KLEIN JOURNAAL Akerboom kampioen van Utrecht Schoon rijden voor paren Stadsnieuws Ook de MULO rijdt schaats De kachel kan weer branden De onttroonde klant Nieuws uit Urk Texel neemt afscheid van zijn burgemeester SCH00NRIJDEN TE ANNA PAULOWNA Strijbis wint den S I S -wisselbeker Ook de leerlingen van de MULO- school (Molenstraat) hebben eikaars krachten op de gladde ijzer3 gemeten. Gisterenmiddag hadden ze zich de halve breedte van de baan op de Kerkgracht voor eenige uren toe geëigend om daar snelheids-wedstrij den te houden voor de mannelijke zoowel als voor de vrouwelijke scho lieren. En ondanks de koude ging het er dikwijls warm toe. Ze gaven het elkaar niet cadeau. Het hoofd van de School, de heer R. Datema, en enkele andere leer krachten verleenden hun medewer king in organisatorisch opzicht. Zij zorgden voor een vlot verloop der wedstrijden, zij hielden de uitslagen en stanctn bij, zij waren de arbiters en starters. Natuurlijk waren er/ ook prijzen. Een wedstrijd zonder prijzen is voor al voor de jeugd niet de moeite om je druk om te jnaken. Je moet wat kunnen winnen behalve alleen de eer. Gelukkig was er nog een klein staartje in de kas van de ULO-ver- eeniging, die momenteel toch tot nonactiviteit gedwongen is. Wat zou er tegen zijn om dat geld voor ijs- prijzen te bestemmen? Zoo gezegd, t zoo gedaan en op die manier was ook het moeilijke punt van de prij zen opgelost. Alle voorwaarden waren aldus vervuld om een geslaagde middag te verzekeren en dat is dan ook in alle opzichten zoo geloopen. Op zeer vlotte wijze werden de series, kwart finales en andere finales verredem en vanzelfsprekend bracht dat de - gemoederen meer dan eens in be weging. Ter verkrijging van een billijke krachtsverhouding waren er groe pen voor de leeftijden van 1214 en 1517 jaar, zoowel voor de jongens als voor de meisjes. In totaal na men ongeveer 50 leerlingen aan deze sportieve ontmoeting deel. We moe ten vooral de strijdlust van de meis jes niet verzuimen te vermelden, want die deed dikwerf niets voor die der jongens onder. Er waren enkele goede rijdstertjes bij, die forsche sla gen maakten en vast op de schaats stonden. Een klein publiek was belangstel lend genoeg om verschillende races te volgen. Het was dan ook dikwijls de moeite van het kijken ruimschoots waard. De middag vloog om en toen de laatste rit verredein was togen alle leerlingen naar het gymnastieklokaal der school om laar de prijsuitreiking bij te wonen. Gunstige regeling. Er is goed nieuws voor de bevol king van Den Helder. Zoo goed, als men het feitelijk met had verwacht, nu de winter met zulk een allesover- treffend offensief is ingezet, en waarvan het gevolg geweest is, dat men met de hoeveelheid brandstof, die toch reeds geringer was dan het jaar ervoor, nog zuiniger moest gaan stoken. Dat klemde des te meer, waar het niet mogelijk bleek alle geldige bonnen in te wisselen. Enkele brandstoffenhandelaren de den dit wel, maar het meerendeel •In de treinen van en naar Nieuwe- diep wordt veel spraakwater ver goten. Geen wonder: 't is er te don ker en koud om te lezen en wat moet een mensch anders doen dan af en toe z'n gemoed eens luchten over de ergernissen en onrechtvaar digheden des levens, die speciaal 't evacuanten-leger niet bespaard wor den. Sedert de Jaatste weken domineert onder 't mannelijk contingent het gesprek over de nog beschikbare tabak. Beter gezegd: over de niet- beschikbare tabak, 't Blijkt