PROBLEMEN VAN DEN DAG ABDUSIROOR Strijd en Overwinning VERKOUDHEID. BRONCHITIS Bij gevatte koude 4H De iaclit rooms van Cisiiibitie vin lijwielbanden Waarom dit en waarom dat? HOEST: AKKER'S Dr. Burmesters Schijn ca werkelijkheid der Amerikaanscbe politiek Mijnhardt's Poeders Italiaansch Weermachtbericht DAGORDER Eea nieuwe rijwielband RADIOPROGRAMMA 1 PH zijn de laatste dagen weer ■"■"'tal van brieven binnen geko men, waarin ons verzocht wordt een antwoord te geven op de meest uiteenloopende vragen. Hoewel en kele der gestelde vragen buiten het kader van deze rubriek vallen, zul len wij niettemin ditmaal toch den inzenders beantwoorden. Uiteraard kan niet iedereen tegelijk beant woord worden, zoodat indien men zijn vraag hier nog niet behandeld ziet, nog even geduld geoefend moet worden. De heer E. de Ma y e r te Dirkshorn stelt ons twee vra gen, welke wij niet in haar geheel kunnen afdrukken. Allereerst vraagt hij op welken grond het gemotiveerd is een oor log als de' huidige te voeren en voort te zetten. ANTWOORD: In de eerste plaats willen wij hierop antwoorden, dat elke oorlogvoe ring de uiterste inspanning van een- volk vergt, gepaard met tal van opofferingen en zoo noodig ontbe ringen., Dat is nog in géén oor log anders geweest. Een volk heeft deze opofferingen echter over voor zijn land, temeer nog als het weet dat daardoor een verleden van lijden en onderdruk king achtergelaten en een toekomst van vrede en verheffing verkregen zal worden. Zoo is het met den oorlog, d het Duitsche volk thans voert, d. vecht voor zijn bestaan. In weerwil van de prachtige gebaren tegenover de wereld, is Duitsehland sedert den vrede van Versailles door de Anglo-Amerikaansche landen eco nomisch geboycot, waardoor het land voor zijn bankroet kwam te etaan. Men kan zich Duitschlands posi tie na 1918 a.v. voorstellen: Meteen fraai gebaar tegenover de wereldeconomie werd het Duitsche volk na den vrede van Versailles In een aardig huisje gezet, waar 't een eerlijk leven toegezegd werd. Echter toen de bewoners zich ge ïnstalleerd hadden, sloten de „vriendelijke gevers" deuren en vensters van het huis hermetisch af, waardoor men i n de woning aan den hongerdood was prijsge geven. Er kon immers niets in of uit. Zoodra nu de bewoners trachtten verandering in dezen onhoudbaren toestand te brengen en aandrongen on opening van een der vensters, waren de „gevers" hun vriendelijk heid plotseling kwijt. „Wat een schandaal", riepen zij in koor, „wat een ondankbaarheid Nu helpen wij ze zoo goed en dan zoo'n reactie...!" De reactie moest echter nog scher per worden, want behalve honger bedriégde den bewoners ook nog de verstikking. Maar hoe er ook gesmeekt, ge vraagd, geëischt werd, gebonkt op deuren en vensters, niets hielp. Het was immers bewust te doen om den bewoners het leven onmogelijk te maken. Wonder, dat er tenslotte een ruit stukgeslagen werd en dat de buurman, die het voor de „milde gevers" op wilde nemen, onschade lijk gemaakt werd. Wij kennen het woord „lijfsbehoudVdat geldt ook voor een volk in nood. waarbij slijm op de borat vast zit, zal Abdijsiroop de slijm toen loskomen en borst envceel verzachten, terwijl de hoest verdwijnt. Vanunde beproefd bil hoest, (riep, bronchitis, esthma. s Wereld5 beste Hoestsiroop De democratische regeeringen in Duitsehland vermochten tegen de afsluiting van het Duitsche volk niets te doen. Het is de verdienste van H i 11 e r, dat hij zijn volk on der een nationaal-socialistische be schouwing tot een eenheid wist te brepgen, daarna tot een macht, die deuren en vensters zou