Onze prijsvraag serie natte, tmele-tcl Stadsnieuws S-UMtnlelijfx. Btdutieri Begrooting vastgesteld 11 Steden en de moraal ïlieuwJ uil tUU in 488e STAATSLOTERIJ Marktberichten Een ijs-renner van 66 jaar Bommen op Rotterdam Het kistje vao Zebedeas WEGENAANLEG Noord-Ho-land De Burgemeester van Den Helder maakt bekend, dat door hem, op grond van artikel 3 van de Achtste Verordening van den Rijkscommissa ris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende bjjzondere maatre gelen op administratiefrechtelijk ge bied en artikel 2 van de Eerste Be schikking ter uitvoering van ge noemde Verordening, ter waarneming van de taak van den Gemeenteraad, de ondervolgen de besluiten zijn vast gesteld: 1. Besluit van 16 Januari 1942 tot het benoemen van den heer Dr. F. D. Wie>stra tot leeraar aan de handels avondschool in vasten dienst met in gang van 1 Maart 1942. Toezjcht onderwijs. 2. Besluit van 19 Januari 1942 tot het benoemen van Mr/vr. G. H. Teune- van der Vijgh en de"heeren S. Jaring, Ir. B. W. A. Bijvoet en E. J. H. Volk- maars tot lid van de commissie van toezicht op het Nijverheidsonderwijs, heiast met het toeo.icht op de gemeen telijke scholen voor Nijverheidsonder wijs en tot lid vun de commissie van toezicht op het ."middelbaar onderwijs, belast met het toezicht op de "Rijks hoogere burgerschool en de handels avondschool. 3. Bee Kult van 20 Januari 1942, Wf/arbij bepaald wordt, dat de inst andhouding van de open bare lrjgere school aan de Java- straaf, (tijdelijk ondergebracht in het sjchoolgebouw aan de Herzog- straat) en van de openbare lagere scl,ool voor het centraal zevende tf leerjaar (tijdelijk gehuisvest in yfet schoolgebouw aan de Laan), Ingevolge artikel 19 der Lager Onderwijswet 1920 wordt gevor derd. 4. Besluit van 9 Januari 1942 tot het beschikbaar stellen van een be drag van 1000.voor het maken van 8 stuks dubbele aanplakborden, bestemd voor het aanbrengen, van bil jetten met politieke strekking. 5. Besluit van 29 December 1941 tot het voorloopig vaststellen van de bedragen der ontvangsten en uitga ven van de rekening der inkomsten «n uitgaven dezer gemeente over het dienstjaar 1940 als volgt: de ontvangsten van den gewonen dienst op 8.804.702,17 de uitgaven van den gelwonen dienst op 3.858.657,35 en alzoo hei nadeelig slot van den gewo nen dienst op 53.955,18 de ontvangsten van den kapitaaldienst op 1.263.099,81 de uitgaven van den N kapitaaldienst op 1.743.761,51 en alzoo het nadeelig slot van den kapi taaldienst op 480.661,70 Den Helder, 28 Januari 1942. Bij de vele bekende persoonlijkhe den, die sedert geruimen tijd het Hel- dersche stof van hun voeten geschud hebben (zij het niet met hun instem ming...) behoort ook de oude heer Joh. Dol. „Oude1'... omdat er ook een jongere telg van dit geslacht bestaat, die eveneens op muzikaal gebied zijn sporen reeds verdiende en o.a. bij „onze" staf en de Koperen Knoopen van zich deed spreken. En dan is er nog een jongedochter Dol, die ook zwaar met de muze behept is en mo menteel koren instudeert met een élan en voortvarendheid, dergelijke zaken waardig. ^aar terzake... wij hadden het over dien ouen heer Dol. U weet wel, de dirigent van Texel, Wieringen, Den Helder en nog diverse andere gemeen ten. Welnu, deze bejaarde cantor, hij is 66 momenteel, bond rap z'n schaat sen onder, to enhij in Valkoog ver nam, dat er een 65 kilometer dorpen- tocht georganiseerd zou worden. 