Stadsnieuws Zes maanden Vluchtelingenzorg KLEIN JOURNAAL LANGS DE VELDEN Als eens M'cliie! de Riiijter.... Hoeveel materiaal er reeds gebruikt werd Waardeering voor burgemeester Ritmeester Dik Trom J^oeticK nieiwM Jaarvergadering „Wifte Kruis" In aansluiting- op datgene, wat wij overnamen uit het verslag om trent den arbeid van Bureau Vluch telingenzorg „Den Helder" vermel den wij nog 't navolgende: Kr werd besloten tot den bouw van 1100 nieuwe woningen in diverse gemeenten, gelegen in den kop van Noord-Holland. Dit plan, uitgevoerd door den Inspecteur van Volkshuis- vestingt den heer G. F. E. Uiers, te Leidegi, in samenwerking met het Bureau van den Alg. Gemachtigde vjor den wederopbouw, nadert in tut jaar waarschijnlijk zijn voltooi ing en zoo zullen volgens verwach ting binnenkort een aantal men- schen geholpen kunnen worden. Onomsiootelijk stond vast, dat er niet kon worden gewacht, tot de nieuwe woningen gereed waren, maar dat de meest dringende geval len van ontoelaatbare huisvesting onmiddellijk moesten wor<Jen aange pakt. Zoo werd overgegaan tot ver lening van bemiddeling bij het hu ren van bestaande woningen, wat zeer bevredigende resultaten op bracht, hoewel door het gebrék aan huizen de meeste aanvragers teleur gesteld moesten worden. Daardoor ging men zoo spoedig mogelijk na overleg met de verschillende instan ties er toe over, aan 't Bureau een aparte bouwafdeeling toe te voegen, die zich met de verbouwing der oe- staande onderkomens zou bezighou den. Dit slaagde-boven alle ver wachting. De bouwafdeeling wordt geleid door een adjunct-directeur, terzijde gestaan door een chef-bouwuitvoe ring, een teekenaar en drie contro leurs, resp. teekenaars. Buitendien werk,en ca. 50 aannemers en onder aannemers aan dit werk. De controleurs rapporteeren de gevallen van slechte huisvesting. Daarna worden voornoemde onder komens opgemeten en in teekening gebracht. Vervolgens wordt een be stek gemaakt. Hierna worden zoo veel mogelijk de plaatselijke aanne mers ingeschakeld om een prijsbe rekening volgens teekening en om schrijving voor 't Bureau op te ma ken. (Voor enkele plaatsen, alwaar vele gevallen van verbouing zich voordeden, is één groote aannemers firma aangesteld). De geteekende plannen voor ver bouwing gaan, voorzien van de door de aannemers opgegeven kost prijzen, ter goedkeuring naar den Inspecteur van de Volkshuisvesting te Den Haag en worden door een zijner ambtenaren ter plaatse ge controleerd. De goedgekeurde plan nen worden vervolgens voorgelegd aan den Secr.-Gen. van het Dep. van Elnnenl. Zaken en na het toestaan der credieten kunnen dan opdrachten voor tenuitvoerlegging der bouw werkzaamheden verstrekt wol-den. Normale woningen. Deze werkzaamheden die door den staf en de opzichters der bouw afdeeling zorgvuldig gecontroleerd Er bestaat in Necerland een be kend paedagogiscl tijdschrift, „Het Kind" en het was hierin dat wij de zer dagen een artikel lazen over een van de meest populaire Nederland- ache jongens van de laatste 25 jaar, namelijk Dik Trom. En de zeer pae- dagogische heeren van dit niet min der paedagogische tijdschrift kwa men tot de conclusie dat Dik Trom inderdaad een bijzonder kind was en-dat-is-ie. 