B. in de Keizerstraat links van den weg gereden had. Bij het onderzoek had hij get. nog een grooten mond bovendien gegeven. De Ambtenaar van het O.M. vorderde 5 SUbs. 5 dagen. Uitspraak conform. De hand niet uitgestoken. J. J. T. is er ook niet, zoodat volstaan wordt met het getuigen-verhoor van den zelfden getuige, die in de vorige zaak optrad. Thans betrof het 't euvel van het niet tijdig uit steken van de hand bij het veranderen van richting. 5.of 5 dagen. De verkeerde richting. M. D. J. heeft in het stukje Molenstraat bij Pronk op z'n fiets gezeten hetgeen verboden is. De agent van politie J. v. H. zegt, dat hij verd. zag fietsen, waarbij genoemde verd. opmerkt dat hij pas bij Zoetelief in de Keizer straat aangehouden en bekeurd werd. Het geen niets terzake deed. 4.boete of een week brommen. Rare verkeersmanieren. N. H. uit Opmeer reed eenigen tijd geleden op het fietspad, hetwelk zich bevindt naast den Rijksweg te Callantsoog. Door het om kijken slingerde hij naar de linkerhelft van het pad, zoodat hg in botsing kwam met enkele andere wielrijders. De gevolgen be stonden uit een kapotte fiets van een hunner. Schade 35. 3.of 3 dagen met toewijzing van de Civiele vordering ad 35. Op de brug in 't buitenveld. De bus-chauffeur C. M. uit Den Helder had «en vervelend gevalletje eenigen tijd geleden toen hij over de brug bij de Molenvaart te Anna Paulowna moest. Volgens het proces verbaal reed hij links de bocht in en kwam daardoor in aanrijding met een andere auto, die op de brug stond. Een en ander wordt in den breede bespro ken en enkele getuigen komen vertellen wat zij gezien hebben. Er wordt opgemerkt, dat verd. te snel gereden heeft, hetgeen deze echter pertinent ontkent. De Officier geeft toe, dat het hier een moeilijk kruispunt betreft, iets waarmede men rekening zal houden. Hij vordert 10 gulden of 10 dagen. Verd. protesteert tegen het feit, dat de andere partij op de brug stopte. Z. i. is zulks verboden. Het spijt hem, dat de getuige décharge niet ter zitting aanwezig is. Uitspraak: conform. Vuurtje-stokende brandwacht. Iets nieuws is een brandwacht, die een vuurtje stookt en deswege den schijn verwekt dat er brand is. Zulks overkwam P. H. C. K. die bezig was in z'n tuin afval te verbranden. De buren meenden dat er brand was en bel den de brandweer op Men mag geen brandjes in z'n tuin maken, dus... 4.of 4 dagen. Na bezetten tjjd. G. D. reed na bezetten tijd in de Stakman Bossestraat. 3.of 3 dagen. Op verboden grond. D. N., een los werkman te Hippolytushoef, liep bij Hippo op een deel van den grond van den Staat der Nederlanden, hetgeen per bordje verboden was. Hij was aan 't hengelen en bezig met naar de eenden te kijken. 3.of 3 dagen. Er zat een „luchie" an... J. W., tijdelijk in Breezand was verbaliseerd vanwege de feiten, dat hij „los" op de fiets gezeten had en geen bel op z'n vehikel had. Het eerste feit geeft verd. ruiterlijk toe. Aan het laatste zat z.i. een „luchie", welke kwa lificatie den Kantonrechter maar matig be valt. De agent zou namelijk gezegd hebben dat hij geen proces verbaal zou opmaken als verd. even een bel haalde bij Georg Gunthert. Later was er toen blijkbaar toch proces verbaal gemaakt. Voor het eerste feit 3.— of 2 dagen. Voor het andere 1.boete. Na 15 October mogen orders op kaartjes niet meer geaccep teerd worden. - Indien Uw voorraad dus ontoereikend is, bestel dan direct l Onze groote sorteering is nog ongewijzigd. Koningstraat Geen aansluiting van de waterleiding. Men is verplicht zich te laten aansluiten bij de waterleiding. De Anna Paulonaer C. D. was het hier echter niet mee eens en liet zich niet aansluiten. De reden Chronisch gebrek aan contanten! Op de vraag van den Kantonrechter of hij zich alsnog zal laten aansluiten zegt de man, dat hij nog steeds geen geld voldoende daar voor heeft. 