65 Kilometer op 66-jarigen leeftijd ls meer dan de gemiddelde grijsaard verstouwen kan. Johan Dol, de oudere, zag er echter geenszins tegen op en... klaarde het. Klaarde het tegen een nijdigen wind in, over vaarten en slooten en kanalen. Hij deed het in... 3 uur, het geen neerkomt op een verbazend hoog gemiddelde voor zoo'n 66-jarige, waar van men zou aannemen, dat hij beter op de viool, piano of clarinet thuis zou zijn dan op da gladde ijzers van Ylst. Wat we hiermee willen zeggen...? Niets anders dan dat we niet moe ten denken, dat de Nieuwediepsche kolonies in het buitenveld zitten te kniezen achter de kachel (al dan niet gevuld met brand), doch dat ze steeds haantje de voorste zijn als er iets „gedaan" moet worden. Nietwaar... dat weergasche ouwe bloed... BURGERLIJKE STAND DEN HELDER. GEBOREN: A. J. Kant—Visser, d C. GrinSchekkerman, d. M. E Boerde Bruin, z. OVERLEDEN: W. F. Makelaar(m.), 3 dagen. W. Slikker (m.), 9 maanden. ONDERTROUWD: F. Koks en A. E. Riemerts. F. P. A. J. Verlinden en C. K. de Leeuw. P. A. Fransen en C. Li. Mahieu. VERBODEN BIJ NEERGSCHOTEN VLIEGTUIG TE KOMEN. Wellicht nog onontplofte bommen aanwezig. Zooals men in een in dit num mer opgenomen gemeentelijke me- dedeeiing leest wordt er de aan dacht op -gevestigd, dat het den ingezetenen verboden is in de nabij heid van het gisterennacht neerge schoten Engelsche vliegtuig te ko men, zulks mede in verband met de mogelijkhèid dat nog onontploi- te bommen aanwezig zijn. Wij leven toch feitelijk maar in 'n eigenaardig wereldje! Daar is de mensch geschapen met 'n paar loopvlakken van elk onge- veel tweehonderd kwadraat centi meters en daar kruipen zij totaal vrijwillig op 'nrpaar reepjes staal, welke ternauwernood toerijkend zijn om als beitel te fungeeren en slin geren zich gelijk ware Spartanen langs de elf 'iamanten van het Friesche (Jiadeem. ..Kasuweel" vird ik het! Ter geruststelling dient medege deeld te worden, dat schrijver dezes op het moment van dit groote ge beuren op 'n doodgewone fiets met oorkleppen en wanten gewapend zijn dagelijksche werkzaamheden tracht te te verrichten. Daarbij komt nog, dat ik persoonlijk niet veel voör schaatsenrijden voel, doch dat vindt waarschijnlijk zijn oorzaak in het feit, dat ik deze evenwichtskunst niet bijster machtig ben. Mijn schaatsadspiraties gaan meestal niet verder dan 'n baantje héén en n baar.tji wéér, waarna de koek en zoop uitkomst moet brengen, van wege de „kortasemigheid" Tweehonderd kilometertjes op 'n houtje... Als deze regelen onde de ge waardeerde aandacht komen is de Elfstedentocht negentienhonderd twee en veertig alweer historie ge worden. Dan hebben vijfduizend kerngezonde landgenooten kans ge zien, trots koüde en narigheid, dezen klassieken tocht tot 'n goed einde te brengen. Wanneer ik achter m'n kachel en m'n kopje met „iets om te drinken" dit overpeihs, voel ik mij toch maar 'n zielig stumpertje! Oorkleppen en handwarmertjhs, terwijl 'n ander met ontembare energie de elementen daar hoog in het Noorden aan zijn wil ••weet te onderwerpen. Waarom doe ik nu zooiets niet? Waarom loop ik niet rond als een ware triumphator, behangen met Vierdaagsche kruizen, Elfsteden- ónderscheidingen, enzoovoort