Geruchten „Nederlandsch Instituut voor Voikshuishoud- kundig onderzoek'' ingesteld KLEIN JOURNAAL Marktberichten Stadsnieuws zonder grond SCHAGEN Oplichters van kleding stukken aangehouden Een stem voor de Sciiager ambachtsschool Concentratie van Waterschappen Maandag beginnen de scholen weer Een kat in den zak Gemeentelijke besluiten De nieuwe distributie bescheiden Economische onderzoekin gen tav. de^Nederl. Volkshuishouding Daitsche cultuurscheppers georganiseerd Zelfbestuur in Litauen, Letland en Estland Turkschc politiek van straffe neutraliteit Over een denkbeeldige l*»t van „1500" slacht offers. Sedert «enige dagen circuleert •n Den Helder een gerucht, dat er op neer komt, dat zich ten raadhuize een l^st zon bevin den, bevattende een 1500 na men van gesneuvelde marine mannen in den strijd om Indië. Ook wy hadden dit gerucht vernemen, doch weigerden er geloof aan te schenken. Nu evenwel bitykt, dat dit gerucht onder velen groote consternatie teweeggebracht heeft, nu Njjkt dat^ zelfs personen uit het bin nenland naar onze stad komen reizen, teneinde inzage van de HJst te verzoeken, leek het ons gewenscht te bevoegder instan tie naar een en ander te infor- meeren. i Ons bleek, dat er van een dergelijke ljjet geen sprake is. Wel wees men ons er op dat hier toch wel op zeer onver- antwoorde'.jke wjjze geruchten de wereld ingezonden worden. Geruchten, die ten eenenmale van lederen grond ontbloot zijn. Wjj hopen neet dit dementi te bereiken dat alle betrokkenen zich de zorgen uit het hoofd bannen. Hieraan kan nog worden toe gevoegd, dat de namen van ^slachtoffers, die er «literaard gevallen zijn, eerst over ge- ruimen tjjd verwacht kan wor den. Bij de Ncöerlaadsche vrijwilligers der Wafien SS Eca vrooiijk sneeuwbalgevecht. (SS-Fritz-Sfapf-Pax Holland m) OOK IN OKEE OMGEVING SLACHTOFFERS. De politie te Heemstede heeft aangehouden K. P. en D. H. uit Amsterdam, dÊe zich in ongeveer 25 gemeenten, verspreid over de provincies No«>rdholland, Zuidhol land en Utrecht, hebben schuldig gemaakt aan oplichting. Zij be werkten sincte begin Februari van dit jaar deze streken en gaven zich uit voor colporteurs van verschil lende bekende stoomerijen en ver verijen. Door bovendien een lagen prijs te noemen voor de kleeding, die voor reiniging vrerd meegegeven, werd het afgeveia aanlokkelijk gemaakt. Bij onderzoek is gebleken, dat deze coiporteura in geen enkel dienst verband tot de door hen genoemde zaken stonden. Een groote hoeveel heid costsums, jassen, japonnen, enz., werd aan hen afgegeven. Zij hebben zSch deze kleedingstukken toegeëigend en blijkbaar verkocht aan koopers op markten te Leiden, Purmerexid, Alkmaar en Zaan dam. Naar deze, kleeding wordt thans door de politie een uitgebreid on- derzoelt inejsteld. Ook in Schagen en omgeving hebben de heeren met succes ge werkt* Nlaar aanleiding van de artikelen in ons blad over plannen tot stich ting van een Ambachtsschool te de zer plaatse, ontvingen wij thans ook de stem van een anderen prak tijkman, het hoofd der 0. L. School aHhier, den hr. J. L. H. J. Westen berg, die een pleidooi houdt ten gunste van een Schager Ambachts sfchool. De heer Westenberg schrijft ons (geheel in de nieuwe spelfipgV: „Wanneer we in de eerste plaats eens nagaan, welke kinderen het meest een Ambachtsschool bezoe ken, dan bliikt al heel gauw, flat het merendeel dezer kinderen af komstig is uit de arbeidende bevol king- Deze arbeidende bevolking weet zich weliswaar d\>or wijs en zuifiig beleid door het leven te slaan, maar toch is het vaak zo, dat zij geen extra-uitgaven kunnen voteren hun kinderen naar de Ambachtsschool te Den Helder of Alkmaar te zen den. Juist voor deze -grote categorie van menschen lijkt het ondergete kende toe, dat Schagen als centrum gemeente bij