25.boete subs. 25 dagen. De jongen met het bom-complex. En dan verschijnt vader L. J. W., een los werkman uit Den Helder, die opgeroepen is om te verklaren waarom z'n 13-jarige zoon Lambertus heele tijden van de school weg blijft. De man blijkt zich goed geprepareerd te hebben en komt los met een bandjir van argumenten. Het kind was namelijk niet in staat om de school te bezoeken, aangezien het leed aan chronische bommenvrees. Hij had zich reeds meer dan eens de haren uit het hoofd gerukt. Het kind was zoo ijselijk bang, dat het verschrikkelijk om aan te zien is. Zelfs de politie en het schoolhoofd weten ervan. Toen de vader hem eens weggebracht had en er bommen vielen liep de jongen weg, „zoo hardstikke bag" was-ie. Trouwens iedere keer als er een vliegmachine over komt krijgt-ie 't weer „over z'n zenuwen". Vraag de agenten maar, aldus de vader. De Kanton rechter leest voor uit de stukken, dat de jon gen niet wil en dat vader niets over 'm te vertellen heeft. Dat is andere taal. Hetgeen vader weer pertinent ontkent. De zaak komt niet tot klaarheid, zoodat zij aangehouden wordt. Meneer Sinjewel, de „bovenmeester" zal gehoord worden. Nog zoo iet». Iets dergelijks beleefden we met A. M. een moeder van 5 jonge kinderen, die haar- 13-jarig dochtertje thuishoudt omdat ze dit niet missen kan in de huishouding. Ze ver telt iets (de moeder) van haar vele en groote zorgen, waarop de Officier repliceert, dat het toch niet aangaat zoo'n jong kind de dupe te laten worden van de zorgen der ouderen. Een milde straf wordt overigens toegekend 3.of 3 dagen. D. S. had, aangehouden door de politie, geen identiteitskaart bij zich. 3.ot 3 dagen. E. F. gaf bij het veranderen van richting op het Koningsplein geen teeken met de hand 3.of 3 dagen. H. N. te Hippolytushoef liet zich meetrekken met een rijdende auto. 4,of 4 dagen. P. L. reed in de Molenstraat in de ver keerde richting 2.of 2 dagen. J. van O. was na 12 uur op straat en werd tevens dronken aangetroffen, voor het eerste 5.of 5 dagen. Voor het tweede feit 6. of 6 dagen. M. B. reed de Walvischstraat in en wel in verboden richting. Als verweer wijst verd. er op, dat ook in Keizer- en Spoorstraat door de politie niet de hand gehouden wordt aan de verkeersregelen, 't Helpt niet: 3.of 3 dagen. H. M. A. v. A. fietste zonder licht, 3. of 3 dagen. A .M S.. idem idem 3.of 3 dagen. L. A. de L. fietste met beide voorgaande jongedames over den Polderweg zonder rem en zonder licht. Voor het eerste feit 3. of 3 dagen, voor het tweede 2.of 2 d. J. K. is de Paardenstraat in de ver keerde richting ingereden, 3.of 3 dagen. A. W. v .d. W. reed op Wieringen zonder licht op zijn fiets, 4.of 4 dagen. W. G. M. reed op de fiets op het Konings plein en hield links aan. 3.of 3 dagen. H. K. reed op de fiets zonder bel. 2.of 2 dagen. Van ruim 6000 schade aangiften, bjjna 5000 behandeld. Als er geen oorlogsschade meer in Den Helder wordt aangericht, behoort de afhan deling van de gevallen, die op dit oogenblik z(jn binnengekomen, spoedig tot het ver leden. Dat beteekent een kranig stukje werk van de commissies, die daarmee belast wa ren, dat zijn de schade-enquète-commissie en de commissie wederopbouw. Men krijgt eenig begrip van den omvangrijken arbeid, die gepresteerd is, als men weet, dat het totaal aantal schade-aangiften in het achter ons liggende oorlogsjaar meer dan 6000 heeft bedragen. Voor het verwerken van deze ruim 6000 gevallen was een heele papieren romp slomp vereischt en moesten verschillende instanties gepasseerd worden. Met bewonde- renswaardigen ijver heeft zoowel de commis sie wederopbouw, als