Economische!! rechter KLEIN JOURNAAL Weet U het nog Vjejti jHM.* Zitting „zonder muziek" De moordzuchtige hazewind Een kippenboet Een ambachtsschool te SCHAGEN Hei ZotuWuul INGEZONDEN Herriemakers in „Casino" Voor den De Vrederechter vonnist ONTFERM U 27 EN 28 FEBRUARI Installatie nieuwe Commis- saris in Groningen Het was een weinig belanerrikf. tfttlng, die gisteren in het gebouw van het Kantongerecht gehouden werd. Voor het meerendeel waren de «ken of van «en vorige zitting aan gehouden of van zeer minieme im- portantie en dit was wel de oorzaak, dat de zitting in totaal geen ander half uur in beslag nam v/ri Jafn«mend ambtenaar van °°k ditmaa' de heer J. Volkmaars op. Kantonrechter: Mr. J. Blanckerts 't Hooft. Weer aangehouden. Ken oude zaak tegen G. J. de L Inzake een .nrtjding bij het vlieg veld De Kooy werd weder aange houden, aangezien een getuige niet verschenen was. Hy had het diploma nu. A. 2 te Den Oever, die reeds eer der op het matje was geweest In- vake een overtreding van de vesti gingswet, doch die uitstel van ver oordeeling kreeg, omdat hij het ver- eischte diploma binnenkort zou ha- len, had dit belangrijke document thans en kwam er om die reden goedkoop af met 1._ 0f 1 dgg. Schapenmlsère. C. T. te Texel had niet voldoende •cht geslagen op de bewegingen van lijn schapen, die op een andermans koolzaadveld hun buikjes vulden. Op verklaringen van de belde getuigen werd de niet verschenen verdachte bij verstek veroordeeld tot 15.— of 15 dagen. Ging wederom niet door.. Een aanrtjdingazaak van Texel tegen C. B. moest wederom aa ,ge- houcken worden, omdat de g -tuige in dit geval niet verschenen was Het stroo-pers geval. W. J. P. te Wieringen was in een vorige zitting voor geweest wegen* het plaatsen van een 9troo pers op den PoelweOI zonder een'g-i ver lichting. Thans was niet de verdachte maar wel de getuige J. de J. verschenen. Deze getuige diende een civiele vor dering in, groot 42,50. De Ambte naar van het D.M. achtte hier van nalatigheid sprake, waarvoor hy een boete vroeg van 10.— of tien dagen met toewijzing van de clv. vordering. Overeenkomstig werd verdachte door den Kantonrechter veroordeeld. Zijn hond niet in toom. Dat het een duur grapje kan wor den, wanneer men zijn hond niet tot gehoorzaamheid dwingen kan, leer de de heer P. A. V., van 't Zand, V. bevond zich in December LL met» zijn zwarte hazew.ndhond op den Boermansweg te Anna Paulowna. Op een der velden langs dezen weg sprong opeens een haas op. De hond zag dat en rende den haas achterna met het gevolg, dat de haas er het leven bij Inschoot. V. liep het land in om de haas van den hond af te nemen. Terwijl Wj de buit binnen haalde, zag de hond weCeroro ets haas, die hetzelfde lot onderging. De hond holde daarbij langs een koppel schapen, dat zeer angstig werd en waarvan één in een sloot liep. Ook deze haas verklaarde de heer V. als goede buit. Nadat hij op den weg was wedergekeerd, sprong op een ander veld weer een haas op. De hond voor de derde\maal er op af en mijn verhaal wordt een- In een van de meest verspreide Nederlandsche dagbladen las ik dezer aagen een „groot-opgemaakt" bericht, dat we met diepe verbazing vervulde. In het bericht werd namelijk me- dedeeling van het feit gedaan, dat ergens in Nederland een gezin in... een kippenhok woonde. Men huisde er in dat klein bestek, voornamelijk vanwege brandstofbesparing en men leefde er zoo goed en zoo kwaad als men er leven kon. Wij hebben het bericht nog eens herlezen en ons afgevraagd of de Heldersche kippenboet-periode dan zóó spoedig in den lande al weer vergeten is. Wij hebben ons afge vraagd of men dan niet weet dat er niet één, maar eenige honderdtallen menschen in kippenboeten gewoond hebben, als zijnde Heldersche eva- cué's. Menschen, verblijvend in schuurtjes