Wij ijziging treinendienst op komst KLEIN JOURNAAL Stads nieuws- Enkele belangrijke veranderingen De slechte grootvader Teraardebestelling A* Jvan Weelde LANGS DE VELDEN Den Helder gaat weer zingen Hac&ey. Hermes loopt op de leiders in VERBETERDE VOETBAL UITSLAGEN Uit m'n marinejaren De puntjes op de i De nieuwe distributie- controledienst 488e STAATSLOTERIJ. Naar wij zoo juist van den stationschef van Den Helder vernemen ligt het in de bedoeling per 12 Januari a.s. (volgende week Maandag dus) een wijziging in den trein dienst aan te brengen, die voor enkele treinen belangrijk is. Men houde er echter rekening mede, dat deze wijziging nog niet officieel is, zoodat nog enkele veranderingen moge lijk bljjven. De wijzigingen zullen er als volgt uitzien: De eerste trein, die thans te 7.01 uur in Den Helder aankomt, arriveert per 12 Januari te 6.58 alhier. De trein, die thans te 7.40 vertrekt, gaat vertrekken om 7.30 uur. De trein, die thans te 8.15 arriveert, zal volgende week 8.48 aankomen. De trein, die te 9.40 uit Den Helder vertrekt blijft op dezen tijd vertrekken. De trein, die te 10.11 aankomt, zal aankomen te 10.22 uur. De trein, die te 11.40 vertrekt uit Den Helder blijft op dezen tijd vertrekken. Trein aankomst Den Helder 12.11 wordt aankomst 12.22. De trein, die te 13.40 vertrekt blijft ongewijzigd. Trein Aankomst 14.11 wordt aankomst 14.22. Trein vertrek 15.40 blijft ongewijzigd. Trein aankomst 16.11 wordt aankomst 16.22. Trein vertrek 17.86 wordt vertrek 17.17. y Trein aankomst 18.11 wordt aankomst 18.30. Trein vertrek 19.40 wordt vertrek 19.39. Trein aankomst 20.11 wordt aankomst 20.23. Trein vertrek 20.45 wordt vertrek 20.53. HET BEKENDE LIED. Iemand, die ven zijn rijwiel onbe heerd had laten staan, moest even later loopende den weg naar hét po litiebureau aflegden om daar aan gifte te doen van vermissing van zijn vervoermiddel. HET KAN JtAAR GAAN. Een juffrouv in de Wachtstraat was aan het houthakken. Een weg springend stuk hout sprong tegen haar been en verwondde dat vrij ernstig. Per auto van den GT.G.D. werd zij naar het gebouw op den Midden weg gebracht, alwaar zij verbonden werd. lederen dag, als je met de Nieuwe- diep-expresse (expresse niet op te vatten als beteekenende dat deze trein met uizonderlijke snelheid het buitenveld doorklieft!) Nieuwediep binnensukkelt, valt 't op, dat er zooveel huizen weer bewoond zyn. Zooiets te zeggen schijnt gevaarlijk te zijn en de meeste lieden plegen bij een dergelijke opmerking ,,af te kloppen". Vooral de krant heeft in dezen een slechte reputatie, Want als zij schreef dat 't rustig was, volgden er enkele malen cate- strophale gebeurtenissen. Altijd moet er tenslotte iemand van iets de schuld krijgen. Dus... had de krant het gedaan met baar ongefundeerde voorspellingen. Die broodetende en desondanks profeteerende journalis ten ook...! Enfin..: daar wilden we het ten slotte niet over hebb<M. Wel over he onomstootelijk feit, dat da stad aardig bewoond is den laatsten tijd. Natuurlijk is dat „bewoond" maar betrekkelijk, doch gezien de om standigheden valt het best mee. In ieder geval kon het veel slechter. Keer op keer verwonder je je over het soort menschen, dat dj baker mat weder opzoekt Verleden week liep ik plotseling tegen een ouden kennis op. Inderdaad: oud, want hij telt 86 lentes. Ik dacht hem te zit ten ergens in Driebergen, rustig ge nietend van zijn pensioen en zonder al te veel zorgen z'n levensavond sliitend. En daar liep hij te rjsbee- ren, alsof hij nooit een jaar weg was geweest, in het Julianapark, maakte een praatje met die en een smoesje met een ander, kortom... hij was er weer. Ik heb hem gevraagd wat hem teruggedreven had