Zware eisch tegen driftigen vader OistriblltillliBUWS De PROBLEMEN7 VAN DEN DAG IByGt&iEPt INFLUENZA ABDIJSIROOP roevers van Extra kousen IJstoeslag voor kolenbezorging ingetrokken Boa voor aardappel meel blokken Zeepbonnen voor bijzonderen arbeid Amerika 100 dagen in oorlog £chafien Dit jaar geea kampioen schap van Nederland Zware textielbeperking in Engeland Vao huizen en huren RADIOPROGRAMMA Mysteries rondom „Vredelust De steekpartij te Anna Pan lowna berecht. - Berwaren de verklaring van Wlerin ger smidsknecht. Ook zaven jaar geleden gedreigd met doodslag. Twee jaar gevangenisstral heeft de Officier van Justitie bij de Alkmaarsche rechtbank gebiecht tegen den 38-Jarigen grondwerker P. K.. te Anna Paulowna, die op 15 Januari jL den monteur M. L. Wissekerke met een mes heeft neergesto ken, omdat deze zijn zoontje een klap had gegeven. Fel is de president tegen K. van leer getrokken, toen gedu rende de behandeling van zijn zaak wel bleek, dat hij een zeer onbeheerscht man is, die reeds eerder in een dergelijk geval iemand met den dood heeft bedreigd. De verdediger Mr. Lesterhuis zag inden daad van K. 'n verkeerden vorm van al te groote ouderliefde, welke hij een speciale Groninger ei genschap noemde, door ver dachte, die in Bellingwolde is geboren, als erfelijke eigen schap meegekregen. Uit de dagvaarding, welke spreekt Van poging tot doodslag subs. zwa re mishandeling, komt vast te staan, dat K. Wissekerke onver hoeds heeft aangevallen en hem van achteren heeft gestoken, zoodat den long geraakt werd Toen Wisse kerke zich omdraaide, gaf K. hem nog een snede over den pols, zoo dat de slagader werd doorgesneden Dr. Veen, directeur van het Nood ziekenhuis te Julianadorp, ver klaarde. dat in den rug een wonde was ontstaan van 10 cm. diep, en zowel deze, als de wond in den pols levensgevaar opleverden. De 10-jarige Redzke Koen vertel de tnet Siempje Kuijper te hebben gespeeld in de nabijheid van de atuo, welke Wissekerke bij de boer derij v. d. Bas bezig was te repa- reeren. Wissekerke had hen weg» gejaagd, hij, Redzke, was gegaan. Siempje bleef nog. kreeg toen van W. ejen draai om de ooren en liep huilend weg. Even later kwam de vader aanloopen en stak W., terwijl deze in gebogen houding bij de au to stond. Uit een in het ziekenhuis gege ven verklaring van het slachtoffer VV„ dat thans weer thuis is, maar nog niet de terefchtzifting kon bij wonen, bleek, dat hij de jongens had weggestuurd, omdat bij een stil staande motor het ontsnappende gas uit de generator gevaarlijk voor de omstanders is en ook, dat hij niet hard geslagen had. LENTEBODEN OP UW JAS; WINTERHULP EEN VOLLE KAS COLLECTE 20-21 MAART WINTERHULP NEDERLAND President: Wat was de aanlei ding verdachte? Alleen dat uw zoontje huilende thuis kwam? Verd.: Ik weet er weinig meer van, ik weet niet wat mijn gedach ten waren. President: U is nogal vlug met het mes, hè? Verdachte; Heelemaal niet. President: Wacht maar, ik zal 't u wel anders vertellen! Voorgelezen wordt een ver klaring van den smidsknecht S. Prins te Wieringen. Ver dachte heeft hem zeven iaar ge leden bok met den dood be dreigd. Dat was toen hetzelfde knaapje, dat thans door Wisse kerke werd verjaagd, in de smederij jast veroorzaakte. Prins had toen met een steen tje gegooid. Bij die gelegenheid zei K. die een dag na het gebeurde in de smederij kwam, nadat eerst zijn vrouw Prins reeds had ge dreigd: Ik rijg je een mes door je d ik zal je la ten zien, dat ik nog Friesch bloed in de aderen heb. Verdachte: Er is toen niets ge beurd. President: Maar -nu wel. 