WIJZIGING Marktberichten Stadsnieuws 25 jaar in de visch KLEIN JOURNAAL NEYTS'RECLAME „Fabrieksdirecteur" steelt tabak Uit met de vriendschap.,. ADVERTENTIE TARIEVEN Een ridder keert terug VERHOOGT UW OMZET Brigadier Klok jubileert Wie is de eigenaar? tUcurdetipoU Hermes-nieuws Nieuws uit Urk W1EE1NGEN ANNA PAULOWNA Marktmeester Goedknecht jubileert. Gisteren was het een kwart eeuw geleden dat de heer J. Goedknecht in tl lenst trad bij de Gemeente Den Helder en wel bij den Vischafslag Aartvankelijk benoemd tot Visch- &fslager in tijdelijken dienst volgde op 1 Januari 1918 reeds de vaste aanstelling, die duurde tot 31 Maart 1926. Ingaande 1 April 1926 kfcam - daarop de aanstelling tot markt meester. In het Raadhuis waren aanwezig behalve de jubilaris met zijn geheele familie, wethouder I F. van Loo, de gemeente-secretaris, Mr. Van Bol- huys, dokter Rienks, vrijwel alle hoofden van dienst, de collega's van den heer Goedknecht en voorts diverse anderen. Wethouder Van Loo. Het was de beer Van Loo die als eerste het woord voerde en er op wees dat de heer Goedknecht niet direct den tijd „mee" gehad heeft. Nadat hij aanvankelijk aangesteld werd in een bedrijf dat floreerde duurde het niet lang of er was sprake van een snellen nedergang, een nedergang die zelfs tot een crisis voerde. De heer Goedknecht liet evenwel nimmer het hoofd hangen en steeds zette hij alle zeilen bij om van zijn dienst te maken wat er van te maken viel. De heer Van Loo, die sprak namens het Gemeentebestuur, roemde de- werkzaamheid van den jubilaris en sprak met waardeering over diens inzicht. Eveneens prees hij de tact van den heer G. die met visschers, handelaars en koopers steeds op goeden voet bleef, ondanks de moei lijkheden, die hem dikwijls geboden wedden. Nadat spr. den heer Goedknecht namens het Gemeentebestuur van Den Helder gefeliciteerd had en de mededeeling gedaan dat de burge meester in verband met uitstedig- heid niet aanwezig kón zijn om zijn persoonijke gelukwenschen aan te bieden besloot hij zijn hartelijk speechje, dat met applaus onder streept werd. Een envelop met inhoud wordt aangeboden. De heer Bakker: Namens het personeel van den afslag sprak de heer De Boer. Twin tig jaar werkt deze reeds samen net den heer G. en in al die jaren was er sprake van de beste vorstand houding. Voor dit alles dankt spr. zijn chef en biedt hem, als stoffelijk blijk van waardeering, een schilderij aan, hetwelk een zeegezicht voor stelt. De heer Bakker leest dan nog een waardeerend schrijven voor van den heer P. G. Groot, den betaalmees ter, die eveneens tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn. De heer Teune: De heer Teune voert het woord namens de hoofden van dienst. Het pleit voor de bescheidenheid van den heer Goedknecht, aldus de heer Teune, dat men eerst gisteren van dit pubileum vernam. Dat is mede de oorzaak dat men niet geslaagd Is in het koopen van een passend huldeblijk, hetwelk evenwel binnen enkele dagen afgeleverd zal worden. Met het aanbieden van de beste wenschen namens alle hoofden van dienst besluit de heer T. zijn woor den. De heer Stevenson: Namens de visschers spreekt de heer Hevenson, voorzitter van de Heldersche Visschersvereen. „Sa menwerking". Deze memoreert de Een paar weken geleden sprak ik een groot zeeridder, waarschijnlijk de grootste onder de thans levende garde. Janus Kuiper is z'n naam. Janus woont al een jaar in Alk maar. Hij woont er in een mooi huisje, met een spiegeltje voor de ramen en met brandschoone vitra ges voor de ruiten. Het is een wo ning met alle denkbaar comfort