en hij heeft ge antwoord: „Driebergi k prachtig mooi,' maar 't is Nieuwediep niet. Ik ben te oud om verkast te wor den en daarom ben ik teruggeko men. En ik wil hier doodgaan ook. Gebeurt me dat in Driebergen, dan zeggen dt buren van den anderen ka°it: „He, die man van de overzij ia ook dood gegaan", maar gebeurt het me hier, dan weet ik dat de heele straat, plus al de anderen die me kennen, er weet van hebben. En zoo is het non maar." Hij heeft nog meer gezegd, deze hoogbejaarde ex-marineman, die zin stad niet verlaten wilde. Hij heeft oo> gezegd, dat 't 'm speet van z'n drie kleinkinderen, die al zoo aardig opgroeiden, maar dat offer had hij eenmaal moeten brengen. Waarmee ik maar zeggen wil, dat de ouwe baas een slechte groot vader en een goed Jutter is! Op de Algemeene Begraafplaats is Maandag, onder vrij groote belang stelling, het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den welbekenden zanger 'A. J. van Weelde. Behalve vele leden van Helder's Mannenkoor zagen wij onder de belangstellenden ook vele café-> en restauranthouders, oud-collega's uit den typografentijd van den overledene en vele zangers vrienden. Nadat de kist in de groeve neer gelaten was bracht Helder's Man nenkoor een laatsten groet aan Van Weelde door het zingen van „Beati Mortui" van Felix Mendelssohn Bartholdy, dat op zeer gevoelige wijze gezongen werd en zichtbaar in druk maakte. Daarna trad het oudste lid van het Mannenkoor, de heer K. C. Val kenburg, naar voren, die o.m. zer' Toen ik kort geleden aan Uw ziekbed vertoefde vermoedde ik niet reeds zoo spoedig bij deze geopende groeve te staan. We ervaren weer eene wat de mensch is, als de dood zich met hem bemoeit. Wij zullen U noode missen. Gij waart een kracht in ons koor, die niet licht te vervangen zal zijn. Niet alleen waar deerden wij U om'Uw aandeel in de bas-partij, waarvan gij wel de dra ger was, doch ook vooral om Uw solistische gaven. Hoe herinneren wij ons bijvoorbeeld nog de schitterende vertolking van Uw partij in het Priesterkoor. Wij brengen U onzen welgemeenden dank. Als oudste lid van het koor en namens alle zan gersvrienden roep ik U toe een: Rust zacht, rust in vrede. Het zij zoo... Geen der andere aanwezigen ver langde nog het woord, zoodat een der familieleden van den heer Van Weelde met enkele woorden de aan wezigen voor hun belangstelling dankte. De korte, maar aangrijpende plech tigheid was hiermede ten einde. Het graf werd door vele bloem stukken gedekt, waarvan wij noe men kransen van Helder's Mannen koor, van de Afdeeling Den Helder van den Bond van Hotel-, Koffie huis- en Restauranthouders en Slij ters en van de Directie der Amstel- brouwerij. geen vuil-stortplaats. Er werd op het hoofdbureau van politie kennis gegeven, dat in een schuilkelder, welke met zand afge dekt is, een hoeveelheid vuil gestort was. Dit is een ontoelaatbare manier van doen. Men begrijpt, dat deze schuilplaatsen, welke voor de alge meene veiligheid gebouwd zijn, in goede crnditie moeten blijven opdat zjj zoo de nood aan den man komt, ook werkelijk als schuilplaats kun ne' dienen. Wanneer ingangen of schuilruimten uoor vuil versperd of verontreinigd worden, missen de schuilplaatsen hun doel. De politie zal hierop dan ook wel toezien en wij bevelen ook onze stadgenooten aan hieraan hun oplettendheid te schen ken. diefstal Een bewoner van de Langevliet deed aangifte, dat van een rijwiel een kinderjek'.er en een actetasch ontvreemd was. Een bewoner van de Kerkgracht gaf bjj de politie kennis, dat van een auto, staande in de Koekoekstraat, een binnen- en een buitenband ont vreemd was. Zondagmiddag. Als je zoo'n jaar of vijftien zelf aai sport gedaan hebt, daarna