De week in Feiten en Fantasieën KLEIN JOURNAAL Stadsnie u ws Zes maanden Vluchtelingenzorg „Ik heb een huis, in Noord-Schar wou..." «Onbeschrijflijke en schrijnende toestanden" Reductie op trein- en buskosten staat nog op't programma Avonturen in d inktpot Nieuws uit Urk SCHAGEN I» G van Barnevcld Via Dolorosa Mededeeüny 438e STAATSLOTERIJ Predikbeurten Het rapport: Verschenen is het verslag omtrent de werkzaamheden van het Bureau Vluchtelingenzorg „Den Herder' té Alkmaar, over de eerste 6 maanden. Nadrukkelijk wordt opgemerkt, dat dit overzicht slechts een eemgszing duidelijk begrip kan ge ven van het omvangrijke verzette werk, wil men zich niet in een on nodig uitwijden over onbelangrijke details gaan verliezen. Zoo moet men b.v. een bijgevoegde grafiek niet lezen in dien zin, dat er 3920 gezinnen eenmaal behandeld zijn, maar dat dit getal met 4 of meer gemultipliceerd kan worden, en dit meestal voor kwesties, te onbelang rijk om ze afzonderlijk op te noe men, maar die niettemin een zware belasting voor de controleurs en het Bureau vormden. In dit verband kan men niet anders dan zijn waardee ring uitspreken over het enthou siasme en den ijver van 't personeel zonder onderscheid, dat ondanks de vaak noodige overuren nooit ver flauwde. 't Begin. Het In overleg met het Dep. van Blnnenl. Zaken opgerichte Bureau begon op 30 Juni 1941 onmiddellijk zijn taak met een nlt 3 man bestaand personeel, n.1. den Directeur, len Adjunct- Direct, ur en een steno-typiste. Dit werd in den loop der volgen de maanden uitgebreid en be staat op het oogenblik nlt totaal 22 employé's, n.1. 5 vrouwelijke en 17 mannelijke, waaronder 12 controleurs (3 speciaal voor de bouwafdeel i nghierover later meer). Uitgebreide correspondentie. Terwijl aanvankelijk de taak daarin bestond, dat de controleurs da noodzakelijke inlichtingen over de uitgeweken bevolking van Den Helder verzamelden en inleverden, waarop deze op het Bureau gere gistreerd, op hun bijzondere nooden onderzocht en doorgegeven werden, bleek al ras, dat hiermede niet kon worden volstaan. Dagelijks kwamen tientallen bezoekers persoonlijk hulp inroepen hetwelk een bijzondere be handeling vereischte en stroomden er schriftelijke noodkreten binnen, die eerde toe- als afnamen en wier beantwoording de corresponden- tie-afdeeling dagelijks met 40 50 brieven belastte. Wij lazen voorheen de boeken, waarin ons een beeld opgehangen werd van middeleeuwsche toestan den in middeleeuwsche stadjes en dachten hen te doorgronden, te be grijpen. Wij herzeggen, déchten dit te doen. Thans blijkt dat wij er niets van begrepen hebben. Middelee uwschdat roept beel den op van duistere straten, van morsige grachten, van lichtlooze p.einen en Egyptisch-duistere stegen, 't Roept suggesties op, waarin snoode lieden overvallen deden op eerzame burgers en daarin, dank zij de verduistering, slaagden als schout en schepenen niet tijdig ingrepen en de dievenvangers om de mis dadige hoofden der op schurkerij uit zonde deden sluiten. Terzake: we-her-beleven deze mid deleeuwen! Zelfs in 't kwadraat en als ge weigert dit aan te nemen geef ik u den raad op deze maanlooze avor.den tusschen 10 en 11 uur een kit ine kruistocht door uw stad te onc ernemen. Zonder lantaarn liefst. WJj waren gedoemd zuks deze W* ok te doen. 't Was erger dan men tóch in z'n stoutste fantasie voor stelt. 't Was een blind tasten en sohui- velen en trippelen en glijden en muur-betasten, 't Was een grotesk blindemannetjes-spel, waarvan men de humor nergens vond. 