Stadsnieuws Nieuwe De revue Laat ie glimmen" distributiebonnen Nieuws uit Urk TEXEL Groote toekomst voor het Vakonderwijs Werkgebied der vereeniging uitgebreid Neem,n.AKKERTJE Qe Nederfandsche Pijnstiller Italiaansch Weermachtbericht s Tweemaal een vol Casino. Een gezelschap van 50 Nieu- wediepers heett met de Paasch dagen kans gezien tot twee maal toe de Casino-zaal ge heel gevuld te krijgen. De re vue „Laat ie Glimmen", opge voerd voor de H.F.C. „Helder" bleek een groot succes en nie mand der vele honderden be zoekers zal zich teleurgesteld, gevoeld hebben. Het initiatie? van de revue „Laat ie glimmen" ging uit van efen aan tal personen, waarvan de voor naamsten wel waren Tom Borger- ding, die de regie en een hoofdrol op zich nam, Louw Nottelman, die een groot aandeel in de voorberei dingen had en mede een hoofdrol vertolkte en als derde de heer Veen, die voor de décors zorg droeg en daarmede een belangrijk aan deel in het slagen van deze mid dagen had. Van de H.F.C. „Helder" was het ongetwijfeld een goed idéé, dit ge zelschap voor haar leden en genoo- digden te laten optreden. Hierdoor bewees de vereeniging, dat zij de durf heeft ook in dit opzicht iets aan te pakken. De revue. Wanneer we de revue onder de loupe nemen, dan kunnen we niet anders dan lof brengen, want het- gen hier door amateurs werd ge bracht, stond zeer zeker op hoog niveau. Zooals gezegd, waren Bor- gerding en Notelman de matadors en het ging hen uitstekend af. Voor al de duels, en dat waren er vele op zoo'n reis door Nederland, waar bij vele steden werden aangedaan, waren doeltreffend eri de opgerich te vennootschap „Laat ie (Borger- ding)) en Glimmen" (Nottelman) aloot als een bus. De stem van Borferding was en kele malen te luid, waardoor hij heesch aandeed. Nottelman bleek niet steeds even „fijn", maar over het geheel waren beiden uitstekend. Hoogtepunten waren de liedjes van Nottelman, waarvan verschillende door hemzelf vervaardigd zijn, en de momenten waarin beiden in verschillende schetsen voorkwamen. Ook de één-acter „In den sche mer" deed het heel goed, waarbij mej. Horik en Borgerding zich int- popten als goede tooneelisten. De overige revue-spelers wisten zich meestal goed aan te passen. De muzikale medewerking was Uitreiking vangt 9 April aan. Ons wordt verzocht de lezers er op attent te maken, dat per 9 April a.s. op het Distributie bureau alhier een nieuwe uitrei king, plaats vipd van distributie kaarten. Op de kaarten, die deze maand zijn uitgereikt, treft men een gestempelde datum aan. Het is op dezen datum, dat men zich thans weer dient te vervoegen op het Distribu tiebureau. Deze maatregel is noodzake lijk in verband met de steeds toenemende administratie. In dit verband wordt er de aandacht op gevestigd, dat die genen, die verzuimen op den aangegeven datum te verschij nen, er rekening mede moeten houden, dat zij 't eenigen tijd zonder bonnen zullen moeten doen. Minstens een weèk zal die periode bedragen. Men noteere dus thans reeds den dag, waarop men z'n bon nen moet komen afhalen. van „De Optimisten", en men kan zeggen, dat deze band een groot aandeel heeft gehad in het succes. In de korte periode van 't bestaan van dit gezelschap hebben