ge regeld bezoeker bent geworden van de sportvelden, dan krijg je Zon dagsmiddags zoo tegen tweeën „de kriebel". Zoo ook vanmiddag. Al is 't slecht 'weer, ik ga er op af. M'n vrouw twijfelt weer eens aan m'n geestelijke vermogens, om met dit weer naar een wedstrijd te gaan kijken. M'n echtvriendin beweert dan ook in verband me' deze eigenschap, dat m(jn identiteitskaart niet deugd. Daarop staat achter de rubriek „afwijkingen, geen". Maar ik heb op 't raadhuis bij de uitreiking van m'n persoonsbewijs aan 't aardige meisje dat mij vroeg of ik ook afwijkingen had, uitdruk kelijk gevraagd of zij lichamelijke of geestelijke bedoelde. Zij. stelde alleen belang in de eer ste soort. Waarmee ik hoop u te hebben aangetoond, dat ik gelijk heb. Om dat thuis Voor elkaar te brengen, ontbreekt mij de noodige strategische kunst. We staan met een aantal mede burgers voor de gesloten hekken V" „Helder". Nergens een kennisgeving, dat de' zaak wegens familieomstandigheden gesloten is of dat de velden zjjn af gekeurd. Ik vin» zoo iets erg onbeleefd. Een nette zaak stelt z'n klanten in kennis met alle belangrijke wijzi gingen. Ik zal m'n vriend Dorlijn dat 's onder 't oog brengen. 't Blijkt, dat consul De Draayer de terreinen heeft afgekeurd, 't Inci dent tusschen hem en den Ned. Voetbanbond is zeker weer bjjge- legd. Een meevaller voor de Heldersche vereenigiqgen, die in dezen official een prima functionaris bezitten. Met consul T an der Linde van de Noord-Hollandsche hebben we hier een paar rustige officials, die beiden als oud-speler de noodige persoon lijke ervaring bezitten. Hoewel dus geen weer voor voet bal, denken de ladies van Herrrfes er anders over. Zij ontvangen Straw- berries van Driehuis-Westerveld. Eveneens elf stevige meiskes, die in een warme trui totaal geen hinder ondervinden vr.i het Januari-koeltje. Ik voorspel de hockey-sport hier in Den Helder een gezonde toe komst. Speciaal Hermes. Hoewel niet geheel verdiend, sloe gen ze de gasten met 21, een score, die de heeren in een zwaren u' wedstrijd dezen dag eveneens wisten te behalen. Ik meen, dat ze nu op de tweede plaats staan en maken een goede kans op promotie. Natuurlijk was de stemming on der deze zieltjes-zonder-zorgen uit stekend en ongetwijfeld draait me nige Hermes-supporter vanavond 't plaatje „It was a perfect day". Een genoegen, dat hem van harte gegund wordt door Toean Tik-Tik. Zondag a.s. aanvang der repetities van „Crescen do", „Zingende Jantjes" en Meisjeskoor. Er is goed nieuws voor zin gend Den Helder Zulk goed nieuws, als er In lange tijden niet geweest is. Het nieuws bestaat hieruit, dat a.s. Zondagmiddag, on. half drie, in het Alg. Militairen Tehuis aan de Spoorstraat de eerste repetitie gehouden zal worden van het gemengde koor „Crescendo", hetwelk voor 10 Mei reeds n ik een uitstekende reputatie had en dat thans weer besloten heeft het tijdelijk ge staakte werk aan te vangen. „Crescendo" was zijn leden kwijt, maar bij de eerste oproep heeft zich een groot aantg.1 van hen we- dei gemeM, en wij moeten ons al sterk vergissen als daar a.s. lon- dagmiddag geen volle zaal zangers en zangeressen tij een is, die met groot enthousiasme weder den zang zullen gaan beoefenen. Het doet prettig aan te vernemen dat dit mogelijk is gebleken. Dat er zoowel in het bestuur als onder de leden de drang vbleek te bestaan voort te gaan met het werk. Dat men voelde dat het goed was weer te gaan zingen, al is dit nog geen tjjd van blijheid en vreugd. Die tyd komt weer, daar twijfelt niemand aan. En dan zal Crescendo klaar aangehouden Zaterdag werden alhier twee per sonen aangehouden, die verdacht worden in Anna Paulowna en om geving enkele diefstallen