en Zooals laatstelijk iemand het tegen Janus zei: „Daar kon hij oud wor den". Janus heeft het er echter niet naar den 'zin en volgens de laatste berichten zal Nieuediep hem binnen Venkele dagen veer opnemen in zijn midden. Het oude, het schoone, het rus tieke, het historische Alkmaar hing, waarom het te verbloemen, Janus al maandenlang „den strot" uit, om de woorden van den ridder te ge bruiken. „En dik ook". Janus had geen oog voor de schoone bosschages, nog minder 'voor de herten i de Hout en eeist met. recht niet voor de apen. Even min voor de pittoresque straatjes en artistieke geveltjes. Janus had ma»r één verlangst. dat was Niei wediep. Nieuwediep met z'n Marsdiep en z'n Kanaalweg en de Oude Helder en de weinige garde-leden die er overgebleven zijn. Janus keert .erug... Een ridder komt thuis. Thuis, waar hij z'n zee kan hocrep zingen en de westenwind over het dak van z'n woning hoort pijpen- Thuis... .ij de meeuwen en de Jutters, btj het blauwe water en de jagende luchten e dwars overtrek ken. Je kunt ze niet verkassen, deze kerels. En Janus zeer eker niet. Daarom komt hij thuis en zal thuis blijven. d!!f ™alen dat h« samenwerkte met den heer Goedknecht, een contact, dino- ln de beste verstandhou- rI iKVeT P' Hij roemt de voortva rendheid van den heer G. en spreekt d"enfb Uit, dat er voor deze spoedig betere tijden mogen aanbre ien, tijden, waarin de visscherij voor A?= v?e,. Weer toe maS "amen. Als bhjk van waardeering der vis schers overhandig t spr. een fraaie leeslamp. De heer Kemp: Het is de heer Kemp die spreekt namens het voormalig bestuur van de plaatselijke afdeeling van het Nationaal Verbond. Hij uit zijn waardeering voor het werk van den jublaris en wijst op diens groote accuratesse in de functie van pen ningmeester van genoemd Verbond. De heer Goedknecht Tenslotte dankt de jubilaris per soonlijk alle sprekers voor hun vriendelijke woorden, waarbij hij tevens zijn erkentelijkheid betuigt voor de ontvangen cadeaux. Spr. erkent dat de tijden moeilijk zijn, doch hij hoopt op betere toekomst, een toekomst die meer visch bij Den Helder zal brengen. Allen maken van de gelegenheid gebruik den heer Goedknecht de hand te drukken, waarna men pog eenigen tijd bijeen blijft, onder het genot van een eenvoudige versna pering. In 1,917 trad bij de gemeentelijke politie een man in dienst, die aanvan kelijk het timmervak had willen kie zen. Het was J. Klok en uit zijn levensverhaal kan men weer zien, dat het zoo dikwijls heel anders kan loo- pen, dan men veronderstelt. Commissaris Van der Hoeven gaf de levensbeschrijving van Klok vrij uitvoerig weer in zijn toespraak, welke hij bij de huldiging, in de agen tenkamer van het Hoofdbureau hield. Klok, aldus commissaris v. d. Hoeven, kwam ifi 1917 bij de politie en kreeg in het begin straatdienst. In 1918 reeds behaalde hg het politiediploma met aanteekening. In 1926 kwam er een plaats open bij de administratie en daar het gebleken was, dat Klok een bijzondere aanleg had voor admi nistratieve werkzaamheden, werd hg tijdelijk bij de administratie geplaatst. Datzelfde jaar werd Klok tot briga dier bevorderd en de gedachte zal bjj hem opgekomen zijn, dat hij nu wel zijn verdere leven als wachtcomman dant zou slijten. Echter kwam de plaats bij de administratie definitief open en Klok kreeg deze plaats toege wezen. En zoo is het gebleven., Het komt niet veel voor, dat een brigadier bij de administratie terecht komt, doch dit is wel te danken aan Klok's eigenschappen. Het vorig jaar werd Klok een meer passenden titel toegedacht en werd hij bevorderd tot Adj.