Tabak 5ooon;75ct. Onze lichtlampen GELD Stadsnieuws Ambachtsschool meer dan 200 leerlingen Muzikanten houden goeden moed Neern'n 'KERfJE AtMeUeA Programma vastgesteld Gccn jaarbeurs Alkmaar Om het kampioenschap wielrennen ZIEKTE- uitkeering per dag bij tijdelijke ongeschiktheid i*l£f?STf?K€R's Voor VERHUIZINGEN en TRANSPORTEN CREDIETEN Officieele "Publicatie. De ridders van den Hoek gehuldigd *- Algemeene vergadering der school. JTrijdagmorgen werd in de be stuurskamer van de Ambachtsschool de algemeene vergadering gehou den. Aanwezig was het bestuur der school en wel de heeren Verfaille, Meyer, Teune, Blanjaar, Rueck, Van Leo, Jaring. Eveneens was aanwe zig de directeur, de heer Smit. Voorts waren er nog de heeren Schagen en Reus. Bericht van ver hindering was ingekomen van den heer Engelma/in. De heer Verfaille opende de ver gadering met het welkom heeten van de aanjwezigen. Hij sprak zijn erkentelijkheid uit over de goede opkomst et1 hoopte dat veel wen- Schen dit Jaar in vervulling mogen gaan, niet in het minst de wenschen met betrekking tot het floreeren de school. Het de heer Meyer, die den voorzit'ze r dank bracht voor diens vele werk ten behoeve van de school. Hij V/racht in herinnering hoe de fam /ie Verfaille tot tweemaal toe ernstig getroffen werd door vbom- m /n en hoopt dat men ook in dit omzicht niet meer verontrust zal 'worden. Tenslotte sprak de heer Meyer de wensch uit, dat de heër Verfaille nog lang voor de belangen van de Ambachtsschool op de bres zal mogen blijven staan. Nadat de notulen voorgelezen zijn en gearresteerd, worden de rekenin gen ter goedkeuring voorgelegd. Het is de heer Schagen, lid der com missie, die rapport uitbrengt. Hier na zegt de voorzitter de commissie dank voor de gepresteerde arbeid. Zoowel de begrooting als jaarver slag worden goedgekeurd. Bij de rondvraag informeert de heer Witsenburg naar de schoolgeld regeling. Geantwoord wordt dat deze gebaseerd is op de gemengde hoofdsom. Hierna volgt sluiting. Uit het jaarverslag citeeren wij de navolgende gedeelten: Leden. Op 13 December bedroeg het aan tal leden 81 en dat der donateurs 2. Personeel. De heer K. Abbenes, leeraar in scheepsbouwkunde en scheepsbouw- _knndig teekenen, vroeg met ingang van 1 September ontslag, wegens zijn vertrek naar elders. Hij was slechts enkele jaren aan de school verbonden en had met groote toewijding zijn krachten ge geven aan het opbouwen van den pas ingestelden cursus. Tijdens dê uitreiking der getuig schriften werd den scheidenden lee raar door den heer Jaring dank ge bracht voor wat hij voor het Nij verheidsonderwijs in het algemeen en voor de school in het bijzonder gedaan had. Zijn werk werd door het bestuur op hoogen prijs gesteld. Ook de directeur sprak waardee- rende woorden tot den scheidenden leeraar, dankte voor de goede sa menwerking en overhandigde hem, namens het onderwijzend personeel, een vulpotlood als aandenken. In de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Abbenes, werd voorzien door met ingang van 1 September voor een jaar te benoe men den heer Ir. P. J. Oorver, scheepsbouwkundig en werktuig kundig ingenieur. Van de 128 leerlingen, die toela ting vroegen op 1 September, wer den er 118 geplaats, waaronder 10 leerlingen waren, die reeds in het bezit waren van een getuigschrift, maar in een ander vak een 2e ge tuigschrift wilden behalen. fcc O o "3 S ba ba k 8 o H <m lekl. 53 48 f 13 10 19 17 18 18 2 2 9 4 3 1 5 1 Metaalbewerken Motorrijtuig- en rij wielherstellen