't Was een ii, eizaam zwemmen in een kolossale inktpot, zonder deksel, zonder bodem. Men verdronk erin, voor men er erg is had... Luguber en angstaanjagend zijn deze besneeuwde, be-ijsde en stik- d ais tere straten. Levensgevaarlijk voor hen, die de topografie van hun stad niet haarfijn kennen. Levens gevaarlijk voor iederen vreemdeling Gt Jeruzalem. Piaseen en „wakken" in 't straat ijs wisselden elkander af. Men bag gert door een eindelooze vla, een gigant moeras waarin men vreest ter oftder te gaan. Men kent in deze duistere uren de éigen stad niet meer. In gedachten prijst men de voor zienigheid en de overheid die zorgen dat er op iedere straathoek geen roover loert. Want waarlijk, hier zou een gemakkelijke prooi worden van ieder tactisch opgestelde criminalist.. Laten wij tenslotte 't on-burger- lijk gedrag van dien eenen burger, ergens aan de Zuidstraat, die t niet noodzakelijk vond na 't invallen der duisternis zijn vensterluiken te slui- tten doch één daarvan vrij-uit ge legenheid bood aan ieder, tot voor bijgaan gedoemde, een hersenschud ding op te doen. Vier weken, zonder aftrek, minstens komt een dergelijk onburgerlijk burger toe... Overigens... 't is midd6l6€uwscn6r dan middeleeuwsch al die duistere ervaringen in een verduisterden tijd. Een wgd gebied. De aard dezer correspondentie bestreek een wijd gebied: aanvra gen om bemiudeling inzake huur prijsverlaging, huren van bestaande woningen, gas- en electriciteitsdis- tributie, financieele steun, zieken huiskosten, verhuiskosten, verstrek ken van dekens, kleeding enz. enz. Wat nog op 't programma staat. Verzocht doar talrijke aanvragen uit kringen der évacué's werden hardnekkige pogingen gedaan om verbetering ir de verkeersverbin dingen en vermindering van kosten van bus en trein voor de uitgewe kenen vluchtoordarbeidsplaats v v te verkrijgen. Deze hebben ecntei helaas tot dusverre geen bevridi- gende resultaten opgeleverd. Het blijkt, dat het totaal der behandelde en in behandeling zijnde enquête-formulieren is: 3920. Aangenomen, dat hiervan volgens schatting ca. 30 afgaat voor ge vallen, die na iorgvuldig onderzoek de hulp voorloopig niet behoeven dan komt men ongeveer aan de vol gende getallen: Behandelde en in behandeling zijnde enquêteformulieren 3920 1. Nieuwe huisyesting 1712 2. Verbouwing 450 3. Diverse hulp 320 4. Financieele steun 231 5. Natura 12 6. Totaal behandelde geval len 1—5 2725 A: Alle op de 3820 formulieren voorkomende gegevens zijn nauw keurig verzameld en gecontroleerd. 1. Hiervan zijn 408 uitgevoerd, 1304 in voorbereiding. Hierbij zij op gemerkt, dat de behandeling voor öe hieronder begrepen aanvragen voor de 1100 nieuwe woningen pas in de toekomst tot afwikkeling kan komen. 2. Gereed 245, in voorbereiding 205. 3. Bemiddeling tusschen het Bu reau en de diverse Distributie-in stanties en huiseigenaren betr. huur- verlaging, enz. 4. Overbruggings- en vluchtelin- gensteun, vergoeding ziekenhuis-, verhuis- en evacuatiekosten. 