welhaast nigt meer mogelijk te zijn aan djt. product, de streeler van welhaast alle mannelijke keelen en tongen, te komen, zelfs niet meer voor de fancy-prijze» die er voor geboden worden. Prijzen van een gulden, twee gulden ei nog meer voor een luttel pakske shag of rooktabak zijn al geen zeldzaamheden meer. Dat is een vervelende historie. Dubbel-ver velend, omdat men toch mag aan nemen dat er zoo bij tijd en wijle nog eens wat moet aankomen. De tabak- en sigarenwinkeliers mag men hier geen venygt maken, de enkele kwaden niet te na gespro ken. Het gros toch wil niet liever dan de oude clientèle op tijd aan wat rook helpen en is heusch wel zoo verstandig te overwegen dat er na dezen tijd ook nog andere tijd komt en dat men dan ook zal moeten leven. Waar de fout dan wel schuilt? Een moeilijke vraag. Men fluistert... men beschuldigt, maar zonder be- wiizen doet men niet veel. Overi gens, als de fluisteringen op waar heidberusten is dit weer eens een staaltje van weinig vaderlandslie vende vaderlanders. Van lieden die in de eerste plaats denken aan den eigen buidel en die ook aan dezen tijd willen verdienen. Deze lieden zijn beklagenswaardig. Want nogmaals: er komen andere tijden en al is de klant vandaag den dag dan ook geen Koning Klant meer,hij heeft een goed geheugen en zal zich te ge- legenertijd zeer wel weten te her inneren wie in de slechte tijden zijn vrienden en...... afzetters waren. Laat hun dat gezegd zijn. was niet instaat om aan de aanvra gen van hun klanten te voldoen. In menige Heldersche woning zal er clan ook bngetwijfeld den laatsten tijd wel eens Bittere koude geleden zijn. Evenwel... er is goed nieuws. Wij vernemen namelijk van de Brand- stoffencommissie van het Rijkskolen- bureau te Den Helder, dat het mo gelijk gebleken is een regeling te treffen die voorloopig aan alle mi sère van de menschen, die wel bonnen bezitten, doch geen brand stof kunnen verkrijgen, - een einde maakt. De toestand was den laatsten tijd zóó, dat een deel der Hel dersche koienhandelaren wèl en een ander deel (het grootste!) niét in de gelegenheid was brandstof op de bonnen te leve- v ren. Besloten is, dat alle bezitters van de bonnen 5, 6 en 7 van de huisbrandbrandkaart direct in staat gesteld zullen worden deze bonnen in brandstof om te zetten. Bon 13 kan men binnen slechts enkele dagen inleveren en ook daarop brandstof verkrijgen, terwijl bon 17 nog eenigen tijd niet in te wisselen is. Biedt men nu z(jn bonnen bij den brandstofleverancier aan, en zegt deze niet in staat te zjjn kolen te leveren, dan wende men zich tot de Brandstoffencommis- sie (Distributiebureau), met medeneming van de stamkaart van het gezinshoofd, benevens de brandstoffenkaart. Men krijgt dan een bewijs mede, dat de eigen kolenhandelaar In staat stelt kolen b\j een anderen han delaar, die wel voorzien ls, te be trekken. Men deelde ons desgevraagd nog mede, dat men geen vrees behoeft te koesteren voor de nabije toe komst, waar het de brandstof be treft. Er is uiteraard geen overdaad, doch men licopt den winter door te komen. Wel verzocht men ons er drin gend op te willen wijzen, dat het bovenstaande geen aanleiding mag zijn om nu maar raak te gaan stoken. De bonnen 5, 6 en 7 zijn geldig tot 1 Februari, zoo dat men de handelaren niet ver plichten kan nu reeds op de bon nen 13 en 17 te leveren. Al met al een prettige mededeeling, die in menig gezin met vreugde ont vangen zal worden. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 21 Januari. Bevallen: A. M. van de Werken van der Klugt (d.); W. Ottende Vries (d.). .'Gehuwd: G. Ouwerkerk en M. A. M Wijma. SCHAATSWEDSTRIJDEN. GEORGANISEERD. Op Urk worden wedstrijden ojf de soljaats georganiseerd op 500, 1000 en 1500 meter. Een commissie is reeds gevormd. IEDEREN DAG LEVENS MIDDELEN NAAR URK. Eiken dag wordt niet alleen de post via de Lemmer van Urk af vervoerd en vertrekt er 's morgens een auto voor personenvervoer om des middags vanaf Lemmer weer te vertrekken naar Urk. Bovendien is er druk vervoer vanaf de Lem mer naar Urk met levensmiddelen, speciaal veel elk. Gistermorgen heeft op Texel in Hotel „De Lindeboom" het af scheid plaats gevonden van bur gemeester Kamp van het .ge- meentepersoneel. Tot dit doel waren de gemeenteambtenaren, onderwijzers, enz. uit alle deelen van het eiland naar Den Burg gekomen, teneinde bij dit afscheid aanwezig te zijn. Toen het echtpaar Kgmp arri veerde in „De Lindeboom", wer den door de jongejuffr. Goenga bloemen aangeboden. Allereerst werd het woord ge voerd door den gem.-secretaris, den heei Jonker. Daarna door den directeur van Gemeentewer ken dén heer Tiessen, en vervol gens door den heer De Rode na mens de politie. Voorts spraken de heeren Goenga en De Vries. De laatste al3 noofd van de school te Mid- den-Eierlarti. Aan den scheiden den burgemeester en diens echt- genoote werd als herinnering een fraaie stoel aangeboden. Op de stoep van het Raadhuis werd later een groepsfoto van het geheele gezelschap gemaakt. In „De Lindeboom" werd het heele gemeentepersoneel op koffie en gebak onthaald, ter wijl hier tevens gelegenheid was afscheid te nemen. Des middags van 4—5 uur was die gelegenheid er voor de bevol king van Texel op het Raadhuis. Daarvoor waren reeds de verte genwoordigers van landbouwver- eenigingen geweest, alwaar het woord gevoerd is door den Rijks veearts E. Noordijk. Nu weldra de dag is aangebroken, waarop Mr. Kamp het ambt van burgemeester zal neerleggen en af scheid neemt van onze gemeente, aldus lezen wij in de „Texelsche Courant' van j.1. Woensdag, wil len we nogmaals een blik werpen op hetgeen in de jaren, die Burge meester Kamp hier de teugels van het bewind in handen had, door hem is gepresteerd. Omvangrijk en van verscheiden aan. is de arbeid, welke door dezen voortvarenden magi straat van November 1935 af tot heil van onze heele gemefischap is verricht. Wij, ingezetenen, hebben zeker reden tot dankbaaraeid. Door de oorlogsomstandigheden kan van vreemdelingenverkeer wat ons eiland betreft geen sprake zijn. Maar wat heeft Mr. Kamp in de voor-oorlogsche jaren niet geijverd, óm het bezoek aan Texel te bevorderen. Door artikelen in de groote pers, in de Toeristen kampioen en in andere tijdschriften heeft hij keer keer op de bekende vlotte en rake wijze de aandacht gevestigd op de groote schatten, welke ons eiland in zijn schoot ver- bo.gen houdt. Ook zijn boekje „Wij wonen op een eiland" mag in dit verband niet onvermeld blijven. Landbouw en veeteelt: Wanneer en waar ook een beroep op de mede werking van het hoofd der ge meente werd* gedaan, geen mensch, geen organisatie klopte aan doove- mans deur. En zoo staat het ook met onze visscherij. Die he»ft heel moeilijke jaren doorgemaakt. De Zuiderzee- afsluitdijk heeft heel wat op zijn geweten; het heeft heel lang ge duurd, eer ook onze visschers een behoorlijke schadeloostelling kregen wegens de bèJangrijke