uitstek geschikt is een Ambachtsschool te mogen bezit ten. Vele men m van het platteland zouden hun kinderen met geringe kosten naar Schagen kunnen zen den. Het dure en tijdrovende trein reizen wordt er in ieder geval door voorkomen. Het zou niet ondienstig zijn in dit opzicht eens een enquête in te stellen bij de Heren Hoofden van Scholen in de omliggende Gemeen ten. Zij zouden wellicht kunnen be vestigen, dat tal van ouders hun kinderen gaarne het Nijverheids onderwijs hadden willen laten vol gen, maar dat zij óf om de af stand, óf om de te grote kosten, óf om beide, hiervan hebben moeten afzien. Wanneer we voorts telkenjare de geweldige toeloop van leerlingen zien voor de Ambachtsscholen re Den Hejder en Alkmaar, waarbij telkens tientallen en tientallen leer lingen worden afgewezen, dan blijkt daar reeds'de behoefte uit, onze aandacht aan het Nijverheids onderwijs te besteden en verrui ming van dit onderwijs mogelijk te maken. Nemen we nu bovendim nog in ogenschouw, dat er ontwerpen ge reed gemaakt worden voor een 8- klaSsige lagere school, dan kan, be houdens goedkeuring der autori teiten, de topklasse dier school voor sommige leerlingen vervallen Wanneer zij eerder afvloeien naar een Ambachtsschool, dan kunnen deze leerlingen daar reeds eerder in een bepaalde richting worden opgeleid. Waar in de laatste jaren het te ver doorgevoerde intellectualisme op de diverse scholen meer en meer op het tweede plan begint te gera ken en er steeds meer vraag komt naar geroutineerde, vakbekwame arbeidskrachten, lijkt het onderge tekende toe, dat er zich voor het sticjiten van een Ambachtsschool te Schagen wel gunstige perspectie ven openen. En nu moge men aanvoeren, dat Schagen en Omgeving geen Indus triecentrum is. Maar het is opmer kelijk, dat bijna alle Ambachtsscho len in ons land goed floreren en in geen geval qver gebrek aan leer lingen te klagen hebben. Gemeenten als Enimen, als Den Briel, die ook geep Industriege meenten zijn, hebben bloeiende Ambachtsscholen. Vaak is het toch zo, dat wanneer de m o g e 1 ij k h e i d er is, derge lijk onderwijs te volgen, het daar- na'pas blijkt, welk een behoefte er aan een dergelijke inrichting is geweest." (Tot zoover de heer Westenberg. Alvorens wij nader op deze inte ressante schoolkwestie ingaan, zou den wij gaarpe nog de stemmen van meerdere belanghebbenden o.a. van ouders beluisteren Red.) VOORSTELLEN TOT INGRIJPEN DE WIJZIGINGEN IN HET WA TERSCHAPSWEZEN IN NOORD HOLLAND. D EEDS lang bestaan er plan- nen tot concentratie van waterschappen in Noord-Hol land, door ophefiingvan ban nen. Het ligt thans in de bedoeling de territoriale concentratie van waterschappen voort te zet ten, niet alleen door opheffing van bannen, maar ook door het onder één bestuur brengen van verschillende polders. Utigangs- punt zal daarbij zijn, dat voor samenvoeging slechts die pol ders in aanmerking komen, welke gemeenschappelijke be langen hebben. De wenschelijkheid van sa menvoeging zal overigens niet uitsluitend uit een oogpunt van bemaling moeten worden be oordeeld, doch ook geheel an dere nmstandicheden zullen Voorloopig alleen 's mid dags lessen. Na een gedwongen vacantie van eenige weken beginnen Maandag de Lagere Scholen weer met het geven der lessen, aldus vernemen wij van Gevoegde zijde. Men dient hierbij in aanmerking te nemen, dat het hier een voorne men betreft, hetwelk nog door di verse maatregelen Belemmerd kan worden. Zonder tegenslagen echter zal de jeugd Maandag weer naar school gaan. Men houde er rekening mede, dat alleen gedurende de middag uren les gegeven zal worden, met uitzondreir.g van de school Wn de Vlschmarkt, die juist 's morgens uitsluitend les heeft. Gedurende den middag zal in dit gebouw een andere school ondergebracht worden. Wat school en 6 aan den Paral lelweg betreft, hiervoor blijft de re geling bestaan, zooals die thans is, namelijk een rouleersysteem. De B.L.O.