't Is een groot schandaal, die draai om zijn ooren had uw zoontje wel verdiend. U is een laffe moordenaar, het is 'n geluk dat Wissekerke niet dood is gegaan. Schaamt u zich niet? Houdt uw kinderen beter onder uw appèl! De Officier achtte doodslag bewe zen, en het noodzakelijk dat K., die er thans gelaten bijstaat en zoo weinig berouw toont, voor langen tijd uit de maatschappij verdwijnt, Spr. eischte twee laar gevangenis straf. De verdediger Mr. Lesterhuis be toogde, dat ondanks zijn driftige natuur, verdachte nog nooit met de justitie in aanraking is geweest, dat hij een goed arbeider en goed huisvader is. Doodslag acht spr. niet bewezen, hij heeft Wissekerke slechts in dolle drift leed willen toebrengen uit wraak over ver meend leed zijn zoontje aangedaan. Verdachte heeft wel berouw, in het Huis van Bewaring vroeg hij veel naar Wissekerke en is bezorgd voor het lot van vrouw en kinderen. Spr. vraagt de uiterste clementie, om dat deze man al een zeer gevoelige les heeft gehad. President: Verdachte, heeft u nog iets te zeggen. Verdachte: Nee. President: Ik had van u wel een woord van berouw verwacht 't Is mooi. Verdachte (zeer luid en driftig): Ik heh wel duchtig berouw, ik heb me dood geschaamd, toen de politie me haalde; 't is gemeen wat ik heb ifedêhlh, ïk zaT't mezelf nooit ver geven. De president bepaalde de uit spraak in deze zaak op Dinsdag 24 Maart. UITSPRAKEN. B. H., Alkmaar, rijwieldiefstal, eisch 1 jaar en 3 mnd. Vonnis 1 jr. gevangenisstraf. K. B., Broek op Langendijk, dief stal van stookolie, eisch 8 mnd., vonnis 4 mnd. gevangenisstraf. T. J. en A. v. d. M., Aartswoud diefstal van hout, eisch 1 mnd.. vonnis 2 weken gevangenisstraf. F. Kn., Ursem, rijwieldiefstal te Heerhugowaard, eisch 1 jaar, von nis vrijspraak. M. T. G. en M. T., Anna Paulow na, heling van koek, kaas enz., eisch 1 mnd. en 5 mnd., vonnis 1 mnd. en en 4 mnd. gev. D. B., Den Helder, diefstal van kippen, eisch 5 mnd., vonnis vrij spraak. De Secr.-Gen. van het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de distributie diensten aan personen, die in bij zondere gevallen in aanmerking komen voor de verstrekking van kousen boven het aantal dat op de textielkaart verkrijgbaar is, op aanvrage speciale G-punten en kousenmachtigingen zullen uitrei ken. Er worden twee soorten kou senmachtigingen verstrekt, één voor personen van drie jaar en ouder (met zwarten opdruk) en één voor kinderen beneden den leetfijd van drie jaar (met rooden opdruk). Op deze kousenmachtiging staat het aantal kousen vermeld, dat op de machtiging mag worden ge kocht, De winkelier dient naast de machtiging echter tevens het vereischte aantal punten in ont vangst te nemen. Voor bijzonderheden betreffende de opzending der kousenmachti ging, worden handelaren verwezen naar de in de bladen op te nemen desbetreffende officieele publicatie. Met ingang van Maandag 16 Maart is de ijstoeslag van tien cent per H.L. bij het aan hhis be zorgen van kolen ingetrokken. Van dien datum af zijn dus weer de officieel vastgestelde maximum- huisbrandprijzen van kracht. De gemachtigde voor de prijzen vestigt er de aandacht pp, dat bij het af halen van kolen door particulieren bij den brandstoffènhandel, volgens voorschrift een korting van mins tens 10 cent per H.L. moet worden gegeven. De secr.