5. Het verstrekken van dekens, kleeding, enz., waarmee pas in De cember een aanvang werd gemaakt. Als men nu de voornoemde cijfers en het aantal toenemen de gevallen bekijkt, dan zal worden ingezien, dat aan het oorspronkelijke voornemen het controleerend personeel tegen het einde van 1941 in te krim pen absoluut geen gevolg kon worden gegeven. Dit hoofdzake lijk ln verband met de vele con trole op slechte behuizing en verleende steun. Schrijnende toestanden. Een hoofdprobleem blijft dat der behuizing van de uitgewe kenen. Om hierin een dieper inzicht te krijgen, werden uitge breide bezoeken gebracht aan diverse vluchtoorden, die schrij nende toestanden lieten zien: immoreete en onhygiënische. Ongewenscht samenwonen van Over het van beton en staal ge vormde viaduct dendert de diesel- trein. Als een reusachtige rups ra telt zij langs het ook al van beton en staal geconstrueerde buurtsta- tionnetje en giert hunend door ae bocht, welke even later oorzaak is, dat zij aan ons oog word ori roK- ken. Onder het viaduct staat 'n man Ik schat hem op 'n dikke veertig. Hij zingt, doch met de beste wil ter wereld kan ik niet onderscheiden wét hij zingt. Klagerig en hol klinkt zijn stem onder de stalen overbrug ging. Zijn zielige figuur spiegelt zich in de nieuwe, geglazuurde wandtegels, waarmede dit viaduct is bekleed. Vóór hem ontdek ik 'n vettige pet, waaruit de voering, wie weet hoe lang al, is verdwenen. Wanneer ik even blijf staan lichten zijn moe- delooze oogen even hoopvol op. Beschamend gooi ik 'n geldstukje in de voeringlooze pet en vraag mij verwonderd af. Wat zal deze man voelen, terwijl hij zingt? Wellicht afschuw over 'n samenleving, welke hem niet in staat heeft gesteld op 'n andere dan deze weinig verhef fende wijze in zijn... enfin, de rest zal u bekend wezen. 'n Groot dichter heeft eens 'n paar woorden aan de menschheid geschonken, welke neerkomen op het feit dat, waar menschen zingen, de zaak dik voor elkaar is, aange zien slechte menschen nu eenmaal niet zingen. Jawel! Toe maar! En tóch, de eer lijkheid noopt mij dit te zeggen, zit er veel waarheid in deze woorden. Heeft u wel eens gezongen? Dat is ook 'n vraag, zult U mij misschien willen antwoorden? Ik bedoel niet meebrommen iet een of ander po pulair straatdeuntje. Oh neen. Met gezongen bedoel ik, gejubeld en ge tracht daarmede uiting te geven aan je gevoelens door middel van 'ri, desnoods, simpel liedje? Steunend e: puffend trekt, voor de zooveelste maal, 'n niet él te zware locomotief ons over de brug bij ALcmaar. De polder in! Aan twee kanten zitten de ijsbloe men dik op de ruiten en trots de temperatuur in de coupé niet eens onbehaaglijk te noemen, duiken wij diep in onze, nog tamelijk dikke, winterjassen., t Is 'n ochtend om te „griepen". Als... als wij niet hadden kunnen zingen! Nu moet u het ook weer niet opvatten alsof ons coupétje 'n bergplaats zou zijn van prima bas sen en gevoelvolle tenoren! Verre van dat. Bij ons wordt gezongen, omdat ieder dankbaa is, dat hij trots sneeuw, ijs, wird of andere narig heden in staat blijft gesteld in goede gezondheid deze moeilijke reis iederen dag weer te volbrengen-! Daarom jubelt het heele koor in meerstemmig gezang het schoone lied van: Ik heb 'n huis in Noord-Scharwou, Pal achter dé spinazie. Wanneer ik des Zondags m'n vrijheid heb, Zit ik achter de „vitrazie", Dan roddelen wij en wij kletsen maar, Van 'n der die passeert, Wij vertellen nooit het goede van hem, Doch altijd de zaak verkeerd. Ik heb 'n huis Noord-Scharwou, Pél achter de Spinazie! Pretentieloozc woorden. Gedicht in de coupé met z'n allen. Literair volkomen waardeloos, doch het helpt! Het helpt ons de reis te doen vergeten en wat voornamer is, te vergeten waarom wij iederen mor gen en avond tusschen de wielen vertoeven. Vergeten het tijdstip, waarop je maag aanspraak begint te maken op nieuwe proviandeering, welke op dat tijdstip ergens in de provincie aan den kook wordt ge bracht of erger nog, wordt warm- gehouden. Dat zingen .