vermindering van inkomster door het stfsluiten Mr. A. F. KAMP. (Foto-archief.) van de Zuiderzee. Conferenties zon der tal werden gehouden en bij her haling begaf Mr. Kamp zich naar Den Haag om de belangen van onie visscherij pesoonlijk te bepleiten. En het resultaat gaf reden tot verheu genis. Wat de zorg vot>r de volksgezond heid aangaat: nieuwe bepalingen werden in het leven geroepen om onzen veestapel ook van de laatste reactie-koe te zuiveren. Wat we vroeger onmogelijk achtten, werd werkelijkheid: Texel kmeg een eigen zjekenhuis en dit blijkt zoo uitste kend te voldoen en zoo zeei in de si ïds lang bestaande behoefte te voorzien, dat voortbestaan verze kerd niag worden geacht. Het had veel voeten in He aarde, voordat dit mooie plan ten uitvoer kon worden gebracht, maar. in Mr. Kamp vonden de Texelaars een onverbeterlijke pleitbezorger en zoo kregen wij ons ziekenhuis. En dan deuitbreidingsplannen! Onder burgermester Oort werden de eerste stappen reeds gedaan. Voor De Koog werd een plan ontworpen en vastgesteld. «Maar Mr. Kamp ging verder. Het ging niet altijd van 'n leien dakje, maar de werkzaam heden konden voortgang vinden. Het bcuwen is thans aan voorschriften gebonden welke, zoowel van aesthe- tisch als van economisch standpunt bekeken, ten zeerste moeten worden toegejuicht. Op een enkele uitzondering na heb ben we alle door Mr. Kamp geleide raadsvergaderingen bijgewoond. Die vergaderingen hadden als regel een vlot verloop; Mr. Kamp hield van opschieten en liet niet toe," dat over een of andere futili'.eit noodeloos werd uitgewijd. De stemming liet meestal niets te wenschen over, waaraan een kwinkslag van den burgervader, een geestige opmer king onder de bedrijven door, niet vreemd was. En mocht een der vroede vaderen eens neiging vertoo- nen een medelid in de haren te vlie gen, dan wist de voorzitter altoos het psychologisch moment te vin den. om een conflict te vermijden. Buiten zijn ïbtswerk vond Bur gemeester Kamp nog tijd om een paai boeken in het licht te geVen. Behaive het reeds genoemde ver schenen nog „Zuiderzeeland", „Groote ma.i in kleine stad" en „Magistraat in miniatuur", waarvan het eerste een standaardwerk zeker het belangrijkste mag worden genoemd. Als een goede Burgemeesters vrouw nam ook mevr. Kamp aan het openbare leven deel. Als voorzitster heeft zij krachtig meegeholpen de afd. Texel van den Boerinnenbond tot bloei te brengen. SCHEER EERSTE TE LOOSDRECHT. Woensdag hebben op de ijsbaan te Loosdrecht wedstrijden plaats ge had om het kampioenschap der provincie Utrecht. Hiervoor hadden zich elf deel nemers aangemeld. Gereden wer den op jlen 500, 1500 en 5000 meter. De uitslag is als volgt: 500 M.: 1. C. Scheer 50.9 sec.; 2 T. Ekelsehot 51 sec.; 3. S. van Hoorn 51.8 sec.; 4. J. J Akerboom, 52,1 soc 1500 M.: 1. C. Scheer 2 min. 41 8 sec.; 2. S. van Hoorn 2 min. 44.7 sec.; 3. J. J. Akerboom 2 min. 44.8 sec. 5000 M.: 1. J. J. Akerboom 9 min. 40.3 sec.; 2. S. van Hoorn 9 min 49.1 sec. 3. C. Scheer 9 min. 50.3 sec. Einduitslag: 1. C. Scheer met 163.86 punten; 2. J. J. Akerboom met 165.06 punten; 3. S. van Hoorn met 165.61 punten. Nummer 2. de heer J. J. Aker boom. werd kampioen van de pro vincie Utrecht, aangezien C. Scheer reeds kampioen van de provincie Groningen is. Om het kampioenschap van Noord-Holland., Zondag a.s. organiseert de ijsver- eeniging „Eendracht maakt Macht" te Anna Paulowna onder auspiciëi van den Nederlandschen Schaatsen