-school, die het voor nemen had met geheele dagen te gaan beginnen, verkeert in moei lijker omstandigheden, aangezien men niet meer de beschikking over dit gebouw heeft. Ook hiervoor zal men echter zoo spoedig mogelijk een gunstige regeling zien te treffen, Speciaal wordt nog op het navolgende de aandacht geves- tigd: het ls de bedoeling dat de leerlingen niet allen in eigen scholen terugkomen. Door diver se omsta? tingheden is dit na melijk niet mogelijk. Het is ech ter noodzako>jJk, dat alle kin deren zich wel aan de eigen school Maandag melden. Hier- over verschijnt overigens nog een officieele publicatie, waar naar wij verwijzen. Wat de georganiseerde lessen van de heeren Hendriks en Gravemaker betreft, de cu~9C3 van den eerste gaat nog door. Het blijkt dat deze praktische cursus een groote mate ven belangstellin gesorteerd heeft. Een zeer groot aantal kinderen was lederen dag daaibij vertegenwoor digd. Behandelde de heer Hendiks prak- Mijn vriend Arie (hij heet anders, hoewel ook zijn naam met een „A" begint) zat eergisteren in den trein van Alkmaar naar Nieuwediep tegenove. mij en zag er vergenoegd uit. Dat was precies de eerste maal sedert een kleine twee jaar en het was te begrijpen. Al dien tijd was Arie namelijk gedoemd geweest tusschen Den Hel der en Zaandam of daaromtrent heen en weer te reizen. Tweemaal per dag Noord-Holland op en af te treinen gaat een maand goed. De tweede maand wordt het al minder gezellig en de derde maand hangt het iemand stierlijk den keel uit. Gezwegen over de resteerende 21 maanden. Na rijp beraad is in Arie's gezin echter besloten zich verder te gaan aa .sluiten bij de kaste der Piet Heynen en eergisteren was het de allerlaatste maal, dat hij met ons via Alkmaar, Pancras, Heerhugo- waard, Noordscharwoude, Schagen, C desluis, Anna Paulowna, Bree- zand, Koegras, De Kooy naar z'n bakermat boemelde. 't Was, waarlijk, een feestelijk ge beuren en men kon 's mans blijd schap van zijr aangezicht aflezen. Hij had het over z'n 'voortuintje, over het zaai n van spinazie, over de vreugde van het steken van de eigen beenen onder de eigen tafel, en over de verrukkingen van het slapen onder de eigen hanebalken. Ko tom... Arie beleefde een dag der dagen en wij allen, die onze ziel verder in de verstrooiing in lijd zaamheid zullen moeten bezitten waren lichtelijk jaloers en keken met afgunst naar de groote vreug den van onzen maat, die voor de laatste maal s mwezig was. Bij het Heldersche station vond het a scheid plaats. Wij waren allen min of meer geroerd. Tenslotte deelt men niet voor liets twee jaren lang lief en leed. 't Deed pijn de band thans te zien e-breken. Dien avond zaten wij weer in de coupé. Ditmaal onder Arie. Wij bespraken in en breede diens moed en haalden nog menige prettige herinnering op. Wie beschrijft ech ter onze opperste verbazing, toen op het laatstg moment de deur van het compartiment opengegooid werd en... niemand minder dan Arie bin nenstormde. We waren sprakeloos... Nadat Arie p adem gekomen was hoorden we het. Nadat dien dag de verhuiswagen boedel uitgeladen had, bleek er "en zak te ontbreken. En dat was de zak, waarin men de kat zoolang opgeborgen had. 'n d-.