-gen. van het Dep. van Landbouw en Visscherij maakt be kend, dat tot en met 21 Maart a.s. de met „226" genummerde, voor gort e.d. aangewezen bon van de bonkaart algemeen, tevens recht geeft op het koopen van* 250 gram aardappelmeelvlokken. Hetzelfde geldt voor de na 21 Maart a.s. voor gort e.d. aan te wijzen bonnen van genoemde kaart. Aangezien tot dusver aardappel- vlokken slechts verkrijgbaar waren op den havermoutbon, was het, nu geen bon voor havermout is aan gewezen, niet mogelijk aardappel meelvlokken te koopen. Door de aanwijzing van den geldigen gort bon voor dit doel, wordt men dus in de gelegenheid gesteld voorn, artikel alsnog te betrekken. De aandacht wordt er op geves tigd, dat het hier betreft het uit- verkoopen van den nog bij den handel aanwezige voorraden. De secr.-gen. van het Dep. van Landbouw en Visscherij maakt be kend, dat bij de plaatselijke distri butiediensten op nader te bepalen tijdstippen in het tijdvak van 20 tot en mét 31 Maart 1942, de aanvraag formulieren voor extra rantsoenen zeep kunnen worden afgehaald. De formulieren moeten op een door den plaatselijken distributiedienst vast te stellen datum ingeleverd worden. Er zullen extra rantsoenen ver strekt worden voor een periode van twee maanden, ingaande 1 April 1942, aan melkers, aan perso nen, die zoogenaamden „vuilen ar beid" verrichten en aan bedrijven, waarin zoogenaamde „vuile arbeid" verricht wordt. Gediplomeerde bakers, kraam verzorgsters enz. zullen geen extra rantsoenen ontvangen, voor zoover zij per 1 Februari j.1. voor een pe riode van 6 maanden extra rant soenen ontvangen hebben. Italiaansch Weermachlbericht ROME, 17 Maart (Stefani). Het weermachtbericht luidt als volgt: Ten Zuidoosten van Mekili heb ben Italiaansche en Duitsche pant serauto's vijandelijke afdeelingen verrast en zwaar geslagen. Vier kanonnen met bijbehoorende muni tie en tractoren werden veroverd, tientallen soldaten gevangen geno men en twee batterijen en twee pantserauto's vernield. Vijandelijke kolonnes in bewe ging in de omgeving van Ain el Gazala en haveninstallaties te To- broek zijn door Duitsche vliegtuig formaties aangevallen en aan een nauwkeurig bombardement onder worpen. Tijdens luchtgevechten vielen drie getroffen Curtiss-toe- stellen op den grond te pletter. Tijdens een luchtaanval op Beng- hazi is een bommenwerper neer geschoten. Britsche vliegtuigen lieten bommen vallen op de streek van' August en Syracuse. Redevoeringen in mineur. BERLIJN, 17 Maart. De A.N.P.- correspondent meldt: Heden was het de 100ste dag van Amerika's intrede in den oorlog, zoo deelde radio New York mede. Maar men gaf te dier gelegenheid geen optelling van de in die korte spanne tijds geleden verliezen, noch herinnerde men aan de grootspre- kerijen van 101 dagen geleden dat men gemakkelijk in drie maanden Japan zou vernietigen. Zelfs de gebruikelijke aankondi ging van wat men wei allemaal in de toekomst zou gaan bouwen, was in mineur gehouden. Naar het Hdbl. verneemt, ligt het niet in de bedoeling van het be stuur van den Nederlandschen Schaakbond dit jaar een wedstrijd uit te schrijven om bet persoonlijk kampioenschap van Nederland. Het voornemen bestaat echter wel, om een soort uitdagingswedstrijd te or- ganiseeren, een tweekamp tusschen dr. Max Euwe, den tegenwoordigen kampioen en een uitdager, hetzij dan Kramer of Cortlever of eenige andere sterke speler, die zich daar voor aanmeldt. Om scheepsrnimte te sparen. STOCKHOLM, 17 Maart (DNB.) - Naar uit Londen gemeld wordt, is daar van officieele zijde bekend ge maakt, dat met ingang van 1 Juni de kleedingrantsoeneering met on