gepleegd te hebben. minderjarige aangehouden. Een minderjarig meisje, dat in Am- sterdat thuis behoorde, werd aange houden en op transport naar haar woonplaats gesteld. te laat op Straat. Drie meisjes bevonden zich na 12 uur op straat en werden deswege door de politie naar het hoofdbureau gebracht om aldaar tot 4 uur te wachten en proces-verbaal tegen zich op te laten maken. uchtuitstr alin g Tegen een bewoner van de Spoor straat werd procesverbaal opge maakt wegens lichtuitstraling. zyn en een stuk op voor bij al die andere vereenigingen, die, door wat voor oorzaak ook, thans nog geen kans zien aan den slag te gaan. Er is nog een reden om ver heugd te zijn. Het staat thans namelijk vast, dat de bekende Mevrouw Corrie Moree—Dol de leiding bjj deze repetities op zich zal nemen. Het is op deze p'aats wel overbodig er op te wjjzen, dat deze figuur, beschik kende over muzikaliteit, kennis van zaken en... tact, ongetwij feld de rechte vrouw op de rechte plaats is. Temet waar er nog een ander is, die zich eveneens aan de repetities van „Crescendo" zal wijden, en wel als muzikaal adviseur. Die „an dere" is... Henk Hoogervorst. Kan men beter combinatie den ken dan dit duo? Dat ook Hoo gervorst al zijn krachten aan het koor zal geven, dat spreekt voor zich zelf. Het blijft echter niet uitsluitend bjj „Crescendo". Op denzelfden dag zal in hetzelfde gebouw ook de eer ste repetitie plaatsvinden van het. koor „De Zingende Jantjtes" en van het Meisjeskoor. Deze twee koren worden eveneens geleid door mevr. MoreeDol, terwijl wederom Hoo gervorst de muzikale adviseur is. Het kan niet anders of daar zal gezongen 'worden in het Militairen Tehuis, zooals er in vele maanden niet gezongen is. En wel zoo, dat het vertrouwen gewettigd is dat men nog dit mar van deze koren ook in het publiek zal bemerken dat men niet voor niets-den moed heeft gehad een aanvang te maken met het tijdelijk stopgezette werk. Een woord van waardeering voor hen, die voor dit alles iet initiatief genomen hebben, is hier o.i. wel op zijn plaats. NAGEKOMEN SPORT. Onder, groote spanning vond Zondag de belangrijke wedstrijd ZHC III—Hermes plaats op een buitengewoon zwaar terrein. Deze wedstrijd, die op een hoog peil stond, bracht uiteindelijk de overwinning bjj die ploeg, die zich het beste bij de terreinsomstandigheden kon aan passen. Technisch waren de gast- heeren zeker beter dan Hermes en was de Hermes-verdediging met Bakker en Tompot niet zoo buiten gewoon hecht geweest, dan zou het er donker vooi Hermes hebben uit gezien. Joor haar groote enthousiasme, en door haar waarlijk uitstekende t. ctiek heeft Hermes echter de overwinning r.lt het vuur weten te sleepen. De wedstrijd. Reeds bjj het begin trekken de ZHC-ers geducht van leer ei dwin gen Hermes een verdedigende hou ding aan te nemen. Een serie strafcomers op het Hern:es-doel zijn hiervan een direct gevolg Tweemaal denken wjj ZHC te zien scoren, doch de eerste maal is het Bakker, die .den bal op de doellijn nog weet te stoppen en de tweede maal haalt Tompot hetzelfde stoute stukje uit. Geleidelijk weet Hermes zich echter los te werken èn er ontstaan enkele gevaarlijke situaties voor het ZHC-doel. Toch zou ZHC de leiding nemen en wel na een doorbraak ovei rechts, waarbjj de voorzet door drie Her- messpelers gemist werd en daarna op keurige wijze door den linksbin nen in een doelpunt werd omgezet. Lang zou deze voorsprong echter niet duren, want na uitglijden van een der ZHC-backs weet Ottervan ger den bal te bemachtigen, een tikje naar den vrjjstaanden Last drager, die den doelman omspeelt en den bal al glijdende in het leege doel plaatst (11). Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust is Hermes meer in den aanva1 en weet het de ZHC-ers ge ducht lastig te maken. Ongeveer op de helft van den spee tijd breekt Hemelrijl alleen door en scoort on danks wanhopige pogingen van de backs om den bal nog weg te wer ken (12). Vanaf dat oogenblik speelde Her- me' met drie mar. in de voorhoede en het was de Zandvoortenaren niet m< gelijk om ook maar eenmaal door te breken. Het einie kwam nog vrjj onverwachts met een 12 overwinning voor onze stadgenoo ten, die mede door de 32 neder laag van het leidende CHC mooi be- winnen in te loopen. De stand is voor de kopgroep als volgt: C.H.C. 10 6 2 2 14 25—9 Z.H.C. III 11 6 2 3 14 40—18 Hermes 11 6 2 3 14 24—12 h.b.s. rv 9 6 1 2 13 21—11 Dame*. Door een benauwde 21 overwin ning op Strawterries III bleven de Hermes-c'.ames de leiding behouden. Res. 2e klasse A V.S.V. Z— de Kennemers 2 H.F.C. 2— E.D.O. 2 BI. Wit 3Helder 2 O.S.V. 2Stormvogels 2 Ajax 3-WF.C. 2 Helder II heeft zich door dit re sultaat op de vierde plaats genes teld, achter de Kennemers II. 0—2 0-5 0-2 5—2 1-1 Hondenwacht. Er was wëer een nieuwe lichting miliciens opgekomen en we vragen ons af voor welke .situaties we nu weer zouden komen te staan. Want dat je met een nieuwe lich ting altjjd wet bizonders beleefde, praat me er niet van Het was bijv. eens een avond wacht indeelen geweest en we hadden ieder van het wachtsvolk precies verteld, wat hij doen moest. Voor diegenen, die het wellicht niet weten, zal ik het even uitleggen Ieder, die na „kooien af" een post krijgt, bijvoorbeeld van twaalf tot 2 uur, schrijft dit met krijt onder zjjn hangmat op den vloer, zoodat des nachts duidelijk te zien is, wie er ge pord moet worden voor de wacht. Toen het tjjdstip voor het porren van de hondenwacht (12 tot 2) was aangebroken, bleek er echter één milicien van het wachtsvolk onvind baar. De milicien, die om twaalf afgelost moest worden, begon al aardig te kankeren, daai hij zoo gauw moge lijk in zijn warme kooi wilde krui pen. Het was inmiddels al één uur ge worden en wij zochten maar steeds zor der resultaat onder de hangmat ten van het wachtsvolk. Haar nee, er was niet te vinden van het num mer hondenwacht 122. We besloten dus maar, om het resteerende uur wacht te verdeelen. Den volgenden morgen, direct na overal, lieten we het wachtsvolk aantreden, want den schuldige, die lekker den heelen nacht had door- gepiept, en zijn maats op post ge drukt, zouden we wel even aan zijn verstand brengen, dat zooiets bij ons niet ongestraft werd gèlaten. Toen de schuldige was gevonden en we hem vroegen, waarom hij zijn wacht- nummer niet onder zijn kooi had ge schreven, hiek hij uitdrukkelijk vol dat hjj dat wel gedaan had en toen wij met hem meegingen om ons daarvan te overtuigen, draaide hij bjj zijn hangmat gekomen deze om en aan onze stomverbaasde blikken vertoonde zich de zon onder ziin kooi „Hondenwacht van twaalf tot twee", op het zeildoek geschreven: Pijpluis. Moeder moet eens met vacantie. Daarvoor zoiqt de N.V D. Ons distributieapparaat, waarme de wij dagelijks te maken hebben, tracht met allerlei persoonlijke om standigheden zooveel mogelijk re kening te houden. Spepele toepassing van de voor schriften kan daarom vaak ge- wenscht zijn. Dit kan echter een ge vaar met zich brengen indien de beoordeeling van bepaalde geval len aan' het inzicht der uitvoeren de'organen dus aan het persoon lijk inzicht van de leiders der distri butiediensten wordt overgelaten. De interpretatie van de voorschrif ten van het centrale orgaan, het centraal distributiekantoor zou daarmede kunnen verschillen, waardoor de rechtvaardige verdee ling der rantsoenen in het gedrang zou kunnen komen. Daarom tracht