kunnen verbreken. Dit geschiedde ten deele, nadat alle pogingen om langs vredelieven den weg een oplossing te vinden, waren vastgeloopen op huichelach tigs onwil. Toen wierpen de milde gevers hun maskers af en verklaarden hun ondankbaren protégé's" den oorlog. Duitsehland moest zich lucht ver schaffen en een onhoudbaren toe stand aan zijn Oostgrenzen opkla ren met behulp der wapenen, toen overleg afstuitte op den onwil der geallieerden en zal /lezen hem door de Anglo-Amerikanen opgedrongen oorlog tot het einde voeren, omdat het zijn eenige kans is, zich een goede woning te verschaffen met licht en lucht en opgesloten deu ren. Woorden hielpen hier niet meer. Het Duitsche volk weet dus waar het voor vecht: voor zijn be staan. Op dien grond is een oorlog altijd gerechtvaardigd, hoe ver schrikkelijk een ontketenen van zulk geweld ook is. En de bewoners der bezette ge bieden hebben zich in dien toe stand te schikken. Ook wij betalen nu het gelag van de „neutraliteits politiek" onzer vroegere regee ring, die in wezen en met een even vriendelijk gezicht met de gealli eerden samenspanden tegen 'uitschland. De ontketende jtrijd zal door het Duitsche volk tot het einde toe ge voerd worden met als belooning mede voor de overige landen van het continent een Europa, dat zich zonder ondermijnende ac ties van buitenaf, vrij zal kunnen ontplooien en waar de mensch waarlijk rechten zal kunnen heb ben die niqt ondergeschikt zullen zijn aan kapitalistische belangen. DE LANDARBEIDERS. De tweede vraag van denzelfdën inzender betreft het antwoord dat gegeven werd inzake de loonen der landarbeiders. Inzender zegt, dat het wel gemak kelijk is, zich er af te maken met de verklaring „dat dit nog één van de oudste dingen is, welke nog gel den." ANTWOORD: Inderdaad is hier sprake van een ou de erfenis. Inzender spreekt daar zijn verwondering over uit, maar hij kan toch niet verwachten dat een organisatie als de Landstand, die n.b. nog niet eens in het geheele land geïnstalleerd, laat staan op volle toeren aan het werk is, nu maar ineens al het oude wegwerkt. Wat het oude regiem in tientallen jaren niet verbeterde, wil men nu van een organisatie, die nauwelijks werkt in enkele dagen tot stand gebracht hebben. Dat is wel wat te veel gevergd. Niettemin heeft de Landstand de verzekering gegeven, dat dit onder werp nu reeds zijn aandacht heeft. Men kan dus gevoegelijk aanne men, dat deze kwestie zoo spoedig mogelijk aan de orde gesteld zal worden. En dat zal geen jaren duren. Veeleer dan er zich van af te ma ken, heeft de Landstand even tijd gevraagd om dit onderwerp te be- studeeren, waarna ongetwijfeld een krachtig ingrijpen zal volgen. SOVJETDUIKBOOT VALT TURKSCH SCHIP AAN. Het Turksche motorschip Tsjan- hays, groot 300 brt., zou op weg van Boergas naar Istanboel door een Sowjetduikboot zijn aangeval len en met geschutvuur tot zinken zijn gebracht. Naar gezegd wordt is nog niet bekend, of het schip binnen of buiten de Turksche terri toriale wateren is aangevallen. Een officieele bevestiging van het be richt is nog niet uitgegeven. FEUILLETON Ro.nar van H-tna Hiruhammer lNiCruk verboden) 60. Mariene was reeds zoo aan deze bezoeken van Degener gewend, dat zij er zich den geheelen dag op ver heugde. Altijd was hij even opge wekt, hij maakte onschuldige grap jes, vertelde vermakelijke anecdotes en wijdde haar in in de geheimen van het Berlijnsche jargon. En altijd bracht hjj een kleinigheid mee, hetzij een paar bloemen dan wel een of andere verrassing voor den jongen. Toen Mariene op den hoek van de Andreasstraat uit de tram