rijdersbond nationale wedstrijden in bet schoonriiden voor amateur -om het provinciaal kampioenschap van Nrd-Holland voor dames -m- wel als vbor heeren. Deze wedstrij den worden gevolgd door een natm nalen junioreswedstrijd voor dames en heeren MEJ. FIJNHEER EN MEEUWIG BEHALEN HET KAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. Te Hoofddoro zijn de nationale wedstrijden om het kampioenschap van Nederland schoonrijden voor paren gehouden. De uitslagen wa- ren als volgt; Senioren: 1. kampioenen: mej, J. Fijn heer, Nieuwe Niedorp en C. Meeuwig, Hoofddorp. 2. Mevr. A. G. LoggersBoontjes, Huizen en J. Kuperus, Alkmaar. 3. Mevr. E. C. SchoprlKeetman, ~~Barsingerhorn en C. P. Timmer man, Schagen. Juniores: 1. Mej. A. M. van Arkel en W. M. Clay. 2 Mej. T. P. Koelemey en J. C. Klerk. 3. Mevr. J. E. van RoodeKoenst en /W. van Roode. Te Warmenhuizen werd gister middag een schaatsenwedstrijd om den S.l.S.-wisselbeker gereden voor amateurs op de lange baan. De uit slagen luiden als volgt: 500 M.: 1. C. Spanas, Wieringer- meer 54.2 sec.; 2. M. Strijbis, Haren karspel 54,3 sec.; 3. J. van Zijl, Oud- karspel 55.4 sec. 1500 M.: 1. M. Strijbis. Harenkar spel 2 min. 56,6 sec.; 2. J. van Zijl. Oudkarspel. 2 min. 57 sec.; 3. C. Mulder, Heerhugowaard, 2 min. 57.1 sgc. 3000 M.: 1. M. Strijbis. Harenkar spel, 5 min. 53,6 sec.; 2 J. van Zijl. Oudkarspel, 6 min. 344 sec.; 3. C. Mulder, Heerhugowaard, 6 min. 8.8 sec. TotaaP klassement: 1. Winnaar S.l.S.-wisselbeker: Strijbis met 172.099 punten; 2. J. van Zijl. 174.983 punten. 3. C. Mulder, 176.099 punten ANNA PAULOWNA PROEFWEDSTRIJDEN. Uitslagen van de Nat. Proefwed- strijden van den Ned. Schaatsenr. bond, gehouden op 't Oude Veer. Amateurs klasse A: 15, 16 en 17 j. en amateurs klasse B: 18 en 19 j. Bij de jongste rijders toonde voor al Spanjaart van Oudkarspel een rijder te zijn, die wat belooft voor de toekomst. Bij de anderen was het Lakeman, die een goed figuur sloeg en misschien op den duur op de lange baan van zich zal doen spre ken. De uitreiking der prijzen (me dailles) had in Veerburg plaats, door dep heer V. Kaan, voorz. van de ijsclub. 500 M. B: 1. H Lakeman, A'dam 55.4, 2. J. Boonacker, Schagen 55.6, 3. J. Prins, Den Helder 62.9, 4. A. P. Wiemeersch, Winkel 1.16,8. 500 M. A: 1. G. Spanjaart. Oud karspel 53.5, 2. C. Reek, Heiloo 55 8, 3. C. Baars, Schagen 62.6, 4. H. v. d Berg, Anna Paulowna 1.13,4; 5 A. v. d. Park, Anna Paulowna 1.15.- 1500 M. B: 1. H. Lakeman 2.55.7. 2. J. Boonacker 3.03.1, 3 J. Prins 3.229. 4. A. P. Wiemeersch 3.26 8 1500 M. A: 1. G. Spanjaart 2.52,2, 2. C. Reek 3.02.2, 3. C. Baars 3.32.6, 4. H. v.d. Berg, 3.44.8, 5. A v. d Park, geding wegens niet wisselen. W1ER1NGEN OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACH TIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht No. 86. OPGAVEPLICHT VAN GROSSIERS IN TABAKSPRODUCTEN. - Met ingang van 26 Januari 1942 (dus over de week van 19 tm. 24 Januari) kunnen alle grossiers in tabaksproducten hun wekelijkscJie inlichtingen tot nader bekend te maken datum verstrekken op de wijze.' die reeds eerder was toegestaan aan grossiers, die wekelijks aan meer .dan 100 afnemers leveren. De Bond van Grossiers in Tabaksfabrikaten „Bograta", die laatstgenoemde wijae van inlichtingen had voorgesteld, zal bin nenkort alle inlichtingen terzake schriftelijk aan de belang hebbenden verstrekken. De beschikking van 16 October 1941 blijft van kracht, doch hel bovenstaande beoogt de naleving van de daarin omschre ven plicht voorloopig te vereenvoudigen^ Bedrijfsgroep Textielindustrie. VERPLICHTING TOT AANMELDING. Ingevolge -de Beschikking van de Organisatie-Commissie van 22 September 1941 (Ned. Staatscourant van 1 October 1941 No. 191) zijn alle in Nederland gevestigde ondernemingen (na tuurlijke en rechtspersonen) werkzaam op het gebied der textiel industrie, gelijk in die beschikking omschreven, verplicht zich aan te melden bij één of meer der onderstaande vakgroepen. 