de schade enquête commissie, welke laatste geheel belangeloos haar arbeid verricht, zich door alle moeilijk heden heengeslagen en momenteel zijn van die meer dan 6000 gevallen, een kleine 5000 behandeld, zoodat het een kwestie van eenige vergaderingen van de schade-enquête-com missie is om de heele zaak af te doen. We meldden reeds eerder, dat de huis raad-schadegevallen daarbij practisch ge heel zijn afgehandeld, terwijl ook de meeste gevallen van schade aan onroe rend goed als afgedaan kunnen worden beschouwt». De afhandeling van de scha de, veroorzaakt aan onroerend goed, hangt af van de plannen van wederop bouw van onze stad. Men hoopt echter, dat ook deze spoedig in kannen en krui ken zullen zijn, zoodat de zaken dan vol ledig afgewikkeld kunnen worden. Wij ontvingen gisteren een gespecificeerde opgave van pl.m. 5500 schadegevallen in onze stad en omgeving. Daaruit bleek, dat er 4000 aangiften waren van onroerende goederen; 850 aangiften voor huisraad&chade; 400 aangiften voor schade aan bedrijfs- uitrusting; 190 aangiften voor schade aan winkei- inventarte; 100 aangiften voor schade aan vaar tuigen. Ik sta aan 't open veneter; wind beweegt m'n haren. Het is een donk're, stille najaarsnacht, waarin stil rits'lend vallen de vergeelde blaren. In 't diepe donker fonkelt hooge pracht van ongetelde sterren. Soms trekt 'n meteoor 'n snel doovende lichtlijn. Door den nacht gaat het geroep van vogels, volgend 't spoor gewezen door een onbegrepen drang. Maar hoor die klacht: de wind vlaagt aan uit 't donker van den nacht en speelt wat met de dor-gevallen blaren en klaagt rondom mijn eenzaam huis. En horden wolken schuiven voor de verre tintelpracht der sterren. O, de wind zal niet bedaren! In mij is het ineens ook herfst geworden... Lex Dijer. Aantal verkoopers aangewezen. Voor die inwoners van Den Helder, die de beschikking hebben over speciale eierenbonnen is goed nieuws. Nadat men den laatsten tijd niet meer in de gelegenheid geweest is zijn bonnen om te zet ten in eieren vernemen wij thans van den leider van den Distributiedienst, dat men mor gen (Donderdag) weer eieren zal kunnen be trekken. Zooals men begrijpt is het kwantum dispo nibel gestelde eieren niet zoo groot, dat ieder een er van kan profiteeren. Ook iederen win kelier kan men geen toewijzing verstrekken, hoe gaarne men zulks ook gewild had. In overleg met de beide plaatselijke eierenhandelaren (de heeren Hanse en Slikker) is thans een regeling getroffen, welke het mogelijk maakt, dat men bij be paalde adressen de „zieken-eierenbonnen" kan inwisselen. Blijkt dat het kwantum zoo groot is dat er ook voor andere doel einden eieren beschikbaar gesteld kunnen worden, dan zal dit nader medegedeeld worden. Hier volgen de adressen waar men de zieken bonnen kan inwisselen: A. Bosch, Walvischstraat. Slot, Van Galenstraat. W. Grim, Brakkeveldweg. J. J. Verbeet, Sluisdijkstraat. Th. N. Noot, Loopuytpark, Julianadorp. J. v. d. Hert, D. Rijkersstraat. C. J. Verduin, Reigerstraat. A. Kant, Kanaalweg. P. J. Zipp, Duinweg, Huisduinen. J. J. Vermeulen, Jan in 't Veltstraat. Het is bekend, dat vele personen steeds hun bonnen afgeven aan de eierenverkoopende winkeliers. Hun wordt dan de belofte gedaan dat zg, zoodra er eieren zijn, deze zullen kun nen afhalen. Dit blijkt thans niet mogelijk en hier wreekt zich weer het euvel van het aannemen van bonnen door winkeliers, zonder dat men voor uit weet of er ooit op die bonnen inderdaad producten afgeleverd kunnen worden. Voor de toekomst houde men ook hiermede terdege rekening. Naar wij vernemen zullen binnenkort formu lieren op het Distributiebureau verkrijgbaar gesteld worden voor kamer- en pensionver huurders. Zooals reeds