't Doet goed aan, een dergelijk oordeel nu nog te vernemen in een zoo prominent blad als „Het Kind". Terecht was en is en zal nog wel ge- ruimen tijd blijven ook, die Dik Trom een zeer bijzonder kind. Een achttien karaatsche Hollandsche jongen. Zon der sentiment, zonder pathos, zonder „flauwe kul", zooals de volksmond dit pleegt te noemen. Wij hebben n de laatste kwart eeuw menig „paedagogisch" jongens boek gelezen. Van de hand van erkende auteurs, en zoo knap, zoo vervaarlijk geleerd en zoo volkomen psychologisch verantwoord dat men bet niet beter zou mogen wenschen. Merkwaardig blijft daarbij, dat geen van deze Jaapjes en Bartjes, en Pietjes, ook maar bij benadering aan Di'k's populariteit kunnen tip pen In de verste verte niet. De oorzaak daarvan? Heel een voudig: Dik Trom was en Is fle Hollandsche jongen. Hij is niet „braaf", maar ook niet gemeen. Hij is door-en-door echt net zoo echt als de zware Hollandsche klei, waarop hij geboren en getogen ia Een kind van het vaderlandje polderland bij uitnemendheid. Dik Trom was zeer „gewoon en desondanks was-ie-bijzonder En daarom zal men Dlk T blijven lezen als vele surrogaat Dik Trommen al lang dood en begraven zijn en uitsluiten, voortleven m de herinnering va. de ^eefl ten ders en moeders en derzelve i^zatem AU men, ouder geworden Dik Trom leest, ervaart men niet.mee d i e blijde sensatie aU teri tijd' da men 10 jaar of daaromtrent Wel ervaart men echter dat boek nergens ongerijmd aandoet, nergens ongaar is en nergens g wild-fan^stisch. Heteeen men, aks een extra eer volle vermelding mag beschouwen aan het adres an dei} ™a"- creatie schiep: Johan Kievi worden bestaan in het algemeen uit: de buitenafscheidingen dubbel wandig maken, het „intimmeren" van aparte woonkamer of woonkamer keuken, slaapkamers, bergplaatsen, kasten, noodprivaten, enz. Verder uit het aanbrengen van plafonds, steenen vloeren, afgedekt met isolatieplaten om het afgeven van koude te voor komen. Elk vertrek wordt voorzien van behoorlijke licht- en draairamen. De binnenafscheidingen weerden dubbelwandig gemaakt van een goedkoop soort isolatiemateriaal, aangebracht op houten regelwerk. Dit geldt ook voor de plafonds. Waar zulks mogelijk U, worden de woningen voorzien van leidingwa ter, gocÉsteenafvoeren en electrisch licht. Het houtwerk wordt geschilderd en de woon- en slaapkamers behan gen. Kortom: het voornaamste stre ven is er op gericht, het geheel een aanzien te geven van een normale woning. Welk werk verzet en welke hoe veelheden materiaal hierbij ge bruikt werden, laten da volgende ctjfers zien: Alg. materiaal: Isoboard 40.9O0 m2 Si holtolite 12.000 m2 Bellastona 2.500 m2 hout 930 m3 I. - :rwerken: Walsertjproducten 10.000 kg Walsdraad 5.000 kg v. Sanitaire doeleinden 14.000 kg v. Bouwvak en hulp stukken 4.000 kg Kalkzandsteen Cement Totaal 33.000 kg 260.000 stuks 90.000 kg Nog meer had kunnen worden be reikt, had niet de toenemende schaarschte aan bouwmateriaal dit verhinderd. Dat echter de behaalde resultaten bevredigend genoemd mogen worden en niet slechts tot eigen, maar ook tot tevredenheid der .betrokken bewoners stemmen, laten de vele dankbetuigingen zien, die van de hand van evacué's bin nenkwamen. Lof voor Burgemeester Ritmeester. Na diverse voorbeelden van derge lijke brieven geciteerd te hebben, besluit de directeur zijn rapport als volgt: Als ik nu den korten, maar wel moeilijken weg terugkijk, die sedert de oprichting van het Bureau mJest worden afge legd, dien mep tastend moest zoeken waar een heele orga nisatie voor eer. tot dusverre onbekend hulpwerk, als het ware uit den grond moest wor den gestampt dan doe ik dit riet zonder een gevoel van groote voldoening en een dank bare gedachte aan allen, die rajj hierin hebben willen bijstaan. Veel is er bereikt om de slacht offers van Den Helder te hel pen en nog meer zal worden ge daan. Maar met alles, wat er gedaan is, zouden de behaalde resultaten nooit die vlucht heb ben kunnen nemen, zonder de voorbehcoudslooze en energieke medewerking der diverse De partementen en de Commissie voor de Heldersche vluchtelin gen, waarbij een bijzonder woord van hulde den heer Burgemees ter en de ambtenaren van Den Helder toekomt. GESLAAGD. Geslaagd voor het diploma ma- chineschrijven -i het instituut „Mer- curius" alhier, mej. A. M. Tollenaar er de heer J. M. de Munck. Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen haar jaarlijksche alge- meene vergadering in Hotel „De Zwaan". De bijeenkomst werd door ongesteldheid van den voorzitter ge leid door dqn heer G. Leber, die na een kort openingswoord te hebben uitgesproken aan den secretaris, den heer Pieart, verzocht de notulen te lezen. De notuleering werd onver anderd vastgesteld. Hierna volgde rekening en ver antwoording van den penningmees ter. Met 't batig saldo van 't vorig jaar 7395,20 bedroegen de ont vangsten in totaal 11044,22. De totale uitgaven hadden bedragen 1762,12. De balans sloot in inkomsten ,en uitgaven op 2863 75. Bjj de inkom sten komt een bedrag voor van 478.66 van een legaat van mej. Jac. Eelman. De rekening t.b.c.-bestrijding sloot in ontvangst en uitgaaf op 1358,37. De rekening van het fonds Zieken auto gaf een te*'t aan van 675,06. Dit bezit was een weinig terugge- loopen, omdat extra onkosten aan de atou moesten worden gemaakt. ,De verschilend rekeningen waren nagezeien door de heeren H. Melis sen en E. Lap en in orde bevonden. Uit het jaarvers'ag bleek, dat het ledental was gestegen van ruim 1700 tot 1799. De contrlbuitie was, ondanks minder goede tijdsomstan digheden, vrywel geheel binnenge- Zondagmiddag. Wjj achtergeblevenen, beleven hier in onze feenzaamheid merkwaar dige dingen. Deze week enkele erva ringen omtrent onze begrippen over ruimte en ongevoeligheid. Ik ontmoette dan een dezer dagen op een morgen een van m'n kennis sen en vroeg hem l)Oe zij 't gemaakt hadden met dat geschiet, den vori- gen avond. Ik wist dat hij zes kin deren had en tijdens den nacht in Den Helder bleef. M'n kennis stelde mij echter on middellijk gerust en vertelde dat z'n gezin op voorstel van z'n vrouw een vast systeem had bij gevaar, n.1. de W.C. Omdat ik hem meermalen gezien had mét z'n drie zoons, die zwaar der en langer waren dan Pa, infor meerde ik waar hij dan met z'n zoons bleef, als z'n vrouw met de drie jongste kinderen een poosje naar 't toilet gingen. „Dat zeg ik je toch,' 'antwoordde* ie verontwaardigd, „we gaan er alle acht in!" „Maar hoe is dat mogelijk, hoe zit of sta of lig je dan?" stotterde ik zo'n beetje. „Ja, daar zat ik den laatsten keer ook over te piekeren!" zei-ie toen we afscheid namen. Ik wist wel, dat m'n buurvfhuw (tegenwoordig is dat acht huizen verder) net vergevoelig is, maar na het evenement van deze week heb ik haar toch in een andere klasse ingedeeld. Ik hoorde dat haar man, die meestal steigerwerk ver richt, in een onzeker oogenblik naast den ladder was gestapt en z'n collega's een demonstratie had ge geven van een noodlanding. Hun be wondering van dit stoute stukje kon ie niet aanhooren, omdat ie bewus teloos was. Ge ukkig bleek 't nogal mee te vallen en ik wa.' er juist ge tuige van, dat m'n burman heel voorzichtig in een ziekenauto de straat ingereden werd. Ik volgde de auto en was even behulpzaam bij het dragen van de brancard, waarop het slachtoffer. Wij belden aan en hielden ons hart vast hoe de echt vriendin op 't aanschouwen van dit alles zou reageeren. Omdat ik haar kende zoü ik 't woord doen en wel zoo voorzichtig mogelijk. Ze overzag •den toestand onmiddellijk en vroeg ons hem in de voorkamer op fcet bed te willen leggen. Op rgijn voorstel dai ze nu/vel bij haar man kon blij ven en dat wit er wel .