deze hee- ren, onder leiding van Arie Geils, zich kranig opgewerkt. De scène in een Haagsch Cabaret kwam groo- tendeels op hun naam en hier was het dat zij zich van hun beste zijde lieten hooren in verschillende be zettingen. Mevrouw Kuit zong in de ze scène een nummer dat mede zeer insloeg. Met de kleuren van „Helder" kreeg men nog een clublied, waar na het heele gezelschap zich nog éénmaal liet zien. Vermeld moge nog worden, het keurige werk van den grimeur, benevens de costumee ring, waaraan goede zorg besteed was. Jubileum. Vermelden we nog, dat voor de pauze de heer Rus werd toegespro ken door zijn directeur, den heer Wassink, ter gelegenheid van zijn 1234-jarig jubileum'bij Casino. De heer Wassink deed dit op sympa thieke wijze en overhandigde een enveloppe .met inhoud, evenals de heer Bregman dat deed als voorzit ter van „Helder" en de heer Veen namens de leden van het revuege zelschap. De heer Rus dankte daar na persoonlijk, waarbij $ij dé wensch uitsprak nog vele jaren voor het Heldersche publiek te mo gen werken. J. Bremer. HELDER II—W.F.C. II. 4—1. De Hel der-reserves binden de eene club na de ander aan hun ze gekar. Nu was het W.F.C. II dat zijn meerdere in Helder moesten erkennen. Helder begint tegen wind in en we^t reeds direct eeni- ge goede aanvallen op te zetten. Bij één dezer aanvallen zet Beek hoven goed voor en Wieren geeft via de paal Helder de leiding (10). W.F.C. komt nu, gesteund door den wind, in den aanval, doch voorloo- pig weet de H. achterhoede stand te houden, totdat Boogaard een schot niet geheel klemvast kan krij gen en de stand gelijk is. Tot de rust komt hierin geen verandering. Na de rust opent Helder het offen sief, door resoluut optreden van Spigt. Beekhoven komt met den bal naar voren, doch draalt even, Spigt komt toeloopen en knalt den bal in het doel. (21^. W.F.C. verzet zich tot het uiterste een om een neder laag te voorkomen, doch niets helpt. Wederom is het Spigt, die den stand op 31 brengt. Helder zet aanval op aanval op, welke even zoovele gevaren beteekenen voor W.F.C. Uit een dezer aanval len vergroot Splunder de voor sprong tot 41, waarmede het ein de van dezen vrij goeden wedstrijd komt. Tekort aan scheidsrechters Naar men ons meedeelt bestaat er den laatsten tijd eed nijpend te kort aan goede scheidsrechters en met het oog op het nog af te wer ken programma bestaat er gelegen heid om als zoodanig aangesteld te worden, wanneer men zich daartoe opgeeft aah het secretariaat der Afd. Noord-Holland, Breestr. 12 A, Alkmaar. Vanzelfsprekend zijn voor al oud-voetballers geschikt, daar deze het spel beter aanvoelen en dus eer der de kneepen van het vak door hebben. BEROEPEN. Bij de Chr. Ger. Kerk alhier is beroepen Ds. J. G. van Minnen, te Huizen. BENOEMD. Tot typiste op het kantoor van den gemeentelijken vischafslag is benoemd mej. N. Metz, alhier. GESLAAGD. Geslaagd voor het einddiploma van de Slagersvakschool te Utrecht onze plaatsgenoot C. Dan. POLITIE. Gevonden: een zilveren armband, een ceintuur, een hame^ een leeren motorkap, een portemonnaie, een hee .enfiets. y. De groententeelt is iq deze dagen bijzonder urgent De plaats waar de tuinder zijn ramen zal zetten, wordt nauwkeurig