eerder werd medege deeld krijgen deze een speciale toewijzing. Ter geruststelling bovenstaande mededeeling. door W. L. DE VRIES. IV. De inkomsten. Het nieuwe besluit wil dus belasten, alle inkomsten die iemand in een kalenderjaar heeft gehad. Hoe worden nu die inkomsten bepaald? Men geniet inkomsten omdat men werkt öf omdat men vermogen heeft, öf wel omdat men van iemand anders regelmatig een uitkeering krijgt. Deze hoofdgroepen kent het Besluit als: £an. ÏÏl&nl Beste Cornelius, Onze hartelijke gelukwensen met het behalen van de drie kruizen. En we zijn vol lof voor de manier, waarop ze jou op de krant te grazen hebben gehad dat was Af. Tot dank heb je zeker het ganse personeel op moccapunten ge- tracteerd, je weet wel, die we vroeger, in de dagen van Olim, toen de kippetjes keurslijfjes droegen, haalden in dat fijne zaakje in de Spoorstraat. Ja, dat was in de volstrekt verleden tyd, toen dat we voor een paar kwartjes ons eigen de rambam konden eten aan diverse delicates sen kom d'r nou 'es om.' Ik heb nooit kun nen bevroeden, dat er zóveel surrogaten be stonden, we moeten vroeger beslist drie hoog boven onze stand hebben geleefd. Ik had daar laatst met Ali een zware discus sie over. Zij beweerde n.l., dat wij nu pas goed waarderen, wat wij vroeger bezeten hebben, en dat alles per saldo betrekkelijk is. Als voorbeeld noemde zij het vlees in blik, dat toendertjjd voor de crisis-slachtoffers ter beschikking werd gesteld. Ik heb 't daar nooit zo erg op begre pen gehad, ik houd niet bijzonder van inge maakt spul, tenminste niet van ingeblikt vlees. Doch er zat veel waarheid in Ali's redeneering dat wy nu onze handen zouden dichtknijpen, in dien we zo'n blik of tien in de kelder zouden hebben staan... Boven onze stand geleefdMogelijk. Wij bij voorbeeld maakten nimmer groenten in wij hielden niet van zoute groenten uit-het-vat. Wil je geloven, Cornelius, dat ik een tocht door Noord-Holland heb gemaakt, om wat sny- en sperciebonen op de kop te tikken Heel m'n honorarium van de Zoute Krabbels heb ik al vast omgezet in de bonen ik hoop, dat je directie daar een tikje rekening mee houdt Enfin, we kregen die boontjes dan goed en wel thuis. Twee zakken vol, en wij aan 't af halen. Opeens bedacht m'n vrouw, dat die bonen toch ergens in moesten en wij hadden niets. Ik er op uit om een paar inlegpotten te kopen, maar geen inlegpot te zien.' Winkel-in, winkel-uit gelopen, niets. Geen pot, geen vat, geen ton, het leek wel of heel Amsterdam alle beschikbare fust had geconfisceerd voor de in leg. Ik naar huis, waarde vriend. Er zweefden visioenen voor m'n geest van borden met snij- en sperciebonen, die wij naar binnen moesten proppen, want je kan die kostelijke boontjes niet laten bederven. En ik kwam al op de ge dachte, in 's hemelsnaam een stuk of tien de cente nachtmeubels aan te schaffen, en m'n boontjes dddr in te stoppenMaar je zult toegeven, dat zulks géén gezicht is stel jij je de provisiekast eens voor, met een rijtje witte potjes-met-een-oorDat gddt niet. En durf jij een winkel in, om tien van die dingen tegelijk te kopen t De winkelier zou je voor stapel-mes jog ge verklaren, of hij zou je aan zien voor de vader van een weeshuis. Enfin, het wds een dilemma, dat vat je. Ik liep al te prakkiseren, de hele bonenboel maar cadeau te doen, ik voelde werkelijk voor zo'n gebaar. „Wil je wat boontjes;,Neem maar mee, 'n pond of vijf!" Dan zou ik er als een weldoener bijstaan doch inwendig, Cor nelius, inwendig zou ik iets héél lelijks doen Vervuld van zwaarmoedige gedachten kwam ik thuis. Ali stond me boven aan de trap te wach ten. ,Jïeb je de potten, lieverdf" „Nee kindje ,ffd, daar ben ik blij om. Want ik had zo gedacht we konden die bonen