Electricien Timmeren Meubelmaken Scheepmaken Schilderen Metaalbewerken 2e kl Motorrijtuig- en rijwielherstellen Electricien Scheepmaken 128 118 10 De toegelaten leerlingen leerlingen werden grootendeels betrokken uit de 7e klasse der lagere school, welke zij geheel hadden doorloopen. Door het verschuiven van den aanvang van den cursus van J. April naar 1 September werd een betere aanslui ting op de lagere school verkregen, waardoor de toegelaten leerlmgen de 7e klasse geheel hadden door loopen wat voorheen niet het geval Toch zijn er nog enkele bmten- Westfriesche bond van Harmonie ën Fanfarecorpsen blijft bestaan Geen contributie in 1942. De Westfriesche Bond van Har monie- en Fanfarecorpsen hield Zondagmiddag in café Centraal te Alkmaar een goed bezochte alge meene vergadering. Vertegenwoor digd waren 18 vereenigingen. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de hey Bruul, de aan wezigen welkom en betoonde zijn vreugde over de toekomst, die niet tegenstaande de moeilijkheden zeer goed mocht worden genoemd. F^n terugblik over het afgeloopen jaar stemde tct tevredenheid, zelfs had men het klaargespeeld nog een concours te houden. Een woord van dank aan „Eensgezindheid" te Hei loo achtte hij op zijn plaats in dit verband. Uit het* jaarverslag stippen we aan, dat, wellicht ten gevolge van de omstandigheden, de algemeene belangstelling tanende is. De bond telt thans 30 leden, t.w. 7 Harmonie en 23 Fanfarekorpsen. Texels Fanfare, Wijdenes en Wie- ringerwaard zijn belast geweest met het contrcleeren der rekening die een kassaldo laat ad f 304.23 De ontv. bedrogen f 793.63, inclu sief een kassalao ad f 321.08 op 1 Jan. 1941, de uitg, waren f 4S9 40. De penningmeester echter kon Alk maar niet bereiken, waarom de goedkeuring wordt uitgesteld tot de volgende vergadering. De aftredende bestuursleden* P. Brinkman en D Brugman worden beiden met 17 van de 18 stemmen herkozen. Aansluiting bij de „Neder- landschi Fed. van Harmo nie- en Fanfaregezelschap pen." Hiermede is het voornaamste punt van de agenda ingeleid. De oprichtinf van de Cultuurkamer zal zekere veranderingen met zich meebrengen. Alle muziekvereenigingen .in den lande zullen zich bij een der aan gesloten bonden dienen aan te slui ten. Voor de 4 landelijke organisa ties gelden dezelfde bepalingen Deze zijn vervat in de-statuten en liet wedstrijdreglement, van den Ne- derl. Bond van Dilettantenorkesten Ook het bedrag der contributie gemeenten, waar de leerlingen 1 April de school verlaten. Op 1 September begon de nieuwe cursus met 198 leerlingen, als volgt verdeeld: lekl. 2e kl. Totaal Metaalbewerken 55 35 90 Motorrijtuig- en rijwielherstellen 11 10 21 Electricien 18 14 32 Timmeren 20 10 30 Meubelmaken 3 14 Scheepmaken 10 5 15 Schilderen 5 16 122 76 198 Van deze 198 leerlingen kwam er 38 van buiten de gemeente. Aanwezige leerlingen op 31 Dec.: lekl. 2e kl. Totaal Metaalbewerker 52 38 90 Motorrijtuig- en rijwielhersteller 12 10 22 Electricien 19 15 34 Timmeren v- 21 10 31 Meueblmaken 5 16 Scheenmaken 11 5 16 Schilderen 4 2 6 Totalen 124 81 205 Avondcursussen. Met ingang >'an 1 October werd wederom aangevangen met het on derwijs aan de praktijkwinteravond- cursussen, nadat deze, vanwege de buitengewone omstandigheden, waar in de gemeente Den Helder ver keert, met ingang van 1 December 1940 warm geschorst. Op 1 October bedroeg het aantal leerlingen 23, als volgt verdeeld: Schilders 12 Electriciens en bankwerkers 11 Totaal 23 Dp 31 December: Schilders 11 Electriciens