enzoo- voort Nu kan ik aanvoeren dat ik 'n be hoorlijk partijtje tafeltennis weg weet te geven, maar kom daar nu eens mee aan bij .zoo'n kei van 'n schaatsenrijder! Hij zal je stellig van hoofd tot voeten opnemen en zich afvragen of je dat van het' partijtje ping-pong werkelijk meent of dat je hem bijwijlen op de schaats tracht te nemen. Wanneer je hem, met het oog op z'n oersterke body, weet te overtuigen, dat het je wer kelijk ernst was, zal hij je' een paar winterpantoffeitjes en 'n dcorrOo- kertje komen brengen met het vriendelijke verzoek één en ander wél te gebruiken en verder te vol staan met dummelen in de meest makkelijke stoel, welke in je huis te vinden is. Geslagen geef je gevolg aan deze vriendelijke uitnoodiging en mijmer over je gezonde lichaam wat je, om welke reden ook, grondig hebt ver- waarlposd. Bundels spieren en peezen, welke je gevoeglijk vanaf je twintigste jaar naar Maatschappelijk Hulpbetoon had kunnen sturen, gezien deze kostbare bezittingen door jezelf tot werkloos heid waren gedoemd. Bundels spieren en peezen waar mede je in feite je leven had kunnen verrijken door deze in dienst te stel len van de schaats, de voetbal, de fiets en ik weet niet al meer... Sport staalt spieren! Laat uw jon gens en meisjes meedoen! Meedoen en trachten eiken vezel van hun lichaam te benutten en uit te buiten. Uit te buiten en zich over te geven aan festijnen zooals vijfduizend jonge mannen en vrouwen hebben beleefd in het schoone Friesland- Bij voorbaat mijn groote bewonde ring! Wijo. KOEGRAS. JULIANADORP. ALGEMEENE LEDENVERGADE RING „HET WITTE KRUIS". De Onderafdeeling Julianadorp van de Afd. Den Helder van de N.-Holl. Ver. „Het \fcitte Kruis', hield Dinsdagavond een algemeene ledenvergadering in het lokaal van den heer A. Doorn, alhier. De op komst was buitengewoon klein. De voorzitter, de heer Ji Kossen, opent. Daarna leest de secretaris de heer C. J. Vroom het jaarverslag voor, waaruit wij het navolgende memoreeren: Aan de nagedachte nis van het bestuurslid nu wijlen den heer J. D. van IJperen worden waardeerende woorden 'gewijd. Het bestuur bestaat thans uit 5 leden, waar dit eerder uit 7 personen be stond. Het ledental bedraagt 260. Over de werkzaamheden van Zuster Roosendaal wordt met lof gespro ken. Er komen nog steeds klachten dat artikelen uit het magazijn on- noodig lang worden vastgehouden en helaas meermalen niet schoon gemaakt-, Wederom hebben Engelsche lucht- piraten het klaargespeeld een bloe digen overval op de burgerbevol king van het vreedzame Rotterdam te doen. In de late avonduren van een der laatste dagen huilden de sirenes. Motorgeronk vervulde de lucht, waar doorheen zich reeds spoedig het ontploffen der lukraak geworpen brisantbommen mengde. Ver van alle militaire doelen zoch ten de projectielen hun weg, de be woners begravend onder bergen puin. Versch ligt neg in ieders herin nering het bombardement, dat de havenstad aan de Maas enkele maanden geleden moest ondergaan. Toen had de Engelsche radio den treurigen moed te melden, dat Rot terdam nu eenmaal een voor den oorlog belangrijk doel was, dat de ocrlog nu eenmaal offers vraagt en de piloten der Engelsche lucht macht „met bloedend hart" boven Rotterdam „hun soldatenplicht" hadden vervuld. Diezelfde radio speelde het klaar haar hoorders in een andere