en boeten, die soms nog minder waren dan kippenboeten. Zoo gaat het in het leven: de ver wrongen levensomstandigheden van een enkeling worden soms aan het licht gebracht, terwijl die van een geheele gemeensehapsgroep verbor gen, althans onbekend, blijven. Het is goed op deze plaats er de aandacht op te vestigen dat veel van het leed der evacués verzacht is door het voortreffelijke werk van het Bureau vluchtelingenzorg in Alkmaar. Wij schreven het reeds eerder: daar werken geen „amDie- naren" In de ongunstige beteekems van het woord, doch menschen mei begrip voor het leed, dat er gele en li en soms nóg geleden wordt. Alles went... zelfs een kippenboet- tijdperk! Dat gaat men beseffen als men leest welk een gewag er wo^dt van één gezin, dat intrek nam in een kippenboet... be"anddtZHH 7 °°k deze derde haas oeiandde bij den heer V. dPVhL dT?D kant°nrech'ter beweert knn fJ" dat hij den hond niet kon pakken. Op het veld liet de hond zici. niet terugroepen. Hij kon r niets an doen. Daarentegen ver- k'aart d« ffetu.ge, dat V. den hond er m het tweede geval op af ge stuurd had. Hoe het ook zij, artikel 25 van de jachtwet wat ernstig ge .eld aan- gedaa i en nadat de ambtenaar van het OM. 25.of 25 dagen plus verbeurdverklaring van den hond had gevraagd, veroordeelde de kan tonrechter V. tot 35.— of 25 da- i, waarbij verdachte eveneens afstand van den hond moet doen. Het staartje. F. v. d. W., op fiets zonder licht gereden, 2 jn 1 of 2 dagen en 1 dag. N. W. te Den Oever, zelfde straf. S. K. te Den Helder, had doch tertje ongeoorloofd de school laten verzuimen, 10.— of tien dagen. Verdachte gaf geen blijk in deze te willen medewerken. J. M. T. te Breezand, zonder licht, tweemaal 1. A. B., zich per fiets doof aut< laten voorttrekken, 2.— of 2 dagen B. G. F. V., per fiets een andere persoon boven 10 jaar vervoerd 1.— ot 1 dag. A. D.P. te Den Helder, ongeoor loofd schoolverzuim: 2.of 2 dagen. J. v. St. te Den Helder, per fiets in verkeerde richting door Molen straat gereden, 1.— of 1 dag. DE HEER KASTELIJN OVER DEDEN. Naar wij vernemen is gisteren, in den leeftijd van 80 jaar, te Zeist overleden de heer Kastelijn, in le ven voorzitter van de Vereeniging Ambachtsschool Den Helder en om streken, en voorzitter van het be stuur van de Nutsspaarbank. en gedurende lange jaren directeur van Gemeentewerken. De crematie vindt Vrijdag a.s. te Westerveld plaats, na aankomst trein 13.46 uur. In ons nummer van morgen ko men wij op dit verscheiden nader terug. DIEFSTALLEN. Een bewoner van de Lombok- straat deed aangifte, dat van zijn schuurtje een aantal dakspijlen wa ren gestolen. Van een bewoner van de Violen straat werd een rijwiel gèstolen. TEXEL. ADVISEURS VAN DEN BURGEMEESTER. Naar wij vernemen zijn de oud wethouders van Texel, de heeren Westdorp en De Waard benoemd tot adviseurs van den nieuwen bur gemeester van Texel, den heer Rijk HA Vriar ANNA PAULOWNA ONDERWIJZERES BENOEMD. Mej. A. Pastoor te Koedijk is te gen 1 April benoemd als onderwij zeres aan school I. Zaterdag j.1. werd te Alkmaar een vergadering gehouden van de vereeniging voor Vakonderwijs in Westfriesland. Het was een be stuursvergadering, waarin ook aan wezig was de inspecteur van het Nijverheidsonderwijs. Naar men ons mededeelt heeft deze in de bijeenkomst een lans gebroken voor de vestiging van een am bachtsschool te Schagen. Ambachts scholen zijn hier in den regel ver- eenigingen en het initiatief zou hier eventueel kunnen uitgaan van de Vereeniging voor Vakon derwijs. Bij een en ander moet vfrorden overwogen, dat het tegenloordige avond-nijverheidsonderwijs, dat thans te Schagen mordt gegeven, betrekkelijk duur is en veel minder volwaardig dan het onderwijs aan een Ambachtsschool. Intuschen bleek de voorzitter van de Vereeniging voor Vakon