geveer 25 pet wordt verminderd. Men hoopt door deze beperking in de textielindustrie ongeveer 50.000 arbeiders vrij te maken voor een taak, welke van belang is voor den oorlog. Er zullen vereenyoudigin- gen in de kleeding aangebracht wor den (geen omslagen in broekspij pen, vermindering van het aantal zakken en knoopen e.d.) De Lord President, Sir John An- dersen, heeft gisteravond voor de Engelsche radio een toespraak ge houden en verklaard, dat de nieu we beperkingen voor kleeding ben zine, brandstoffen geschieden om vooral scheepsruimte te besparen. Tevens maakte Anderson bekend, dat bijna 60 pet. van de hulpmidde len van Engeland voor regeerings- doeleinden worden gebruikt, ver geleken met nog geen 20 pet. vóór den oorlog. Hij wees er op dat nog „andere maatregelen moeten vol gen". „Onze toestand'zoo ging hij voort, „eischt de uiterste inspan ning van de geheele natie. Wij heb ben reeds veel laten vallen, maar wij kunnen nog steeds meer dingen schrappen en in de komencje maan den zuilen wij dat ook moeten doen. Wij willen volstrekt niet alleen vrijwillige offers eischen. Wij wen- schen gelijkheid van offers en moe ten derhalve een spaardwang op leggen." 183. Loopen jongens! Gelukkig, ze kwamen bij een diepe greppel van droog zand. Die zou het vuur wel stuiten en tegenhouden. Eenmaal daar doorheen begon het terrein te stijgen en toen ze boven op een hel ling waren gekomen, zag Piet een paar ^tukken hout liggen, waar nog op te ontcijferen viel: Verb e T eg ng. Wat is dat nu weer voor Katjineesch? Nogal duidelijk, meen de de vliegenier wat anders dan „Verboden Toegang". 'er? zal Abdijsiroop dadelijk die nare hoest temperen en snel doen verdwijnen. De slijm komt los. Borst en keel worden verzacht. Vanouds beproefd bil hoeet, griep, bronchitis, sstbms. AKKER'S 's Wereldsbeste Hoestsiroop p EN interessante huurkwestie wordt gesteld door den heer R. B„ te S., met de volgende vragen: Een huis is verhuurd voor f5.— per week. Kan de verhuurder deze huur verhoogen? Zoo ja, waar kan hij zich vervoegen om dit gedaan te krijgen? v Een geval doet zich b.v. zoci voor, De eigenaar kan van de huur de rente en b ij komende kos ten niet betalen. Is dit een wette lijke of gegronde reden om de huur te verhoogen? Indien een eigenaar van een huis, zelf een ander huis huurt en in het huurcontract staat vermeld, dat hij op een .bepaalden datum de woning moet ontruimen, heeft hij dan het recht om den huurder van zijn eigen huis, de woning op te zeg gen, om zelf dit huis te kunnen be trekken? Hoe moet hij handelen in deze gevallen? ANTWOORD: Verzoeken om tot verhooging van huurprijzen te mogen overgaan, dienen te worden ingediend bij het bevoegde Prijzenbureau voor On roerende Zaken. Bevoegd is het Prijzenbureau, in welks ambtsge bied het onroerende goed gelegen is. Als Prijzenbureaux ziin aange wezen de hoofden van dienst, be last met het bouw- en woningtoe zicht in een groot aantal gemeen ten. Voor nadere gegevens kan men de Nederlandsche Staatscourant van 3 December 1941 raadölegen. Een verzoek als bovenbedoeld is niet noodig, indien de voorgenomen verhooging zoodanig is. dat het nieuwe prijspeil nog blijft beneden dat van 9 Mei 1940 of. indien het object op dien datum niet verhuurd was, beneden dat, hetwelk laatste- geval moet een verzoek tot verhdb- ging worden gedaan, lijk vóór 9 Mei 1940 gold In het door inzender sub II omschreven De omstandigheid, dat een eige naar-verhuurder zelf in zijn huis wil gaan wonen, is op zich zelf