best inmaken in dat zuurkoolvat, dat op de waranda staat!" „Zuurkoolvatwélk zuurkoolvat?" „Wel, dat vat waar die halfdooie sering in staat. We moesten die plant maar ergens an ders inzetten, dan maak ik het vat schoon en het kost geen cent". Cornelius, ddt is de vrouw.' Hulde. We heb ben de sering aan den buurman gegeven, het JufdlcAALfteti De Kern. September-nummer. Uitgave Van Holkema Warendorf N.V. te Amsterdam Het laatstuitgekomen „Kern"-nummer is weer bijzonder actueel en biedt den lezer diverse artikelen, waarvoor hij juist nu be langstelling zal hebben. Om een voorbeeld te geven, leest men over het Oekranische vraagstuk, over Vitaminen-leer, over Kreta, enz. enz. Voorts moge genoemd worden de bijdrage van César Franck en die over Rousseau. vat gekuist en toen aan 't inleggen. Een fijn werkie dat zoiets is véél fijner dan schrij ven.' Ik heb de snijbonen door de molen ge draaid nét zo lang, tot ik een onwillige snij boon door het gleufje probeerde te wurmen, en het mesje onverwacht een paar millimeter van m'n rechter-wysvinger meenam. Jan vond dat nogal leuk, hij grinnikte tenminste, en zei, dat we van de winter snijbonen met klapstuk in 't vat hadden Ja, Cornelius, zo is dit geval nog aardig voor elkaar gekomen. Ik zit weliswaar met een lap om m'n vinger, maar dat betert wel, voor ik achttien word. En ik heb erg genezelyk vlees Tja, ik zou je nog veel meer van die inmaak partij kunnen vertellen, maar wil je geloven, dat ik met zo'n verbandgaas rond m'n vinger bijkans niet schrijven kan? En tikken gaat helemaal niet. Ik heb zo langs m'n neus weg het plan gelanceerd van een privé-secretaresse doch Ali reageert daar niet op. ,£eg maar wat je schrijven wil", zei ze, „dan zal i k dat wel doen En als je zo'n drukte maakt voor je Mokumse brief, dan ga jij maar zitten en dan schrijf ik 'm wel zonder jouw". Wég privé- secretaresse En toch, Cornelius, is dat idee nog zo slecht niet. Als we de correspondentie eens een keer aan onze dierbare en teerbeminde vrouwen overlieten? Ja, ik ben bang, dat ze, eenmaal aan het woord, de ruimte in de krant lelijk i» gevaar gingen brengen. Maar dat is zo erg niet dan zet je er de schaar maar in.' Cornelius, ik ga me beperken. Je weet, ,Jn der Beschrankung zeigt sich der Meister", heeft Goethe geschreven. Laat het ons een richtsnoer zyn. Laat ons in den vervolge de waarheid opdienen in een notedop als het maar waarheid blijft. Hoewel het voor ons, schrijvers, niet meevalt, iedere dag weer aan nieuwe waarheden te moeten bedenken. Nu, m'n beste amice, van de winter zijn er boontjes. Als jij en je vrouw trek krijgen, dan hoef je maar te kikken. Snijbonen met eigen gemaakte klapstuk hoe bestddt het.' Saluut, Jan. P.S. Weet je nog een adresje voor een flesje cognac? Ik heb geen spat meer. I. Inkomsten uit bedrijf. Inkomsten uit zelfstandig beroep. Inkomsten uit dienstbetrekking. Inkomsten uit andere arbeid, omdat men werkt. II. Inkomsten uit vermogen. III. Inkomsten in den vorm van periodieke uitkeeringen. Elk dezer onderdeelen zullen we kort nader belichten. j I. Inkomsten uit bedrijf en uit beroep. Deze worden over een kalenderjaar berekend uit de boekhouding als die er is. Bovendien zal de boekhouding nog aan speciale eischen moe ten voldoen, wil zij als zoodanig door den fiscus worden aanvaard. De boekhouding zal namelijk regelmatig moeten worden gevoerd, men zal tenminste jaarlijks moeten afsluiten en bij die gelegenheid een staat van zijn bezittingen en schulden moeten maken (balans). Als ddt zoo is, dan kan de boekhouding als grondslag dienen voor het berekenen van de winst. Daarmede is nog niet gezegd dat de fiscus dan ook gebonden is aan de winstcijfers, die de belastingplichtige zelf