derlijs, de heer Saai uit Alkmaar, zeer weinig voor het plan te voe len. J. D. EVERS OVERLEDEN. In den ouderdom van 67 jaar is te Utrecht overleden de heer J. D. Evers, in leven oud-hoofdinspecteur van den dienst van exploitatie der Ned. Spoorwegen. Met den heer Evers is een zeei i bekend spoorwegman heengegaan. Aanvankelijk bestemd om dienst te nemen bij de zeemacht, trok hij zich in 1899 uit den dienst terug in in de functie van luitenant ter zee tweede klasse en kwam bij de N.S. als hoofdinspecteur, chef van den stationsdienst, In 1929 bereikte hij den rang van chef van den toenma- lieen dienst van exploitatie. De heer Evers is ook nog een aan tal jaren Hd geweest van den spoor- wegraad. Hard heeft de vorst zich vastgezet, En alles schrompelt naar zijn eisch. In splinters, rijp en glas gebed,. Staan, nauwelijks uit den mist gered, De hoogste kruinen, star en grijs. Zij hebben zwijgend post gevat, En wachten tot het zonnerad. De cirkel, keerend op zijn tijd Weer op het ingesneeuwde pad, Ze uit 't gesponnen glas bevrijdt De cirkel in de vederwolk, 'De hoepel om de lentezon Zij wachten zoo wacht heel het volk Boven den dijk, den horizon, Den wijden boog, opaalgetint En groeiend in den luwen wind, Den wit satijnen zonnekring Die immer in den hemel stond Als teeken van een oud verbond Herlevende herinnering Aan zeewind en doorploegden grond. Chr. Terpstra. Zondagmiddag heeft de school- vereeniging van de U.L.O. een feest middag ten beste gegeven. De Casino-zaal was geheel gevuld, maar ook het balcon was tot op de laat ste plaats bezet. Voor de velen, die op het balcon zaten, heeft deze middag echter niet datgene gebracht, wat het had kun nen zijn. Dat lag echter geenszins aan hen, die dezen middag op touw gezet hebben, maar wel een een ge deelte van het publiek; groote kerels, die zich aanstelden als kleine kinde ren, door onder de tooneelstukjes door, hardstampend de trap van het balcon op en af te loopen, of op hun plaats zittende, hardop te praten en te schreeuwen, zoodat het overige auditorium nit ts van wat er op het tooneel gesproken werd, kon ver staan en er steeds tot stilte aange maand moest worden, waaraan door deze ordeverstoorders niet veel aan dacht werd geschonken. Zou het voor die „flinke kerels" niet beter zijn, als zij op dergelijke uitvoeringen maar thuis bleven, of ergens anders hun uitgelatenheid botvierden, inplaats van anderen overlast aan te doen en dergelijke middagen meer of minder te be derven? Het zou waarlijk niet over bodig zijn, als bij dergelijke mid dagen,. die hier in de stad niet al Ije dikwijls gegeven kunnen worden, een persoon ^,'ordt aangesteld, om hen, die het genoegen van anderen be derven buiten de deur te zetten. A. Kriele. Te bevoegder plaatse hebben wij inlichtingen ingewonnen over het bovenstaande en het blijkt ons dat de klacht van den heer Kriele (en met hem van vele anderen!) inder daad op feiten gegrond ts. Inderdaad waren er herrieschop pers in Casino en dusdanig werd de orde verstoord, dat de directie het noodzakelijk achtte enkelen dezer belhamels- uit het gebouw te verwij deren. Wij vernemen echter eveneens dat de MULO-vereen. ir zoo verre zelf schuld heeft aan een en ander, dat zij verzuimde een aantal orde-com missarissen aan te stellen, die er op toe plegen te zien dat dergelijke uit voeringen een ordelievend verloop hebben. Toch dient een en ander de aan dacht te hebben van de plaatselijke vereenigingen, opdat voorkomen worde dat iets dergelijks zich bij een volgende uitvoering herhaalt. De directie van het Casino zal niet schromen iedere ordeverstoring in den kiem te smoren. Daarnaast is het echter noodzakelijk dat ook de ver eenigingen zelf personen met eenig moreel overwicht aanstellen, die mede op een en ander toezien. Op deze .wijze kan het