geen reden zijn huurder tot ontruiming te dwingen. Hierin voorziet het Huurbesohermingsbesluit 1941, op genomen in het Verodeningenblad van 26 April 1941. De wederzijdsche belangen van huurder en verhuur der worden in geval van een actie tot ontruiming afgewogen door den bevoegden kantonrechter, tot wien de huurder zich bovendien reeds bij een dreigende ontruiming, bijv na opzegigng door den verhuurder, kan wenden. ZWARTE HANDEL. Een abonné uit Den Hel der wil van ons vernemen in wel ken winkel in zijn woonplaats groente gekocht kan worden tegen prijzen als in de publicaties (behel zende de maximumprijzen) worden vermeld. In Den Helder zou dit nergens het geval zijn. Wel. en dat geldt dan ook voor vele andere artikelen, zooals groen te, fruit, koffie, vleesch e.d. op een met name genoemde plaats, doch tegen ongehoorde prijzen, o.a. 3 gulden voor een pond spek. 2,50 gld. voor een pakje sigaretten Inzender vraagt tenslotte of in dien zwarten handel niet kan wor den ingegrepen, omdat het aldus zooals hij zegt „te erg" is. ANTWOORD: Het komt ons wel wat onwaarschijn lijk voor, dat de toestand in Den Helder zou zijn als inzender be weert. Inderdaad maken tal van groentehandelaren zich schuldig aan overtreding van de prijsvoor- schriften. doch dat dit met alle handelaren het geval zou zijn, wil er bij ons niet in. Slikken de in woners van Den Helder dat zoo maar, zonder meer? Er zou toch wel iemand geweest zijn. die de be treffende autoriteiten had gewaar schuwd. Bovendien zou de politie toch ook op schromelijke wijze, in haar taak te kort geschoten zijn. in dien zij aan dien toestand geen ein de gemaakt had. Ook Den Helder heeft zich aan de prijsbeheersching te houden en mocht inzender van oordeel zijn, dat dit niet het geval is. dan advi- seeren wij hem dit ter kennis van de politie te brengen. Doet hij dit niet, dan is hij zelf mede schuldig aan liet voortbestaan van $en te recht gelaakten toestand. Hetzelfde advies kunnen wij ge ven in antwoord op zijn klacht over den welig tierenden zwarten han del. Gij noemt ons de plaats waar deze handel gevoerd wordt. Brengt dit ter kennis van de politie en mocht het buiten de competentie van de Nederlandsche politie val len, stel er dan de Duitsche politie- instanties mede op de hoogte. In dien uw klacht juist is, zal één de zer instanties ongetwijfeld krachtig ingrijpen. FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD Nochtans behoorde dr. Jurrians niet tot die categorie geleerden, welke hun vrije uren bij voorkeur productief plegen te maken met het verzamelen van nog meer wijsheid in een of andere muffe studeerkamer. Hij zorgde er wel degelijk voor met zijn t(jd mee te gaan, zij het dan niet uitsluitend op wetenschappelijk ge bied, want daarnaast vond h(j nog ruimschoots gelegenheid zich te wij den aan de belangrijkste evenemen ten op het terrein van kunst en sport, die beiden zijn volle sympa thie genoten. Zoowel ln de schouw burgen en concertzalen als op de sportvelden behoorde hij tot de vaste bezoekers en ook buiten zijn dage- Hjkschen werkkring telde hij tallooze vrienden en bekenden, die den jon gen dokter met z(jn innemend uiter lijk en altijd opgewekt humeur een warm hart toedroegen. Wanneer dr. Jurrians één eigen schap had, weike een enkele maal wel eens aanleiding gaf, dat de sym pathie, die men hem allerwegen toedroeg, op den achtergrond werd geschoven, dan was het zijn wat al te groot zelfvertrouwen, dat van tijd tot tijd den vorm aannam van een