uitzending het sprookie op te disschen, dat het Duitsche vliegers waren geweest, die dezen aanslag op alle wetten der men- schelijkheid hadden uitgevoerd cm hem de Engelsche luchtmacht uit redenen van stemmingsmakerij in de schoenen te schuiven. Maar tot nu toe' kon worden geconstateerd, dat de aanval der Engelsche lucht- piraten 24 inwoners om het leven heeft gebracht. In de ziekenhuizen der stad steu nen 61 zwaargewonden van pijn. Het aantal der lichtgewonden is aanmerkelijk hooger, doch staat nog niet vast. Schade aan militaire objecten is door dezen zinneloozen aanval niet veroorzaakt. Noch Duit sche burgers noch leden der weer macht behooren tot de slachtoffers. Bij de Duitsche eindafrekèning met dezen schuldige aan den oorlog zal de post Rotterdam niet worden vergeten. Het blijft overgelaten aan de vindingrijkheid van derl Engel- schen sprookjeszender ook nu weer een of anderen draai te zoeken, om de Nederlandsche bevolking duide lijk te maken, dat ook de jongste aanslag op Rotterdam slechts voor het welzijn der Nederlanders was gedacht. Wie de verbittering heeft meegemaakt, die onder de men- schen van deze waarlijk zwaarhe proefde stad thans heerscht tegen de Roval Air Force, wiens optreden alles behalve „koninklijk" is, die zou den heeren aan de overzijde van het Kanaal van harte de gele genheid toewenschen, zich eens persoonlijk te overtuigen van de stemming in Nederland, wij geloo- ven, dat dan onder den indruk van •een dergelijke ervaring de uitzen dingen in de Nederlandsche taal der Engelsche radiostations voor geruimen tijd zouden worden ge staakt. Volgt het verslag van Zuster Roo sendaal: lij 1941 heeft zij 1788 zie kenbezoeken afgelegd, 89 huisbezoe ken voor Zuigelingenzorg en 49 be zoeken voor t.b.c.-bestrijding. Er waren dit jaar 76 patiënten. In Julianadorp werd 51 maal en in Callantsoog 22 maal consultatie bureau voor zuigelingen gehouden. Er werden 3 transporten naar een ziekenhuis of sanatorium buiten de gemeente verricht. Uit het magazijn werden 178 artikelen uitgeleend. De rekeningen van den bode wer den in orde bevonden en verder vastgesteld. De ontvangsten in 1940 bedroegen f 2488.531/2l de uitgaven 12467.90, saldo f 20.63%. In 1941 be droegen de ontvangsten f 1864.98%, de uitgaven f 1839.59%, saldo f 25.48 en 20 cent rente is f25.68. Tot commissie voor het nazien van de rekening over 1942 worden benoepid de heeren Th. N. Noot Mz., Q. van Nuland en H. Kuit. Tot re serveleden de heeren L. van Vegten en P. de Graaf. De aftredende bestuursleden -A. van Kempen, C. Purtner en C. J. Vroom worden herkozen. Bij de rondvraag wordt gesproken over de uren waarop goederen uit het magazijn gehaald kunnen wor den. Dit zal met de Zuster nader besproken en geregeld worden. De contributie is alhier op den ouden voet gehandhaafd en nadat de heer Gakeer hierover gesproken heeft, is hij de meening toegedaan dat het „Draagt elkanders lasten", hier op de meest perfecte wijze in toepassing wordt, gebracht, zulks in tegenstelling met de regeling die in het stedelijk gedeelte wordt 'toege past. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA BREEZAND. REIZENDE BIBLIOTHEEK. De „Reizende Bibliotheek" is on dergebracht in de schuur van de Gebr. van IJzendoorn aan de Burg. Lovinkstraat. De uitreiking der boeken heeft op denzelfden dag en hetzelfde uur plaats als gebruikelijk was in de i o. 1. school. URK, 26 Januari 1942. Door 40 vaartuigen werd aan den Vischafslag alhier aangevoerd: 1439 kg snoekbaars, 68 ct. per kg; 1479 kg roode baars, 38 ct. per kg; 1121 kg voorn, 20 ct. per kg. De^vorige week (van 19 t/m 24 Januari) werd aan den Gem. Visch afslag alhier aangevoerd door 10 tot 40 vaartuigen: 2017 kg snoekbaars, 68 ct. per kg; 1578 kg roode baars, 36 ct. per kg; 1316 kg voorn, 20 ct per kg. Door een misverstand is gisteren bij de oplossingen van de vier win terpuzzles één teekening weggeval len. Het betreft de figuur welke wij thans hierbij plaatsen die aantoont hoe het deksel van Ze bedeus' kistje, de achthoek, ver deeld wordt in vier gelijke en ge lijkvormige stukken, waarbij het motief in zijn geheel onveranderd wordt gelaten. Indien men nu ook de gisteren geplaatste teekening bekijkt zal het ieder duidelijk zijn, hoe het „sigarenkistje" werd ver kregen. 284 KILOMETER VOLTOOID. Van het 349 km. lange net van wegen, in beheer bij de provincie Noord-Holland, zijn thans naar de hoofdingenieur-directeur van den provincialen waterstaat in een verslag uitgebracht aan den com missaris der provincie, vermeldt 46.110 km. in veerbereiding, 18.580 km. in uitvoering en 284.810 km. voltooid. In de wegen voor door gaand verkeer waren in de verslag periode van 1 September 1940 tot eind December 1941 3 bruggen in uitvoering; voltooid of nagenoeg voltooid zijn thans 161 bruggen. Voor aankoop van grond is in de verslagpueriode f209.783.55 en voor het verleggen van leidingen en ka beis van de provinciale bedrijven f 41.848.62 uitgegeven. Het bedrag der aannemingssom men van de sedert 1 September 1940 opgedragen werkzaamheden en le veringen bedraagt f 1.904.687. In to taal is in deze verslagperiode we gens vroeger opgedragen werk zaamheden, leveringen en aankoo- pen f2.006.545.10 uitgaven. AANGIFTE VAN BINNENLAND- SCHE VORDERINGEN. Het Deviezeninstituut maakt be kend. dat de termijn, binnen wel ken, overeenkomstig het besluit van den Seer.-Gen. van het Dep. van Financiën van 12 Dec. 1941 aangifte moet worden gedaan van binnenlandsche vorderingen en an dere. niet in efecten belichaamde, binnenlandsche waarden, toebehoo- rende aan niet-ingezetenen, welke termijn aanvankelijk was vastge steld op 29 Jan 1942. is verlengd t.m. 15 Febr. 1942. VERDERE INKRIMPING REIZIGERSVERVOER., De Ned. Spoorwegen deelen me de, dat zij, ingaande Zaterdag a.s., zullen overgaan tot verdere inkrim ping van den reizigerstreindienst or werkdagen. Voor bijzonderheden wordt ver wezen naar de rose aanplakbiljet ten, welke van heden af, op alle stations zullen zijn aangebracht. DE MOORD TE OIRSCHOT. 15 laar geëischt Voor de Bossche rechtbank is gis- terei behandeld de geruchtmaken de moord op Petronella Leurs uit Oirschot. gepleegd door den 24-ia- rigen kantoorbediende F. T. de Rubber uit Goes. Verd. had zijn vroegere verloofde met een bijl zoo danig op het hoofd geslagen dat da dood vrijwel direct intrad. Na de verhooren. werd 15 iaar gevange nisstraf geëischt. Uitspraak over 14 dagen. WERKZAAMHEDEN VAN WERK- LOOZEN BIJ SNEEUWVAL In verband met de omstandig heid, dat ondersteunde werkloozen. die, met het oog op den sneeuwval tijdelijk werkzaamheden buitens huis verrechten, twee derde van de ze verdiensten voor zich mogen be houden, heeft de Secr.