niet anders of de uitvoeringen zullen een rustig verloop hebben. Red. Holl. Noor der kw. JAPANSCH BLAD OVER DE REDE VAN ROOSEVELT. TOKIO, 25 Febr. (D.N.B.) Bij gebrek aan overwinningsberichten heeft Roosevelt getracht de verlie zen der Amerikaansche Zuidzee- vloot te bagatelliseeren, zoo schrijft de Japan Times and Advertiser met betrekking Hit de rede van Roose velt. De met foto's gedocumenteerde .Tapansche berichten, verklaart het blad, hebben echter tegenover de wereld het bewijs geleverd van den omvang dezer nederlaag. Deze do cumenten zullen eens ook den Amerikanen de oogen openen. De aansporing van den president, den oorlog voort té zetten, zal nauwe lijks in breede lagen der bevolking een geestdriftig gehoor vinden. Reeds thans rzfoeten de Amerika nen, naar de meening van het blad, inzien, dat de oorlog vermeden had kunnen worden, wanneer Roosevell minder eerzucht en droomen van wereldheerschappij had gekoesterd EEN ONTSLAGKWESTIE.. De getuige kwam van een koude kermis thuis. J. Blank te Heerhugowaard moest zich verantwoorden, omdat hij op 24 October in strijd met de voor schriften zijn knecht P. J. Vlaar had ontslagen. Deze had een ver houding met de dienstbode van ver dachte, die zekere gevolgen had. Getuige verklaarde brutaal weg, dat een en ander hem zoo gemak kelijk was gemaakt, dat het hem als het ware gepresenteerd werd. Verdachte wond zich verbazend op, geraakte in -tranen over de bru tale uitlatingen van zijn vroegeren knecht, die er, naar hij meende, op uit was zijn goeden naam in op spraak te brengen. Na een kalmeerend woord van den rechter, eischte de Officier vrij spraak, wijl ontslag wel kon worden verleend, wanneer er Apra- ke was van handelingen in strijd met de goede zeden door den te werk gestelde. De economische rechter sloot zich hierbij aan. ZWABE STRAFFEN VOOR FRAU DULEUZE SLACHTERS. In een frauduleuze slachtingszaak tegen H. Uitvlugt en C. Keesman beiden te Barsingerhorn. stond al leen de laatste terecht. De getuigende marechaussee acht te Uitvlugt de hoofdschuldige. Hij kende Keesman als medelijdend en nam aan, dat deze verdachte zijn medewerking nad verleend bij het slachten van een schaap, uitsluitend om Uitvlugt, die het moeilijk had van dienst te zijn. Uitvlugt. die reeds voor de derde maal in een soortgelijke zaak te recht stond, werd veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden. Keesman kwam er met 8 maanden af. klein goed. R. Peereboom, Alkmaar, Zidh niet gemeld voor transport naar straf kamp. f30 of 10 dagen. - N. Moolenaar, Langedijk, 47 A kg. witte boonen gekocht, f 100 of 20 dagen. J. M. Snoek, Heerhugowaard kiandestien gekarnd en kaas be reid, f60 of 10 dagen. W Appelman. Heerhugowaard als boven, f100 of 30 dagen. Cé Zuurbier, Heerhugowaard, als boven, f 100 of 20 dagen. J. Swaan. Harenkarspel, als bo ven f 100 of 20 dagen. L. Dankhof. Oudkarspel, ca. 12H kg. bonen gekocht f50 of 10 dagen. P. Zijn, Oudkarspel, ca. 25 kg boonen gekocht f75 of 15 dagen. J. Maldegem en G. VVartman. Tex tielpunten aan elkaar overgedragen Beiden f 15 of 3 dagen. C. Over. Langedij*. een Bchaap meer gehouden dan waartoe hij blijkens zijn veeboekje gerechtigd was. f75 of 15 dagen. S. Leefmans. Alkmaar, tien paar pantoffels verkocht zonder bonnen te vragen .f 40 of 5 dagen. J. G. Groot, Alkmaar, drie kg. kof fie gekocht buiten de distributie f75 of 25 dagen. J. D. Huiberts. Schagen. een iep gerooid zonder vergunning te heb ben aangevraagd, f7.50 of 1 dag. Ch. v. d. Berg, Den Helder, als boven, f 40 of 40 dg. bij verstek. J. Buis. landbouwer, te Oudesluis 15 Kg. erwten verkocht, f75 of 15 dagen. Een waarborg voor elk levens krachtig kind: DE NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST. JA, wij klagen over de kolen, over het brood, over het vee voer, over de tabak, over ons figuur, over wat niet al. 