„uit" kwamen ging zij niet in. Ze volgde ons tot aan de voordeur, tikte me op den schouder en vroeg: Hoeveel krijg ik Zaterdag nu min der?" Ik heb al veel met publiek omge gaan en vele merkwaardige vragen aangehoord, maar dit was zelfs te bar voor Toean Tik-Tik. komen. Daar enkele personen, die verhoogde contributie betaalden, het eiland hebben verlaten, waren de in komsten iets minder dan vorigz jaar (toen 2244,55, thans 2175,15). 725 Baby's. Bij 't Consutlatie-bureau voor Zui gelingen waren 725 baby's behandeld. Dit fonds heeft ook dit jaar weder geheel zichzelf bekostigd; in de bus bevond zich 118, terwijl de uitgaven 116 bedroegen. Hulde werd ge bracht aa T.E.S.O. voor een subsidie van 50, waaruit (nu er bezwaar bestaat voor gratis vervoer) de reis kosten kunnen worden betaald. De t.b.c.-bestrjding veroopt uitste kend op Texel; er werden in het af- geloopen jaar slechts twee personen naar een sanatorium gezonden. Uit het magazijn van 't Witte Kruis zij nin 1941 1550 artikelen uit gereikt. De secr.-penningm. ontving dank voor zijn administratie en financieel be! eer. Hierna las de heer Pisart een ver slag voor van de Algem. Verg. van het Hoofdbestuur gehouden op 4 Nov. te Amsterdam, die h(j als afgev. had bijgewoond. Volgde bestuursverkiezing, aan de beurt van aftreden waren de heeren J. Mak, P. Boom, A. Blom, S. Keijzer en J. Brans, in hun plaatsen werden gekozen v. d. Koog de heer F. v. Twisk, voor Oudeschild de heer C. Kaczor, voor De Cocksdorp de heer J. Barends, voor Oosterend de heer J. v. d. Slikke en voor Den Horon de heer J. Huizinga. Hierna kwamen nog enkele inge komen' stukken in behandeling, een hiervan betrof 't legaat va nden heer J. Molein, de heer Molein die 't vruchtgebruik nad is overleden, zoo dat het Witte Kruis thans de volle beschikking krijgt pver dit legaat van 1000. Van den heerE .Boekei was een schrijven ingekomen betreffende de exploitatie van de ziekenauto, de heer Beokei kan dit in t' vervolg bezwaarlijk doen; men is nu in on- derhandeing met den heer A. Kievit. Op voorstel van den heer Pisipt werd besloten om de bijdrage aan de Algem. Tex. Wijkverpleging, die vorig jaar van 100 op 200 was gebracht omdat genoemde vereeni ging zeer noodlijdend is, voor het loopende jaar ook weder op 200 vast te stellen. De rondvraag leverde" niets op, waarna sluiting volgde. BURGERLIJK^ STAND TEXEL van 7 t en met 13 Feb. 1942. Geboren: Jan Cornelis, z. v. B. C. Kikkert en M. Roeper; Jannetje Maria, d. v. C. Trap en C. van Groeningen; Cornelis Klaart je, d. v. G. P. Koorn en E. Stark; Micheina Wilhelmina, d. v. W. C .de Graaf en A. M. van Heerwaarden. Ondertrouwd: D. C. Geense en C. W. Koppen. Getrouwd: P. Boesen en M. T. Koojj; A. Keijser en H, Bobeldijk. Ruipe Huid PUROL Ruwe Handen Doos 3C cent. Ruwe Ltppen BjApoth en Droost Voor den economischen rechter Maandag 16 Februari 1942. HIJ SMOKKELDE IN HET GROOT. J. de Graaf te Hippolytushoef stond tere?ht voor een zeer ernstig vergrijp. Hij had niet minder dan 10 mud tarwe vervoerd en de par tij tegen een winst van f 50.— weer van de hand gedaan. Hij had heel weinig tot zijn ontlasting aan te voeren en de opvatting, dat hij eigenlijk het slachtoffer was ge worden van een „gemeene truc" van den verkooper, een bakker in de Wieringermeer, wilde er bij den economischen rechter niet in. De officier wilde in dit geval geen boete vragen, doch eischte 6 weken principale gevangenisstraf. De rechter deed er iets af en Ver oordeelde verdachte tot 1 maand. P. Jongejans, Den Helder, ver voerde 41 Kg. groene erwten. Eisch f 100, vonnis f 75 of 25 dagen. G. van Krimpen, Den Helder, tij delijk te