-Gen. van het Dep. van Sociale Zaken nader be paald, dat ten deze het maximum van art 10a der steunregeling niet geldt, zoodat de bepaling, dat het uit te keeren steunbedrag plus ge zinsinkomsten' nooit meer mogen vormen dan enderhalf maal het theoretisch steunbedrag, hiervoor buiten werking is gesteld. Ondei buitenshuis verrinite werkzaamhe den wordt uiteraard alleen verstaan z.g. buitenwerk, d.w.z. werkzaam heden op straat, op daken, op het veld en wat dies meer zij. Wat een bende in de stad Byen sneeuwruimers staan, met gebogen ruggen en scherpe schoppen, uur na uur in de zon, in de sneeuw, in de hagel en in al die andere „faites divers", waaraan onze onvolprezen Hollandsche winter rijk is. De straten zijn gelardeerd met een laag grijs-wit-zwarte modder, die iedere beschrijving tart Daarover poogt de menschheid zich voort te be wegen. Let wel: wij zeggen: poogt. Naar het resultaat, naar de uitkomst van dit sch}iivelend-vallend-opstaan vrage men niet. Br zijn enkele fietsers, die den euvelen moed bezitten het op de twee banden te probeeren. Acrobaten waaghalzenspotters met hun ledematen. Valpartijen zijn er uiter aard legio, en de lieden, die men rond z\et zeulen -met half en heel door weekte pakken zijn talloos. En daarbij lekt het dan nog. Vooral in Nieuwediep. Natuurlijk vooral hier. Omdat d huizen voor een groot deel slecht onderhouden zijn, zoodat de daken de overeenkomst krijgen met het beken de „lekke mandje". Het lekt... in tien huizen..-., in honderd in duizend In ontelbare woningen druppelt, klatert of stroomt het watèr naar binnen. Het klokkelt in de (meesta. vetstopte) goten en klettert op hei dak. Water in het plafond water op de zeilen in de kamers water lange net behang Een beeld van troosteloos verval. Zij, die in Den Helder wonen, ziet men naarstiglijk Bezig met het weg werken vdn de giganteske hoeveel heden sneeuw. Merkwaardig, hoe klein zoo'n schop en hoe immens groot zoo'n sneeuw-barrière is. Water Een zondvloed van water bedekte gisteren Den Helder en er was bi, iedereen slechts één groote vreeze: als het maar niet weer gaat vriezen. Als dat zoo is zal men waarschijn lijk na de „broeken-periode" van dc laatste anderhalve week de sokke-en- wolben-kousen periode krijgen. Want het is tenslotte toch nog altijd zoo dat men beter een'ietwat zonder ling figuur kan slaan bij een ietwat uitheemsche kleedij, dan volgens d mode gekleed te gaan en met een dubbele beenfractuur in het Nood ziekenhuis in Julianadorp terecht te komen. Tenslotte: hopen wij op uiterste clementie van de heeren weergoden. Zij zitten ons reeds lang genoeg dwars en wij hebben voorloopig onze portie waarlijk wel gehad. Niet in het minst in Nieuwediep. dat van alles mee-profiteert en welk oord niets bespaard blyft BEURSVOORSCHRIFTEN VOOR INDISCHE FONDSEN. In de Staatscourant zijn gepubli ceerd de: Beursvoorschriften 1942. betreffende N'ederlandsch-Indische fondsen. Deze beursvoorschriften komen overeen met hetgeen vervat is in het schrijven van den wnd. secr.