stapte en haar woning naderde, was zij even teleurgesteld, omdat zij mevrouw Külcke niet met- Hansje aan het raam zag. Dit welkom was reeds gewoonte geworden Waarom dan vandaag niet De Jongen was toch niet ziek In een onbestemde vrees versnelde Mariene haar pas, z(j spoedde zich de trap op en hoorde, toen zfj de deur van de woning opende, Hansje's juichende stem. %fj slaakte een zucht van verlichting. Maar toen zjj zich op het portaal van hoed en mantel ontdeed, drong er nog een tweede stem uit de ka-' mer tot haar door, de stem van een man. En deze stem... kende ze... Zij vloog naar de deur, tuimelde naar binnen en nadat zjj een paar schreden in de richting van Lorenz had gedaan, bleef zij staan, haar ar men naar hem uitstrekkend. Zij lachte, terwfjl de tranen haar over het gezicht stroomden. „Lorenz eindelijk!" Lorenz zette zijn jongen voorzich tig op den grond, liep zwijgend op Mariene toe, nam haar hoofd in zijn beide handen, en kuste haar, inner lijk diep ontroerd, de tranen uit de oogen. Dan vonden zijn lippen haar mond en in het schier bedwelmend geluk van dit weerzien voelde hij, hoe ver trouwd hem de aanraking van dezen mond was. „Mariene!" Zij was het, die hjj weer in zijn armen had. Het was de geur van heur haar, het kloppen van haar hart, het waren haar_ trouwe oogen, waarin nog steeds de vreug detranen glinsterden. Haar hoofd rustte op zijn schou der, waar het zich voor goed leek EEN ARTIKEL VAN WILLKIE. \7OLGENS berichten uit Londen heeft Willkie een artikel gepu bliceerd, waarin hij schrijft: De ge heele wereld en vooral de Amerika nen hebben nooit den droom van Wilson begrepen. Wij weten, waar de fouten liggen. De wereld had reed® toen Japan Mandsjoerije bin nenviel en Italië in Abessinië bin nendrong, moeten ingrijpen. Wan neer toen iets gebeurd was, zouden wij thans geen tweeden wereld oorlog hebben. In dezen zin is Ame rika mede verantwoordelijk voor hetgeen tlhans geschiedt., aangezien het op het juiste oogenblik niet handelend kon optreden. Wij heb ben een fout gemaakt door 't inter nationale gerechtshof van de hand té wijzen, door internationale sa menwerking te weigeren en ons te verzetten tegen internationale ta rieven. Men kan thans zeggen, dat wij onbewust hebben gespeculeerd op de massa der democratie. Wan neer men helder nadenkt, moet men zeggen, dat industrieele, sociale en economische krachten niet aan grgnzen zijn gebonden en nooit binnen nauwe grenzen, die thans kunstmatig lijken, opgelost kunnen worden. Het gaat er om na de over winning niet meer terzijde te blij ven staan. Precies zooals de Ame- rikaansche soldaten overal moeten strijden, moet men er thans zich van bewust zijn, dat degene, die overwint, de verantwoordelijkheid draagt voor den toekomstigen vre de. O ET de bedoeling de wereld te misleiden omtrent de ware doelstellingen der Ver. Staten en voor te wenden alsof Amerika natuurlijk onopzettelijk een fout gemaakt heeft na den vrede v. Ver sailles door mede te werken aan de economische omsingeling van Duitsehland, bereikt Willkie echter juist het tegendeel met zijn betoog. Duidelijk blijkt thans immers dat de ware oorlogsdoelstellihg der V.S. is, door deelneming aan den oorlog het plan tot het verkrijgen van de wereldheerschappij te ver wezenlijken. in hoofd en ledematen, Rheumati- sche pijnen. Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezichts- pijn en vastzittende Hoest, zullen U spoedig helpen. Doos 45 ct Bij Uw Drogist. MALTA WEDEROM ZWAAR BESTOOKT. ROME, 24 Febr. Het 633e Ita- liaansche weermachtbericht luidt: Bij gevechten tusschen verken- ningsafdeelingen, die in ons voor-' deel geëndigd zijn, hebben wij eeni ge pantserwagens van den vijand vernield. De weersomstandigheden, die opnieuw slechter waren gewor den hebben de luchtmacht niet be let- doeltreffend op te treden tegen de achterwaartsche verbindingen van den vijand en mitrailleurvuur te richten tegen groote opeenhoo- pingen van gemechaniseerde mid delen, waarvan een groot gedeelte in brand vloog of beschadigd werd. De aanvallen op Malta werden voortgezet en havenwerken en vliegvelden werden krachtig be stookt. De doelen werden herhaal- ■delijk getroffen door bommen van zwaar kaliber, -die met zichtbaar vernietigende werking ontploften. Vier Engelsche vliegtuigen werden door de Duitsche luchtmacht in luchtgevechten boven het eiland neergeschoten. De vijand ondernam met weinig talrijke formaties luchtaanvallen op Zuara, Bengazi en Tripolis. Er wordt geen noemenswaardige scha'- de gemeld. Een Italiaansche torpe dojager, die een uit Libye terug- keerend convooi begeleidde, trof een vijandelijk vliegtuig, dat bran dend neerstortte. HANDBALLERS... ATTENTIE! De persdienst van den Nederl. Omroep meldt: In het wekelijksche sportpraatje. dat morgen over den zender Hil versum 1 wordt uitgezonden, komt een interessant vraaggesprek voor met H. Munzert naar aanleiding van de oprichting van een zelf standige handbalorganisatie. VAN DEN DIRECTEUR-GENE RAAL VAN WINTERHULP NEDERLAND. LANDGENOOTEN, JUIST in dezen tijd, nu de win ter ons terdege laat voelen, wat koude werkelijk beteekent, spreekt de nood van onze behoeftige land- genooten wellicht sterker tot u dan ooit het geval was. Het is verblijdend dat juist in .de zen tijd, nu tal van lmidgenooten verstoken zijn van warmte en het meest noodzakelijke voedsel win terhulp Nederland op zooveel plaat sen kan ingrijpen, dan£ zij den in zet van duizenden vrijwillige me dewerkers, jongeren en ouderen, die ondanks de weersomstandighe den er op uit trekken om hulp te verleenen, daar waar het noodig is. Deze vrijwillige medewerkers heb ben het begrip gemeenschapszin tot werkelijkheid gemaakt en ik doe een dringend beroep op hen om onvermoeid door te gaan en zich met alle krachten in te zetten. Doch verder zou ik allen, die nu nog aarzelend aan den kant staan willen vragen om te beslissen, be slissen om zich mede in de gelede ren te scharen van ons groote W.H.N.-corps, dat reeds in staat was tienduizenden en nog eens tienduizenden in den lande te hel pen. Op 27 en 28 Februari zal weder om een straatcollecte worden ge houden, een collecte waarbij de beeltenissen van groote mannen uit onze historie zullen worden ver kocht. Laat de herinnering aan hen u de beslissing gemakkelijk ma ken. Zij hebben niet gepraat, maar gedaan. Maak hen niet beschaamd. Doe zooals zij en zet u in voor uw volk. Twee mogelijkheden staan voor u open, Offert, offert, omdat tien duizenden wachten en ook van uw beslissing afhankelijk zijn. Meldt u als. collectant of collectrice, om anderen het offeren mogelijk te makdn. Doch het bestf dient ge uw volk door geld en tijd ter beschik king te stellen. Offert en meldt u, opdat ons devies op 27 en 28 Febr. bewaarheid worde: „Voor het volk, door het volk". Den Haag, 23 Febr. 1942. PIEK. DE DAG DER DUITSCHE POLETTE De opbrengst der •collecten. Naar door den bevelhebber van de Ordnungspolizei in Nederland, generaal-majoor der politie Sohu- mann, wordt medegedeeld, heeft de ,Dag der Duitsche politie" in Nederland een overweldigend suc ces opgeleverd. Dit jaar kon een bedrag van rond 258.364 rijksmark aan het Duitsche Winterhulpwerk