uitgemeten. (Pax Holland-De Haan m) Een lichte bezigheid mist haar heilzame uitwerking niet op het geestelijk en lichamelijk welzijn van de gewonden. Met toewijding zetten zij zich aan den arbeid. Atlantic-Holland-PK. Jesse Pax Holland m BURGERLIJKE STAND TEXEL. van 28 Mstart tot en met 2 April '42. Geboren: Jan Nicolaas, z. v. M. W. Koorn en G. Ruis. Overleden: Johannes de Waard, 90 jaren, wedn. v. A. M. Molenaar; Dieuwertje Wittë, 68 j„ ongehuwd; Maria Johanna Daalder, 59 jaren, geh. m. K. Vlaming. BEVOLKING TEXEL. 'Ingekomen: J. Stechweij, Den Burg, Molenstraat 11. Helena E. M. Jansen, Den Burg, Hoogerstr. 10. S. J. F. Stechweij, E 144. Anna L. Witte, Den Burg, M. de Ruijterstr. 9. Wilhelmina Barake E 122. Char- lotte P. Boon, S lf a. H. Snoek, S 39. J. de Jager, B 74. K. W. H. Weer stra, Den Burg, Emmalaan 9. Vertrokken: Suzanna Boon, naar Melissant (Z.-H.). H. Schoorstra, naar Bergen (N.-H.), Breelaan 140. W. J. G. Roeper, naar Hoogwoud, Weere I 11. In Üw huisapotheek en in Uw zak, steeds bjj de hand, zijn AKKERTJES een eerste hulp bij onver- hoedsche pijnen en .ook bij 'n opkomende griep. WIER1NGERMEER DIPLOMA BEHAALD. De heer F. Boerhave, alhier heetf vorige week het einddiploma van de Rijkstuinbouwschool te Hoorn* behaald. IJSCLUBS IN ACTIE. Middenmeer. Naar wij verne men heben de 3 ijsclubs besloten ijsbanen aan te leggen op geschikte terreinen. WIERINGEN POLITIE. Gevonden: een gebreide heeren- want. •Verloren: een portemonnaie in houdende f 1.50. Inlichtingen gem. bode. SPOORLIJN MERSA MATROE— ALEXANDRIÈ GEBOMBARDEERD ROME, 6 April (Stefani): In zijn weermachtbericht no. 674, maakt het Itaiiaansche hoofdkwartier het volgende bekend: Vijandelijke verkenningsafdee- lingen, die gesteund werden door artillerie, zijn in de zóne ten Zuid oosten van Mekili afgeslagen. In hetzelfde gebied hebben onze ge vechtsvliegtuigen op doeltreffende wijze een concentratie gemechani seerde strijdmiddelen aangevallen, waarbij een aanzienlijke hoeveel heid ernstig beschadigd werd. Een onzer machines is niet terugge keerd. De spoorlijn van Mersa-Ma troe naar Alexandrië is opnieuw door onze vliegtuigen gebombar deerd en op verschillende plaatsen gestagneerd. Machtige formaties van de Duit- sche luchtmacht hebben herhaalde aanvallen overdag en des nachts ondernomen op het eiland Malta. Het arsenaal, fabrieken en opslag plaatsen van brandstoffen te La Valetta, werden hevig bestookt en in de haven van deze stad werd een kruiser getroffen. De vliegvel den van het eiland leden aanzien lijke schade. In een luchtgevecht werd een hurricane neergeschoten. ALGEMEENE VERGADERING TE SCHAGEN. „Het mooiste geschenk dat men mij voor het zevende lustrum onzer vereeniging kan aanbie-, den, aldus sprak Zaterdagmor gen de voorzitter van de Ver. tot Bevordering van het Vakon- I derwijs in. West-Friesland, Ir. i C. Keesman in zijn openings woord tot de 34e jaarvergade ring in het Noordh. Koffiehuis gehouden, is het duizendste lid." Spreker zeide er overigens niet aan te twijfelen dat de vereeniging een bloeitijdperk tegemoet ging. ge zien de belangstelling van de regee- ring voor het Nijverheidsonderwijs, dat zich onder andere uit in de op dracht aan den Inspecteur den