lichte arrogantie. Hij ging amicaal om met elkeen, maar als zoovele ge studeerde menschen, zocht hij voor alles een wetenschappelijke verkla ring, en dat werkte er wel eens toe mede, dat hij zij het vaak onbe wust eenige minachting aan den dag legde voqy de, niet op de we tenschap gefundeerde meening van anderen. Ook Sanders, die zich in de eerste plaats op de practische re cherche toelegde en zich daarbij ook wel eens door gewaagde hypothesen en oogensohijnlijk lichtvaardige con clusies moest laten leiden, had dit meermalen ondervonden, doch hij kende dr. Jurrians eveneens als een bijzonder knap criminalist en daar om zag hij diens kleine hebbelijk heden gaarne door de vingers. „Morgen, Sanders, mijne heeren," grootte hij joviaal, den inspecteur haastig de hand reikend en met een hoofdknik in de richting van de an deren. Toen plotseling den reporter herkennend, stak hij ook deze met een schertsende opmerking de hand toe: „Aha, de „Mercuur" heeft weer de primeur. Goede relaties bij de po litie ziin goud waard; zorg er voor, dat u ze behoudt, meneer Wils!" En zich daarop weer tot den inspecteur wendend: „Wat is er aan de hand, Sanders? Een interessant geval? Je hebt even moeten wachten, maar ik ben net terug uit Haarlem." Hij begaf zich naar den man op den divpn, onderzocht vluchtig de wond aan diens slaap, raapte daarna de revolver van den grond op en bekeek het wapen nauwkeurig. Bij na vijf minuten verliepen voor hij zich weer tot den inspecteur richtte. „De kogel ligt waarschijnlijk in de hersenen. Eén schot, maar dat is dan ook raak geweest." Vijf patronen, welke hij uit het magazijn had gehaald, lagen in zijn geopende hand. „Belgisch fabrikaat uit den oorlog. Zegt natuurlijk niets. Er zijn millioenen van die patronen in den handel en er wordt op het oogenblik danig mee gesmokkeld. Ook de revolver ls er een van het soort, dat elke burgerman tegen woordig in huis heeft. Zelfmoord?" „Wat denkt u er zelf van?" vroeg Sanders voorzichtig. „Hm, alles wijst er op. De houding van den man, de plaats van de re volver, de schotwond... Is het de bewoner van het huls?" „Neen," antwoordde Sanders, nog steeds eenigszins bedachtzaam. „De bewoner is het niet. Dat is juist het merkwaardige van het geval. Nie mand kent dien man; geen van ons, ook de huishoudster niet, heeft hem ooit eerder gezien. Acht u het waar schijnlijk, dat iemand een vreemd huis binnen dringt om zich daar van het leven te berooven?" - Dr. Jurrians lachte even kort. „Je beantwoordt m'n vraag met een te genvraag, brave vriend. Laten we zoo nog even blijven doorgaan. Ts mr. van Opweeghen afwezig? Was het huis tijdelijk onbewoond? Hoe is die man hier ontdekt? Sanders deelde den deskundige nu in het kort mede, wat hem zelf be kend was. Slechts een enkele maal onderbrak dr. Jurrians met eèn korte vraag dit relaas. Aan het eind daar van occupeerde h(j zich weer geheel met het slachtoffer op den divan. Hij schonk nog eens opnieuw zijn aan dacht aan de wond by de slaap, on derzocht de sporen van mastiek, waarvan Sanders hem had verteld en nam daarna een kleine loupe uit zijn vestzak om eenige bloeddrup pels, welke op het karpet zichtbaar waren, wat nauwkeuriger te bekij ken. Plotseling stiet hij een lichte kreet uit; op hetzelfde oogenblik kwam hij overeind met een lorgnet, welke hij onder den divan had ge-1 vonden. Het was een moderne pince- nez; de glazen waren in zwart mon tuur gevat. Terwijl de inspecteur na derbij trad, hield dr. Jurrians de lorgnet