worden overge maakt. Daarenboven werden in zes steden rond 12.000 kinderen gespij zigd met>etwaren, die de politiebe ambten hadden overgespaard. Het vorige jaar kon slechts rond 83.000 R.M. worden overgemaakt. BUREAU LANDSCHAPSBESCHER MING OPGERICHT BIJ DEN LANDSTAND. De Landstandspersdienst meldt, dat bij de hoofdafdeeling „Volk en Bodem" van den, Ned. Landstand is ingesteld een bureau „Land- schapsbescherming". Met de leiding van dit bureau is belast de heer W. N. Lindeman, Van Limburg Sti- rumweg, Ooeterfoeek. De taak van dit bureau zal zijn ziöh bezig te houden met 't boersch karakter van het Nederlandsc.be landschap, teneinde het eigen ka rakter van het boerenland te bewa ren. 168. 168. Tot op borsthoogte door het water wadend Piet zat nog hoog en droog op de schouders van een van hen béreikten ze het bootje, dat hen naar het vliegtuig roeide. Een vlugge inspectie bewees, dat ze gelukkig niet in het toestel waren gekomen. De motoren sloe gen aan ze gleden over het wa ter los .- gelukkig ze waren weer in de lucht 1 VOORLOOPIGE UITSLAG VAN DE PRJSVRAAG VAN HET C.I.V.L Verleden jaar Augustus heeft het Centraal Bureau voor ndustrialisa- tie in Den Haag een prijsvraag on geschreven voor een nieuwe rijwiel band ter vervanging van den schaarsch geworden rubberband. Bijna 2000 inzendingen werden ontvangen. Thans is de jury tot zekere be slissingen gekomen. Zij heeft dit gedaan na grondige studie van alle voorstellen. Het „ei van Coluimbus" is niet ge vonden. Tot een al te groot pessi misme behoeft dit evenwel niet te stemmen, want dat resultaten mo gelijk zijn, hebben de oplossingen buiten twijfel gesteld. De jury heeft aanleiding gevon den, slechts tot een voorloopig^ uit spraak over te gaan. En wel in dier voege, dat zij alleen heeft vastge steld, welke van de inzenders een prijs zullen ontvangen. Ovgr de volgorde wordt later, na de practijkproeven, beslist. Uit hoofde van de goede grondge dachte zijn de volgende inzendin gen vermeld in willekeurige volg orde, onder de prijswinnaars ge rangschikt: de inzendingen onder de motto's Libra, Flexifix, Gertro en Stark. Vervolgens is wegens keurige verzorging een troostprijs toegekend aan de inzending onder het motto „ook voor na den oorlog", waaron der een in leer gebonden boekje schuil gaat, waarin talrijke metho: den worden aangegeven, zeer zorg vuldig geschetst en met toelichtin gen door geteekende letters. Den inzenders wordt verzocht hun namen aan het Centraal Instituut voor Industrialisatie beljend te ma ken. Over de wijze, waarop de be kroonde inzenders het bandenpro bleem hebben opgelost, kan nog niets worden medegedeeld, daar het CIVI ontwerpen in verband met octrooikwesties onder geheimhou ding in ontvangst heeft genomen en*dus lechts na overleg met de prijswinnaars tot publicatie zou kunnen overgaan. ALLE AANVRAGEN VOOR FE BRUARI GEANNULEERD In Maart nieuwe aanvragen Indienen. De secr.-^en. van het dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de distributie diensten gedurende de maand Fe bruari geen bonnen voor rijwiel banden afgeven. Alle aanvragen, welke voor de maand Februari zijn ingediend, zijn vervallen verklaard zoodat betrokkenen in Maart,weder om bij de distributiadiensten een nieuw aanvraagformulier moeten indienen. EEN OMROEPHARMONEE. ORKEST. De Nederlandsche Omroep heeft een eigen harmonieorkest gefor meerd o.l.v. den dirigent Jozef Hol- zer. Binnenkort^ zal een zeer groot concours voor dilettanten-korp sen worden gehouden, waarbij verschillende verplichte num mers gespeeld moeten worden. Deze verplichte nummers wor