heer Kool ter vergadering aan wezig de vereeniging in het ar rondissement Alkma'ar uit te bou wen. De vakopleiding zal ook een grootere rol gaan spelen, als eisch voor vestiging ingevolge de Vesti gingswet. Met een dankwoord aan de afdeeling Schagen, welke on danks groote moeilijkheden de ver gaderden waardig had ontvangen en een speciaal welkomstwoord aan de wethouders 'Wissekerke en Blaauboer uit Schagen en Dekker uit Winkel, die hun resp. burge meesters vertegénwoordigen, ver klaarde spr. de vergadering voor geopend. Nadat de voorzitter van de afd. Schagen, de heer M. C. Tuinman, een kort woord had gesproken, wer den de nieuwbenoemde hoofdbe stuursleden de heeren Wassink te Enkhuizen, v. d. Vlies te Texel en Kaper te Castricum, geïnstalleerd en de aftredende hoofdbestuursle den allen herkozen. Jaarverslag. Het jaarverslag, uitgebracht door den adm. beambte, den heer Hem- mer van Wognum, was ten deèle in mineur gesteld. De moeilijkhe den voor de patroons een driejarig leerlingencontract aan te gaan, worden steeds grooter, door de ma- teriaalschaarschte. Verblijdend is het dat de regeering het werkge bied uitbreidt, o.a. door het instel len vaneen z.g. B-opleiding voor jongelui, die twee jaar de Am bachtsschool bezocht hebben er, dan nog twee jaar practische ervaring in de werkplaats kunnen opdoen, waarmede hun opleiding t t gezel is voltooid. Het aantal leden be draagt thans 690. De afdeeling TexeJ is opgericht, gewerkt wordt aari oprichting van afdeeiingen in Den Helder. Castricum en Enkhui zen. Er zijn 113 patroons met leer lingen, 32 gemeenten dragen 30 in de kosten bij volgens de wette lijke regeling. De rekeningen bleken'alle onder de begrootingsposten te liggen. Ont vangen was in 1941 f 1039.03, uitge geven f7545.92. nadeelig saldo f6506.89, waarvan 70% f4554.83 door het rijk en 30 f 1952.07. door de gemeenten wordt betaald. De be grooting geeft aan in ontvangsten f 1271.90, uitgaven f9157.74, nadee lig saldo f7885.84. waarvan 70 f 5520.00 door het rijk en 30 f2365.75. door de gemeenten zal worden betaald. In de controlecommissie 1942 ne men zitting de heeren Ursem, M. C. Tuinman en Dirkmaat. Zomercursus. De Directur de heer D. Saai deelt mede. dat een zomercursus gehou den Zal worden tot voorbereiding voor het examen ter. verkrijging van het middenstandsdiploma. Dat gene zal worden onderwezen, dat niet past in het kader van de avond lessen an de teekenschool. Men denkt de cursussen te organiseeren in Texel. Schagen. Castricum. Wog num, Hoogkarspel en Langedijk- Heerhugowaard. Daarna s'zal nog een kopcursus gehouden worden. De kosten zullen bedragen f0.75 per week voor 20 lessen, totaal f 15. De 'leeftijdsgrens is gesteld op 17 jaar. Besproken werd vervolgens de mogelijkheid een wijziging te bren gen in de lesuren van de teeken- echolen, opdat de vervoersmoeilük- heden ondervangen kunnen worden. De directeur denkt aan lessen op Zaterdagmiddag van 2—5 uur en op een willekeurigen dag in de week van 2 tot 5 uur en dan van zes tot acht uur. Inplaats van 20 zullen de lessen dan over een een tijdvak van 32 weker, loopen. waar door in totaal slechts 4 uur les min- oer wordt gegeven. Nadat eenige bezwaren uit de vergadering waren