en bankwerkers 8 Totaal 19 Opleidingen. De prak tijk winteravondcursussen werden wederom op 1 October her vat, nadat deze vanaf 1 December 1940 geschorst waren, in verband met het groote verloop der leerlin gen vanwege de buitengewone om standigheden. Verheugend te het, dat in het afgeloopen jaar, ondanks de bui tengewone tselijke omstan digheden en het sterke terug- loopen van het aantal leerlin- 1 gen in# 1940, toen 154 leerlin gen deschool tusschentfjds ver lieten, een toename van het aantal leerlingen te cons c- ren viel. Bedroeg het aantal leerlingen op 81 December 1940 slechts 142, op 81 December 1941 was dit aantal 205. Bij de voorgekomen moeilijk heden ji hot afgeloope: jaar is wederom de grootst mogeijke steun en voorlichting ondervon den van het Departement en de Inspectie. BURGERLIJKE STAND PEN HELDER. van 12 en 13 Febr. 1942. Gehuwd: F. Koks en A. E. Rie- merts; P. A. Fransen en C. L. Ma- hièu; F. t>. A.' J. Verlinden en C. K. de Leeuw. Bevallen: A. C. Kwinkelenberg de Boer (z.). van de vier landelijke bonden is gelijk,«ji.1. 50 cent per lid en per jaar. Leerlingen worden hierbij buiten beschouwing gelaten. Hoewel nog niet officieel bepaald, staat wel vast, dat elke muziekver- eeniging zich bij een landelijke or ganisatie zal moeten aanslui ten. Niet-aansluiting zal opheffing tengevolge hebben. Aansluiting van den Westfne- schen Bond in zijn geheel bij de Nederlandsche Federatie is niet mogelijk. De vereenigingen dienen zich afzonderlijk aan te sluiten. Wel kunnen ze daarnaast lid blij ven van den Westfrieschen Bond. De contributie voor dezen Bond dient echter afzonderlijk te wor den geheven. De voorzitter zegt een lans te. hebben gebroken voor het in het leven roepen van gewestelijke fe deraties, die dan onderafdeelingen zouflen zijn van een landelijke or ganisatie. Aanvankelijk scheen hier wel genig uitzicht op te bestaan, op het oogenblik echter zijn de opvat» tingen als boven aangege ven. Alle concoursen moéten ge schieden via de landelijke bonden die o.a. een lijst van juryleden heeft gepublieeerd, die daarvoor slechts in aanmerking kunnen komen. In een gehouden bestuursver gadering is onderzocht, in hoe verre de Westfriesche Bond on der deze omstandigheden nog reden van bestaan had. Men beantwoordde deze vraag voor- Joopig bevestigend: de oude bond diendp te worden gehand haafd en men zou gezamenlijk wellicht soms eenigen invloed kunnen uitoefenen. Een bezwaar is natuurlijk de con tributie. Die van f0.50 per lid is heel wat hooger dan de f 5.— per vereeniging, die de Westfriesche Bond als contributie hief. Het be stuur overwoog in dit verband de zaak aan te zien, doch geen con tributie te heffen. Dit jaar zou men de onkosten kunnen bestrijden uit het voordeelig kassaldo. Op een vraag uit de vergadering antwoordt de voorzitter, dat men op het .oogenblik b.v. kan waken tegen fraudes, regelend op kan treden bij plaats te hebben concoursen. Moge lijk kan ook een vertegenwoordiger zitting kunnen krijgen in den bond Tensl otte moet men het prettige contact, dat men sedert 30 jaar heeft gehad, rtiet gering schatten hoewel, men zal zijn weg moeten zoeken. Zonder verder ook maar iets te willen afdoen aan de andere bon den. meende het bestuur de leden te moeten adviseeren zich aan te sluiten bij de Nederlandsche Fede ratie. als zijnde de meest neutrale. Overigens dient men zi.in oogen, niet te sluiten voor de voordeelen dlie verbonden zijn aan de nieuwe regelyig. Deze biedt meer eenheid en het moet een