den op het oogenblik ingestu deerd door het Omroep Harmo nieorkest en zullen binnenkort ook worden uitgezonden, zoo- dat de leden van de vele di lettantenkorpsen aan hun luid spreker gezeten, het effect van de verschillende nummers kun nen beluisteren. NOOKD-HOLLANDSCHE BOND VAN LANDELIJKE RIJVER- EENIGINGEN. Men-onderricht op de land bouwscholen. De Landstandpersdienst bericht, dat te Haarlem de alg, vergadering van den Noord-HollandscJien Bond van Landelijke Rijvereenigingen werd gehouden, welke ditmaal ge leid werd door den wmd. voorzitter, den heer P. K. Kistemaker. De alg. secretaris van den Bond van Landelijke Rijvereenigingen, de heer W. Slob Jr„ deelde mede, dat op de landbouwscholen het men-onderricht als verplicht vak zal worden onderwezen en dat ieder onderricht, op het gebied van de paardenkennis via de federatie van landelijke rijvereenigingen zal moeten worden aangevraagd. te willen nestelen. „Je hebt me zoo lang laten wach ten!" zei ze en het klonk niet als een verwijt, „Mariene, dat je er werkelijk bent! Ik kan het nog steeds niet begrij pen!" „Zoo lang hebben we elkaar niet gezien..." „In Heidmilhle! Weet je nog, hoe je me voor het laatst toewuifde?" „Niet meer aan denken. Ik heb zoo naar je verlangd..." „En wat mevrouw Külcke mfl ver telde, is dat waar? Je werkt?" „Het is heerlijk, Lorenz. Van nu af zal alles heerlijk zijn. Jfj bent im mers weer bij me". Iiitusschenvond Hansje, dat hjj nu lang genoeg was verwaarloosd. Hij drong tusschen zijn vader en moe der in en trok ongeduldig aan Lo renz' jas. Lorenz tilde hem op, de jongen sloeg zijn eenen arm om de hals van zijn vader, den anderen om dien van z(jn moeder en zoo her nieuwden zjj in diep stilzwijgen hun heilig verbond. Spoedig daarop kwam Degener. Mariene liet hem binnen. „Nog niets positiefs, mevrouwtje, maar ik heb nu toch een spoor van tfem gevonden. Hjj is namelijk dien zelfden middag in een boekwinkel..." „Komt u toch eerst eens binnen!" lachte Mariene, terwijl zjj haar be zoeker de kamer in duwde. „Degener!" riep Lorenz. „Beste, oude vriend! Ben jij ook al hier?" „Nou wat dacht jij dan? Alslk je vrouw niet steeds weer had weten gerust te stellen man, Je weet niet, wat je aan mij te danken hebt!" Daarbij wierp hjj Mariene een veelbeteekenend knipoogje toe. Lorenz drukte zijn oude vriend zoo stevig de hand, dat deze er een pijn lijk gezicht bjj trok. „Waar heb je al dien tjjd gezeten, schavuit? Ik heb naar je gezocht als naar den bekenden naald in de hooi berg." Mariene dekte de tafel voor de avond-boterham, waarbij moeder Külcke met het noodige moest bij springen. Degener wilde zich be scheiden terug trekken, maar dat werd niet toegestaan. Toen Hansje naar bed was ge bracht, ging Lorenz aan het vertel len. Degener luisterde zwijgend naar hetgeen het tweetal elkaar te zeg gen had. Htj hield van deze men- schen, die in zoo trouwe kameraad schap om hun bestaan vochten, hjj leed met hen en voelde zich geluk kig bij hun geluk. Toen hjj eindelijk afscheid nam, legde zjjn stralend gezicht getuige nis af van zjjn erkenteljjkheld voor het vertrouwen, dat hem in zoo ruime mate was geschonken. Lorenz en Mariene waren alleen. Twee menschen in deze groote, ^wildvreemde stad, ingesloten In een klein kamertje, omgeven door het bruisende leven van de metropool, door loeiende claxons, gierende trams, door het gekrjjsch van ontel bare luidsprekers, het gedreun van vrachtauto's, het gebral van be- schonkenen en het lawaai van dich slaande deuren in een door vele ge zinnen bewoond huis. Heel die hartverscheurende, uit schrille