- gen. van het Dep. van Financiën aan de Vereeniging voor den Effec tenhandel (bedrijfsgroep effecten handel) en aan de bedrijfsgroep handelsbanken d.d. 6 Januari 1942, no. 82. Zij vormen de wettelijke formuleering van den in dien brief uitgesproken wensch Indische fondsen niet meer te doen dienen tot onderpand-van geldleeningen. Het naleven en doen naleven van dien wensch gaf aanleiding tot vragen hoe te handelen, in verschil lende gevallen, o.m. in gevallen waarin de debiteur niet-ingezetene is en niet geraadpleegd kan wor den. De beursvoorschriften, zooals die thans geformuleerd zijn, onder vangen die bezwaren, welke zich in de practijk bij geldgevers ten opzichte van hun debiteuren zou den kunnen .voordoen. VIJFDE KLASSE ZEVENDE LIJST Trekking van 28 Januari 1000 No. 5747, 6822, 11351. 400 No. 5124, 5221, 6306, 7089, 8294, 12948. 200 No. 10493, 12650, 16110. 100 No. 2189, 4721, 5373, 12583, 12844, 14803, 15042, 15991, 16320, 16583, 1G710, 19912, 20885. PRIJZEN VAN ƒ70. 1040 1268 1306 1608 1611 1820 1925 2047 2105 2134 2420 :422 2427 2742 2755 3160 3220 3225 3301 3389 3^33 3437 3462 3470 34E8 3657 3759 3795 3330 3851 4368 4454 4540 4585 4619 4926 5274 5450 5881 6029 6392 6485 6534 6593 6605 6762 6820 6887 7005 7031 7570 7380 7894 7906 7945 8557 8598 8602 8714 8753 8970 9113 9323 9407 9430 9487 9512 9552 9918 9924 10070 10082 10371 10430 10516 10670 10839 10864 10378 11180 11606 11616 11850 11312 U920 12056 12136 12140 12195 12317 12779 12S48 12886 12909 12S61 13097 13160 13182 13214 13250 13496 13630 13659'13680 13705 13910 14134 14148 14149 14368 14491 14579 14629 14934 15156 15*93 15280 15384 15409 15583 15691 158J8 16012 16303 16713 16766 16811 16813 16956 17134 17149 17153 17250 172S0 17741 17819 1,7855 17893 18062 13202 18438 18509 18552 18563 18629 18657 18685 18687 18694 18880 18882 18888 18943 19096 19430 19718 19880 19957 1988? 20166 20182 20191 20211 20465 20713 20736 20859 20949 21116 21564 21749 21765 21808 21843 21970 1009 1801 2319 3130 3415 3521 4120 4736 6371 6717 7458 8302 8938 9481 10031 10592 11409 12045 12633 13056 13323 13796 14423 15125 15549 16596 17117 17712 18102 18627 18840 19361 20065 20653 21555 21933 1656 2226 3057 3398 3502 38<5 4687 6200 6620 7335 8902 9438 10013 10585 11327 11953 12334 13005 13265 13792 14397 15530 16497 16S69 17414 18073 18022 1S807 19212 20020 20526 2T287 21846 NIETEN, 1071 1078 1080 1098 1131 1199 1217 1242 1271 1298 1309 1319 13iü 1323 1428 1489 1492 1515 1531 1544 1550 1615 1624 1679 1787 1805 1838 1854 1862 1873/ 1897 1931 1951 2028 2049 2088 2139 2204 2216 2235 2244 2266 2230 2399 2404 2452 2468 2487 ?505 2556 2640 2646 2683 2695 2710 2766 2797 2915 2946 2948 2993 2994 3003 3143 3170 3180 3254 3362 3393 3474 3500 3525 3526 3530 3543 3553 3588 3616 3629 3643 3668 3670 3671 3672 3707 3751 3771 3817 3848 3849 3867 4070 4084 4160 4210 4264 4273 4276 4345 4382 4386 4461 4464 4466 4495 4576 4633- 4642 4652 4655 4678 4634 4696 4760 4770 4774 4796 4871 5003 5042 5054 5097 5114 5164 5188 5199\ 5224 5231 5234 5240 5241 5262 5357 5400 5408 5463 5473 5485 5501 5506 5511 5570 5603 5631 5649 5694 5726 5733 5789 5799 5801 5816 5823 5858 5884 5917 5924 5926 5966 5970 5993 6006 6099 6116 6182 6233 6250 6327 6341 6376 6399 6407 6471 6528 6545 6558 6572 6590 6703 6713 6719 6731 6741 6789 6894, 6907 6933 6980 7009 7064 7095 7098 7128 7198 7206 7219 7281 7314 7360 7382 7440 7463 7500 7559 7597 7638 7646 7666 7682 7717 7794 7824 7862 7912 7925 7977 7981 8048 8130 8173 8184 8231 8240 8244 8248 8276 8340 8363 8367 8408 8416 8418 8451 8459 