Wieringen, vervoerde 49 Kg. tarwe. Eisch. f 150 of 40 dagen, vonnis f 100 of 30 dagen. Zeeslag in het Kanaal door Engeland en Amerika grootsta overwinning der Duitschers genoemd. Van Britsche zijde wordt toege geven, dat de uitslag van het zee gevecht in het Kanaal het slagen van den stoutmoedigsten Dultschen coup de main sedert het begin van den oorlog genoemd kan worden. Ter aanvulling van het huidige weermachtbericht wordt van Duit- sche militaire zijde o.a. vernomen: De Britsche marine, welker falen bij de succesvolle doorvaart der Duitsche formatie dóór het Nauw van Galais te Londen openlijk moest worden erkend, heeft door het flin ke optreden der Duitsche lucht macht nieuwe aanzienlijke verlie zen geleden. Terecht schrijft de Times, dat sinds-de 17de eeuw niets voor den Britschen trots vernederends is ge Sfchied. Daarbij zinspeelt het blad op den Nederlandschen zeeheld lyii- chiel de Ruyter, die in 1667 de Theems opvoer tot Chatham en kans-zag den Britten hun beste oor logsschepen te ontnemen. Het Amerikaansche blad Balti- more Sun schrijft: Om het ontko men van deze schepen is waarlijk een geheimzinnigheid geweven. Verscheidene bladen wijzen op de geweldige kracht van de hereenig de Duitsche slagvloot. De Philadel- phia Record vreest, dat de hereenig de Duitsche slagvloot mogelijk groo ter is dan alles, wat de Britsche en Amerikaansche vloot in afzienba ren tijd kunnen bijeenbrengen. De politieke correspondent van Reuter meldt, dat de ministerpre sident in de eerstvolgende bijeen komst van het Lagerhuis een ver klaring zal afleggen over de om standighedén, waaroncjer de Duit sche oorlogsschepen door het Ka naal naar Duitschland konden te- rugkeeren. Hore Belisha, die uit zijn partij is getreden en zich aan de zijde dei; onafhankelijken heeft geschaard, was de eerste politieke leider, die een officieele verklaring over het gebeurde eischte. Hij zeide. „Dat de Scharnhorst, de Gneisenau en de Prinz Eugen onder de klippen van Dover zijn doorgevaren, is de be langrijkste gebeurtenis van den oor log. Wij weten thans, dat onze ei gen kustwateren niet onkwetsbaar zijn en dat onze traditioneele macht ter zee ernstig getart is." POLITIE. Gevonden: diverse handschoenen, wanten en kinderwanten, een cein tuur, een boodschappentasch. BOUWVERGUNNING. Verleend aan: C. D. Bremer, Koo gestraat 44, Den Burg, uitbreiding bakkerij. WIERINGEPi ALKMAARDER WERD KOOPER. Zaterdagavond werd ten overstaan van Notaris H. P. D. J. van <fér Speek Obreen in het openbaar ver kocht ten verzoeke van den heer A. Veltman, het café-restaurant, annex woonhuis, showroom, gara ge. erf en tuin aan den. Rijksweg alhier. Hoogste bieder was de heer .Is Boeker te Hippolytushoef. Bij afslag werd kooper de heer C. dp Boer. Hotel b. d. Friesche Brug \te Alkmaar, voor f 17.800. „DE HARMONIE CONCER TEERDE". Zondagavond gaf onze plaatse lijke muziekvereoniging „Harmo nie" een uitvoering voor haar on gehuwde leden. In ons volgend nummer komen wij hier nader op terug BURGERLIJKE STAND Vanaf 10 Jan. t.m. 11 Febr. 1942 Geboren: Trijntje Jannie, doch ter van J. G. Blom en van G., A. Metselaar? Albert. zoon van A van Geer en van A. dJkema; Frederik, zoon van J. Raat en van G Fijn heer; Pieter Cornelis, zoon van P C Luijt en van A Kooij; Jan Wi|tze, zoon van D. Vonder en van E Rinsma; Ali Jansje, dochter van H. Hille en van H. Kaleveld: Jan, zoon van P J. de Grcot en van A. Verwoerd; Miekie Hermina, doch ter van J. D. Kooij en van C. G Goeree; Catharina Melie, d. van N Officieele Publicatie van de Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch. LEVERING VAN NUCHTERE