-Commies le klasse. Bij het Corps spreekt men echter nog vrijwel steeds van brigadier Klok. De bedoelde eigenschappen van Klok omschreef de Commissaris o.a. mét: tact, voortvarendheid, accura tesse en ijver, terwijl Kok's gelijk matig humehr ook opgevallen was. Mede namens den Burgemeester, de Inspecteurs, het politiecorps en de marechaussee bood de heer Van der Hoeven zijn hartelijke gelukwenschen aan. Namens het Gemeentebestuur over handigde hij den jubilaris „de" enve lop met de woorden, dat deze envelop meer uitdrukte, dan blijken kon uit de waarde. Namens het geheele politieperso neel werd den heer Klok een fraaie rooktafel met rookstel aangeboden, terwijl Mevr. Klok in de huldiging be trokken werd door het aanbieden van bloemen. Een driewerf Hoera! zette deze huldiging kracht bij. Anders sprekers. Hoofd-Inspecteur Helder, die daar op het woord verkreeg, noemde Klok de man van de papiermolen. Als een goed molenaar heeft Klok gezorgd, dat de molen immer draaide en steeds goed bij den wind stond. Brigadier Sprengers feliciteerde den jubilaris namens den Algemeenen Nederlandschen Politiebond, waarbij hij eveneens een envelop met inhoud overhandigde. Wachtmeester Vroom bood zijn ge lukwenschen aan namens het Corps Marechaussee. En daarna was het ooganblik aan gebroken, waarop Klok „als man van weinig woorden" zijn dank betuigde voor de treffende huldiging. Hij zeide, dat het werk steeds hem geweest was, als of het zijn eigen bedrijf ge weest ware, hetgeen Commissaris "an der Hoeven aanleiding geeft om dit nog even tot voorbeeld van allen te stellen. „Wanneer alle ambtenaren dat voelden, dan waren wij er!" aldus de Commissaris. Dan is het officieele gedeelte achter en rug en feliciteeren de aanwezigen den heer Klok, echtgenoot* en doch.- ter Een kopje kotfie ^en een stukje muziek houden er daarna nog de ge zelligheid in. Aan het hoofdbureau van politie te Den Helder bevindt zich een hee renrijwiel, met een voorspatbord, waarvan het vooste gedeelte over een afstand van ongevee; vier een- Sr«.t„fSd.w',eAi s d,. rsw.,, w« den ingewacht aan gemeld hoofd bureau van politie. Zondag j.1. nam onze plaatselijke W.S.V. „De Duinkanters" deel aan de door de W.S.V. „Landlust" uit geschreven wandeltocht te Amster- f' om 25 en 15 km. Het weer was best en er werd met 2 groepen ge wandeld. Vooral de jeugdgroep kwam flink jit, namelijk met 34 tippelaar(sters) volbrachtten zij allen het parcours. De grootste groep bestond uit 29 dames en hee- ren; ook zij kwam zonder uitval lers aan de finish. Als belooning ontvingen beide groepen een fraaie groepsprijs, terwijl iedere^ deelnemer een aardige herinnering werd uit gereikt. Dames: C.H.C.Hennes 00. Deze wedstrijd, die practisch over het kampioenschap moest beslissen, is na harden trija in een puntloos gelijk spel geëindigd. Na een aanvankelijk overwicht van C.H.C.dat door een groote schare supporters werd aangemoe digd, nam He -mes het initiatief in handen, de C.H.C.-verdediging'stond echter pal. Tot de rust bleef deze verhouding b itaan. De eerste oogeiiblikken na de rust zijn veel belovend; een uit -ekend schot van mej. Veenhuizen en een prachtig ge nomen strafho-kslag worden resp. door keepster en paal gekeerd. Daarna neemt C.H.C. het heft in handen, doch de Hermes-verdedi- gi. g keert alle gevaar. Met Hermes in den aanval verloopen de laatste minuten onder groote spanning. De kans is g a dat er een extra beslissingswedstrijd noodza kelijk wordt. Rest nog te vermel den, dat het veld buitengewoon slecht was en voor hockey volkomen ongeschikt, wat op het spel van grooten invloed is geweest. Heeren: Alllanco IVHermes 04. Deze wedstrijd werd door Hermes gewonnen, doordat alle spelers stuk voor stuk enkele tempo's sneller waren dan haar tegenstanders. Voor de rust doelpuntten Hemel rijk en Lastdrager, terwijl v. d. Haagen, die een uitstekenden wed strijd speelde, en Ottervanger den stand na de rust tot 4—0 opvoerden. Hermes heeft hierdoor haar kans weten te behouden. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 30 Maart 1942/ Bevallen: D. J. BakkerVan ^ijll, z. Overleden: B. RidderHopman, 73 jaar. TWEETAL. Bij de Jhr. Ger. Kerk alhier komen voor op het tweetal Ds. J. G. van Minnen te Huizen en Ds. M. Baan te NaardenBuseem. POLITIE. Gevonden: een bankbiljet. AAP, NOOT, MIES IN DE DANS ZAAL. De nieuwe le klas van school I wordt ondergebracht in de dans zaal van den heer Van der Goes. Wqensdag 1 April om 1 uur 's mid dags, zullen de kleinen daar met hun juffrouw en met elkaar ken nis maken. GESLAAGD. Opgeleid door mevr. N Muntje- werf-van Eeten, slaagde mej J. Braaf te Den Haag voor het diplo- ma-leerares coupeuse van de Eerste Ned. Modevakschoolvereen., HET EINDE VAN EEN „KUNST- NIJVERHELDSFAJBRIEK". Men zal zich herinneren hoe we enkele weken geleden berichtten, dat uit een kunstnijverheidsfabriek aan de Spanjaardstraat een 1000- tal tegels werden ontvreemd. Deze kwamen later terug, maar de fa briek is inmiddels, na een bestaan van 7 a 10 dagen, weer verdwenen. Althans, de directeur, een iong- mensch van 19 jaar. was heden ge dagvaard ter zake van diefstal van een aantal pakken tabak. Een en ander ten nadeele van den heer P Berkhout, die zijn opslagplaats heeft in hetzelfde gebouw, waarin de bewuste fabriek was gehuisvest. Verdachte A. J. M., die blijkbaar vond. dat ook in dezen tijd een di recteur zijn rookertje behoort te hebben, liet verstek gaan. Hij had werk aangenomen in Duitschland en was voor een jaar van de baan Wat niet wegneemt, dat veroordee ling volgde tot f75 of 20 dagen conform de eisch. WAT ZIJN ZUINIGE LUI? H. W. Q. te Warmenhuizen had oneenigheid met enkele politieman nen„ die hem noodzaakten een vrachtauto te doen parkeeren een. eind van de plaats waar kool moest worden geladen. Die moest nu met een handkar getransporteerd wor den.. wat een massa extra werk gaf Dat bracht hem er toe de dienaren van den H. Hermandad toe te voe gen: „Wat zijn jullie toch "een zul nige lui!" Ter zitting ontspon zich een dis cussie omtrent de vraag: „Wat zijn zuinige lui?" De dienstdoende bri- OUDE OVEREENKOMSTEN VAN DOOR OORLOGSMOLEST GE TROFFENEN. In het Verordeningenblad is op genomen een besluit van de Secr.- Gen. van de dep. van Justitie, enz., houdende voorzieningen inzake ou de overeenkomsten van door oor- logsmolest getroffenen. Onder „rechthebbende op een bij drage wordt in dit besluit ver staan hij. die in aanmerking komt voor een bijdrage in schade aan goederen, welke tot zijn bedrijf be- hooren of het uitoefenen van zijn beroep dienen, volgens het besluit op de materieele oorlogsschaden, dan wel zoodanige bijdrage heeft genoten. Onder „oude overeenkomst" ver staat het besluit: a Een overeenkomst, door den rechthebbende op een bijdrage vóór 15 Mei 1940 aangegaan. b. Een overeenkomst,door schuldvernieuwing in de plhats ge steld van een overeenkomst, door den rechthebbende vóór 15 Mei 1940 aangedaan, tenzij de schuldvernieu wing door den in het besluit betref fende oorlogsmolestcredieten voor bedrijven genoemden commissaris of door den voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken is goedgekeurd. Bepaald wordt, da* de rechtheb bende op een bijdrage van de Ka mer van Koophandel kan mededee- len, dat hij een bijzondere voorzie ning in zake zijn oude overeen komsten verlangt. Dpze mededeeling is aan de toe stemming van den secr.