8489 8539 8561 8565 8577 8593 8721 8769 8798 8850 8857 8S00 8917 8951 9002 9005 9027 9040 9105 9123 9160 9164 9169 9208 9238 9258 9264 9353 9382 9411 9471 9485 9491 9548 9583 9600 9616 9637 9655 9667 9798 9815 9836 9848 9908 9938 9973 9974 9983 10010 10026 10052 10106 10134 10157 10213 10210 10242 10256 10284 10295 10302 10341 10356 10373 10407 10431 10518 10587 10590 10606 10616 10633 10651 10680 10694 10720 10750 10758 10792 10830 10889 10914 10918 10955 10981 11016 11031 11053 11141 11166 11174 11191 11243 11245 11307 11322 11350 11366 11387 11415 11457 11457 11486 11505 11516 11556 11601 11651 11664 11667 11675 11683 111761 11844 11919 11976 12019 12022 12093 12100 12117 12126 12283 12326 12341 12364 12380 12381 12392 12407 12410 12475 12479 12482 12455 12609 12621 12701 12718 12762 12801 12838 12846 12962 12967 13017 13024 13056 13058 13086 13129 13131 13143 13251 13258 13270 13315 13316 13321 13324 13394 13450 13468 13477 13487 13516 13539 13549 13554 13568 13600 13656 13703 13720 13752 13778 13799 13828 13831 13839 13916 14075 14091 1410? 14119 14143 14183 14245 14281 14310 14355 14365 14366 14447 14471 14489 14490 14605 14637 14650 146u6 14670 14686 14775 14793 14797 14826 14944 14956 14961 15039 15075 15107 15136 15183 15215 15221 15302 15308 15322 15331 15343 15357 15386 15417 15451 15470 15504 15513 15521 15548 15550 15586 15600 15615 15618 15632 15689 15692 15707 15766 15782 15819 15822 15825 15828 15889 15891 15900 15903 16045 16120 16138 16142 16144 16150 16168 16171 16194 16286 16333 16369 16438 16481 16507 16556 16557 16587 16631(16676 16679 16714 16U6 16859. 16922 16930 16934 16946 16994 17003 17037 17044 17064 17063 17071 17133 17135 17164 171.7 17217 17219 17255 17274 17327 17328 17330 17339 17354 17361 17386 17417 17433 17441 17474 17487 17524 17565 17603 17631 17672 17683 17689 17693 17702 17709 17710 17759 17764 17786 17790 17814 17862 17962 18063 18106 18109 18149 18183 18193 18203 18226 18228 18348 13363 18410 18461 18479 18538 18562 18580 18676 18690 18731 18765 18801 18817 18847 18859 18874 18948 18954 18938 19006 19049 19085 19116 19123 19145 19179 19207 19227 19267 19270 19234 19311 19442 19455 19430 19486 19496 19503 19535 19608 19631 19640 19645 19662 19702 19731 19735 19745 19754 19825 19831 19849 19953 1S9S6 20006 20019 20032 20051 20052 20167 20196 20239 20271 20278 20283 20340 20389 20393 20443 20449 20483 20488 20525 20531 20561 20569 20575 20582 20614 20668 20703 20712 20727 20777. 20865 20899 20909 20919 •20947 20970 21013 21140 21219 21260 21275 21317 21334 21360 21410 21466 21509 21576 21590 21699 21703 21709 21718 21742 21754 21762 21763 21798 21812 21818 21847 21878 21930 21961 In de vorige lijst staat: 19871 m. z. 18971. SCHAGEN, -29 Jan. 8 Paarden f 8501350, 15 gel de- koeien (magere) f 250—300, 80 id. vette voor de Centrale, 25 nuchtere kalveren voor de Centrale, 30 vette schapen voör de Centrale, >16 big gen f 18—25, 78 konijnen f 2—6, 12 kippen f 1—43.50. BR. OP LANGENDI.TK, 29 Jan. Aanvoer: 9500 Kg. roode kool f 6.80, 10500 Kg. gele kool f 6.10, 18900 Kg. Deensche witte kool 4.60, 200 Kg. uien f 5.50. NOORDSCHARWOUDE, 29 Jan. Aanvoer: 15700 Kg. roode kool f 6.80, 5100 Kg. gele kool f 6.40, ■J8800 Kg. Deensche witte kool f 4.60. i

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3