't Is niet prettig in dezen tijd, inderdaad en 't spreekwoord, dat klagers geen nood hebben, gaat thans inderdaad niet meer heelemaal op. Soms ook nog wel, want 't is wel merkwaar dig, dat diegenen het hardst klagen, van wie redelijkerwijze verwacht mag worden, dat ze nog wel iets in 't vat, onder de kurk in de sigarendroogtrommel en in de kolenkit hebben... Maar goed we klagen, en 't komt allemaal om dat het oorlog Is en ons land be zet werd, vertellen we elkaar en dan volgt 't bekende, verhaaltje Ach, vertellers» die het allemaal zoo héél goed weten, weet u nog hoe het begin 1917 was? Toen ons land ook als bufferstaat tusschen twee machtige elkaar op leven en dood bestrijdende naties lag. maarde oorlog de grenzen voorbij gegaan was? Néén, niet 1918. maar 1917, toen de oorlog precies als nu twee en een half jaar aan-den gang was. Om een vergelijking te treffen, moet men nu natuurlijk rekenen vanaf 1 September 1939, toen En geland Dnitschland (en niet omge keerd. zou Max Blokzijl zeggen) den oorlog verklaarde. Dezen keer zullen we ons nog weer bepalen tot de Schager Courant in die da gen, volgende maal zullen we. om niet eenzijdig te schijnen, ons in stellen uit een ander provinciaal blad. Commentaar is verder over bodig, de gevallen spreken voor zichzelf. Uit de Schager Courant. 2 Januari 1917. KOLENSCHAARSCHTE. De coöperatieve beetwortelsuikerfa briek Zevenbergen te Zevenbergen is sedert 3 dagen stop gezet moe ten worden wegens gebrek aan kolen. 12 Januari 1917. STROOGEBREK. Wegens stroogebrek zijn te Oude Pekela 23 arbeiders van de strookartonfa- briek Brittannia ontslagen. 12 Januari 1917. BOOMBLADEREN. Hermanus Hogensteyn uit Castricum zocht dezen herfst heel gruizig wat boombladeren bijee"h, die behoor den aan 't gesticht Duin eri Bosch. Dat mocht niet en bezorgde hem een eisch tot f2 boete of 1 dag hechtenis. 7 Februari 1917. BESPARING VAN GASVERBRUIK B. en W. van Schagen brengen ter algemeene kennis, dat de raad dier gemeente heeft bepaald, dat vanaf heden etalageverlichting is verboden, dat de straatverlichting niet zal worden ontstoken, dat het gebruik van gas boven 65 tot 75 van het gebruik in de overeen komende maand van het vorige laar zal worden belast met f050 per M3., terwijl bij verbruik van f meer dan 75 de gastoevoer zal worden afgesneden. 3 Maart 1917. GEZONDHEIDSTOESTAND. Da gezondheidstoestand die in de ach ter ons liggende oorlogsjaren bij zonder gunstig bleef, begint een eenigszins minder gunstig karakter aan te nemen, althans op enkele plaatsen klom de sterfte in de laat ste maanden boven den norm. 21 Maart 1917. ZORG VOOR DE TOEKOMST. De gemeenteraad van Nijkerk heeft besloten een terrein van ruim V/2 H.A. met aardappelen en andere gewassen te bepoten. Tevens zal een groote tuin, behoorende bij de burgemeesterswoning in bouwland worden omgezet. 24 ApVil 1917. MEELGEBREK. Eenige bakkers op Texel zijn gedwongen den ar beid te staken daar Ze geen meel kunnen bekomen, terwijl verschil lenden bijna geen voorraad meer hebben. Dat ziet er bij de toch al kleine broodporties voor de bur gers duister uit. 28 April 1917. VOOR HET VEE. Wegens de schaarschte aan veevoederartikelen zal de Boerenbond te Nijmegen al daar het afval uit de keukens van de woningen ophalen. En toen waren wij niet in oor log! In den zomer van het vorige jaar zijn te Velsen eenige honderden pamfletten verspreid, welke aan vankelijk den schijn wekten, te zijn uitgegeven door den slager van der K. aldaar. Onder den naam en het adres van den slager stond de volgende tekst: „Hallo. Hieron der breng ik ter kennis van mijn geachte clientèle, dat ik van het vleesch overgegaan ben naar de politiek. Dat dit niet zoo'n groote sprong is als 't wel lijkt, zal u uit het volgende