het C.D.K. een soepele toepassing der bepalingen te bevorderen zon der tevens afbreuk te doen aan de gewenschte uniformiteit. Hiervoor is in November van het vorige jaar een nieuwe „buitendienst" inge steld: de Inspectiedienst voor de distributie Deze dienst za een nauwgezette controle gaan uitoefenen op de toe- jiassing der voorschriften en heeft daarbij het recht, bij onjuiste toe passing in te grijpen, teneinde al dus een tot het uiterste doorge voerde rechtvaardigheid bij de be handeling van bijzondere gevallen te verzekeren. j Vooral bil de toekenning van ex tra rantsoenen voor zwaren en zeer zwaren arbeid en voor langdurigen, giftigen, vuilen en nachtarbeid deed zich steeds meer behoefte gevoelen aan een regeling, die niet meer spe ling toeliet dan beslist onvermijde- I l-k was. Ook wat de voorschriften voor „zelfverzorgers" betreft (huisslach ters c.d.) zullen de puntjes thans op de i worden gezet. Voor de genoemde categorieën zijn den laatsten tijd verschillende nieuwe regelingen en bepalingen van kracht geworden, erwtjl nog an dere zullen volgen. Deze moeten van meet af aan strikt en volgens vaste normen worden uitgevoerd en hiervoor zal de nieuwe buiten dienst hebben te waken. De controle van de inspec teurs zal zich daarom allereerst richten op de plaatselijke distri butiediensten, doch tevens op de belanghebbenden. Wat .de bij zondere arbeidsvormen aan gaat, zijn dit doorgaans de werkgevers, die, zooals vanzelf spreekt, gehouden zijn aan den inspectiedienst, alle gewenschte inlichtingen te verstrekken en medewerking te verleenen. Aan liet personeel van den inspectie dienst zal opsporingsbevoegd heid worden verleend, zoodat in geval van onjuiste opgaven proces-verbaal kan worden op gemaakt. VIERDE KLASSE EERSTE LUBT t Trekking van 5 Januari 25.000 No. 5651. 2000 No. 3603. 1500 No. 8126. 1000 No. 2532, 5405, 8572, 15237. 400 No. 1311, 10391. 200 No. 10600. 100 No. 6613, 7990, 8287, 8733, 9020 14295, 16210, 17248, 20625, 20889. PRIJZEN VAN ƒ65. 1029 1038 1060 1062 1097 1114 1151 1160 1189 1197 1200 1202 1212 1284 1336 1340 1358 1396 1481 1488 4501 1525 1573 1634 1641 1647 1669 1689 1731 1744 1751 1846 1853 1863 1898 1943 1968 1979 1981 1994 2038 2060 2065 2071 2101 2113 2114 2127 2151 2279 2293 2354 2359 2376 2390 2407 2495 2507 2509 2576 2623 2757 2732 2778 2811 2879 2907 2333 2955 3003 3024 3064 3103 3118 3150 '3155 3159 3242 3279 3326 3367 3468 3505 3557 3626 3740 3743 3790 3804 3813 3911 396? 4020 4066 4090 4125 4176 4178 4181 4201 4281 4307 4347 4343 4352 4339 4373 4377 4337 4491 4539 4603 4608 4620 4673 4690 4733 4767 4781 4791 4S04 4838 4903 4905 4919 4928 494C 4956 4985 5007 5033 5108 5136 5152 5200 5201 5215 5246 5295 5382 5397 5472 5504 5513 5543 5572 5632 5070 5672 5678 5690 5720 5734 5786 5051 6020 6076 6090 6098 6154 6168 6173 6267 6284 6321 6355 6378 6382 6406 6423 6440 6497 6513 6519 6583 6591 6656 6676 6727 6743 6772 6736 6791 6825 6837 6861 6873 6376 6879 6898 6928 6992 7222 7003 7075 7080 7086 7146 7177 7227 7229 7235 7244 7262 7285 7266 7305 7345 7496 7503 7522 7575 7602 7679 7744 7823 7825 7829 7336 7841 7844 7975 7979 7983 8006 8011 8046 8057 8987 8104 8150 8161 8204 8234 8274 8313 8315 8342 8331 8382 8283 8458 8^63 8578 8700 8724 8767 8781 8807 8820 8844 8847 8349 8855 8S01 8924 8967 8977 9019 9096 9120 9149 9186 9248 9262 9288 9292 9321 9338 9372 9383 9390 9400 9474 9501 >9506 9524 9599 9639 9684 9743 9746 £345 9855 9886 9919 9934 9953 9063 £980 9986 10017 10025 10073 10084 10087 10102 10108 10153 10211 10221 10231 10249 10387 10388 10401 10582 105S3 10655 10738 10745 10807 10818 10830 10903 10919 10972 10995 11003 11050 11061 11081 11120 11223 11234 11237 11277 