KALVEREN. De Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat, behalve op de normale slachtveemarkten, van Woens dag 11 Februari af nuchtere kalveren eveneens ter levering kunnen worden, aangeboden op de volgende bedrijven- N.V. Uithoornsche Baconfa- brieken Uithoorn N.H., Z.H., u. Firma Baas en Domburg Bodegraven Z.H., U. Firma Lunenburg en de Zeeuw Woerden Z.H., U. Firma Stout en Boer Nieuwerkerk a. d. IJssel, Z.H. Gebr. P. A. en J. J. v. d. Akker Delft Z.H. J Folkerts Breukelen U., N.H., Z.H. Firma T. van Kooten Montfoort U., Z.H. N.V. Gevato's Exportslachterij Driebergen U. N.V. H. Hartog's Fabrieken Oss N.B., G. N.V. Exportcentrale v. d. N.C.B. Boxtel N.B., N.V. Slachtveecentrale v. d. L.f.B. Limco N.V. B. Linthorst en Zn. Verkoopver. v. d. A.B.T.B. „Gel derland" N.V. Wierdensche Exportslach terij N.V. Vleeschwarenfabriek An- ton Hunink N.V. Zendijk's Exportslachterij N.V. Vleeschwarenfabriek v.h. J. Meester Verkoopver. v. d. A.B.T.B., „Overijssel' Weert L. Wilp G. Borculo G. Wierden O. Deventer O. Olst O.. G. Wijhe O., G. Oldenzaal O. N.V. Drentsche Exportslachterij Assen Dr„ Gr. 1U rT IIfnUL..U rrvrnnm C. Emmen Dr„ Gr. Gieten Dr.. Gr. Akkrum Fr. Hardegarijp Fr. Wolvega Fr., O., Dr. Dokkum Ff. W. K. Walthuis N.V. Exportslachterij Udema Friesche Coöperatieve Export- v slachterij J. Jellema Firma J. T. Dijkstra Firma F. Feenstra N.V. Vleeschwaren- en Conser- venfabriek v.h. v. Dam en Co. Leek Gr., Dr. Firma Beverwijk en Douma Nijkerk G„ U. C. Moll Barneveld G., U. Bovengenoemde bedrijyen zijn door de Bedrijfsorganisatie aangewezen als bijzondere leveringsplaatsen in den zin van artikel 2, lid 1 van de Vee- en Vleesch verordening 1942. De mogelijkheid bestaat, dat buitendien nog gelegenheid zal worden gegeven nuchtere kalveren te léveren aan de abattoirs te Alkmaar en Zwolle. Officieele Publicatie. van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. INSCHRI^VINGSPLICHT VOOR PRODUCENTEN VAN VEENPRO- DUCTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt beken^, dat producenten van dariekluiten, veenbonken. limmerturf en andere soortge lijke veenproducten zich bij het Rijkskolenbureau als ver- veners dienen te doen in schrijven, tenzij zij uitsluitend voor eigen gebruik producee- ren. De aanvrage tot inschrij ving dient te geschieden door middel van een formulier, het welk gratis verkrijgbaar is bij het Verkoopkantoor Fabrieks- turf N.V. te Assen. INSCHRIJVINGSPLICHT RETRAITE EN VEREENI- GINGSHUIZEN. De Directeur van het Rijks- Bureau voor Hotel-, Café-, Restaurant- en Pensionbedrijf vestigt de aandacht van de di recties van retraitehuizen en andere inrichtingen van con- fessioneelen aard, welke voe ding en logies verschaffen, op het volgende: Ingevolgd de hotel-, café-, restaurant- en pensiontoeschik- king no. -2 (eerste Uitvoerings beschikking) dienen bedrijven, welke tegen betaling voor kor- teren of langeren tijd logies met voeding verstrekken, bij bet genoemde Rijksbureau te zijn ingeschreven. Daar gebleken is, dat nog niet alle inrichtingen, die daar voor in aanmerking komen, aan deze verplichting hebben vol daan, worden diegenen, die nog niet aan hun inschrijvings- U'iciht hebben voldaan, alsnog in de gelegenheid gesteld, vóór 28 Februari 1942 schriftelijk een verzoek om Inschrijving bij het Rijksbureau voor het Hotel-, Café-, Restaurant- en Pensionbedrf, Afd. Infc.hr ij- ving, Raamweg 14, 's-Graven- hage, in te dienen. AANWIJZING BEDRIJVEN ALS KUNSTRAATFABRI- KANTEN. In aansluiting op de d.d. 31 December 1941 in de dagbladen verschenen officieele publicatie, inhoudende een oproep aan de imkers tot inlevering van was, deelt het