gerezen, werd besloten de zaak nog eens in de ver gadering van leeraren te bespreken Besloten werd volgend jaar'te Wog num te vergaderen. In de rondvraag dcong de afd. Hoogwoud aan op verhooging der salarissen van de leeraren De di recteur deelde mede, dat voor de leeraren en bestuursleden dezen zo mer een excursie gehouden zal worden naar Alkmaar waar men de restauratie van de Groote Kerk. het nieu gymnasium en oude gevel tjes zal bezichtigen, dat op 11 Juli voor leeraren en bestuur te Hoorn 'een h ing over psychotechniek ge houden z worden en dat bij vol doende deelname ook voor de oude re leerlingen een excursie ftaar Alkmaar op het programma staat met een bezoek aan Schoorl en eBr- gen tijdens de houwvn' varantie. Met een opwekkend woord en een vermaning ook den vrijen tijd goed te gebruiken, o.a. door aandacht te schenken aan de werkboekjes en de teekeningen. werd de drukbezochte vergadering gesloten en overgegaan tot uitreiking der diploma's en be kendmaking der bekroningen. De tentoonstelling in café Hui- berts werd zeer druk bezocht. Bekroninpslijst van de tén- toonstelling van het tee- kenwerk der scholen. De plaats achter de namen der leerlingen vermeld, geeft de ge meente aan, waar de school is ge vestigd. Europeesche projectie. 2e klas se: le prijs C. Schut, Schagen; 2e pr. M. Boekei, Schagen; 3e pr. A. Komen, Langedijk; 4e pr. W. Ban kersen, Langedijk en 5e pr. R. Boorsma, Middenmeer. 3e Klasse: le pr. C. Egmond, Scha gen; 2e pr. P. Veeter, Schagen; 3e pr. J. Groot, Hoogwoud; 4e pr. P. Klaver, Hoogwoud en 5e pr. A. Slik ker, Hoogwoud. 4ie Klasse, le pr. M. v. Leeuwen, Langedijk; 2e pr. J. Fijnheer, Scha gen; 3e pr. J. Kater, Schagen; 5e pr. J. Volker, Schagen;'6e pr. A. v. Eekeren Jr., Schagen en 7e pr. M. Koster, Schagen. 5e Klasse, le pr. R. Abbring, Scha gen; 2e pr. J. Duif, Langedijk; 5e r. C. Roos, Schagen; 4e pr. J. de ruin, Schagen en 5e pr. G. v. Gu- lik, Schagen. Amerikaansche projectie. 2e Klasse: 3e pr. L. Pronk, H.hugo- waard en 4e pr. D. JJurger, Heerhu- gowaard. 3e Klasse. 2e pr. C. Egmond, Schagen; 3e pr. P. Veeter, Schagen en 4e pr. C. Brouwer, Schagen. <e Klass le pr. G. de Vries, Scha gen; 3e pr. J. Keet, Schagen; 4e pr. J. Kater, Schagen; 5e pr. J. Fijnheer, Schagen f 6e pr. H. J. Volten, Schagen en Te pr. J. Kroo- ne, Schagen. 5e Klasse, le pr. J. Duif, Lange dijk; 2e pr. W. A. de Vet, Langedijk en 3e pr. G. v. Gulik, Schagen. Lijnteekenen. le klasse, voor alle vakken. le pr. K. Swart, Langedijk; 2e pr. P. Steenhorst, Langedijk; 3e pr. J. Kos, Langedijk; P. Bakker, Scha gen; D. Zijp, Langedijk en A. Hand, Langedijk.* Handteekenen. 1ste klasse, voor alle vakken. x le pr. C. Schut, Schagen; P. Steenhorst Langedijk en K. Smit, Langedijk; 2e pr. J. Bood, Hoog woud. Vakteekenen. Timmerlieden. 2e Klasse 2e pr. A. Edens, Wieringermeer en 3e pr. S. ,de Vries, Wieringen. 3e Klasse'*, le pr. J. Groot, Hoog woud; 2e pn Cor Kuin. Hoogwoud; 4e pr. Nic. Stam, Hoogwoud. 4e Klasse, le pr. K. v. Leeuwen, Langedijk; 2e pr. J. Kater. Scha gen; 3e pr. J. Kuin, Hoogwoud en 4e pr. S. dë Vries, Wieringen. 5e Klasse: 2e pr. G. poogzaad, Hoog woud en 3e pr. H. Veenbaas, Wie ringen. Handteekenen en Tech. schetsen. 