dissonanten gevormde sym- phonie van het kolkende leven in de wereldstad beukte tegen de muren van hun schamel verblijf. Maar zij zagen slechts elkaar en hoorden niets van dit alles. Hun plan voor de naaste toekomst bestond voorloopig hierin, dat zjj beiden door hard werken zouden trachten het noodige opzij te leggen om Lorenz in de gelegenheid te stel len te zijner tijd uit eigen middelen een praktijk te vestigen. Het was geen prettig leven. Het kleine kamertje, de geringe ver dienste, die hun strrve-i tot een uto pie maakte neen, het was niet gemakkelijk. (Wordt vervolgd.) STRIJDERS IN HET OOSTEN. Zondag hebben de Nederland sche luisteraars voor het eerst via den aether contact gekregen met onze strijders in het Oosten. De Hollandache oorlogsverslaggevers hebben voor de eerste maal voor de microfoon hun ervaringen ver teld. Deze week zullen er nog meer uitzendingen over Hilversum I vol gen, waarin de luisteraars de be richten van onze strijders in het Oosten kunnen hooren. Dinsdag 24 Febr. van 18.00 tot 18.15 uur, Vrij dag 27 Febr, van 20.00 tot 20.15 uur en Zondag 1 Maart van 11,30—12.00 wordt via Hilversum I wederom het contact tusschen onze strijders en de Nederlanders aan de zee tot stand gebracht. DONDERDAG 26 FEBRUARI. Hilversum I. 419.5 m. 7.15 Qramoloonmuzlek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramoloonmuziek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.45 Qramoloonmuzlek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 8 20 Qramoloonmuzlek. 10 50 Oude muziek (gr. pl.i. 11 00 Voor de kleuters. U.20 Zang met pianobegeleiding. Als Inter mezzo; 2 planos (opn.i. 12.00 De Rambler». 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuwe- en economische berichten. 11.00 Hoe worden onze groenten bewaard? 18.15 Een muziekcorps van de Duitsche Weermacht. 14.00 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua" en solist. 15.00 Qra- mofoonmuziek. 15 30 Voor de zieken. 18.00 Lezing „Zondag 1 van den Heldelbergschen Catechismus". 20.45 „Paul Qraener 70 jaar", causerie. 21.00 Omroepsymphonie-orkest. 21.85 Qramoloonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 Gramofoonmuzlek. 22.15 Ensem ble Joen lancé en solisten (opn.). 23.00— 24.00 Gramoloonmuziek. Hilversum II. 801.5 m. 7.15—8 45 Zie programma Hilversum I. 10 00 Morgenwijding. 10.15 Zang met pianobege leiding. 10.40 Voor vrouw. 11.00 Qramoloon muzlek, U.20 8ylvestre Trio. 12.00 Orkest Wllly Eberie. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econo mische berichten. 13.00 De Melodleten en eollst. 13.40 Voordracht. 14.00 Otto Hendriks en sUn orkest en gramoloonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 16.30 Planovoordracht. 16.00 Omroep orkest en solisten (opn.i. 16.45 Voor de Jeugd. 15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 17.30 Viool, piano en gramoloon muziek. 18.15 Qramoloonmuzlek. 18.30 Vlfan- van ons volk. 18.4» Qramoloonmuzlek. 19V0 B.N.O.: Wat Nederland schrUlt. 10 10 b.n.o.: Nieuwsberichten, fo.20 Klaas van Beeck en z(jn orkeet. Vanal 20.15 alleen voor ae Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Gevarieerd avondprogramma. 20.40 Radlotooneel. 21.00 d avondPr°gramma (vervolg). 2145 «N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toe- Ichtlng op het weermachtsberlcht. 22.10— 33.15 Avondwijding. Hoofdredacteur: J. Keesman, 0'hagen. Wnd. Hoofdred.: R. Jonker. Buitan- en Bin nenland, Schagen F red. Groot Schagen, Alg. reportage, Mreeknieuws en Kunst - A. C. van Kampen. Rayon-redacteur Ben Helder.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2