satisfactie,voor de vereenigingen zijn, welke een hoo- gere afdeeling bereiken, als zooda nig door heel Nederland ehkend te zijn. Besloten wordt ten slotte, dat alle verenigingen collectief zullen toe treden tot de Nederlandsche Fede ratie van Harmonie- en Fanfare- en Harmoniekorpsen. De Westirie- scke Bond zal voorts blijven be staan, voorloopig zonder contribu- tiebetaling. Geen vereeniging blijkt voors- hands.bepaajde plannen voor een concours te hebben, intusschen gaan allen er mee accoord, dat het bestuur nagaat of omstreeks Au gustus of September a.s. niet iets kan geschieden. In verband met het blijven voort bestaan van den Westfrieschen Bond stelt de voorzitter voor de be staande regeling te handhaven. De wisselprijs is in het bezit van Apollo te Wierin'gen. Men zal hem daar laten totdat een nadei*e beslissing is genomen. Aldus besloten. De contributie zal in verband met het voorafgaande niet worden gebe ven. De volgende vergadering zal worden gehouden te Hoorn. Na rondvraag volgt stuiting. NATIONALE KAMPIOENSCHAP PEN TE EINDHOVEN. De nationale technische commis sie van de N.A.U. belegde onder leiding van den heer G. A. Burgef1 een korte samenkomst met belang hebben ter zake de vaststelling der aangevraagde nationale wed strijden. Na ampele bespreking werd het programma vastgesteld. De organisatie der Nederlandsche kampioenschappen voov dames en heeren, aangevraagd door Deven ter, Rotterdam en Eindhoven werd toegewezen aan de* Philips stad. Deze wedstrijden zullen op 26 Juli a.s.worden gehouden. Het district Noord-Holland wees er op, dat de Katholieke vereeni ■gingen mogelijk bezwaren zouden hebben tegen het gelijktijdig ver werken der dames- en heerenvved strijden. Een andere organisatie bleek echter niet mogelijk. Met de zelfde groep werden moeilijkheden voorzien ten opzichte van het aan vangsuur, daar R.K. athleten niet vóór 12 uur mogen starten. Met de zen factor zal zooveel mogelijk re kening worden gehouden. De heer G. A. Burger deed een beroep op de districten en vereeni singen om extra wedstrijden te or ganiseeren voor de B- en C-klas serS en deze niet te laten uitkomen op de groote wedstrijden, daar lan- In aansluiting aan de beslissing, welke is genotnen tot het doen ver vallen van de in 1942 in het Duit- sche Rijk te houden jaarbeurzen, heeft de Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied het gewenscht geoordeeld, dat ook de Nederlandsche Jaarbeurs, welke van 14 tot 23 April a.s. zou worden gehouden, niet zal plaats vinden. Mitsdien zal de a.s. voorjaarsbeubs i e t worden gehouden. In de competitie om bovenstaan de titel, v.TlKe door de plaatse lijke wielerclubs wordt georgani seerd, heeft de spanning haar hoogtepunt bereikt. Blok heeft zich in de A-klas een geringe punten- voorsprong_weten te veroveren op zijn zwaarsten concurrent Cor de Boer. De afstand, welke Zondag werd verreden bedroeg 3000 meter en de wijze ^aarop Blok deze af stand heeft uitgereden stelde hem boven al zijn mededingers. In een hoog, doch uiterst gelijkmatig tem po heeft hij zijn rit uitgereden, terwijl de Boer in de laatste 500 meter iets afzakte. Ook Lute en Pooi hebben een zeer goede rit ge- re(fbn. In de B.