3e Klasse: 2e pr. J. Groot, Hoog woud. 4e Klasse: 3e pr. J. Kuin, Hoog woud 5e Klasse: 3e pr. H. Veenbaas, Wièringen. Wordt vervolgd. HET AFDORSCHEN VAN GRANEN. In verband met de verschillende te verrichten landböuwwerkzaam- heden, zouden sommige telers er toe kunnen overgaan, het afdor- schen van de op de bedrijven nog aanwezige akkerbouwproducten uit te stellen. Met het oog op o.a. de ongunsti ge stroopositie bij de veehouders is het echter absoluut noodzakelijk dat het dorschen ook nu geregeld voortgang vindt. Onderbreking van het dorschen zal dan ook onder geen beding worden toegestaan. Die telers, welke moeilijkheden ondervinden wegens een tekort aan arbeidskrachten, dienen zich in verbinding te stellen met de be- roepsdorschers. Ook in deze gevallen is door overleg veel te bereiken. DE PROVINCIALE INKOOP CENTRALE VAN AKKER BOUWPRODUCTEN VOOR NOORD-HOLLAND. KUNSTMESTDISTRIBUTIE. Reeds eerder is gepubliceerd, dat aanvragen voor een aanvullende toewijzing voor kunstmeststoffen vóór 1 Maart 1942 moesten worden ingediend. Een uitzondering maak ten hierop de aanvragen voor con tractzaadteelt, die vóór 15 April 1942 ingediend behooren te zijn. Tengevolge van het eventueel uit- vriezen van koolzaad on verschil lende perceelen zal, tot den teelt van blauwmaanzaad worden over gegaan. Voor telers, die blauwmaanzaad zullen telen op perceelen. waarop reeds koolzaad was gezaaid voor het seizoen 1941/42. doch waarop het gewas is uitgevroren. en dit tij dig aan het Bureau van den Pro vincialen Voedselcommissaris te Alkmaar laten weten, al de stik- -stoftoewijzing geheel zijn a's oor spronkelijk voor koolzaad werd vastgesteld. Evenzoo dienen telers, die nu per ceelen voor den teelt van bla.uw- maanzgad zullen bezigen, die oor spronkelijk met andere gewassen beteeld zouden worden, hiervan tij dig het Bureau van den P.V.C. te berichten om voor een eventueele aanvullende stikstoftoewijzing in aanmerking te komen. Zeer vele telers verzoeken tegen inlevering van vervallen bonnen nieuwe bonnen te mogen ontvan gen, daar zij verzuimd hebben de hun verstrekte kunstmesthonncn tijdig bij hun handelaar of Coöpe ratie in te leveren. Wij wijzen er met nadruk op, dat deze verzoeken niet ingewilligd kunnen worden. Is een zekere periode geldig ver klaard, dan dient de teler de bon nen van de geldig verklaarde serie onmiddellijk bij hun handelaar/ Coöperatie tegen een' ontvangstbj^ wijs in te leveren, zoodat voorko men wordt, dat de bonnen waarde loos worden. Tot 15 April a.s. zijn geldig: Bonnen voor fosforzuur voorzien van opdruk 4 en 5. Bonnen voor kali voorzien van opdruk BT. De handelaar/Coöperatie moet deze bonnen vóór 15 April a.s. bij 't K.D.B. inleveren en dienen de telers er dus voor te zorgen, dat de han delaar/Coöperatie de bonnen zéér zeker enkele dagen vóór 15 April a.s. in hun bezit hebben. De telers wordt aangeraden di rect aan de oproep om de kunsi- mesttoewijzing met de bonnen ai ie halen, gehoor te geven. VEEBOEKJES. De aandacht van belanghebben den wordt erop gevestigd, dat. in tegenstelling met wat achter op de veeboekjes staat, alle aanvragen om een veeboekje gericht moeten worden aan de Landbouw-Crisis- Organisatie, Afd. Ledenregister