1. Bij de Vakgroep Katoenindustrie, De ondernemingen, welker bedrijven zijn ingericht voor fa briekmatige katoenspinnerij, katoenweverij; katoenveredeling of bedrijfsorganisatorisch-verwante of productie-verwantetakken van bedrijf. Secretaris: J. A. Panhuyzen, Wlllemspleih 5, Arnhem. De Vakgroep Katoenindustrie omvat de volgende Ondervak groepen: KatoenspinnerijNaaigarenfabricage; Breigarenindu strie; Witweverij; Bontweverij; Vitrageweverij; Poolweefsel- weverij; Katoendekenweverij; Eigenfinishing en Loonfinishing. Tot deze Vakgroep behoort ook de effilochage van katoenen en kunstzijden lompen en garenafval, de vervaardiging van poets katoen, vulmateriaal (ongeacht de gebruikte grondstof, met uit zondering van kapok) en watten (met uitzondering van medici nale watten). 2. Bij de Vakgroep Linnenindustrie. De ondernemingen, welker bedrijven zijn ingericht voor fa briekmatige vlasbewerking, vlasspinnerij, linnenweverij, ver edeling van linnen garens of weefsels of bedrijisorganisatorisch- verwante of productie-verwante takken van bedrijf. Secretaris: J. A. Panhuyzen, Willemsplein 5, Arnhem. Tot de Vakgroep Linnenindustrie behoort de Ondervak groep: Vlasbewerkende Industrie. 3. Bij de Vakgroep Kunstzijde-industrie. De ondernemingen, welker bedrijven zijn ingericht voor de fabriekmatige veredeling of andere bewerking van kunstzijden garens, kunstzijdeweverij, veredeling van kunstzijden weefsels of bedrijfsorganisatorisch-verwante of productie verwante takken van bedrijf Secretaris: J. A. Panhuyzen, Willemsplein 5, Arnhem. De'Vakgroep Kunstzijde-industrie omvat de volgende On dervakgroepen: Kunstzijdeweverij en Kunstzijdeveredeling. 4. Bij de Vakgroep Wolindustrie. De ondernemingen, welker bedrijven zijn ingericht voor fa briekmatige vervaardiging van kunstwol. voor de fabriekmatige wolspinnerij, wolweverij, veredeling van wol of wollen produc ten of bedrijfsorganisatorisch-verwante of productie-verwante takken van bedrijf. Secretaris: Mr. B. J. M. van Spaendonck, Wlllem-13-straat 4749, Tilburg. De Vakgroep Wolindustrie omvat de volgende Ondervak groepen: Kunstwolindustrie; Sajetspinnerij; Wollenstoffenweve- rij en Kaardgarenspinnerij; Trijpweverij; Wollendekenindustrie en Veredeling van Wol en Wollen Producten. 5. Bij de Vakgroep Tapijtindustrie. De ondernemingen, welke fabriekmatig weefsels of andere vlechtwerken, dienende tot vloerbedekking, vervaardigen of be drijfsorganisatorisch-verwante of productie-verwante takken van bedrijf uitoefenen. Secretaris: Mr. B. J. M. van Spaendonck, Willem-II-straat 47—49, Tilburg. De Vakgroep Tapijtindustrie omvat de volgende Ondervak groepen: Tapijtweverij en Cocosweverij. 