berekent. Alle be kende oude strijdpunten als: afschrijvingspoli- tiek, de vraag of iets al of niet tot de onkosten kan worden gerekend etc., kunnen daarbij tus- sohen fiscus en belanghebbenden nog weer een rol spelen. Ook overigens zal de belastingplichtige aan het Besluit gebonden zijn. Hij zal zijn winst niet mogen berekenen uit een verlies- en winstrekening, maar door vergelijking van zijn bedrijfs- of beroepsvermogen bij het begin van het jaar, met dat aan het eind van het jaar. B(j dit verschil zal dan moeten worden geteld, hetgeen in den loop van het jaar voor privé uit de zaak is genomen. Heeft iemand zijn min derjarige kinderen in zijn zaak aan het werk, dan zullen de bedragen die aan hen zijn uitge keerd, ook als privé-uitgaven uit de zaak moe ten worden beschouwd. Dat loon zal dus niet ten laste van de winst mogen worden ge bracht. Stort iemand omgekeerd kapitaal in de zaak, dan zullen deze bedragen van het verschil tusschen begin- en eind-kapitaal mogen worden afgetrokken. Het zal dus veel aankomen op de wijze waar op de balans wordt opgemaakt. Vandaar dat daaromtrent ook zekere regelen zijn gesteld. Het actief (de bezittingen) zullen in het alge meen slechts tegen aanschaffingswaarde mogen worden opgenomen, en daarop zal dan jaarlijks kunnen worden afgeschreven als het zaken zijn die voor de uitoefening van het beroep of be drijf worden gebruikt. Als schulden zullen slechts mogen worden aangemerkt, de werkelijke schulden. Dus geen reserves of een rekening „kapitaal" kun nen het vermogen verminderen. Is er niet van een boekhouding sprake als hierboven aangeduid, dan zal zoo goed als het gaat van de omzet worden uitgegaan, die iemand in een jaar gehad heeft. Hiervan zal de inkoop mogen worden afgetrokken en vervolgens om tot de bepaling van de wer kelijke winst te komen allerlei kosten als afschrijvingen, loonen, enz. op den voet als voorheen. Gaat men de zaak geheel verkoopen, dan is de winst die daarbij eventueel gemaakt wordt, ook belast, in het jaar waarin de verkoop plaats vindt. Winst is dan het deel van de koopsom, dat overtreft het vermogen zooals dit moest worden bepaald voor de jaarlijksche winst (zie boven). Die winst kan soms niet onaanzienlijk zijn en de inkomsten zullen voor dat jaar dan ook hoog kunnen zijn. Het tarief is sterk progres sief en de verkooper zal in deze gevallen een flinke duit belasting moeten betalen. Maar... het Besluit komt hier te hulp, door in voor komende gevallen de mogelijkheid te openen, dat de invloed van de progressie grootendeels teniet kan worden gedaan. Op de techniek van dit geval zullen we maar niet verder ingaan. Ook doktoren, notarissen, advocaten e.d. moeten op dezelfde wijze als hier aangegeven, hun inkomsten uit hun praktijk moeten be palen. Tot meer moeilijkheden vergeleken bij vroe ger, zal dit wel geen aanleiding geven. Urk, 22 September 1941. Door 38 vaartuigen werd heden aan den vischafslag alhier aangevoerd: 2970 kg kuil- paling, van 20145 kg per vaartuig, 74 ct. per kg; 259 kg snoekbaars, 68 ct. per kg; 300 kg voorn en baars, 20—36 ct. per kg; 15 manden possen 2.85 per mand van 27 kg; 172 manden nest 33% ct. per mand. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Arie, z. v. K. Hoekman en D. van Urk; Albert, z. v. L. de Boer en N. Post; Neeltje, d. v. W. Poel en A. Pasterkamp. AANBESTEDING HAVENWERKEN TE URK. Binnenkort zal te Haarlem de aanbesteding plaats vinden van een gedeelte van d,e haven werken te Urk, n.l. dat gedeelte, dat loopt van den aanlegsteiger der Urkerbooten tot aan de woning van den havenmeester. Dit werk zal aan de verfraaiing en verbetering der haven te Urk ten goede koenm.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5