11334 11352 11353 11411 11449 11453 11462 11521 11548 11576 11628 11641 11665 11678 11682 11701 11747- 11794 11342 11851 11893 11926 11928 11931 11945 11975 12013 12023 12109 12121 12139 12171 12221 12236 12253 12289 12428 12445 12454 12481 12488 12533 12552 12560 12561 12576 12582 12616 12618 12657 12694 12716 12726 12774 12786 12815 12828 12872 12878 12898 12331 12C68 12969 12970 12985 13028 13052 13076 13087 13144 13152 13181 13189 13196 13211 13255 13266 13281 13308 13314 13350 13353 13354 13384 13386 13440 13479 13494 13514 13561 13574 13577 13582 13601 13612 13618 13624 13625 13655 13683 13Ö87 13695 13706 13718 13724 13730 13343 13874 13893 13906 13911 13945 13965 13970 13981 13996 13999 14043 14049 14117 14180 14215 14284 14292 14353 14461 14437 44496 14500 14504 14540 14569 14584 14612 14519 14669 14672 14707 14765 14838 14843 14846 14847 14866 14947 15006 15018 15021 15034 13047 15079 15134 15145 15171 15231 15231" 15306 15358 15425 15458 15462 15553 15597 15631 15758 15767 15801 15802 15850 15911 15918 15921 15S85 16005 16021 16024 16029 16040 16086 16112 16196 16242 16250 16253 16274 16264 16291 16312 16318 16323 16345 16355 16484 16489 16501 16561 16602 16638 16650 16656 16673 16675 16818 16909 16927 16953 17020 17105 17119 17126 17132 17162 17171 17199 17246 17296 17318 17346 17374 17379 17434 17436 17443 17448 17461 17485 17491 17504 17541 17542 17577 17635 17647 17655 17688 17690 17714 17739 17773 17782 17797 17798 17818 17837 17851 17873 17397 17941 17946 17968 17985 13025 13033 18052 18058 18115 18152 '8176 18196 18210 18266 18289 13294 182S7 8355 18445 18492 18524 18541 18542 18554 '3564 18566 13577 18585 18655 18679 18789 8803 18830 18861 18867 18928 19035 19052 19099 19104 19138 19180 19196 9204 19214 19256 19325 19339 19415 19441 9461 19466 19483 19514 19519 19532 19551 9564 19656 19659 19367 19690 19740 197Ï2 9787 19789 19811 19835 19914 19926 19952 9976 19984 19991 19993 20015 20017 20021 0060 20094 20100 20158 20185 20230 20260 0268 20269 20273 20291 20307 20319 20390 I0400 20428 20433 20455 20466 20541 20559 10600 20626 20653 20710 20792 20797 20838 10851 2085? 20873 20944 20946 20983 21008 21024 21035 21046 21081 21255 21281 21310 21313 21319 21353 21369 21381 21422 21452 21454 21461 21471 21494 21500 21506 21523 21548 21570 21672 21686 21701 21727 21769 21781 21849 21853 21875 21943 21858 Het behoeft wel geen betoog, dat aan de verantwoordelijkheid en be voegdheid der plaatselijke diensten niet in het minst zal woiden ge tornd. De beoordeeling en beslis sing ten aanzien van bepaalde aan vragen blijft, voor zoover deze daar toe gemachtigd zij in, bij de leiders ook de verantwoordelijkheid hiervoor. De inspectie heeft alleen een repressieve en adviseerende taak. Uiteraard dient zij hierbij ten nauwste samen te wérken met de arbeidsinspectie eenerzijds en de provinciale voecteelcontmissarissen anderzijds. DE STRIJD OP MALAKKA Britten in den rug bedreigd STOCKHOLM, 6 Jan. (ANP). De Britsche berichtendienst publi ceert een bericht uit Singapore, volgens hetwelk de Britsche strijd krachten in het gebied van Kwala Selangor zich hebben moeten te rugtrekken. De Japanners staan thans 35 mijl ten N. van de rivier de Burnam. Het is niet bekend, of de Japanners door de operaties te land deze stellingen hebben ver overd, of een nieuwe landing heb ben ondernomen. Onder omstandig heden kunnen de Japanners thans de Britsche troepen in den rug aam- vallen. WIER1IVGEN. POLITIE. Gevonden: Een damesvulpotlood en een portemonnaie inh. eenig geld en twee vetbonnen. Verloren: een grijs iftet geel ge kleurde dameswant. Inl. gemeente-bode.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3