Rijksbureau voor Chemische Producten mede. dat aan de in genoemde publi catie opgenomen lijet van de •voor de inlevering van was aangewezen kunstraatfabrikan ten moet worden toegevoegd de Firma; Nederlandsche Pre pareer- en Bontbedrijven Frans Bennekers, Lange Bisschop straat 14, Deventer. INSCHRIJVINGSPLICHT VOOR HOTEE, CAFé-, RES TAURANTBEDRIJVEN, PEN SION. EN KAMERVERHUUR BEDRIJVEN E.D. Aan de ondernemers van hotel-, logement-, café- restau rant-, pension- en kamerver huurbedrijven, alsmede van be drijven. welke met één dezer gelijk te stellen zijn, wordt voorzoover zij aan hun ver plichting tot inschrijving bij het Rijksbureau voor het Ho tel-, Café-, Restaurant- en Pen sionbedrijf nog niet hebben voldaan, alsnog tot 2 Maart 1942 de gelegenheid gegeven aan hun desbetreffende ver plichting te voldoen. Voorzoo ver zij na dien datum een nietingeschreven onderneming exploiteeren, stellen zij zich- op grond van het bepaalde in het tien'de lid van artikel 3 van de Hotel-, Café, Restaurant- en Pensionbeschikking no. 2 onherroepelijk aan een straf vervolging bloot," Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw én Visscherjj. DISTRIBUTIE VAN EIEREN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij vestigt er in verband met de verlenging van de voor het koopen van êieren aangewezen bonnen 04B, 04C en 04D Reserve, de aandacht op, dat, zooals ook in het betreffende in de bla den opgenomen bericht duide lijk is vermeldjfdeze verlenging uitsluitend betrekking heeft op den termijn van aflevering aan den verbruiker. Deze mocht dus nog plaats hebben tot en met Zaterdag 14 Fe bruari. Het tijdvak, gedurende het welk de verbruikers .hun bon nen bij hun leverancier kon den inleveren, is echter niet verlengd en derhalve op 17 Januari jl. geëindigd. In ver band hiermede ontvangen grossiers in eieren, die nft 31 Januari J942 bovengenoemde bonnen bij den Plaatselijken Distributiedienst inleveren of ingeleverd Rebben, hiervoor geen toewijzing. Kool en van A. Mulder; Gerrit, z. van P. Braaksma en van H. Kleef man. Ondertrouwd: A. Engel en J Ve ling; H. Linker en H. Krol. Getrouwd: G. Dragtsma en P. C. Bakker; H. Linker en H. Krol. Overleden: R. van Drogen, 52 j„ echtg. van A. Bergsma, W. Pool, 77 jaar, wed. van D. Mulder: M. J. Baijs, 37 j., echtg. van 'S. Asjes; J. Rekendam, 66 jaar, wed. eerst van T. Halfweeg, daarnij van M Rot gans; S. Klein, 90 jaar, weduwnaar van M. Everts. Loop der bevolking. Ingekomen- A. Hoogesteger van Den Helder: L. E. Blokland van Den Haag; C. H. J Bohnen van Amsterdam; H Dijkstra van Goor- M. F. Snijder van Amsterdam: H. Hannema van Wonseradee); W. Tij sen van Heemstede; A. Spijkerman van Doniawerstal; J. Klempstra van Tietjerksteradeel; L H. Eits van Hoogkarspel; J. Doef en echtg. van A Paulowna; J T. de Jong van Wonseradeel; L. Musch van Wie ringermeer; L. Brink en gezin van Den Helder; W. J. van der Heijden van Wouw; S. A Duijnker en echt- gentote van Texel; A. Willemsen en gezin van Den Helder; R. Derks van Emmen. Vertrokken: H. Brons naar. Den Haag; T. van Stiprïaan naar Alk maar; G. Bijisma naar Emmen; M. Schoonbeek naar Oostellingwerf; J. Kiers naar Beilen; C. Oud naar Koedijk: L. Potze naar Vlagtwedde A. van Tillo naar Kampen; wed P. Kok naar Schagen; wed B. Vlte- genthart en gAin naar Rotterdam; M Westra naar Kollumerland ca C A van Elsas naar Rhenen; P. C. Bakker naar Aalsmeer; H de Jong naar Leek; G. de Leeuw naar Anna Paujpwnn; J. Luikens naar Henge lo O.; S Br.rst naar Anna Paulow na; A. Bakker naar Zwollerkarspel KI. van der Veen naar Memaldu- madeel. I

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3