-klas heeft Constant zich weten te handhaven. Zijn concur rent Koenen was' met verschenen en moet hierdoor zijn tweede plaats afstaan aan Hollebeek, die ook Zondag een goede tijd maakte. Bij de C. klas heeft Stroomber gen afdoende revanche genomen voor zijn laatste tweede plaats en de wijze, waarop hij vandaag zijn 500 meter reed doet het beste ver wachten. Ook Jopp VVanta geeft blijk uit het goede hout gesneden te zijn. Zij ook kunnen op een goede wedstrijd terugzien. In tegenstelling met de vorige ritten, werd deze morgen voor het eerst „tegen het horloge" gereden,- een wedstrijd-wijze, die ons maar matig kon bekoren, hoewel hier door wel de idividueele prestaties der renners beter naar voren ko men. De uitslagen waren: A.-klas: 1 H. Blok 2 min. 6 sec.; 2 C. de Boer 2 min. 11 sec.: 3. J. Lute 2 min. 13 sec.; 4. J. Glas 2 min. 13 sec.; 5. R. Hiemstra 2 tri 17,8 sec. B.-klas: 1 C Constant 2 min. 23.2 sec; 2.-J Hollebeek 2 m;n 26,4 s.; 3. A. Koenen 2 min. 26,8 sec.; 4. T. Kaal 2 min. 27 sec.; 5. O. Kaal 2 min. 33 sec. C-klas (afstand >000 meter)) 1 C Stroombergen 28,8 sec.; 2. Joop Wante 30 sec. Totaal klassement: A.-klas 1. Rfok 22 p.; 2. C. de Boer 21 p.; 3. J. Lute 13 p.; 4. J> Glas 8K p.; 5 J. Pool 5K pnt. B.-klas: 4. C. Constant 19 p.; 2. J. Holleheek 1754 pnt.; 3. A. Koe ten 14 p.; 4. Taak 10 p.; 5. A. Lan- gedijk 5 pnt. C.-klas: 1 C. Stroombergen 14 p. 2. J. Wante 11 p.; 3. .1. Hennink 3 p. WATERPOLO. DAW 1—Nereus II 2—3. DAW speelde Zaterdagavond zijn laatsten thuiswedstrijd voor de vva terpolo-wintercompetitie en verkor op het nippertje. De ploeg ging met 6 punten uit 4 wedstrijden er worden er in het geheel 6 gespeeld fraai aan den kop en hoewel de eerste plaats behouden bleef, heb ben de Alkmaarders hun kansen niet meer in eigen handen. Wel leiden ze nog met 6 punten uit 5 wedstrijden, maar Nereus II volgt met 5 punten uit 4 wedstrijden. Wat de wedstrijd betreft, Nereus II doelpuntte het eerst en voerde de score geregeld cp. Met de rust stond het 2—0 en na de hervatting werd het 3—0. Toen eindelijk be gonnen de DAW'érs er in te ko men. Van Bennekom, de midvoor dpr Alkmaarders, wist met een fraaie doorslagbal althans de eer voor zijn club te redden Even later was het dezelfde speler, die met een ver schot, ongeveer van de middenlijn no. 2 voor DAW pro duceerde. Daarbij bleef het echter en cp het nippertje zagen de Alk maarders zich geslagen. Opgemerkt zij, dat^het samenspel bij DAW nogal te Wenschen over liet. De reden daarvan schijnt ge legen te zijn in het feit, dat er de laatste tijd weinig of niet is ge traind. ANNA PAVWWNA ONDERWIJSNIEUWS. Met ingang van heden Maandag 16 Febr., vindt het onderwijs voor de leerlingen der scholen aan de Kleinesluis en Spoorbuurt weer doorgang en wel voor allen In de B.K. school aan den Nieuweweg De kinderen van de. R.K. school hebben 's morgens, die van de open bare school 's middags les. Ook de cursussen die in deze school gege ven werden, kunnen nu weer door gaan. ONZE SPORTMEDEWERKER MR. IN DE RECHTEN. De heer H. Jonker Hz., slaagde Vrijdag te Amsterdam voor het Doctoraal examen in de Rechten. ge en uitgebreide programma's van nadeeligen invload zijti op de kwa liteit en propagandistische waarde De districtskampioenschappen zullen voor alle districten op 30 Aug. gehouden worden. zijn goedkoop, zuinig en nog voorzien van koperen fitting SANDERSE, v. Galenstraat 117, Tel. 2867 Direct verkrijgbaar, ook zonder borg, Agent: Brakkeveldweg 36 Assurantiekantoor Koningstraat 90 Tala oen 3404 Heeft u VRACHT TE LATEN RIJDEN vraagt dan eens prik» bij: J. KNOL, Vijzelstraat 62. KONINGSBRUGGEN, Loodsgracht 22, Tel. 2026-2571 tot elk bedrag en vanaf föO.— tot f 1000.