-gen. van het dep. van Financiën, onderwor pen De secr.-gen. verleent de toestem ming, indien hij dit met het oog op de belangen van den rechtheb bende gewenscht oordeelt en hij het tevens waarschijnlijk acht, dat de rechthebbende binnen afzienbaren tiid weder in staat zal zijn zijn op- eischhare schulden te voldoen of een regeling met zijn schuldei- schers te treffen. Indien de rechthebbende eigenaar is van een in het handelsregister ingeschreven zaak, .wordt de mede deeling gedaan aan iedere Kamer van Koophandel, bij welke gegevens omtrent de zaak zijn ingeschreven. De mededeeling wordt in het Han delsregister ingeschreven. Dit besluit treedit heden in wer king. Het vervalt met ingang van 1 Jan. 1945. Voor zoover de inschrijvingen op dien aatum nog niet zijn door gehaald, worden zij ambtshalve doorgehaald. gadier werd er door de rechtbank als opperste taai-deskundige bijge haald en toen deze bevestigde dat zuinige lui neerkwam op krente rige of kleingeestige lui, achtte de politierechter de gebezigde uitdruk king niet beleedigend. Verdachte kreeg weliswaar een aanmaning om voortaan wat beter op zijn woor den te gassen, doch werd vrijge sproken. VERDERE UITSPRAKEN. F. M. te Nieuwe Niedorp. dacht, dat hij door H. Kramer in de ma ling werd genomen. Verdachte is wat „opvliegend van aard" en tim merde er meteen op los. Zoodanig, dat getuige, die de slag afweerde, drie dagen lag een stijve arm had Het was juist precies de vierde maal. dat B. voor een soortgelijk delict terecht stond. Dit keer kon het nog worden afgedaan met f 30 of 6 dagen. D. G. W. K. te Bergen nam in den loop van den tijd bij verschil lende venters uit de kar 2 brooden. 7 pakjes boter, een krentenbrood en een pakje gehakt. Hij liet verstek gaan, doch schreef een zeer onder danige brief. „Maar dat zijn na tuurlijk praatjes." meende de rech ter. De uitspraak luidde f 60 of 15 dagen. J. K. te Helder had 5 pakjes thee a K kg. gekocht van H. J. v. Hane- gem in October 1940. Dit zou nog tot daaraan toe zijn geweest, zoo getuige v. H. de pakjes niet had ge nomen van een partij, die hij op zijn kar had en die hij vervoerde voor zijn baas. Voor J. K. kwam dit neer op heling en verdachte werd veroordeeld tot f50 of 12 dagen. Ph. L. te Helder is een heetgeba kerd heer. Toen hij onlangs bij zijn schoonzuster aanbelde om zijn zwa ger te spreken en toen dit niet 'uk- te, liep hij achterom en begon vroo- lijk en wel de ruiten kapot te slaan. De schade bedroeg f 14.10. Die zal hij nu moeten vergoeden. Daaren boven kost zijn baldadigheid hem f30 boete. 4 Samen uit fletsenstelen, ru zie op de beklaagdenbank. De Schagenaar A. M. en de Bar- singerhorner A. G. konden het voor de Alkmaarscherechtbank niet met elkaar eens worden, wie het grootste aandeel had gehad in de diefstal van twee damesrijwielen uit den stal van café Baars te Scha- gen. Het scheen wel dat M. op de uitkijk had gestaan, G. de zwijn- tejs had gejaagd en M. ze later had gedemonteerd. De verdediger van M., Mr. Lees berg trachtte zijn cliënt schoon te wasschpn, toen de officier tegen M. en G volgens bekend tarief, 1 jaar en 3 maanden had geëischt. maar G. nam dit niet en riep luidkeels: Ik protesteer ten sterkste! En ter wijl de blikken der voormalige vrienden zich als dolken kruisten, Met ingang van 30 Maart moeten de advertentie-prijzen aan alle Nederlandsche