* beteekende, dat Arie dien zelfden avond opnieuw naar de Zaan mocht re?z - t leinde dit huiselijk roofdier uit zijn isolement te ver lossen en het naar noordelijker stre ken te vervoeren. Arie is altijd een groot dieren vriend geweest. Uit zijn_ reactie op dit gebeuren meen ik echter te moeten opmaken, dat hij van stonde af aan alle beest In het algemeen en katten in het bijzonder yer- wenscht tot In het vierde en vijfde geslacht. tische plantkunde, de heer Grave maker heeft den jonge Nieuwedie- pers iets verteld en laten zien dat hen eveneens ten volle interesseer de, namelijk iets over de veiligheid ter zee, het reddingwezen. Het komt ons voor dat men het Initiatief van beide heeren mag loven en hen zeker ook namens tal van ouders hartelijk mag dan ken. Wijziging Straatnamen. De Burgemeester van Den Helder maakt bekend, dat door hem, op grond van artikel 3 van de Achtste Verordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederland- sche gebied betreffende bijzondere maatregelen op administratiefrech telijk gebied ;n artikel 2 van de Eerste Beschikking ter uitvoering van genoemde Verordening, ter waarneming van de taak van den Gemeenteraad, de ondervolgende be sluiten zijn vastgesteld: 1. Besluit an 28 Februari 1942, tot het berusten in het vonnis der Arrondissements-rechtbank- te Alk maar van 23 December 1941 in zake tegen de N.V. Handels-yereenigin g J. van Nunen en Co., betreffende cl» betaling van geleverde schoolmeuf- beien. 2. Besluit van 10 Maart 1942, to t het wijzigen van de volgende straat namen, zooals daarbij is aangegevetn: a. Wilhelmn'astraat wordt Van Heemskerkstraat b. Ie Wilhelminadwarsstraat wordt Reinier Claeszenstraat; c. 2e Wilhelminadwarsstraat wordt Jan Evertsenstraat; d. Julianapark wordt Stations park. Den Helder, 17 Maart *1942. Nog 1 dag om deze af te halen. Ondanks het feit, dat er met na druk In ons blad vermeld geworden is, dat men Zich stipt aan den datum moest houden voor het afhalen van distributiebescheiden, blijkt bij de laatste uitgifte dat weer verschei dene personen verzuimd hebben zich op den juisten dag aan te melden. Men verzoekt ons thans er op te willen wijzen, Jat al degenen, die momenteel nog niet in het bezit zijn van d nieuwe kaarten, deze alsnog kunnen afhalen op 26 Maart a.s. Met niet genoeg nadruk zij er de aandacht op gevestigd, dat dit in derdaad den -f'.erlaatsten termijn is, verzuimt men ook dezen, dan moet men het straks -onder bonnen stel len. Men doet dus verstamdig dezen datum te noteerer teneinde te voor komen dat men in ernstige moei lijkheden komt.' BURGERLIJKE STAND DEN HELDER, van 17 Maart 1942. Bevallen: G. de LangUfkes (z.1; W. A. D. Boon—Beamsterboer (d.); E. ten Bosch—Kw4nkelenberg (z.) Overleden: C. MastemakerSpil, 80 Jaar. GESLAAGD. Den 17en Maart 1942 slaagde aan de Rijks Universiteit te Groningen voor het candidaatsexamen „Schei kunde" onze vroegere stadgenoot, de heer J. A. Korver. DIEFSTAL VAN HOUT. Eenige personen werden ingere kend, die verdacht worden van diefstal van hout uit onbewoonde woningen. NIET NADER TE NOEMEN. Een persoon werd aangehouden, die verdacht wordt van diefstal van 20.en tevens verdacht wordt van niet nader tc noemen hande lingen te hebben gepleegd. LEEGGEPLUNDERD. Een bewoonster van de Weststraat deed aangifte dat uit haar huis een hoeveelheid goederen, waaronder costumes enz. zijn gestolen, ter waarde van ongeveer 600,—. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld. daarbij in aanmerking dienen te worden genomen, b.v. hoogte ligging, waterkeering, enz., als ook beperking van bestuurskos- ten e.d. Het ligt in de bedoeling voor de daarvoor in aanmerking komende waterschappen de mo- geliikheld van samenvoeging, geval voor geval, aan be paalde rlchtliinen te toet sen, en, naar gelang van de uit komsten van dat onderzoek, al dan niet tot samenvoeging over te gaan. In de algemeene vergadering op 23 Maart a.s. zal de Vereeniginè van Noordhotlandsche Water schappen over deze belangrijke kwestie beraadslagen. Het bestuur geeft hieroevr o.a. het volgende als zijn meening te kennen. Het plan moet o.i. worden opge vat als een streven lot verbetering van den waterstaatkundigen toe stand van Noordholland in