blijken. Tot voor kort knoeide ik ten koste van het Ned. volk met vleesch, waardoor ik mijn zaak moest sluiten. Thans knoei ik wederom ten koste van het Ned. volk, door de Ned. Unie, in de po litiek. Hierdoor zal u tevens blij ken, dat de Unie geheel achter de ze knoeierijen staat. Knoeit dus al len mee ten koste van ons volk in de Ned. Unie. O Z.O." Het bleek, dat de biljetten ddor den 33-jarigen kantoorbediende J H. N. uit Santpoort waren opgesteld De drukker in Amsterdam zond o.m. duizend exemplaren naar het krinahuis der N.S.B. in 'Velsen. De kantoorbediende had zich thans voor den Haarlemschen Vre derechter te verantwoorden. De sla ger deelde mede, dat zijn winkel eenigen tijd gesloten moest worden omdat hij vleesch zonder bon had verkocht. Hij verklaarde, door het pamflet groote schade te hebben geleden. Verdachte zeide. dat het zijn be doeling was geweest, de Unie aan de kaak te stellen. De pamfletten had hij na ontvangst in het kring huis in een kast opgeborgen. Hoe ze verspheid. zijn geworden kon hij niet verklaren. De Off. van Justitie, mr. Van der Burg. had verwacht, dat de ver spreiders rond voor hun daad zou den zijn uitgekomen Helaas heb ben zij dat niet gedaan. Verdachte is echter medeplichtig aan de ver spreiding. Bovendien heeft hij een groote groep der bevolking en den slager zeer ernstig beleedigd. Hij eischte daarom twee weken gevan genisstraf.-Uitspraak f50 su-bs. 20 dagen. W.A. uitgescholden. Voorts stond tercht een 22-jarige vrouwelijke kantoorbediende, J. S.» uit Heemstede, die op 17 Juli van het vorige jaar tegen eenige W.A. mannen had geroepen: „Vuile schooiers". Verdachte erkende dit en zei, kwaad geworden te zijn omdat de W.A. een klein Jongetje ftfrosts. Een lid der W.A., als getuige gehoord, verklaarde dat Museert dien dag op een terrein in den Haarlemmerhout zou spreken. Een groot aantal opgeschoten jongens probeerde de rede te verstoren cinor lawaai te maken met fiets bellen. De W.A. kreeg opdracht om de belhamels te verspreiden en daarbij zijn inderdaad klappen gevallen. Ggtuige bestreed echter nat er jongetjes geslagen zouden zijn. De officier wilde in aanmerking nemen, dat verdachte kwaad is geworden door het optraden der W A. en in een heftige gemoedsbe weging de woorden heeft gebezigd Daarom vroeg spr. een kleine boe te, n.1. van f 2-50. De Vrederechter was het niet eens OVER UW ARME LANDGENOOTEN.' WINTERHULP - COLLECTE rt met den gedachtengang van den Officier. Dat de W.A. vroeger haar boekje wel eens te buiten ging, wilde spr. toegeven, maar dat was nog geen reden, om W.A.-mannen te beieedigen. De "Vrederechter vond daarom d« geëiscttte straf te laag en veroor deelde verdachte tot f 25 boete. Naar wij .vernemen zal de instal latie van den nieuwbenoemden Commissaris der provincie Gronin gen, den heer C. F. Staargaard, op Woensdag 4 Maart ten provincie huize plaats vinden, des middags om half drie. In verband met de beschikbare ruimte kan geen publiek worden toegelaten. HUIB LUNS OVERLEDEN. Prof. Huib Luns, hoogleeraar aan de techn. hoogeschoal te Amserdam is op 6ó-jarigen leeftijd overleden. Prof. Luns was reeds geruimen tijd ziek en werd verpleegd in de zie kenverpleging te Amsterdam. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag a.s. op de r.k. begraafplaats Buitenveldert te Arrtserdam. DADER ROOFMOORD GEGREPEN. Door het intensief speurderswerk van de Haagsche en Voorburgsche politie is men er in geslaagd den dader van de roofmoord op den 57- jarigen machinezetter C. v d L. te arresteeren. Het is een 28 jarige los werkman, P. L. uit Den Hang. De man legde een volledige beken tenis af. De totale l),uit blijkt be staan te hebben uit f 8 50, welk be- drag hij aan eenige verteringen heeft uitgegeven.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3