dagbla den worden verhoogd met 40 en de rubriek-advertenties (Juttertjes) met 20 waarvan echter zijn uitgesloten de afin- vragen en aanbiedingen van personeel. De regelprijs van de gewone advertenties, familieberichten, uitvoeringen, verkoopingen, handelsadvertenties enz., worfdt dus met 40 verhoogd en wordt in den vervolge gere kend ,per milimeter, zooals is voorgeschreven. De prijs van de Juttertjes zal voortaan bij vooruitbetaling 54 cent bedragen, elke regel meer 12 cent; niet vooruitbetaling 78 cent, elke regel meer 18 cent. De minimum hoogte van ge wone advertenties is 14 m.m. (5 regels). Bovenstaande prijzen zullen ingaan op 1 April, dus op den dag van vandaag. Ten overvloede willen wij er nog eens op wijzen, dat wij ons het recht voorbehouden in ver band met de beperkte plaats ruimte advertenties tot een vol gend nummer te verschuiven. DE DIRECTIE. siste G. M. toe, dat hij heel goed wist wat hij deed, toen ze samen in café Bleeker een afzakkertje na men en bespraken op zwijntjes- jacht te gaan. De verdediger van G Mr. Sluys, trachtte, evenals Mr. Leesberg dat voor M. had gedaan, zijn cliënt voor te stellen als slachtoffer van de omstandigheden. Op Donderdag 9 April zal de rechtbank uitspraak doen. Uitspraken. P. J. M„ Alkmaar, diefstal van ringen, eisch 3 mnd., vonnis con form. P. J. v. d. V.r diefstal van goe deren te Bergen, eisch 2 mnd. vonnis 3 mnd. J. H B., Bergen, verduistering eisch 2 jaar, vonnis 1 jaar met af trek van 4 mrid. preventief. K. B. en L. K„ diefstal zak vee voer in de Wieringermeer, niet be wezen, ontslagen van rechtsver volging. In de zaak tegen de vijf Helder sche huisvaders, die kolen hebben meegenomen van het stationsem placement, is een nieuw onderzoek gelast Op 16 Juni zal deze zaak opnieuw in behandeling komen. Er heerscht gebrek ln meenige stulp, Kent dus Uw plicht, steunt Winterhulp. PURMEREND, 31 Maart. Kaasmarkt: 1 stapel kleine boe renkaas, wegende 162 Kg., prijs f 53.— per 50 kilo. handel vlug. Runderen, totaal 648 stuks: 190 vette koeien voor de levering, 184 geldekoeien f 385445, 240 melk koeien f 460—620, 10 stieren voor dp levering, 24 graskalveren f 110— 180, 1310 nuchtere kfilvefen: voor de slacht voor de levering, voor de fokkerij f 34—50, 35 vette varkens voor de slacht voor de levering, 22 magere varkens f 2854, 188 big- gpn f 18—35, 585 schapen f 2855. 171 bokken f 18—75, kipeieren f 1.32 per kg., 700 oude kippen en hanen 8090 ct. per kg, konijnen 90 ct. per kg., 100 eenden 80—90 ct per kg. BR. OP LANGENDIJK, 31 Maart Aanvoer: 80000 Kg. roode kool f 9.30, 79800 Kg. gele kool f 8.60, '63400 Kg. D. witte kool f 6.60. >600 Kg. peen f 4.90-6, 650 Kg witlof f 21—26:- NOORDSCHARWOUDE, 31 Mrt Aanvoer: 107325 Kg. roode kool f 9.30. 5900 Kg. gele kool f 8.60 313200 Kg. Deensche witte kool f 6.60. 1250 Kg. uien f 7, 6800 Kg bieten f 3.50—6. ROTTERDAM, 31 Maart. Veemarkt. Aangevoerd: 3127 dieren, waaronder 95 paarden, 20 veulens. 31 schanen, 20 lammeren, 1611 runderen, 1061 nuchtere kal- vpren. 116 graskalveren, 173 bokken pn geifpn Prijzen per stuk: melk koeien f 635-530- 415. kalfkoeien f 630—530—415. varekoeien f 445— 360300. vaarzen f 400—305220 pinken f 300—220—185, graskalveren f 190—150—80 De aanvoer van graskalveren was als vorige week mpf tampliiken handel en iets hoogere prijzen. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was flink met 'talmen handel en de prijzen ble ven ronstant. De aanyoer van varekoeien was ruimer met slee "enden handpl en de prijzen ble ven stabiel. De aanvoer van vaar zen en pinken was iets grooter met matigen handel en onveran derde prijzen. GROSSIERS- EN DETAILLISTEN- PRIJZEN VOOR GROENTEN. Bekendmaking No. 8/1942 De hieronder volgende groenten- prijzen zijn vastgestelde maximum prijzen. Zij geven in de eerste ko lom den hoogsten prijs aan, waar tegen de grossiers de producten aan den detailhandel mogen afleve ren, terwijl in de tweede kolom den hoogsten prijs aangegeven wordt, die den consument in reke ning mag worden gebracht. Boven deze prijzen zullen in dit tijdvak in geen geval groenten aan den detaillist, resp. consument, mo gen worden verkocht ook niet, wanneer deze van de beste kwali teit zijn. ifeze prijslijst geldt van 1 April t.m. 14 April 1942. WINTERGROENTEN Gros- Detail siers- listen- prijzen prijzen p. 100 kg. p. kg. Witlof: I ten hoogste 15 st. per kg. f30.70 Ij meer dan 15 st. per kg. f25.20 Wortelen (roode) peen. z. lof. fijn gewasschen f 13.20 z. lof, midd grof, ongewasschen f 8.50 z. lof. grof, onge wasschen f 7.40 z. lof. extra grof. ongewasschen f 6.60 gele peen (zonder lof) t 1 6.20 Roode kool f 12. Savoye kool (geel) f 11.30 Savoye kool (groen) f 11.30 Witfe kool f 9.10 Boerenkool f 12. Spruitkool (geschoond) Spruitkool (tot 4 cm. 0 ongeschoond) f27.20 Koolrapen f 6.50 Herfst- en Meirapen f 6.70 Roode uien f 12.— Witte uien f10. Sjalotten f 14. Prei; 1 boven 10 mm. 0 f12.50 II toened. 10 mm. 0 1 9.50 Bieten: I tot kg. p. stuk f/8.50 II van H tot 1 kg. p. stuk f 7. III van 1 tot kg. per stuk f 6. Gekookte bieten: 3 stuks of meer dan 3 stuks p. kg. f 16. minder dan 3 st. p. kg. f1350 Knolselderij: I boven 10 cm. 0 f 16.50 II v. 8-10 cm. 0 115.50 III v. 68 cm. 0 f 13.50 Sri torsen eeren: I tot 20 st. p. kg. f 23. II tot 45 st. p. kg. f 15.10 Ramenas f 14.60 NIEUWE GROENTEN f 0.40 10.33 10.17 f 0.11 f 0.10 f 0.09 10.09 f0 15 f 0.15 f 0.15 f 0.12 f 0.15 f38.30 f 0.48 f 0.35 f 0.09 f 0.09 f 0.15 f 0.13 f 0.18 f 0.16 f 0.12 f 0.11 f 0.10 f 0.09 f 0.21 f 0.18 f 0.21 f 0.20 f 0.17 f 0.30 f 0.20 f 0.19 p. st. f 0.19 f 0.17 f 0.11 p. kg. f 0.71 f 0.53 f 0.58 f 0.62 f 0.60 p. st. f 0.13 p. bos f 0.41 p. st. f 0.48 p. 100 st. Kropsla: I minstens 11 kg. per 100 st. f15. 'II van 9—11 kg. per 100 st f 13. III van 69 kg. per 100 st. f 8.10 p. 100 kg. Snijsla 156.50 Veldsla f41. Andijvie: glas f45.50 Spinazie: glas f 48. Raapstelen f 47.— p. 100 st. Koolrabi (glas) 24 cm. 0 f 10. y p. 100 bos jonge bospeen (glas) (0.4 peen p. bos) f31.90 .p. lOOst. Ital. bloemkool f37. Kaskomkommers: I vanaf 40 kg. p. 100 st. f52.50 II van 3440 kg. f P. 100 st. f40.— III van 2834 kg. P. 100 st. 127.50 p. 100 kg. Stek f41.50 Rabarber f 43.— p. 100 bos Radijs f 8.50 p. 100 st. Bloemkool: II 16—20 cm. over den kop gemeten f29. III 1016 cm. over den kop gemeten f20.— Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per'bos bere kend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor speciale bezorging van be stelde groenten mag door detaillis ten 1 ct. per kg in rekening ge bracht worden boven den werkelij- ken verknopurils af winkel. Voor de prijzen voor fruit wordt verwezen naar de officieele publi catie van den Gemachtigde voor de Prijzen in de Avondbladen van morgen 1 April 1942. Voor de afwijkende dualiteit van bovengenoemde prndiirter moeten nritzpn berekend worden, welke een redelijke verhouding staan tot oe hierboven gepubliceerde maxi- mumnrflzen. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik baar. Nieuwe opgaven kunnen de vtoo- gere ongeldig maken. f 0.66 f0.52 f 0.35 p. kg. f 0.54 f 0.55 p. bos f 0.11 p. st. f 0.38 f 0.26

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3