-/ij weg, Radicaal! Probeert u het ook eens Denk eens aan dien man onder het via duct. In al z'n narigheid nam hij z'n toevlucht tot het lied. Kunt u zingen? Zing dan mee!! Laat onze trein, trots alle aardsche plagen 'n trein van zangers en zan geressen worden, want heusch het is zoo: Slechte menschen zingen nu eenmaal niet!! meerdere gezinnen in koolschu- ren, kippenboeten, e.d. waren overheerschend, waarby geschei den slaapplaatsen voor echt paren en oudere kinderen van beiderlei sekse zelden aange troffen werden. De sanitaire toe standen waren eveneens onbe schrijfelijk. De ontdekking, dat de oplossing van deze urgente kwestie geen uit stel duldde, voerde tot verschillende overwegingen, die den betrokken in stanties voorgelegd werden. Dit punt is uitvoerig besproken, zoodat een dieper ingaan op deze kwestie hier niet meer op zijn plaats is. (In een volgend nummer nadere bijzonderheden uit dit jaarverslag). Nog even, maar dat blijft onder ons, n'et té hard, want dan wippen er weer 'n paar treintjes uit van wege v/e het schijnbaar zoo héél erg naar den zin hebben!... Wijo. URK, Door 4 vaartuigen werd aan den gem. vischafbslag aangevoerd: 47 kg snoekbaars 68 ct. per kg; 20 kg baars 36 ct. per kg; 26 kg voorn 20 ct. per kg. VUSCHERIJ AGENTSCHAP. De heer T. Ruiten, agent der Vis- seherij Centrale - te Urk, is met in gang van 1 Maart benoemd tot con troleur in de provincie Friesland, met standplaats Leeuwarden. In zijn plaats is benoemd de heer J. Schraal, Jzn., waker bij de Zuider zeewerken. NIEUWE POSTDIRECTEUR. De heer Schurman, dir. van het postkantoor te Urk, is overgeplaatst naar Zwolle. In zijn plaats is be noemd de heer J Post, van Olden- broek. Deze zal de Chr. Ger. pasto rie als woning betrekken. NAMEN VAN URKER LAND. Onlangs hebben wij de namen van de dorpen in een Noord-Oost Polder of liever in het Urkerland genoemd. Deze zijn sindsdien weer gewijzigd. Dorp A wordt nu Emmeloord; Kam perland wordt Nagele, en Kuinre- veen wordt Kuinderbrug. Schokland wordt dus aan de ver getelheid ontrukt. BEROEPEN. In de Chr. (-< r. Kerk te Urk werd heden in de vacature van Ds. Voorthuysen te Urk beroepen: Ds. C. Smits te Sliedrecht. KOEGRAS. JULIANADORP. TOESLAGKAARTEN ZWAREN ARBEID. Ingaande 11 Febr. jl. zijn aan het distributiekantoor te Den Helder formulieren verkrijgbaar gesteld om daarop bonnen vcor zwaren ar beid af te geven. Vanaf Maandag a.s zijn de bonnen zelf verkrijg baar gesteld. W1ER1NGEN POLITIE. Gevonden: een portemonnaie inh papiergeld en distributiebonnen. Inlichtingen gem. bóde. ANNA PAULOWNA BREEZAND. DE BIOSCOOP DRAAIT WEERI De Apollo-bioscoop verwacht bij haar heropening druk bezoek en geeft daarom Zaterdagavond één en Zondag zelfs drie voorstellingen van „Annelie", de grootsch opge zette film van de levensgeschiede nis van een vrouw, die twee oor logen meemaakt. De met ongeduld verbeide Anne lie wordt geboren als het niéuwe jaar een kwartier oud is. Volgens haar vader is ze een kwartier te laat enin haar heele leven zal dat kwartiertje een groote rol spe len. Ze komt te Iaat op dansles, te laat op het bal, is te laat voor haar eerste afspraakje en ook bijna te laat voor een operatie, die echter toch. dank zij de bekwaamheid van dr. Loborius, gced gelukt. An nelie huwt met den man, die haar het leven redde, wordt moeder en kent een tijd van groot en stil