water- schapsvegband. Geenszins als een uiting, dat de waterschanshesturen in de hun opgedragen taak zouden tekort schieten. Het gaat er om of 's-GRAVENHAGE, 18 Maart. Zooals onlangs reeds in persberich ten werd aangeduid, is door den rijkscommissaris dr. Seyss Inquart alhier opgericht het „Nederlandsch Instituut voor Volkshuishoudkun dig onderzoek". Het doel dezer stichting is het verrichten van on derzoekingen op het gebied der Ne- derlandsche volkshuishouding Het bestuur over de stichting wordt uit geoefend door 'n curatorium, waar van door den rijkscommissaris als leden zijn benoemd: Geheimrat prof dr. Ernst Wagemann, president van het ,J)eutsches Institut für Wirt- schaftsforschung", voorzitter, als mede de he.eren F. B J. Gips, direc teur der Utrechtsche asfaltfabriek en van Gip's houthandel, lid der organisatie-commissie (commissie Woltersom te 's-Gravenhage), D Koudijs, voorzitter van de bedrijfs groep „Levensmiddelen-industrie te 's-Gravenhage, dr. L. P. Krantz, firmant der lakenfabriek Krantz en Zonen te Leiden, lid der commissie Woltersom, de oud-minister van Landbouw dr. F. E. Posthuma, ge neraal -adviseur van don Neder!. Landstand te 's-Gravenhage. Mr J. Robert3oh, directeur-sgcr. der Ned Bartk te Amsterdam en is mr dr. H. J. von Brucken-Fock, voorheen leider van het bureau van den Raad voor Volkshuishouding der N.S.B. en voormalig hoofdredacteur van het tijdschrift „De Nederland- sche Volkshuishouding" te 's-Gra- venhnge, met de leiding van de loo pende zaken van, het instituut als directeur-door den president belast. Het doel van het instituut be staat in het doen of inopdracht geven van economisch^- onderzoe kingen t.a.v. de Nedorlandsche volkshuishouding, hare tegenwöor- Verplichting voor Duitschers tot aanmelding bij de Reichs- kulturkammer. Het Rijkscommissariaat ddfelt mee: De in Nederland woonachtige Duitsche cultuurscheppers worden lid van de Reichskulturkammer resp. haar onderdeelen. Ter registra tie van deze cultuurscheppers en ter behartiging van hun belangen is als „Beauftragter der Reichskul turkammer für die Niederlande" de leider der afdeeling cultuur van het rijkscommissariaat, dr. Berg leid, aangewezen. Aanmeldingen moeten terstond bij hem geschieden (adres: Kneuterdijk 20, DSta Haag). De toetreding van de Duitsche cul tuurscheppers tot de Néderlandsche Cultuurkamer vervalt daarmede. Deze aanmelding bij den gemach tigde der Reichskultuurkammer moet ook dan geschieden als de betrokkene reeds is ondergebracht bij het Cultuurbureau der N.S.D. A.P. Het wordt lente. Ook de groote stad krijgt haar voorjaarsallures. De terrassen der restaurants tellen weer hun eerste bezoekers. (Pax Holland-De Haan m) de begrenzingen van sommige wa terschappen belemmerend werken voor een doelmatige uitvoering van de hun opgedragen taak of tot het bereiken van den meest ge- wenschten toestand, alsmede om kennelijk gebleken historische fou ten op te heffen. Er zijn in den loop der .tijden tal van kleine polders ontstaan, die vaak financieel te zwak zijn en technisch niet voldoende geoutiï leerd om de aan hen opgedragen taak op de meest gpvvenschte wijze te behartigen. De begrenzingen der waterschappen rijn meerendeels buiten de invloed «feer der moderne techniek gehle ven. Reeds daarom kan het zijn nut hebben hieraan thans aan dacht te schenken, zoodat de plar. nen van Ged. Staten zeer zeker overweging verdienen. dige en toekomstige mogelijkheden, en hare toekomstige plaats in het kader der Europeesche volkeren- huishouding. Vooral m.h.o. op deze lataste taak is het instituut door de persoon van den internationaal bekenden en gewaardeerden presi dent van het „Deutsches Institut tiif Wirtschaftsforschung" (Institut für Konjunkturforschung) te Ber lijn, prof. dr. Ernst Wagemann, nauw verbonden