Kerkplein. Alkmaar. Tevens moet op de aanvrage vermeld staan, of het een boekje voor Rundveehou ders of voor niet-rundveehóuders betreft. De veeboekjes worden kosteloos verstrekt aan nieuw aangeslotenen en aan georganiseerden. die voor het eerst een of ander soort vee gaan houden. Aan georganiseerden, die reeds eerder een boekie ontvin gen. hetwelk echter zoekgeraakt is wordt 50 ct. in rekening gebracht Dit bedrag moet eerst gestort wor den op girorekening Nr. 24570(1 van de Landhouw-Crisis-Orgajjisatie voor Noord-Holland. Landhouwhuis te Alkmaar. Indien on het stor tingsbiljet het soort veeboekje ver meld wordt, zal dit direct na ont vangst van "het gestorte bedrag toe gezonden worden. DF. PROVINCIALE VOED SELCOMMISSARIS VOOR NOORD-ÏIOLLAND. AANVULLING PRIJZENBESCHIK- KING MOSSELEN EN MOSSEL. PRODUCTEN. Te rekenen van 27 Maart 1942 is de Prijzenbeschikking Mosselen en Mosselproducten 1941 no. 2 aange vuld met de volgende bepalingen: 1. De groothandelaar, die ver- sche mosselen, verpakt of los ge stort. aflevert, is verplicht een over wicht wan 4 te gpven. Dit over wicht mag hij niet aan zijn afne mer in rekening brengen. Voorts is de groothandelaar ver plicht aan zijn afnemer ten min ste een korting toe te staan voor de aanwezige tarra, met dien ver stande, dat slechts het percentage boven de eerste 10 moet wor den vergoed. 2. Bij doorverkoop aan den kleinhandelaar moet de tusschen handelaar. die van den groothan delaar mosselen heeft betrokken, aan den kleinhandelaar, zonder eenigen aftrek uit welken hoofde dan ook. het juiste gewicht, dat de ze heeft gekpeht. afleveren. Indien de mosselen 'los gestort worden verzonden en afgeleverd, mag de tusschenhandelaar echter den maximumverkoopprijs met ten hoogste 55 cent per 100 kg. ver- hoogen. - Indien de- mosselen verpakt zijn, mag de tusschenhandelaar den maximum-verkoopprijs met ten hoogste 20 cent per 100 kg. verhoo- gen, onverminderd de pri.isverhoo- ging voor verpakkingskosten. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht no. 100. De winkelprijs voor kunsthoning bedraagt met ingang van heden ten hoogste per kg. f 116. Deze prijs mag bij gebruik van glas of blik verpakking met statiegeld worden verhoogd. Het vragen van hoogere prijzen is straibaar. Nieuwe opgaven kunnen de vroe gere ongeldig maken. VERBOUW VOEDERBIETlfa, De Provinciale Voedselcommis saris voor Noord-Holland maakt be kend. dat voor den teelt van voe derbieten geen contracten mogen worden afgesloteó tegen prijzen, welke hooger.zijn dan door den Gemaéhtigde voor de Prijzen hier voor zijn 'vastgesteld. Bij prijsopdrijving zullen tegen de betrokken partijen maatregelen worden genomen. VERBOUW VAN BLAUWMAAN ZAAD. De Provinciale Voedselcommis saris voor Noord-Holland maakt bekend, dat Akkerbouwers, die Blauwmaanzaad gaan verbouwen voor iedere 100 kg. oogst 1942, wel ke zij inleveren, naast de reeds be kende revenuen ook nog ontvan gen 1 kg. spijsolie met een maxi mum van 50 kg. per gezin. Zij, die nog blauwmaanzaad voor zaaidoeleinden wenschen te ontvangen moeten voor 10 April a.s. opgeven aan de Plaatselijke Bureauhouders, welke oppervlakte zij wenschen te verbouwen.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3