ge luk. Dan komt 1914! Haar man, in dienst ais officier van gezondheid, sterft; haar drie'zoons zijn onder de wapenen; Annelie wordt Roode Kruiszuster en maakt een nrjoeilij ken tijd door. De mooiste herinne ring aan haar man is zijn laatsten brief, dien zij, in haar verder leven, na den wereldoorlog als haar hei ligste bezit beschouwt. Haar jaren gaan voorbij. In 1941 is ze zeventig jaar en bijna heel de groote familiekring komt haar ge- lukwenschen. Haar mooiste cadeau is de telefonische felicitatie van haar oudsten zoon, die zijn vader land als kapitein dient; want weer is het oorlog! Vermoeid trekt Annelie zich te rug vcor haar „kwartiertje". Haar rust, na een leven van liefde en of fervaardigheid zal dan echter niet meer eindigenAnnelie is voor goed ingeslapen. In deze film, een der nieuwste en die o.a. met de Kerstweek in het Remhrandttheater te Amsterdam draaide, worden de voornaamste rollen vervuld door Luise. Ullrich, Karl Ludwig Diehl, Werner Krauss, Axel von Ambesser en Kathe Haack Een zeer geacht burger is heen gegaan: de heer J. G. van Barne- veld, eigenaar van de bekende grossierderij alhier. De heer Van Barneveld woonde vroeger te Lan- gedijk, waar hij een kleine winkel dreef en een ondergeschikte functie bekleedde bij de gasfabriek. Gebo ren zakenman trachte hij zijn vleu gels wijder uit slaan, werkte zijn winkel op tot hij zich van zijn be trekking vrij kon maken en ver bond aan zijn zaak een in den aanvang zeer bescheiden grossier derij, welke hij later naar Schagen verplaatste. Door groote energie en zakeninzicht heeft hij deze tot de zeer belangrijke zaak zooals men die heden kent, opgewerkt. In het gemeenschapsleven van Schagen nam de heer Van Barneveld een vooraanstaande plaats in, tot de sloopende kwaal, welke tenslotte zijn dood veroorzaakte, hem dit onmogelijk maakte. Groot optimist, was hij bij vele gelegenheden de motor, o.a. bij de St. Nicolaasacties van de Middenstandsvereenigingen enz. Veel deed hij voor de Ver. v. Ziekenhuisverpleging, waarvan hij voorzitter was. Korten tijd was hij lid van den gemeenteraad. Schagen verliest in den heer Van Barneveld een zeer verdienstelijk burger. Hij ruste in vrede. Dezer dagen wandelden wij op een mid dag door de straten van Den Helder en op eenmaal gingen onze oogen open voor het troostelooze beeld van ontelbare huizen. Waarlijkeen triest en zorgwekkend beeld. Een beeld ook van een uiterlijke verwaarloozing en onverschilligheid die te denken geven. Te denken aan de goede wil, het verstand en de zuinigheid van de desbetreffende eigenaars. Het was een trieste gang langs de hui zen, die in een deel der buitenwijken staan. Huizen, waarin nu dag en nacht het water neerdruipt. Huizen, waarvoor de planken zijn verdwenen, en waarin wind en sneeuw en regen vrij spel hebben. Huizen, waarvan de muren aan het ver gaan zijn, waarin de restanten behang door den wirid bewogen langs de wanden zwab beren, huizen, die linea recta hun onder gang tegemoet gaan. Het betreft hier niet een enkele woning, het zijn geen sporadische gevallen, die wij hier signaleeren. Integendeel, het zijn er tientallen, honderdtallen. Het zijn er zoo vele, dat men zich soms afvraagt hoe lang het nog zal duren voordat dit droevig beeld van verval en snelle vernietiging een einde neemt. Natuurlijk er zullen wel redenen zijn en motieven. Maar al deze redenen en mo tieven kunnen niet wegcijferen, dat menig huiseigenaar ztjn plichten in dezen lichte lijk verwaarloosd heeft en dat hem straks zal blijken, dat hij ten tijde toen daar nog gelegenheid voor was, verzuimd heeft die maatregelen te treffen, die als minimum noodzakelijk waren. De cost gaat voor den baet uyt. Wij betwijfelen zeer of deze oud-vaderlandsche zegswijze wel begrepen is door het gros der Heldersche huizen-eigenaren. 