— ook zonder borg, Aflossing in 2, 5 en 10 jaar. Bill. cond. Br. met porto ant woord. Intermediair, Daguerre- str. 103, Den Haag. Tel. 33.32.19 Indien gij zelf Uw tabak plant, behoeft ge U op dit gebied niets te ontzeggen. Niets is eenvoudiger dan deze teelt, daar onze tabak ken in alle grondsoorten gedijen en onze brochure „De Cultuur van Tabak" U alle noodlge inlichtingen geeft om met succes de geurigste tabak zelf te be reiden. Mislukken is volko men uitgesleten. Voor pijp: Braziliaansehe, Havana, Deli, Maryland; voor ciga- retten: Virginia, Camel, Egyptische; voor pruim: Kentucky. In soorten naar keus per pak van (vrachtvrij thuisbezorgd en betaling aan den postbode). Bovendien -bieden wjj U onze nieuwe uitgave „De Cultuur van Tabak", waar- t in uitvoerig het kweeken, plukken, snijden en sausen van tabak beschreven wordt Iedere bestelling' van 75 cents bevat dus 5000 xaden van één soort en ééiP bro chure. Voor elk pak zaden dal bijbesteld wordt is de prijs 25 cents. Verzoeke geen geld vooruit te zen den en naam van dit blad te vermelden. JAC. VAN DEN BERG Czn. Kl. Heiligland 61, Haarlem. van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. RE&ELING VOOR EIGENBRANDTURF 1942. De Secretaris-Generaal vajj het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt het volgende bekend omtrent de regeling, welke ten aanzien van de zooge.naamde eigenbrand- turf, welke in 1942 zal worden 'geproduceerd, is getroffén. Turfproducenten, die uitsluitend turf voor eigen verbruik produceeren, dienen zich als eigenbrandturfproducenten te laten registreèren bij de Brandstoffencommissie, waaronder zij ressor- teeren Zij dienen hiertoe een volledig en naar waarheid inge vuld en onderteekend aanvraagformulier, hetwelk bij de Brand stoffencommissie verkrijgbaar is gesteld, vóór 1 Maart 1942 bij de Brandstoffencommissie in te dienen. Indien de Brandstoffen- commissie gunstig op het verzoek tot registratie beschikt, zendt zij aan den aanvrager een kaart, waarop vermeld is, dat de ^n- vrager als eigenbrandturfproducent is geregistreerd. De verplich ting tot indiening van een aanvraagformulier ter registratie als eigenbrandturfproducent, geldt niet ten aanzien van de turfpro ducenten, die reeds als vervenar bij het Rijkskolenbureau zijn ge registreerd. Deze verveners zullen, zonder dat zij een aanvrage hiertoe behoeven in te dienen, rechtstreeks van het Verkoopkan toor Fabrieksturf N.V. te Assen bovenbedoelde vaart ontvangen. De aandacht w/trdf er op gevestigd, dat alle met betrekking tot de registratie als vervener bij het Rijkskolenbureau gegeven voorschriften onverminderd van kracht dijven. Wanneer de eigenbrandturfproducent turf voor eigen ver bruik wencht te vervoeren, dient hij 'zieh bij den Plaatseliiken Distributiedienst te vervoegen onder overlegging van de- registra- tiekaart. Tegen inlevering van het aantal bonnen of toewijzin gen, waarop hij turf voor eigen verbruik W' ischt te vervoeren, ontvangt hij van den Distributiedienst een ontvangstbewijs. Aangezier. de hieromsehreven regeling slechts geldt ten aan zien van eigenbrandturf, wblke in 1942 zal worden geprodu ceerd, moeten bonnen van de brandstoffenkaarten voor het sei zoen 1942—1943, welke in den loop van dit jaar zullen worden uilgereikt, worden ingeleverd. Bon»»» van de thans in gebruik zijnde kaarten zi'n hiervoor dus niet geldig. De Distributiedienst geeft een ontvangstbewijs af, waarop het aantal bonnen, dat is ingeleverd, wordt vermeid. Indien toe wijzingen zijn ingeleverd wordt hiervoor een afzonderlijk ont vangstbewijs afgegeven, waarop vermeld staat: voor bedrijf. Vervolgens