zoo voor de oogen, dat htj er door heen kon zien. Wederom liet h(j een kort lachj hooren. „Dat is een bril, die jij ook kunt dragen, Sanders, zonder je oogen te bederven. Gewoon -ensterglas ver moedelijk afkomstig uit een of an dere zaak in bruiloftsartikelen!" „Dje behoorde dus tot de grimee ring," concludeerde Sanders. „Weer een bewijs voor m'n veronderstelling, dat de man voor dengeen, die hem vergezelde, onbekend wenschte te blijven." „Voor den man, die hem verge zelde Je bent er dus stellig van overtuigd, dat hij door Iemand hier heen is gelokt met het doel hem te vermoorden?" Wordt de mogelijkheid van zelf moord zonder meer overboord ge worpen?" „U zult me moeten toegeven, dok ter," zei Sanders ernstig, „dat de aanwijzingen, welke wij tot dusver hebben verzameld, niet ln de eerste plaats het vermoeden van zelfmoord opwekken. Waarom zou lenand, die met het duistere plan rond'oopt een eind aan zijn leven te maken, zich grimeeren?" (Wordt vervolgd.) DONDERDAG 1» MAART 1M«. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymna stiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Ochtend gymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Zang met pianobegeleiding. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Viool met pianobegeleiding en gramofoonmu ziek. 12.00 Trans Wouters en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 De vroege snij bloemen. 13.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 14.00 Zang met pianobege leiding. 14.30 Klarinet en piano. 15.00 Zang en piano. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Zondag IV van den Heidelbergschen Catechismus. 16.20 Gramofoonmuziek. 16.30 Revida-Sextet. 17.15 B.N.O.: Nieuws-» economische en beurs berichten. 17.30 Gevarieerd programma. 18.00 Sport en lichamelijke opvoeding. 18.30 Ge varieerd programma. 18.50 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 19.00 B.N.O.: De wereldmeening uit vreemde kranten. 19.10 Gramofoonmuziek. 19.20 Concertgebouworkest en solist. 20.05 Gramofoonmuziek. (Vanaf 20.15 Alleen voor de Radiocentrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken». 20.15 Uit de werk plaatsen van onze beeldende kunstenaars. 20.30 Concertgebouworkest en solist. 21.15 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 22.0024.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgelcon cert (opn.h 10.40 De voorjaarskleeding van Vader en Zoon» vraaggesprek. 11.00 Gramo foonmuziek. 11.20 Ensemble Prancis Keth. 12.00 Orkest Malando en solist. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Otto Hendriks en zUn orkest. 13.45 Voordracht. 14.00 Om-en-Om programma. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Viool en piano. 16.00 Omroep orkest. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.30 Verkeersfantasie. 18.45 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 19 15 Brandende kwesties, causerie. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Wat Nederland schrijft. 20.00 Gramofoonmuziek. (Vanaf 20.15 Alleen voor de Radiocentrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.15 Orgelconcert. 20.40 Radiotooneel. 21.00 De Speellieden en Klaver Drie. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toelichting op het weermachts- bericht 22.10—22.15 Avond wijding. Hoofdredacteur: A. R. Jonker behagen. - Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws: Fred Groot, Schagen. - Bin* nenland en Stadsnieuws Den Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2