't Is beter ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald. Laat men dat bedenken nu zoo vele perceelen hun regelrechten onder gang tegemoet gaan. Deze week werd in de krant een staat opgenomen, waaruit men kon lezen hoe het momenteel met het bevolkingspeil van Nieuwediep gesteld is. Daaruit bleek dat hit inwonertal in vergelijking met het jaar daarvoor officieel weder geminderd is. En kele duizenden stadgenooten lieten zich uit schrijven, teneinde in den vreemde betere tijden af te wachten. Desniettegenstaande nam het inwo nertal toe! Dat lijkt een contradictio in ter minis, maar is pure realiteit. Wie het niet gelooven wil, komt zich zelf overtui gen. Het zal hem, indien hij geruimen tijd elders verbleven heeft, opvallen hoe druk het alweer is in de Noordpfunt en hoevelen de moed bleken te bezitten terug te keeren naar de stad. die hen lief is. Den Helder is geen doode stad meer. In vergelijking met een jaar geleden treedt dit verschil zelfs wel zeer duidelijk aan het licht. Of wij ons daarover verheugen mogen laten wij in het midden. Het zou niet de eerste maal zijn, dat men daarbij een nood lottige vergissing beging, 'n Feit is even wel, dat een officieel verminderde bevol king in niet onbelangrijke mate toenam en dat menige straat weder vrij normaal be woond is. Tenslotte nog een enkele opmerking over het werk van Bureau Vluchtelingenzorg te Alkmaar, waarvan men de resultaten in een uittreksel uit het jaarverslag 1941 heeft kunnen lezen. Hieruit blijkt wel zonneklaar dat men daar aan de Oudegracht en later op 't nieuwe adres niet met de handen over elkaar gezeten heeft. Daaruit blijkt even eens, dat Directeur en personeel hun taak begrepen hebben. Een taak, even moeilijk als ondankbaar. Want bij de 10 vluchte lingen, die men kan helpen is er altijd wel één, die het niet eens is met de hulp van „Vluchtelingenzorg". En deze eene zal altijd wel kans zien een smet op dit werk te werpen. 't Is goed te constateeren, dat hier door een instantie werk is verzet, dat aanspraak maakt op ons aller sympathie. Een harte lijk woord van dank namens de Heldersche gemeenschap in de verdrukking aan direc teur van der Pluym en zijn naaste mede werkers. Inderdaad mede-w erkers. Deze naam past op hen beter dan „perso neel" Tengevolge van een plotselinge storing in den treinenloop, moest tot onze spijt de adverentierubriek komen te vervallen. Deze zal in ons blad van Maandag opgenomen worden. Daar hier van overmacht sprake is, vertrouwen wij niet tevergeefs de clementie van lezers en adver teerders in te roepen. Directie van Dagblad van Hollands Noorderkwartier. VIJFDE KLASSE ZEVENTIENDE LIJST Trekking van 13 Februari. 1000 met premie van ƒ30.000 No. 10597 Premie van 3000 No. 19218. 400 No. 6251. PRIJZEN VAN ƒ70. 