dient de eigenhrandturf-Droducent zich tot het Verkoopkantoor Fabrieksturf N.V. te Assen of tot den vertegen woordiger hiervan te wenden onder overlegging van de regis- stratiekaart en van hetontvangstbewijs Het Verkoopkantoor of zijn vertegenwoordiger neemt het ontvangstbewijs in ontvangst en teekent op de registratiekaart de maximum hoeveelheid aan, die de producent mag vervoeren. Bij de berekening van deze hoe- veeUieid wordt er van uitgegaan, dat de dubbele hoeveelheid, welke op de bonnen kan worden verkocht, mag worden vervoerd. Voor de ingeleverde toewijzingen kan echter slechts een vervoer- vergunning voor de enkele hoeveelheid worden verkregen. Ver volgens geeft de vertegenwoordiger een vervoer-vergunning af. Deze vergunning is echter slechts op één bepaalden dag en voor één vervoer geldig, zoodat hierop niet verschillende partijen kun nen worden vervoerd. Eigenbrandturfproducenten, die de maxi mumhoeveelheid niet in éénmaal op één dag willen vervoeren, kunnen een vervoervergunning voor meerdere hoeveelheden op verschillende dagen verkrijgen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat aan niet geregistreerde eigenbrandturfproducenten geen vervoervergun ning zal worden verstrekt en dat het vervoer van turf zonder een door of namens het Verkoopkantoor Fabrieksturf N.V. te Assen afgegeven schriftelijke vergunning verboden is. Aangezien aanmaakturf en bolsterturf van de bepalingen van de distributieregeling zijn vrijgesteld, is het bovenstaande niet van toepassing voor het vervoer van deze soorten turf. Nadere inlichtingen omtrent de regeling inzake de eigen brandturf kunnen bij de Brandstoffencommissies worden inge wonnen. Zaterdagmorgen heeft ten kan tore van Nievelt en Goudriaan de huldiging plaats gehad van de be manningen van de zeereddingboo- tpn „President Jan Leis" en „Pre sident J. R- Wierdsma" te Hoek v. Holland, die zich op 26 October van het vorige jaar zeer verdienstelijk hebben gemaakt bij het vergaan van het Duitsrhe vrachtschip „Herta Engeline Fritzen". De „President Jan Leis" 'heeft onder commando van schipper J. Slis 19 opvarenden, die zich op het voorschip bevonden, gered. De „Wierdsma" onder commando van schipper J. van Dam, bracht de overige vijf van het achterschip in veiligheid. In tegenwoordigheid van alle bestuursleden van de „Zuidholland- sehe Maatschappij tot het redden van Schipbreukelingen" heeft de voorzitter, de heer J. Ryperda, de dappere bemanning toegesproken en den mannon het eeremetaal, dat bij dergelijke - gelegenheden wordt uitgereikt, op, de borst ge speld. Hoe kan ik meehelpen, dat, alle Nederladers hun bonnen in artikelen omzetten? Door Winterhulp te steunen. Schipper Slis ontving de zilveren gesp, behoorende bij de zilveren medaille van de Maatschappij, wel ke hem reeds bij een vorige gele genheid was uitgereikt, de eerste machinist H. Benard de zilveren gesp bij de zilveren medaille en c^e overige bemanning, bestaande uit tweede machinist F. de Weers, de stuurman G. Bijl -en de matrozen J. Voois, J. Termijn en C. van Oos ten, de zilveren medai*e. gchipper van Dam van de „Wierdsma" ontving de groote zil veren medaille, eerste machinist A. van der Ster de zilveren gesp bij de zilveren medaille en de tweede machinist en de matrozen C. J. de Voogd, M. Slis, F. J. van Dam en Joh. van Dam de zilveren medaille van de Maatschappij. Na de officieele plechtigheid bleef men nog eenigen tijd in intieinea kring hijeen.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3