aan laatstbedoeld instituut, op gelijksoortige wijze f aLs overeenkomstige instituten in verschillende deelen van Duitsch- land en in nog andere landen van Europa. De wijze van totstandkoming van het Nederlandsche instituut opent groote mogelijkheden voor een systematische verzameling, co- ordineering en verwerking van reeds bijèengebraehte statistische gegevens ter voorbereiding van de economische satnenwerking der Europeesche, en met name der. C.ermaansche, volkeren in het ka der der geleide economie. Het in stituut zal zoodoende zoowel voor regeering als bedrijfsleven een on misbare vraagbaak en raadgever kunnén zijn waar het geldt de doorvoering dpr geleide economie, zoowel nationaal als continentaal gezien. Het instituut zal in zijn taak wor den terzijde gestaan door een com missie van advies, waarvan o.a. deel zullen uitmaken vertegenwoor digers van instellingen en instan- 'ies, die zirh reeds op het gebied van het economisch onderzoek be wegen, alsmede deskundigen op 't gebied der economisch-onderzoe- kende journalistiek, zulks mede m. h.o. op de uitgave van het tijd schrift. dat als orgaan van het in stituut eerlang zal verschijnen. Het Instituut hoopt binnenkort zijn werkzaamheden te kunnqn aanvangen in het perceel Sophia- laan 12 te 's Gravenhage. Het voor- loonig adres is: Nassauplein 8, 's Gravenhage. tel. 115707. Eigen autoriteiten onder Duit sche contrflle. BERLIJN, 18 Maart (D.N.B.) „De inheemsche bevolking van het bezette gebied in het Oosten heeft gedurende den strijd en de bezetting van het land zooveel bewijzen van haar goeden wil tot samenwerking gegeven, dat het toe.taan van een verstrekkend zelfbestuur mogelijk is", aldus wordt gezegd in een decreet, door minister Rosenberg voor het rijks commissariaat „Oostland" uitge vaardigd. Door dit decreet wordt in de districten Litauen, Letland en Estland een nieuwe regeling gege ven voor het bestuur met verant woordelijke medewerking der lan delijke autoriteiten. De Duitsche leiding in de drie districten vormt een controleerend bestuur, terwijl de rechtstreeksche bestnurswerk- zaamheid door de autoriteiten van het land zelf moeten worden uitge oefend. Het Duitsche gezag en de politieke leiding ressorteeren onder den rijksminister voor het bezette gebied in het Oosten.»- Het landelijke bestuur wordt uit geoefend door de eigen, dus de Litausche Letlandsche en Estland- sche organen en autoriteiten. Met alle mogelijkheden wordt echter rekening gehouden. t ROME, 18 Maart. (Stefani). De Popoio di Roma publiceert een on derhoud, dat haar correspondent te Ankara heeft gehad met den Turk- schen minister van buitenlandsche zaken, Saradzjogloe, die o.a. ver klaarde, dat de doeleinden der bui tenlandsche politiek van Turkije gebaseerd zijp, op een straffe neu traliteit, die Turkije besloten is te gen een ieder te verdedigen. De president der Turksche repu bliek, Ismet Ineunoe, heeft Woens dag in een rede-te Smyrna ver klaard, dat Turkije met bepaalde andere landen zich buiten den oor log kon houden, nochtans de uit werking daarvan merkte. ..Van betrouwbare zijde wordt ge meld, dat h^J. Sovjetconsulaat in de Oost-Anatolische sta^ Van, ge legen in het door Koerden bewoon de gebied, alsmede het Turksche consulaat in Tebris, gesloten zijn. Bovendien wordt vernomen, -van een instantie, die nauwe betrek kingen heeft met Turksche politie ke kringen, dat de laatste dagen in heel Turkije ongeveer 500 commu nisten of personen die van commu nisme verdacht worden, gearres teerd zijn. BR. OP LANGENDIJK, 18 Maart. Aanvoer: 55500 Kg. roode kool f 8.80, 13500 Kg .gele kool f 8.10, 160.700 Kg. Deensche witte kool f 6.20, 1500 Kg. peen f 5.80, 500 Kir. rammenas f 11.50, 1300 Kg. witlof f 28.—.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3