6. Bij de Vakgroep Bastvezelindustrie. De ondernemingen, welker bedrijven zijn ingericht voor fa briekmatige bastvezelspinperij, bastvezelweverij, touwfabricage, papierspinnerij, bastvezelveredeling, zwaardoekweverij, kapok- bewerkng of bedrijfsorganisatorisch-verwante of productie-ver wante takken van bedrijf. Secretaris: G. H. Seckei, van' Hogendorpstraat 19, Utrecht. De Vakgroep Bastvezelindustrie omvat de volgende onder- vakgroepen: Hennep; Jute; Sisal en Manilla; Papierspinnerij; Zwaardoekweverij en Kapokbewerking. 7. Bij de Vakgroep Band- en Vlechtindustrie. De ondernemingen, welke fabriekmatig band weven of vlechten of 'bedrijfsorganisatorisch-verwante, of productie-ver wante takken van bedrijf uitoefenen. Secretaris: J. L. Ozinga, van Lawlck van Pabststraat 12, Arnhem. 8. Bij de Vakgroep Brei-, Tricot-, Kousen- en Sokkenindu- strie. De ondernemingen, welke fabriekmatig brei- of tricotgoede ren of tricotstoffen vervaardigen of bedrijfsorganisatorisch-ver- wante of productie-verwante takken van bedrijf uitoefgnen. Secretaris: G. H. Seckei, van Hogendorpstraat 19, Utrecht. De Vakgroep Brei-, Tricot-, Kousen- en Sokkenindustrie om vat de volgende ondervakgroepen: Tricotage en Kousen. 9. Bij de Vakgroep Witwasscherij-Indnstrie. De ondernemingen, welke waschgoed in den ruimsten zin des woords ophalen, sorteeren, bezorgen, dan wel fabriekmatig, althans met aanwending van de in dezen tak van bedrijf ge bruikelijke machines,' wasschen of geheel of gedeeltelijk op maken.. Secretaris: A. J. M. Roos, Groot Hertoginnelaan 186, 's-Gra- venhage. 10. Bij de Vakgroep Chemische WasscheriJ en Ververij. De ondernemingen, welke reeds aan den uiteindelijken con sument of den detailhandel verhandelde textielgoederen fa briekmatig, althans met aanwending van de in dezen tak van bedrijf gebruikelijke machines, verven (inzonderheid overver- ven), chemisch reinigen (z.g. stoomen), ontvlekken, oppersen, als nieuw opmaken, plisseeren, decateeren. Secretaris; A. j. M. Roos, Groot Hertoginnelaan 186, 's-Gra- venhage. Alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke fabriek-- matig garens, weefsels, vlecht- of knoopwerken, of andere tex tielproducten vervaardigen of veredelen of bedrijfsorganisato- risch-verwante of productie-verwante takken van bedrijf uit oefenen en welke niet vallen onder de bovengenoemde vakgroe pen, zijn verplicht zich aan te melden bij de Bedrijfsgroep Tex tielindustrie, Secretaris: Prof. Dr. J. Wisselink, Jan van Nas- saustraat 57, 's-Gravenhage. HARDRIJDEN MET HINDERNIS SEN. I Dinsdag 20 Jan. werden door de ijsclub te Den Oever wedstrijden in het hardrijden voor dames en hee ren met hindernissen gehouden lste prijs, f 20, behaalden E Stub be en B. Bijlsma; 2e prijs f 10, Nan Heyblok eu G. Kool. EXTRA RANTSOENEN WERKVERRUIMINGS ARBEIDERS Voor alle arbeiders, tewerkgesteld door de Rijksdienst voor de Werk verruiming, werd tot dusver, onge acht het feit. of zij licht, zwaar of zeer zwaar werk verrichtten, aange nomen, dat zij aanspraak konden maken op extra rantsoenen levens middelen op basis van de regeling, welke geldt voor de arbeiders, die zeer zwaar lichamelijk werk ver richten. Naar wij vernemen, is deze bij zondere regeling thans niet meer van toepassing. De werkzaamheden van de werkverruimingsarbeiders moeten volgens de normale normen worden beoordeeld alvorens de be- trókken arbeiders recht kunnen doen gelden op extra rantsoenen wegens zwaren of zeer zwaren li- ehamelijken arbeid. Grondwerk wordt in het alge meen als zwaren arbeid eewaar deend, met uitzondering echter van grondwerk op zwaren kleigrond, welke arbeid als zeer zwaar wordt beschouwd. X

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3