2520 3073 3312 3513 6036 6346 7966 8214 8353 8543 10036 12312 12457 12461 13229 14208 14534 14696 15195 15317 17574 18686 19132 20247 20837 21917 1032 1166 1707 1877 2187 2613 2614 2715 3138 3592 3814 4034 4364 4125 4842 4864 5413 5878 6450 6586 7097 7111 7728 8016 8205 8407 8429 8473 8560 8691 8697 9316 9441 9796 10189 10832 10915 10954 10987 11011 12168 12391 12683 13349 13405 13791 13820 13870 14124 14173 14615 14642 15035 15130 15441 15669 15783 16429 16443 16761 17053 17081 17809 18133 18387 19143 19429 19791 20120 20135 20255 20702 21132 21492 21568 Zonneschijn, tijdschrift voor de jeugd, uitgave C. A. Spin Zn., Amsterdam. Het nr. van 8 Februari opent met een fleurige winterplaat. Betteko schrijft haar veertigsten, gezelligen brkl Van VollewensZeylemaker vervolgt „De eerste dag". R. v. Rhon vertelt van de „Huisdieren op de Philippijnsche Eilanden" en M. Pardoen vervolgt „Het geheimzinni ge eiland". De jeugd vindt voorts handige knutselwerkjes, raadsels, rijmpjes etc. in dit goed verzorgde nummer. ZONDAG 15 FE3BUARL Westerkerk (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 u. Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk (Bethelkerk). V.m. 9.30 u. Ds. Tollenaar. N.m. 3.30 u., Cpnd. v. d. Vliet. Herst. Ev. Luth. Gem. Weezenstr.). V.m. 10.30 u., Cand Oldemans te Bilthoven. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). V.m. 10 u. D. J. Kampman, van Opperdoes. N.m. 5 u. Ds. J. Kr npman. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat). V.m. 10.30 en n.m. 4 u. samenkomsten N.m. 12. 5 en z.30 u. Zondagsschool. oensdag, n.m. 7.30 u., Bijbelkring. Vrijdagavond 7.30 u., Zangdienst. Evangelisatie (Palmstraat) V.m. 10.30 u. de Eerw. Heer H. Heeresma te Amsterdam. Leger des Heils (Zaal Spoorstr. 7). V.m. 10 u. Heiligingsdienst. N.m. 7 u., Ver'ossingsdienst. 12 u. Zondagsschool. •l. Maandag 2.15 u. Vrouwenkrant. A.s. Dinsdag 7.30 u. Schriftlezing. Ned. Herv. Gemeente JULIANADORP. V.m. 10.30 u., i <s. Van Wichen. HUISDUINEN. Geen dienst. DIENSTEN IN DE OMGEVING. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, v.m. 10.30 u., Ds. Kapteyn. Anna Paulowna, v.m. 10.15 u., de heer Joh. Mensink. Wieringerwaard, v.m. 10.30 u., de heer A. Kalis. Heerhugowaard, geen dienst, ''eenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, n.m. 3 u., Ds. Nell. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Aartswoud, v.m. 10.3.0 u., Ds. Kreb. Groet, v.m. 10 u., Ds. Boeke. Van. 11.15 u., Zondagsschool. Dirkshorn, n.m. 3 u., Ds. Boeke. Oudkarspel, v.m. 10.30 u., Ds. Nell. Noordscharwoude, geen dienst. Winkel, geen dienst, luidscharwoude, v.m. 10.30 u., da heer C. A. Korndörffer. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, v.m. 10.45 u., Ds. Oosterbaan. Nieuwe Niedorp, v.m. 10.30 u., de heer J. H. Rawie, Proponent, te Amsterdam. Broek op Langendijk, geen dienst, Geref. Kerk. - Julianadorp, n.m. 6.30 u., Cand. v. d. Vliet. Anna Paulowna, n.m. 4.15 u., ds. Tollenaar. Schager v.m. 10 u. en n.m. 2.30 u., Cand. C. v. d. Vaart, hulppred. Nieuwe Niedorp. Kolhorn, v.m. 10.30 en n.m. 3.30 u., Ds. Visch. Evangelisatie. Schagen, v.m. 10'5 u., Cand. Ben©, der. Breezand, v-m. 10.30 en n.m. 3.30 u., de heer Boon Nieuwe Niedorp, (Ned. Herv. Kerk) v.m. 10 u., s-menkomst. Schagerbrug, geen dienst. Sohagerbrug (in het gebouw) n.m. 2.30 u., de heer F. v. Roasum. Schagerbrug, Dinsdagavond 8 uur, bijeenkomst der Chr. Jongeman- nenvereen. in het Evangelisatie gebouw. E.V. „Maranatha. Bergen, v.m. 10.30 u., Ds. A. D. Meeter van Amsterdam. Vrye Evang. Geref. Gemeente. Alkmaar (in het Catechisatieloicaal der Groote Kerk), v.m. 10.15 en n.m. 5 u., Ds. Ruijs. Maandagavond 7.30 u„ Vrouwen bond, St. Jacohastraat 22. The Star of Hope Misslon. Juilanadoip, geen dienst.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3